Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тематичний аналіз Розглянуто та схвалено

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

Міністерство   освіти  і науки  України

Горлівський  технікум  

Донецького  національного університету

                                                         

СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ № 2

з теми: «Дослідження на збіжність числових та функціональних  рядів. Розклад функцій в функціональний ряд Тейлора.»

Блок МПН2.04.03.     Ряди

Дисципліна: «Математичний аналіз»

Розглянуто та схвалено                                                           Розробив викладач

на засіданні циклової                                                             циклової комісії ПМ

комісії «Прикладна математика».                                           Велікодна О. В.  

протокол № ____ від _______20__ р.

Голова циклової

комісії ПМ                      І. П. Сошина       

ПЛАН ЗАНЯТТЯ

Дата:                                                                                                        курс: ІІІ

Викладач:  Велікодна Ольга Володимирівна.   

Тема:   Дослідження на збіжність числових та функціональних  рядів. Розклад функцій в функціональний ряд Тейлора.

Мета:

  •  Дидактична:  систематизувати знання про основні методи дослідження числових рядів на збіжність, функціональних послідовностей та рядів на рівномірну збіжність; вміння знаходити область збіжності ступеневого ряду та розкладати функції однієї змінної в ряд Тейлора в околі даної точки.
  •  Виховна: підвищити рівень засвоєння навчального матеріалу, розвивати наукове мислення, усне мовлення студентів.
  •  Методична: вдосконалювати методику проведення семінарських  занять з використанням технології проблемного та проектного навчання.

Вид:  семінарське  заняття № 2

Тип:  контрольна робота.

Методи та форми проведення заняття:  практичні, дедуктивні, проблемно – пошукові, фронтальна, групова робота.

Наочні посібники:       -

Роздавальний матеріал:  тестові завдання до актуалізації знань, картки - завдання до самостійного виконання студентами.  

Обчислювальні засоби:  -

Література:

  1.  Кудрявцев Л.Д. Курс математического анализа: Учебник. Для студентов университетов и вузов. В 3 т. - М.: Высшая школа,1998.
  2.  Кудрявцев Л.Д. Сборник задач по  математическому анализу: Учебник для вузов. В 3 т. - М.: Наука. Гл. ред. физ. - мат. лит.,1989.
  3.  Берман Г.Н. Сборник задач по курсу математического анализа: Учеб. пособие для вузов. - М.: Наука. Гл. ред. физ. - мат. лит.,1975.
  4.  Марон А. И. Дифференциальное и интегральное исчисление в примерах и задачах. – М.: Наука, 1973.

ХІД ЗАНЯТТЯ.   

  1.  Організаційна частина:
  2.   відсутні;
  3.  підготовка до заняття;
  4.  перевірка д/з.
  5.  Мотивація навчальної діяльності студентів:
  6.  Актуалізація опорних знань:
  •  Контроль за підготовкою студентів до практичного заняття:  
  1.  Інструктаж щодо виконання практичної роботи. 
  2.  Видача завдань для виконання роботи.
  3.  Виконання студентами практичної роботи.
  4.  Оформлення індивідуальних звітів виконаної роботи, захист практичної роботи.
  5.  Підведення підсумків. Оцінювання.
  6.  Домашнє завдання:

Конспект семінарського  заняття № 2.

Тема: «Дослідження на збіжність числових та функціональних  рядів. Розклад функцій в функціональний ряд Тейлора.»

Протягом семінарського заняття перевіряються вміння студентів досліджувати числові знакосталі ряди на збіжність, числові знакозмінні ряди на абсолютну та умовну збіжність за допомогою ознак збіжності числового ряду. Окрім цього, перевіряються вміння досліджувати на рівномірну збіжність функціональні послідовності, функціональні ряди, знаходити область збіжності ступеневого ряду та розкладати функцію однієї змінної в ряд Тейлора в околі даної точки.

Завдання для студентів.

1. Виконати тестове завдання.

 

  1.  Тейлорово розвинення функції в околі   має вигляд . Яке з тверджень вірне?

а) точка  - критична;

б)  монотонно зростає в околі ;  

в)  - точка перегину;

г)  монотонно спадає в околі ;     

  1.  Тейлорово розвинення функції , . Що невірно?

