Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ТЕМА Створення файлової системи та встановлення програмних засобів

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

8

Лабораторна робота № 3

ТЕМА: Створення файлової системи та встановлення програмних засобів.

МЕТА: Сформувати вміння виконувати комплекс робіт стосовно встановлення та налагодження програмного забезпечення.

Завдання до лабораторної роботи

  1.  Підготувати системну гнучку дискету, яка підтримує роботу CD-ROM та містить всі необхідні утиліти для розмічування та форматування вінчестера.
  2.  Провести необхідне конфігурування BIOS.
  3.  Виконати розмічування, форматування та комплекс робіт стосовно встановлення програмного забезпечення:

а) розмітити (створити два розділи) та відформатувати вінчестер;

б) з використанням відповідної утиліти виконати перевірку вінчестера;

в) встановити одну, або декілька ОС з дистрибутиву (дистрибутив ОС можна перенести на вінчестер через COM: або LPT: порт з іншого комп'ютера, попередньо встановивши за допомогою гнучкої дискети ОС та NC, або використати інший накопичувач, який містить дистрибутив ОС);

г) під'єднати принтер, виконати налагодження та оптимізацію системи для максимальної швидкодії (уникнути конфліктів пристроїв), встановити Українську мову;

є) встановити Microsoft Offise.

  1.  Виконати дефрагментацію диску.
  2.  Сформулювати висновки, в яких описати максимально можливий набір програмних засобів, у тому числі ОС, які можуть бути встановлені на використовувані апаратні засоби.

Теоретичні відомості

Встановлення програмного забезпечення проводиться у кілька етапів:

  •  визначення параметрів апаратної частини ПЕОМ;
  •  конфігурування BIOS. Необхідно налаштувати BIOS відповідно до параметрів апаратних засобів комп' ютера;
  •  розподіл жорсткого диску на розділи та його форматування;
  •  попереднє встановлення драйверів необхідних пристроїв;
  •  встановлення операційних(ої) систем(и);
  •  встановлення прикладних програм;
  •  оптимізація продуктивності роботи комп' ютера.

Визначення параметрів апаратної частини ПЕОМ

Визначення параметрів апаратної частини ПЕОМ проводиться шляхом вивчення технічної документації до ПЕОМ та тестування.

Конфігурування ПЕОМ

Конфігурування ПЕОМ проводиться у відповідності до вказівок лабораторної роботи №1. Для завантаження ОС з гнучкої дискети необхідно в „BIOS FEATURES SETUP" встановити значення опції „Boot Sequence" для початкового завантаження з А:, „Boot Up Floppy Seek" у Enable. Для встановлення ОС Windows необхідно в „BIOS FEATURES SETUP" встановити опцію „Virus warning" у Disable, тому, що ця опція захищає жорсткий диск від внесення змін до завантажуючого запису, тобто змін у MBR - Master Boot Record.

Розподіл жорсткого диску на розділи та його форматування

Перед встановленням програмного забезпечення необхідно створити на жорсткому диску розділи (інколи їх називають логічними дисками) та відформатувати їх.

Існують кілька способів створення розділів. Частіше за все використовується програма FDISK, яка постачається у комплекті з DOS та Windows.

Найменшою логічною одиницею збереження даних на вінчестері є кластер. Номери кластерів логічного пристрою утворюють неперервну послідовність логічних адрес, тобто лінійний адресний простір. Перетворення логічної адреси на фізичну відбувається щоразу, коли відбувається фізичне переміщення головок. Кожен файл на рівні файлової системи описується ідентифікатором (іменем, яке включає повний логічний шлях і використовується на рівні проблемно орієнтованих програмних засобів і користувача), логічної і фізичної адрес початку фізичного запису і (для більшості систем) таблиці пересилань, тобто логічних адрес закінчень і початків фізичних фрагментів файлу. Для встановлення відповідності між логічною (у термінах: каталог або директорій, піддиректорій, ім' я, номер кластера) та фізичною (у термінах: циліндр, поверхня, сектор) структурами використовується стандартизований для кожної файлової системи алгоритм, спосіб формування та фізичного розміщення дескрипторів (описань) файлів на зовнішньому запам'ятовуючому пристрої (ЗЗП).

