Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Кафедра економіки і підприємництва
Розглянуто і схвалено
на засіданні
Вченої ради університету
протокол №
від «____»_______200__р.
РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА
з курсу «Міжнародна економіка»
для підготовки бакалаврів
галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво»
напрям підготовки 6.030504 «Економіка підприємства»
6.030508 «Фінанси і кредит» («Оподаткування»)
6.030509 «Облік і аудит»
та для підготовки бакалаврів
напряму підготовки 0501 «Економіка і підприємництво»
спеціальності 6.050100 «Фінанси»
спеціальності 6.050100 «Облік і аудит»
спеціальності 6.050100 «Економіка підприємства»
спеціальності 6.050100 «Оподаткування»
статус дисципліни: нормативна
Робоча навчальна програма курсу «Міжнародна економіка» для підготовки бакалаврів розроблена на основі ОПП галузь знань 0305 «Економіка і підприємництво» для усіх спеціальностей та для підготовки бакалаврів за напрямом підготовки 0501 «Економіка і підприємництво» для усіх спеціальностей, підтвердженої в 2006р.
Автори Лазебник Л.Л. , к.е.н., доцент
Мосійчук О.С. , ст. викладач
Рецензент Чернова О.В., к.е.н., доцент
Розглянуто і схвалено на засіданні кафедри економіки підприємства,
Протокол №___від«___»_________200_р.
Завідувач кафедри
_________________________Г.П. Ляшенко
Погоджено :
На засіданні Вченої ради факультету економіки та оподаткування,
Протокол №___від «___»_________200_р.
Голова вченої ради факультету
економіки та оподаткування ______________________________Г.М. Калач
Завідувач навчально-
методичним відділом_____________________________________О.О.Бойко
Реєстраційний №_____________
РЕЦЕНЗІЯ
на робочу навчальну програму з курсу «Міжнародна економіка» для підготовки бакалаврів галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво», напряму підготовки 6.030504 «Економіка підприємства», 6.030508 «Фінанси і кредит» («Оподаткування»), 6.030509 «Облік і аудит» та для підготовки бакалаврів напряму підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Фінанси», 6.050100 «Облік і аудит», 6.050100 «Економіка підприємства», 6.050100 «Оподаткування»
Сучасний світ дуже швидко перетворюється на єдине глобальне господарство з розвиненими міжнародними ринками. Тому розбудова національної економіки передбачає необхідність входження нашої країни у процеси міжнародного поділу праці.
Зовнішньоекономічна діяльність - це важлива складова розвитку вітчизняних підприємницьких структур.
В Україні необхідно розвивати всі форми зовнішньоекономічного співробітництва, які сприятимуть переходу від пасивного до активного курсу в зовнішньоекономічних зв'язках, до стратегії прориву на світові ринки, які відповідали б можливостям економічного і науково-технічного потенціалу країни.
Значну роль у забезпеченні оптимального розвитку зовнішньоекономічних зв'язків відіграють висококваліфіковані фахівці, які вільно володіють теорією міжнародної економічної взаємодії, мають практичні навички аналізу процесів і тенденцій у сфері міждержавного економічного співробітництва, уміють знаходити шляхи взаємовигідної співпраці партнерів. Тому курс „Міжнародна економіка" є невід'ємною складовою підготовки фахівців усіх економічних спеціальностей.
В робочій навчальній програмі розглядаються питання міжнародної економіки у відповідності з діючою законодавчо-нормативною базою та виходячи з сучасних досягнень практики ведення міжнародних економічних відносин.
В робочій навчальній програмі послідовно викладені питання, повязані з вивченням предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин, моделювання міжнародних економічних відносин, конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків, сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, повязаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.
Робоча навчальна програма складена за відповідною структурою:
в передмові зазначається актуальність та зміст дисципліни, її мета і завдання, вказуються вимоги до знань і вмінь студентів, значення дисципліни, між предметні звязки , методи і форми викладення дисципліни, форми та засоби проміжного і підсумкового контролю;
в навчальній робочій програмі представлено опис навчальної дисципліни та її структура, зміст навчальної дисципліни за змістовими модулями, методи оцінювання та розподіл балів за рейтинговою системою, подано перелік тем рефератів, подано контрольні питання з дисципліни, до робочої навчальної програми додається список рекомендованої літератури.
На нашу думку робоча навчальна програма розкриває питання міжнародної економіки і її слід рекомендувати до друку і використання в навчальному процесі.
Рецензент О. В. Чернова, к.е.н., доцент
ПЕРЕДМОВА
Розбудова економічних підвалин незалежної держави за об'єктивними законами з необхідністю передбачає входження в процеси міжнародного поділу праці. У суспільній свідомості вже склалося розуміння того, що недооцінка ролі світогосподарських стосунків може завдати шкоди як на мікро, так і на макрорівні господарської діяльності. Це закономірний результат і форма прояву тенденції довгострокового порядку - інтернаціоналізації всіх сторін економічного життя. Тому в сучасних економічних дослідженнях практично відсутні такі, що орієнтують національні економіки на «ефективне самозабезпечення» як в цілому, так і за окремими товарами.
