Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

з курсу Міжнародна економіка для підготовки бакалаврів галузь знань 0305 Економіка та підприємництво

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Кафедра економіки і підприємництва

Розглянуто і схвалено

на засіданні

Вченої ради університету

протокол №

від «____»_______200__р.

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

з курсу «Міжнародна економіка»

для підготовки бакалаврів

галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво»

напрям підготовки 6.030504 «Економіка підприємства»

  6.030508 «Фінанси і кредит» («Оподаткування»)

  6.030509 «Облік і аудит»

та для підготовки бакалаврів

напряму підготовки 0501 «Економіка і підприємництво»

  спеціальності 6.050100 «Фінанси»

  спеціальності 6.050100 «Облік і аудит»

  спеціальності 6.050100 «Економіка підприємства»

  спеціальності 6.050100 «Оподаткування»

статус дисципліни: нормативна

 

ІРПІНЬ-200_р.

 


Робоча навчальна програма курсу «Міжнародна економіка» для підготовки бакалаврів розроблена на основі ОПП галузь знань 0305 «Економіка і підприємництво» для усіх спеціальностей та для підготовки бакалаврів за напрямом підготовки 0501 «Економіка і підприємництво» для усіх спеціальностей, підтвердженої в 2006р.

Автори      Лазебник Л.Л. , к.е.н., доцент

Мосійчук О.С. , ст. викладач

Рецензент                                                     Чернова О.В., к.е.н., доцент

Розглянуто і схвалено на засіданні кафедри економіки підприємства,

Протокол №___від«___»_________200_р.

Завідувач кафедри

_________________________Г.П. Ляшенко

Погоджено :

На засіданні Вченої ради факультету економіки та оподаткування,

Протокол №___від «___»_________200_р.

Голова вченої ради факультету

економіки та оподаткування  ______________________________Г.М. Калач

Завідувач навчально-

методичним  відділом_____________________________________О.О.Бойко    

Реєстраційний №_____________

 


РЕЦЕНЗІЯ

 

на  робочу навчальну програму з курсу «Міжнародна економіка» для підготовки бакалаврів галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво», напряму підготовки 6.030504 «Економіка підприємства», 6.030508 «Фінанси і кредит» («Оподаткування»),    6.030509 «Облік і аудит» та для підготовки бакалаврів напряму підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Фінанси», 6.050100 «Облік і аудит», 6.050100 «Економіка підприємства», 6.050100 «Оподаткування»

Сучасний світ дуже швидко перетворюється на єдине глобальне господарство з розвиненими міжнародними ринками. Тому розбудова національної економіки передбачає необхідність входження нашої країни у процеси міжнародного поділу праці.

Зовнішньоекономічна діяльність - це важлива складова розвитку вітчизняних підприємницьких структур.

В Україні необхідно розвивати всі форми зовнішньоекономічного співробітництва, які сприятимуть переходу від пасивного до активного курсу в зовнішньоекономічних зв'язках, до стратегії прориву на світові ринки, які відповідали б можливостям економічного і науково-технічного потенціалу країни.

Значну роль у забезпеченні оптимального розвитку зовнішньоекономічних зв'язків відіграють висококваліфіковані фахівці, які вільно володіють теорією міжнародної економічної взаємодії, мають практичні навички аналізу процесів і тенденцій у сфері міждержавного економічного співробітництва, уміють знаходити шляхи взаємовигідної співпраці партнерів. Тому курс „Міжнародна економіка" є невід'ємною складовою підготовки фахівців усіх економічних спеціальностей.

В робочій навчальній програмі розглядаються питання міжнародної економіки у відповідності з діючою законодавчо-нормативною базою та виходячи з сучасних досягнень практики ведення міжнародних економічних відносин.

В робочій навчальній програмі послідовно викладені питання, пов’язані з вивченням предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи  міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин, моделювання  міжнародних економічних відносин, конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків, сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, пов’язаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.

Робоча навчальна програма складена за відповідною структурою:

в передмові зазначається актуальність та зміст дисципліни, її мета і завдання, вказуються вимоги до знань і вмінь студентів, значення дисципліни, між предметні зв’язки , методи і форми викладення дисципліни, форми та засоби проміжного і підсумкового контролю;

в навчальній робочій програмі представлено опис навчальної дисципліни та її структура, зміст навчальної дисципліни за змістовими модулями, методи оцінювання та розподіл балів за рейтинговою системою, подано перелік тем рефератів, подано контрольні питання з дисципліни, до робочої навчальної програми додається список рекомендованої літератури.

На нашу думку робоча навчальна програма розкриває питання міжнародної економіки і її слід рекомендувати до друку і використання в навчальному процесі.

Рецензент        О. В. Чернова, к.е.н., доцент

ПЕРЕДМОВА

Розбудова економічних підвалин незалежної держави за об'єктивними законами з необхідністю передбачає входження в процеси міжнародного поділу праці. У суспільній свідомості вже склалося розуміння того, що недооцінка ролі світогосподарських стосунків може завдати шкоди як на мікро, так і на макрорівні господарської діяльності. Це закономірний результат і форма прояву тенденції довгострокового порядку - інтернаціоналізації всіх сторін економічного життя. Тому в сучасних економічних дослідженнях практично відсутні такі, що орієнтують національні економіки на «ефективне самозабезпечення» як в цілому, так і за окремими товарами.

Процес перетворень, який відбувається сьогодні в українській економіці спричинив стрімке збільшення числа господарюючих суб'єктів, що беруть активну участь у різноманітних напрямах зовнішньоекономічної діяльності. Адже в сучасних умовах будь-яка серйозна господарська, підприємницька діяльність неможлива без зовнішньоекономічної, світогосподарської ланки.

Специфічна національна проблема полягає в тому, що оскільки протягом тривалого часу в країні ігнорувалася сфера міжнародних економічних зв'язків, що спирались виключно на внутрішні сили та правила, в Україні недостатньо фахівців із зовнішньоекономічних відносин. Тому вивчення студентами економічних вузів дисциплін міжнародної спеціалізації є необхідним і практично виправданим.

Міжнародна економіка, як одна з дисциплін, що викладаються у вищій школі, має свою специфіку. З одного боку, це дисципліна, яка після економічної теорії, макроекономіки та мікроекономіки завершує базову економічну підготовку. З іншого - вона є вихідною, такою, що закладає теоретичний фундамент для подальшого вивчення предметів, у межах яких більш детально розкриваються різні напрями зовнішньоекономічної діяльності.

Визначальною рисою існування «Міжнародної економіки» як самостійної дисципліни є відкритість економіки у співвідношеннях кожної країни із світовою спільнотою. 

«Міжнародна економіка» – нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів за напрямом „Економіка і підприємництво” усіх спеціальностей, предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) зв’язків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідженнд міжнародної економіки є належність суб’єктів економічної взаємодії до різних національних господарств.

Економічний зміст дисципліни розкривається через систему економічних відносин між суб’єктами світогосподарської діяльності та полягає в поєднанні економічних відносин, що діють на національному та інтернаціональному рівнях.

Мета дисципліни : засвоєння загальних питань щодо організації міжнародних економічних відносин, розкриття суті та змісту основних прикладних категорій та підготовка фахівців такого рівня кваліфікації в галузі міжнародної економіки, який забезпечуватиме їм мобільність, конкурентні переваги не тільки на національному, але міжнародному ринку праці, формування у студентів комплексного розуміння системи взаємозв’язків суб’єктів господарювання та чинних у державі системи  управління і методів державного регулювання економіки, набуття майбутніми фахівцями навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.

Завдання дисципліни: розкриття на теоретичному рівні суті та форм сучасних міжнародних економічних відносин, набуття навичок аналізу процесів у галузі міждержавного співробітництва між суб’єктами різних світових господарств.

Внаслідок вивчення курсу студент повинен опанувати зміст основних економічних понять та категорій, аналізувати стан світової господарської системи та окремих її складових; визначати місце в ній окремої країни та рівня її зовнішньоекономічної діяльності; вільно орієнтуватись у міжнародних економічних процесах і передбачати їх подальший розвиток; аналізувати зовнішньоекономічну політику України у процесі інтеграції її у сучасні світогосподарські структури.

Процес вивчення дисципліни повинен сприяти формуванню навичок підприємництва та ділового спілкування з іноземними партнерами, розвитку вміння аналізувати, узагальнювати і робити висновки.

Вивчення дисципліни здійснюється на лекціях, семінарських заняттях, а також шляхом самостійного опрацювання нормативних актів і запропонованої літератури. Лекції курсу «Міжнародна економіка» повинні носити проблематичний характер та спрямовувати студентів на подальший розвиток і вдосконалення міжнародних економічних відносин.

На семінарських заняттях здійснюється закріплення вивченого матеріалу, формуються навички підприємництва, ділового спілкування, системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку, засвоїти найважливіші закони, вивчаються закономірності та принципи розвитку міжнародної економіки, здійснюється опанування методикою аналізу стану світової господарської системи та окремих її складових.

У результаті вивчення теоретичних і методологічних основ міжнародної економіки студенти повинні знати: 

  •  предмет міжнародної економіки, взаємозв’язок з курсами економічної теорії і курсами спеціалізації, методологію аналізу сучасної міжнародної економіки, основні її категорії, використання елементів мікро-, макро- та системного аналізу, сутність сучасної міжнародної економіки та її системних ознак;
  •   об’єкти та  суб’єкти міжнародної економіки, форми міжнародних економічних зв’язків, еволюцію світогосподарських зв’язків, систему показників, які характеризують світогосподарську взаємодію, глобальні та регіональні проблеми сучасного етапу розвитку міжнародної економіки, середовище розвитку міжнародної економіки як систему умов і факторів існування міжнародних економічних зв’язків, структуру внутрішнього та зовнішнього середовища за сферою та характером впливу на міжнародні економічні зв’язки, комплекс моделей розвитку міжнародної економіки;
  •  місце міжнародної торгівлі в структурі світогосподарських зв’язків, основні характеристики міжнародної торгівлі,  методи міжнародної торгівлі, ціноутворення в міжнародній торгівлі,  масштаб, структуру і динаміку міжнародної торгівлі, а також питання зовнішньої торгівлі України та вплив НТП на розвиток міжнародної торгівлі на сучасному етапі;
  •  поняття міжнародної міграції робочої сили та її види, історичний розвиток міжнародної міграції робочої сили та особливості сучасного етапу  міжнародної міграції трудових ресурсів, взаємодію національного та міжнародного ринку праці та місце України у світових міграційних процесах;
  •  масштаби, структуру і динаміку сучасного етапу міжнародного руху капіталу, міжнародні потоки капіталу як міжнародний рух фінансових вимог, розвиток міжнародного руху капіталу як форми міжнародних економічних відносин, критерії структуризації та форми міжнародних потоків капіталу;
  •  канали та форми міжнародної передачі технологій, процес міжнародної передачі технології, економічні зони розвитку високих технологій;
  •  валютну систему, як державно-правову форму організації міжнародних валютних відносин, систему міжнародних розрахунків, еволюцію  міжнародних систем валютних курсів, валютні ринки, їх види та структуру, котирування валют, основні валютні операції, типи, види і форми міжнародних розрахунків, платіжний баланс, його структуру і методологія складання, валютні ризики та методи валютного страхування;
  •  сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції, фактори міжнародної економічної інтеграції, форми міжнародної економічної інтеграції, особливості регіональної економічної інтеграції, проблеми і перспективи світової інтеграції, особливості та еволюцію розвитку інтеграційних процесів світогосподарської системи;
  •  передумови, шляхи інтеграції, інтеграційні пріоритети, внутрішньоекономічні фактори інтеграції України в сучасну світогосподарську систему.

Студенти повинні вміти:

  •  набути навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку;
  •  опанувати теоретичними засадами функціонування міжнародної економіки;
  •  засвоїти найважливіші закони, закономірності та принципи розвитку міжнародної економіки;
  •  отримати знання про умови, форми, методи та основний інструментарій міжнародної економічної взаємодії;
  •  набути знання про соціально-економічні проблеми світового господарства;
  •  опанувати методикою аналізу стану світової господарської системи та окремих її складових, вміти визначати місце в ній окремої країни та рівня її зовнішньоекономічної діяльності.
  •  використовувати набуті знання для ведення різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) зв’язків національної економіки України та різних країн світогосподарської системи, що повинні грунтуватися на міжнародному поділі праці;
  •  використовувати методи дослідження сукупності системи  міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин в управлінні господарською діяльністю суб’єктів господарювання;
  •  опанувати інструментарієм моделювання  міжнародних економічних відносин.
  •  застововувати конкретні форми міжнародних економічних відносин;
  •  з’ясувати сутність і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, пов’язаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему;
  •  знати основні закони та закономірності світогосподарських зв'язків, що сприятиме формуванню у майбутніх фахівців навичок підприємництва та ділового спілкування з іноземними партнерами, розвитку вміння аналізувати, узагальнювати і робити висновки.

Вивчення дисципліни «Міжнародна економіка» допоможе студентам в засвоєнні загальних питань щодо міжнародного поділу праці, системи міжнародних економічних відносин, системи умов і чинників існування та розвитку міжнародних економічних зв’язків та допоможе стати фахівцями такого рівня кваліфікації в міжнародній економіці, що забезпечить їм мобільність, конкурентні переваги не тільки на національному, а й на міжнародному ринку праці, допоможе сформувати у студентів розуміння системи міжнародних взаємозв’язків та чинних у державі системи  управління і методів державного та наддержавного регулювання економіки світогосподарської системи.

Вивчення дисципліни «Міжнародна економіка» тісно пов’язане з вивченням таких дисциплін, як «Економічна теорія», «Макроекономіка», «Мікроекономіка», «Міжнародні кредитно-розрахункові операції», «Міжнародні розрахунки та валютний контроль», «Зовнішньоекономічна діяльність», «Облік у зарубіжних країнах», «Грошово-кредитні системи провідних країн світу», «Оподаткування ЗЕД», «Облік і аналіз ЗЕД», «Державне регулювання ЗЕД» тощо.

Робоча навчальна програма складена для усіх спеціальностей за напрямом „Економіка і підприємництво” денної форми навчання, що знайшло відображення при розподілі питань для аудиторного опрацювання індивідуальної та самостійної роботи та в кількості семінарських занять з тем курсу.

Дисципліна «Міжнародна економіка» викладається згідно з робочою навчальною програмою за такими методами та формами як: аудиторне опрацювання матеріалу на лекційних та семінарських заняттях та при виконанні практичних розрахунків, а також опрацювання законодавчих нормативних актів, наукової і навчальної літератури при виконанні самостійної та індивідуальної роботи студента під керівництвом викладача, вирішення ситуацій, розв’язок тестових завдань та написання рефератів з наукової роботи.

Форми та засоби проміжного контролю: усне та письмове опитування по темах курсу, тестове опитування, форми та засоби підсумкового контролю - контрольні заходи по модульних контролях та семестровий контроль з курсу – іспит.

                               

ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»

Предмет: “Міжнародна економіка” – нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів - галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво», напрям підготовки 6.030504 «Економіка підприємства»,  предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) зв’язків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність суб’’ектів економічної взаємодії до різних національних господарств.

 

Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи  міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання  міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. З’ясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, пов’язаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.

Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.

Курс: 3

Семестр: 5

Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень

Характеристика навчальної дисципліни

Кількість кредитів:

  •  національних – 3.3
  •  ECTS5

Модулів: 2

Змістовних модулів: 3

Загальна кількість годин: 180

Галузь знань

0305 «Економіка та підприємництво»

напрям підготовки 6.030504«Економіка підприємства»

 

бакалавр

Нормативна

Лекції: 34 годин

Семінари (практичні): 20 годин

Індивідуально-консультаційна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 29 годин

Самостійна робота: 97 годин

Форма підсумкового контролю: екзамен

Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.

ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»

Предмет: “Міжнародна економіка” – нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів - галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво», напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит» («Оподаткування»), предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) зв’язків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність суб’’ектів економічної взаємодії до різних національних господарств.

 

Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи  міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання  міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. З’ясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, пов’язаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.

Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.

Курс: 3

Семестр: 6

Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень

Характеристика навчальної дисципліни

Кількість кредитів:

  •  національних – 3.3
  •  ECTS5

Модулів: 2

Змістовних модулів: 3

Загальна кількість годин: 180

Галузь знань

0305 «Економіка та підприємництво»

напрям підготовки  6.030508 «Фінанси і кредит» («Оподаткування»)  

бакалавр

Нормативна

Лекції: 30 годин

Семінари (практичні): 18 годин

Індивідуально-консультаційна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 28 годин

Самостійна робота: 104 години

Форма підсумкового контролю: екзамен

Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.

ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»

Предмет: “Міжнародна економіка” – нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів - галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво», напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит», предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) зв’язків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність суб’’ектів економічної взаємодії до різних національних господарств.

 

Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи  міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання  міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. З’ясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, пов’язаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.

Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.

Курс: 3

Семестр: 6

Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень

Характеристика навчальної дисципліни

Кількість кредитів:

  •  національних – 3.3
  •  ECTS5

Модулів: 2

Змістовних модулів: 3

Загальна кількість годин: 180

Галузь знань

0305 «Економіка та підприємництво»

напрям підготовки  6.030508 «Фінанси і кредит»

бакалавр

Нормативна

Лекції: 30 годин

Семінари (практичні): 18 годин

Індивідуально-консультаційна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 29годин

Самостійна робота: 103години

Форма підсумкового контролю: екзамен

Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.

ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»

Предмет: “Міжнародна економіка” – нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів - галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво», напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит», предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) зв’язків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність суб’’ектів економічної взаємодії до різних національних господарств.

 

Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи  міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання  міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. З’ясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, пов’язаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.

Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.

Курс: 3

Семестр: 6

Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень

Характеристика навчальної дисципліни

Кількість кредитів:

  •  національних – 3.3
  •  ECTS5

Модулів: 2

Змістовних модулів: 3

Загальна кількість годин: 180

Галузь знань

0305 «Економіка та підприємництво»

напрям підготовки  6.030509 «Облік і аудит»,

бакалавр

Нормативна

Лекції: 28 годин

Семінари (практичні): 20 годин

Індивідуально-консультаційна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 28годин

Самостійна робота: 104години

Форма підсумкового контролю: екзамен

Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.

ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»

Предмет: “Міжнародна економіка” – нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів за напрямом підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Фінанси»,   спеціальності 6.050100 «Облік і аудит», спеціальності 6.050100 «Економіка підприємства», спеціальності 6.050100 «Оподаткування», предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) зв’язків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність суб’’ектів економічної взаємодії до різних національних господарств.

 

Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи  міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання  міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. З’ясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, пов’язаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.

Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.

Курс:  3

Семестр: 5 (6)

Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень

Характеристика навчальної дисципліни

Кількість кредитів:

  •  національних – 2
  •  ECTS – 3

Модулів: 2

Змістовних модулів: 3

Загальна кількість годин: 108

Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Фінанси»,   спеціальності 6.050100 «Облік і аудит», спеціальності 6.050100 «Економіка підприємства»,

спеціальності 6.050100 «Оподаткування»,

бакалавр

Нормативна

Лекції: 30 годин

Семінари (практичні): 24 годин

Індивідуальна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 11 годин

Самостійна робота: 43 години

Форма поточного контролю – модульний контроль з формуванням на підсумковій атестації сумарної модульної оцінки в межах 100 –бальної шкали за КМСПФ.

