Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Бухгалтерський облік. Методичні вказівки до виконання курсових робіт для студентів ЗДІА спеціальності 6.030509 денної та заочної форм навчання /Укл.: О.М. Панченко Запоріжжя, 2012. 70 с.
Укладач: О.М. Панченко, доцент
Зміст
Вступ |
3 |
|
1 |
ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ курсової РОБОТИ |
4 |
2 |
проектне завдання |
12 |
3 |
Типовий приклад розвязання проектного завдання: наскрізної комплексної задачі |
53 |
4. |
Керівництво курсовоЮ роботоЮ |
65 |
5. |
захист роботи та Критерії оцінювання |
66 |
6 |
Список рекомендованої літератури |
66 |
ВСТУП
Практичні потреби підприємств потребують все більш обширних та глибоких знань бухгалтерського обліку. Бухгалтерський облік накопичує, групує і систематизує факти господарської діяльності, є досконалою інформаційною базою управління підприємством. За даними бухгалтерського обліку із застосування методичних прийомів аналізу та аудиту розкривають причинно-наслідкові результати господарської діяльності, що дозволяє активізувати та прогнозувати цю діяльність.
Дисципліна «Бухгалтерський облік» відноситься до нормативної дисципліни циклу природничо-наукової та загально-економічної підготовки, метою якої є формування системи знань з теорії та практики ведення бухгалтерського обліку на підприємствах.
Дані Методичні вказівки орієнтовані на формування у студентів практичних навичок при вирішенні облікових питань, які передбачені освітньо-кваліфікаційною характеристикою (ОКХ) та освітньо-професійною програмою (ОПП) підготовки бакалавру за спеціальністю «Облік і аудит».
Відповідно до них, залежно від характеру роботи бакалавр з обліку і аудиту має виконувати такі основні обліково- аналітичні завдання:
- забезпечувати високоякісний облік виробничо-господарського та фінансового стану підприємств;
-систематизувати облікову інформацію;
- впроваджувати аналітичний та синтетичний облік виробничої діяльності.
Для цього, згідно з вказаними нормативними документами, бакалавр має знати та вміти:
Для формування зазначених знань та вмінь в курсовій роботі на тему «Система обліку на підприємстві» передбачено:
Завдання 1. Опис діючої на обраному підприємстві системи бухгалтерського обліку для засвоєння основних понять бухгалтерського обліку та отримання навичок щодо аналізу організації та ведення синтетичного та аналітичного бухгалтерського обліку на підприємстві, вивчення організаційної структури та функцій бухгалтерії як структурного підрозділу управління.
Завдання 2. Складання журналу господарських операцій та квартальної фінансової звітності за наведеним типовим зразком для отримання навичок щодо опрацювання і використання облікової інформації в управлінні.
Наведені завдання також формують вміння діяти за наданим зразком та запропонованими алгоритмами, що дозволяє засвоїти типові облікові процедури, які використовують на підприємствах всіх та організаційно-правових форм.
Крім того, наведені завдання готують студентів до написання та захисту майбутнього дипломного(магістерського) проекту так як в його окремому підрозділі передбачені відповідні елементи.
Курсова робота ставить за мету при вивченні теоретичних засад дисципліни допомогти студенту сформувати поняття, необхідні для якісного та продуктивного сприймання інформації щодо майнового та фінансового стану підприємства, результатів його діяльності у відповідності до міжнародних стандартів. С цієї причини багато уваги приділено вивчанню нормативно-правових актів, як методологічних та методичних засад сучасного бухгалтерського обліку в Україні.
1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ курсової РОБОТИ
Курсова робота є видом самостійної роботи студентів для закріплення теоретичних знань та формування практичних навичок в галузі бухгалтерського обліку. Курсова робота студента оформлюється у вигляді тематичного індивідуального науково-дослідного проекту. Обсяг роботи 45-35 стандартних сторінок формату А4(210 х 297 мм) без врахування додатків.
Робота складається з двох частин: аналітичної та проектної
Функція |
Уміння та навички |
Завдання |
Аналітична частина |
1.Методи раціональної організації та ведення бухгалтерського обліку на підприємствах на підставі використання прогресивних форм і національних стандартів 1.1. Засвоєння основних понять бухгалтерського обліку 1.2. Вивчення організаційної структури та функцій бухгалтерії як структурного підрозділу управління. 1.3. Отримання навичок щодо аналізу організації та ведення синтетичного та аналітичного бухгалтерського обліку на підприємстві |
1. Опис системи бухгалтерського обліку на підприємстві « Назва.» 1.1. Загальна характеристика підприємства «Назва» 1.2 Опис діючих на підприємстві «Назва.» форми і форми організації бухгалтерського обліку 1.3.Опис структури бухгалтерського підрозділу та розподіл функцій підприємства « Назва.» 1.4.Характеристика ступеню автоматизації аналітичного та синтетичного обліку на підприємстві «Назва» 1.5.Характеристика управлінського плану рахунків на підприємстві «Назва» 1.6.Характеристика облікової політики на підприємстві «Назва» |
Проектна частина |
2. Має набути навички щодо опрацювання і використання облікової інформації в управлінні
|
2.1. Складання журналу господарських операцій з використанням методу подвійного запису 2.2. Обробка облікової інформації на Т-рахунках 2.3 Складання оборотної відомості 2.4. Складання квартальної фінансової звітності 2.5.Розрахунок основних фінансових показників щодо зміни величини та структури фінансового стану підприємства |
За бажанням студента результати курсової роботи можуть бути представлені на наукових студентських конференціях у вигляді тез або наукової статті.
Для перевірки курсова робота подається в установлений термін.