Структура, яку утворює сукупність дескрипторів файлів та номерів кластерів, визначається типом файлової системи. Різні ОС використовують різні способи створення і збереження цих структур. Для ПЕОМ найбільш поширеними є файлові системи FAT 16 (MSDOS, Windows 3.11, Windows 95); FAT 32 (Windows 9x, Me, XP); NTFS (Windows Жх, Windows XP); ext2, ext3, raiserfs, xfs (Linux) та ін.

Програма fdisk.exe, яка входить до складу версії Windows 95 OSR2 та до складу Windows 98, має важливу особливість. Вона дозволяє не тільки розподілити жорсткий диск на логічні диски, але й перейти до нового формату файлової системи FAT32, що дозволяє на сучасних апаратних засобах уникати втрат обсягу пам'яті. Для дисків сучасних розмірів (до 50 Гбайт) розміри кластерів (найменшого адресованого простору) при цьому становлять всього 4 Кбайт і втрати робочого простору суттєво зменшуються порівняно з використанням FAT16. Більш того, знімається обмеження максимальної ємності розділу у 2 Гбайт.

Єдине обмеження на використання цього формату є те, що розмір жорсткого диску не повинен бути меншим за 512 Мбайт, але для таких малих дисків немає проблем і з використанням формату FAT16.

 Створення розділів на жорсткому диску

Комп'ютер має диск ємністю більш 512 Мбайт. Дана версія Windows включає підтримку великих дисків, дозволяючи ефективніше використовувати місце на таких дисках, а також форматувати диски розміром більше 2 Гбайт як один диск. УВАГА! Якщо включити підтримку великих дисків і створити на них новий диск, неможливо буде одержати доступ до нового диска з іншої операційної системи, включаючи деякі версії Windows 95 і Windows NT, а також більш ранні версії Windows і MS-DOS. Крім того, дискові службові програми, що не підтримують явно файлову систему FAT32, не зможуть працювати з цим диском. Якщо потрібно звертатися до цього диска з інших операційних систем або більш старих службових програм, не слід включати підтримку великих дисків.

Вмикати підтримку великих дисків (Y/N) ? [ ]

  1.  Вставити системний диск до накопичувача А:.
  2.  Перезапустити комп'ютер. Якщо комп'ютер налаштований на послідовність запуску із завантаженням операційної системи з жорсткого диску С:, слід викликати програму налагодження запуску (SETUP) та змінити послідовність завантаження (Boot sequence) так, щоб вона починалась з диску А:.
  3.  Після завантаження комп'ютера потрібно ввести в командному рядку MS-DOS команду на виконання програми fdisk.exe.

A:\> fdisk ENTER

  1.  Після запуску програми fdisk.exe з'явиться запит:

Вмикати підтримку великих дисків?

Насправді цей запит означає інше. Його потрібно розуміти так: „Чи буде застосовуватися формат файлової системи FAT32?".

  1.  Далі програма виведе на екран робоче меню.

3

Для вивчення відомостей про існуючі розділи на жорстких дисках, які встановлені в комп'ютерній системі, можна викликати пункт „Виведення відомостей про існуючі розділи".

6. Якщо у комп'ютері встановлено кілька жорстких дисків, то потрібно зробити вибір. Повернення до попереднього меню здійснюється клавішею ESC.

7. Перш, ніж створювати нові розділи на жорсткому диску, потрібно „вилучити" всі існуючі розділи. У дійсності вилучається не розділ, а змінюється логічна структура адресного простору ЗЗП, тобто кластери, які „належали" певному розділу, можуть бути перерозподілені. Для цього використовується пункт „Вилучення

Створення розділу DOS або логічного диска DOS Поточний жорсткий диск: 1 Виберіть дію:

  1.  Створення основного розділу DOS
  2.  Створення додаткового розділу DOS
  3.  Створення логічних дисків DOS у додатковому розділі DOS Введіть номер обраної дії: [1]

Для повернення до вибору режиму роботи FDISK натисніть клавішу Esc

Вибір активного розділу Поточний жорсткий диск: 1

Розділ Стан Тип тому Мітка Мбайт Система Використання C: 1 PRI DOS 5005 FAT32 51%

2 EXT DOS 4761 %

Повний об'єм диска - 9766 Мбайт (1 Мбайт = 1048576 байт) Введіть номер розділу, який потрібгно зробити активним : [ ]

розділу або логічного диску DOS".

  1.  У меню, яке відкрилося, потрібно починати з вилучення логічних дисків. Спочатку обрати пункт „Вилучення логічних дисків DOS в додатковому розділі DOS".
    1.  Після цього вилучити весь додатковий розділ вибором команди „Вилучення додаткового

розділу DOS".