Процес перетворень, який відбувається сьогодні в українській економіці спричинив стрімке збільшення числа господарюючих суб'єктів, що беруть активну участь у різноманітних напрямах зовнішньоекономічної діяльності. Адже в сучасних умовах будь-яка серйозна господарська, підприємницька діяльність неможлива без зовнішньоекономічної, світогосподарської ланки.
Специфічна національна проблема полягає в тому, що оскільки протягом тривалого часу в країні ігнорувалася сфера міжнародних економічних зв'язків, що спирались виключно на внутрішні сили та правила, в Україні недостатньо фахівців із зовнішньоекономічних відносин. Тому вивчення студентами економічних вузів дисциплін міжнародної спеціалізації є необхідним і практично виправданим.
Міжнародна економіка, як одна з дисциплін, що викладаються у вищій школі, має свою специфіку. З одного боку, це дисципліна, яка після економічної теорії, макроекономіки та мікроекономіки завершує базову економічну підготовку. З іншого - вона є вихідною, такою, що закладає теоретичний фундамент для подальшого вивчення предметів, у межах яких більш детально розкриваються різні напрями зовнішньоекономічної діяльності.
Визначальною рисою існування «Міжнародної економіки» як самостійної дисципліни є відкритість економіки у співвідношеннях кожної країни із світовою спільнотою.
«Міжнародна економіка» нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів за напрямом „Економіка і підприємництво” усіх спеціальностей, предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) звязків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідженнд міжнародної економіки є належність субєктів економічної взаємодії до різних національних господарств.
Економічний зміст дисципліни розкривається через систему економічних відносин між субєктами світогосподарської діяльності та полягає в поєднанні економічних відносин, що діють на національному та інтернаціональному рівнях.
Мета дисципліни : засвоєння загальних питань щодо організації міжнародних економічних відносин, розкриття суті та змісту основних прикладних категорій та підготовка фахівців такого рівня кваліфікації в галузі міжнародної економіки, який забезпечуватиме їм мобільність, конкурентні переваги не тільки на національному, але міжнародному ринку праці, формування у студентів комплексного розуміння системи взаємозвязків субєктів господарювання та чинних у державі системи управління і методів державного регулювання економіки, набуття майбутніми фахівцями навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.
Завдання дисципліни: розкриття на теоретичному рівні суті та форм сучасних міжнародних економічних відносин, набуття навичок аналізу процесів у галузі міждержавного співробітництва між субєктами різних світових господарств.
Внаслідок вивчення курсу студент повинен опанувати зміст основних економічних понять та категорій, аналізувати стан світової господарської системи та окремих її складових; визначати місце в ній окремої країни та рівня її зовнішньоекономічної діяльності; вільно орієнтуватись у міжнародних економічних процесах і передбачати їх подальший розвиток; аналізувати зовнішньоекономічну політику України у процесі інтеграції її у сучасні світогосподарські структури.
Процес вивчення дисципліни повинен сприяти формуванню навичок підприємництва та ділового спілкування з іноземними партнерами, розвитку вміння аналізувати, узагальнювати і робити висновки.
Вивчення дисципліни здійснюється на лекціях, семінарських заняттях, а також шляхом самостійного опрацювання нормативних актів і запропонованої літератури. Лекції курсу «Міжнародна економіка» повинні носити проблематичний характер та спрямовувати студентів на подальший розвиток і вдосконалення міжнародних економічних відносин.
На семінарських заняттях здійснюється закріплення вивченого матеріалу, формуються навички підприємництва, ділового спілкування, системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку, засвоїти найважливіші закони, вивчаються закономірності та принципи розвитку міжнародної економіки, здійснюється опанування методикою аналізу стану світової господарської системи та окремих її складових.
У результаті вивчення теоретичних і методологічних основ міжнародної економіки студенти повинні знати:
Студенти повинні вміти:
Вивчення дисципліни «Міжнародна економіка» допоможе студентам в засвоєнні загальних питань щодо міжнародного поділу праці, системи міжнародних економічних відносин, системи умов і чинників існування та розвитку міжнародних економічних звязків та допоможе стати фахівцями такого рівня кваліфікації в міжнародній економіці, що забезпечить їм мобільність, конкурентні переваги не тільки на національному, а й на міжнародному ринку праці, допоможе сформувати у студентів розуміння системи міжнародних взаємозвязків та чинних у державі системи управління і методів державного та наддержавного регулювання економіки світогосподарської системи.
Вивчення дисципліни «Міжнародна економіка» тісно повязане з вивченням таких дисциплін, як «Економічна теорія», «Макроекономіка», «Мікроекономіка», «Міжнародні кредитно-розрахункові операції», «Міжнародні розрахунки та валютний контроль», «Зовнішньоекономічна діяльність», «Облік у зарубіжних країнах», «Грошово-кредитні системи провідних країн світу», «Оподаткування ЗЕД», «Облік і аналіз ЗЕД», «Державне регулювання ЗЕД» тощо.
Робоча навчальна програма складена для усіх спеціальностей за напрямом „Економіка і підприємництво” денної форми навчання, що знайшло відображення при розподілі питань для аудиторного опрацювання індивідуальної та самостійної роботи та в кількості семінарських занять з тем курсу.
