Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

АНАЛІЗ КІНЕМАТИЧНИХ СХЕМ ПРИВОДІВ МАШИН.html

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-01-17

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 19.5.2024

Лабораторна робота №1

АНАЛІЗ КІНЕМАТИЧНИХ СХЕМ ПРИВОДІВ МАШИН

1 Мета роботи:

Вивчення основних рекомендацій по розробці кінематичних схем та виконанню кінематичних розрахунків приводів машин.

2 Теоретичні відомості

Привод це пристрій для приведення в дію різних робочих машин. В машинобудуванні використовують різноманітні приводи: механічні, електричні, гідравлічні, пневматичні.

З допомогою механічного привода проходить передача енергії від двигуна до робочого органу машини, як правило з перетворенням швидкостей, моментів, зусиль, а інколи характеру та закону руху механізмів.

Привод, який складається з електродвигуна та механічних передач, називається механічним приводом /або просто приводом/?

2.1 Розробка кінематичної схеми привода. Для розробки кінематичної схеми привода необхідно мати такі дані: номінальний обертаючий момент Т на веденому валу, або потужність Р на цьому ваду; частоту обертання веденого валу n ; режим роботи привода, тобто закони зміни моменту Т=f(t), та частоти обертання n=f(t); взаємне розміщення валів; габаритні розміри та конструктивні особливості привода.

За заданими умовами можна спроектувати декілька кінематичних схем приводів, за рахунок використання механічних передач різних типів, або різних конструктивних особливостей передач одного типу. Оптимальну кінематичну схему привода вибирають внаслідок аналізу декількох варіантів, які піддають порівняльній оцінці з точки зору конструктивної доцільності, доскональності кінематичної та силової схеми, простоти енергомісткості, габаритів, металомісткості, зручності обслуговування, збирання-розбирання, регулювання та огляду. Після аналізу різних варіантів і їх оцінки вибирають кінематичну схему для подальшого проектування привода.

При розробці кінематичних схем необхідно врахувати, що електродвигун - один із основних елементів приводу. Від типу двигуна, його потужності та


частоти обертання залежать конструктивні та експлуатаційні характеристики машини. Для кожної потужності в довіднику електродвигунів є декілька двигунів з різними синхронними частотами обертання вала /3000; 1500; 1000; 750 хв
-1. /.

       При виборі частоти обертання вала двигуна необхідно мати на увазі, що швидкохідні двигуни мають менші габаритні розміри, масу, вартість та вищий ККД. Але з підвищенням частоти обертання ведучого вала росте загальне передаточне число привода івідповідно його габарити, маса та вартість. Досвідом встановлено, що деяке підвищення вартості передач мало впливає на використання швидкохідних електродвигунів, тому вони широко використовуються в машинобудуванні.

Вибір частоти обертання вала електродвигуна проводять з врахуванням наміченої кінематичної схеми привода машини, рекомендують приймати при попередніх розрахунках nдв.= 1500хв-1.

Передаточне число привода визначається як відношення частот обертання валів двигуна та робочого органу машини, може бути реалізовано різними способами. При великих передаточних числах використовують багатоступінчасті однотипні, а також комбіновані передачі з їх різних типів.

В кінематичному плані послідовність розміщення передач різних типів та розподіл між ними передаточного числа не має значення, але необхідно, щоб викочувалась умова

Навантаженість деталей передач залежить від того, в якій послідовності вони розміщені в силовому ланцюгу, а також від передбаченої розбивки між ними. При віддалені від двигуна в силовому ланцюгу понижуючих передач росте навантаження відповідних деталей, оскільки навантаження на деталь визначається обертаючим моментом, який збільшується з пониженням частоти обертання. Внаслідок цього в області менших частот обертання необхідно використовувати передачі з великою навантажуючою здатністю, які забезпечують менші габаритні розміри та масу привода.

Так, наприклад, у приводі, який складається із пасової та зубчастої передачі, варіант розміщення „двигун-пасова-зубчаста передача-робочий орган” кращий варіанта „двигун-зубчаста-пасова передача-робочий орган”, оскільки розміщення зубчастої передачі на найбільш навантаженій ланці силового ланцюга дав переваги цій схемі. 3 тих же міркувань в приводі з черв’ячною та зубчастою передачами доцільно розміщувати їх в такій послідовності „двигун-черв'ячна-зубчаста передача-робочий орган”.

Досвід проектування, виготовлення та експлуатації різних передач, а також результати досліджень роботи передач, дають змогу намітити області та межі переважного використання передач різних типів. Тому в технічній літературі приведені максимальні та часто використовувані значення передаточних чисел, колових швидкостей та потужностей для різних типів машин повинен

використовувати ці рекомендації.

механічних передач. Конструктор при розробці кінематичних схем приводів

2.2 Кінематичний розрахунок привода

Після розробки кінематичної схеми починають кінематичний розрахунок привода, який являється важливим етапом проектування, оскільки від його правильного виконання залежать габарити та маса привода, надійність та якість роботи машини в цілому.

Кінематичний розрахунок привода проводиться одночасно з вибором по каталогу необхідного двигуна / по потужності та частоті обертання/ та зводиться до визначення загального передаточного числа привода, розподілу Його між окремими вузлами та типами передач кінематичної схеми, а також по визначенню частот обертання, моментів та потужностей на всіх валах привода.

Необхідна потужність /кВт/ на валу електродвигуна визначається за формулою:

де Рн – номінальна потужність на веденому валу привода, кВт;

- загальний ККД приводу

- ККД кожної кінематичної пари, яка входить в привод /зубчастої, черв'ячної, пасової та інших передач, пар підшипників, муфт та інших/.