Курсові роботи, які подаються після встановленого терміну, не приймаються. Не приймаються і повертаються для усунення недоліків роботи з порушеннями вимог до їх оформлення.
Курсова робота, до якої є зауваження комісії щодо змісту, повинна бути доопрацьована у відповідності з відзначеними недоліками та надана на повторну рецензію у зазначений загальний термін.
Курсова робота повинна бути написана гарною літературною державною мовою та мати певну логічну побудову, послідовність та закінченість. Курсова робота повинна бути правильно оформлена, а її текст ретельно зредагований, надрукований при допомозі комп'ютерної техніки.
На кожному аркуші повинні бути дотримані слідуючи розміри полів: верхнє й нижнє не менше 20 мм, праве не менше 15 мм, ліве не менше 25 мм. Використовується білий папір стандартного розміру А4.
Вимоги до тексту. При компютерному наборі застосовується формат Microsoft Word 972000, гарнітура шрифту Times New Roman, кегль 14, міжрядковий інтервал 1,5, абзацний відступ 1,25-1,27см. Вирівнювання тексту по ширині.
Вимоги до тексту в таблицях. В таблицях, у разі необхідності, допускається зменшення розмірів букв та міжрядкових інтервалів, відповідно: кегль 10 - 12, міжрядковий інтервал 1,0.
Нумерація сторінок тексту, розділів, підрозділів, пунктів і підпунктів.
Сторінки роботи слід нумерувати арабськими цифрами, додержуючись наскрізної нумерації впродовж усієї курсової роботи. Номер сторінки проставляють у правому верхньому куті сторінки (з координатами 10х10 мм) без крапки в кінці.
Першою сторінкою є титульний лист, другою й третьою «Реферат» і “Зміст” курсової роботи. Номери сторінок проставляються, починаючи з аркуша “Зміст”.
Ілюстрації й таблиці, розміщені на окремих сторінках, включаються до загальної нумерації записки. У випадках, коли розміри графічних матеріалів, перевищують розміри прийнятого стандартного, наприклад виконані на форматі А3, вони складуються за розмірами роботи до формату А4 та враховуються як одна сторинка.
Нумерація розділів, підрозділів, пунктів і підпунктів здійснюється арабськими цифрами. Інтревал між назвою розділу та підрозділу , підрозділу та тексту 1 удар.
Розділи роботи повинні мати порядкову нумерацію в межах викладення суті роботи і позначаються арабськими цифрами без крапки, наприклад 1,2,3 і т.д. Записується наступним чином: шрифт полужирний, великими літерами, розміщення за серединою, без крапки наприкінці.
Наприклад:
1 МЕТОДИ ОЦІНКИ ПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Підрозділи повинні мати порядкову нумерацію в межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, відокремлених крапкою. Після номера підрозділу крапку не становлять, наприклад, 1.1, 1.2, і т.д.
Записується наступним чином: шрифт полужирний, з абзаца, з великої літери, вирівнювання назви підрозділу по ширині, без крапки наприкінці.Вирівнювання тексту по ширині.
Наприклад:
Оформлення таблиць. Таблиці є формою представлення у зручній та наочній формі цифрового матеріалу, який статистично характеризує соціально-економічні явища. При складанні та оформленні таблиць слід дотримуватись певних правил:
таблиця обов'язково повинна мати текстовий заголовок, який розміщується над таблицею;
нумерація таблиць загальна - арабськими цифрами;
таблицю розміщують після першого посилання на неї в тексті (послання мають бути в тексті на всі таблиці); г
горизонтальні та вертикальні лінії, які розмежовують рядки таблиці, а також лінії зліва, справа і знизу, що обмежують таблицю, можна не проводити, якщо їх відсутність не заважає користування таблицею;
номер таблиці складається з номеру розділу і порядкового номера таблиці, відокремлених крапкою, наприклад: Таблиця 2.1 перша таблиця другого розділу. Не вірною є нумерація типа Таблиця 1., або таблиця 1.2.1;
кожна таблиця має назву, яку друкують малими літерами (крім першої великої) і вміщують над таблицею. Назва має бути стислою і віддзеркалювати зміст таблиці;
заголовки граф повинні починатися з великої літери. підзаголовки з маленької, якщо вони становлять одне речення з заголовком і з великої, якщо вони самостійні. В кінці заголовків і підзаголовків таблиць крапку не ставлять. Розподіл головки таблиць по діагоналі не допускається. Висота строчок повинна бути не менше 8 мм.
рядки в таблицях нумеруються тількі якщо у тексті є посилання на конкретний рядок. Якщо такого посилання немає, то нумерувати рядкі недоречно, отже графу № з/п в таблицю включати непотрібно;
якщо рядки або графи таблиці виходять за межі формату сторінки, таблицю поділяють на частини, розміщують одну частину під другою, або поруч, або переносять частину таблиці на наступну сторінку, повторюючи в кожній частині таблиці її головку і боковик;
при поділі таблиці на частини допускається її головку або боковик заміняти відповідно номерами граф чи рядків, нумеруючи їх арабськими цифрами у першій частині таблиці;
слово «Таблиця»________ вказують один раз зліва над першою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть: «Продовження таблиці______» з зазначенням номеру таблиці;
заголовки граф таблиці починають з великої літери, а підзаголовки з маленької, якщо вони складають одне речення з заголовком. Підзаголовки, що мають самостійне значення, пишуть з великої літери. В кінці заголовків і підзаголовків таблиць крапки не ставлять.