  1.  В останню чергу вилучити основний розділ DOS вибором команди „Вилучення основного розділу DOS".

Вилучивши основний та додатковий розділи і логічні диски додаткового розділу, можна приступати до створення нового розподілу жорсткого диску. Натиснувши клавішу ESC для повернення до головного меню програми fdisk.exe, потрібно вибрати пункт „Створення розділу DOS або логічного диску DOS".

Робота починається з створення основного розділу - це той розділ, на якому буде розміщена операційна система. Як правило він іменується диском С:.

Для цього обирається пункт „Створення основного розділу DOS". При цьому можна

вказати, чи потрібно

використовувати під основний розділ весь доступний простір і зробити його активним. Якщо використати весь простір, то ніяких інших додаткових логічних дисків створити вже не вдасться. При використанні формату файлової структури FAT32 можна обійтися одним єдиним розділом, незалежно від розмірів диску. При використанні FAT 16 основному розділу не можна віддати більш ніж 2 Гбайт дискового простору. Розмір розділу задають або числом в мегабайтах, або введенням числа у відсотках від загальної ємності диску.

  1.  Якщо під основний розділ DOS було виділено не весь простір жорсткого диску, то частина, яка залишилася, використовується для створення додаткового розділу DOS, а у додатковому розділі створюється стільки логічних дисків, скільки потрібно.

Microsoft Windows 95 Програма роботи з жорстким диском (C)Copyright Microsoft Corp. 1983 - 1995 Параметри FDISK Поточний жорсткий диск: 1 Виберіть дію:

  1.  Створення розділу DOS або логічного диска DOS
  2.  Вибір активного розділу
  3.  Видалення розділу або логічного диску DOS
  4.  Виведення інформації про наявні розділи

Вилучвння розділу DOS абологічного диска DOS Поточний жорсткий диск: 1 Оберіть дію:

  1.  Вилучення основного розділу DOS
  2.  Вилучення додаткового розділу DOS
  3.  Вилучення логічних дисків DOS у додатковому розділі DOS
  4.  Вилучення розділів, що не є розділами DOS Введіть номер обраної дії: [ ]

Для повернення до вибору режиму роботи FDISK натисніть клавішу Esc

  1.  Якщо було створено більше одного розділу, то потрібно встановити активний розділ. Це означає, що даний диск буде системним, тобто операційна система буде встановлена

саме тут.

13. Після завершення роботи з програмою fdisk.exe комп'ютер потрібно перезавантажити.

Операція форматування жорсткого диску

Після підготовки жорсткого диску за допомогою програми fdisk.exe можна приступати безпосередньо до його форматування. Для цього служить програма format.com, яка також повинна бути на системному диску.

Форматування системного розділу жорсткого диску (на відміну від несистемних розділів) має особливість, яка пов'язана з тим, що операція форматування повинна супроводжуватися перенесенням системних файлів з гнучкого диску на жорсткий. Для цього команду форматування диску С: дають з ключем /s.

A:\format c: /s

Форматування інших розділів (логічних дисків) виконують без цього ключа за вказівкою

виду:

A:\>format d:

Так далі по кількості логічних дисків, які створено за програмою fdisk.exe.

Після закінчення форматування можна вийняти гнучкий системний диск з накопичувача А: і перезавантажити систему, натиснувши кнопку RESET. Після тестування, увійшовши в програму налагодження запуску SETUP, потрібно змінити послідовність запуску (Boot sequence) так, щоб вона починалась з жорсткого диску С:. Це зменшить час завантаження комп' ютера.

Після виходу з програми SETUP комп'ютер повинен продовжити завантаження і завантажитися з диску С:. На екрані це відобразиться у запрошенні: С:\>.

Якщо передбачається встановлення ОС з компакт-диску або перенесення дистрибутиву з використанням лінії зв'язку (порти COM:, LPT:), слід перенести з дискети на жорсткий диск необхідні програмні засоби та (для зручності роботи) операційну оболонку (VC, NC), відкоригувати вказівки у файлах CONFIG.SYS та AUTOEXEC.BAT.

Встановлення операційної системи

Встановлення операційної системи на „чистому" жорсткому диску - досить проста, хоча і тривала в часі, операція. В залежності від продуктивності дисководу CD-ROM вона може зайняти від 20 хв. до години. В основному, встановлення операційної системи проходить автоматично і від користувача вимагається лише натиснення деяких клавіш у відповідь на запитання системи. В процесі встановлення системи комп' ютер може кілька разів перезавантажуватися. В момент кожного завантаження проходить запис параметрів, пов'язаних з налагодженням обладнання.

