Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема. Штукатурні роботиrdquo; Тема уроку

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 7.11.2024

Урок виробничого навчання

Тема. „Штукатурні роботи”

Тема уроку. Ремонт внутрішньої штукатурки стін окремими місцями.

Мета уроку.

Навчальна: навчити учнів виконувати ремонт штукатурки окремими місцями.

Розвиваюча: розвивати самостійність, охайність, творче відношення до виконаної роботи, планувати послідовність виконання завдань.       

Виховна:       виховувати в учнів почуття відповідальності за якість

виконаної роботи, повагу до обраної роботи.

Тип уроку:  Формування умінь та навичок.

 Матеріально – технічне забезпечення уроку.

                              Ящик для розчину, лопата для розчину, віник, молоток, кирка, кельма, окуляри, щітка, відро, терка, шпатель, цемент, пісок, вода.

Дидактичний матеріал.  інструкційно – технологічні картки, картки – завдання, картка – ситуація, плакати.         

Міжпредметні зв’язки:

  •  зі спецтехнологією (технологія виконання штукатурки)
  •  з будівельними матеріалами (види розчинів)
  •  з охороною праці (техніка безпеки)

Місце проведення:  лабораторія ПТНЗ

Хід уроку

І. Організаційна частина.

   Звіт бригад про готовність до уроку. Перевіряю відсутніх учнів, наявність спецодягу,  інструкційно  - технологічних карт, зошитів.

ІІ. Вступний інструктаж.

    Сьогодні на уроці ми будемо вивчати тему, яка називається: „Ремонт внутрішньої штукатурки  стін окремими місцями”. Мета нашого уроку навчитися виконувати ремонт внутрішньої штукатурки стін окремими місцями. Для того, щоб нам виконати роботу яку ми запланували необхідно пригадати з уроку охорони праці техніку безпеки.

         Учні згадують

         - ручний інструмент має бути справним, дерев'яні ручки інструмента виготовляють із твердої деревини (бук, граб, дуб, береза). Вони повинні бути добре оброблені, пошліфовані і міцно з'єднані з інструментами.;

         - при роботі з соколом та в зимовий період треба одягати рукавиці;

         - робітники повинні працювати в спецодязі;

         - при виконанні штукатурки на висоті необхідно працювати на справних риштуваннях, колисках, не можна ставати на випадкові предмети;

         - руками брати розчин забороняється;

         - під час роботи стежити за справністю кабелів і проводів, не допускається їхнього перекручення. Напруга  не повинна бути вищою

за 36 Вт.

         Слово майстра. Пояснюю та починаю показ нових прийомів. Зосереджую увагу на використанні трудових прийомів, операцій, процесів, вимог до якості. Демонструю організацію робочого місця під час виконання трудової діяльності.

         Під час експлуатації обштукатурених поверхонь може виникнути ряд дефектів: щілини, відшарування, механічні пошкодження.

Для заміни пошкодженої штукатурки в окремих місцях або на великих ділянках спочатку слід встановити межі її дефектного шару. З цією метою шар штукатурки простукують молотком. Глухий звук характерний для пустоти, вказує на ті ділянки штукатурного шару, на яких штукатурка відстає від поверхні не зчепившись з нею. В цих місцях штукатурку відбивають тупою сокирою або молотком.

Шар штукатурки, що легко відстає від поверхні, зчищаємо кельмою або шпателем. З поверхні слід зчистити весь дефектний шар штукатурки так, щоб на ній залишилися тільки ті ділянки, на яких вона утримується міцно. На очищеній поверхні не повинно бути залишків штукатурного розчину.

Ділянки кам’яної поверхні, очищені від штукатурки, у разі потреби насікають або очищають від розчину шви цегляного мурування.

Давайте пригадаємо під яким кутом насікають поверхню (під кутом 45°).

         Після насікання знімаємо пил і перед штукатуренням підготовлену поверхню змочують водою.

         Треба звернути увагу з якого розчину виконувалась попередня штукатурка.

  •  Пригадайте з уроків будівельні матеріали, які розчини використовують для штукатурних робіт (цементний, цементно – вапняний).

           На великі ділянки поверхні розчини накладають у три шари у такій же послідовності і тими ж інструментами, що й при звичайному штукатуренні.

           Якщо штукатурять невеликі ділянки поверхні, то розчин накладають або намазують у два шари і розрівнюють напівтеркою, яку пересувають по краях старої штукатурки як уздовж напрямних. Після початку твердіння свіжого штукатурного шару його затирають теркою, додаючи, якщо потрібно, розчин. Потім, після твердіння треба розтушувати поверхню, щоб не відрізнялося від старого шару.

Після  показу майстра декілька учнів виконують пробний показ нових прийомів ремонту штукатурки. Майстер  відповідає на  запитання учнів які виникли під час роботи пробних робіт та інформує про типові помилки та способи їх попередження.