а)  непарна в околі ;  

б)  монотонно спадає в околі ;

в) ;

г) ;

  1.  Тейлорово розвинення функції в околі   має вигляд . Яке з тверджень вірне?

а) ;

б)  монотонно зростає в околі ;  

в)  монотонно спадає в околі ;

г) точка  - критична;

  1.  Ряд  збігається за ознакою

а) інтегральною;   

б) Даламбера;

в) Лейбніца;

г) Коші;

  1.  Якщо -1<<0, то ряд :

а) може як збігатись так і розбігатись;

б) розбігається;

в) збігається умовно;

г)  збігається абсолютно;   

  1.  Який з наступних рядів розбіжний?

а) ;

б) ;   

в) ;

г) ;

  1.  Якщо <-1, то ряд :

а) розбігається;     

б) збігається умовно;

в) може як збігатись так і розбігатись;

г)  збігається абсолютно;  

  1.  Ряд  збігається при:

а) p>1;

б) всіх  р;     

в) завжди розбігається;

г) р<1;

  1.  Ряд  збігається при:

а) р<1;

б) завжди розбігається;

в) всіх  р;     

г) p>1;

  1.  Сума двох рядів, що збігаються , є ряд який:

а) може як збігатись, так і розбігатись;

б) розбігається;

в) збігається;      

г) абсолютно збігається;

  1.  Ряд  збігається за ознакою:

а) Абеля;

б) Діріхлє;    

в) Коші;

г) Лейбніца;

  1.  Який з наступних рядів розбіжний:

а) ;

б) ;

в) ;    

г)  ;

  1.  Ряд збігається, ряд  розбігається. Що вірно? ()

а) інша відповідь;

б)  збігається;

в)  розбігається;   

г)  збіжний;

  1.  Нехай збігається. Тоді:

а)  розбігається;

б) ;        

в)  збігається;

г) ;

  1.   збігається, якщо:

а) α ≥ 1;

б) α < 1;

в) α > 1;        

г) α ≤ 1;

  1.  Нехай  . Тоді:

а)  розбігається;

б)  збігається;      

в)   збігається;

г)  розбігається;

  1.  Який з наступних рядів збіжний?

а) ;

б) ;   

в) ;

г) ;

  1.  Різниця двох рядів, що збігаються, є ряд який:

а) збігається;     

б) може як збігатись, так і розбігатись;

в) розбігається;

г) умовно збігається;

  1.  Для  виконуються такі твердження:

а) збігається абсолютно;

б)  збігається;     

в) ;

г)  розбігається;

  1.  Ряд  збігається при:

а) завжди розбігається;

б) р > 0;

в) р < 1;       

г) р > 1;    

  1.  Ряд  збігається за ознакою

а) інтегральною;   

б) Лейбніца;     

в) Даламбера;

г) Коші;

  1.  Нехай ряд - збігається,  а  ряд - розбігається. Яке твердження правильне?

а)   -  збігається;   

б)  - збігається;

в)  -  розбігається;   

г)  - розбігається;  

  1.  Необхідна умова збіжності ряду:

а) ;

б) ;

в) ;

г) ;    

  1.  Послідовність доданків . Тоді:

а)  розбігається;

б)  може розбігатися;   

в)  розбігається;

г)  збігається;

  1.  Ряд збігається, ряд  розбігається. Що вірно? ()

а) може як збігатись, так і розбігатись;

б)  розбігається;   

в)  збігається;

г)  збігається;

  1.  Достатня умова збіжності ряду:

а) ;     

б) ;

в) ;

г) ;    

  1.  Степеневі ряди  та збігаються при х = 5. Знайти найбільший проміжок де обидва ряди повинні збігатись.

а) -1<x<5;   

б) -5<x<5;

в) -3<x<5;

г) -1<x<6;

  1.  Функція f  є багаточлен. Тоді вона

а)розкладається по ступеням лише бінома(х – 1);

б)розкладається по ступеням (х – х0), де х0 – довільне число;

в)не розкладається в ступеневий ряд;

г)розкладається по ступеням 1/(х-1);

  1.  Нехай   збігається рівномірно на множині  Х. Яке твердження правильне?