Вибір операційної системи

На сьогоднішній день найбільш популярні операційні системи Windows 95, Windows 98, Windows 2000/Me, Linux. З точки зору практичної роботи вони достатньо схожі, і, якщо є навички роботи у Windows 95, то швидко засвоюється і Windows 98, Windows 2000/Me, майже не виникає проблем з використанням ОС Linux з графічною оболонкою Gnom, KDE та ін.

  1.  Якщо процесор має частоту 800 МГц і вище, а об'єм оперативної пам'яті комп' ютера складає 128 Мбайт чи більше, рекомендується встановлювати Windows 2000 або Windows XP. Доцільним буде і використання Unix-подібних ОС (Linux ASP, Red Hat, Mandrake) з відповідними графічними оболонками і офісними наборами. Unix-подібні ОС більш складні у встановленні і налагодженні, але це компенсується високою надійністю і стійкістю роботи.
    1.  Якщо процесор має частоту 133 МГц і вище, а об'єм оперативної пам'яті комп'ютера складає 32 Мбайт чи більше, рекомендується встановлювати Windows 98 або Windows NT4 (робоча станція). Ці системи мають певні переваги як у оформленні та управлінні, так і в загальній надійності.
      1.  Якщо комп'ютер має процесор від Pentium 60 до Pentium 100 і розмір його ОЗП становить 16 Мбайт, потрібно визначитися з основним призначенням комп'ютера. При інтенсивному використанні для виробничих цілей належить вибрати операційну систему Windows 95, оскільки робота в системі Windows 98 буде помітно загальмована.

4. Якщо процесор комп'ютера відноситься до 486 серії чи об'єм оперативної пам'яті менший за 16 Мбайт, вибору немає. Windows 98 на ньому встановлювати не можна, і залишається працювати тільки в системі Windows 95.

Вимоги до складових комп'ютера для встановлення сучасних ОС наведенні в таблиці 1.  Таблиця 1.

Складові комп'ютера ОС

Процесор

Файлова с-ма

Обсяг ОС на HDD, Мб

ОЗП, Мб

Windows 95

достатньо

486 DX 33 МГц

Fat 16

56

4

рекомендовано

486 DX4 100 МГц

Fat 32

120

8

Windows NT4 Workstation

достатньо

486 DX 100 МГц

Fat 16

120

16

рекомендовано

Pentium 233 МГц

NTFS

800

64

Windows 98

достатньо

486 DX 100 МГц

Fat 16

200

16

рекомендовано

Pentium 166 МГц

Fat 32

800

32

Windows Me

достатньо

Pentium 200 МГц

Fat 32

600

32

рекомендовано

Pentium 500 МГц

Fat 32

1000

64

Windows 2000

достатньо

Pentium 300 МГц

Fat 32, NTFS

700

64

рекомендовано

Pentium 800 МГц

NTFS, EFS

1200

256

Windows XP

достатньо

Pentium 300 МГц

Fat 32, NTFS

800

96

рекомендовано

Pentium 800 МГц

NTFS, EFS

2500

256

Linux

достатньо

Pentium 233 МГц

FAT16, FAT32, ext2

800

32

рекомендовано

Pentium 800 МГц

ext2, xfs

2500

256

Встановлення операційних систем Windows 95 i Windows 98 виконується приблизно однаково. Різниця помітна в основному на етапі розпізнавання апаратних складових. Системи Windows 98, Windows МЕ мають значно більшу базу даних драйверів апаратних пристроїв і точніше визначають склад конфігурації комп'ютера. В багатьох випадках вони навіть встановлюють більш сучасні драйвери, ніж ті, які виробники обладнання додають до свого виробу. В результаті програма встановлення задає менше запитань користувачеві, краще розподіляє ресурси між обладнанням і рідше створює конфліктні ситуації, які потребують додаткового налагодження програмного забезпечення.