Форма підсумкового контролю: екзамен

Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.

ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»

Предмет: “Міжнародна економіка” – нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів за напрямом підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Оподаткування», предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) зв’язків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність суб’’ектів економічної взаємодії до різних національних господарств.

 

Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи  міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання  міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. З’ясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, пов’язаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.

Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.

Курс:  4

Семестр: 7

Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень

Характеристика навчальної дисципліни

Кількість кредитів:

  •  національних – 2
  •  ECTS – 3

Модулів: 2

Змістовних модулів: 3

Загальна кількість годин: 108

Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Оподаткування»

бакалавр

Нормативна

Лекції: 30 годин

Семінари (практичні): 18 годин

Індивідуальна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 11 годин

Самостійна робота: 49 годин

Форма поточного контролю – модульний контроль з формуванням на підсумковій атестації сумарної модульної оцінки в межах 100 –бальної шкали за КМСПФ.

Форма підсумкового контролю: екзамен

Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.

ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»

Предмет: “Міжнародна економіка” – нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів за напрямом підготовки 0501 «Економіка і підприємництво»,    спеціальності 6.050100 «Облік і аудит»,    предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) зв’язків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність суб’’ектів економічної взаємодії до різних національних господарств.

 

Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи  міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання  міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. З’ясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, пов’язаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.

Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.

Курс:  3

Семестр: 5

Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень

Характеристика навчальної дисципліни

Кількість кредитів:

  •  національних – 2
  •  ECTS – 3

Модулів: 2

Змістовних модулів: 3

Загальна кількість годин: 108

Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Облік і аудит»

бакалавр

Нормативна

Лекції: 30 годин

Семінари (практичні): 24 годин

Індивідуальна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 17 годин

Самостійна робота: 37 годин

Форма поточного контролю – модульний контроль з формуванням на підсумковій атестації сумарної модульної оцінки в межах 100 –бальної шкали за КМСПФ.

Форма підсумкового контролю: екзамен

Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.

ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»

Предмет: “Міжнародна економіка” – нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів за напрямом підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Оподаткування», предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) зв’язків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність суб’’ектів економічної взаємодії до різних національних господарств.

 

Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи  міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання  міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. З’ясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, пов’язаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.

Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.

Курс:  3,4

Семестр: 6,7

Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень

Характеристика навчальної дисципліни

Кількість кредитів:

  •  національних – 2
  •  ECTS – 3

Модулів: 2

Змістовних модулів: 3

Загальна кількість годин: 108

Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Оподаткування»

бакалавр

Нормативна

Лекції: 30 годин

Семінари (практичні): 22 годин

Індивідуальна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 11 годин

Самостійна робота: 45 годин

Форма поточного контролю – модульний контроль з формуванням на підсумковій атестації сумарної модульної оцінки в межах 100 –бальної шкали за КМСПФ.

Форма підсумкового контролю: ПМК, екзамен

Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.

ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»

Предмет: “Міжнародна економіка” – нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів за напрямом підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Фінанси»,   предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) зв’язків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність суб’’ектів економічної взаємодії до різних національних господарств.

 

Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи  міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання  міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. З’ясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, пов’язаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.

Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.

Курс:  4

Семестр: 7

Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень

Характеристика навчальної дисципліни

Кількість кредитів:

  •  національних – 2
  •  ECTS – 3

Модулів: 2

Змістовних модулів: 3

Загальна кількість годин: 108

Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Фінанси»,   

бакалавр

Нормативна

Лекції: 28 годин

Семінари (практичні): 20 годин

Індивідуальна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 11 годин

Самостійна робота: 49 годин

Форма поточного контролю – модульний контроль з формуванням на підсумковій атестації сумарної модульної оцінки в межах 100 –бальної шкали за КМСПФ.

Форма підсумкового контролю: екзамен

Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.

СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво»,

напрям підготовки 6.030504 «Економіка підприємства»

  №

п/п

ЗМІСТОВІ МОДУЛІ

Кількість годин

всього

лекції

семінарські  (практичні) заняття

Індив. (СРС) під керівництвом викладача

самостійна робота студента

МОДУЛЬ 1 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН 

Т 1

Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу

15

2

1

12

Т 2

Система міжнародних економічних відносин

21

2

1

6

12

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

36

4

2

6

24

Т3

Середовище міжнародних економічних відносин

14

2

2

10

Т4

Моделі розвитку міжнародних економічних відносин

22

4

2

6

10

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю по заліковому кредиту 1 та 2 – контрольний захід (1 год)

36

6

4

6

20

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1

Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки

72

10

6

12

44

МОДУЛЬ 2 = 3 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (108 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

Т 5

Міжнародна торгівля

11

4

2

5

Т 6

Міжнародна міграція робочої сили

9

2

2

5

Т 7

Міжнародний рух капіталу

16

4

2

6

4

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

36

10

6

6

14

Т 8

Міжнародна передача технологій

14

2

2

10

Т 9

Світова валютна система та міжнародні розрахунки

22

4

2

6

10

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю по заліковому кредиту 3 та 4 – контрольний захід (1 год)

36

6

4

6

20

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ

Т 10

Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції

10

2

2

6

Т 11

Розвиток міжнародної економічної інтеграції

12

4

1

7

Т 12

Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему

14

2

1

5

6

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю по заліковому кредиту 5    – контрольний захід – (1 год)

36

8

4

5

19

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2

Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки

108

24

14

17

53

РАЗОМ

180

34

20

29

97


СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
 “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво»,

напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит» («Оподаткування»)

  №

п/п

ЗМІСТОВІ МОДУЛІ

Кількість годин

всього

лекції

семінарські  (практичні) заняття

Індив. (СРС) під керівництвом викладача

самостійна робота студента

МОДУЛЬ 1 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН 

Т 1

Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу

15

2

1

12

Т 2

Система міжнародних економічних відносин

21

2

1

6

12

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

36

4

2

6

24

Т3

Середовище міжнародних економічних відносин

14

2

2

10

Т4

Моделі розвитку міжнародних економічних відносин

22

4

2

6

10

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю по заліковому кредиту 1 та 2 – контрольний захід (1 год)

36

6

4

6

20

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1

Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки

72

10

6

12

44

МОДУЛЬ 2 = 3 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (108 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

Т 5

Міжнародна торгівля

12

4

2

6

Т 6

Міжнародна міграція робочої сили

9

2

1

6

Т 7

Міжнародний рух капіталу

15

2

1

6

6

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

36

8

4

6

18

Т 8

Міжнародна передача технологій

14

2

2

10

Т 9

Світова валютна система та міжнародні розрахунки

22

4

2

6

10

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю по заліковому кредиту 3 та 4 – контрольний захід (1 год)

36

6

4

6

20

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ

Т 10

Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції

11

2

2

7

Т 11

Розвиток міжнародної економічної інтеграції

11

2

1

8

Т 12

Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему

14

2

1

4

7

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю по заліковому кредиту 5    – контрольний захід – (1 год)

36

6

4

4

22

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2

Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки

108

20

12

16

60

РАЗОМ

180

30

18

28

104


СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
 “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво»,

напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит»

  №

п/п

ЗМІСТОВІ МОДУЛІ

Кількість годин

всього

лекції

семінарські  (практичні) заняття

Індив. (СРС) під керівництвом викладача

самостійна робота студента

МОДУЛЬ 1 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН 

Т 1

Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу

15

2

1

12

Т 2

Система міжнародних економічних відносин

21

2

1

6

12

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

36

4

2

6

24

Т3

Середовище міжнародних економічних відносин

14

2

2

10

Т4

Моделі розвитку міжнародних економічних відносин

22

4

2

6

10

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю по заліковому кредиту 1 та 2 – контрольний захід (1 год)

36

6

4

6

20

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1

Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки

72

10

6

12

44

МОДУЛЬ 2 = 3 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (108 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

Т 5

Міжнародна торгівля

12

4

2

6

Т 6

Міжнародна міграція робочої сили

9

2

1

6

Т 7

Міжнародний рух капіталу

15

2

1

6

6

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

36

8

4

6

18

Т 8

Міжнародна передача технологій

14

2

2

10

Т 9

Світова валютна система та міжнародні розрахунки

22

4

2

6

10

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю по заліковому кредиту3 та 4 – контрольний захід (1 год)

36

6

4

6

20

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ

Т 10

Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції

11

2

2

7

Т 11

Розвиток міжнародної економічної інтеграції

11

2

1

8

Т 12

Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему

14

2

1

5

6

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю по заліковому кредиту 5    – контрольний захід – (1 год)

36

6

4

5

21

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2

Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки

108

20

12

17

59

РАЗОМ

180

30

18

29

103


СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
 “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво»,

напрям підготовки  6.030509 «Облік і аудит»

  №

п/п

ЗМІСТОВІ МОДУЛІ

Кількість годин

всього

лекції

семінарські  (практичні) заняття

Індив. (СРС) під керівництвом викладача

самостійна робота студента

МОДУЛЬ 1 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН 

Т 1

Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу

15

2

1

12

Т 2

Система міжнародних економічних відносин

21

2

1

6

12

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

36

4

2

6

24

Т3

Середовище міжнародних економічних відносин

14

2

2

10

Т4

Моделі розвитку міжнародних економічних відносин

22

4

2

6

10

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю по заліковому кредиту 1 та 2 – контрольний захід (1 год)

36

6

4

6

20

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1

Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки

72

10

6

12

44

МОДУЛЬ 2 = 3 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (108 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

Т 5

Міжнародна торгівля

11

4

2

5

Т 6

Міжнародна міграція робочої сили

9

2

2

5

Т 7

Міжнародний рух капіталу

16

2

2

6

6

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

36

8

6

6

16

Т 8

Міжнародна передача технологій

14

2

2

10

Т 9

Світова валютна система та міжнародні розрахунки

22

2

2

6

12

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю по заліковому кредиту 3 та 4 – контрольний захід (1 год)

36

4

4

6

22

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ

Т 10

Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції

11

2

2

7

Т 11

Розвиток міжнародної економічної інтеграції

11

2

1

8

Т 12

Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему

14

2

1

4

7

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю по заліковому кредиту 5    – контрольний захід – (1 год)

36

6

4

4

22

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2

Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки

108

18

14

16

60

РАЗОМ

180

28

20

28

104


СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
 “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Фінанси»,   спеціальності 6.050100 «Облік і аудит», спеціальності 6.050100 «Економіка підприємства»,спеціальності 6.050100 «Оподаткування»

  №

п/п

ЗМІСТОВІ МОДУЛІ

Кількість годин

всього

лекції

семінарські  (практичні) заняття

Індив. (СРС) під керівництвом викладача

самостійна робота студента

МОДУЛЬ 1 = 1 ЗАЛІКОВИЙ КРЕДИТ (36 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН 

Т 1

Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу

9

2

2

5

Т 2

Система міжнародних економічних відносин

9

2

2

2

3

Т3

Середовище міжнародних економічних відносин

8

2

2

4

Т4

Моделі розвитку міжнародних економічних відносин

10

4

2

2

2

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю – контрольний захід (1 год)

36

10

8

4

14

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1

Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки

36

10

8

4

14

МОДУЛЬ 2 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

Т 5

Міжнародна торгівля

8

4

2

2

Т 6

Міжнародна міграція робочої сили

6

2

2

2

Т 7

Міжнародний рух капіталу

8

2

2

2

2

Т 8

Міжнародна передача технологій

5

2

2

1

Т 9

Світова валютна система та міжнародні розрахунки

9

4

2

2

1

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

36

14

10

4

8

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ

Т 10

Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції

11

2

2

7

Т 11

Розвиток міжнародної економічної інтеграції

11

2

2

7

Т 12

Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему

14

2

2

3

7

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю по заліковому кредиту 2 та 3 – контрольний захід – (1 год)

36

6

6

3

21

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2

Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки

72

20

16

7

29

РАЗОМ

108

30

24

11

43


СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
 “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво»,

спеціальності 6.050100 «Оподаткування»

  №

п/п

ЗМІСТОВІ МОДУЛІ

Кількість годин

всього

лекції

семінарські  (практичні) заняття

Індив. (СРС) під керівництвом викладача

самостійна робота студента

МОДУЛЬ 1 = 1 ЗАЛІКОВИЙ КРЕДИТ (36 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН 

Т 1

Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу

7

2

1

4

Т 2

Система міжнародних економічних відносин

9

2

1

2

4

Т3

Середовище міжнародних економічних відносин

8

2

2

4

Т4

Моделі розвитку міжнародних економічних відносин

12

4

2

2

4

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю – контрольний захід (1 год)

36

10

6

4

16

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1

Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки

36

10

6

4

16

МОДУЛЬ 2 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

Т 5

Міжнародна торгівля

8

4

2

2

Т 6

Міжнародна міграція робочої сили

5

2

1

2

Т 7

Міжнародний рух капіталу

7

2

1

2

2

Т 8

Міжнародна передача технологій

6

2

2

2

Т 9

Світова валютна система та міжнародні розрахунки

10

4

2

2

2

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

36

14

8

4

10

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ

Т 10

Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції

12

2

2

8

Т 11

Розвиток міжнародної економічної інтеграції

11

2

1

8

Т 12

Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему

13

2

1

3

7

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю по заліковому кредиту 2 та 3 – контрольний захід – (1 год)

36

6

4

3

23

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2

Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки

72

20

12

7

33

РАЗОМ

108

30

18

11

49


СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
 “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво»,

спеціальності 6.050100 «Облік і аудит»

  №

п/п

ЗМІСТОВІ МОДУЛІ

Кількість годин

всього

лекції

семінарські  (практичні) заняття

Індив. (СРС) під керівництвом викладача

самостійна робота студента

МОДУЛЬ 1 = 1 ЗАЛІКОВИЙ КРЕДИТ (36 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН 

Т 1

Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу

9

2

2

5

Т 2

Система міжнародних економічних відносин

9

2

2

2

3

Т3

Середовище міжнародних економічних відносин

8

2

2

4

Т4

Моделі розвитку міжнародних економічних відносин

10

4

2

2

2

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю – контрольний захід (1 год)

36

10

8

4

14

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1

Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки

36

10

8

4

14

МОДУЛЬ 2 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

Т 5

Міжнародна торгівля

8

4

2

2

Т 6

Міжнародна міграція робочої сили

6

2

2

2

Т 7

Міжнародний рух капіталу

8

2

2

2

2

Т 8

Міжнародна передача технологій

5

2

2

1

Т 9

Світова валютна система та міжнародні розрахунки

9

4

2

2

1

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

36

14

10

4

8

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ

Т 10

Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції

9

2

2

5

Т 11

Розвиток міжнародної економічної інтеграції

9

2

2

5

Т 12

Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему

18

2

2

9

5

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю по заліковому кредиту 2 та 3 – контрольний захід – (1 год)

36

6

6

9

15

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2

Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки

72

20

16

13

23

РАЗОМ

108

30

24

17

37

СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво»,

спеціальності 6.050100 «Оподаткування»

  №

п/п

ЗМІСТОВІ МОДУЛІ

Кількість годин

всього

лекції

семінарські  (практичні) заняття

Індив. (СРС) під керівництвом викладача

самостійна робота студента

МОДУЛЬ 1 = 1 ЗАЛІКОВИЙ КРЕДИТ (36 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН 

Т 1

Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу

7

1

1

5

Т 2

Система міжнародних економічних відносин

8

1

1

2

4

Т3

Середовище міжнародних економічних відносин

8

2

2

4

Т4

Моделі розвитку міжнародних економічних відносин

13

4

2

2

5

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю – контрольний захід (1 год)

36

8

6

4

18

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1

Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки

36

8

6

4

18

МОДУЛЬ 2 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

Т 5

Міжнародна торгівля

8

4

2

2

Т 6

Міжнародна міграція робочої сили

6

2

2

2

Т 7

Міжнародний рух капіталу

8

2

2

2

2

Т 8

Міжнародна передача технологій

6

2

2

2

Т 9

Світова валютна система та міжнародні розрахунки

8

2

2

2

2

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю – контрольний захід (1 год)

36

12

10

4

10

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ

Т 10

Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції

11

4

2

5

Т 11

Розвиток міжнародної економічної інтеграції

13

4

2

7

Т 12

Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему

12

2

2

3

5

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю – контрольний захід – (1 год)

36

10

6

3

17

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2

Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки

72

22

16

7

27

РАЗОМ

108

30

22

11

45

СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво»,

спеціальності 6.050100 «Оподаткування»

  №

п/п

ЗМІСТОВІ МОДУЛІ

Кількість годин

всього

лекції

семінарські  (практичні) заняття

Індив. (СРС) під керівництвом викладача

самостійна робота студента

МОДУЛЬ 1 = 1 ЗАЛІКОВИЙ КРЕДИТ (36 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН 

Т 1

Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу

7

1

1

5

Т 2

Система міжнародних економічних відносин

8

1

1

2

4

Т3

Середовище міжнародних економічних відносин

8

2

2

4

Т4

Моделі розвитку міжнародних економічних відносин

13

4

2

2

5

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю – контрольний захід (1 год)

36

8

6

4

18

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1

Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки

36

8

6

4

18

МОДУЛЬ 2 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

Т 5

Міжнародна торгівля

8

4

2

2

Т 6

Міжнародна міграція робочої сили

6

2

2

2

Т 7

Міжнародний рух капіталу

8

2

2

2

2

Т 8

Міжнародна передача технологій

6

2

2

2

Т 9

Світова валютна система та міжнародні розрахунки

8

2

2

2

2

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю – контрольний захід (1 год)

36

12

10

4

10

Форма підсумкової атестації - формування сумарної оцінки (ПМК)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ

Т 10

Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції

11

4

2

5

Т 11

Розвиток міжнародної економічної інтеграції

13

4

2

7

Т 12

Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему

12

2

2

3

5

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю – контрольний захід – (1 год)

36

10

6

3

17

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2

Форма підсумкової атестації - формування сумарної оцінки

72

22

16

7

27

РАЗОМ

108

30

22

11

45


СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
 “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво»,

спеціальності 6.050100 «Фінанси»

  №

п/п

ЗМІСТОВІ МОДУЛІ

Кількість годин

всього

лекції

семінарські  (практичні) заняття

Індив. (СРС) під керівництвом викладача

самостійна робота студента

МОДУЛЬ 1 = 1 ЗАЛІКОВИЙ КРЕДИТ (36 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН 

Т 1

Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу

7

1

2

4

Т 2

Система міжнародних економічних відносин

9

1

2

2

4

Т3

Середовище міжнародних економічних відносин

8

2

2

4

Т4

Моделі розвитку міжнародних економічних відносин

12

4

2

2

4

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю – контрольний захід (1 год)

36

8

8

4

16

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1

Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки

36

8

8

4

16

МОДУЛЬ 2 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.)