Наприклад:
Таблиця 1.1 Типова кореспонденнція рахунків з обліку основних засобів
Зміст операції |
Кореспонденція рахунків |
|
Д-т |
К-т |
|
Оформлення ілюстрацій
Розміщувати ілюстрації треба так, щоб їх було зручно розглядати без повороту роботи, або з поворотом її за часовою стрілкою.
Ілюстрації (рисунки, графіки, схеми, діаграми та ін.) слід розміщувати у роботі безпосередньо після тексту, де вони згадуються вперше, або на наступній сторінці. На всі ілюстрації повинні бути посилання у тексті. Всі ілюстрації, розміщені в роботі, повинні відповідати на аркушах формату А4, а в виключних випадках на відповідних йому, які складаються так, щоб загальна ширина їх не перевищувала 200 мм.
Ілюстрації повинні мати назву, яку розміщують під ілюстрацією. За необхідності під ілюстрацією розміщують пояснювальні дані (підсумковий текст). Ілюстрація позначається словом “Рисунок____”, який разом з назвою ілюстрації розміщують після пояснювальних даних, наприклад “Рисунок 3.1. Схема розміщення”
Ілюстрації слід нумерувати арабськими цифрами порядковою нумерацією в межах розділу. Ілюстрації нумеруються послідовно в межах кожного розділу двома цифрами із яких перша означає номер розділу, а друга номер ілюстрації. Наприклад: Рисунок 1.2, рисунок 3.4. і т.д. Повторювальні посилання на раніше наведені ілюстрації здійснюють скороченим словом «дивись». Наприклад: (див. рис. 2.5.)
На графіках необхідно наводити повну назву всієї координат і через кому розмірність в скороченому вигляді.
Підбір літератури, статистичної та іншої інформації, оформлення посилань
Після вибору теми курсової роботи студент переходить до підбору та вивчення літературних джерел, перелік яких приводиться після висновків, пропозицій і додатків.
Підбор літературних джерел здійснюють в наступній послідовності:
підручники, монографії, брошури, статті тощо.
закони та законодавчі акти України;
інструкції, нормативні акти Кабінету Міністрів України, Мінекономіки, МФУ, Державного комітету статистики, Національного банку України, та інших відомств;
Перелік літератури складається у алфавітному порядку. Частину основної літератури можна скласти, користуючись списками літератури, які містяться у програмі учбових курсів. Друга частина - добирається за допомогою системного каталогу в бібліотеці академії. Велику допомогу в цьому може надати вивчення довідкових томів, приміток, алфавітних і предметних вказівок, які містяться в монографіях, статтях тощо. При цьому в першу чергу слід використовувати літературу останніх (3-х) років видання.
При формуванні списку літератури рекомендується скласти бібліографічні картки, де треба вказати прізвище та ініціали авторів, назву книги чи статті, видавництво, місце та рік видання, сторінку, розділ. Це полегшує систематизацію підібраної літератури по темі та підготовку списку використаних джерел при оформленні курсової роботи.
У тексті робот, включно з ілюстраціями і таблицями, необхідно посилатися на першоджерела, з яких подано ці матеріали.
Посилання у тексті на джерела слід зазначати порядковим номером за переліком посилань, виділенням з обох сторін квадратними дужками, наприклад: [ 7, С.15-17], де 7 порядковий номер джерела у переліку літератури, С.15-17 сторінки.
Звертаємо увагу! Якщо в тексті роботи міститься згадування будь-якого нормативно-правового акту або автору, то посилання має бути обовязково оформлено у списку літератури.
ПРИКЛАДИ ОФОРМЛЕННЯ бІблІографІЧного опису
у списку джерел І списку опублІкованих робІт,
Який наводЯть у роботі
Характеристика джерела |
Приклад оформлення |
Книги: Один автор |
|
Два автори |
|
Три автори |
|
Чотири автори |
|
Пять і більше авторів |
|
Без автора |
|
Багатотомний документ |
Ч. 2 : Додатки 2007. 573, [1] c.
Т. 1. 2005. 277 с.
|
Матеріали конференцій, зїздів |
|
Препринти |
|
Депоновані наукові праці |
|
Словники |
|
Атласи |
|
Законодавчі та нормативні документи |
|
Стандарти |
|
Каталоги |
|
Бібліографічні показчики |
|
Дисертації |
|
Автореферати дисертацій |
|
Авторські свідоцтва |
1. А. с. 1007970 СССР, МКИ3 В 25 J 15/00. Устройство для захвата неориентированных деталей типа валов / В. С. Ваулин, В. Г. Кемайкин (СССР). № 3360585/2508 ; заявл. 23.11.81 ; опубл. 30.03.83, Бюл. № 12. |
Патенти |
1. Пат. 2187888 Российская Федерация, МПК7 H 04 В 1/38, Н 04 J 13/00. Приемопередающее устройство / Чугаева В.И.; заявитель и патентообладатель Воронеж. науч.-исслед. ин-т связи. № 2000131736/09 ; заявл. 18.12.00 ; опубл. 20.08.02, Бюл. № 23 (II ч.). |
Частина книги, періодичного, продовжуваного видання |
Чорний Д. Міське самоврядування: тягарі проблем, принади цивілізації / Д. М. Чорний // По лівий бік Дніпра: проблеми модернізації міст України : (кінець XIXпочаток XX ст. / Д. М. Чорний. Х., 2007. Розд. 3. С. 137202. |
Електронні ресурси |
http://www.nbuv.gov.ua/articles/2003/03klinko.htm. |
Примітки:
1. Бібліографічний опис оформлюється згідно з ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 “Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання”.