Дисципліна «Міжнародна економіка» викладається згідно з робочою навчальною програмою за такими методами та формами як: аудиторне опрацювання матеріалу на лекційних та семінарських заняттях та при виконанні практичних розрахунків, а також опрацювання законодавчих нормативних актів, наукової і навчальної літератури при виконанні самостійної та індивідуальної роботи студента під керівництвом викладача, вирішення ситуацій, розвязок тестових завдань та написання рефератів з наукової роботи.
Форми та засоби проміжного контролю: усне та письмове опитування по темах курсу, тестове опитування, форми та засоби підсумкового контролю - контрольні заходи по модульних контролях та семестровий контроль з курсу іспит.
ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»
Предмет: “Міжнародна економіка” нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів - галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво», напрям підготовки 6.030504 «Економіка підприємства», предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) звязків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність субектів економічної взаємодії до різних національних господарств.
Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. Зясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, повязаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.
Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.
Курс: 3 Семестр: 5 |
Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень |
Характеристика навчальної дисципліни |
Кількість кредитів:
Модулів: 2 Змістовних модулів: 3 Загальна кількість годин: 180 |
Галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво» напрям підготовки 6.030504«Економіка підприємства»
бакалавр |
Нормативна Лекції: 34 годин Семінари (практичні): 20 годин Індивідуально-консультаційна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 29 годин Самостійна робота: 97 годин Форма підсумкового контролю: екзамен |
Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.
ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»
Предмет: “Міжнародна економіка” нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів - галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво», напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит» («Оподаткування»), предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) звязків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність субектів економічної взаємодії до різних національних господарств.
Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. Зясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, повязаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.
Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.
Курс: 3 Семестр: 6 |
Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень |
Характеристика навчальної дисципліни |
Кількість кредитів:
Модулів: 2 Змістовних модулів: 3 Загальна кількість годин: 180 |
Галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво» напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит» («Оподаткування») бакалавр |
Нормативна Лекції: 30 годин Семінари (практичні): 18 годин Індивідуально-консультаційна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 28 годин Самостійна робота: 104 години Форма підсумкового контролю: екзамен |
Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.
ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»
Предмет: “Міжнародна економіка” нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів - галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво», напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит», предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) звязків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність субектів економічної взаємодії до різних національних господарств.
Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. Зясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, повязаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.
Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.
Курс: 3 Семестр: 6 |
Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень |
Характеристика навчальної дисципліни |
Кількість кредитів:
Модулів: 2 Змістовних модулів: 3 Загальна кількість годин: 180 |
Галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво» напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит» бакалавр |
Нормативна Лекції: 30 годин Семінари (практичні): 18 годин Індивідуально-консультаційна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 29годин Самостійна робота: 103години Форма підсумкового контролю: екзамен |
Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.
ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»
Предмет: “Міжнародна економіка” нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів - галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво», напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит», предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) звязків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність субектів економічної взаємодії до різних національних господарств.
Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. Зясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, повязаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.
Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.
Курс: 3 Семестр: 6 |
Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень |
Характеристика навчальної дисципліни |
Кількість кредитів:
Модулів: 2 Змістовних модулів: 3 Загальна кількість годин: 180 |
Галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво» напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит», бакалавр |
Нормативна Лекції: 28 годин Семінари (практичні): 20 годин Індивідуально-консультаційна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 28годин Самостійна робота: 104години Форма підсумкового контролю: екзамен |
Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.
ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»
Предмет: “Міжнародна економіка” нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів за напрямом підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Фінанси», спеціальності 6.050100 «Облік і аудит», спеціальності 6.050100 «Економіка підприємства», спеціальності 6.050100 «Оподаткування», предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) звязків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність субектів економічної взаємодії до різних національних господарств.
Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. Зясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, повязаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.
Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.
Курс: 3 Семестр: 5 (6) |
Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень |
Характеристика навчальної дисципліни |
Кількість кредитів:
Модулів: 2 Змістовних модулів: 3 Загальна кількість годин: 108 |
Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Фінанси», спеціальності 6.050100 «Облік і аудит», спеціальності 6.050100 «Економіка підприємства»,” спеціальності 6.050100 «Оподаткування», бакалавр |
Нормативна Лекції: 30 годин Семінари (практичні): 24 годин Індивідуальна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 11 годин Самостійна робота: 43 години Форма поточного контролю модульний контроль з формуванням на підсумковій атестації сумарної модульної оцінки в межах 100 бальної шкали за КМСПФ. Форма підсумкового контролю: екзамен |
Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.
ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»
Предмет: “Міжнародна економіка” нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів за напрямом підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Оподаткування», предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) звязків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність субектів економічної взаємодії до різних національних господарств.
Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. Зясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, повязаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.
Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.
Курс: 4 Семестр: 7 |
Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень |
Характеристика навчальної дисципліни |
Кількість кредитів:
Модулів: 2 Змістовних модулів: 3 Загальна кількість годин: 108 |
Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Оподаткування» бакалавр |
Нормативна Лекції: 30 годин Семінари (практичні): 18 годин Індивідуальна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 11 годин Самостійна робота: 49 годин Форма поточного контролю модульний контроль з формуванням на підсумковій атестації сумарної модульної оцінки в межах 100 бальної шкали за КМСПФ. Форма підсумкового контролю: екзамен |
Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.
ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»
Предмет: “Міжнародна економіка” нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів за напрямом підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Облік і аудит», предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) звязків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність субектів економічної взаємодії до різних національних господарств.
Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. Зясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, повязаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.
Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.
Курс: 3 Семестр: 5 |
Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень |
Характеристика навчальної дисципліни |
Кількість кредитів:
Модулів: 2 Змістовних модулів: 3 Загальна кількість годин: 108 |
Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Облік і аудит» бакалавр |
Нормативна Лекції: 30 годин Семінари (практичні): 24 годин Індивідуальна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 17 годин Самостійна робота: 37 годин Форма поточного контролю модульний контроль з формуванням на підсумковій атестації сумарної модульної оцінки в межах 100 бальної шкали за КМСПФ. Форма підсумкового контролю: екзамен |
Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.
ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»
Предмет: “Міжнародна економіка” нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів за напрямом підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Оподаткування», предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) звязків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність субектів економічної взаємодії до різних національних господарств.
Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. Зясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, повязаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.
Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.
Курс: 3,4 Семестр: 6,7 |
Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень |
Характеристика навчальної дисципліни |
Кількість кредитів:
Модулів: 2 Змістовних модулів: 3 Загальна кількість годин: 108 |
Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Оподаткування» бакалавр |
Нормативна Лекції: 30 годин Семінари (практичні): 22 годин Індивідуальна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 11 годин Самостійна робота: 45 годин Форма поточного контролю модульний контроль з формуванням на підсумковій атестації сумарної модульної оцінки в межах 100 бальної шкали за КМСПФ. Форма підсумкового контролю: ПМК, екзамен |
Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.
ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «Міжнародна економіка»
Предмет: “Міжнародна економіка” нормативна навчальна дисципліна циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки бакалаврів за напрямом підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Фінанси», предметом вивчення якої є система різноманітних господарських (науково-технічних, виробничих, комерційних, валютно-фінансових, грошово-кредитних) звязків національних економік різних країн, що грунтується на міжнародному поділі праці. Специфічною ознакою предмета дослідження міжнародної економіки є належність субектів економічної взаємодії до різних національних господарств.
Економічний зміст дисципліни розкривається через пізнання студентами предмету, методів дослідження, завдання та логіки викладення курсу; дослідження в сукупності системи міжнародних економічних відносин та середовища міжнародних економічних відносин. Опанування інструментарієм моделювання міжнародних економічних відносин. Вивчення конкретних форм міжнародних економічних відносин: міжнародної торгівлі, міжнародної міграції робочої сили, міжнародного руху капіталу та міжнародної передачі технологій, світової валютної системи та міжнародних розрахунків. Зясування сутності і особливостей міжнародної економічної інтеграції та проблем, повязаних із інтеграцією України в сучасну світогосподарську систему.
Мета: набуття студентами навичок системного пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва партнерів на зовнішньому ринку.
Курс: 4 Семестр: 7 |
Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень |
Характеристика навчальної дисципліни |
Кількість кредитів:
Модулів: 2 Змістовних модулів: 3 Загальна кількість годин: 108 |
Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Фінанси», бакалавр |
Нормативна Лекції: 28 годин Семінари (практичні): 20 годин Індивідуальна робота студента (під керівництвом викладача) проходить у формі підготовки і виконання індив. доповідей: 11 годин Самостійна робота: 49 годин Форма поточного контролю модульний контроль з формуванням на підсумковій атестації сумарної модульної оцінки в межах 100 бальної шкали за КМСПФ. Форма підсумкового контролю: екзамен |
Попередні дисципліни: “Історія економічних учень”, “Економіка підприємства”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Політична економія” та інші фахові дисципліни.
СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА”
галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво»,
напрям підготовки 6.030504 «Економіка підприємства»
№ п/п |
ЗМІСТОВІ МОДУЛІ |
Кількість годин |
||||
всього |
лекції |
семінарські (практичні) заняття |
Індив. (СРС) під керівництвом викладача |
самостійна робота студента |
||
МОДУЛЬ 1 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 1 |
Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу |
15 |
2 |
1 |
12 |
|
Т 2 |
Система міжнародних економічних відносин |
21 |
2 |
1 |
6 |
12 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ |
36 |
4 |
2 |
6 |
24 |
|
Т3 |
Середовище міжнародних економічних відносин |
