У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Кримський агротехнологічний університет Факультет лісового садовопаркового та мисливського господа

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.4.2025

УКРАЇНА

ПФ НУБіП України

«Кримський агротехнологічний університет»

Факультет лісового, садово-паркового та мисливського господарства

Кафедра мисливствознавства, лісівництва та екології лісу

БІОТЕХНІЯ

Укладачі:

Коваленко Б.П.

МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК

для виконання курсового проекту студентами 4 курсу

за напрямом 6.090103

«Лісове і садово-паркове господарство»

за ознаками спеціальності

«Мисливське господарство»

Сімферополь, 2013

УДК 639.1 (072)

К 56

Біотехнія: Методичний посібник для виконання курсового проекту для за напрямом 6.090103 «Лісове і садово-паркове господарство» за ознаками спеціальності «Мисливське господарство» / Б. П. Коваленко // ПФ НУБіП України «Кримський агротехнологічний університет», кафедра мисливствознавства, лісівництва та екології лісу. –Сімферополь, 2013. –11 с.

Рецензенти:

завідувач кафедри прикладної біології, водних біоресурсів та мисливського господарства Харківської державної зооветеринарної академії, доктор сельськогосподарських наук, професор А.М. Хохлов;

завідувач кафедри мисливствознавства, лісівництва та екології лісу ПФ НУБіП Укрни «Кримський агротехнологічний університет», доктор біологічних наук, професор В.И. Лисенко.

Розглянуто і схвалено методичною комісією факультету лісового, садово-паркового та мисливського господарства «___»_______ 2013 року (протокол №___)

Відповідальний за випуск,

завідувач кафедри мисливствознавства, лісівництва та екології лісу ПФ НУБіП Укрни «Кримський агротехнологічний університет», доктор біологічних наук, професор В.И. Лисенко.

Редактор

© Коваленко Б.П.

Ця розробка є інтелектуальною власністю і не може бути повністю або частково відтворена, тиражована або розповсюджена без письмового дозволу автора.


ПЕРЕДМОВА

В останні десятиріччя значно зріс вплив діяльності людини на природні екосистеми. Розорювання земель, осушення боліт, утворення водосховищ, знищення чагарників і лісонасаджень, інтенсивне вирубування лісів, пожежі тощо привело до скорочення природних угідь, зниження їх цінності і придатності до життєдіяльності рослинного і тваринного світу.

Існуюча система і організаційна побудова мисливського господарства не повною мірою забезпечує проведення науково обґрунтованого рівня біотехнічних заходів, не завжди стимулює користувачів до охорони, відтворення і раціонального використання державного мисливського фонду. Слабо координується діяльність органів лісового господарства, екології і природних ресурсів, ветеринарної медицини, мисливських організацій, правоохоронних органів і органів місцевого самоврядування для покращення справ у мисливському господарстві. Гострою проблемою залишається браконьєрство, яке набуває дедалі організованого характеру.

Серйозною проблемою є наявність в мисливських угіддях хижаків, щільність яких значно перевищує допустимі межі, що приводить до виникнення вогнищ сказу. Існує потенційна можливість зараження свійських тварин і людей іншими небезпечними хворобами.

Принципи використання мисливських ресурсів в Україні, де велика щільність населення і значний тиск антропогенних факторів на тварин, де майже 85% території складають сільськогосподарські угіддя, повинні бути іншими, а ведення мисливського господарства потребує особливих методів та прийомів.

Так як основу мисливствознавства складають організація ведення мисливського господарства, відтворення флори і фауни в різних природно-ландшафтних зонах, охорона дичини, підвищення захисних властивостей угідь, регулювання чисельності тварин, розведення дичини, то основними задачами користувачів мисливських угідь є раціональне ведення мисливського господарства, охорона і відтворення мисливських ресурсів, охорона природи, акліматизація і реакліматизація різних корисних тварин тощо.

Біотехнія є одним з найважливіших напрямків роботи всіх категорій мисливського господарства, оскільки дана дисципліна вивчає такі питання, як розробка комплексу заходів по покращенню захисних якостей мисливських угідь, раціональному використанню елементів технології вирощування кормових культур та підгодівлі тварин, методів регулювання чисельності тварин, знарядь для підгодівлі тварин тощо.

Сучасні методи роботи потребують відповідних підготовки і знань, без чого неможливі їх успішне застосування та ефективність. Недарма майже дві тисяч років тому відомий римський письменник Колумпелла писав: „Знати, що слід робити - це найголовніше у кожній справі, де бажання і можливість діяти при відсутності знань часто завдає великих збитків, оскільки безтолково виконана робота лише переводить дарма гроші”.