2. Опис складається з елементів, які поділяються на обовязкові та факультативні. У бібліографічному описі можуть бути тільки обовязкові чи обовязкові та факультативні елементи. Обовязкові елементи містять бібліографічні відомості, які забезпечують ідентифікацію документа. Їх наводять у будь-якому описі.
Проміжки між знаками та елементами опису є обовязковими і використовуються для розрізнення знаків граматичної і приписаної пунктуації.
3. У списку опублікованих праць магістранта, який наводять в роботі, необхідно вказати прізвища та ініціали всіх його співавторів незалежно від виду публікації.
Вимоги щодо оформлення посилань є обовязковими, їх відсутність вважається порушенням вимог до роботи, в наслідок яких вона не приймається до захисту.
Після реєстрації підприємство “Арабеска” розпочало свою діяльність. В статуті було заявлено наступні зобовязання засновників щодо формування статутного фонду: Підприємство “Свіфт” 80000 грн., пан Рудковський 18000 грн., підприємство “Балтика” 140000 грн.
За 1 кв. 20ХХр. було здійснено наступні операції:
- підприємство “Свіфт” виробничі матеріали на суму 50000 грн., паливо та ГСМ 17000 грн.
- пан Рудковський компютер на суму 11000 грн., (термін експлуатації 3 роки)
- підприємство “Балтика” грошові кошти на поточний рахунок 110000 грн.
230 грн.
336000 грн.
Визначити фінансовий результат та відобразити операції в бухгалтерському обліку, скласти баланс та звіт про фінансові результати.
3. Типовий приклад розвязання проектного завдання: наскрізної комплексної задачі
Скласти журнал господарських операцій, скласти модель балансу. Визначити прибуток /збиток виходячи з правила балансової рівності. Заповнити звітність Баланс (форма 1) на початок і кінець звітного періоду, Звіт про фінансові результати (форма 2)
На початок періоду на підприємстві були наступні залишки по рахунках: устаткування в експлуатації (первинна вартість - 44600 грн., знос - 25%); грошові кошти на поточному рахунку - 37800 грн. в касі 652 євро. (курс. На початок періоду 6,05, на кінець періоду 6,12); заборгованість покупців за товари, роботи, послуги 58701 грн., резерв сумнівних боргів 12303; на умовах товарного кредиту підприємство придбало матеріали на суму 45700 грн. Статутний капітал 16900 грн., неоплачений капітал 9000 грн., заборгованість по довгостроковому кредиту 23200 грн., заборгованість перед персоналом по оплаті труда 15600 грн., заборгованість перед фондами соціального страхування 3800 грн. Аванси отримані 45632 грн. Прибуток (збиток)-?
За звітний період підприємство виробило і реалізувало продукції на суму 128659 грн. (з ПДВ). Витрати на виробництво продукції - матеріали - 36700 грн., з\п виробничих робітників - 12300 грн. (соц. нарахування - 32%), амортизація устаткування - 1423 грн.
Заробітна плата директора и бухгалтера - 11630, соц. страх (32 %), рекламні послуги від інших установ 2698, реалізовані основні засоби на суму 12500 з ПДВ, первісна вартість -18900, знос 30%, отримані проценти банку 256 грн.
Модель Балансу
Актив |
∑ ,грн. |
Пасив |
∑, грн. |
||
Код рах. |
Назва рахунку |
Код рах. |
Назва рахунку |
||
Необоротні активи |
Власний капітал |
||||
104 |
Устаткування в експлуатації |
44 600,00 |
40 |
Статутний капітал |
16 900,00 |
131 |
Знос основних засобів |
(11 150,00) |
46 |
Несплачений капітал |
(9 000,00) |
441 |
Прибуток (збиток) |
25 460,60 |
|||
Разом за розділом І |
33 450,00 |
Разом за розділом І |
33 360,60 |
||
Оборотні активи |
Залучений капітал |
||||
311 |
Грошові кошти на поточному рахунку |
37 800,00 |
631 |
Зобовязання за товарним кредитом |
45 700,00 |
302 |
Каса в іноземній валюті (курс 6,05 грн. за 1 дол. США) |
3 944,60 |
501 |
Довгостроковий кредит банку |
23 200,00 |
361 |
Дебіторська заборгованість за товари |
58 701,00 |
661 |
Заборгованість з оплати праці |
15 600,00 |
38 |
Резерв сумнівних боргів |
(12 303,00) |
65 |
Заборгованість перед фондами соціального страхування |
3 800,00 |
201 |
Матеріали |
45 700,00 |
681 |
Аванси отримані |
45 632,00 |
Разом за розділом ІІ |
133 842,60 |
Разом за розділом ІІ |
133 932,00 |
||
БАЛАНС |
167 292,60 |
БАЛАНС |
167 292,6 |
Журнал господарських операцій
№ |
Зміст операції |
Д-т |
К-т |
Сума, грн. |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 |
Реалізовано готову продукцію |
361 |
701 |
128 659,00 |
