Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Графічне та геометричне моделювання та інтерактивні системи» На тему «Система бухгалтерського обліку»

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

Курсова робота

З дисципліни «Графічне та геометричне моделювання та інтерактивні системи»

На тему «Система бухгалтерського обліку»


Вступ

В даній курсовій роботі задача полягає у моделюванні системи бухгалтерського обліку для покращення її розуміння.

За допомогою UML можна розробити детальний план системи, що створюється, який відображає не тільки її концептуальні елементи, такі як системні функції і бізнес-процеси, але й конкретні особливості реалізації, в тому числі і класи, написані на спеціальних мовах програмування, схеми баз даних і програмні компоненти багаторазового використання. 

Для створення опису компонент системи доводиться вирішувати наступні задачі:

  1.  Побудова моделі процесів системи;
  2.  Відображення користувачів і їхніх функцій, підметів автоматизації в прив'язці до структури системи;
  3.  Відображення структури інформаційних та фізичних об'єктів системи та їх взаємозв’язків;
  4.  Дослідження сценаріїв взаємодії суб’єктів і об’єктів у системі;
  5.  Побудова моделі станів системи;
  6.  Побудова правил доступу до ресурсів системи.


Постановка задачі

В даній курсовій роботі головним завданням було обрано нарахування заробітної платні за «Єдиною тарифною сіткою». Для втілення цього проекту треба було зібрати та обробити інформацію проФорми та системинарахування заробітної плати за тарифними ставками.

Оплата праціце будь-який заробіток, обчислений, як правило, у грошовому виразі, що його за трудовим договором власник або вповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану роботу або надані послуги.

Заробітна плата складається з таких частин: основна заробітна плата, додаткова заробітна плата.

Основна заробітна платавинагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норма часу, виробітку, обслуговування, посадові обов’язки). В даному випадку вона встановлюється у вигляді тарифних ставок 

Додаткова заробітна плата винагорода за працю понад установлені норми (наприклад за час відроблений в нічну зміну платня нараховується в подвійному розмірі). 

Основою оплати праці є тарифна система, що являє собою сукупність нормативних матеріалів, за допомогою яких встановлюється рівень заробітної плати працівників підприємства залежно від їхньої кваліфікації, складності робіт, умов праці. Тарифна система оплати праці включає: тарифні сітки, тарифні ставки, надбавки і доплати до тарифних ставок, схеми посадових окладів і тарифно-кваліфікаційні характеристики (довідники).

Тарифна система використовується для розподілу робіт залежно від їх складності, а працівниківзалежно від їх кваліфікації та відповідальності за розрядами тарифної сітки. Вона є основою формування та диференціації розмірів заробітної плати.

Тарифна сіткаце шкала кваліфікаційних розрядів і тарифних коефіцієнтів, за допомогою яких встановлюється безпосередня залежність розміру заробітної плати працівників від їхньої кваліфікації (наявне зображення документу приведено у додатку 1). Кожному кваліфікованому розряду відповідає тарифний коефіцієнт, що показує у скільки разів тарифна ставка цього розряду перевищує тарифну ставку першого розряду. Тарифний коефіцієнт першого розряду завжди дорівнює одиниці. Кількість кваліфікаційних розрядів і коефіцієнтів визначається складністю виробництва і робіт, що виконуються, і обумовлюється в колективному договорі.

Для оплати праці керівників, спеціалістів і службовців використовується схеми посадових окладів, розміри яких встановлюються залежно від посад, що займають керівники, спеціалісти і службовці, їхньої кваліфікації, умов праці, масштабів і складності виробництва, обсягів, складності і важливості робіт. Особливістю застосування на підприємстві схеми посадових окладів є розробка штатного розписувнутрішнього нормативного документа, де вказаний перелік посад, що є на цьому підприємстві, чисельність працівників за кожною з них і розміри їхніх місячних посадових окладів.

В останні роки на підприємствах як виробничої, так і невиробничої сфери замість відокремленого формування тарифних ставок робітників і схем посадових окладів спеціалістів успішно застосовуються єдині тарифні ставки (ЄТС), що містять тарифні коефіцієнти для всіх категорій персоналу. Перевага ЄТС полягає в тому, що вони побудовані на єдиній методичній основі, а тому забезпечують єдиний підхід до оцінки відмінностей у праці всіх працівників. 