          Оголошую завантажувальний план, розподіляю завдання між бригадами, розміщую учнів по робочим місцям.

ІІІ. Поточний інструктаж.

Надаю учням завдання самостійної роботи у вигляді  правил роботи в лабораторії, технічні схеми, інструкційно –технологічні картки.

ПРАВИЛА РОБОТИ В ЛАБОРАТОРІЇ – МУЛЯР, ШТУКАТУР.

1. До проведення ЛПР допускаються учні, які пройшли інструктаж с

   технічних вимог безпеки праці.

2. Учні повинні мати робочий одяг, взуття встановленого зразку.

3. Учні повинні вивчити теоретичний матеріал,правила проведення ЛПР.

4. Після відповіді на контрольні питання учні допускаються до ЛПР.

5. Після виконання вимог особистої гігієни учні одержують інструмент,

   інвентар,матеріал.

6. У присутності майстра вмикають електроустаткування.

7. Організовують своє робоче місце.

8. Постійно слідкують за додержанням вимог санітарії на робочому

   місці.

9. Після виконання завдання вимивають інструмент, інвентар згідно

   санітарним правилам.

Перевіряю готовність до роботи, підготовку  робочих місць, вибір необхідних інструментів.

Повідомляю критерії оцінювання виконаних робіт .

Критерії  оцінювання учнів за виконану роботу на уроці виробничого навчання з теми  „Ремонт штукатурки”.

Початковий рівень – 1, 2, 3 балів

  •     учень з допомогою майстра відтворює окремі операції
  •     технологічного процесу;
  •     при виконанні роботи учень не вміє підбирати правильний

           розчин;

  •  не правильно підбирає інструмент;
  •  не правильно організовує робоче місце;
  •  не дотримується правил техніки безпеки;
  •  не економно використовує розчин;
  •  результат роботи відповідає діючим якісним і кількісним  показникам нижчого кваліфікаційного рівня;

         Середній рівень  - 4, 5, 6 балів.

  •  учень без достатнього розуміння відтворює елементи завдань.
  •  не достатньо усвідомлено виконує основні прийоми технологічної операції, необхідні для виконання  даної роботи;
  •  з частковою допомогою майстра  виконує операції технологічного процесу;
  •  учень вміє підбирати інвентар, інструмент і організовує робоче місце;
  •  має слабкі навички, але дотримується правил техніки безпеки;
  •  економно використовує розчин, але не дотримується норм часу;
  •  результат роботи відповідає діючим  якісним і кількісним показникам середнього кваліфікаційного рівня.

Достатній рівень – 7, 8, 9 балів.

  •  учень правильно виконує основні прийоми і технологічні операції, необхідні для даної роботи;
  •  організовує робоче місце правильно підбирає інвентар, інструмент;
  •  дотримується послідовності та правильності операцій технологічного процесу;
  •  при виконанні роботи припускається не суттєвих помилок, які може виправити після вказівки майстра;
  •  приведені технологічного процесу дотримується  правил безпеки праці, норму витрат;
  •  учень може проаналізувати аналіз роботи і зробити висновки  що до припущених помилок;
  •  результат роботи відповідає якісним і кількісним показникам достатнього рівня.

Високий рівень - 10,11,12 балів.

  •  учень правильно виконує основні прийоми і технологічні операції, необхідні для даної роботи;
  •  організовує робоче місце правильно підбирає інвентар, інструмент;
  •  дотримується послідовності та правильності операцій технологічного процесу;
  •  достатньо усвідомлено користується технологічною документацією;
  •  приведені технологічного процесу дотримується  правил безпеки праці, норму витрат;
  •  учень може проаналізувати аналіз роботи і зробити висновки  що до припущених  незначних помилок;
  •  результат роботи відповідає якісним і кількісним показникам високого рівня.

І Цільовий обхід.

      Перевіряю стан робочих місць:

       - організація робочого місця;

       - наявність матеріалу;

       - наявність інструменту;

       - наявність інструкційно – технологічної картки.

ІІ Цільовий обхід.

       Перевіряю правильність виконання трудових прийомів. Особливо звертаю увагу на учнів яким потрібна допомога і пояснення та показу прийомів:

        - перевіряю дотримання техніки безпеки;

        - послідовність виконання операцій;       

        - дотримання санітарних норм;

        - підтримування порядку на робочому місці;

        - контролюю якість виконаної роботи.

IV. Заключний інструктаж.

Аналіз  діяльності учнів  у процесі всього уроку, причини помилок зроблених учнями на уроці, та заходи їх усунення, приклади успішної роботи. Повідомляю оцінки за освоєння прийомів та виконання завдання.

Задаю домашнє завдання.

Приготування розчинів

Приготування вапняного розчину

     У посудині розводять вапно водою до утворення вапняного молока. Потрібну кількість піску насипають у ящик, додають вапняне молоко і добре перемішують.