Послідовність встановлення операційної системи Windows 95

  1.  Вставити гнучкий системний диск у накопичувач А:, попередньо підготовивши його на іншому комп'ютері. Якщо встановлення операційної системи Windows виконуватиметься із CD-ROM, то гнучкий системний диск повинен містити і активізувати відповідні драйвери. Для цього потрібно створити файл Autoexec.bat, який містить вказівку:

A:\MSCDEX.EXE /S /D:SSCD000

та файл Config.sys, який повинен містити рядки:

LASTDRIVE=Z

DEVICE=\SAMSUNG\SCR630.SYS /D:SSCD000

де MSCDEX.EXE - утиліта операційної системи, SAMSUNG\SCR630.SYS - драйвер CD- ROM SAMSUNG. Відповідні програмні засоби повинні міститись на носії системного пристрою. Якщо встановлено інший CD-ROM, то потрібно використати відповідний драйвер і, відповідно, інші вказівки.

  1.  Ввімкнути комп'ютер.
    1.  Якщо послідовність запуску встановлена на завантаження з жорсткого диску (С:), то в „BIOS FEATURES SETUP" потрібно встановити опцію „Boot Sequence" в початкове завантаження з А:, „Boot Up Floppy Seek" в Enable. Після завантаження комп'ютера з системного диска на екрані з'явиться командний рядок MS-DOS, відмічений „запрошенням"

А:\>

  1.  Встановивши в дисковод CD-ROM компакт-диск з дистрибутивною копією операційної системи (якщо дисковод CD-ROM відсутній, то за допомогою програми, яка підтримує обмін через COM: або LPT: порт, можна перенести на вінчестер дистрибутив ОС Windows). У командному рядку MS-DOS потрібно подати вказівку переходу до пристрою з дистрибутивною копією операційної системи. Припустимо, що на комп' ютері він позначається літерою E:. Тоді вказівка зміни пристрою виглядатиме так:

A:\>E: ENTER

Після виконання команди „системне запрошення" зміниться на

E:\>

  1.  Встановлення операційної системи починається запуском програми setup.exe.

E:\>\Win_osr2.rus\setup.exe ENTER

  1.  Програма setup.exe повинна знаходитися в каталозі Win_osr2.rus. Якщо вона там не знаходиться, запуск не відбудеться і з' явиться повідомлення про те, що ім' я команди вказано неправильно. Якщо помилка в наборі команди не була допущена, то потрібно знайти, де насправді знаходиться програма setup.exe. Для огляду змісту диска використовується команда dir.

E:\>dir ENTER

На екрані з'явиться перелік каталогів диску. Якщо список дуже великий, слід скористатися командою dir/p, яка виводить на екран зміст диску окремими сторінками

E:\>dir/p ENTER,

або скористатись командою з ключем пошуку і маскою зразка:

E:\>dir/s/b/p setup.* ENTER

Якщо в списку каталогів диску є каталоги, в яких може знаходитися дистрибутивна копія операційної системи, їх потрібно відкрити. Каталоги відкривають за вказівкою cd. Припустимо, що каталог називається Win_osr2.rus. Тоді вказівка його відкривання виглядатиме так:

E:\>cd Win_osr2.rus ENTER

Про те, що здійснена активізація каталогу, говорить запрошення командного рядка, яке змінилося.

E:\Win_osr2.rus\>

Знаходячись всередині каталогу, слід переглянути його зміст, скориставшись тією ж вказівкою dir/p.

Так слід діяти, поки не буде знайдена і не запущена програма setup.exe. Якщо помилково „активізується" не той каталог, який потрібно, для повернення до кореневого каталогу використовують команду cd\, або cd.. (одна або дві крапки).

  1.  Підготовка до встановлення починається з перевірки якості жорстких дисків за програмою scandisk.exe. Якщо помилки не знайдені, слід вибрати за допомогою клавіші TAB команду EXIT і натиснути на клавіатурі клавішу ENTER чи ПРОПУСК. Далі буде підключена мишка і подальше управління встановленням можна буде виконувати за її допомогою.
    1.  На другому етапі встановлення буде запропоновано прийняти умови Ліцензійного договору і ввести код, який підтверджує права на володіння копією операційної системи.
      1.  При виборі типу встановлення пропонуються чотири варіанти:
  •  звичайне;
  •  портативне;
  •  мінімальне;
  •  вибіркове.

Якщо немає точного уявлення про те, які саме стандартні прикладні програми у складі операційної системи потрібні, слід вибрати варіант Звичайне. Надалі все одно можна буде доповнити систему всім, що потрібно. Якщо є визначені потреби чи необхідно провести найбільш повне встановлення, слід вибрати варіант Вибіркове і затратити кілька хвилин на вибір потрібних компонентів, що вказуються вручну.