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

Т 5

Міжнародна торгівля

8

4

2

2

Т 6

Міжнародна міграція робочої сили

5

2

1

2

Т 7

Міжнародний рух капіталу

7

2

1

2

2

Т 8

Міжнародна передача технологій

6

2

2

2

Т 9

Світова валютна система та міжнародні розрахунки

10

4

2

2

2

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

36

14

8

4

10

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ  3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ

Т 10

Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції

12

2

2

8

Т 11

Розвиток міжнародної економічної інтеграції

11

2

1

8

Т 12

Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему

13

2

1

3

7

ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ

Форма контролю по заліковому кредиту 2 та 3 – контрольний захід – (1 год)

36

6

4

3

23

ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2

Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки

72

20

12

7

33

РАЗОМ

108

28

20

11

49


ЗМІСТ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ЗА ЗМІСТОВИМИ МОДУЛЯМИ
 

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1

СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

ТЕМА 1. Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу

План лекційного заняття

  1.  Економічний зміст міжнародної економіки. Міжнародна економіка як наука і навчальний курс.
  2.  Предмет і завдання курсу “Міжнародна економіка”. Предмет міжнародної економіки, взаємозв’язок з курсами економічної теорії і курсами спеціалізації.Методологія аналізу сучасної міжнародної економіки. Основні категорії. Використання елементів мікро-, макро- та системного аналізу. Мета і завдання вивчення курсу. Логіка викладу. Загальна характеристика основних тем курсу.
  3.  Методи дослідження економічної взаємодії на міжнародному рівні. Інформаційно-методичне забезпечення. Теоретично-методологічна література. Підручники, навчальні посібники, монографії, довідникова література, періодичні видання. Особливості роботи з спеціальною іноземною літературою.
  4.  Система економічних показників міжнародної економіки. Класифікація економічних показників міжнародної економіки.

План семінарського заняття

  1.  Міжнародна економіка як наука і навчальний курс.
  2.  Предмет і завдання курсу «Міжнародна економіка». Його значення у підготовці спеціалістів економічного профілю.
  3.  Взаємозв’язок предмету міжнародної економіки з курсами економічної теорії і курсами спеціалізації.
  4.  Поняття суб’єкта та об’єкта міжнародної економіки.
  5.  Основні форми міжнародної економіки та рівні розвитку міжнародних економічних відносин.
  6.  Методи дослідження економічної взаємодії на міжнародному рівні.
  7.  Система економічних показників міжнародної економіки.

Самостійна робота

  1.  Між предметні зв’язки курсу «Міжнародна економіка»
  2.  Основні відмінності між «внутрішньою» та «зовнішньою» економікою держави.
  3.  Характеристика економічних показників міжнародної економіки.

Література:

Основна література : 1,3,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,52,53,54,56,58,59,60,77,78,

79,80,81,84,87,88,93,94

Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,20,22,24,25,28,33,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66

ТЕМА 2.Система міжнародних економічних відносин

План лекційного заняття

  1.  Міжнародний поділ праці як основа розвитку міжнародної економіки: основні форми та фактори розвитку. Поняття суспільного поділу праці. Види суспільного поділу праці, їх поділ за родом діяльності та територіальним критерієм. Поняття міжнародного поділу праці. Види міжнародного поділу праці та їх взаємозв’язки. Елементи міжнародного поділу праці.  Фактори розвитку.
  2.  Сутність міжнародних економічних відносин. Зміст, особливості, суб'єкти, форми, рівні. Міжнародні економічні відносини, поняття тенденції їх розвитку. Розвиток міжнародних економічних відносин. Характеристика періодів розвитку міжнародних економічних відносин. Сутність сучасної міжнародної економіки та її системних ознак. Суб’єкти міжнародних економічних відносин, їх класифікація. Форми та рівні міжнародних економічних відносин, їх характеристика.
  3.  Світове господарство як об’єкт міжнародної економіки: еволюція, структура та закономірності розвитку. Характеристика світового господарства як  об’єкта міжнародної економіки. Еволюція світового господарства. Структура, особливості та закономірності розвитку світового господарства. Система показників, які характеризують світогосподарську взаємодію. Глобальні та регіональні проблеми сучасного етапу розвитку міжнародної економіки.
  4.  Поняття «відкритої економіки». Аспекти, критерії та показники відкритості. Чинники впливу на розвиток національних господарств в умовах дії інтеграційних процесів у світову економіку. Поняття «відкритої економіки». Критерії відкритості на макрорівні та мікрорівні. Аспекти відкритості економіки, їх характеристика. Показники відкритості та їх характеристика.

План семінарського заняття

  1.  Міжнародний поділ праці як основа розвитку міжнародної економіки, його види.
  2.  Форми міжнародного поділу праці та їх характеристика. 
  3.  Фактории, що впливають на міжнародний поділ праці та їх характеристика.
  4.  Світове господарство як об’єкт міжнародної економіки.
  5.  Еволюція світового господарства.
  6.  Структура та закономірності розвитку світового господарства.
  7.  Основні проблеми сучасного етапу розвитку міжнародної економіки
  8.  Суб’єкти міжнародної економічної взаємодії: визначення, еволюція, вітчизняна специфіка
  9.  Об’єкти міжнародної економічної співпраці.
  10.  Форми міжнародних економічних відносин: теорія, законодавче визначення в Україні, пріоритетність.
  11.  Поняття «відкритої економіки».
  12.  Аспекти, критерії відкритості.
  13.  Показники  відкритості.

Самостійна робота

  1.  Види суспільного поділу праці, їх характеристика
  2.  Взаємозв’язок між функціональними та територіальними видами розподілу праці.
  3.  Основні показники рівня міжнародної спеціалізації галузі.

Індивідуальна робота під керівництвом викладача.

1. Написання реферативних робіт.(Тема обирається  згідно запропонованого списку реферативних робіт)

2. Розв’язати тестові завдання, використовуючи збірник тестових завдань з курсу "Міжнародна економіка"

Методи оцінювання:

  1.  Захист реферативної роботи з відповідною оцінкою.
    1.  Поточне та підсумкове тестування.

Література:

Основна література : 1,3,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,52,53,54,56,58,59,60,77,78,

79,80,81,84,87,88,93,94

Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,20,22,24,25,28,33,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66

ТЕМА 3. Середовище міжнародних економічних відносин

План лекційного заняття

  1.  Поняття середовища міжнародних економічних відносин. Структура та особливості. Середовище розвитку міжнародної економіки як система умов і факторів існування міжнародних економічних зв’язків. Внутрішнє і зовнішнє середовище. Характеристика внутрішнього середовища, його елементи. Структура зовнішнього середовища за характером впливу та сферами впливу.
  2.  Особливості економічного середовища. Характеристика економічного середовища. Поняття економічного потенціалу країни та його характеристика. Чинники, що характеризують економічне середовище.
  3.  Технологічне середовище та його вплив на сучасні міжнародні економічні відносини. Вплив науково-технічного потенціалу на формування системи цінностей держав світогосподарської системи. Поняття технологічного середовища. Використання сукупного науково-технічного потенціалу світового співтовариства. Технологічні вимоги  та їх основні параметри. Характеристика нової моделі розвитку сучасного світового господарства в період прискореного розвитку науково-технічного потенціалу.
  4.  Вплив політико-правового середовища на розвиток міжнародних економічних відносин. Поняття правової підсистеми.вплив сукупності політико-правових факторівна ефективність участі країни в міжнародному поділі праці, їх класифікація. Аналіз міжнародного політико-правового середовища.
  5.  Особливості впливу на міжнародні економічні відносини соціально-культурного середовища. Поняття соціально-культурного середовища. Вплив соціально-культурного середовища на динаміку світогосподарських зв’язків. Процес формування єдиного соціально-культурного середовища. Аналіз соціально-культурного середовища світового господарства.
  6.  Природно-географічне середовище міжнародних економічних відносин. Поняття природно-географічного середовища. Вплив природно-географічного середовища на динаміку світогосподарських зв’язків. Фактори формування природно-географічного середовища. Процес формування природно-географічного середовища. Аналіз природно-географічного середовища світового господарства.

План семінарського заняття

  1.  Поняття середовища міжнародних економічних відносин. 
  2.  Структуризація та особливості міжнародних економічних відносин. 
  3.  Особливості економічного середовища та рівень розвитку сучасного економічного середовища міжнародних економічних відносин.
  4.  Інфраструктура сучасних міжнародних економічних відносин.
  5.  Технологічне середовище та його вплив на сучасні міжнародні економічні відносини.
  6.  Вплив політико-правового середовища на розвиток міжнародних економічних відносин.
  7.  Особливості впливу на  міжнародних економічних відносин соціально-культурного середовища.
  8.  Природно-географічне середовище міжнародних економічних відносин.
  9.  Соціально-культурне середовище.
  10.  Культурні відмінності країн світу та їх вплив на міжнародні економічні відносини.

Самостійна робота

  1.  Систематизація країн за ознаками
  2.  Міжнародні організації та їх класифікація.
  3.  Методи та інструменти оцінки зовнішнього середовища міжнародних економічних відносин.

Література:

Основна література : 1,3,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,52,53,54,56,58,59,60,77,78,

79,80,81,84,87,88,93,94

Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,20,22,24,25,28,33,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66

ТЕМА 4. Моделі розвитку міжнародних економічних відносин 

План лекційного заняття

  1.  Докласичні теорії міжнародної торгівлі. Ознайомлення з комплексом моделей розвитку міжнародної економіки, мета розроблення яких - пошук об’єктивної основи міжнародного поділу праці для забезпечення зростання багатства суспільства. Міжнародний поділ праці й еволюція теорії міжнародних економічних відносин. Меркантилізм, схема меркантилістської моделі зовнішньої торгівлі. Характеристика теорії, основаної на принципах вільної торгівлі.  
  2.  Теорія абсолютних переваг Адама Сміта. Дослідження Адама Сміта, його схема абсолютних преваг.
  3.  Теорія порівняльних переваг Давида Рікардо. Дослідження Давида Рікардо. Ідея про порівняльні переваги Давида Рікардо. Поняття альтернативної ціни(альтернативних витрат). Межа виробничих можливостей країни.
  4.  Модель міжнародної вартості Альфреда Маршала. Теорія міжнародної вартості Альфреда Маршала. Графічна ілюстрація теорії міжнародної вартості.
  5.  Неокласичний підхід: теорія Хекшера-Оліна-Самюелсона. Модель Хекшера-Оліна Самюелсона і парадокс Леонтьєва.

План семінарського заняття

Принципи розвитку міжнародних економічних відносин.

Докласичні теоретичні уявлення про необхідність та напрямки розвитку міжнародних економічних відносин.

Теорія абсолютних переваг А. Сміта. Виграш від зовнішньої торгівлі в результаті спеціалізації.

Теорія порівняльних переваг Д. Рікардо. Порівняльні переваги як орієнтир для спеціалізації

Модель міжнародної вартості Альфреда Маршала.

Неокласичний підхід: теорія Гекшера-Оліна-Самюелсона.

Сучасні моделі міжнародної торгівлі.

Принципи розвитку міжнародних економічних відносин.

Самостійна робота

  1.  Принципи розвитку міжнародних економічних відносин.
  2.  Сучасні моделі міжнародної торгівлі.
  3.  Розвиток неофактичних і неотехнологічних моделей.
  4.  Теорії міжнародних валютних відносин.
  5.  Моделі торгової політики і міжнародної економічної інтеграції.
  6.  Динамічні моделі міжнародної конкурентоспроможності.
  7.  Загальні принципи розвитку міжнародних економічних відносин.
  8.  Специфічні принципи розвитку міжнародних економічних відносин.
  9.  Модель економії на масштабах виробництва
  10.  Модель технологічного розвитку
  11.  Модель «життєвого циклу» продукту
  12.  Перші теорії зовнішньої торгівлі.
  13.  Сучасні концепції зовнішньоекономічної діяльності
  14.  Напрямки вдосконалення системи державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні
  15.  Визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності на підприємстві.
  16.  Умови зовнішньоекономічної діяльності підприємств України.
  17.  Види зовнішньоекономічної діяльності в Україні

Індивідуальна робота під керівництвом викладача.

1. Написання реферативних робіт.(Тема обирається  згідно запропонованого списку реферативних робіт)

2. Розв’язати тестові завдання, використовуючи збірник тестових завдань з курсу "Міжнародна економіка"

Методи оцінювання:

  1.  Захист реферативної роботи з відповідною оцінкою.
  2.  Поточне та підсумкове тестування.

Література:

Основна література : 1,3,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,52,53,54,56,58,59,60,77,78,

79,80,81,84,87,88,93,94

Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,20,22,24,25,28,33,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2

ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

ТЕМА 5. Міжнародна торгівля

План лекційного заняття

Місце міжнародної торгівлі в структурі світогосподарських зв’язків: історія та тенденції розвитку. Характеристика міжнародної торгівлі як найбільш розвиненої форми міжнородних економічних відносин. Місце міжнародної торгівлі в структурі світогосподарських зв’язків. Історія розвитку міжнародної торгівлі, тенденції її розвитку.

Сучасний етап розвитку міжнародної торгівлі. Характеристика сучасного етапу розвитку міжнародної торгівлі. Головні сутнісні характеристики, що притаманні процесу міжнародної торгівлі на сучасному етапі розвитку.

Сутність та основні характеристики міжнародної торгівлі. Сутність міжнародної торгівлі. Характеристика внутрішнього, міждержавного та світового ринку. Характеристика поняття зовнішньої торгівлі, світової торгівлі. Об’єкти та суб’єкти міжнародної торгівлі. Форми здійснення міжнародної торгівлі. Режими здійснення міжнародної торгівлі. Система показників міжнародної торгівлі.

Методи міжнародної торгівлі. Поняття методу міжнародної торгівлі. Характеристика прямого методу міжнародної торгівлі, переваги та недоліки. Характеристика непрямого методу міжнародної торгівлі, переваги та недоліки. Види торгово-посередницьких операцій.

Ціноутворення в міжнародній торгівлі. Цінові знижки. Характеристика поняття ціни, світових цін.  Характеристика ціноутворення на світовому ринку, тенденції його утворення. Класифікація світових цін за станом ринку, за напрямом товарного потоку, за умовами розрахунків, за повнотою врахування витрат, за характером реалізації.. Методи ціноутворення в міжнародній практиці.  Основні групи цін, види цін. Поняття «знижка цін», види знижок, їх розмір

Вплив міжнародної торгівлі на функціонування національної економіки. Необхідність зовнішньої торгівлі для функціонування національної економіки держави. Вплив зовнішньої торгівлі на ціональної економіки на взаємодію з господарствами інших країн світогосподарської системи.  Масштаб, структура і динаміка міжнародної торгівлі. Зовнішня торгівля України. Вплив науково-технічного потенціалу на розвиток міжнародної торгівлі на сучасному етапі.

План семінарського заняття

  1.  Місце міжнародної торгівлі в структурі світогосподарських зв’язків: історія та тенденції розвитку.
  2.  Сучасний етап розвитку міжнародної торгівлі.
  3.  Сутність головних характеристик, притаманних процесу міжнародної торгівлі на сучасному етапі.
  4.  Сутність міжнародної торгівлі.
  5.  Основні характеристики міжнародної торгівлі.
  6.  Характеристика суб’єктів та об’єктів міжнародної торгівлі.
  7.  Характерні риси міжнародної статистики зовнішньої торгівлі.
  8.  Методи міжнародної торгівлі.
  9.  Ціноутворення в міжнародній торгівлі.
  10.  Класифікація світових цін.
  11.  Цінові знижки.
  12.  Вплив міжнародної торгівлі на функціонування національної економіки.

Самостійна робота

  1.  Статистика міжнародної торгівлі.
  2.  Біржова торгівля, аукціонна торгівля, міжнародні торги.
  3.  Методи регулювання міжнародної торгівлі.
  4.  Світові товарні ринки.
  5.  Міжнародна торгівля послугами.
  6.  Стан та перспективи зовнішньої торгівлі України.
  7.  Ціноутворення в міжнародній торгівлі.
  8.  Класифікація світових цін.
  9.  Цінові знижки.
  10.  Світовий ринок послуг: особливості формування, структура, тенденції розвитку.
  11.  Міжнародна торгівля сировинними і сільськогосподарськими товарами.
  12.  Міжнародна торгівля промисловими товарами.
  13.  Товарна та географічна структура міжнародної торгівлі.

Література:

Основна література : 1,3,7,11,12,14,18,19,20,24,25,26,27,28,29,30,33,34,35,36,37,38,39,40,42,43,44,45,46,47,52,53,54,55,56,57,58,59,60,62,63,68,73,74,77,78,79,80,81,82,83,84,85,87,88,89,90,91,92,93,94,98,99,100,104

Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,15,18,19,20,22,24,25,26,27,28,29,33,37,38,40,41,42,43,46,48,49,50,51,52,53,56,60,61,63,64,65,66,73,74,77,83,87

ТЕМА 6. Міжнародна міграція робочої сили

План лекційного заняття

  1.  Міжнародна міграція робочої сили як форма міжнародних економічних відносин. Причини міжнародного переміщення робочої сили. Характеристика понять: міграція, мігранти, еміграція, іміграція, рееміграція. Основні показники міграції.Види та форми міграції населення. Види мігрантів відповідно до класифікації МОП. Класифікація видів міжнародної міграції робочої сили. Причини міжнародного переміщення робочої сили.
  2.  Етапи розвитку міжнародної міграції трудових ресурсів. Історія міграції робочої сили. Характеристика етапів розвитку міжнародної міграції робочої сили. причини міграції робочої сили на різних етапах.
  3.  Особливості сучасного етапу міжнародної міграції робочої сили. Міжнародна трудова міграція в сучасних умовах. Характерні риси особливостей сучасного етапу міжнародної міграції робочої сили. Напрямки формування міжнародної міграції робочої сили.
  4.  Трудова міграція України. Характеристика напрямів переміщення трудових ресурсів України. Характеристика україни як експортера та імпортера робочої сили. Наслідки міграції трудових ресурсів для економіки України.
  5.  Наслідки міжнародної трудової міграції. Вплив міграційних процесів на країни імміграції та еміграції. Наслідки для країни-експортера та країни-імпортера робочої сили.

План семінарського заняття

  1.  Роль міграції населення у міжнародних економічних відносинах. Види та форми міграції населення.
  2.  Класифікація видів сучасної міжнародної міграції населення.
  3.  Міжнародна міграція робочої сили як форма МЕВ.
  4.  Класифікація видів міжнародної міграції робочої сили.
  5.  Формування світового ринку робочої сили.
  6.  Причини міжнародного переміщення робочої сили.
  7.  Етапи розвитку міжнародної міграції трудових ресурсів.
  8.  Особливості сучасного етапу міжнародної міграції робочої сили.
  9.  Трудова міграція з України.
  10.  Наслідки міжнародної трудової міграції.

Самостійна робота

  1.  Формування світового ринку робочої сили.
    1.  Сучасні центри притягання робочої сили.
    2.  Проблема міграції населення і міграції робочої сили у світовій практиці.
    3.  Регулювання міжнародних міграційних процесів.
    4.  Міжнародна організація праці.
    5.  Взаємозв’язок національного та міжнародного ринку праці.

