Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Практична робота 4
Тема: Програмні засоби захисту інформації. Архівація та резервне копіювання даних. Антивірусні програми.
Мета: Ознайомитись з основними службовими програмами для роботи з дисками, навчитись використовувати антивірусні програми для захисту інформації, виконувати резервне копіювання та архівування даних.
Теоретичні відомості
Архіватори - це програми, що призначені для стиснення інформації.
Під стисненням розуміють таке кодування інформації, коли закодований варіант займає менше дискової памяті, ніж вихідний. Процес стиснення називають також архівуванням, а результат створений архів.
Основне призначення програм архіваторів - створення вихідної інформації на резервних носіях: оптичних, жорстких або гнучких дисках.
Призначення програм-архіваторів - економія місця на диску за рахунок стиснення файлів до архівного файлу. Програми-архіватори використовуються у випадках: наявності на дисках обсягів інформації, яка буде необхідною для використання в майбутньому; перенесення між компютерами інформації за допомогою дискет; створення резервних копій в стислому вигляді. В результаті роботи програм-архіваторів створюються архівні файли (архіви).
Типовими функціями програм-архіваторів є:
Щоб отримати повний доступ до архівної інформації, необхідно її розархівувати або, як кажуть, „розпакувати”. Для цього використовуються програми-розархіватори: для кожного архіватора - відповідний розархіватор. Часто архівування і розархівування виконує одна й та програма. Такими програмами є найбільш поширені програми- архіватори Winzip та Winrar. Крім цих засобів існує ще програма резервного копіювання Backup. Резервне копіювання є дуже важливим системним заходом, який застосовується для збереження важливої інформації. Архів при цьому, зазвичай, створюється на зовнішньому накопичувачі і зберігається в надійному місці. Windows ХР має вбудовані два типи архівації: стиснення NTFS і ZIP-папки.
Завдання 1. Виконайте резервне копіювання папки з імям ОС, вкладеної у вашу папку на сервері, і всіх її файлів.
Методичні рекомендації
Створіть папку з імям ОС у вашій папці на сервері. Перемістіть у цю папку всі існуючі у вашій папці на сервері файли.
Щоб виконати резервне копіювання, потрібно:
ПускПрограммыСтандартныеСлужебныеАрхивация даннях.
Цей режим доступний також з контекстного меню будь-якого диску (СвойстваСервис Выполнить архивацию).
Після виконання цих дій відкриється (якщо ніхто не змінював установки за замовчуванням) вікно Майстра архівації або поновлення:
Натисніть в цьому вікні кнопку Далее.
Встановіть перемикач у відповідне положення. Зверніть увагу, що цей Майстер може також і поновлювати файли і параметри роботи з архіву. Натисніть кнопку Далее.
У наступному вікні Майстра встановіть перемикач у потрібне положення. Зараз розглянемо випадок, коли користувача не влаштовує перелік режимів архівації, який міститься у діалогому вікні Майстра, і користувач хоче сам задати обєкти для архівації.
Встановіть альтернативний перемикач у задане на рисунку положення і натисніть кнопку Далее.
У наступному вікні Майстра виберіть необхідні обєкти для архівації шляхом встановлення прапорця спочатку у лівій панелі вікна, а потім встановіть прапорці біля потрібних обктів у правій панелі. Натисніть кнопку Далее.
У наступному вікні Майстра виберіть із списку місце збереження архіву (у даному випадку це буде логічний диск локального компютера) і задайте у текстовому полі імя архіву МiйАрхiв. Натисніть кнопку Далее.
У наступному вікні Майстра натисніть кнопку Дополнительно для вибору режиму архівації. За замовчуванням встановлений режим Обычный. Якщо ж він не влаштовує користувача, то система надає розглянуті нижче умови виконання архівації.
У наступному вікні Майстра оберіть режим архівації. Натисніть кнопку Далее.
У наступному вікні Майстра оберіть параметри архівації. Натисніть кнопку Далее.