  1.  Другий етап встановлення завершується створенням системного диску. Системний диск Windows 98 відрізняється від системного диску Windows 95 тим, що забезпечує підтримку накопичувача CD-ROM та файлової системи FAT 32. Бажано зробити копію цього диска, оскільки його використання вимагається при виникненні проблем з системою, які не

дозволяють завантаження з вінчестера.

  1.  Етап копіювання системних файлів з лазерного диску на жорсткий не потребує участі користувача. Він закінчується перезавантаженням комп'ютера. Якщо у SETUP змінна Boot sequence має значення „a:,c:", то слід вийняти дискету з дисковода або змінити значення на „c:".
  2.  На останньому етапі проходить автоматичне налагодження (plug and play) обладнання.

Якщо система не зможе самостійно ідентифікувати певне обладнання і дібрати до нього драйвери, вона може звернутися із запитом. В цьому випадку слід запропонувати відобразити список доступних драйверів обладнання і чи потрібно вибрати драйвер з списку, чи скористатися кнопкою „Встановити з диску". В цьому випадку здійсниться встановлення драйвера з гнучкого (чи лазерного) диска, який постачається разом з обладнанням.

Етапи встановлення операційної системи Windows 98

Операційна система Windows 98 встановлюється у п'ять етапів. Хід виконання цих етапів відображається на екрані під час встановлення.

  1.  Підготовка до встановлення операційної системи. На цьому етапі система готує роботу програми, яка управляє встановленням.
    1.  Збір інформації про комп'ютерну систему. На цьому етапі проводиться вибір варіанту встановлення, призначаються компоненти операційної системи, які встановлюються. Цей етап завершується створенням системного диску.
    2.  Копіювання системних файлів з дистрибутива на жорсткий диск. Це найбільш тривалий етап, але він повністю автоматизований і ніяких дій з боку користувача не потребує. Етап завершується перезавантаженням комп' ютера.
    3.  Перезавантаження комп' ютера. Це самий короткий за тривалістю етап, але він же і самий відповідальний. Якщо перезавантаження пройде нормально (а так і повинно бути при встановленні на „чистий" жорсткий диск), то і подальша частина процесу пройде без помітних проблем. В крайньому випадку, якщо після перезавантаження система „зависає" і не продовжується встановлення, потрібно „підштовхнути" її, натиснувши клавішу ENTER.
    4.  На останньому етапі система визначає склад обладнання, яке має комп' ютер, і виконує необхідні налагодження. Якщо не влаштовує те, як були визначені пристрої чи драйвери, використані системою, можна внести потрібні зміни самостійно. Цей останній етап завершується кількома перезавантаженнями комп' ютера. Після останнього перезавантаження відкривається Робочий стіл, і можна починати роботу.

Встановлення прикладного програмного забезпечення

  1.  Необхідно підготувати дистрибутивні диски з програмним забезпеченням, яке планується встановити або скопіювати дистрибутив з іншого комп' ютера, використовуючи локальну мережу.
    1.  Якщо серед програм, які будуть встановлюватися, є програми, які відносяться до Windows 3.x, їх слід встановлювати в першу чергу. Вони були випущені до появи Windows 95/98 і тому не повністю відповідають вимогам цих систем. Оскільки в Windows 9x діє концепція сумісного використання ресурсів, зокрема системних підпрограм, бібліотек (подібних оверлеям), теоретично можливо, що встановлення програм може призводити до виходу з ладу інших програм. Якщо давніші програми встановити у першу чергу, така небезпека ліквідується.
      1.  При встановлюванні програм, які спеціально створені для роботи під управлінням Windows 9x, слід встановлювати їх в тому порядку, в якому вони виходили в світ. Бувають випадки, коли програма, випущена в 1995 році, намагається поновити ресурси системи (зокрема бібліотеки), які створені на кілька років пізніше.
      2.  Після встановлення всіх необхідних програм потрібно відновити з резервних копій файли, які містять параметри налагодження.
      3.  Переконавшись в коректності встановлення (за допомогою відповідного тестування) програм, можна приступати до відновлення даних з резервних копій. Слід спостерігати деякий час за тим, як функціонують операційна система і встановлені програми. Резервні копії не знищуються.

