В створеній БД Investigtion
Работа добавлена на сайт samzan.net:
Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
от 25%
Подписываем
договор
Заняття 5.
Розробка звітів в СУБД MS Access(ч.1).
Мета: Придбати навички розробки звітів в програмі MS Access, їх редагування, організації обчислень даних в звітах різними способами.
Завдання 1.
- В створеній БД Investigation.mdb розробити 3 звіта використовуючи дані із всіх таблиць.
- До звітів обрати наступні поля:
Назва таблиці
|
Назва поля
|
Полісся
|
Райони, Фактичний обєм валового продукту, бонітет грунту
|
Лісостеп
|
Райони, Фактичний обєм валового продукту, бонітет грунту
|
Перехідна зона
|
Райони, Фактичний обєм валового продукту, бонітет грунту
|
- Додати до всіх звітів розрахункове поле Питома вага % (фактичного об'єму валової продукції по району у загальному обємі валової продукції Сумської області грн.), до якого ввести формулу:
= [Фактичний об'єм валової продукції] / Sum([Фактичний об'єм валової продукції])
- Передбачити в звіті групування даних по полю Райони та підведення Підсумків по полю Фактичний об'єм валової продукції.
- Відсортувати дані за полем Бонітет грунту за збільшенням.
Оформити звіт, в якому представити:
- Звіт в режимі Конструктор і таблиця.
Теоретичні відомості та методичні вказівки до виконання роботи.
Звіти створюються для більш зручного подання даних при друкуванні. Їх можна побудувати на основі значень таблиць і запитів, розрахувати загальні для всіх записів звіту функції (Max, Min, Avg тощо), а також проміжні підсумки для груп значень.
Звіти можна створювати, користуючись значеннями таблиці, зв'язаних таблиць або запитів.
Порядок розробки звіту.
- Для розробки звіту в основному вікні БД активізують вкладку Отчеты, двічі клацають мишею на параметрі Создание отчета с помощью мастера (або за допомогою кнопки Создать обирають команду Мастер отчетов та активізують кнопку ОК).
- У наступному вікні у списку Таблицы и запросы вибирають послідовно необхідну таблицю наприклад, Полісся. Після цього із групи Доступные поля за допомогою кнопок вибирають потрібні поля, переміщують їх до групи Выбранные поля, й активізують кнопку Далее.
- Після складення списку необхідних полів виконують Групування даних. Для цього:
- Натискають кнопку Группировка в наступному вікні Майстра.
- Із списку полів обирають лівою клавішею миші потрібне поле.
- У цьому самому вікні після активізації кнопки Группировка можна визначити, яким чином відбуватиметься групування значень. Для текстових полів це може бути одна літера, перші три, тощо, а для числових інтервали по 10, 50 типів у групі. За замовчуванням активним є параметр Обычный. Після цього необхідно активізувати кнопку Далее.
- У наступному вікні потрібно визначити, які підсумки будуть розраховані у звіті. Для цього активізують кнопку Итоги, а в наступному вікні відповідні перемикачі (Sum (Сума) у полі Фактичний об'єм валової продукції). У групі Показать визначають, що саме буде поміщено у звіті: тільки підсумки чи значення разом із підсумками. Параметр Вычислить проценты розраховує відсоток підсумку групи відносно загального підсумку по полю.
- Після активізації кнопки Далее знову активізується попереднє вікно, в якому можна визначити поля, значення яких упорядковуються. Для першого ключа відкривають список полів 1, вибирають потрібне (Бонітет ґрунту), за допомогою перемикача визначають вид сортування - за зростанням.
- У наступних двох вікнах вибирають вид макета (краще розміщати звіт на альбомній сторінці) і стиль звіту. В останньому вікні майстра створення звітів присвоюють назву звіту, під якою він зберігатиметься у БД, й активізують кнопку Готово.
- Для створення розрахункового поля Питома вага %, звіт відкривають в режимі Конструктор. Активізують Панель елементів керування, додають в розділі Звіта Верхний колонтитул поле з написом Питома вага %, а в розділі Область даних поле для введення формули. Формулу вводять за допомогою програми Построитель выражений (аналогічно Практичній роботі 2 Розробка форм).
Рис. 9. Розробка формули в програмі Построитель выражений
- Інші звіти розробити аналогічно.
- Розроблений звіт для захисту роботи оформити за загальними правилами, тобто навести його в двох режимах Конструктора і Таблиці.
Звіт за даними таблиці Полісся:
в режимі Таблиця
в режимі Конструктор
Звіт за даними таблиці Полісся з розрахунковим полем Питома вага %:
в режимі Конструктор
В режимі Таблиця
Контрольні питання.
- Як можна спроектувати звіт в програмі MS Access?
- В якому режимі роботи програми можна редагувати звіт?
- Як можна організувати обчислення в звіті?
Література:
- Дибкова Л.М. Інформатика та компютерна техніка: Посібник для студентів вищих навчальних закладів. К.:видавничий центр „ Академія ”, 2002. 320 с. (Альма-матер).