2 |
Відображено суму ПДВ |
701 |
641 |
21 443,17 |
3 |
Списується дохід від реалізації на фінансові результати |
701 |
791 |
107 215,83 |
4 |
На виробництво ГП передано матеріалів |
23 |
201 |
36 700,00 |
5 |
Нарахована з/п робітникам виробництва |
23 |
661 |
12 300,00 |
6 |
Здійснено нарахування у фонди страхування (32 %) |
23 |
65 |
3 936,00 |
7 |
Нарахована амортизація на виробниче обладнання |
23 |
131 |
1 423,00 |
8 |
Передано ГП на склад |
26 |
23 |
54 359,00 |
9 |
с/в реалізованої ГП |
901 |
26 |
54 359,00 |
10 |
Списується на фінансовий результат с/в реалізованої ГП |
791 |
901 |
54 359,00 |
11 |
Нарахована з/п директору і бухгалтеру |
92 |
661 |
11 630,00 |
12 |
Здійснено нарахування у фонди страхування (32 %) |
92 |
65 |
3 721,60 |
13 |
Списуються на фінансові результати адміністративні витрати |
791 |
92 |
15 351,60 |
14 |
Отримані рекламні послуги |
93 |
631 |
2 698,00 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
15 |
Списуються на фінансові результати витрати на збут |
791 |
93 |
2 698,00 |
16 |
Відображено дохід від реалізації ОЗ |
361 |
712 |
12 500,00 |
17 |
Сума ПДВ |
712 |
641 |
2 083,33 |
18 |
Списується на фінансовий результат дохід від реалізації ОЗ |
712 |
791 |
10 416,67 |
19 |
Знос ОЗ (30%) |
131 |
10 |
5 670,00 |
20 |
Залишкова вартість |
286 943 |
10 286 |
13 230,00 |
21 |
Списується на фінансові результати залишкова вартість |
791 |
943 |
13 230,00 |
22 |
Отримані відсотки банку |
311 |
732 |
256,00 |
23 |
Списується на фінансовий результат отримані відсотки банку |
732 |
792 |
256,00 |
24 |
Відображена курсова різниця |
314 |
714 |
45,64 |
25 |
Списується на фінансовий результат дохід від курсової різниці |
714 |
791 |
45,64 |
26 |
Списується фінансовий результат від операційної діяльності |
791 |
441 |
32039,54 |
27 |
Списується фінансовий результат від фінансових операцій |
792 |
441 |
256,00 |
|
501 |
732 |
|||||
С.н.п. - |
С.н.п. 232000,00 |
- |
- |
||||
21443,17 2083,33 |
256,00 |
256,00 |
|||||
Об.- |
Об. 23526,50 |
Об. - |
Об. - |
Об. 256,00 |
Об. 256,00 |
||
- |
С.н.к. 23526,50 |
- |
С.н.к. 23200,00 |
- |
- |
||
311 |
714 |
201 |
|||||
С.н.п. 37800,00 |
- |
- |
С.н.п. 45700,00 |
||||
256,00 |
45,64 |
45,64 |
36700,00 |
||||
Об.256,00 |
Об. - |
Об. 45,64 |
Об. 45,64 |
Об. |
Об. 36700,00 |
||
С.н.к. 38056,00 |
- |
- |
- |
С.н.к. 9000,00 |
- |
||
791 |
661 |
681 |
|||||
- |
- |
С.н.п. 15600,00 |
С.н.п. 45632,00 |
||||
54359,00 15351,60 2698,00 13230 |
107215,83 45,64 10416,67 |
12300,00 11630,00 |
|||||
Об. пром. 85638,6 |
Об. пром. 117678,14 |
||||||
+32039,54 |
|||||||
Об. 117678,14 |
Об. 117678,14 |
Об. |
Об. 23930,00 |
Об. - |
Об. - |
||
- |
- |
- |
С.н.к. 39530,00 |
- |
С.н.к. 45632,00 |
631 |
10 |
131 |
|||||
С.н.п. 45700,00 |
С.н.п. 44600,00 |
С.н.п. 11150,00 |
|||||
2698,00 |
5670,00 13230,00 |
5670,00 |
1423,00 |
||||
Об. - |
Об. 2698,00 |
Об. - |
Об. 18900,00 |
Об. 5670,00 |
Об. 1423,00 |
||
- |
С.н.к. 48398,00 |
С.н.к. 25700,00 |
- |
- |
С.н.к. 6903,00 |
||
712 |
701 |
361 |
|||||
- |
- |
- |
- |
С.н.п. 58701,00 |
|||
2083,33 10416,67 |
12500,00 |
21443,17 107215,83 |
128659,00 |
128659,00 12500,00 |
|||
Об. 12500,00 |
Об. 12500,00 |
Об. 128659,00 |
Об. 128659,00 |
Об. 141159,00 |
Об. - |
||
- |
- |
- |
- |
С.н.к. 199860,00 |
- |
|
92 |
93 |
|||||
- |
- |
- |
- |
- |
- |
||
54359,00 |
54359,00 |
11630,00 3721,60 |
15351,60 |
2698,00 |
2698,00 |
||
Об. 54359,00 |
Об. 54359,00 |
Об. 15351,60 |
Об. 15351,60 |
Об. 2698,00 |
Об. 2698,00 |
||
- |
- |
- |
- |
- |
- |
||
23 |
943 |
44 |
|||||
С.н.п. - |
- |
- |
С.н.п. 25460,60 |
||||
36700,00 12300,00 3936,00 1423,00 |
54359,00 |
13230,00 |
13230,00 |
32039,54 256 |
|||
Об. 54359 |
Об. 54359,00 |
Об. 13230,00 |
Об. 13230,00 |
Об. 32295,54 |
|||
С.н.к. - |
- |
- |
- |
- |
С.н.к. 57756,14 |
||
26 |
314 |
65 |
|||||
С.н.п. - |
С.н.п. - |
С.н.п. 3800,00 |
|||||
54359,00 |
54359,00 |
45,64 |
3936,00 3721,60 |
||||
Об. 54359,00 |
Об. 54359,00 |
Об. 45,64 |
Об. - |
Об. |
Об. 7657,60 |
||
С.н.к. - |
- |
С.н.к. 45,64 |
- |
- |
С.н.к. 11457,60 |
||
302 |
38 |
40 |
|||||
С.н.п. 3944,60 |
С.н.п. 12303,00 |
С.н.п. 16900,00 |
|||||
Об. - |
Об. - |
Об. |
Об. - |
Об. |
Об. |
||
С.н.к. 3944,60 |
- |
- |
С.н.к. 12303,00 |
- |
С.н.к. 16900,00 |
46 |
792 |
||||||
С.н.п. 9000,00 |
- |
- |
|||||
- |
256,00 |
||||||