а)  - неперервна на Х;

б)  - обмежена на Х;

в)  - збігається;

г) ;   

  1.  Ряд  збігається при:

а)  лише при х = 0;

б) усіх х;   

в) ;

г) ;

  1.  Нехай  . Тоді:

а) ;

б)  збігається нерівномірно на ;  

в) ;

г)  збігається рівномірно на ;

  1.  На заданому інтервалі функція розкладається в ступеневий ряд. Тоді на цьому інтервалі функція:

а) має розрив першого роду;

б) не диференційована;

в) має розрив другого роду;

г) нескінченно диференційована;    

  1.  Ряд    збігається при:

а) ;

б) ;

в) ;   

г) ;

  1.  . Яка з відповідей вірна?

а)  неперервна на Х;        

б) ;

в)  диференційована на Х;

г) ;

  1.  Степеневі ряди  та збігаються при х = 5. Знайти найбільший проміжок, де можуть збігатися обидва ряди.

а) -5<x<5;  

б) -3<x<5;

в) -1<x<6;

г) -1<x<5;    

  1.  Ряд  збігається при:

а) ;

б) лише при х = 1;    

в) всіх х;

г) ;

  1.  В інтервалі збіжності ступеневого ряду даний ряд:

а) збігається умовно в кожній точці;

б) збігається абсолютно в кожній точці;      

в) розбігається у кожній точці;

г) у деяких точках збігається, у деяких розбігається;

  1.  Для  виконуються такі твердження:

а)  розбігається для х = 1;

б)  розбігається ;

в)  збігається рівномірно на ;  

г)  збігається нерівномірно на ;

  1.  Ряд збігається при:

а) ;

б) ;

в) ;

г) ;      

  1.  Ряд збігається при:

а) ;

б) ;

в) ;     

г) ;      

  1.  Дано ступеневий ряд . Його область збіжності може бути:

а) ;

б) ;

в) ;        

г) ;

  1.  Ряд  збігається до  в (а; b). Яке з тверджень вірне?

а) ;      

б) неперервна в (а; b);

в) ряд збігається рівномірно до ;

г) інтегрована  в (а; b);

Ключ до тестових питань.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

г

а

б

а

г

б

а

б

в

в

б

в

в

б

в

б

б

а

б

г

б

г

г

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

б

б

а

а

б

г

б

б

г

в

а

г

б

б

в

г

в

в

а

2. Виконати письмове завдання за варіантами.

Варіант 1.

1. Дослідити на збіжність (абсолютну та умовну) числовий ряд.

а)

б)

в)

г)

д)

2. Дослідити на збіжність та рівномірну збіжність функціональну послідовність ƒn(х) на множинах Е1 та Е2.

3. Знайти область збіжності ступеневого ряду та встановити характер збіжності (абсолютна чи умовна) на кінцях області збіжності.

4. Знайти розклад функції ƒ(х) в ряд Маклорена та знайти радіус збіжності отриманого ряду.

Варіант 2.

1. Дослідити на збіжність (абсолютну та умовну) числовий ряд.

а)

б)

в)

г)

д)

2. Дослідити на збіжність та рівномірну збіжність функціональну послідовність ƒn(х) на множинах Е1 та Е2.

3. Знайти область збіжності ступеневого ряду та встановити характер збіжності (абсолютна чи умовна) на кінцях області збіжності.

4. Знайти розклад функції ƒ(х) в ряд Маклорена та знайти радіус збіжності отриманого ряду.

Варіант 3.

1. Дослідити на збіжність (абсолютну та умовну) числовий ряд.

а)

б)

в)

г)

д)

2. Дослідити на збіжність та рівномірну збіжність функціональну послідовність ƒn(х) на множинах Е1 та Е2.

3. Знайти область збіжності ступеневого ряду та встановити характер збіжності (абсолютна чи умовна) на кінцях області збіжності.

4. Знайти розклад функції ƒ(х) в ряд Маклорена та знайти радіус збіжності отриманого ряду.

Варіант 4.

1. Дослідити на збіжність (абсолютну та умовну) числовий ряд.

а)

б)

в)

г)

д)

2. Дослідити на збіжність та рівномірну збіжність функціональну послідовність ƒn(х) на множинах Е1 та Е2.

3. Знайти область збіжності ступеневого ряду та встановити характер збіжності (абсолютна чи умовна) на кінцях області збіжності.

4. Знайти розклад функції ƒ(х) в ряд Маклорена та знайти радіус збіжності отриманого ряду.