Тарифна ставкаце виражений у грошовій формі абсолютний розмір оплати праці за одиницю робочого часу. Тарифна ставка робітника першого розряду обумовлюється в колективному договорі й залежить від фінансових можливостей підприємства і від умов оплати, встановлених галузевою та генеральною тарифними угодами. В будь-якому випадку вона не може бути меншою законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати. На основі тарифної сітки і тарифної ставки робітника першого розряду розраховуються тарифні ставки кожного наступного розряду. Тарифна ставка є вихідною величиною для встановлення рівня заробітної плати працівників незалежно від того, які форми і системи оплати праці застосовуються на підприємстві.

Залежно від обраної одиниці часу тарифні ставки бувають годинні, денні та місячні (оклади). Найпоширенішими і годинні тарифні ставки, оскільки на їх основі розраховуються різноманітні доплати. Денна і місячна тарифні ставки розраховуються множенням годинної ставки на кількість годин у зміні або на середньомісячну кількість робочих  годин.

Тарифна система забезпечує реалізацію принципу однакової оплати за однакову працю, диференціацію основної частини заробітної плати залежно від складності, якості, відповідальності праці, рівня кваліфікації працівників. 


Інформаційне забезпечення

У сучасних умовах важливою областю стало інформаційне забезпечення, що складається з накопичення і обробітку інформації, необхідної для прийняття обґрунтованих управлінських рішень. Передача інформації про положення і діяльність підприємства на вищий рівень керування і взаємний обмін інформацією між усіма суміжними підрозділами фірми здійснюються на базі сучасної електронно-обчислювальної техніки й інших технічних засобів зв'язку.

Важливе значення має інформація про виникнення в ході виробництва відхилень від планових показників, що вимагають прийняття оперативних рішень.

Зміст кожної конкретної інформації визначається потребами управлінських ланок і вироблюваних управлінських рішень. До інформації пред'являються визначені вимоги:

  •  По якостістислість і чіткість формулювань, своєчасність надходження;
  •  По цілеспрямованостізадоволення конкретних потреб;
  •  По точності і вірогідностіправильний добір початкових відомостей, оптимальність систематизації і безперервність збору й обробки відомостей.

Вхідна інформація, тобто данні що використовуються як вхідні для прийняття рішень системою:

  •  Категорії, групи та професії працівників;
  •  Форми оплати праці та види тарифних ставок;
  •  Тарифні розряди та розміри тарифних ставок;
  •  Тарифні коефіцієнти;
  •  Відпрацьовані години (денні та нічні) у випадку погодинної форми оплати.

Вихідна інформація, тобто данні що з’являються в результаті роботи системи:

  •  Загальна заробітна плата;
  •  Фактично отримана заробітна плата (без відрахувань на пенсійний фонд 1%, фонд зайнятості 0,5%, фонд соціального страхування, профспілковий внесок 1% та прибутковий податок 13%).


Алгоритм розв’язання задачі

Дана система моделює нарахування заробітної платні: загальної та фактично отриманої враховуючі категорії, групи та професії працівників, тарифні розряди, форми оплати (якщо це погодинна форма оплати враховуються також години відроблені у денну зміну та в нічну зміну).

Алгоритм розв’язання задачі приведений у додатку 2 у вигляді блок-схеми.

У додатку 3 приведене наглядне зображення діаграми послідовностей, яка відображає упорядкованість повідомлень у часі.

Уздовж осі Х розміщенні об’єкти, що приймають участь у взаємодії. В даній роботі об’єктами виступають:

  •  Форма вводу;
  •  Форма вводу категорії;
  •  Форма вводу розряду;
  •  Форма вводу коефіцієнта;
  •  Форма оплати праці;
  •  Менеджер процесу.