З метою підвищення спеціальних знань бакалаврів мисливського господарства діючим навчальним планом передбачення виконання курсового проекту з «Біотехнії».

Мета курсового проекту - залучення студентів до науково-дослідної роботи, оволодіння прийомами проведення досліджень, спостереження і узагальнення біологічних і виробничих явищ в мисливському господарстві, комплексне рішення усіх питань у конкретному господарстві, придбання певних практичних навичок, а також поглиблення отриманих в академії знань.

Реальне курсове проектування на основі заявки мисливського господарства розвиває у студентів аналітичне мишлення, виробляє почуття причетності і відповідальності за справи виробництва, робить суттєвий внесок в їх розвиток.

При виконанні всіх вимог курсовий проект може стати основою для виконання кваліфікаційної роботи.


РОЗДІЛ 1

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

  1.  Курсовий проект являється формою самостійної роботи студента, по результатам захисту якого виставляється оцінка.
  2.  Тема курсового проекту визначається на основі замовлення мисливського господарства, кафедрою з урахуванням актуальності, відповідності сучасному стану і перспектив розвитку. Завдання на виконання курсового проекту видається науковим керівником і затверджується на засіданні кафедри.
  3.  Курсовий проект повинен повністю відповідати темі і завданню на проектування, мати логічну послідовність викладання матеріалу, лаконічність і точність в поясненнях, вірогідність розрахунків, відповідні державним стандартам терміни, висновки і пропозиції господарству повинні витікати з результатів досліджень.
  4.  Курсовий проект подається в вигляді рукописного тексту в одному екземплярі чорнилами (пастою) темного кольору (чорний, синій), винятком можуть бути графіки, діаграми, малюнки, фотографії на білому папері розміром 297×210 мм. При написанні тексту необхідно залишати поля: зліва - 25 мм, справа - 15 мм, зверху - 20 мм, знизу - 20 мм і дотримуватись правил його викладення (додаток І).
  5.  Нумерація сторінок починається з титульного листка, але проставляється з другої сторінки „Вступу” по порядку в правому куту сторінки на відстані 10 мм від верхнього краю (включаючи список цитованої літератури і додатку).
  6.  Нумерація розділів ведеться по порядку від 1, а нумерація підрозділів, відповідно, 1.1., 1.2. 2.1., 2.2., 2.3. і т.д. Розділи „Вступ”, „Висновки і пропозиції”, „Список цитованої літератури”, „Додатки” не нумеруються.
  7.  Помилки, неточності в написанні курсового проекту, виявлені в ході його перевірки (вичитування), виправляються після акуратної підчистки. Допускається не більш трьох правок на одну сторінку.
  8.  Курсовий проект предявляється студентом до захисту з виправленням і доповненнями (згідно зауважень наукового керівника).
  9.  Студент несе повну особисту відповідальність за своєчасне виконання курсового проекту в відповідності до затвердженої теми та вірогідність всіх даних.
  10.  При несвоєчасному виконанні курсового проекту та поданні його пізніше вказаного строку студенту виноситься попередження і курсовий проект допускається до захисту згідно письмового розпорядження декана, а при поданні його після початку екзаменаційної сесії - допускається до захисту згідно наказу по університету.
  11.  Не виконання курсового проекту не дозволяє студенту звітувати за курс ”Біотехнія ”.
  12.  Науковий керівник курсового проекту несе відповідальність за актуальність теми, методичний і науковий рівень виконання проекту, надати допомогу студентові в патентному пошуку (обгрунтуванні вибраної теми), обчислюванні експериментальних даних, обгрунтувані висновків і пропозицій та інше.
  13.  Керівниками курсових проектів можуть бути професора, доценти, старші викладачі, досвідчені асистенти, а також наукові працівники і висококваліфіковані спеціалісти інших установ і підприємств.

 РОЗДІЛ 2

СТРУКТУРА КУРСОВОГО ПРОЕКТУ

Курсовий проект являється самостійною роботою студента, в якій узагальнюється все нове, що з’явилося за останні роки, надається теоретичне обгрунтування тих чи інших прийомів, дії на спадковість тварин, розробляються ефективні заходи щодо їх реалізації з метою поліпшення даної популяції тварин.

