У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Типізовані файли

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 29.12.2024

BORLAND PASCAL FOR WINDOWS

Лабораторна робота № 13

(2 год.)

Тема: Типізовані файли. Записи.

Мета роботи: Оволодіти практичними навичками розробки та програмування обчислювального процесу з організацією збереження результатів у  файлах із записами. Засвоїти структуру записів.

За час виконання лабораторної роботи студент повинен освоїти:

опис змінних файлового типу;

організацію зв’язку між логічним та фізичним іменем файлу;

відкриття файлу для обробки;

застосування процедур та функцій при роботі з файлами;

перевірка та вивід результатів виконаної роботи.

Порядок виконання лабораторної роботи:

Викликати інтегроване середовище Borland Pascal for Windows, використовуючи відповідний ярлик.

Ввести текст програми (в першій стрічці обов’язково має бути коментар, в якому вказати номер роботи, групу та прізвище виконавця);

Текст програми записати у відповідну папку (каталог) своєї групи;

Відкомпілювати програму, виправляючи при цьому можливі помилки;

Відлагоджену програм виконати, записуючи отриманий результат;

Оформити звіт про виконану роботу. Дати відповідь на контрольне питання, яке відповідає номеру варіанта.

Теоретичні відомості

Записи – це структурований тип даних, який складається з фіксованої кількості компонентів одного чи іншого типу. Визначення типу запису починається ідентифікатором record і закінчується зарезервованим словом end. Між ними міститься список компонентів, які називаються полями, із вказанням ідентифікаторів полів і типу кожного поля.

Наприклад:

Туре

<ім'я типу> = record _

<ідентифікатор поля> : <тип компоненти поля>;

…………………………

<ідентифікатор поля> : <тип компоненти поля>

end;

Var

<ідентифікатор> : <ім'я типу>;

Наприклад:

Туре

Mash = record

Nomer : integer;

Marka : string [20];

РІВ   : string [40]

  End;

Var

M,V : Mash;

Ідентифікатор поля повинен бути унікальним тільки в межах запису, але, щоб уникнути помилок, краще робити його унікальним в межах всієї програми.

Значення полів можуть бути використані у виразах. Звертання до значення поля здійснюється з допомогою ідентифікатора змінної та ідентифікатора поля, розділених крапкою. Така комбінація називається складеним іменем. Наприклад, щоб отримати доступ до відповідного поля запису Mash, потрібно записати:

M.Nomer, M.Marka, M.PIB

або

V.Nomer, V.Marka, V.PIB

Складене ім'я допустиме всюди, де можна використовувати тип поля. Допустимий оператор присвоєння до записів. Наприклад: V := М;

Можна використовувати масиви записів.

Наприклад:

Туре

Person = record

РІВ : string;

Age : 1..99;

     Prof: string[20]

End;

Var

List: array[ 1..10] of Person;

Звертання до полів запису має громіздкий вигляд. Для вирішення цієї проблеми призначений оператор with, який має такий формат:

with <змінна типу запис> do <оператор>;

Наприклад:

With M do

begin

Nomer := 3321;

Marka := 'ГАЗ-24';

РІВ   := 'Андрієшин П.П.'

     end;

Паскаль допускає вкладання записів один в один. Рівень вкладення не повинен перевищувати 9.

Записи зручно використовувати при роботі з динамічними структурами і для організації файлів на магнітних дисках. Записи можуть використовуватись також для описання комплексних чисел, оскільки в мові Паскаль немає для цього спеціальних засобів.  

Завдання для виконання роботи

Скласти програму, яка створює файл даних і обробляє його згідно варіанту.

1

У файлі записано: прізвище студента, ім'я, оцінки з математики, фізики, інформатики. Визначити кількість студентів, які мають оцінки 5 з математики і вивести їх прізвища.

2

У файлі записано: назва товару, кількість товару, ціна товару. Знайти загальну кількість і вартість товару, а також вивести назви товарів, які мають однакову ціну.

3

У файлі записано: назва підручника, рік видання, загальна кількість кожного з підручників, кількість виданих підручників. Вивести кількість підручників одного року видання та їх назви.

4.

У файлі записано: дисципліна, кількість лекцій, кількість практичних,   кількість лабораторних годин. Вивести назви дисциплін, які мають однакову кількість лекційних годин та кількість таких дисциплін. Вивести загальну кількість годин для кожної з дисциплін.

5.

У файлі записано: група, загальна кількість студентів, кількість присутніх. Для кожної з груп вивести кількість відсутніх. Вивести назви груп, які мають однакову кількість студентів.

6.

У файлі записано: день тижня, кількість пар, загальна тривалість занять (в розрахунку на 1 пару 1 год. 20 хв. і 20 хв. між парами). Порахувати загальну кількість пар і тривалість занять в тиждень і вивести назви днів тижня, які мають однакову кількість пар.

7.

У файлі записано: група, кількість студентів, кількість дисциплін,   загальна кількість підручників (по кожній дисципліні один підручник).  Визначити кількість груп, які отримали однакову кількість підручників і вивести назви цих груп.

8.

У файлі записано: прізвище студента, ім'я, адреса. Вивести прізвища студентів, які живуть на одній вулиці.

9.

У файлі записано: прізвище студента, ім'я, адреса. Вивести прізвища студентів, які мають однакове ім'я.