Уздовж осі У розміщуються повідомлення, що об’єкти посилають і приймають, причому більш пізні виявляються нижче що дає наочну картину яка дозволяє зрозуміти розвиток потоку керування в часі. В даній діаграмі повідомленнями виступають:

  •  Введення ПІБ та особистого номера робітника;
  •  Запит на особистий номер робітника;
  •  Повідомлення про вдалий запит;
  •  Вибір коду категорії робочого місця;
  •  Запит на код категорій робочого місця;
  •  Повернення коду категорій робочого місця;
  •  Вибір розряду робітника;
  •  Запит на розряди робітника;
  •  Повернення розрядів робітника;
  •  Вибір коефіцієнту відповідного до розряду робітника;
  •  Запит на коефіцієнт;
  •  Повернення коефіцієнту;
  •  Введення помісячної ставки;
  •  Введення відпрацьованих годин;
  •  Збереження інформації..


Програмне забезпечення

Для вирішення поставленої задачі можуть бути використані засоби UML (Unified Modeling Language) –уніфікованої мови моделювання, яка була розроблена для специфікації, конструювання, відображення та документування складних програмних систем. На сьогоднішній день UML знаходить широке застосування в якості неофіційного стандарту при розробках у таких областях, як керування вимогами до інформаційних систем; моделювання бізнес-процесів; аналіз, проектування, кодування і тестування програмного забезпечення. UML може бути використаний не лише для уніфікації представлення даних щодо ІС, але і для їхньої інтеграції, спрямованої на підвищення адекватності багато-модельного дослідження складних систем. Перспективи розвитку UML пов'язані з розвитком нової компонентної розробки додатків (Component-Based Development). У зв'язку з цим провадиться щодо реалізації ефективної підтримки UML об’єктних технологій CORBA і СОМ+. 

Опис інформаційних процесів використовуються для опису технології обробки даних в ІС. На основі описаної технології визначаються загрози інформації в ІС. 

У рамках розробленої методики при специфікації ІС використовуються наступні графічні діаграми UML: 

  •  Діаграма варіантів використаннядозволяє здійснити аналіз функцій системи. Кожен окремий варіант використання описує поведінку системи відносно зовнішніх об’єктів;
  •  Діаграма класівдозволяє описати структуру інформаційних об’єктів ІС. На даній діаграмі зображуються взаємозв'язки структурного характеру, які не залежать від часу та реакції системи на зовнішні події;
  •  Діаграма станівдозволяє відобразити зміни станів окремого об'єкта чи суб’єкта ІС представляючи його у вигляді спеціального орієнтованого графа;
  •  Діаграма діяльності - використовуються для опису інформаційних процесів;
  •  Діаграма послідовностіслужить для моделювання характеристик взаємодії передачі і прийому повідомлень між об'єктами ІС;
  •  Діаграма кооперації - призначена для специфікації структурних аспектів взаємодії;
  •  Діаграма компонентівдозволяє відобразити залежності між суб’єктами програмного середовища ІС;
  •  Діаграма розгортаннямістить інформацію щодо структури програмно-апаратних засобів ІС.

Сукупність вказаних діаграм відображає ієрархічну структуру ІС (вертикальні зв'язки). 

Для моделювання правил доступу пропонується використовувати діаграми діяльностей (activity diagram) і діаграми класів (class diagram). Діаграми діяльностей можуть забезпечити моделювання алгоритмів роботи компонентів ІС, діаграми класів - моделювання структури системи. 

На сьогодні для UML-моделювання існує широкий вибір програмних засобів. Найбільше розповсюдженими пакетами програм є Rational Rose, Visual UML, BPwin, Silverrun, Process Analyst, Together, System Architect, Objecteering та інші. Для побудови UML-діаграм можна використовувати MS Visio. Оскільки UML призначений для об’єктно-орієнтованого проектування систем, окремі програмні продукти забезпечують розробку структури програми включаючи засоби захисту інформації. Зокрема Rational Rose забезпечує комплексність підходу і інтеграцію з MS Visual Studio на рівні прямої й оберненої генерації кодів, інжиніринг і реінжиніринг модулів і бібліотек форматів EXE, DLL, TLB, OCX, підтримку CORBA, IDL, ADO, COM, Java.


Висновки

Результатом виконання курсового проекту є змодельована система бухгалтерського обліку. Моделювання даної системи дозволяє нам наочно продемонструвати бажану структуру і поведінку системи. Моделювання також необхідно для візуалізації і управління архітектурою системи. Моделі допомагають досягти кращого розуміння системи, яку ми створюємо.

