Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Тема 2. Розвиток науки управління
Завдання практичного заняття:
Обговорення вирішення ситуаційних завдань у малих групах і письмове оформлення в зошитах.
Ситуація 1
У процесі виконання виробничого завдання один з робітників штампувального цеху автомобільного заводу помітив дефект в сталевих пружинах, який проявлявся досить часто. Зі своїми побоюваннями він звернувся до начальника цеху. Начальник цеху в свою чергу не досить чітко уявляв собі, що мав на увазі робочий, коли описував причину дефекту. Тим часом робочий заявив, що він знає, в чому причина (справа в постачальниках - сталеливарника ) і що треба поставити їх керівництво до відома.
Питання до ситуації.
1. Принципи яких шкіл управління проявилися в даному випадку?
2. Щоб Ви зробили на місці начальника цеху для того, щоб вирішити виниклу проблему?
Ситуація 2
Ви є головою публічного акціонерного товариства, де 80 відсотків акцій належить колективу підприємства. За останні 3 роки спостерігається спад виробництва. Вам довелося прийняти нелегке рішення про звільнення значної кількості співробітників підприємства.
Питання до ситуації.
1. Спираючись на положення «школи людських відносин», запропонуйте можливі варіанти дій керівництва в даній ситуації.
Ситуація 3
Відомий у світі фахівець у галузі реклами та маркетингу Джек Траут, характеризуючи шведський стиль управління, відзначає, що його відрізняє чіткість. Якщо швед працює він працює. Починає роботу вчасно, закінчує вчасно, в робочі години повноцінно трудиться. Шведи не переробляють, але протягом всього часу, відведеного на роботу, вони займаються справою, а не тиняються з кутка в куток . Це відноситься і до вищого менеджменту, і до найпростішого працівника. Місце будь-якого робочого завжди прекрасно організовано, там все на місці, кожен гвинтик і гайка. Такий розподіл часу приносить велику віддачу. У шведів немає відчайдушності. Вони знають, коли випити, можуть ввечері посидіти, але вранці знову будуть працювати з повною віддачею. Такого поняття як: «Понеділок день важкий» у Швеції не існує.
Питання до ситуації.
1. Яка школа управління простежується в описаній вище ситуації? Охарактеризуйте її.
2. Які принципи управління можна виділити в даному прикладі? Дайте їм характеристику.
Ситуація 4
Щороку GE Capital скликає так звані «мрійливі збори». Для того, щоб розширити перспективу, кожне з підприємств компанії приваблює різних співробітників до цих засідань з планування бюджету та розробки стратегії. Учасники проводять кілька годин, а то й цілий день за обговоренням завдань розвитку бізнесу в найближчі три роки і способи їх вирішення.
Питання до ситуації.
1. Охарактеризуйте школу управління, описану в даній ситуації.
2. Нижче наведено категорії співробітників, які можуть бути залучені на такі наради. Якій з категорій співробітників Ви віддали б перевагу і чому?
а ) енергійні та перспективні люди;
б) співробітники, що працюють в підрозділах організації, географічно віддалених від центрального офісу.