10.

У файлі записано: група, прізвище студента, ім'я, адреса. Вивести прізвища і адреси студентів кожної з груп.

11.

У файлі записано: назва вузу, адреса, категорія. Вивести адреси вузів, які мають однакову категорію.

12.

У файлі записано: прізвище студента, ім'я, оцінки з математики,    фізики, інформатики. Визначити кількість студентів, які мають оцінки 4 і 5 з інформатики та фізики і вивести їх прізвища.

13.

У файлі записано: автор книги,  назва книги, рік видання, тираж. Порахувати і вивести скільки книг було випущено кожного року.

14.

У файлі записано: назва продукції, вага одиниці, ціна одиниці та  кількість випуску кожного виду продукції. Порахувати загальну вартість кожного виду продукції. Вивести  назву продукції, яка мас найменшу вагу.

15.

У файлі записано: назва комплектуючої ПК, вартість, кількість штук. Порахувати загальну вартість комплектуючих і вивести назву найдорожчої комплектуючої.

16.

У файлі записано: назва факультету, кількість груп, загальна кількість студентів на факультеті. Вивести назви факультетів, які мають однакову кількість студентів та загальну кількість студентів у вузі.

17.

У файлі записано: назва команди, загальна сума балів, місце. Порахувати суму балів, яку набрали всі команди разом і вивести назви команд, які набрали однакову суму балів.

18.

У файлі записано: назва продукції, вага одиниці, ціна одиниці та кількість випуску кожного виду продукції. Порахувати загальну вартість кожного виду продукції. Вивести назву продукції, яка має найбільший об'єм випуску.

19.

У файлі записано: назва файлу, об'єм файлу, дата створення. Вивести загальний об'єм, який займають файли і назви файлів, які створені в один день.

20.

У файлі записано: прізвище абонента, номер телефону, адреса. Вивести прізвища абонентів, які живуть на одній вулиці і їх кількість.

21.

У файлі записано: назва вулиці, номер будинку, кількість квартир. Вивести назву вулиці яка має найбільше будинків та загальну кількість квартир для кожної з вулиць.

22.

У файлі записано: прізвище студента, ім'я, оцінки з математики, фізики, інформатики. Визначити кількість студентів, які мають оцінки 2 з фізики та математики і вивести їх прізвища.

23.

У файлі записано: номер квартири, прізвище власника, кількість проживаючих. Вивести прізвища власників квартир які мають однакову кількість жильців та їх загальну кількість.

24.

У файлі записано: номер паспорта, дата видачі, ким виданий. Вивести номери паспортів, які видані в один день і кількість паспортів, виданих кожного дня.

25.

У файлі записано: назва дисципліни, кількість лекційних годин, прізвище лектора. Порахувати кількість лекційних годин кожного лектора і вивести прізвище лектора. Який має найбільше лекційних годин.

26.

У файлі записано: група, назва дисципліни, кількість пропущених годин за тиждень. Порахувати загальну кількість пропусків для кожної з груп і вивести назву групи, яка мас найбільше пропусків.

27.

У файлі записаної аудиторія, день тижня, кількість пар. Порахувати для кожної аудиторії кількість пар в тиждень і вивести номер найбільш завантаженої аудиторії.

28.

У файлі записано: прізвище працівника, нарахована зарплата, знятий податок. Порахувати загальну суму знятого податку і вивести прізвище працівника, якому нарахована мінімальна зарплата.

29.

У файлі записано: прізвище працівника, нарахована зарплата, знятий податок. Порахувати загальну суму зароблених коштів і вивести прізвище працівника, який заплатив максимальний податок.

30.

У файлі записано: назва проекту, об'єм коштів, виділених на проект, час початку і закінчення робіт. Визначити загальну суму коштів, вкладених у всі проекти, і вивести назву найдорожчого проекту.




1. 22 Сердечник набирают из тонких листов электротехнической стали с большой магнитной проницаемостью
2. АДМИНИСТРАТИВНОЕ ПРАВО (конспект лекций)
3. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук4
4. Технология концентрирования соков методом вымораживания
5. Тема - Основные правовые системы современности Адрес места жительства - г
6. на тему- НЕОСТОРОЖНОСТЬ И ЕЕ ВИДЫ
7. Тема- Население мира
8. 86 Форма 1
9. Ипотечное кредитование в РФ и Иркутской области
10. ХІМІЯ Для студентів спеціальностей ldquo;Судноводіння на морських та внутрішніх водних шляхахrdquo; та ldq
11. на тему- Экономические игры на электронных биржах Выполнила- Рубанкова С
12. Генетический анализ при взаимодействии генов
13.  Официальные валютные резервы Национального банка
14. ЭТО КЛАССИКА Поздравь своих любимых женщин с 8 марта подарив им лучшие цветы в Минске и Белоруссии Луч
15. Гражданское общество
16. ЛЕЧЕБНОЕ ДЕЛО 060101 Правоведение
17. Б. Гиппенрейтер Родителям- как быть ребенком Ю.
18. Перекладацька адаптація та типологія прагматичного аспекту складних речень з каузативними конекторами da, weil, denn
19. Особенности стратегии концентрированного роста в ресторана Русская изба
20. Применение PR-технологий в целях продвижения театрального продукта на примере театра им Ленсовета