У даній роботі була розглянута лише одна із форм нарахування заробітної плати, а саменарахування заробітної платні за єдиною тарифною сіткою. Подальшою модифікацією та покращенням системи може бути включення інших форм нарахування заробітної плати, а саме:

  •  Відрядна форма оплати праці;
  •  Почасова форма оплати праці;
  •  Контрактна система оплати праці;
  •  Безтарифна система оплати праці.


Список використаної літератури

  1.  Головатий О.О. Методичні вказівки до оформлення пояснювальних записок із дипломних робіт, літньої практики, курсових робіт та рефератів для студентів спеціальностейПрограмне забезпечення автоматизованих системтаЕкономічна кібернетика. Жовті Води, ІПСтратегія, 2005.
  2.  Язык UML. Руководство пользователю / Грейди Буч, Джеймс Рамбо, Айвар Джекобсон. 2-е изд., Питер 2004.
  3.  http://www.rational.com.
  4.  http://www.omg.org.
  5.  

ДОДАТОК 1. ВИТЯГ З ДОДАТКУ ДО РОЗДІЛУОПЛАТА ТА НОРМУВАННЯ ПРАЦІКОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ НА 2003р.

Єдина тарифна сітка з оплати праці робітників ВАТ "ПівнГЗК"

Робітники, що тарифікуються за розрядами тарифної сітки

ПП

Категорії, групи та професії робітників

Форми оплати праці та види тарифних ставок

Тарифні розряди та розміри тарифних ставок(грн)

Тарифні коефіцієнти

1

2

1

Для робітників ДФ-2 і УРТО, зайнятих на роботах дробильно-ковеєрноого тракту з особливо важкими та особливо шкідливими умовами праці на відмітках -29м та -27м

годинна

,51

,761

,062

,439

,292

,217

місячна 150,6(год)

2

Для робітників на відкритих гірничних роботах з особливо важкими та особливо шкідливими умовами праці

годинна

,05

,255

,501

,809

,506

,305

місячна 182,5(год)

місячна 166,8(год)

2,1

 -  з 36 годинним робочим тижнем

годинна

,391

,63

,917

,276

,089

,021

місячна 150,6(год)

додаток 2. ЗАГАЛЬНИЙ АЛГОРИТМ РОЗРАХУНКУ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ЗА ТАРИФНИМИ СТАВКАМИ

Додаток 3. Наочне зображення діаграми послідовностей




1. ТЕМАТИЧЕСКОЙ МОДЕЛИ ldquo;МИРОВАЯ ДИНАМИКАrdquo; Введение Первой попыткой комплексного моделирования и и
2. Жаргон северодвинских рок-музыкантов
3. Тема 1- Сутність фінансів
4. тематических выражений и цифр следующие параметры- для переменных стиль Vribles ~ Bltik курсив 12 пт; для чисел стил
5. ов приобрет компанией за ден
6. Лабораторная работа ’ 2.html
7. Гуси ~ лебеді летять в якому автор знайомлячи читачів з хлопчиком Михайликом вводить їх в чарівний світ у
8. А деньги Амортизация это ~ежегодные отчисления равные стоимости потребленного за этот период основного ка
9. ва применяется особо чистые сырьевые материалы
10. Обычай как источник права
11. Тульский государственный университет Кафедра СЛ и ТКМ КОНТРОЛЬНО ~ КУРСОВАЯ По дисципли
12. Университет Туран Факультет АКТ Кафедра компьютерная и программная инженерия
13. Насиха 1434 г 2013 г
14. Проблемы частного предпринимательства
15. Пластиковые карты как форма безналичного расчета
16. Секс в большом городе Синди Чапек Дженни Бикс Эйми Би Харрис Джулию Суини Джули Роттенберг и Элайзу Зари
17. ЮЖНОУРАЛЬСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ национальный исследовательский университет Факультет
18. Парацельс Россия 620085 Свердловская обл
19. Тема- Поняття організації як відкритої системи План Загальна характеристика організації як об~єк.
20. Программное определение числовых массивов