Література:

Основна література : 1,3,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,52,53,54,56,58,59,60,77,78,

79,80,81,84,87,88,93,94

Додаткова література: 3,7,9,10,11,13,14,20,22,24,25,28,33,35,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66

ТЕМА 7. Міжнародний рух капіталу

План лекційного заняття

  1.  Сутність та форми міжнародного руху капіталу. Структура міжнародного фінансового ринку. Характеристика поняття капіталу. Класифікація видів капіталу, їх характеристика. Сутність міжнародного руху капіталу. Поняття міжнародного фінансового ринку, його структура.
  2.  Причини та динаміка міжнародного руху капіталу. Внутрішні та зовнішні причини міжнародного руху капіталу.  Мета залучення іноземного капіталу. Формування інвестиційного клімату в країні.
  3.  Особливості й масштаби сучасного міжнародного руху капіталу. Особливості сучасного міжнародного руху капіталу. Масштаби сучасного міжнародного руху капіталу. Характерні риси сучасного стану міжнародного руху капіталу. Роль транснаціональних банків і транснаціональних  корпорацій у сучасному міжнародному русі капіталу.
  4.  Наслідки міжнародного руху капіталу для країни-експортеру та країни-імпортеру капіталу. Портфельні зарубіжні інвестиції таїх вплив для приймаючих країн та країн базування, для розвинених країн та країн, що розвиваються.  Позитивні та негативні наслідки міжнародного руху капіталу для країни-експортеру та країни-імпортеру капіталу. 
  5.  Проблеми зовнішньої заборгованості у світі. Шляхи та механізми її вирішення. Зовнішня заборгованість країн світу. Проблеми зовнішньої заборгованості у світі. Шляхи вирішення проблем зовнішньої заборгованості та механізм їх вирішення.

План семінарського заняття

Поняття капіталу, його сутність.

Роль міжнародного руху капіталу для сучасного світового господарства.

Розвиток міжнародного руху капіталу як форми міжнародних економічних відносин.

Сутність та форми міжнародного руху капіталу.

Класифікація капіталу за джерелами походження.

Класифікація капіталу за характером використання.

Класифікація капіталу за терміном вкладення.

Класифікація капіталу за метою вкладення.

Роль міжнародного руху капіталу для сучасного світового господарства.

Структура міжнародного фінансового ринку.

Причини та динаміка міжнародного руху капіталу.

Особливості й масштаби міжнародного руху капіталу на сучасному етапі.

Наслідки міжнародного руху капіталу для країни-експортера та країни-імпортера капіталу.

Проблема зовнішньої заборгованості у світі, шляхи і механізми її вирішення.

Самостійна робота

  1.  Валютна структура світового ринку капіталів.
  2.  Міжнародний кредит та його різновиди.
  3.  Інвестиційна привабливість країни.
  4.  Фактори впливу на процес інвестування.
  5.  Вільні економічні зони: ретроспективний аналіз розвитку та функціонування.
  6.  Зовнішня заборгованість, позики та іноземні інвестиції в економіці України.

Індивідуальна робота під керівництвом викладача.

1. Написання реферативних робіт.(Тема обирається  згідно запропонованого списку реферативних робіт)

2. Розв’язати тестові завдання, використовуючи збірник тестових завдань з курсу "Міжнародна економіка"

Методи оцінювання:

Захист реферативної роботи з відповідною оцінкою.

Поточне та підсумкове тестування.

Література:

Основна література : 1,3,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,48,52,53,54,56,58,59,60,69,

72,75,77,78,79,80,81,84,87,88,93,94

Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,20,22,24,25,28,33,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66

ТЕМА 8. Міжнародна передача технологій

План лекційного заняття

  1.  Міжнародна передача технологій: поняття та місце в сучасних міжнародних економічних відносинах. Формування світового технологічного ринку. Характеристика поняття «технологія». Характеристика поняття «міжнародна передача технологій». Матеріалізовані носії видів технологій. Місце міжнародної передачі технологій в сучасній системі міжнародних економічних відносин. Світовий технологічний ринок та процес його формування. Еволюційний розвиток міжнародної передачі технологій.
  2.  Інтелектуальна власність та її охорона в міжнародному співробітництві. Система інтелектуальної власності, її класифікація.Форми державного захисту інтелектуальної власності, їх характеристика.
  3.  Форми міжнародного обміну технологією. Основні канали міжнародної передачі технологій. Види форм міжнародного обміну технологій, їх характеристика. Форми міжнародної передачі технологій.  класифікація видів ліцензій. Характеристика видів ліцензійних платежів.
  4.  Економічні зони розвитку високих технологій. Характеристика економічних зон розвитку високих технологій. Технополіси та їх характеристика. Технопарки та їх характеристика.

План семінарського заняття

  1.  Поняття технології, її класифікація.
  2.  Вплив науково-технічної революції на розвиток технології.
  3.  Міжнародна передача технологій : поняття та місце в сучасних міжнародних економічних відносинах.
  4.  Причини міжнародної передачі технології.
  5.  Еволюційний розвиток міжнародної передачі технології, етапи міжнародної передачі технології.
  6.  Формування світового технологічного ринку.
  7.  Інтелектуальна власність та її охорона в міжнародному співробітництві.
  8.  Форми міжнародного обміну технологією.
  9.   Основні канали міжнародної передачі технології.

Самостійна робота

НТП і міжнародний трансферт технологій.

Міжнародна передача технології як економічна форма реалізації права інтелектуальної власності.

Актуальні проблеми сучасного етапу міжнародного транферту технологій.

Регулювання міжнародного трансерту технологій.

Україна на світовому ринку технологій.

Література:

Основна література : 1,3,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,52,53,54,56,58,59,60,72,,75,

77,78,79,80,81,84,87,88,93,94,101

Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,20,22,24,25,28,33,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66

ТЕМА 9. Світова валютна система та міжнародні розрахунки

План лекційного заняття

  1.  Сутність та структура міжнародних валютних відносин. Характеристика понять міжнародні валютні відносини, міжнародна валютна система. Види валютних систем та їх елементи. Елементи світової валютно-фінансової системи. Етапи еволюції міжнародної валютної системи.
  2.  Поняття категорії “валюта”. Валютні курси та фактори, що їх визначають.  Характеристика поняття «валюта», види валюти. Методи котирування валюти. Валютні курси, режими валютних курсів, чинники впливу на валютні курси.
  3.  Валютні ринки та валютні операції. Валютний ринок як інструментальний механізм. Суб’єкти валютних ринків, їх функції. функції валютного ринку. Види валютних ринків. Характеристика валютних ринків. Валютні операції. Класифікація валютних операцій.
  4.  Міжнародні розрахунки та форми платежів. Характеристика міжнародних розрахунків. Основні форми міжнародних розрахунків, їх характеристика. Форми платежів, їх характеристика.
  5.  Платіжний баланс. Призначення платіжного балансу. Головна мета платіжного балансу. Система подвійного запису. Методика заповнення платіжного балансу.

План семінарського заняття

  1.  Сутність та структура міжнародних валютних відносин.
  2.  Елементи світової валютної системи.
  3.  Види валютних систем та їх елементи.
  4.  Світовий валютний ринок, як елемент міжнародних валютних відносин.
  5.  Суб’єкти валютного ринку, їх характеристика.
  6.  Головні функції валютного ринку.
  7.  Види валютних ринків, їх класифікація.
  8.  Поняття категорії “валюта”:
  9.  а) види валют;
  10.  б) конвертованість валют;
  11.  в) валютний курс;
  12.  г) валютний паритет;
  13.  д) котирування валют.
  14.  Валютні курси та фактори, що їх визначають.
  15.  Валютні операці, їх класифікація.
  16.  Міжнародні розрахунки та форми платежів .
  17.  Платіжний баланс.

Самостійна робота

  1.  Ризики у міжнародних розрахунках.
  2.  Шляхи вдосконалення валютно-фінансових відносин у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
  3.  Основні способи здійснення платежів (чеки, банківські перекази, векселі).
  4.  Правові аспекти укладання зовнішньоторгових угод.
  5.  Платіжний баланс, як статистична звітність.

 

Індивідуальна робота під керівництвом викладача.

1. Написання реферативних робіт.(Тема обирається  згідно запропонованого списку реферативних робіт)

2. Розв’язати тестові завдання, використовуючи збірник тестових завдань з курсу "Міжнародна економіка"

Методи оцінювання:

Захист реферативної роботи з відповідною оцінкою.

Поточне та підсумкове тестування.

Література:

Основна література : 1,2,3,4,5,6,13,14,18,21,22,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,41,42,43,44,45,46,47,50,51,52,53,54,56,58,59,60,61,64,65,66,67,70,71,77,78,79,80,81,84,87,88,93,94,97,105

Додаткова література: 3,5,7,9,10,11,12,14,17,20,22,24,25,28,33,37,38,39,40,41,42,46,48,49,50,52,53,55,56,57,58,60,

61,62,63,64,65,66,71

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 3

МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ

ТЕМА 10. Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції

План лекційного заняття

  1.  Міжнародна економічна інтеграція: сутність, цілі й головні передумови. Характеристика поняття «інтеграція». Економічна інтеграція як наслідок поглиблення міжнародного територіального поділу праці. Причини міжнародної економічної інтеграції. Рівні та форми міжнародної економічної інтеграції. Мета інтеграції. Цілі інтеграційних об’єднань. Передумови міжнародної економічної інтеграції. Вплив факторів розвитку на міжнародну економічну інтеграцію.
  2.  Теоретичні концепції міжнародної економічної інтеграції. Основні теоретичні концепції міжнародної економічної інтеграції.
  3.  Шляхи формування міжнародних економічних угрупувань. Види торгово-економічних союзів. Рівні та форми міжнародної економічної інтеграції, їх характеристика. Форми та етапи інтеграційних процесів, їх ознаки та приклади інтеграційних угрупувань. Шляхи формування міжнародних економічних угрупувань. Види торгово-економічних союзів.  
  4.  Економічні наслідки приєднання країн до інтеграційних об’єднань. Позитивні та негативні наслідки та ефективність міжнародної економічної інтеграції для економічного розвитку країн- учасниць інтеграційних об’єднань.

План семінарського заняття

  1.  Поняття інтеграції, причини виникнення та розвиток інтеграційних процесів.
  2.  Міжнародна економічна інтеграція: сутність, цілі й головні передумови.
  3.  Фактори впливу на розвиток процесів міжнародної економічної інтеграції.
  4.  Цілі інтеграційних угрупувань у міжнародній економічній інтеграції.
  5.  Рівні та форми міжнародної економічної інтеграції.
  6.  Теоретичні концепції міжнародної економічної інтеграції.
  7.  Шляхи формування міжнародних економічних угрупувань.
  8.  Характеристика форм інтеграційних угрупувань на мікрорівні.
  9.  Характеристика форм інтеграційних угрупувань на макрорівні.
  10.  Види торгово-економічних союзів.
  11.  Економічні наслідки приєднання країн до інтеграційних об’єднань.

Самостійна робота

  1.  Причини виникнення та розвиток інтеграційних процесів.
  2.  Формування міжнародних економічних угрупувань.
  3.  Характеристика торгово-економічних союзів.

Література:

Основна література : 1,3,10,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,49,52,53,54,56,58,59,60,

76,77,78,79,80,81,84,86,87,88,93,94,95

Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,15,20,21,22,24,25,28,30.31,33,36,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66,69,70,74,75,76,79,80,84,85,86,89,90,91,92,93,94,96,98,99

ТЕМА 11. Розвиток міжнародної економічної інтеграції

План лекційного заняття

  1.  Європейські інтеграційні процеси: еволюція розвитку інтеграційних процесів в Західній Європі, Європейський Союз, економічний і валютний союз, Європейська асоціація вільної торгівлі (ЄАВТ), специфіка інтеграції східноєвропейських країн. Еволюційні етапи розвитку інтеграційних процесів, мета створення інтеграційних об’єднань, основні їх цілі діяльності..
  2.  СНД – цілі створення та тенденції розвитку. Мета створення СНД. Цілі функціонування.
  3.  Інтеграційні процеси в Північній Америці. Характеристика інтеграційних процесів в Північній Америці. 
  4.  Економічне співробітництво в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Характеристика інтеграційних процесів в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. 
  5.  Специфіка латиноамериканських інтеграційних процесів. Характеристика латиноамериканських інтеграційних процесів.
  6.  Інтеграційні процеси в Африці та арабському світі. Характеристика інтеграційних процесів в Африці та арабському світі. 

План семінарського заняття

  1.  Еволюція розвитку інтеграційних процесів в Західній Європі.
  2.  Європейській Союз.
  3.  Економічний і валютний союз.
  4.  Європейська асоціація вільної торгівлі (ЄАВТ).
  5.  Специфіка інтеграції східноєвропейських країн.
  6.  СНД – цілі створення та тенденції розвитку.
  7.  Інтеграційні процеси в Північній Америці.
  8.  Економічне співробітництво в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
  9.  Специфіка латиноамериканських інтеграційних процесів.
  10.  Інтеграційні процеси в Африці та арабському світі.

Самостійна робота

  1.  Порівняльна характеристика інтеграційниї угрупувань.
  2.  Порядок включення країн до інтеграційниї обєднань.

Література:

Основна література : 1,3,10,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,49,52,53,54,56,58,59,60,

76,77,78,79,80,81,84,86,87,88,93,94,95

Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,15,20,21,22,24,25,28,30.31,33,36,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66,69,70,74,75,76,79,80,84,85,86,89,90,91,92,93,94,96,98,99

ТЕМА 12. Інтеграція України в сучасну  світогосподарську систему

План лекційного заняття

  1.  Об'єктивна необхідність та умови інтеграції України в сучасну систему світогосподарських зв’язків. Об'єктивна необхідність інтеграції України у світове господарство. Умови інтеграції України в сучасну систему світогосподарських зв’язків.
  2.  Внутрішньо- та зовнішньоекономічні чинники включення економіки України до міжнародного поділу праці. Характеристика внутрішньо- та зовнішньоекономічних чинників включення економіки України до міжнародного поділу праці.  
  3.  Особливості й шляхи інтеграції. Пріоритети інтеграції України до системи міжнародної економіки. Стратегічні геополітичні напрямки ЗЕД України. Формування відкритої економіки України та стратегічні напрямки інтеграційних процесів. Пріоритети інтеграції України до системи міжнародної економіки.
  4.  Формування в Україні економічного механізму інтеграції. Формування економічного механізму інтеграції України.

План семінарського заняття

  1.  Об'єктивна необхідність та умови інтеграції України в сучасну систему світогосподарських зв’язків.
  2.  Основні напрямки інтеграції України в сучасну світогосподарську систему
  3.  Внутрішньо та зовнішньоекономічні чинники включення економіки України до міжнародного поділу праці.
  4.  Особливості й шляхи інтеграції.
  5.  Пріоритети інтеграції України до системи міжнародної економіки.
  6.  Формування в Україні економічного механізму інтеграції

Самостійна робота

Трансформація структури зовнішньоекономічних зв’язків в Україні як передумова інтеграції.

Форомування в Україні сучасної системи зовнішньоекономічних розрахунків.

Перспективи функціонування в Україні вільних економічних зон.

Суперечності інтеграційних процесів в Україні.

ЄЕП:  історія, передумови створення, перспективи розвитку, місце України.

Пріоритети інтеграції України до системи міжнародної економіки.

Індивідуальна робота під керівництвом викладача.

1. Написання реферативних робіт.(Тема обирається  згідно запропонованого списку реферативних робіт)

2. Розв’язати тестові завдання, використовуючи збірник тестових завдань з курсу "Міжнародна економіка"

Методи оцінювання:

  1.  Захист реферативної роботи з відповідною оцінкою.
  2.  Поточне та підсумкове тестування.

Література:

Основна література : 1,3,10,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,49,52,53,54,56,58,59,60,

76,77,78,79,80,81,84,86,87,88,93,94,95

Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,15,20,21,22,24,25,28,30.31,33,36,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66,69,70,74,75,76,79,80,84,85,86,89,90,91,92,93,94,96,98,99


МЕТОДИ оцінювання та розподіл балів за рейтинговою системою

Форми і засоби контролю знань студентів

Важливим показником якості навчання є контроль знань студентів, основним завданням якого являється оцінка отриманих ними теоретичних знань та практичних навичок з даного курсу. Об’єктивна оцінка знань та вмінь стимулює самостійну роботу студента та є основою будь якої форми та методу навчання.

Основними завданнями контролю знань студентів є оцінювання засвоєння ними теоретичних знань та практичних навичок з дисципліни “Міжнародна економіка”. При цьому контроль знань має стимулювати:

- систематичну самостійну роботу над навчальним матеріалом, забезпечити закріплення та реалізацію набутих теоретичних знань при виконанні практичних завдань;

- прищепити навички відповідального ставлення до своїх обов’язків, самостійного цілеспрямованого пошуку потрібної інформації, чіткої організації свого робочого дня та працівників свого підрозділу.

Оцінювання результатів навчальної діяльності студентів здійснюється за результатами іспиту та семестрової атестації протягом поточного навчання. Об’єктом поточного контролю знань є: усне та письмове опитування на семінарських та практичних заняттях, проведення тестування, виконання самостійних та індивідуальних робіт.  

Підсумкова оцінка визначається арифметичним додаванням балів в межах 100-бальної шкали. Максимальна кількість балів, отримана студентом протягом поточного навчання становить 60 балів, на іспиті  – відповідно відповідь оцінюється від 0 до 40 балів (максимальна кількість балів - 100).

Семестровий контроль (іспит) з дисципліни “Міжнародна економіка” здійснюється за навчальним матеріалом, визначеним робочою навчальною програмою дисципліни у повному обсязі за семестр.

Допуск або звільнення студента від іспиту та оформлення результатів підсумкового контролю здійснюється з урахуванням модульних результатів за даними попередніх позицій (сума балів за модулі). До складання семестрового контролю (іспиту) допускаються студенти, які за підсумками поточного контролю набрали в сумі 10 – 60 балів.

Якщо студент набрав менше 10 балів – він буде недопущений до іспиту, а також повинен буде відпрацювати індивідуально для отримання необхідного прохідного балу для складання іспиту.

 

Критерії оцінювання знань

Семінарські та практичні заняття

Семінарське заняття є однією з найважливіших та конструктивних форм навчального процесу.

Завданням семінарських занять є закріплення і поглиблення знань, отриманих при вивченні лекційного курсу, а також організація систематичної роботи студентів із спеціальною літературою.

Практичні заняття поєднують вивчення теоретичних питань з виконанням конкретних практичних завдань. Практичні завдання проводяться за окремими темами курсу та передбачають розв’язання задач та аналіз ситуацій.

Семінарське та практичне заняття передбачають такі форми оцінювання знань студентів:

усне та письмове опитування студентів;

тестування;

перевірку задач та ситуацій;

захист практичних робіт.

