Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
31.1
Технічна розвідка (ТР) розуміється як розвідка, що забезпечує отримання відомостей, що приховуються, шляхом виявлення, вимірювання та аналізу характерних фізичних полів, що створюються або перевипромінюються обєктами розвідки.
Технічна розвідка проводиться за допомогою технічних засобів або систем розвідки.
Технічний засіб розвідки (ТЗР) являє собою сукупність розвідувальної апаратури та її носія, що забезпечують отримання первинної розвідувальної інформації у вигляді, придатному для її доставки у центр збору, обробки і управління.
Розвідка за допомогою технічних засобів добуває інформацію про відомості, що охороняються, шляхом виявлення і аналізу їх демаскуючих ознак. При цьому, демаскуючі ознаки розуміють, як фізичні поля, випромінювання та інші властивості матерії (середовища), які піддаються виявленню й вимірюванню апаратними способами і засобами і які прямо чи непрямо повязані з обєктами або відомостями, що охороняються, і тому містять інформацію про останні.
Існуючий досвід свідчить, що ретельна підготовка й успішне проведення операцій (бойових дій) не можливі, якщо одній стороні заздалегідь відомі склад, дислокація, стан угруповань і задум командування іншої. Тому, практично у всіх війнах та локальних конфліктах заходи оперативного маскування завжди були орієнтовані на забезпечення прихованості дій своїх військ і введення противника в оману.
Захист від технічних засобів розвідки є основним способом оперативного маскування стану й дій військ і військових обєктів. Слід відзначити, що заходи щодо захисту від ТЗР входять до загальної системи мір щодо збереження державної таємниці. Ці заходи організовуються і ведуться з метою виключення чи значного утруднення здобуття іноземними державами за допомогою технічних засобів розвідки дійсних відомостей про існуюче озброєння, військову техніку, воєнні обєкти, штаби та установи, а також про напрями заходів, які проводяться у військах.
У загальному випадку, залежно від оперативно-стратегічних обставин, що складаються, захист озброєння, військової техніки та військових обєктів від ТЗР ґрунтується на:
оповіщенні військ про дію розвідки противника;
виявленні і ураженні найбільш небезпечних сил і засобів розвідки, пунктів збору, обробки, передавання і приймання розвідданих;
впливі перешкодами на технічні засоби розвідки противника, канали управління силами і засобами розвідки та приймання інформації;
контролі своєчасності і правильності виконання заходів захисту від ТЗР.
Відомо, що надійний захист озброєння, військової техніки від ТЗР забезпечується проведенням сукупності організаційних заходів і технічних мір щодо приховування і технічної дезінформації.
До організаційних заходів щодо захисту озброєння, військової техніки та військових обєктів від усіх видів і засобів ТЗР відносяться заходи, які спрямовані на своєчасне оповіщення військ, військових обєктів і установ про дію ТЗР іноземних держав, встановлення кордонів території, що контролюється, і визначення порядку охорони та оборони обєктів, штабів і установ, дотримання правил скритого управління військами, встановлення порядку (режиму) використання і діяльності обєктів, роботи РЕЗ та інших випромінювачів.
До технічних мір відносяться заходи, що повязані із застосуванням спеціальних засобів промислового виробництва чи виготовлених безпосередньо у військах з підручних матеріалів. Застосування цих засобів здійснюється з метою приховування від ТЗР окремих елементів обєктів та їх тактико-технічних характеристик.
Для досягнення високої результативності заходи щодо захисту від ТЗР повинні бути комплексними, активними, переконливими та безперервними.
Комплексність полягає в узгодженні між собою за метою, місцем і часом заходів, спрямованих на захист від ТЗР, за умов використання усіх можливих способів захисту.
Активність полягає у виборі найбільш ефективних способів і засобів захисту від ТЗР, наполегливому навязуванні ТЗР противника хибного уявлення про обєкти, штаби, установи і заходи, що проводяться у військах.
Переконливість полягає у правдоподібності заходів, що проводяться, застосуванні ефективних способів захисту від ТЗР, виключенні шаблонів під час розробки і застосування заходів щодо захисту від ТЗР.
Безперервність полягає у проведенні заходів постійно на всіх етапах створення, випробування, введення до строю і експлуатації озброєння, військової техніки і військових обєктів.
31.2
П-18 мобильная двухкоординатная радиолокационная станция метрового диапазона волн.
Назначение
РЛС П-18 предназначена для своевременного обнаружения и сопровождения воздушных объектов, в том числе выполненных по технологии «стелс», в пределах зоны видимости, определения государственной принадлежности и выдачи их координат (дальность, азимут) потребителям информации о воздушной обстановке.
Особенности
В отличие от прототипа (РЛС П-12), РЛС П-18 обеспечивает выдачу более точного целеуказания наземным средствам поражения воздушных целей, а также наведение истребительной авиации на самолёты противника. Кроме того, эта станция имеет улучшенную помехозащищённость от радиоэлектронных помех. В 1979 году в комплект РЛС П-18 был введён новый запросчик, размещённый на самоходной отдельной автомобильной базе. Высокие технические характеристики, удобство эксплуатации, надёжности и высокая мобильность обусловили большую известность РЛС П-18 и спрос на неё войсках России и за рубежом. Вся аппаратура РЛС размещена на самоходной базе двух автомобилей, на одном из которых размещается радиоэлектронная аппаратура с рабочими местами операторов, на втором антенно-мачтовое устройство (АМУ). Для автономного электропитания используются два агрегата АД-10 размещённые в прицепах. Кроме того имеется выносной индикатор кругового обзора, который устанавливается в кабину «УВ», для командира.
Основные характеристики РЛС П-18
на высоте 500 м до 60 (40) км
на высоте 10000 м До 180 (90) км
на высоте 20000-27000 м до 260 (170) км
по дальности 1400 м
по азимуту 47 угл. мин.
активных шумовых помех 0[2]
пассивных помех 20 дБ
31.3
Радиолокационная станция 19Ж6 развертывается на равнинной местности, естественных холмах или искусственных насыпях. При оборудовании позиции на равнинной местности площадка для размещения полуприцепа 6УФ должна быть горизонтальной и иметь размеры не менее 20 м в диаметре Угол наклона площадки к горизонту не должен превышать ±5° В месте установки полуприцепа 6УФ допускаются отдельные неровности, но не более 70 мм. При размещении полуприцепа 6УФ на холме или искусственной насыпи (рис 1.2) размер площадки должен быть не менее 8 м по ширине и 20 м по длине Наклон площадки к горизонту должен быть не более ±5°. Ширина въезда и съезда должна быть не менее 4 м.,уклон не более 15° При выборе позиции для РЛС необходимо исходить из условия обеспечения наилучшего обзора пространства в ответственном секторе по азимуту и углу места. На позиции РЛС на дальности до 400 м не должно быть леса, мачт ЛЭП и различных сооружений.Углы закрытия РЛС 19Ж6 не должны превышать минус 4'. Позиция должна быть удалена на расстояние 34 км от населенных пунктов.