Об пром. - |
Об пром. 256,00 |
||||||
+ 256,00 |
|||||||
Об. - |
Об.256,00 |
Об.256,00 |
|||||
С.н.к. 9000,00 |
- |
- |
Оборотно-сальдова відомість
Рахунок |
С-до на п. |
Обороти за звітний період |
С-до на к. |
|||
Д-т |
К-т |
Д-т |
К-т |
Д-т |
К-т |
|
10 |
44 600,00 |
- |
- |
18 900,00 |
25700,00 |
- |
131 |
- |
11 150,00 |
5 670,0 |
1 423,00 |
- |
6 903,00 |
201 |
45 700,00 |
- |
- |
36 700,00 |
9 000,00 |
- |
23 |
- |
- |
54 359,00 |
54 359,00 |
- |
- |
26 |
- |
- |
54 359,00 |
54 359,00 |
- |
- |
302 |
3 944,60 |
- |
- |
- |
3 944,60 |
- |
311 |
37 800,00 |
- |
256,00 |
- |
38 056,00 |
- |
361 |
58 701,00 |
- |
141159,00 |
- |
199860,00 |
- |
38 |
- |
12 303,00 |
- |
- |
- |
12303,00 |
314 |
- |
- |
45,64 |
- |
45,64 |
- |
40 |
- |
16 900,00 |
- |
- |
- |
16900,00 |
44 |
- |
25 460,60 |
32295,54 |
- |
57756,14 |
|
46 |
9 000,00 |
- |
- |
- |
9 000,00 |
- |
501 |
- |
23 200,00 |
- |
- |
- |
23 200,00 |
631 |
- |
45 700,00 |
- |
2 698,00 |
- |
48 398,00 |
641 |
- |
- |
- |
23 526,50 |
- |
23 526,50 |
65 |
- |
3 800,00 |
- |
7 657,60 |
- |
11 457,60 |
661 |
- |
15 600,00 |
- |
23 930,00 |
- |
39 530,00 |
681 |
- |
45 632,00 |
- |
- |
- |
45632,000 |
701 |
- |
- |
128659,00 |
128 659,00 |
- |
- |
714 |
- |
- |
45,64 |
45,64 |
- |
- |
732 |
- |
- |
256,00 |
256,00 |
- |
- |
712 |
- |
- |
12 500,00 |
12500,000 |
- |
- |
791 |
- |
- |
117678,14 |
117678,14 |
- |
- |
792 |
- |
- |
256,00 |
256,00 |
- |
- |
901 |
- |
- |
54 359,00 |
54 359,00 |
- |
- |
92 |
- |
- |
15 351,60 |
15 351,60 |
- |
- |
93 |
- |
- |
2 698,00 |
2 698,00 |
- |
- |
943 |
- |
- |
13 230,00 |
13 230,00 |
- |
- |
Разом |
199745,60 |
199745,60 |
606508,68 |
606508,68 |
288419,57 |
288419,57 |
БАЛАНС ( форма №1)
Підприємство __________ На ____________ 200 ___ р. у тис. грн.
|
Код рядка |
На початок звітного періоду |
На кінець звітного періоду |
1 |
2 |
3 |
4 |
І. Необоротні активи |
|||
Нематеріальні активи: |
|||
залишкова вартість |
010 |
- |
- |
первинна вартість |
011 |
- |
- |
знос |
012 |
- |
- |
незавершене будівництво |
020 |
- |
- |
Основні засоби: |
|||
залишкова вартість |
030 |
33,4 |
18,8 |
первинна вартість |
031 |
44,6 |
25,7 |
знос |
032 |
(11,2) |
(6,9) |
Довгострокові фінансові інвестиції: |
|||
Які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств |
040 |
- |
- |
Інші фінансові інвестиції |
045 |
- |
- |
Довгострокова дебіторська заборгованість |
050 |
- |
- |
Відстрочені податкові активи |
060 |
- |
- |
Інші необоротні активи |
070 |
- |
- |
Усього за розділом І |
080 |
33,4 |
18,8 |
II. Оборотні активи |
|||
Запаси: |
|||
Виробничі запаси |
100 |
45,7 |
9,0 |
Тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
- |
- |
Незавершене виробництво |
120 |
- |
- |
Готова продукція |
130 |
- |
- |
Товари |
140 |
- |
- |
Векселі одержані |
150 |
- |
- |
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги: |
- |
- |
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
46,4 |
187,6 |
первинна вартість |
161 |
58,7 |
199,9 |
резерв сумнівних боргів |
162 |
(12,3) |
(12,3) |
Дебіторська заборгованість за розрахунками: |
|||
з бюджетом |
170 |
- |
- |
за виданими авансами |
180 |
- |
- |
з нарахованих доходів |
190 |
- |
- |
із внутрішніх розрахунків |
200 |
- |
- |
Інша поточна дебіторська заборгованість |
210 |
- |
- |
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
- |
- |
Грошові кошти та їх еквіваленти: |
|||
в національній валюті |
230 |
37,8 |
38,1 |
в іноземній валюті |
240 |
4,0 |
3,9 |
Інші оборотні активи |
250 |
- |
- |
Усього за розділом ІІ |
260 |
133,9 |
238,6 |
ІІІ. Витрати майбутніх періодів |
270 |
- |
- |
Баланс |
280 |
167,3 |
257,4 |
|
Код рядка |
На початокзвітногоперіоду |
На кінець звітного періоду |
1 |
2 |
3 |
4 |
І. Власний капітал |
|||
Статутний капітал |
300 |
16,9 |
16,9 |
Пайовий капітал |
310 |
- |
- |
Додатковий вкладений капітал |
320 |
- |
- |
Інший додатковий капітал |
330 |
- |
- |
Резервний капітал |
340 |
- |
- |
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) |
350 |
25,5 |
57,8 |
Неоплачений капітал |
360 |
(9,0) |
(9,0) |
Вилучений капітал |
370 |
- |
- |
Усього за розділом І |
380 |
33,4 |
65,7 |
II. Забезпечення наступних витрат і платежів |
|||
Забезпечення виплат персоналу |
400 |
- |
- |
Інші забезпечення |
410 |
- |
- |
Цільове фінансування |