Загальний обєм курсового проекту повинен складати 25-30 сторінок рукописного тексту з щільністю не менше 30 строк на сторінці та 50-60 знаків в кожному рядку. До нього входять наступні основні розділи: передмова, цілі, задачі і методика виконання курсового проекту, огляд літератури, загальна характеристика мисливського господарства, заходи вдосконалення організації роботи, висновки і пропозиції (при виконанні реальних курсових проектів - обгрунтовані пропозиції виробництву), список цитованої літератури, додатки.

Зразок плану написання курсового проекту та його архітектоніка наведена в таблиці 1.

1. Зразок плану курсового проекту.

розділу і підрозділів

Назви розділів і підрозділів курсового проекту

Приблизний обсяг,

%

Передмова

3-4

1.

Цілі, задачі і методика виконання курсового проекту

5-6

2.

Огляд літератури

15-20

3.

Загальна характеристика мисливського господарства

30-35

4.

Розробка (вдосконалення) вдосконалення біотехнічних заходів у мисливському господарстві

30-35

Висновки і пропозиції

Список цитованої літератури

Додатки


РОЗДІЛ 3

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ВИКОНАННЮ КУРСОВОГО ПРОЕКТУ

3.1. Передмова.

В передмові розкривається значення тієї галузі мисливського господарства, по якій виконується курсовий проект, висвітлюються основі недоліки та розглядаються методи їх усунення в сучасних умовах господарювання. Дається обгрунтування вибраної теми з показом її актуальності.

3.2. Цілі, задачі і методика виконання курсового проекту.

В даному розділі визначається ціль і ставляться основні задачі, які підлягають вивченню. Також подається короткий зміст методів досліджень, при проведенні науково-господарського досліду - його схема і т.н.д.

3.3. Огляд літератури

В даному розділі висвітлюється ступінь вивчення питання (теми курсового проекту) стосовно загальних принципів ведення мисливського господарства. Наводяться дані вітчизняної та закордонної науки, передового досвіду в веденні вибраної автором галузі.

Розділ будується по принципу поступового звуження діапазону питань, які розглядається, від загальних до конкретних, з поділом на підрозділи або без них і поданий у формі злагодженої розповіді.

В тексті обов'язкове посилання на авторів першоджерел літератури, яке може бути активним і пасивним. Приклад активного посилання: „За даними Ю.Д. Рубана [10], прогнозування екологічних наслідків від діяльності спеціалістів залежить від прогнозу бажаного типу, який утворюється протягом багатьох років.

Приклад пасивного посилання:

Від стану здоров’я тварин через споживання людиною тваринницької продукції та контакт людини під час їх обслуговування залежить стан самої людини [10].

На міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій 160-річчю з дня народження видатного еколога О.А. Колєсова, було подано значення робіт О.А.Колєсова в становленні сучасної екологічної освіти [8], висвітлені питання спеціальної екології при використанні студентами дипломних проектів [9], розроблено методи прогнозування екологічних наслідків [10] та розглянуто рад інших проблем.

Після огляду літератури автор курсового проекту повинен сформулювати висновки. Наприклад:   „... Такий чином, аналіз результатів наукових досліджень вітчизняних і закордонних вчених свідчить про те, що ...”.

3.4. Загальна характеристика мисливського господарства.

Даний розділ викладається у відповідності до вибраної теми та рекомендацій наукового керівника.

3.5. Розробка заходів щодо вдосконалення біотехнічних заходів у мисливському господарстві.

Даний розділ викладається у відповідності до вибраної теми та рекомендацій наукового керівника.

3.6. Висновки і пропозиції.

В даному розділі автор курсового проекту узагальнює результати, отримані в ході його виконання, підводить короткі підсумки зробленої роботи. Висновки викладаються у вигляді окремих пунктів в межах одного абзацу. Пропозиції виробництву повинні грунтуватися на власних дослідженнях і розрахунках.

По завершенню даного розділу автор ставить дату написання курсового проекту і власний підпис.

3.7. Список цитованої літератури

При оформленні даного розділу автор курсового проекту повинен виконувати наступні вимоги:

  1.  Першоджерела нумеруються арабськими цифрами, після яких ставиться крапка, в алфавітному порядку (спочатку вітчизняні автори, потім – закордонні) або в порядку посилання на них в тексті.
  2.  Прізвища авторів пишуться в називному відмінку з подальшим записом їх ініціалів. При наявності двох (трьох) авторів їх прізвища та ініціали записуються в томупорядку, в якому вони надруковані в першоджерелі. Якщо авторів більше трьох, то записуються прізвища і ініціали перших трьох з добавкою слів „ тощо”.
  3.  Заголовок першоджерела пишеться з великої літери і приводиться б тому вигляді і з тими доповненнями, які подані на титульному листі (або в заголовку) першоджерела.