Розроблені наступні критерії оцінки знань та вмінь студентів під час проведення семінарських та практичних занять:

Шкала оцінювання на семінарських заняттях

при усному, письмовому опитуванні та тестуванні

Усне та письмове опитування

Тестування

(відсоток правильних відповідей )

Кількість

балів

Шкала переводу балів в оцінку

Дана повна та правильна відповідь

84 - 100

1.5

5

Дана правильна відповідь яка може бути або неповною або містити деякі неточності

67 - 83

1.0

4

Дано правильна відповідь на половину поставлених питань

50 – 66

0.5

3

Немає відповіді або дана не правильна відповідь

Менше 50

0

2

Шкала оцінки студентів на практичних заняттях при перевірці розрахункових завдань та ситуацій

Захист практичної роботи

Перевірка практичної роботи та аналіз ситуацій (відсоток правильного виконання розрахункових завдань)

Кількість

балів

Шкала переводу балів в оцінку

Дана повна та правильна відповідь на поставлені запитання, студент дає логічні пояснення проведеним розрахункам, робить висновки та рекомендації

84 - 100

1.5

  5

Дана правильна відповідь яка може бути або неповною або містити деякі неточності через відсутність висновків та рекомендацій

67 - 83

1.0

4

Відповіді на поставлені запитання містять помилки або є поверхневими

50 - 66

0.5

3

Немає правильної відповіді

Менше 50

0

2

 Всі семінарські та практичні заняття повинні бути відпрацьовані. Невідпрацьовані заняття оцінюються в 0 балів.

Самостійна робота студента

Самостійна робота студента є невід’ємною складовою навчальної роботи студента з дисципліни.

Під час самостійної роботи з дисципліни студент повинен користуватись конспектами лекцій, посібниками, науковими  статтями, законодавчою та нормативною документацією, статистичними матеріалами тощо.

З даного курсу передбачено виконання самостійної роботи  у вигляді:

  •  складання опорних конспектів за питаннями самостійної роботи;
  •  складання кросвордів;
  •  підготовка до усного опитування.

По завершенню вивчення кожного розділу студент подає опрацьовані самостійно питання (у формі тез, опорних конспектів, кросвордів) на перевірку та готується до усного опитування.

Шкала оцінки при виконанні самостійної роботи у вигляді складання опорних конспектів, тез доповідей, кросвордів, вирішення ситуаційних завдань

Складання опорних конспектів, тез, доповідей, кросвордів

Кількість

балів

Робота виконана у відповідності з вимогами: тезисно (можливо у вигляді блок-схем), правильно, охайно без помилок з використанням декількох джерел.

1.0

Робота може бути або неповною або містити деякі неточності через відсутність висновків та рекомендацій, але восновному  виконана у відповідності з вимогами: тезисно , правильно, охайно без помилок з використанням одного джерела.

0.6 – 0.9

Робота виконана без опрацювання змісту матеріалу або з використанням одного літературного джерела.

0,1 – 0.5

Індивідуальна робота студента

Індивідуальна робота студента є невід’ємною складовою навчальної роботи студента з дисципліни.

Під час індивідуальної роботи з дисципліни студент повинен користуватись конспектами лекцій, посібниками, науковими  статтями, законодавчою та нормативною документацією, статистичними матеріалами тощо.

З даного курсу передбачено виконання індивідуальної роботи  у вигляді:

  •  поглибленного вивчення дисципліни за допомогою розв’язання тестових завдань;
  •  написання реферативних робіт .

По завершенню вивчення кожного розділу студент подає опрацьовані індивідуально питання на перевірку та готується до усного опитування.

Шкала оцінки при виконанні індивідуальної роботи у вигляді опрацювання тестових завдань

Опрацювання тестових завдань

Тестове опитування

Кількість

балів

за опрацювання матеріалу

Кількість

балів

за відповідь на тестове опитування

Шкала переводу балів в оцінку

Дана правильна відповідь на поставлені 90% -100% запитань

Дано правильну відповідь на 90% -100% завдань

2.0 - 5.0

1.5

5

Дана правильна відповідь на 70% поставлених запитань

Дано правильну відповідь на 70% -80% завдань

1.1 - 1.9

1.0

4

Дана правильна відповідь на 50% поставлених запитань

Дано правильну відповідь на 50% -60% завдань

0.1 - 1.0

0.5

3

Дана правильна відповідь менше ніж на 50% поставлених запитань

Дано правильну відповідь відповідь менше ніж на 50% завдань

0

0

2

Критерії оцінювання реферату

Написання реферату

Захист реферату

(заслуховування доповіді)

Кількість

балів

Шкала переводу балів в оцінку

Зміст та оформлення реферату відповідає вимогам

Студент дуже добре доповідає за своєю роботою, коментує її, дає правильні та змістовні відповіді на поставлені питання

4-5

5

Робота містить неточності та незначні помилки в оформленні

Доповідь та відповіді на поставлені запитання студента містять деякі неточності

2-3

4

Робота містить неточності та помилки за змістом

Доповідь та відповіді на поставлені запитання  містять помилки

1

3

Зміст та оформлення реферату виконанні із значними помилками

Доповідь та відповіді на поставлені запитання  є поверхневими та містять деякі помилки

0

2

Модульний контроль

Завдання для модульного контролю розроблені відповідно до структури дисципліни та навчальної робочої програми курсу «Міжнародна економіка».

Завдання для модульного контролю 1 охоплюють наступні теми з курсу:

Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу

Система міжнародних економічних відносин

Середовище міжнародних економічних відносин

Моделі розвитку міжнародних економічних відносин

Завдання для модульного контролю 2 охоплюють наступні теми з курсу:

Міжнародна торгівля.

Міжнародна міграція робочої сили.

Міжнародний рух капіталу.

Міжнародна передача технологій.

Світова валютна система та міжнародні розрахунки

Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції.

Розвиток міжнародної економічної інтеграції.

Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему.

Модульний контроль оцінюється за  п’ятибальною  системою. Загальна максимальна сума за два модульні контролі складає 10 балів.

Семестрова атестація

Критерії оцінювання семестрового контролю здійснюються за наступною методикою: підсумовується кількість балів набрана студентом протягом семестру  (відповідна сума балів за два модулі. Підсумкова атестація з модульного контролю 1 складає максимальну кількість балів – 20 балів, за модульний контроль 2 складає максимальну кількість балів – 40 балів .

Студенти, які набирають визначену кількість балів (від 10 до 60) отримують відповідну семестрову атестаційну оцінку згідно шкали переводу балів в загальноприйняті оцінки, що дозволяє їм отримати допуск до здачі іспиту. Студенти, які вивчають дисципліну протягом двох семестрів та набирають визначену кількість балів (від 10 до 60) за кожний семестр, отримують відповідну семестрову атестаційну оцінку згідно шкали переводу балів в загальноприйняті оцінки та як середньозважений бал за результатами поточного контролю в обох семестрах, що дозволяє їм отримати допуск до здачі іспиту.

Шкала переводу балів в загальноприйняті оцінки (для семестрової атестації)

Шкала навчального закладу(кількість балів)

Національна шкала

Шкала ЕСТS

54- 60

5 -“ВІДМІННО”

A

47- 53

4 -“ДОБРЕ”

BC

40 - 46

3 -“ЗАДОВІЛЬНО”

DE

33 – 39

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання)

FX

1-32

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обов’язковим повторним курсом)

Х

До складання семестрового контролю (іспиту) допускаються студенти, які за підсумками поточного контролю набрали в сумі 10 – 60 балів.

Якщо студент набрав менше 10 балів – він буде недопущений до іспиту, а також повинен буде відпрацювати індивідуально для отримання необхідного прохідного балу для складання іспиту.

Семестровий контроль (іспит)

Іспит проводиться в письмовій формі.

Завдання до іспиту складається з:

  •  теоретичного питання;
  •  комплексного тестового завдання;
  •  практичного – розрахункового завдання або ситуації.

Оцінювання екзаменаційної роботи здійснюється за 40 бальною шкалою.  Розроблені наступні критерії оцінки знань студентів при виконанні екзаменаційного завдання у письмовій формі:

Завдання

Виконання

Кількість

балів

Відповідь на теоретичне питання

Дана повна та правильна відповідь, зроблені висновки

10

Дана правильна відповідь яка може бути або неповною або містити деякі неточності

8

Відповідь є неповною,  поверхневою, містить помилки

5

Правильна відповідь відсутня

0

Виконання комплексного тестового завдання (відсоток правильних відповідей)

84 - 100

20

67 – 83

10

50 – 66

5

менше 50

0

Виконання практично-розрахункового завдання

Задача або ситуація розв’язана вірно, містить пояснення та логічні висновки

20

Задача або ситуація розв’язана правильно, але на деяких етапах розв’язку допущені незначні помилки, є висновки

10

Задача або ситуація розв’язана, але містить грубі помилки, відсутні висновки

8

Записані тільки етапи вирішення

5

Завдання не виконано

0

Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента за іспит з курсу “Міжнародна економіка”

Шкала навчального закладу(кількість балів)

Національна шкала

Шкала ЕСТS

34 -40

5 -“ВІДМІННО”

A

27 - 33

4 -“ДОБРЕ”

BC

20 - 26

3 -“ЗАДОВІЛЬНО”

DE

14– 19

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання)

FX

0 -13

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обов’язковим повторним курсом)

Х

Підсумкова оцінка з курсу “Міжнародна економіка”

Підсумкова оцінка виставляється на основі сумарної кількості балів, яку студент отримав протягом семестру та на іспиті.

Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента з курсу “Міжнародна економіка”

Шкала навчального закладу(кількість балів)

Національна шкала

Шкала ЕСТS

84 -100

5 -“ВІДМІННО”

A

67 - 83

4 -“ДОБРЕ”

BC

50 - 66

3 -“ЗАДОВІЛЬНО”

DE

33 – 49

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання)

FX

1-32

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обов’язковим повторним курсом)

Х

Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента по модулю 1 з курсу “Міжнародна економіка”

Шкала навчального закладу(кількість балів)

Національна шкала

Шкала ЕСТS

16 -20

5 -“ВІДМІННО”

A

13 - 15

4 -“ДОБРЕ”

BC

9 - 12

3 -“ЗАДОВІЛЬНО”

DE

7– 8

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання)

FX

0 -6

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обов’язковим повторним курсом)

Х

Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента по модулю 2 з курсу “Міжнародна економіка”

Шкала навчального закладу(кількість балів)

Національна шкала

Шкала ЕСТS

16 -20

5 -“ВІДМІННО”

A

13 - 15

4 -“ДОБРЕ”

BC

9 - 12

3 -“ЗАДОВІЛЬНО”

DE

7– 8

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання)

FX

0 -6

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обов’язковим повторним курсом)

Х

Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента по модулю 1 з курсу “Міжнародна економіка”для студентів, що вивчають дисципліну протягом двох семестрів

Шкала навчального закладу(кількість балів)

Національна шкала

Шкала ЕСТS

16 -20

5 -“ВІДМІННО”

A

13 - 15

4 -“ДОБРЕ”

BC

9 - 12

3 -“ЗАДОВІЛЬНО”

DE

7– 8

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання)

FX

0 -6

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обов’язковим повторним курсом)

Х

Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента по змістовому модулю 2 з курсу “Міжнародна економіка”для студентів, що вивчають дисципліну протягом двох семестрів

Шкала навчального закладу(кількість балів)

Національна шкала

Шкала ЕСТS

34 -40

5 -“ВІДМІННО”

A

27 - 33

4 -“ДОБРЕ”

BC

20 - 26

3 -“ЗАДОВІЛЬНО”

DE

14– 19

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання)

FX

0 -13

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обов’язковим повторним курсом)

Х

Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента по змістовому модулю 3 з курсу “Міжнародна економіка”для студентів, що вивчають дисципліну протягом двох семестрів

Шкала навчального закладу(кількість балів)

Національна шкала

Шкала ЕСТS

54- 60

5 -“ВІДМІННО”

A

47- 53

4 -“ДОБРЕ”

BC

40 - 46

3 -“ЗАДОВІЛЬНО”

DE

33 – 39

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання)

FX

1-32

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обов’язковим повторним курсом)

Х

Шкала переводу балів в загальноприйняті оцінки (для семестрової атестації) з курсу “Міжнародна економіка”

Шкала навчального закладу(кількість балів)

Національна шкала

Шкала ЕСТS

54- 60

5 -“ВІДМІННО”

A

47- 53

4 -“ДОБРЕ”

BC

40 - 46

3 -“ЗАДОВІЛЬНО”

DE

33 – 39

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання)

FX

1-32

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обов’язковим повторним курсом)

Х

Для студентів, що вивчають дисципліну протягом двох семестрів підсумкова кількість балів визначається як середньозважений бал за результатами семестрових атестацій з курсу “Міжнародна економіка”

.Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента за іспит з курсу “Міжнародна економіка”

Шкала навчального закладу(кількість балів)

Національна шкала

Шкала ЕСТS

34 -40

5 -“ВІДМІННО”

A

27 - 33

4 -“ДОБРЕ”

BC

20 - 26

3 -“ЗАДОВІЛЬНО”

DE

14– 19

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання)

FX

0 -13

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обов’язковим повторним курсом)

Х

Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента з курсу “Міжнародна економіка”

Шкала навчального закладу(кількість балів)

Національна шкала

Шкала ЕСТS

84 -100

5 -“ВІДМІННО”

A

67 - 83

4 -“ДОБРЕ”

BC

50 - 66

3 -“ЗАДОВІЛЬНО”

DE

33 – 49

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання)

FX

1-32

2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обов’язковим повторним курсом)

Х


ПЕРЕЛІК ТЕМ РЕФЕРАТІВ, ТЕМАТИКА НАУКОВИХ РОБІТ

  1.  Закономірності і особливості розвитку сучасного світового господарства
  2.  Міжнародний поділ праці та світове господарство: основні риси та тенденції розвитку
  3.  Взаємозалежність національних економік і сутність, передумови та наслідки
  4.  Міжнародний туризм як форма міжнародних економічних відносин.
  5.  Міжнародні економічні організації
  6.  Економічні проблеми в системі міжнародної економіки
  7.  Національні, міжнаціональні та наднаціональні органи регулювання МЕВ
  8.  Правові регулятори міжнародної економічної взаємодії
  9.  Рівні механізму регулювання міжнародної економіки
  10.  Світовий ринок послуг: особливості формування, структура, тенденції розвитку
  11.  Механізм регулювання та інструменти аналізу міжнародної торгівлі.
  12.  Організація зовнішньоторгівельних операцій.
  13.  Особливості міжнародної торгівлі сировиною та готовою продукцією
  14.  Сутність та особливості здійснення бартерних операцій у галузі зовнішньоекономічних операцій в  Україні.
  15.   Особливості розвитку національної системи стандартизації та сертифікації як фактор розширення зовнішньої торгівлі в Україні.
  16.  Міжнародна торгівля сировинними і сільськогосподарськими товарами
  17.  Міжнародна торгівля промисловими товарами
  18.  Товарна та географічна структура міжнародної торгівлі
  19.  Особливості формування та сучасні тенденції розвитку ринку послуг в міжнародній торгівлі.
  20.  Особливості конкуренції в сфері послуг у міжнародній економіці.
  21.  Регулювання світової торгівлі послугами.
  22.  Сучасні тенденції розвитку послуг міжнародного транспорту.
  23.  Проблеми та перспективи розвитку транспортних послуг в Україні.
  24.  Формування та особливості дії ринку туристичних послуг.
  25.  Туризм як провідний напрям розвитку ринку міжнародних послуг.
  26.  конкуренція в сфері міжнародного туристичного бізнесу.
  27.  Ціноутворення в галузі міжнародного туристичного бізнесу.
  28.  Проблеми та перспективи розвитку туристичного бізнесу в Україні.
  29.  Організація надання страхових послуг в міжнародній практиці.
  30.  Сучасні тенденції розвитку міжнародного ринку інформаційних послуг.
  31.  Ринок консалтингових послуг в Україні, тайого місце в міжнародній економіці.
  32.  сучасні тенденції розвитку міжнародних рекламних послуг.
  33.  Організація міжнародних рекламних компаній.
  34.  Особливості регулювання рекламної діяльності в міжнародній практиці.
  35.  Міжнародний ринок освітніх послуг та його характерні риси.
  36.  Особливості надання міжнародних фінансових послуг.
  37.  Особливості надання міжнародних інжинірингових послуг
  38.  Місце міжнародної ліцензійної торгівлі в системі відносин інтелектуальної власності.
  39.  Чинники та показники міжнародної ліцензійної торгівлі , її сучасні особливості розвитку.
  40.  Зовнішня торгівля України та її конкурентоспроможність.
  41.  Економічні наслідки торгівельних обмежень в міжнародних відносинах.
  42.  Проблема міграції населення і міграції робочої сили у світовій практиці
  43.  Регулювання міжнародних міграційних процесів
  44.  Міжнародна організація праці.
  45.  Основні світові ринки робочої сили.
  46.  Наслідки міжнародної трудової міграції.
  47.  Регулювання міжнародної трудової міграції.
  48.  Еволюція міжнародної валютної системи.
  49.  міжнародні валютні ринки, їх функції та види.
  50.  Шляхи досягнення рівноваги міжнародних платежів при виконанні різних моделей валютних ринків.
  51.  Торгівля валютою та валютні ризики.
  52.  Валютна структура світового ринку капіталів.
  53.  Міжнародний кредит та його різновиди.
  54.  Інвестиційна привабливість країни.
  55.  Міжнародне інвестування в Україні в сучасних умовах.
  56.  Вільні економічні зони: ретроспективний аналіз розвитку та функціонування
  57.  Зовнішня заборгованість, позики та іноземні інвестиції в економіці України
  58.  НТП і міжнародний трансферт технологій
  59.  Міжнародна передача технології як економічна форма реалізації права інтелектуальної власності
  60.  Актуальні проблеми сучасного етапу міжнародного транферту технологій
  61.  Регулювання міжнародного трансерту технологій
  62.  Україна на світовому ринку технологій
  63.  Суперечності міжнародних інтеграційних процесів
  64.  Співвідношення регулюючих і ринкових важелів в міжнародних інтеграційних процесах
  65.  Сучасні тенденції розвитку світової економічної інтеграції
  66.  Технологічні та валютні аспекти західноєвропейської інтеграції
  67.  Інституційні структури та політико-правові механізми ЄС
  68.  Основні проблеми розвитку ЄС на сучасному етапі
  69.  Зона вільної торгівлі в Центральній Європі: історія створення, механізм функціонування та перспективи розвитку
  70.  Особливості інтеграції арабських країн.
  71.  Глобалізація як закономірність світової економіки.
  72.  Світові економічні аспекти глобальних проблем.
  73.  Економічний розвиток України в умовах глобальної модернізації.
  74.  Моделювання макроекономічної політики у відкритій економіці.
  75.  Монетаристське моделювання відкритої економіки.


КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ДИСЦИПЛІНИ «МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА»

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДО ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТІВ 

Перелік питань до залікових кредитів для бакалаврів

за галуззю знань 0305 «Економіка та підприємництво» для усіх напрямів підготовки

Питання до залікового кредиту 1

  1.  Міжнародна економіка як наука і навчальний курс.
  2.  Предмет і завдання курсу «Міжнародна економіка», його значення у підготовці спеціалістів економічного профілю.
  3.  Взаємозв’язок предмету міжнародної економіки з курсами економічної теорії і курсами спеціалізації.
  4.  Поняття суб’єкта та об’єкта міжнародної економіки.
  5.  Основні форми міжнародної економіки та рівні розвитку міжнародних економічних відносин.
  6.  Методи дослідження економічної взаємодії на міжнародному рівні.
  7.  Система економічних показників міжнародної економіки.
  8.  Міжнародний поділ праці як основа розвитку міжнародної економіки. Його види.
  9.  Форми міжнародного поділу праці та їх характеристика. 
  10.  Фактории, що впливають на міжнародний поділ праці та їх характеристика.
  11.  Світове господарство як об’єкт міжнародної економіки.
  12.  Еволюція світового господарства.
  13.  Структура та закономірності розвитку світового господарства.
  14.  Основні проблеми сучасного етапу розвитку міжнародної економіки
  15.  Суб’єкти міжнародної економічної взаємодії: визначення, еволюція, вітчизняна специфіка
  16.  Об’єкти міжнародної економічної співпраці.
  17.  Форми міжнародних економічних відносин: теорія, законодавче визначення в Україні, пріоритетність.
  18.  Поняття «відкритої економіки».
  19.  Аспекти, критерії відкритості економіки.
  20.  Показники  відкритості економіки.

Питання до залікового кредиту 2

  1.  Поняття середовища міжнародних економічних відносин. 
  2.  Структуризація та особливості міжнародних економічних відносин. 
  3.  Особливості економічного середовища та рівень розвитку сучасного економічного середовища міжнародних економічних відносин.
  4.  Інфраструктура сучасних міжнародних економічних відносин.
  5.  Технологічне середовище та його вплив на сучасні міжнародні економічні відносини.
  6.  Вплив політико-правового середовища на розвиток міжнародних економічних відносин.
  7.  Особливості впливу на  міжнародних економічних відносин соціально-культурного середовища.
  8.  Вплив природно-географічного середовища на міжнародні економічні відносини.
  9.  Культурні відмінності країн світу та їх вплив на міжнародні економічні відносини.
  10.  Принципи розвитку міжнародних економічних відносин.
  11.  Докласичні теоретичні уявлення про необхідність та напрямки розвитку міжнародних економічних відносин.
  12.  Теорія абсолютних переваг А. Сміта. Виграш від зовнішньої торгівлі в результаті спеціалізації.
  13.  Теорія порівняльних переваг Д. Рікардо. Порівняльні переваги як орієнтир для спеціалізації.
  14.  Модель міжнародної вартості Альфреда Маршала.
  15.  Неокласичний підхід: теорія Гекшера-Оліна-Самюелсона.
  16.  Сучасні моделі міжнародної торгівлі.
  17.  Принципи розвитку міжнародних економічних відносин.

Питання до залікового кредиту 3

  1.  Місце міжнародної торгівлі в структурі світогосподарських зв’язків: історія та тенденції розвитку.
  2.  Сучасний етап розвитку міжнародної торгівлі.
  3.  Сутність головних характеристик, притаманних процесу міжнародної торгівлі на сучасному етапі.
  4.  Сутність міжнародної торгівлі.
  5.  Основні характеристики міжнародної торгівлі.
  6.  Характеристика суб’єктів та об’єктів міжнародної торгівлі.
  7.  Характерні риси міжнародної статистики зовнішньої торгівлі.
  8.  Методи міжнародної торгівлі.
  9.  Ціноутворення в міжнародній торгівлі.
  10.  Класифікація світових цін.
  11.  Цінові знижки в міжнародній торгівлі.
  12.  Вплив міжнародної торгівлі на функціонування національної економіки.
  13.  Роль міграції населення у міжнародних економічних відносинах. Види та форми міграції населення.
  14.  Класифікація видів сучасної міжнародної міграції населення.
  15.  Міжнародна міграція робочої сили як форма міжнародних економічних відносин.
  16.  Класифікація видів міжнародної міграції робочої сили.
  17.  Формування світового ринку робочої сили.
  18.  Причини міжнародного переміщення робочої сили.
  19.  Етапи розвитку міжнародної міграції трудових ресурсів.
  20.  Особливості сучасного етапу міжнародної міграції робочої сили.
  21.  Трудова міграція з України.
  22.  Наслідки міжнародної трудової міграції.
  23.  Поняття капіталу, його сутність.
  24.  Роль міжнародного руху капіталу для сучасного світового господарства.
  25.  Розвиток міжнародного руху капіталу як форми міжнародних економічних відносин.
  26.  Сутність та форми міжнародного руху капіталу.
  27.  Класифікація капіталу за джерелами походження.
  28.  Класифікація капіталу за характером використання.
  29.  Класифікація капіталу за терміном вкладення.
  30.  Класифікація капіталу за метою вкладення.
  31.  Роль міжнародного руху капіталу для сучасного світового господарства.
  32.  Структура міжнародного фінансового ринку.
  33.  Причини та динаміка міжнародного руху капіталу.
  34.  Особливості й масштаби міжнародного руху капіталу на сучасному етапі.
  35.  Наслідки міжнародного руху капіталу для країни-експортера та країни-імпортера капіталу.
  36.  Проблема зовнішньої заборгованості в світі, шляхи і механізми її вирішення.

Питання до залікового кредиту 4

  1.  Поняття технології, її класифікація.
    1.  Вплив науково-технічної революції на розвиток технології.
    2.  Міжнародна передача технологій: поняття та місце в сучасних міжнародних економічних відносинах.
    3.  Причини міжнародної передачі технології.
    4.  Еволюційний розвиток міжнародної передачі технології, етапи міжнародної передачі технології.
    5.  Формування світового технологічного ринку.
    6.  Інтелектуальна власність та її охорона в міжнародному співробітництві.
    7.  Форми міжнародного обміну технологією.
    8.  Основні канали міжнародної передачі технології.
    9.  Економічні зони розвитку високих технологій (технополіси, технопарки).
    10.  Сутність та структура міжнародних валютних відносин.
    11.  Елементи світової валютної системи.
    12.  Види валютних систем та їх елементи.
    13.  Світовий валютний ринок, як елемент міжнародних валютних відносин.
    14.  Суб’єкти валютного ринку, їх характеристика.
    15.  Головні функції валютного ринку.
    16.  Види валютних ринків, їх класифікація.
    17.  Поняття категорії “валюта”.
    18.  Види валют.
    19.  Конвертованість валют.
    20.  Валютний курс.
    21.  Валютний паритет.
    22.  Котирування валют.
    23.  Валютні курси та фактори, що їх визначають.
    24.  Валютні операці, їх класифікація.
    25.  Міжнародні розрахунки та форми платежів .
    26.  Платіжний баланс.

Питання до залікового кредиту 5

  1.  Поняття інтеграції, причини виникнення та розвиток інтеграційних процесів.
  2.  Міжнародна економічна інтеграція: сутність, цілі й головні передумови.
  3.  Фактори впливу на розвиток процесів міжнародної економічної інтеграції.
  4.  Цілі інтеграційних угрупувань у міжнародній економічній інтеграції.
  5.  Рівні та форми міжнародної економічної інтеграції.
  6.  Теоретичні концепції міжнародної економічної інтеграції.
  7.  Шляхи формування міжнародних економічних угрупувань.
  8.  Характеристика форм інтеграційних угрупувань на мікрорівні.
  9.  Характеристика форм інтеграційних угрупувань на макрорівні.
  10.  Види торгово-економічних союзів.
  11.  Економічні наслідки приєднання країн до інтеграційних об’єднань.
  12.  Еволюція розвитку інтеграційних процесів в Західній Європі.
  13.  Європейській Союз.
  14.  Економічний і валютний союз.
  15.  Європейська асоціація вільної торгівлі (ЄАВТ).
  16.  Специфіка інтеграції східноєвропейських країн.
  17.  СНД – цілі створення та тенденції розвитку.
  18.  Інтеграційні процеси в Північній Америці.
  19.  Економічне співробітництво в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
  20.  Специфіка латиноамериканських інтеграційних процесів.
  21.  Інтеграційні процеси в Африці та арабському світі.
  22.  Об'єктивна необхідність та умови інтеграції України в сучасну систему світогосподарських зв’язків.
  23.  Основні напрямки інтеграції України в сучасну світогосподарську систему
  24.  Внутрішньо та зовнішньоекономічні чинники включення економіки України до міжнародного поділу праці.
  25.  Особливості й шляхи інтеграції.
  26.  Пріоритети інтеграції України до системи міжнародної економіки.
  27.  Формування в Україні економічного механізму інтеграції


ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДО ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТІВ

Перелік питань до залікових кредитів для бакалаврів

напряму підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Фінанси»,   спеціальності 6.050100 «Облік і аудит», спеціальності 6.050100 «Економіка підприємства»,”спеціальності 6.050100 «Оподаткування»

Питання до залікового кредиту 1

  1.  Економічний зміст міжнародної економіки, предмет, суб’єкти, об’єкти.
  2.  Методи дослідження економічної взаємодії на міжнародному рівні.
  3.  Міжнародний поділ праці як основа розвитку міжнародної економіки.
  4.  Світове господарство як об’єкт міжнародної економіки, його структура та закономірності розвитку.
  5.  Поняття «відкритої економіки».
  6.  Поняття середовища МЕВ. Структура та особливості.
  7.  Особливості економічного середовища.
  8.  Технологічне середовище та його вплив на сучасні МЕВ.
  9.  Вплив політико-правового середовища на розвиток МЕВ.
  10.  Особливості впливу на МЕВ соціально-культурного та природно-географічного середовища.

Питання до залікового кредиту 2

  1.  Сутність та основні характеристики міжнародної торгівлі .
  2.  Методи міжнародної торгівлі
  3.  Ціноутворення в міжнародній торгівлі .
  4.  Міжнародна міграція робочої сили як форма МЕВ, причини міжнародного переміщення робочої сили.
  5.  Етапи розвитку міжнародної міграції трудових ресурсів, особливості сучасного етапу міжнародної міграції робочої сили.
  6.  Сутність та форми міжнародного руху капіталу, структура міжнародного фінансового ринку.
  7.  Причини та динаміка міжнародного руху капіталу, особливості й масштаби сучасного міжнародного руху капіталу. 
  8.  Міжнародна передача технологій : поняття та місце в сучасних МЕВ.
  9.  Форми міжнародного обміну технологією, основні канали міжнародної передачі технологій.
  10.  Сутність та структура міжнародних валютних відносин, валюта, валютні ринки та валютні операції.

Питання до залікового кредиту 3

  1.  Поняття інтеграції, причини виникнення та розвиток інтеграційних процесів.
  2.  Міжнародна економічна інтеграція: сутність, цілі й головні передумови.
  3.  Рівні та форми міжнародної економічної інтеграції.
  4.  Економічні наслідки приєднання країн до інтеграційних об’єднань.
  5.  Еволюція розвитку інтеграційних процесів в  Європейському регіоні.
  6.  Інтеграційні процеси в Американському регіоні
  7.  Економічне співробітництво в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
  8.  Інтеграційні процеси в Африці та арабському світі.
  9.  Об'єктивна необхідність та умови інтеграції України в сучасну систему світогосподарських зв’язків.
  10.  Основні напрямки інтеграції України в сучасну світогосподарську систему.


Перел
ік екзаменаційних питань з курсу «Міжнародна економіка»

  1.  Розкрийте поняття суб’єкта та об’єкта міжнародних економічних відносин,  здійсніть класифікацію суб’єктів міжнародних економічних відносин.
  2.  Охарактеризуйте основні форми міжнародної економіки та рівні розвитку міжнародних економічних відносин.
  3.  Дайте характеристику методів дослідження економічної взаємодії на міжнародному рівні  та системи економічних показників міжнародної економіки.
  4.  Розкрийте сутність міжнародного поділу праці як основи розвитку міжнародної економіки та охарактеризуйте його види.
  5.  Охарактеризуйте форми міжнародного поділу праці та фактори, що впливають на міжнародний поділ праці.
  6.  Дайте характеристику світового господарства як об’єкта міжнародної економіки,  назвіть етапи еволюції світового господарства.
  7.  Розкрийте поняття середовища міжнародних економічних відносин, охарактеризуйте його структуру та особливості. 
  8.  Які принципи та моделі розвитку міжнародних економічних відносин ви знаєте? Поясніть сутність моделей розвитку міжнародних економічних відносин.
  9.  Розкрийте сутність міжнародної торгівлі, дайте класифікацію об’єктам та суб’єктам міжнародної торгівлі.
  10.  Охарактеризуйте форми та показники міжнародної торгівлі.
  11.  Розкрийте сутність основних методів міжнародної торгівлі.
  12.  Розкрийте сутність ціноутворення в міжнародній торгівлі, дайте класифікацію світових цін та цінових знижок.
  13.  Розкрийте сутність таких понять як мігранти, міграція, еміграція, іміграція, рееміграція та дайте характеристику видів мігрантів відповідно до класифікації МОП , видів та форм міграції населення у міжнародних економічних відносинах.
  14.  Дайте класифікацію видів сучасної міжнародної міграції населення.
  15.  Охарактеризуйте міжнародну міграцію робочої сили як форму міжнародних економічних відносин та дайте класифікацію видів міжнародної міграції робочої сили.
  16.  Охарактеризуйте наслідки міжнародної міграції трудових ресурсів для країни-експортера та країни-імпортера робочої сили.
  17.  Розкрийте поняття капіталу, його сутність, види та роль міжнародного руху капіталу для сучасного світового господарства.
  18.  Розкрийте сутність позикового капіталу, дайте його класифікацію.
  19.  Дайте характеристику процесу інвестування у міжнародній практиці та охарактеризуйте фактори впливу на нього.
  20.  Які наслідки міжнародний рух капіталу має для країни-експортера та країни-імпортера капіталу?
  21.  Розкрийте сутність поняття міжнародна передача технології та причин міжнародної передачі технології.
  22.  Який еволюційний розвиток пройшла міжнародної передачі технології? Охарактеризуйте його етапи.
  23.  Охарактеризуйте систему інтелектуальної власності в міжнародному співробітництві, форми її державного захисту.
  24.  Дайте характеристику каналів руху технології, видів форм міжнародного обміну технологією та форм міжнародної передачі технології.
  25.  Охарактеризуйте економічні зони розвитку високих технологій (технополіси, технопарки).
  26.  Дайте характеристику видів валютних систем та елементів світової валютної системи.
  27.  Розкрийте сутність світового валютного ринку, як елемента міжнародних валютних відносин, дайте характеристику його суб’єктів та класифікацію видів валютних ринків.
  28.  Дайте трактування поняття категорії “валюта”, здійсніть її класифікацію у міжнародній валютній системі.
  29.  Що розуміють під поняттям «валютні операції»? Дайте їх класифікацію.
  30.  Розкрийте призначення Платіжного балансу.
  31.  Що розуміють під поняттям «інтеграція», «міжнародна економічна інтеграція»? Дайте класифікацію рівнів та форм міжнародної економічної інтеграції.
  32.  Дайте характеристику інтеграційних процесів у Європейському регіоні.
  33.  Дайте характеристику інтеграційних процесів у американському регіоні.
  34.  Дайте характеристику інтеграційних процесів у Афро-Азіатському регіоні.
  35.  Охарактеризуйте основні напрямки інтеграції України в сучасну світогосподарську систему.


Перел
ік питань з курсу «Міжнародна економіка»