Варіант 5.

1. Дослідити на збіжність (абсолютну та умовну) числовий ряд.

а)

б)

в)

г)

д)

2. Дослідити на збіжність та рівномірну збіжність функціональну послідовність ƒn(х) на множинах Е1 та Е2.

3. Знайти область збіжності ступеневого ряду та встановити характер збіжності (абсолютна чи умовна) на кінцях області збіжності.

4. Знайти розклад функції ƒ(х) в ряд Маклорена та знайти радіус збіжності отриманого ряду.

Варіант 6.

1. Дослідити на збіжність (абсолютну та умовну) числовий ряд.

а)

б)

в)

г)

д)

2. Дослідити на збіжність та рівномірну збіжність функціональну послідовність ƒn(х) на множинах Е1 та Е2.

3. Знайти область збіжності ступеневого ряду та встановити характер збіжності (абсолютна чи умовна) на кінцях області збіжності.

4. Знайти розклад функції ƒ(х) в ряд Маклорена та знайти радіус збіжності отриманого ряду.

Варіант 7.

1. Дослідити на збіжність (абсолютну та умовну) числовий ряд.

а)

б)

в)

г)

д)

2. Дослідити на збіжність та рівномірну збіжність функціональну послідовність ƒn(х) на множинах Е1 та Е2.

3. Знайти область збіжності ступеневого ряду та встановити характер збіжності (абсолютна чи умовна) на кінцях області збіжності.

4. Знайти розклад функції ƒ(х) в ряд Маклорена та знайти радіус збіжності отриманого ряду.

Варіант 8.

1. Дослідити на збіжність (абсолютну та умовну) числовий ряд.

а)

б)

в)

г)

д)

2. Дослідити на збіжність та рівномірну збіжність функціональну послідовність ƒn(х) на множинах Е1 та Е2.

3. Знайти область збіжності ступеневого ряду та встановити характер збіжності (абсолютна чи умовна) на кінцях області збіжності.

4. Знайти розклад функції ƒ(х) в ряд Маклорена та знайти радіус збіжності отриманого ряду.

Варіант 9.

1. Дослідити на збіжність (абсолютну та умовну) числовий ряд.

а)

б)

в)

г)

д)

2. Дослідити на збіжність та рівномірну збіжність функціональну послідовність ƒn(х) на множинах Е1 та Е2.

3. Знайти область збіжності ступеневого ряду та встановити характер збіжності (абсолютна чи умовна) на кінцях області збіжності.

4. Знайти розклад функції ƒ(х) в ряд Маклорена та знайти радіус збіжності отриманого ряду.

Варіант 10.

1. Дослідити на збіжність (абсолютну та умовну) числовий ряд.

а)

б)

в)

г)

д)

2. Дослідити на збіжність та рівномірну збіжність функціональну послідовність ƒn(х) на множинах Е1 та Е2.

3. Знайти область збіжності ступеневого ряду та встановити характер збіжності (абсолютна чи умовна) на кінцях області збіжності.

4. Знайти розклад функції ƒ(х) в ряд Маклорена та знайти радіус збіжності отриманого ряду.




1. 112013 10-43-41 2 Give the nswer the problem solving question-How Mss Medi ffect Our Perception of Relity 3 21
2. каждое слово в теме курсовой
3. Инвестиции и их функции.html
4. Характеристика предприятия Татнефть
5. Тест «Начало правления Александра 1»
6. это зависимость одной величины от другой
7. Традиционные источники электрической энергии
8. КРИВОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КРИВОРІЗЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ Кафедра облік
9. 5В Сумароковой Олеси Валентиновны о педагогической практике в образовательном учреждении 3 в период с
10. Тема 1 Туризм как объект управления
11. идентичных декад
12. Александров АВ CОПРОТИВЛЕНИЕ МАТЕРИАЛОВ М
13. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 10 динамические переменные 1
14. Реферат по химии Чудесное топливо будущего
15. Реферат- Криминалистическое моделирование как метод научного познания
16. і Щохвилини в атмосферу виділяється понад 12 000 т
17. Спортивный центр Паладин Якушев С
18. Клещевой бореллиоз.html
19. Вера и разум Ficles el rtio
20. докладе переговорах или беседе с руководителем бросает в дрожь пересыхает во рту вы краснеете или бледнеет