У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Пряма мова її види

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.4.2025

Урок № 39

Тема: Пряма мова, її види. Розділові знаки при ній.

Мета : актуалізувати знання учнів з теми «Пряма мова», наголосити на важливості способів передачі чужого мовлення; удосконалити вміння і навички розпізнавати речення з прямою та непрямою мовою, правильно використовувати їх у мовленні, систематизувати знання розстановки розділових знаків при прямій мові і діалозі; розвивати логічне мислення, самостійність суджень, вміння узагальнювати; виховувати почуття відповідальності за красу природи.

Тип уроку: повторення та узагальнення вивченого.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  •  записати на дошці варіанти відповідей.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  •  чим відрізняються речення, записані на дошці?

Маринка сказала, що любить уроки малювання.

Маринка сказала: «Я люблю уроки малювання.»

IV.  Повідомлення теми уроку.

V. Основний зміст роботи.

  1.  Робота з підручником.
  •  Прочитати та запам’ятати теоретичний матеріал на стор. _________
  •  Виконати вправу ______________
  1.  Творчий диктант.
  •  переробіть речення на пряму мову, використовуючи двокрапку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща.

2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі.

3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

  •   переробіть речення, використовуючи тире.
  1.  Творче конструювання.
  •  З поданих слів і розділових знаків складіть речення з прямою мовою.

1.Я сказав другові: «Не чіпай цю квітку!» 2. «Природі необхідне наше піклування!», - промовила Катерина. 3. «Не хочу бути ворогом для маленької квітки», - подумав Павло. 4. Іринка крикнула: «Не смій ламати гілку!» 5. Ведуча повідомила: «Кожного дня до Червоної книги потрапляють нові екземпляри.»

VI. Закріплення вивченого.

Бесіда.

  •  що таке пряма мова?
  •  які розділові знаки ставляться при прямій мові? від чого це залежить?
  •  для чого необхідна пряма мова?
  •  наведіть приклади прямої мови.

VII. Оцінювання результатів роботи учнів.

VIII. Підсумок уроку.

ІХ. Домашнє завдання.

Вивчити ________________

Вправа _________________

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.

1.Юра радісно вигукнув, що його мама найкраща. 2.Юля сказала, що давно мріє побувати в театрі. 3.Сергій сказав, що він довго шукав цю книжку.




1. Отчет по ППО Муравьевой Марины 44 гр
2. Основные понятия молекулярной биологии
3. на тему- СТРАТЕГИЧЕСКОЕ ПЛАНИРОВАНИЕ НА ПРЕДПРИЯТИИ Студент группы БЭ310
4. Финансы и кредит РЫНОК ЦЕННЫХ БУМАГ методические указания по выполнению курс.html
5. Тема Общая характеристика объектов недвижимости Сложность минимум
6. ЛАБОРАТОРНА РОБОТА 6 Робота синхронного генератора при втраті збудження Асинхронний режим виникає або
7. В пределах этого государства Южной Африки расположена прибрежная пустыня сформировавша
8. Жизнь и вклад в социологию Эмиля Дюркгейма
9. Система государственной и ведомственной поверки средств измерений
10. вариант общественной и государственной организации который позволяет навести порядок в обществе вышедшем