За необхідною потужністю електродвигуна Рпотр і відповідно з режимом навантаження механізмів по каталогу вибирають відповідний двигун. При цьому номінальна потужність електродвигуна Рдв , прийнята по каталогу, повинна бути рівна або більше Рпотр.дв≥ Рпотр.).

Для кожної потужності в каталозі електродвигунів приведено декілька двигунів з різними синхронними частотами обертання вала: Пс = 3000, 1500, 1000, 750 хв-1. При заданій кінематичній схемі привода, частоту обертання вала електродвигуна необхідно вибирати з таким розрахунком , щоб передаточні числа окремих передач знаходились в межах рекомендацій. Загальне передаточне число привода визначають за формулою:

де    Пдв- асинхронна частота обертання вала вибраного електродвигуна;

Пр - частота обертання робочого /веденого/ вала привода.

Знайдене значення Uзаг необхідно розподілити між типами та ступенями передач, що входять в привод. При наявності в кінематичній схемі, крім редуктора, пасових, ланцюгових та відкритих зубчастих передач, спочатку загальне передаточне число редуктора розбивають за ступенями. Роблять це для того, щоб забезпечити відповідність розмірів деталей цих передач з іншими деталями привода. Так, для схем, що показані на рис. 1.1 а, б ведені зірочки ланцюгових передач D2 повинні мати відповідні розміри з діаметром барабана Dб , або діаметром зірочки Dз і знаходитись в межах:

D2= (0,9...1,2)Dб;  D2= (0,9...1,2)Dз.

Після розбивки загального передаточного числа Uзаг між редуктором та іншими передачами, що входять в привод, повинна виконуватись умова:

де   Uред- передаточне число редуктора; U1,U2,…,Un, - передаточні числа передач, що входять в приводу Рекомендовані значення для Uред, U1,U2,… та Un приведені в технічній літературі.

а - стрічковий конвеєр;  б - пластинчатий конвеєр

Рисунок 1.1-Кінематичні схеми приводів конвеєрів

Розміри та маса багатоступінчастого редуктора залежать від прийнятого методу розбивки передаточного числа редуктора Uред за його окремими ступенями. Розбивка може бути різною в залежності від того, яка з вимог до редуктора вважається головною. До таких вимог моліть бути віднесені: мінімальна маса редуктора; мінімальні габарити; однакова міцність робочих поверхонь зубців всіх коліс; зручність змащування всіх коліс та інші.

Розбивку передаточного числа редуктора між його ступенями проводять згідно з рекомендаціями, приведеними в таблиці 1.1.

Таблиця 1.1

Тип редуктора

Uред рекомендовані та max

Передаточне відношення швидкохідного ступеня

Передаточне відношення тихохідного ступеня

Циліндричний двоступінчатий за розгорнутою схемою

12,5...25

/8,0...50/

Циліндричний двоступінчатий з роздвоєним швидкохідним ступенем

12,5...25

/8,0...50/

4...5

/4...5,6/

Циліндричний двоступінчатий за співосною схемою

12,5...22

/8,0...50/

Конічно-циліндричний

12,5...20

/8,0...40/

Черв'ячно-зубчастий

50...400

3...63

Після визначення передаточного числа передач, що входять в кінематичну схему привода, розраховують частоти обертання, потужності та обертові моменти на всіх валах.

Частоти обертання валів:

де n1,n2,…,nn - частоти обертання першого, другого та інших валів привода;U1,U2,…,Un - передаточні числа першого, другого та інших ступенів привода. Потужності на валах, кВт:

де Рпотр – необхідна потужність двигуна, кВт /1.1/;

     −  ККД  між попереднім та наступним валом.

Обертаючі моменти на валах, Н∙м;


Змн
.

Лист

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

08-27.ДМ.01.00.000   

Розроб.

Перевір.

Реценз.

Н. Контр.

Затверд.

АНАЛІЗ КІНЕМАТИЧНИХ СХЕМ ПРИВОДІВ МАШИН

Літ.

Акрушів

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

2

08-27.ДМ.01.00.000   

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

3

08-27.ДМ.01.00.000   

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

4

08-27.ДМ.01.00.000   

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

5

08-27.ДМ.01.00.000   




1. задание- Выучить наизусть 10 предложений на английском языке из текста Economist что находится на 76ой стра
2. Семантика и структура фразеологизмов с числовым компонентом
3. Введение Потребности торговли обусловленные необходимостью обработки и хранения прежде всего прод
4. 90ые гг ХХ века и в настоящее время
5. измерительного инструмента впрочем как и производственного инвентаря
6. Системний підхід до організації маркетингу на підприємстві.html
7. сложный социальнопсихологический процесс группового развития в результате которого происходит возникнов
8. Становлення та розвиток соціології в Європі, США та Україні
9. Зачет как одна из форм контроля знаний учащихся по алгебре в 8 классе
10. ТЕМА 1 Предмет та сутність естетики Вступ Природа та ознака естетичного Структура естетичної свідом
11. Курсовая работа- Средства массовой информации США
12. лексикограматична єдність двох і більше компонентів граматично організованих за моделлю словосполучення
13. Лекция 10 МЕТОДИЧЕСКОЕ МАСТЕРСТВО УЧИТЕЛЯ ИНОСТРАННОГО ЯЗЫКА План- Составляющие методического
14. военного коммунизма ее цели и последствия Военный коммунизм это экономическая и социальная политика Со
15. на тему- Анализ техники основных положений бокса.html
16. Российский государственный профессиональнопедагогический университет Институт искусства Кафедра те
17. психологического сопровождения как новой образовательной технологии прозвучало в работах Е
18. філософія запитання та відповіді
19. Тема 9. Технология формирования иноязычныхграмматических навыков При чтении настоящего материала обрати
20. STLKER фанфики первые главы анонсы- http---stlkerbook