420 |
- |
- |
Усього за розділом II |
430 |
- |
- |
III. Довгострокові зобов'язання |
|||
Довгострокові кредити банків |
440 |
23,2 |
23,2 |
Довгострокові фінансові зобов'язання |
450 |
- |
- |
Відстрочені податкові зобов'язання |
460 |
- |
- |
Інші довгострокові зобов'язання |
470 |
- |
- |
Усього за розділом III |
480 |
23,2 |
23,2 |
IV. Поточні зобов'язання |
|||
Короткострокові кредити банків |
500 |
- |
- |
Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями |
510 |
- |
- |
Векселі видані |
520 |
- |
- |
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги |
530 |
45,7 |
48,4 |
Поточні зобов'язання за розрахунками: |
|||
з одержаних авансів |
540 |
45,6 |
45,6 |
з бюджетом |
550 |
- |
23,5 |
з позабюджетних платежів |
560 |
- |
- |
зі страхування |
570 |
3,8 |
11,5 |
з оплати праці |
580 |
15,6 |
39,5 |
з учасниками |
590 |
- |
- |
із внутрішніх розрахунків |
600 |
- |
- |
Інші поточні зобов'язання |
610 |
- |
- |
Усього за розділом IV |
620 |
110,7 |
168,5 |
V. Доходи майбутніх періодів |
630 |
- |
- |
Баланс |
640 |
167,3 |
257,4 |
Керівник
Головний бухгалтер
ЗВІТ ПРО ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ
за _________________ 20 ___ р.
Форма № 2
Стаття |
Код рядка |
За звітний період |
За попередній період |
1 |
2 |
3 |
4 |
Доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) |
010 |
128,7 |
- |
Податок на додану вартість |
015 |
(21,4) |
- |
Акцизний збір |
020 |
- |
- |
025 |
- |
||
Інші вирахування з доходу |
030 |
- |
- |
Чистий доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) |
035 |
107,3 |
- |
Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) |
040 |
(54,4) |
- |
Валовий: |
|||
прибуток |
050 |
52,9 |
- |
збиток |
055 |
- |
- |
Інші операційні доходи |
060 |
10,4 |
- |
Адміністративні витрати |
070 |
(15,4) |
- |
Витрати на збут |
080 |
(2,7) |
- |
Інші операційні витрати |
090 |
(13,2) |
- |
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|||
прибуток |
100 |
32,0 |
- |
збиток |
105 |
- |
- |
Доход від участі в капіталі |
110 |
- |
|
Інші фінансові доходи |
120 |
0,3 |
- |
Інші доходи |
130 |
- |
- |
Фінансові витрати |
140 |
- |
- |
Витрати від участі в капіталі |
150 |
- |
|
Інші витрати |
160 |
- |
- |
|
|||
прибуток |
170 |
32,3 |
- |
збиток |
175 |
- |
- |
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
- |
- |
Фінансові результати від звичайної діяльності: |
|||
прибуток |
190 |
32,3 |
- |
збиток |
195 |
- |
- |
1 |
2 |
3 |
4 |
Надзвичайні: |
- |
||
доходи |
200 |
- |
- |
витрати |
205 |
- |
- |
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
- |
- |
Чистий: |
|||
прибуток |
220 |
32,3 |
- |
збиток |
225 |
- |
- |
Найменування показника |
Код рядка |
За звітний період |
За попередній період |
1 |
2 |
3 |
4 |
Матеріальні затрати |
230 |
36,7 |
- |
Витрати на оплату праці |
240 |
23,9 |
- |
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
7,7 |
- |
Амортизація |
260 |
1,4 |
- |
Інші операційні витрати |
270 |
15,9 |
- |
Разом |
280 |
85,6 |
- |
Назва статті |
Код рядка |
За звітний період |
За попередній період |
1 |
2 |
3 |
4 |
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
- |
- |
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
- |
- |
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
- |
- |
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
330 |
- |
- |
Дивіденди на одну просту акцію |
340 |
- |
- |
Керівник
Головний бухгалтер
Керівництво курсовою роботою здійснюється з метою надання студентові необхідної допомоги у процесі її написання, а також здійснення контролю за дотриманням вимог, які висуваються до курсової роботи у вищому закладі освіти. До основних належать такі форми керівництва роботою:
попередні консультації;
погодження змісту курсової роботи ;
поточні консультації;
перевірка курсової роботи;
• консультації з питань захисту курсової роботи в комісії.
Консультації, зокрема, включають:
загальну консультацію з поясненням основних вимог до курсової роботи ;
поради щодо бібліографії (необхідний обсяг нормативного матеріалу, основні монографічні роботи з теми, останні публікації в періодиці, зарубіжні джерела, методика складання списку літературних джерел тощо);
рекомендації щодо використання в роботі матеріалів базового підприємства та інших матеріалів ілюстративного характеру.