4. Назву міста видання пишуть повністю в називному відмінку за винятком загальноприйнятих скорочень: Київ (К.), Москва (М.) і Ленінград (Л.). Видавництво пишуть так, як воно подане на титульному листі першоджерела.


Правила оформлення титульного листа

Південний філіал

Національного університету біоресурсів і природокористування України

«Кримський агротехнологічний університет»

Кафедра мисливствознавства, лісівництва та екології лісу 

КУРСОВИЙ ПРОЕКТ

з ___________________________________________________________

(назва дисципліни)

на тему:_____________________________________________________

____________________________________________________________

Студента (ки) _____ курсу ______ групи

напряму підготовки 6.090103 «Лісове і садово-паркове господарство»

____________________________________________________________

                                                        (прізвище та ініціали)

Керівник: ___________________________________________________

                           (посада, вчене звання, науковий ступінь, прізвище та ініціали)   

Національна шкала ________________    

Кількість балів: __________

Оцінка:  ECTS _____

Члени комісії:

________________  ___________________________

            (підпис)                            (прізвище та ініціали)

 ________________  ___________________________

          (підпис)                           (прізвище та ініціали)

________________  ___________________________

            (підпис)                           (прізвище та ініціали

 

                                                                       м. Сімферополь - 201__рік


ПЕРЕЛІК ПРОПОНОВАНИХ НАПРЯМІВ І ТЕМ ДЛЯ ВИКОНАННЯ КУРСОВОГО ПРОЕКТУ

  1.  Аналіз результатів акліматизації і реакліматизації мисливських тварин та розробка заходів щодо їх проведення.
  2.  Розробка заходів по покращенню захисних, гніздових і кормових якостей мисливських угідь.
  3.  Стан робіт по підгодівлі мисливських тварин і шляхи їх вдосконалення.
  4.  Стан і перспективи розвитку робіт по регулюванню чисельності шкідливих в мисливському господарстві тварин.
  5.  Розробка біотехнічних заходів (на прикладі конкретного виду або групи видів тварин).
  6.  Розробка заходів по відлову, перетримці та випуску (на прикладі конкретного виду або групи видів тварин).
  7.  Розробка методів попередження шкоди копитних лісовому і сільському господарствам.
  8.  Розробка сезонних біотехнічних заходів єгеря в мисливському господарстві.
  9.  Розробка заходів по попередженню загибелі дичини при проведенні сільськогосподарських робіт.
  10.  Аналіз стану та розробка шляхів регулювання взаємовідносин в господарській діяльності лісового, сільськогосподарського і мисливського господарств.
  11.  Стан і перспективи розвитку робіт по розведенню мисливських тварин.


СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

  1.  Кузнецов Б. А. Биотехнические мероприятия в охотничьем хозяйстве. - М.: Лесная промышленность, 1974.
  2.  Тюлин В.В., Злобин Б.Д., Бородин П.Л. и др. Проблемы биотехнии и дичеразведения охотничьих животных. - Киров, Изд. ВНИИОЗ, 1989.
  3.  Гаврин Г.Ф. и др. Охотоведение. –Том 1. –Киров: Кировское отделение Волго-Вятского книжного издательства, 1970.
  4.  Данилов Д.Н., Русанов Я.С. и др. Основы охотустройства. –М.: Лесная промышленность, 1966. –332 с.
  5.  Кузнецов Б.А. Дичеразведение. -М.: Лесная промышленность, 1972.
  6.  М. Кулих. Практическая охота. –М.: Лесная промышленность, 1980.
  7.  Злобин Б.Д. Подкормка охотничьих животных. -М.: Агропромиздат, 1985.




1. Альфа 6 5 0 1 34 16 15 2
2. Лекция 3 Окружающая среда человека Окружающая среда человека ОСЧ ~ это среда его обитания и всех фо
3. Аналіз існуючого стану інфляційних процесів в сучасній Україн
4. Адаптация в детском саду
5. Тема 3 Общество целостная социокультурная система 1
6. Yerold Hevenly Fith Simms HF
7. варианта ответа из которых только один правильный1
8. тема целью занятий которой является достижение духовного экстаза который увеличивает знания расширяет соз
9. Тема 2- Под охраной здоровья здорового человека в настоящей Концепции понимаетс
10. ВИЧ-инфекция