14 |
2 |
2 |
10 |
|
Т4 |
Моделі розвитку міжнародних економічних відносин |
22 |
4 |
2 |
6 |
10 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю по заліковому кредиту 1 та 2 контрольний захід (1 год) |
36 |
6 |
4 |
6 |
20 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1 Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки |
72 |
10 |
6 |
12 |
44 |
|
МОДУЛЬ 2 = 3 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (108 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 5 |
Міжнародна торгівля |
11 |
4 |
2 |
5 |
|
Т 6 |
Міжнародна міграція робочої сили |
9 |
2 |
2 |
5 |
|
Т 7 |
Міжнародний рух капіталу |
16 |
4 |
2 |
6 |
4 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ |
36 |
10 |
6 |
6 |
14 |
|
Т 8 |
Міжнародна передача технологій |
14 |
2 |
2 |
10 |
|
Т 9 |
Світова валютна система та міжнародні розрахунки |
22 |
4 |
2 |
6 |
10 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю по заліковому кредиту 3 та 4 контрольний захід (1 год) |
36 |
6 |
4 |
6 |
20 |
|
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ |
||||||
Т 10 |
Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції |
10 |
2 |
2 |
6 |
|
Т 11 |
Розвиток міжнародної економічної інтеграції |
12 |
4 |
1 |
7 |
|
Т 12 |
Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему |
14 |
2 |
1 |
5 |
6 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю по заліковому кредиту 5 контрольний захід (1 год) |
36 |
8 |
4 |
5 |
19 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2 Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки |
108 |
24 |
14 |
17 |
53 |
|
РАЗОМ |
180 |
34 |
20 |
29 |
97 |
СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА”
галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво»,
напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит» («Оподаткування»)
№ п/п |
ЗМІСТОВІ МОДУЛІ |
Кількість годин |
||||
всього |
лекції |
семінарські (практичні) заняття |
Індив. (СРС) під керівництвом викладача |
самостійна робота студента |
||
МОДУЛЬ 1 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 1 |
Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу |
15 |
2 |
1 |
12 |
|
Т 2 |
Система міжнародних економічних відносин |
21 |
2 |
1 |
6 |
12 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ |
36 |
4 |
2 |
6 |
24 |
|
Т3 |
Середовище міжнародних економічних відносин |
14 |
2 |
2 |
10 |
|
Т4 |
Моделі розвитку міжнародних економічних відносин |
22 |
4 |
2 |
6 |
10 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю по заліковому кредиту 1 та 2 контрольний захід (1 год) |
36 |
6 |
4 |
6 |
20 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1 Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки |
72 |
10 |
6 |
12 |
44 |
|
МОДУЛЬ 2 = 3 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (108 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 5 |
Міжнародна торгівля |
12 |
4 |
2 |
6 |
|
Т 6 |
Міжнародна міграція робочої сили |
9 |
2 |
1 |
6 |
|
Т 7 |
Міжнародний рух капіталу |
15 |
2 |
1 |
6 |
6 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ |
36 |
8 |
4 |
6 |
18 |
|
Т 8 |
Міжнародна передача технологій |
14 |
2 |
2 |
10 |
|
Т 9 |
Світова валютна система та міжнародні розрахунки |
22 |
4 |
2 |
6 |
10 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю по заліковому кредиту 3 та 4 контрольний захід (1 год) |
36 |
6 |
4 |
6 |
20 |
|
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ |
||||||
Т 10 |
Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції |
11 |
2 |
2 |
7 |
|
Т 11 |
Розвиток міжнародної економічної інтеграції |
11 |
2 |
1 |
8 |
|
Т 12 |
Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему |
14 |
2 |
1 |
4 |
7 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю по заліковому кредиту 5 контрольний захід (1 год) |
36 |
6 |
4 |
4 |
22 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2 Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки |
108 |
20 |
12 |
16 |
60 |
|
РАЗОМ |
180 |
30 |
18 |
28 |
104 |
СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА”
галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво»,
напрям підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит»
№ п/п |
ЗМІСТОВІ МОДУЛІ |
Кількість годин |
||||
всього |
лекції |
семінарські (практичні) заняття |
Індив. (СРС) під керівництвом викладача |
самостійна робота студента |
||
МОДУЛЬ 1 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 1 |
Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу |
15 |
2 |
1 |
12 |
|
Т 2 |
Система міжнародних економічних відносин |
21 |
2 |
1 |
6 |
12 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ |
36 |
4 |
2 |
6 |
24 |
|
Т3 |
Середовище міжнародних економічних відносин |
14 |
2 |
2 |
10 |
|
Т4 |
Моделі розвитку міжнародних економічних відносин |
22 |
4 |
2 |
6 |
10 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю по заліковому кредиту 1 та 2 контрольний захід (1 год) |
36 |
6 |
4 |
6 |
20 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1 Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки |
72 |
10 |
6 |
12 |
44 |
|
МОДУЛЬ 2 = 3 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (108 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 5 |
Міжнародна торгівля |
12 |
4 |
2 |
6 |
|
Т 6 |
Міжнародна міграція робочої сили |
9 |
2 |
1 |
6 |
|
Т 7 |
Міжнародний рух капіталу |
15 |
2 |
1 |