У результаті попередніх консультацій студент має одержати чіткі й конкретні орієнтири щодо того, що таке курсова робота і щодо її змісту
у разі потреби формулювання зауважень і пропозицій щодо змісту роботи та їх обговорення із студентом.
уточнення позиції студента щодо окремих спірних або недостатньо вивчених питань, які розглядаються в роботі;
Перевірка курсової роботи починається з перевірки підготовленого студентом її першого варіанта. За домовленістю між керівником і студентом це може бути поетапна перевірка окремих розділів (глав) роботи, що здійснюється у процесі її написання, або перевірка першого варіанта роботи загалом.
Ознайомлюючись з текстом відповідного розділу (глави), керівник формулює конкретні зауваження та інші міркування на полях чи на окремому аркуші. Він дає загальну оцінку розділу, де, зокрема, вказує:
якою мірою поданий варіант відповідає вимогам до курсової роботи;
зауваження, які, на думку керівника, обов'язково повинні бути враховані студентом при доопрацюванні;
зауваження та рекомендації, які бажано врахувати для підвищення рівня роботи.
Студент повинен урахувати сформульовані науковим керівником роботи конкретні зауваження. Залежно від характеру та змісту зауважень він виправляє юридичні, стилістичні та орфографічні помилки, доповнює роботу новими положеннями, за необхідності використовує додаткові матеріали.
Результатом цієї роботи має бути остаточний варіант курсової роботи, погоджений з керівником і оформлений відповідно до встановлених вимог. Остаточний варіант роботи подається до захисту комісії.
5.ЗАХИСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ ТА КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
Структурно-логічний підхід до змісту завдань курсової побудований на гнучкої динамічної рейтингової системі контролю знань.
Захист курсових робіт відбувається згідно з календарним графіком. Кожний член комісії самостійно приймає рішення щодо оцінки курсової роботи з урахуванням як особистого ознайомлення, так і з огляду на її захист, і на закритому засіданні ця оцінка повідомляється іншим членам комісії. Рішення щодо остаточної оцінки приймається після обговорення членами комісії. Кожний член комісії у разі незгоди з остаточною оцінкою має право на окрему думку, яку він може викласти у вигляді службового листа на ім'я зав.каф.
Остаточна оцінка дипломної роботи оголошується головою комісії у присутності студентів.
Критерії оцінювання першого завдання 30 балів, по 6 балів за кожний із 5 повно та правильно виконаних елементів завдання.
Критерії оцінювання другого завдання 70 балів, по 30 балів за правильно складений журнал господарських операцій (по 2 бала за кожну із 15 вірно відображених на рахунках господарських операцій) та 40 балів за правильно складену фінансову звітність (10 балів за Т-рахунки, 10 балів за оборотну відомість, по 10 балів за Баланс і Звіт про фінансові результати).
Оцінка в рейтингових балах |
Оцінка за національною шкалою |
Оцінка за шкалою ЕСТS |
|
91 - 100 |
Відмінно |
А |
Відмінно (відмінне виконання з незначною кількістю помилок) |
81 - 90 |
Добре |
В |
Дуже добре (вище середнього рівня з кількома помилками) |
76 - 80 |
С |
Добре (в цілому вірне виконання з певною кількістю суттєвих помилок) |
|
61 - 75 |
Задовільно |
D |
Задовільно (непогано, але зі значною кількістю помилок) |
51 - 60 |
Е |
Достатньо (виконання задовольняє мінімальним критеріям) |
|
21 - 50 |
Незадовільно |
FX |
Незадовільно (з можливістю повторного складання) |
0 - 20 |
F |
Незадовільно (з обовязковим повторним курсом) |
6.Список рекомендованої літератури
Нормативно-правові акти
2. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань та господарських операцій підприємств і організацій, наказ Міністерства фінансів України від 30.11.99р. №291.
3. Положення про документальне забезпечення запасів в бухгалтерському обліку, наказ Міністерства фінансів України від 24.05.95р. № 88.
4. Методичні рекомендації із застосування регістрів бухгалтерського обліку, наказ Міністерства фінансів України від 29.12.2000р. №356.
5.ЗУ «Про електроні документи та електроний документообіг» від 22.05.03 № 851-ІV
ЗУ «Про електроний цифровий підпис» від 22.05.03 № 852- ІV
Основна
1. Білуха М.Т. Теорія бухгалтерського обліку: Підр. К.: 2010. 692 с.
2.Бухгалтерський облік: Навч.-метод. Посібник для самостийного вивчення дисц./ Л.Г. Ловінська, Л.В. Жилкіна, О.М. Голенко та ін. К.: КНЕУ, 2002. 370 с.
3.Швец В.Г. Теорія бухгалтерського обліку: Навч. Посіб. К.: Знання-Прес, 2003. 444 с. (Вища освіта ХХІ століття).
6.Бутинець Ф.Ф., Лайчук С.М., Олійник О.В., Шигун М.М. Організація бухгалтерського обліку. Підручник для студентів спеціальності “Облік і аудит” вищих навчальних закладів. / За редакцією проф. Ф.Ф. Бутинця 4 є вид. доп. і перероб. Житомир: ПП “Рута”, 2008 592 с.
7.Брага В.В., Левкин А.А. Компьютерные технологии в бухгалтерском учете на базе автоматизированных систем: Практикум. Учеб. Пособие для вузов Всероссийский заочный финансово- экономический институт М.: Финстатинформ, 2001 220 с.