Приготування вапняно – гіпсового розчину

     В ящику розводять вапно водою до утворення вапняного молока. В окремій посудині – рідке гіпсове тісто. Для цього в посудину наливають води (70...80% від об’єму гіпсу)  і під час перемішування засипають потрібну кількість гіпсу. Утворене гіпсове тісто додають до вапняного розчину і ретельно перемішують.

      Вапняно – гіпсовий розчин приготовляють у такій кількості, щоб його можна було використати за 15... 20 хв. Витрата гіпсу на 1 м² становить 3...8 кг.

Приготування цементного розчину

       Потрібну кількість піску і цементу посипають в ящик і перемішують їх у сухому вигляді (гарцюють). У перегарцьовану суміш ллють воду до потрібної рухомості.

Приготування цементно – вапняного розчину

            В ящик насипають потрібну кількість піску і цементу, суміш гарцюють. У перегарцьовану суміш вливають окремо приготовлене вапняне молоко і добре перемішують.


Інструкційно – технологічна картка

„Ремонт внутрішньої штукатурки стін окремими місцями”

Назва операції

Інструмент

пристосування

інвентар

Матеріал

Технологія виконання

Вимоги до якості

Техніка безпеки

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Встановлення межі дефекту .

Зчищання та оббивання не зчепившогося шару штукатурки.

Знімання пилу.

Змочування водою

Нанесення розчину.

Розтушування.

Молоток

Сокира, молоток, кельма, окуляри.

Віник

Щітка, відро

Ящик для розчину, кельма, терка, шпатель, лопата для розчину.

Щітка, відро

Вода

Розчин

Вода

Треба шар штукатурки простукати молотком, і по глухому звуку встановити відставання штукатурки.

Штукатурку, яка не зчепилась з поверхнею відбивають тупою сокирою або молотком. Шар штукатурки, що легко відстає від поверхні, зчищаємо кельмою. На очищеній поверхні не повинно бути залишків штукатурного розчину. Якщо є потреба насікають.

Зняти пил з поверхні.

Підготовлену поверхню треба змочити водою.

Штукатурять підготовлені ділянки такими ж розчинами, якими виконувалась попередня штукатурка. На великі ділянки поверхні накидають у три шари . Невеликі ділянки поверхні, розчин накидають або намазують у два шари і розрівнюють півтерком. Після початку твердіння свіжого штукатурного шару його затирають теркою, додаючи, якщо потрібно розчин.

Щіткою з водою розтушувати місця примикання старого шару з новим шаром.

З поверхні треба зчистити весь дефектний шар штукатурки.

Відповідно підібрати розчин для штукатурення.

Дотримуватись техніки безпеки на риштуванні. Працювати в рукавицях та в окулярах. Вимкнути струм. Забороняється брати руками розчин.

п/п

Прізвище, ім’я, по батькові

Зовнішній вигляд

Теоретичні знання

Техніка безпеки

Організація робочого місця

Дотримання технології виконання

Зауваження

Оцінка

1 бал

2 бала

2 бала

3 бала

4 бала

Критерії оцінювання

уроку виробничого навчання





1. варианты ответов к нему
2. ваш билет в жизнь полную свободы и приключений незабываемых впечатлений и прекрасного отдыха в великолепн
3. то оно ясно что большинство способно причинить не какоенибудь маленькое а пожалуй что и величайшее зло то
4. філософського становлення обсягу поняття свідомості дати характеристику її складових визначити особистіс
5. Шпаргалки по КПЗС
6. ПСИХОЛОГИЧЕСКАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ДОШКОЛЬНИКОВ «ГРУППЫ РИСКА»
7. Строго говоря проколотая окрестность не является окрестностью точки так как согласно определению окрест.html
8. Имя ветра Моей матери которая научила меня любить книги и открыла мне двери в Нарнию Перн и Сре
9. Дипломная работа- Учет и отчетность о движении денежных средств седьскохозяйственного предприяти
10. ИП Баженов 2009. 174 с
11. е. видов экономической деятельности делает актуальным проблему необходимости решения задачи формирования.html
12. Общая характеристика искового производства
13. Это только попытка рассказать о поколении которое погубила война о тех кто стал ее жертвой даже если спасс
14. СООРУЖЕНИЕ И ЭКСПЛУАТАЦИЯ ГАЗОНЕФТЕПРОВОДОВ Продольный профиль технологическая схема ситуационный пл
15. Комсомол- летопись времен 1
16. Реферат- Действие и синтез гормонов
17. Государственный научноисследовательский институт автомобильного транспорта.html
18. а содержит в себе все части ядерной бомбы а кроме того водородный заряд и природный уран238 в корпусе бомбы.
19. 1. Физиологические свойства и особенности сердечной мышцы Какой орган обеспечивает движение крови в си
20. Статья Любимые книги наших детей Консультация для родителей Подготовила- Волкова Гульзифа Сагымбаевна