  1.  Міжнародна економіка як наука і навчальний курс.
  2.  Предмет і завдання курсу «Міжнародна економіка», його значення у підготовці спеціалістів економічного профілю.
  3.  Взаємозв’язок предмету міжнародної економіки з курсами економічної теорії і курсами спеціалізації.
  4.  Поняття суб’єкта та об’єкта міжнародної економіки.
  5.  Основні форми міжнародної економіки та рівні розвитку міжнародних економічних відносин.
  6.  Методи дослідження економічної взаємодії на міжнародному рівні.
  7.  Система економічних показників міжнародної економіки.
  8.  Міжнародний поділ праці як основа розвитку міжнародної економіки. Його види.
  9.  Форми міжнародного поділу праці та їх характеристика. 
  10.  Фактории, що впливають на міжнародний поділ праці та їх характеристика.
  11.  Світове господарство як об’єкт міжнародної економіки.
  12.  Еволюція світового господарства.
  13.  Структура та закономірності розвитку світового господарства.
  14.  Основні проблеми сучасного етапу розвитку міжнародної економіки
  15.  Суб’єкти міжнародної економічної взаємодії: визначення, еволюція, вітчизняна специфіка
  16.  Об’єкти міжнародної економічної співпраці.
  17.  Форми міжнародних економічних відносин: теорія, законодавче визначення в Україні, пріоритетність.
  18.  Поняття «відкритої економіки».
  19.  Аспекти, критерії відкритості економіки.
  20.  Показники  відкритості економіки.
  21.  Поняття середовища міжнародних економічних відносин. 
  22.  Структуризація та особливості міжнародних економічних відносин. 
  23.  Особливості економічного середовища та рівень розвитку сучасного економічного середовища міжнародних економічних відносин.
  24.  Інфраструктура сучасних міжнародних економічних відносин.
  25.  Технологічне середовище та його вплив на сучасні міжнародні економічні відносини.
  26.  Вплив політико-правового середовища на розвиток міжнародних економічних відносин.
  27.  Особливості впливу на  міжнародних економічних відносин соціально-культурного середовища.
  28.  Вплив природно-географічного середовища на міжнародні економічні відносини.
  29.  Культурні відмінності країн світу та їх вплив на міжнародні економічні відносини.
  30.  Принципи розвитку міжнародних економічних відносин.
  31.  Докласичні теоретичні уявлення про необхідність та напрямки розвитку міжнародних економічних відносин.
  32.  Теорія абсолютних переваг А. Сміта. Виграш від зовнішньої торгівлі в результаті спеціалізації.
  33.  Теорія порівняльних переваг Д. Рікардо. Порівняльні переваги як орієнтир для спеціалізації.
  34.  Модель міжнародної вартості Альфреда Маршала.
  35.  Неокласичний підхід: теорія Гекшера-Оліна-Самюелсона.
  36.  Сучасні моделі міжнародної торгівлі.
  37.  Принципи розвитку міжнародних економічних відносин.
  38.  Місце міжнародної торгівлі в структурі світогосподарських зв’язків: історія та тенденції розвитку.
  39.  Сучасний етап розвитку міжнародної торгівлі.
  40.  Сутність головних характеристик, притаманних процесу міжнародної торгівлі на сучасному етапі.
  41.  Сутність міжнародної торгівлі.
  42.  Основні характеристики міжнародної торгівлі.
  43.  Характеристика суб’єктів та об’єктів міжнародної торгівлі.
  44.  Характерні риси міжнародної статистики зовнішньої торгівлі.
  45.  Методи міжнародної торгівлі.
  46.  Ціноутворення в міжнародній торгівлі.
  47.  Класифікація світових цін.
  48.  Цінові знижки в міжнародній торгівлі.
  49.  Вплив міжнародної торгівлі на функціонування національної економіки.
  50.  Роль міграції населення у міжнародних економічних відносинах. Види та форми міграції населення.
  51.  Класифікація видів сучасної міжнародної міграції населення.
  52.  Міжнародна міграція робочої сили як форма міжнародних економічних відносин.
  53.  Класифікація видів міжнародної міграції робочої сили.
  54.  Формування світового ринку робочої сили.
  55.  Причини міжнародного переміщення робочої сили.
  56.  Етапи розвитку міжнародної міграції трудових ресурсів.
  57.  Особливості сучасного етапу міжнародної міграції робочої сили.
  58.  Трудова міграція з України.
  59.  Наслідки міжнародної трудової міграції.
  60.  Поняття капіталу, його сутність.
  61.  Роль міжнародного руху капіталу для сучасного світового господарства.
  62.  Розвиток міжнародного руху капіталу як форми міжнародних економічних відносин.
  63.  Сутність та форми міжнародного руху капіталу.
  64.  Класифікація капіталу за джерелами походження.
  65.  Класифікація капіталу за характером використання.
  66.  Класифікація капіталу за терміном вкладення.
  67.  Класифікація капіталу за метою вкладення.
  68.  Роль міжнародного руху капіталу для сучасного світового господарства.
  69.  Структура міжнародного фінансового ринку.
  70.  Причини та динаміка міжнародного руху капіталу.
  71.  Особливості й масштаби міжнародного руху капіталу на сучасному етапі.
  72.  Наслідки міжнародного руху капіталу для країни-експортера та країни-імпортера капіталу.
  73.  Проблема зовнішньої заборгованості в світі, шляхи і механізми її вирішення.
  74.  Поняття технології, її класифікація.
  75.  Вплив науково-технічної революції на розвиток технології.
  76.  Міжнародна передача технологій: поняття та місце в сучасних міжнародних економічних відносинах.
  77.  Причини міжнародної передачі технології.
  78.  Еволюційний розвиток міжнародної передачі технології, етапи міжнародної передачі технології.
  79.  Формування світового технологічного ринку.
  80.  Інтелектуальна власність та її охорона в міжнародному співробітництві.
  81.  Форми міжнародного обміну технологією.
  82.  Основні канали міжнародної передачі технології.
  83.  Економічні зони розвитку високих технологій (технополіси, технопарки).
  84.  Сутність та структура міжнародних валютних відносин.
  85.  Елементи світової валютної системи.
  86.  Види валютних систем та їх елементи.
  87.  Світовий валютний ринок, як елемент міжнародних валютних відносин.
  88.  Суб’єкти валютного ринку, їх характеристика.
  89.  Головні функції валютного ринку.
  90.  Види валютних ринків, їх класифікація.
  91.  Поняття категорії “валюта”.
  92.  Види валют.
  93.  Конвертованість валют.
  94.  Валютний курс.
  95.  Валютний паритет.
  96.  Котирування валют.
  97.  Валютні курси та фактори, що їх визначають.
  98.  Валютні операці, їх класифікація.
  99.  Міжнародні розрахунки та форми платежів .
  100.  Платіжний баланс.
  101.  Поняття інтеграції, причини виникнення та розвиток інтеграційних процесів.
  102.  Міжнародна економічна інтеграція: сутність, цілі й головні передумови.
  103.  Фактори впливу на розвиток процесів міжнародної економічної інтеграції.
  104.  Цілі інтеграційних угрупувань у міжнародній економічній інтеграції.
  105.  Рівні та форми міжнародної економічної інтеграції.
  106.  Теоретичні концепції міжнародної економічної інтеграції.
  107.  Шляхи формування міжнародних економічних угрупувань.
  108.  Характеристика форм інтеграційних угрупувань на мікрорівні.
  109.  Характеристика форм інтеграційних угрупувань на макрорівні.
  110.  Види торгово-економічних союзів.
  111.  Економічні наслідки приєднання країн до інтеграційних об’єднань.
  112.  Еволюція розвитку інтеграційних процесів в Західній Європі.
  113.  Європейській Союз.
  114.  Економічний і валютний союз.
  115.  Європейська асоціація вільної торгівлі (ЄАВТ).
  116.  Специфіка інтеграції східноєвропейських країн.
  117.  СНД – цілі створення та тенденції розвитку.
  118.  Інтеграційні процеси в Північній Америці.
  119.  Економічне співробітництво в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
  120.  Специфіка латиноамериканських інтеграційних процесів.
  121.  Інтеграційні процеси в Африці та арабському світі.
  122.  Об'єктивна необхідність та умови інтеграції України в сучасну систему світогосподарських зв’язків.
  123.  Основні напрямки інтеграції України в сучасну світогосподарську систему
  124.  Внутрішньо та зовнішньоекономічні чинники включення економіки України до міжнародного поділу праці.
  125.  Особливості й шляхи інтеграції.
  126.  Пріоритети інтеграції України до системи міжнародної економіки.
  127.  Формування в Україні економічного механізму інтеграції


Рекомендована
література

Основна 

  1.  Аконова Е.С., Воронкова О.Н. , Гавриленко Н., Мировая економика и международные отношения.-Ростов – на Дону: Феникс, 2000. – 416с.
  2.  Антонов X. Мировая валютная система й международньїе расчетм. — М.: БЕК, 2000.
  3.  Базилюк Л.Б. Конкурентноспроможність національної економіки: сутність та умови забезпеченняю Монографія. – К.: НИСД, 2002.
  4.  Береславська О.І., Наконечний О.М., Пясецька М.Г. та ін. Міжнародні розрахунки та валютні операції: Навч. посібник. — Київ: КНЕУ, 2002.
  5.  Боринець С.Я. Міжнародні фінанси. — Київ: Знання-Прес, 2002.
  6.  Бровков С., Руденко Л. Валютно-фінансові механізми в міжнародному бізнесі — Київ: Україна, 2001.
  7.  Бураковський І. Теорія міжнародної торгівлі. — Київ: Основи, 2000.
  8.  Гребельник О. П., Романовський О. О. Основи зовнішньоекономічної діяльності: Навч. посібник. — К.: Деміур, 2003. — 294 с.
  9.  Гребельник О.П. Митне регулювання зовнішньоекономічної діяльності: Підручник.-К.: Центр навчальної літератури, 2005.-696.с.
  10.  Герчикова И.Н. Международные зкономические организации. — М.: Кон-салгбанкир, 2000.
  11.  Гіл Ч. Міжнародний бізнес. — Київ: Основи, 2001
  12.  Глобальна торгова система: розвиток інститутів, правил, інструментів СОТ. /Кер. авт. кол. і наук. ред. Циганкова Т.М. — К.: КНЕУ, 2003.
  13.  Данилов Ю.А. Рынки государственного долга: мировые тенденции и российская практика. – М.:ГУ ВШЭ, 2002.
  14.  Економіка зарубіжних країн: Навчальний посібник/За ред. Козака Ю.Г., Ковалевського В.В., Ржепишевського К.І. — Київ: ЦУЛ, 2003.
  15.  Економіка підприємства: Підручник/За ред. Покропивного С.Ф. — Київ: КНЕУ, 2007.
  16.  Економічний розвиток і державна політика. Практикум. ./За ред. Єханурова Ю., Розпутенка І. - Київ: К.І.С., 2001.
  17.  Економічний розвиток і державна політика. Практикум. /За заг. ред. Розпутенка І. - Київ: К.І.С., 2002.
  18.  Елагин В.Т. Внешнеэкономическая деятельность предприятий: Конспект лекций / Киевский международный ун-т гражданской авиации. — К, 1998. — 136с.
  19.  Зовнішньоекономічна діяльність: Навчальний посібник/За ред. Козака Ю.Г., Новацького В.М. — Одеса: Астроприпт, 2001.
  20.  Зовнішньоекономічна діяльність  підприємств:   Підручник  для
    вузів / І. В. Багрова, Н. І. Редіна, В. Є. Власюк, О. О. Гетьман. — Дніпропетровськ, ДДФЕІ, 2002. — 580 с.
  21.  Інструкція про відкриття банками рахунків у національній та іноземній
    валюті, затверджена постановою Правління Національного банку України,
    18.12.98 № 527, зі змінами і доповненнями // КПС Ліга :Закон ™.
  22.  Інструкція      про      порядок      заповнення      картки      реєстрації-обліку зовнішньоекономічного     договору     (контракту),     затверджена     наказом
    Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, 24.02.96 № 133-а//КПС Ліга :Закон ™.
  23.  Інструкція про порядок здійснення контролю й отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями, затверджена постановою Правління Національного банку України, 24.03.99 № 136, зі змінами / /КПС Ліга :Закон ™.
  24.  Кандыба А.Н. Внешнеэкономическая деятельность: организация, экономика, информация и маркетинг. – К.: Урожай, 1994. – 1999с.
  25.  Киреев А.ГІ. Международная зкономика: В 2-х ч. — Ч. II. Международная ма-крозкономика: открнтая зкономика й макрозкономическое программирова-ние. Учебное пособие для вузов. — М.: Международньїе отношения, 1999.
  26.  Киреев А.П. Международная зкономика: В 2-х ч. — Ч.І. Международная ми-крозкономика: движение товаров й факторов производства. Учебное пособие для вузов. — М.: Международньїе отношения, 1997.
  27.  Кириченко О., Ковас І., Ятченко А. Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності. — Київ: Фінансист, 2000.
  28.  Козик В.В. та інші Міжнародні економічні відносини: Навч.посібник / В.В.Козик, Л.А.Панкова, Н.Б.Даниленко.-3-те вид., перероб. І доп. – К.: Знання- Прес. 2002. – 406с.
  29.  Козак Ю.Г., Лук’яненко Д.Г. ... Міжнародна економіка: навч.пос. – К.: Центр навчальної літератури, Видавництво «АртЕк», 2002. – 436 с.
  30.  Козак Ю.Г, Ковалевський В.В., Ржепішевський К.І. Міжнародна економіка: в питаннях та відповідях: Навчальний посібник.- Київ: «Центр навчальної літератури», 2004.- 675с.
  31.  Козик В.В., Панкова Л.А., Даниленко Н.Б. МЕВ. Навчальний посібник. – К., 2003р.
  32.  Козик В.В, Панкова Л.А, Карп’як Я.С., Григор’єв О.Ю., Босак А.О. Зовнішньоекономічні операції і контракти: Навч.посіб. – 2-ге вид. перероб. і доп. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. - 608с.
  33.  Кратко И.П. Международное предпринимательство: Учеб.пособие . – М.: Инфра – М. 2001. – 272с.
  34.  Кузнецов Н.В. Регулирование внешнеэкономической деятельности в Украине: Практик. пособие.-К.: СПЛАЙН,1998. -220с.
  35.  Кузьмін О.Є., Загородній А.Г., Гладунський В.Н., Підгородецький Я.І., Фещур Р.В. Зовнішньоекономічна діяльність: Навч.-метод. посіб. /Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л.: Видавництво Нац.ун-ту "Львівська політехніка", 2003. - 123с.
  36.  Львов Д.С. Экономика развития. — М.: Экзамен, 2002.
  37.  Матвеева О.П, Організация и технология внешнеторговых операций: Учебное пособие. – М.: Информационно-внедренческий центр «Маркетинг», 2000р.
  38.  Макуха С.М. Зовнішньоекономічні зв’язки. Економіка України у світовому господарстві: Конспект лекцій. –Харків: Укр..юрид.акад., 1994.-23с.
  39.  Макогон   Ю.В.   Внешнеэкономическая  деятельность:   организация,   управление, прогнозирование: Учебник — 2. изд., перераб. и доп. — Донецк: Альфа-пресс, 2004. — 343с.
  40.  Международные эконмические отношения . Учебник для вузов, Под редакцией проф. Е.Ф.Чунова. – М.: ЮНИТИ – ДАНА, 2000. – 485с.
  41.  Международные валютно-кредитные и финансовие отношения: Учебник/ Под ред. Красавиной Л.Н. — М.: Финансн й статистика, 2000.
  42.  Международные стратегии экономического развития: Учебное пособие/Под обіцей редакцией академика Пахомова Ю.Н. — Кисв-Донецк, 2001.
  43.  Международный менеджмент: Учебник/Под ред. Пивоварова С.З. й др. — СПб: Питер, 2000.
  44.  Митний Кодекс України. — Київ: Парламентське видавництво, 1998.
  45.  Мировая зкономика. Зкономика зарубежних стран: Учебник/Под ред. Коле-сова В.П., Осьмовой М.Н. — М.: Флинта, 2000.
  46.  Мировая экономика: Учебное пособие/Под ред. Николаевой И.П. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2000.
  47.  Міжнародна економіка: Навчальний посібник/За ред. Козака Ю.Г., Новацького В.М. - Київ: АртЕк, 2002.
  48.  Міжнародна інвестиційна діяльність: Підручник/За ред. Лук'яненка Д.Г. — Київ: КНЕУ, 2003.
  49.  Міжнародні організації: Навчальний посібник/За ред. Козака Ю.Г., Ковалевського В.В. - Київ: ЦУЛ, 2003.
  50.  Міжнародні фінанси: Навчальний посібник/За ред. Козака Ю.Г., Ковалевського В.В., Ржепішевського К.І. — Київ: ЦУЛ, 2003.
  51.  Михайлов Д.М. Мировой финансовый рынок: тенденции и инструменты. – М.: «Экзамен»,2000р.
  52.  Міжнародна економіка: Курс лекцій Л.Л.Лазебник. – Ірпінь: Академія ДПС України, 2001. – 219 с.
  53.  Міжнародна економіка: підручник /А.Р. Румянцев, Г.Н. Климко, В.В. Рокоча. – К., 2003.
  54.  Одягайло Б.М, Міжнародна економіка: навч. посіб. –К.: Знання, 2005. 397. –(«Вища освыта ХХІ століття»)
  55.  Оффшорные фирмы в международном бизнесе: принцыпы, схемы, методы. –М., 2001.
  56.  Погорлецкий А.И. Экономика зарубежных стран: Учебник. — СПб: Питер, 2000.
  57.  Примак Г.А. Планирование деятельности предприятий: Конспект лекций. — К.: МАУП, 1998. - 57 с.
  58.  Прокушев Е.Ф. Внешнеэкономическая деятельность: Учеб.-практ. пособие. — М.: ИВЦ "Маркетинг", 1998. — 208 с.
  59.  Регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні: Навч.
    пос. // За заг. ред. А. А. Мазаракі. — К.: КНТЕУ, 2003. — 272 с.
  60.  Про зовнішньоекономічну діяльність: Закон України, 16.04.91 № 959-ХІІ, зі
    змінами і доповненнями
     // КПС Ліга :Закон ™.
  61.  Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті: Закон України,
    23.09.94 № 185/94-ВР, зі змінами і доповненнями
     // КПС Ліга :Закон ™.
  62.  Про    регулювання    товарообмінних    (бартерних)    операцій    у    галузі
    зовнішньоекономічної діяльності: Закон України, 23.12.98 № 351-ХІУ//КПС Ліга :Закон ™.
  63.  Про затвердження Положення про форму зовнішньоекономічних договорів
    (контрактів):   Наказ   Мінекономіки,   європ.   інтеграції,   06.09.2001   №201,
    зареєстрований Мін'юстом України 21.09.2001 № 833/6024//КПС Ліга :Закон ™.
  64.  Про затвердження форми Декларації про валютні цінності, доходи та майно,
    що   належать   резиденту   України   і   знаходяться   за   її   межами:   Наказ
    Міністерства фінансів України, 25.12.95 № 207//КПС Ліга :Закон ™.
  65.  Порядок установлення і використання офіційного обмінного курсу гривні
    до іноземних валют: Постанова Правління Національного банку України,
    18.03.99 № 129, зі змінами і доповненнями//КПС Ліга :Закон ™.
  66.  Правила використання готівкової іноземної валюти на території України:
    Постанова Правління Національного банку України, 26.03.98 №  119, зі
    змінами і доповненнями//КПС Ліга :Закон ™.
  67.  Правила   здійснення   операцій   на   міжбанківському   валютному   ринку України:   Постанова   Правління   Національного   банку  України   18.03.99№ 127, зі змінами і доповненнями//КПС Ліга :Закон ™.
  68.  Про деякі питання регулювання товарообмінних (бартерних) операцій у
    галузі  зовнішньоекономічної  діяльності:   Постанова   Кабінету   Міністрів
    України, 29.04.99 № 756.
  69.  Про   затвердження   Інструкції   про   порядок   здійснення   контролю   й
    отримання    ліцензій    за    експортними,    імпортними    та    лізинговими операціями: Постанова Правління Національного банку України,   24.03.99 № 136, зі змінами і доповненнями.
  70.  Про затвердження Класифікатора іноземних валют: Постанова Правління
    Національного банку України, 04.02.98 № 34, зі змінами і доповненнями//КПС Ліга :Закон ™.
  71.  Про затвердження Порядку видачі, обліку і погашення векселів, виданих під
    час ввезення в Україну майна як внеску іноземного інвестора до статутного
    фонду підприємства з іноземними інвестиціями, а також за договорами
    (контрактами) про спільну інвестиційну діяльність, та сплати ввізного мита у разі відчуження цього майна: Постанова Кабінету Міністрів України, 07.08.96 № 937, зі змінами//КПС Ліга :Закон ™.
  72.  Про    затвердження    Порядку   віднесення   операцій   резидентів   у   разі провадження    ними    зовнішньоекономічної    діяльності    до    договорів виробничої      кооперації,      консигнації,      комплексного      будівництва, оперативного та фінансового лізингу, поставки складних технічних виробів і  товарів  спеціального   призначення  та  визнання  такими,   що  втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України: Постанова Кабінету Міністрів України, 30.03.2002 № 445//КПС Ліга :Закон ™.
  73.  Про  організацію  та  проведення  міжнародних торгів  (тендерів) у сфері державних   закупівель   товарів   (робіт,   послуг)   іноземного   походження: Постанова Кабінету Міністрів України, 28.06.97 № 694//КПС Ліга :Закон ™.
  74.  Про порядок експорту товарів (робіт, послуг): Постанова Кабінету Міністрів
    України, 05.11.91 № 312, зі змінами і доповненнями//КПС Ліга :Закон ™.
  75.  Про розмір державного збору за видачу імпортних ліцензій: Постанова
    Кабінету Міністрів України, 02.08.96 № 893//КПС Ліга :Закон ™.
  76.  Про  Програму  заходів   щодо   завершення   вступу   України  до   Світової
    організації торгівлі: Указ Президента України, 05.02.2002 № 104/2002//КПС Ліга :Закон ™.
  77.  Розміщення продуктивних сил: Підручник за ред. Ковалевського В.В., Михайлюк О.Л., Семенова В.Ф. — Київ: Знання, 2001.
  78.  Рокоча В.В. Міжнародна економіка. — Київ: Таксон, 2000.
  79.  Румянцев А. П. Зовнішньоекономічна діяльність. — К.: Центр учбової літератури, 2003. — 300с.
  80.  Світова економіка: Підручник/За ред. Філіпенка А.С. — Київ: Либідь, 2000.
  81.  Сергеев Е.Ю. Международные экономические отношения. — М.: Маркетинг, 2002.
  82.  Система світової торгівлі: Практичний посібник. — Київ: К.І.С., 2002.
  83.  Сіваченко І.Ю.. Міжнародний агробізнес: Навч. посібник. — Київ: ЦУЛ, 2003.
  84.  Социально-экономическая география зарубежного мира/Под ред. Вольского В.В.-М.гДРОФА, 2001.
  85.  Управління міжнародною конкурентоспроможністю підприємства (організації)/3а ред. Сіваченка І.Ю. — Київ: ЦУЛ, 2003.
  86.  Україна і свтове господарство: взаемодія на межі тісячоліть / А.С.Філіпенко, В.С.Будкін, А.С.Гальчинський та ін. – К.:Либідь, 2002
  87.  Управление внешнеэкономической деятельностью: Учебное пособие. – 2-е изд..-/ Под общ.ред.А.И.Кредисова. _ К.: ВИРА –Р, 2001.
  88.  Ушакова  Н.Г.,  Штангей  Н.М.,  Козуб В.О. Зовнішньоекономічна діяльність підприємства: Навч. посібник. — X. : Видавець Шуст А. І., 2001. — 232с.
  89.  Феонова Л.А. Внешнеторговме контракти. — М.: Приор, 2001.
  90.  Филатов С., Солошенко Л., Кавторева Я. Внешнеэкономическая деятельность: организация и документальное оформление. — 4. изд., перераб. и доп. — Х: Издательский дом "Фактор", 2003. — 192с.
  91.  Фомичев В.Й. Международная торговля: Учебник. — М.: ИНФРА — М, 2001.
  92.  Циганкова Т.М., Петрашко Л.П., Кальченко Т.В., Міжнародна торгівля: Навчальний посібник. — Київ: КНЕУ, 2001.
  93.  Циганкова Т.М. Міжнародний маркетинг: Навч. посібник. - К.: КНЕУ, 1998. — 120с.
  94.  Шевчук В. Міжнародна економіка: Теорія і практика. — Навчальний посібник. — Львів: Каменяр, 2003.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
  95.  Шемет Т.С. Міжнародні фінанси. — Київ: Либідь, 2000.
  96.  Щодо включення підприємств-резидентів України до переліку підприємств, на які розповсюджується режим сприяння при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності: Лист Держмитслужби України, 18.10.2001 №3/16-4917-ЕП // КПС Ліга :Закон ™.
  97.  Щодо здійснення розрахунків в іноземній валюті: Лист Національного байку України, 12.03.2002 № 13-111/948-1807 // КПС Ліга :Закон ™.
  98.  Щодо митного оформлення вантажів: Лист Держмитслужби України, 29.01.2002 №11/3-10-878-ЕП / /КПС Ліга :Закон ™.
  99.  Щодо   митно-тарифного   регулювання:   Лист   Держмитслужби   України, 27.06.2001 №3/14-3227-ЕП // КПС Ліга :Закон ™.
  100.  Щодо можливості встановлення ціни бартерного договору у зовнішньоекономічній діяльності нижче встановлених індикативних цін та наслідків їх недотримання: Лист Мінекономіки, європ. інтеграції, 01.03.2002 №83-20/170 // КПС Ліга :Закон ™.
  101.  Щодо       порядку       укладення        договорів        (контрактів)        суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, до яких застосовано спеціальну санкцію режим індивідуального ліцензування: Лист Мінекономіки, свроп. інтеграції, 09.01.2002 №49-21/39//КПС Ліга :Закон ™.
  102.  Щодо  роз'яснень  про  укладення   зовнішньоекономічних  договорів:   Лист Мін'юсту України, 17.07.2001 №21-41-864//КПС Ліга :Закон ™.
  103.  .Щодо уточнення реквізитів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності: Лист Держмитслужби України, 27.03.2002 № 16/16-994-ЕП//КПС Ліга :Закон ™.
  104.  Экономическая стратегия фирми: Уч. пособие/Под ред. Градова А.П. — СПб: Спецлит; 2000.
  105.  Энг М.В., Лис Ф.А., Мауер Л. Дж. Мировие финансы. - М.: ДеКА, 1998.