Оптимізація продуктивності комп'ютера

  1.  Дефрагментування жорсткого диску. Дана функція доступна з меню Пуск, в якому знаходиться команда Програми^Стандартні^Службові програми^Дефрагментування диску (defrag). Скоріше за все, Windows вкаже на те, що диск не потребує дефрагментування, але в будь-якому випадку її необхідно виконати. Якщо поглянути на докладну схему жорсткого диску, яка виводиться за програмою дефрагментування, можна побачити велику кількість порожніх ділянок між ділянками з даними. Хоча Windows повідомляє, що самі файли не фрагментовані, і, ймовірно, це відповідає істині, система не повідомляє про ступінь фрагментування вільного місця на диску. Запуск програми дефрагментування дозволяє об'єднати вільні ділянки і зменшити ймовірність фрагментації створених пізніше файлів.
    1.  Виконати налагодження мишки. Дана функція доступна з меню Пуск, в якому знаходиться опція Налагодження^Панель управління ^Мишка.
      1.  Виконати налагодження клавіатури та встановити необхідні мови і розкладки клавіатури. Дана функція доступна з меню Пуск, в якому знаходиться опція: Налагодження^Панель управління ^Клавіатура.
        1.  Перевірити встановлення системного годинника та системного календаря і при необхідності відкоригувати їх. Дана функція доступна з меню Пуск, в якому знаходиться опція Налагодження^Панель управління ^Дата/Час.
        2.  Перевірити, чи немає конфліктів між обладнанням. Конфліктуюче обладнання відмічається знаком оклику в опції Система. При наявності конфліктів ліквідувати їх. При цьому можна використати опцію Вирішування питань з довідки.
        3.  Виконати налагодження палітри кольорів, роздільної здатності та розмір шрифту екранного монітора. За бажанням встановити фоновий візерунок, малюнок, заставку, оформлення. Дана функція доступна з меню Пуск, в якому знаходиться опція Налагодження^Панель управління ^Екран.
        4.  Перевірити налагодження властивостей вікон папок.
        5.  Якщо з комп' ютером буде використовуватися принтер, встановити його. Встановлення принтера необхідне також для деяких програм (Excel, Access, Word), оскільки його параметри використовуються при розмітці сторінки.

Контрольні запитання

  1.  Як необхідно встановити опції BIOS для створення файлової системи?
    1.  Чим відрізняються FAT16 і FAT32?
      1.  Для чого використовується програма fdisk.exe?
        1.  Для чого використовується програма format.com?
          1.  Які вимоги до комп' ютера при виборі операційної системи?
          2.  Як здійснюється створення системної дискети. Яким повинні бути склад і синтаксис описів у Config.sys i autoexec.bat?
          3.  Запуском якої програми починається встановлення операційної системи?
          4.  Які особливості встановлення та вилучення прикладного програмного забезпечення?
          5.  Для чого потрібно дефрагментування диску?
          6.  Які можуть бути конфлікти між обладнанням?

9




1. темами основанными соответственно на принципе большинства и на принципе пропорционального пред стави
2. Ценности и принципы в индивидуальной социальной работе
3. ТЕМАТИЧЕСКИЙ ПЛАН на производственную практику ПМ
4. . Раб.процесссовтьтехнологич.
5. тема нормативных документов в строительстве СТРОИТЕЛЬНЫЕ НОРМЫ И ПРАВИЛА РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ ЗДАНИЯ ЖИ
6. Тема - Античная философия
7. реферат дисертації на здобуття вченого ступеню кандидата геологічних наук Київ 2004
8. Тема 1 Нотариат как система государственных и негосударственных органов для удостоверения фактов имеющих ю
9. Формирование у дошкольником представлений о трехмерности предметов
10. Модуль 1 Економічна думка з часу зародження до XIX століття ІСТОРІЯ ЕКОНОМІЧНИХ УЧЕНЬ ЯК НАУКА
11. Курсовая работа- Инновационные технологии в совершенствовании управления фирмой
12. ТЕМА 6. Організація як функція управління.
13. Согласные также противопоставлялись по краткости и долготе
14. Реферат- Доктрина Монро
15. Тема 4 -Сознание его происхождение и сущность
16. ТЕМА Информационная система ~ это совокупность содержащаяся в базе данных информации и обеспечивающих её
17. Таким образом у ребят есть возможность проиграть самые разнообразные ситуации общения ~ и во время досуга
18. Die Unternehmung Швейцарский журнал
19. тематических ожиданиях
20. Рисование с натуры натюрморта «ДАРЫ ОСЕНИ»