6 |
6 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ |
36 |
8 |
4 |
6 |
18 |
|
Т 8 |
Міжнародна передача технологій |
14 |
2 |
2 |
10 |
|
Т 9 |
Світова валютна система та міжнародні розрахунки |
22 |
4 |
2 |
6 |
10 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю по заліковому кредиту3 та 4 контрольний захід (1 год) |
36 |
6 |
4 |
6 |
20 |
|
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ |
||||||
Т 10 |
Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції |
11 |
2 |
2 |
7 |
|
Т 11 |
Розвиток міжнародної економічної інтеграції |
11 |
2 |
1 |
8 |
|
Т 12 |
Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему |
14 |
2 |
1 |
5 |
6 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю по заліковому кредиту 5 контрольний захід (1 год) |
36 |
6 |
4 |
5 |
21 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2 Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки |
108 |
20 |
12 |
17 |
59 |
|
РАЗОМ |
180 |
30 |
18 |
29 |
103 |
СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА”
галузь знань 0305 «Економіка та підприємництво»,
напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит»
№ п/п |
ЗМІСТОВІ МОДУЛІ |
Кількість годин |
||||
всього |
лекції |
семінарські (практичні) заняття |
Індив. (СРС) під керівництвом викладача |
самостійна робота студента |
||
МОДУЛЬ 1 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 1 |
Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу |
15 |
2 |
1 |
12 |
|
Т 2 |
Система міжнародних економічних відносин |
21 |
2 |
1 |
6 |
12 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ |
36 |
4 |
2 |
6 |
24 |
|
Т3 |
Середовище міжнародних економічних відносин |
14 |
2 |
2 |
10 |
|
Т4 |
Моделі розвитку міжнародних економічних відносин |
22 |
4 |
2 |
6 |
10 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю по заліковому кредиту 1 та 2 контрольний захід (1 год) |
36 |
6 |
4 |
6 |
20 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1 Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки |
72 |
10 |
6 |
12 |
44 |
|
МОДУЛЬ 2 = 3 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (108 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 5 |
Міжнародна торгівля |
11 |
4 |
2 |
5 |
|
Т 6 |
Міжнародна міграція робочої сили |
9 |
2 |
2 |
5 |
|
Т 7 |
Міжнародний рух капіталу |
16 |
2 |
2 |
6 |
6 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ |
36 |
8 |
6 |
6 |
16 |
|
Т 8 |
Міжнародна передача технологій |
14 |
2 |
2 |
10 |
|
Т 9 |
Світова валютна система та міжнародні розрахунки |
22 |
2 |
2 |
6 |
12 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю по заліковому кредиту 3 та 4 контрольний захід (1 год) |
36 |
4 |
4 |
6 |
22 |
|
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ |
||||||
Т 10 |
Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції |
11 |
2 |
2 |
7 |
|
Т 11 |
Розвиток міжнародної економічної інтеграції |
11 |
2 |
1 |
8 |
|
Т 12 |
Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему |
14 |
2 |
1 |
4 |
7 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю по заліковому кредиту 5 контрольний захід (1 год) |
36 |
6 |
4 |
4 |
22 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2 Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки |
108 |
18 |
14 |
16 |
60 |
|
РАЗОМ |
180 |
28 |
20 |
28 |
104 |
СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА”
Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Фінанси», спеціальності 6.050100 «Облік і аудит», спеціальності 6.050100 «Економіка підприємства»,”спеціальності 6.050100 «Оподаткування»
№ п/п |
ЗМІСТОВІ МОДУЛІ |
Кількість годин |
||||
всього |
лекції |
семінарські (практичні) заняття |
Індив. (СРС) під керівництвом викладача |
самостійна робота студента |
||
МОДУЛЬ 1 = 1 ЗАЛІКОВИЙ КРЕДИТ (36 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 1 |
Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу |
9 |
2 |
2 |
5 |
|
Т 2 |
Система міжнародних економічних відносин |
9 |
2 |
2 |
2 |
3 |
Т3 |
Середовище міжнародних економічних відносин |
8 |
2 |
2 |
4 |
|
Т4 |
Моделі розвитку міжнародних економічних відносин |
10 |
4 |
2 |
2 |
2 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю контрольний захід (1 год) |
36 |
10 |
8 |
4 |
14 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1 Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки |
36 |
10 |
8 |
4 |
14 |
|
МОДУЛЬ 2 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 5 |
Міжнародна торгівля |
8 |
4 |
2 |
2 |
|
Т 6 |
Міжнародна міграція робочої сили |
6 |
2 |
2 |
2 |
|
Т 7 |
Міжнародний рух капіталу |
8 |
2 |
2 |
2 |
2 |
Т 8 |
Міжнародна передача технологій |
5 |
2 |
2 |
1 |
|
Т 9 |
Світова валютна система та міжнародні розрахунки |
9 |
4 |
2 |
2 |
1 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ |
36 |
14 |
10 |
4 |
8 |
|
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ |
||||||
Т 10 |
Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції |
11 |
2 |
2 |
7 |
|
Т 11 |
Розвиток міжнародної економічної інтеграції |
11 |
2 |
2 |
7 |
|
Т 12 |
Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему |
14 |
2 |
2 |
3 |
7 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю по заліковому кредиту 2 та 3 контрольний захід (1 год) |
36 |
6 |
6 |
3 |
21 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2 Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки |
72 |