Додаткова

  1.  Азоев Г.Л. Конкуренция. - М.: ЦЕИМ, 1999.
  2.  Ансофф Й. Новая корпоративная стратегия. — СПб: Питер, 1999.
  3.  Анцилевич Г.О., Покрещук О.О. Міжнародне право. Підручник. К.: Алеута, 2003 - 410 с.
  4.  Акімова І. Експортна орієнтація та її вплив на реструктуризацію підприємства в Україні. – Ін-т економічних досліджень., 2000р.
  5.  Апель А. Та ін. Обналичивание и оффшорный бизнес в схемах / А.Апель.,       В.Гунько., И.Соколов. – СПБ.:Питер, 2003. – 192с.
  6.  Аоки М. Фирма в Японской экономике. — СПб.: Лениздат, 1995.
  7.  Балабанов И. Т. Внешнеэкономическиє связи. — М.: Финансы и статистика, 1999. – 512с.
  8.  Белошапка В.А. Транснациональные корпораци в международном бизнесе. – К.: КГЭУ, 1994.
  9.  Бирюков П.Н. Международное право: Учебник. — М.: Юрист, 1999.
  10.  Бровкова Е. Г.,   Продиус Й. 17.   Внешнеэкономическая   деятельность. — М.: МТ-Пресс, 2001.— 186с.
  11.  Буглай В.В., Ливенцев Н.Н. Международньїе зкономические отношения. — М.: Финансн и статистика, 1997.
  12.  Валютний рынок й валютное регулирование /Под ред. Платоновой И.Н. — М.: БЕК, 1999.
  13.  Вирский Е. А., Войтихов А. Д. Справочник менеджера: Учеб. пособие / Международный негосударственный ин-т трудовых и социальных отношений. — Минск: 000 "ЮНИПОЛ", 1997. - ч. 2: Внешнеэкономическая деятельность. Мировая экономика и международные отношения. — 103с.
  14.  Внешнезкономический толковый словарь. - М.: Инфра, 2000. -512с.
  15.  Герчикова И.Н. Международное коммерческое дело: Учебник. — М.: ЮНИ-ТИ, 1996.
  16.  Гольнберг М.А., Хасан-Бек А.М. Основи финансового инвестирования. — Киев: Знання, 1998.
  17.  Горбунов С.В. Международньга валютний фонд. — М.: Зкономика, 1988.
  18.  Гордеев Г. Д., Иванова Л. Ж, Казанцев С. К., Косинцев А. П., Пичурин И. И. Внешнеэкономичесжая деятельность предприятия. Основы: Учебник для студ. экон. спец. вузов / Л.Е. Стровский (ред.). — М.: Закон и право, 1996.—408с.
  19.  Грачев Ю. Н. Внешнеэкономическая деятельность. Организация
    и техника внешнеторговых операций. - М.: ЗАО «Бизнес-школа. Интел-синтез», 2000.
  20.  Грачев Ю. Я,   Плотников Ю. Н.   Практика   внешнеэкономической деятельности. — М.: А/О «Бизнесшкола», «Интел-Синтез», 1994.
  21.  Грейсон Дж. К., О. Делл К. Американский менеджмент на пороге XXI века. — М.: Зкономика, 1995.
  22.  Державне регулювання економіки:Навч. посіб/ С.М.Чистов, А.Є.Никифоров, Т.Ф.Куценко   та ін.- К.:КНЕУ,2000.-316с.
  23.  Договор на оказание услуг типа «Инжиниринг». Рекомендации по подготов-ке. — М.: Инжиниринг, 1990.
  24.  Дегтярева  О. И.,  Полянова  Т.Н.,  Саркисов  С.В. Внешнеэкономическая деятельность: Учеб. пособие / Академия народного хозяйства при Правительстве РФ — 3-е изд., перераб. и доп. — М.: Дело, 2002. — 422с.
  25.  Друкер П. Як забезпечити успіх у бізнесі. — Київ: Україна, 1994.
  26.  Дэниелс Дж. Д., Радеба Ли. X. — Международньш бизнес: Учебник. — М.: Дело, 1994.
  27.  Джон Д.Даниелс, Ли Х.Радеба. Международный бизнес: внешняя среда и деловые операции: Пер.с англ.. – М.: Дело Лтд, 1994.
  28.  Доминик Сальваторе. Международная економика / Пер с англ. –М., 1998.
  29.  Дроздова Г.Н. Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності підприємства.-К.:ЦУЛ,2002.-172с.
  30.  Європейський Союз. — Київ: Рогt— гоуаl, 1999.
  31.  Зайцева О.Г. Международнне межправительствешіме организации. — М.: Наука, 1998.
  32.  Засади маркетингу і зовнішньоекономічної діяльності: Навч. пособник. – Дн-ськ: НМетАУ,2000.-151с.
  33.  Зыкин И. С. Внешнеэкономические операции: право и практика.
    - М.: Междунар. отношения, 1994.
  34.  Иванов Ю.Б. Конкурентосгюсобность предприятия в условиях формирования рыночной зкономики. — Харьков: Консулі, 1997.
  35.  Иголкин А.А. Международное разделение труда: модели, тенденции, прогнозы. –М.: Международные отношения,1998.
  36.  Ильин Ю.Д. История й право Европейского Союза. — Харьков: Консум, 1998.
  37.  Киреев А.П. Международная экономика: учеб.пос. для вузов: в 2 ч. -М, 1999.
  38.  Киян І., Орлова О., Папиріна О., Харченко Н., Хом'як С. Зовнішньоекономічна діяльність. Консультації, Нормативна база: Метод. посіб. / А. Бабак (ред.). — Д: Баланс-Клуб, 2002. — 144с.
  39.  Комарннцкий Я., Яремчук Й. Финансово-инвестиционний аналпз. — Киев: ВТПОЛ, 1996.
  40.  Козак Ю.Г. Міжнародне оподаткування.-К:ЦЕЛ,2003.-600с. 
  41.  Котлср Ф. Маркетинг. Менеджмент — СПб: Питер, 1998.
  42.  Кругман П.Р., Обстфельд М. Международная зкономика. Теория й политика: Учебник. - М.: ЮНИТИ, 1997.
  43.  Лазаренко В.М., Лазаренко К.С. Транспортное обеспечение внешнеэкономической деятельности. –М.,2000.
  44.  Линдерт П.Х. Экономика мирохозяйственных связей: Пер с англ._ М.: Прогресс, Универс., 1992.
  45.  ./Іицензионные соглашения. Рекомендации по их подготовке . — М.: Интер-припт, 1990.
  46.  Ломакин В.К. Мировая зкономика: Учебник — М.: ЮНИТИ, 1999.
  47.  Лук’яненко  Д.Г.Міжнародна економічна інтеграція. – К.,: ВІПОЛ, 1996р
  48.  Льюис Р.Д. Деловые культуры в международном бизнесе. — М.: Дело, 1999.
  49.  Макконнелл К.Р., Брю С.Л. Экономика: принципы, проблеми й политика. — В 2т; Т.І, М.: Республика, 1992.
  50.  Макконнелл К.Р., Брю С.Л. Экономика: принципи, проблеми й политика. — В 2т; ТЛІ, М.: Республика, 1992.
  51.  Международная торговля/Под ред. Гольцберга М.А. — М.: Вином, 1994.
  52.  Международные экономические отношения: Ученик / Под ред. Жукова Е.Ф. - М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999.
  53.  Междупародные экономичсские отношения: Учебник/Под ред. Рыбалкина В. Е. - М.: ЮНИТИ, 1999.
  54.  Мескон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основи менеджмента: Учебник — М.: Дело, 1995
  55.  Міжнародні валютно-кредитні відносини/За ред. Філіпенка А.С. — Київ: Либідь, 1997.
  56.  Міжнародні економічні відносини. Система регулювання міжнародних економічних відносин/ За ред. Філіпенка А.С. — Київ: Либідь, 1997.
  57.  Мозговой О.Н. Фондовий рьшок УкраиньІ — Киев: Феникс, 1997.
  58.  Михайлив Д.М. Международные расчёты и гарантии.-М.:ФБК-ПРЕСС,1998.-368с.
  59.  Михайлик А.Н, Управление внешнеэкономической деятельностью фирмы: Учеб. пособие.-М.: МНЭП, ИИК "Калита", 2000.— 112с.
  60.  Мючиелли Жан-Луи. Международные экономические отношения. — М.: ССАТ, 1995.
  61.  Нешатаева Т.Н. Международные организации и право. — М.: Дело, 1999.
  62.  Никитин С., Глазова Е., Степанова М. Мировне цены: особенности формирования // Мировая экономика й Международные отношения, 1997, №3.
  63.  Новицкий В. Е. Внешнеэкономическая деятельность и международный маркетинг. — К.: Либра, 1994.-190с.
  64.  Овчнников Г.П. Международная экономика: Учебное пособие. — СПб: Изд.-во Михайлова В.А., 1999.
  65.  Опришко В.Ф. Міжнародне економічне право. — Київ: Либідь, 1995.
  66.  Основы внешнеэкономических знаний / Под ред.И.П.Фаминского. –М.: Международные отношения, 1994р.
  67.  Основи зовнішньоекономічної діяльності. Опорний конспект лекцій// За заг. ред. О. П. Гребельника. — К.: КНТЕУ, 2003.
  68.  Оподаткування зовнішньоекономічної діяльності в Україні: Навч. посібник для студ. вищ. навч. заклад./За заг. ред.. М.Я.Азарова. –К.:ДІЯ,2000.-320с.
  69.  Пахомов Ю.М., Лук’яненко Д.Г.,  Губський Б.В. Національна економіка в глобальному конкурентному середовищі. – К.:  Україна, 1997р..
  70.  Пахомов Ю.М., Лук'янепко Д.Г. Губський Б.В. Національні економіки в глобальному конкурентному середовищі. — Київ: Україна, 1997.
  71.  Пебро М. Международные экономические, валютные и финансовые отношения. М.: Прогресе, 1994.
  72.  Пеппер Джон. Практическая энциклопедия международного налогового и финансового планирования. – М.: ИНФРА – М, 1999.
  73.  Попов С. Внешнеэкономическая деятельность фирмы. - М.: Ось, 2000.
  74.  Портер М. Международная конкуренция: Учебник. — М.: Международные отношения, 1998
  75.  Портер М. Стратегії конкуренції — Київ: Основи, 1998.
  76.  Політична економія : навч. посіб. / Г.А. Оганян, В.О. Паламарчук, А.П. Рум’янцев, та ін.; За заг. ред.. Г.А.Оганяна. – К.: МАУП, 2003. -520 с.: іл. . – Бібліогр.: с.515-517.
  77.  Рут Ф.Р., Філіпснко А.С. Міжнародна торгівля та інвестиції: Підручник. — Київ: Основи, 1998.
  78.  Рубинская Э.Т. Управление внешнеэкономической деятельностью. — М.: "Контур", 1998. — 448 с.
  79.  Поручник Р.И. Интеграция Украины в мировое хозяйство. –К.: КГЭУ, 1994р.
  80.  Портер М. Международная конкуренция / Под ред. И с предисловием В.Д.Щетинина. – М.: Международные отношения, 1993р.
  81.  Савельєв Є.В. Міжнародний маркетинг: Ч.1: Навч.посіб.: пер. з рос. – К., 1995.
  82.  Самостійне вивчення курсу "Зовнішньоекономічна діяльність": Метод. рекомендації / Чернівецький національний ун-т ім. Ю.Федьковича /О. Гаврилюк (уклад.). — Чернівці: ЧНУ, 2003. – 63 с.
  83.  Слепов В.А., Гордиенко В.И. Международные торговые расчеты: Учеб. пособие / Рос. экон. акад. им Г.В.Плеханова. — М.: ФБК-ПРЕСС, 1998. — 168 с.
  84.  Соколенко С.1. Глобалізація і економіка України. — Київ: Логос, 1999.
  85.  Система світової торгівлі ГАТТ/СОТ в документах. — К.: УАЗТ, 2000. — 598 с
  86.  Солошенко Л. Внешнеэкономическая деятельность: организация и документальное оформление. Х., 2001.
  87.  Стровский Л.Е., Казанцев С.К., Паршина Е.А., Иванова Л.Я., Фролова Е.Д. Внешнеэкономическая деятельность предприятия; Учебник. — 2.изд,, перераб. и доп. — М.: ЮНИТИ, 1999. — 823с.
  88.  Татеиси К. Вечный дух предпринимательства. — Киев: Укрзакордонвизасервис, 1992.
  89.  Терещенко С. Основи митного законодавства України: Питання
    теорії та практики зовнішньоекономічної діяльності. — К.: АТ  «Август»,2001. —422с.
  90.  Томпсон Л.А., Стрикленд А.Дж. Стратегический менеджмент.: Учебник. — М.: ЮІІИТИ, 1998.
  91.  Томпсон А.А., Формби Дж. Зкономика фирмм — М.: Бином, 1998.
  92.  Управління зовнішньоекономічною діяльністю/За ред. Кредісова А.І. — Київ: Віра - Р, 1998.
  93.  Фоминский И. П. Основы внешнеэкономических знаний. — М.: Междунар. отношения, 1994.-560с.
  94.  Фонтейн Паскаль. Європа в 10 пунктах. — Київ: Альтернативи, 1999.
  95.  Хэррис Дж.М. Международные финансы. — М.: Международные отношения, 1996
  96.  Циганкова Т.М. Сучасне світове господарство // Основи ринкової економіки / За ред. В.М.Петюха. – К., 1995.
  97.  Шершньова З.С., Оборська С.В., Стратегічне управління: Навч.посібник. — К.-КПЕУ, 1999.
  98.  Шреплер Х.А. Международные окономические организации. — М.: Международные отношения, 1999.
  99.  Школа І.М., Козменко В.М. Міжнародні економічні відносини: Навч.посібник. – Чернівці: Рута, 1996.

      ЗМІСТ          Стор.

  1.  Передмова
  2.  Опис навчальної дисципліни
  3.  Структура навчальної дисципліни
  4.  Зміст навчальної дисципліни за змістовими модулями
  5.  Методи оцінювання та розподіл балів за рейтинговою системою
  6.  Перелік тем рефератів
  7.  Контрольні питання з дисципліни
  8.  Рекомендована література




1. Тема- Спешите делать Добро
2. Спешите делать добро 6 класс 07
3. Торгово-экономическое и финансовое сотрудничество России и САР при Хафезе Асаде
4. вариантом выданным преподавателем.html
5. Подготовительные работы эскизное проектирование Эскизное проектирование проявл
6. на тему- Основные принципы и задачи современной медицинской реабилитации Медицинская реабил
7. Виктор Викторович Конецкий
8. Эксперимент был бы готов к концу месяца если бы они снабдили нас всем необходимым материалом по проблеме
9. Федеральный фонд медицинского страхования
10. Определение стоимости основных фондов
11. Выдающийся деятель культуры Кубани Умар Тхабисимов.html
12. Контрольная работа- Методы решения логических задач
13. тема Содержаниние- Роль коммерческмх банков в кредитной системе Виды банков Функции ко
14. Роль первого Президента России Б
15. Контрольна функція фінансів
16. Транзисторы
17. Стандартизация оборудования в области радиосвязи
18. Методические рекомендации для выполнения лабораторной работы по дисциплине Информатика для студентов 1
19. Связь трех важнейших констант
20. Жак Моно