У наступному вікні Майстра оберіть додаткові параметри архівації. Натисніть кнопку Далее.
У наступному вікні Майстра оберіть час виконання архівації. Натисніть кнопку Далее.
У наступному вікні Майстра у разі необхідності задайте розклад виконання архівації. Натисніть кнопку Далее.
У наступному вікні Майстра задайте розклад для виконання архівації.
Зверніть увагу на вкладку Параметри
Встановіть у разі потреби певні параметри і натисніть кнопку ОК. Після цього ви повернетесь знову у вікно Майстра, якому потрібно дати імя завданню на архівацію і натиснути кнопку Далее.
Після цього може виникнути необхідність вказання ваших прав доступу у діалоговому вікні Указание учетной записи.
Потрібно ввести свій пароль. Якщо ви маєте достатні повноваження, то система зареєструє це завдання і виконає архівацію за розкладом у автоматичному режимі. Потому зявиться вікно Майстра, в якому буде відображено режим і параметри сформованого завдання.
Потрібно натиснути кнопку Готово.
Після виконання архції буде виведено діалогове вікно-повідомлення Ход архівації:
Якщо клацнути в цьому вікні а кнопці Отчет, то можна вивчити докладний звіт.
На носії, на якрму створювався архів буде міститсь такий обєкт (назва, імя
архіву, зрозуміло, може бути іншим):
Завдання 2. Виконайте стиснення NTFS вашої папки ОС, розміщеної на локальному компютері.
Методичні рекомендації
Цей різновид стискання доступний з контекстного меню файла чи папки (Свойства Общие):
Потрібно натиснути кнопку Другие і в діалоговому вікні встановити прапорець, як показано на рисунку.
Це стиснення має такі властивості.
!!!!Файл, стиснутий засобами NTFS, не можна шифрувати.
Завдання 3. Виконайте архівацію вашої папки ОС засобом zip-папки. Створений архів збережіть у папці на сервері. Використайте програму Проводник для доступу до папки на сервері.
Методичні рекомендації
1. Відкрийте контекстне меню папки ОС, перейдіть на команду ОтправитьСжатая ZIP-папка. Буде створено ZIP-архів.
2. Встановіть пароль на архівний файл (наприклад, нехай він буде таким, як для реєстрації у мережі). Пароль запишіть у звіт.
3. Відкрийте файл, на який ви встановили пароль.
3.Зясуйте розмір незаархівованої папки і розмір архіву цієї папки. Зясуйте розмір кожного архівного файлу. Результати дослідження запишіть у звіт.
4. Відкрийте один з архівних файлів.
4.Відкрийте незаархівовану папку ОС, зашифруйте один із файлів архіву.
5. Відкрийте зашифрований файл.
Методичні рекомендації
Відкрийте свою папку на сервері і знайдіть папку ОС.
За такої технології архів буде створений у вашій папці. Зверніть увагу на піктограму архіву.
Методичні рекомендації
Зауваження: якщо накопичувач для гнучкого диску локального компютера не відключений, то для створення копії архиву на гнучкому диску достатньо відкрити контекстне меню створеного архіву і клацнути на команді Отправить, далі у каскадному меню потрібно вибрати Диск А: (перед цим встановити гнучкий диск в накопичувач). Так само можна створити копію архіву на флеш-диску: відкрити контекстне меню створеного архіву і клацнути на команді Отправить, далі у каскадному меню потрібно вибрати Съемный диск: (перед цим встановити флеш-память в накопичувач)
Завдання 7. Створіть саморозпаковувальний архівів вашої папки ОС.
Методичні рекомендації
Саме в такому випадку для перенесення файлів і створюють саморозпаковувальні архіви. Але вміст архіву переглядати без розпакування вже немає можливості.
Завдання 6. Запишіть у звіті висновки і захистіть виконану роботу.
Перелік питань до захисту практичної роботи