20 |
16 |
7 |
29 |
|
РАЗОМ |
108 |
30 |
24 |
11 |
43 |
СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА”
Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво»,
спеціальності 6.050100 «Оподаткування»
№ п/п |
ЗМІСТОВІ МОДУЛІ |
Кількість годин |
||||
всього |
лекції |
семінарські (практичні) заняття |
Індив. (СРС) під керівництвом викладача |
самостійна робота студента |
||
МОДУЛЬ 1 = 1 ЗАЛІКОВИЙ КРЕДИТ (36 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 1 |
Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу |
7 |
2 |
1 |
4 |
|
Т 2 |
Система міжнародних економічних відносин |
9 |
2 |
1 |
2 |
4 |
Т3 |
Середовище міжнародних економічних відносин |
8 |
2 |
2 |
4 |
|
Т4 |
Моделі розвитку міжнародних економічних відносин |
12 |
4 |
2 |
2 |
4 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю контрольний захід (1 год) |
36 |
10 |
6 |
4 |
16 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1 Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки |
36 |
10 |
6 |
4 |
16 |
|
МОДУЛЬ 2 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 5 |
Міжнародна торгівля |
8 |
4 |
2 |
2 |
|
Т 6 |
Міжнародна міграція робочої сили |
5 |
2 |
1 |
2 |
|
Т 7 |
Міжнародний рух капіталу |
7 |
2 |
1 |
2 |
2 |
Т 8 |
Міжнародна передача технологій |
6 |
2 |
2 |
2 |
|
Т 9 |
Світова валютна система та міжнародні розрахунки |
10 |
4 |
2 |
2 |
2 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ |
36 |
14 |
8 |
4 |
10 |
|
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ |
||||||
Т 10 |
Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції |
12 |
2 |
2 |
8 |
|
Т 11 |
Розвиток міжнародної економічної інтеграції |
11 |
2 |
1 |
8 |
|
Т 12 |
Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему |
13 |
2 |
1 |
3 |
7 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю по заліковому кредиту 2 та 3 контрольний захід (1 год) |
36 |
6 |
4 |
3 |
23 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2 Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки |
72 |
20 |
12 |
7 |
33 |
|
РАЗОМ |
108 |
30 |
18 |
11 |
49 |
СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА”
Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво»,
спеціальності 6.050100 «Облік і аудит»
№ п/п |
ЗМІСТОВІ МОДУЛІ |
Кількість годин |
||||
всього |
лекції |
семінарські (практичні) заняття |
Індив. (СРС) під керівництвом викладача |
самостійна робота студента |
||
МОДУЛЬ 1 = 1 ЗАЛІКОВИЙ КРЕДИТ (36 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 1 |
Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу |
9 |
2 |
2 |
5 |
|
Т 2 |
Система міжнародних економічних відносин |
9 |
2 |
2 |
2 |
3 |
Т3 |
Середовище міжнародних економічних відносин |
8 |
2 |
2 |
4 |
|
Т4 |
Моделі розвитку міжнародних економічних відносин |
10 |
4 |
2 |
2 |
2 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю контрольний захід (1 год) |
36 |
10 |
8 |
4 |
14 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1 Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки |
36 |
10 |
8 |
4 |
14 |
|
МОДУЛЬ 2 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 5 |
Міжнародна торгівля |
8 |
4 |
2 |
2 |
|
Т 6 |
Міжнародна міграція робочої сили |
6 |
2 |
2 |
2 |
|
Т 7 |
Міжнародний рух капіталу |
8 |
2 |
2 |
2 |
2 |
Т 8 |
Міжнародна передача технологій |
5 |
2 |
2 |
1 |
|
Т 9 |
Світова валютна система та міжнародні розрахунки |
9 |
4 |
2 |
2 |
1 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ |
36 |
14 |
10 |
4 |
8 |
|
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ |
||||||
Т 10 |
Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції |
9 |
2 |
2 |
5 |
|
Т 11 |
Розвиток міжнародної економічної інтеграції |
9 |
2 |
2 |
5 |
|
Т 12 |
Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему |
18 |
2 |
2 |
9 |
5 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю по заліковому кредиту 2 та 3 контрольний захід (1 год) |
36 |
6 |
6 |
9 |
15 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2 Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки |
72 |
20 |
16 |
13 |
23 |
|
РАЗОМ |
108 |
30 |
24 |
17 |
37 |
СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА”
Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво»,
спеціальності 6.050100 «Оподаткування»
№ п/п |
ЗМІСТОВІ МОДУЛІ |
Кількість годин |
||||
всього |
лекції |
семінарські (практичні) заняття |
Індив. (СРС) під керівництвом викладача |
самостійна робота студента |
||
МОДУЛЬ 1 = 1 ЗАЛІКОВИЙ КРЕДИТ (36 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 1 |
Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу |
7 |
1 |
1 |
5 |
|
Т 2 |
Система міжнародних економічних відносин |
8 |
1 |
1 |
2 |
4 |
Т3 |
Середовище міжнародних економічних відносин |
8 |
2 |
2 |
4 |
|
Т4 |
Моделі розвитку міжнародних економічних відносин |
13 |
4 |
2 |
2 |
5 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю контрольний захід (1 год) |
36 |
8 |
6 |
4 |
18 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1 Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки |
36 |
8 |
6 |
4 |
18 |
|
МОДУЛЬ 2 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 5 |
Міжнародна торгівля |
8 |
4 |
2 |
2 |
|
Т 6 |
Міжнародна міграція робочої сили |
6 |
2 |
2 |
2 |
|
Т 7 |
Міжнародний рух капіталу |
8 |
2 |
2 |
2 |
2 |
Т 8 |
Міжнародна передача технологій |
6 |
2 |
2 |
2 |
|
Т 9 |
