У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема уроку. Повторення вивченого у 7 класі

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 20.5.2025

Тема уроку. Повторення вивченого у 7 класі. Ритмічний рисунок пісні. Розучування пісні "Здрастуй, світ", муз. Л. Квінт

Слухання музики. Стилі та напрямки у музичному мистецтві. Бароко. Й. С. Бах. Токата і фуга ре мінор.

 

Мета уроку: закріпити  з учнями поняття „стиль” у музиці, вчити відтворювати ритмічний рисунок музичних творів; розвивати музично-ритмічний слух та співацькі навички; виховувати інтерес до музичного мистецтва.

Тип уроку:  комбінований.

Обладнання: нотний текст пісні, магнітофон, аудіо-запис, портрет Й. С. Баха.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

1. Музичне вітання.

2. Оголошення теми і мети уроку.

 

 

II. Повторення вивчених у 7 класі пісень.

Настройка у тональності.

„Чорнобривці” (муз. В. Верменича).

„Водограй” (муз. В. Івасюка).

 

III. Актуалізація опорних знань учнів.

Ми щойно повторили з вами пісні, а тепер зверніть увагу на ритмічний рисунок цих пісень.

Якщо у пісні Чорнобривці” співвідношення сильних і слабких долей такту чергується рівномірно, то у „Водограї” акцент із сильної долі переноситься на слабку. Як називається такий ритмічний малюнок?

(Синкопований).

Давайте проплескаємо ритмічний малюнок пісні „Водограй”, а потім Чорнобривці”.

 

IV.

1. Сьогодні на уроці ми вивчимо нову пісню Лори Квінт, яка має назву „Здрастуй, світ”.

Я вам її виконаю, а ви зробите характеристику мелодії, ритмічного малюнку, а найосновніше - визначите основний зміст тексту пісні.

2. Художній показ пісні.

3. Характеристика прослуханого.

4. Розучування пісні по фразах за нотним текстом.

Настройка у тональності, при розучуванні звертаю увагу на чистоту інтонування, дикцію, дихання.

 

V. Слухання музики.

1. Вступна бесіда.

У 7-му класі ми коротко з вами ознайомилися з композицією музичних творів, їх формами та стилем. Що таке стиль?

Стиль — це своєрідний напрям у музичному мистецтві, який склався в певну епоху та є цілою системою музичних ознак. Це слово грецького походження. „Стилосом” називали загострені палички, якими писали на дощечках. В наш час стиль означає систему образів, жанрів, прийомів, характерних для того чи іншого композитора. Наприклад, стиль Баха, Шопена, Мусоргського для якогось художнього напряму — романтичний стиль і для цілої епохи (стиль епохи Відродження). Але деякі явища музики 17-18 ст. дають змогу застосувати до цієї епохи і стиль „бароко”. Це італійське слово, що означає „перебільшення”.

Риси „бароко” є у музиці Генделя і Баха. З творчістю Баха ви уже знайомі. Це німецький композитор, котрий народився у 1685 р. у м. Ейзенахе. Хлопчик-хорист у шкільному і церковномухорах, скрипаль, органіст, придворний капельмейстер... Згодом він переїхав у Лейпциг, де жив і творив до кінця своїх днів. Був батьком великої сім’ї; його дружина, Анна Магдалина, теж була піаністкою. Житія сім’ї було нелегке через матеріальну скруту, хворобу. Ви знаєте, що найбільше творів у композитора для органа, в тому числі токати, фуги, прелюдії, які і відкрили процес музичної творчості у світі.

2. Слухання Токати і фуги ре мінор.

Вам уже відомо, що Бах писав поліфонічні твори.

—  Що означає „поліфонія”?

Тож продовжимо знайомство з поліфонічною музикою. Прославлена Токата і фуга ре мінор написана молодим Бахом, йому не виповнилося тоді ще й 20 років.

Токата — це віртуозна інструментальна п’єса для органа, витримана у швидкому, рівномірному римованому русі. Це грандіозний вступ до фуги, розлив імпровізації Баха.

(Слухання твору).

3. Характеристика прослуханого.

Могутній початковий поклик Токати! А потім — хвиля звуків, що збігає вниз, і величний акорд, який широко розходиться в просторі. Зі звукового моря Токати виростає фуга, вона постає на наших очах, як прекрасна архітектурна споруда.

Тема фуги нагадує передзвін дзвіночків. Спочатку дзвін лине без супроводу, а потім його підхоплює П голос, а відтак з’являється у III голосі... Завмер останній звук музики, величної наче світ, схвильованої, як душа людини.

—  Чи можемо ми назвати музику Баха сучасною? Чому?

—  Чим вразив вас цей твір?

 

V. Підсумок уроку.

Перебільшення у творчості Баха зароджене не для того, щоб привернути слухача, а величчю творчого духу і наснаги композитора.




1. .CERTIFICTE OR RTICLES OF INCORPORTIONstte lw governs the content of the rticles which re filed with the secretry of the stte.
2.  Головні напрями теоретичної соціології XX століття
3. Общеобразовательная средняя школа 11города Зыряновска Республика Казахстан Индивидуальная карта ош
4. Тема 7. Природа и общество Вопросы- Экология как наука
5. Задание 1.1 Были ли предпосылки маркетинговой деятельности в первобытнообщинном строе Почему Возмо
6. Розвиток пізнавального інтересу молодших школярів у процесі вивчення курсу Я і Україна в 3-4 класах
7. Радиационная безопасность лазерных изделий классификация оборудования требования и руководство для потре
8. Тема- Притяжательный падеж имен существительных в английском языке Цель- познакомить учащихся с притяжат
9. Двигательная активность и здоровье подрастающего поколения
10. Для решения практических вопросов необходимо иметь данные наблюдений