Світова валютна система та міжнародні розрахунки |
8 |
2 |
2 |
2 |
2 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю контрольний захід (1 год) |
36 |
12 |
10 |
4 |
10 |
|
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ |
||||||
Т 10 |
Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції |
11 |
4 |
2 |
5 |
|
Т 11 |
Розвиток міжнародної економічної інтеграції |
13 |
4 |
2 |
7 |
|
Т 12 |
Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему |
12 |
2 |
2 |
3 |
5 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю контрольний захід (1 год) |
36 |
10 |
6 |
3 |
17 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2 Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки |
72 |
22 |
16 |
7 |
27 |
|
РАЗОМ |
108 |
30 |
22 |
11 |
45 |
СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА”
Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво»,
спеціальності 6.050100 «Оподаткування»
№ п/п |
ЗМІСТОВІ МОДУЛІ |
Кількість годин |
||||
всього |
лекції |
семінарські (практичні) заняття |
Індив. (СРС) під керівництвом викладача |
самостійна робота студента |
||
МОДУЛЬ 1 = 1 ЗАЛІКОВИЙ КРЕДИТ (36 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 1 |
Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу |
7 |
1 |
1 |
5 |
|
Т 2 |
Система міжнародних економічних відносин |
8 |
1 |
1 |
2 |
4 |
Т3 |
Середовище міжнародних економічних відносин |
8 |
2 |
2 |
4 |
|
Т4 |
Моделі розвитку міжнародних економічних відносин |
13 |
4 |
2 |
2 |
5 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю контрольний захід (1 год) |
36 |
8 |
6 |
4 |
18 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1 Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки |
36 |
8 |
6 |
4 |
18 |
|
МОДУЛЬ 2 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 5 |
Міжнародна торгівля |
8 |
4 |
2 |
2 |
|
Т 6 |
Міжнародна міграція робочої сили |
6 |
2 |
2 |
2 |
|
Т 7 |
Міжнародний рух капіталу |
8 |
2 |
2 |
2 |
2 |
Т 8 |
Міжнародна передача технологій |
6 |
2 |
2 |
2 |
|
Т 9 |
Світова валютна система та міжнародні розрахунки |
8 |
2 |
2 |
2 |
2 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю контрольний захід (1 год) |
36 |
12 |
10 |
4 |
10 |
|
Форма підсумкової атестації - формування сумарної оцінки (ПМК) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ |
||||||
Т 10 |
Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції |
11 |
4 |
2 |
5 |
|
Т 11 |
Розвиток міжнародної економічної інтеграції |
13 |
4 |
2 |
7 |
|
Т 12 |
Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему |
12 |
2 |
2 |
3 |
5 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю контрольний захід (1 год) |
36 |
10 |
6 |
3 |
17 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2 Форма підсумкової атестації - формування сумарної оцінки |
72 |
22 |
16 |
7 |
27 |
|
РАЗОМ |
108 |
30 |
22 |
11 |
45 |
СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА”
Напрям підготовки 0501 «Економіка і підприємництво»,
спеціальності 6.050100 «Фінанси»
№ п/п |
ЗМІСТОВІ МОДУЛІ |
Кількість годин |
||||
всього |
лекції |
семінарські (практичні) заняття |
Індив. (СРС) під керівництвом викладача |
самостійна робота студента |
||
МОДУЛЬ 1 = 1 ЗАЛІКОВИЙ КРЕДИТ (36 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. (Т 1-4) СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 1 |
Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу |
7 |
1 |
2 |
4 |
|
Т 2 |
Система міжнародних економічних відносин |
9 |
1 |
2 |
2 |
4 |
Т3 |
Середовище міжнародних економічних відносин |
8 |
2 |
2 |
4 |
|
Т4 |
Моделі розвитку міжнародних економічних відносин |
12 |
4 |
2 |
2 |
4 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю контрольний захід (1 год) |
36 |
8 |
8 |
4 |
16 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 1 Форма підсумкової атестації по 1-му модулю - формування сумарної оцінки |
36 |
8 |
8 |
4 |
16 |
|
МОДУЛЬ 2 = 2 ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТИ (72 год.) |
||||||
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2 (Т 5-9) ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН |
||||||
Т 5 |
Міжнародна торгівля |
8 |
4 |
2 |
2 |
|
Т 6 |
Міжнародна міграція робочої сили |
5 |
2 |
1 |
2 |
|
Т 7 |
Міжнародний рух капіталу |
7 |
2 |
1 |
2 |
2 |
Т 8 |
Міжнародна передача технологій |
6 |
2 |
2 |
2 |
|
Т 9 |
Світова валютна система та міжнародні розрахунки |
10 |
4 |
2 |
2 |
2 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ |
36 |
14 |
8 |
4 |
10 |
|
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 3 (Т 10-11) МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ |
||||||
Т 10 |
Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції |
12 |
2 |
2 |
8 |
|
Т 11 |
Розвиток міжнародної економічної інтеграції |
11 |
2 |
1 |
8 |
|
Т 12 |
Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему |
13 |
2 |
1 |
3 |
7 |
ВСЬОГО ПО ЗАЛІКОВОМУ КРЕДИТУ Форма контролю по заліковому кредиту 2 та 3 контрольний захід (1 год) |
36 |
6 |
4 |
3 |
23 |
|
ВСЬОГО ПО МОДУЛЮ 2 Форма підсумкової атестації по 2-му модулю -формування сумарної оцінки |
72 |
20 |
12 |
7 |
33 |
|
РАЗОМ |
108 |
28 |
20 |
11 |
49 |
ЗМІСТ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ЗА ЗМІСТОВИМИ МОДУЛЯМИ
СУТНІСТЬ, СЕРЕДОВИЩЕ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
ТЕМА 1. Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу
План лекційного заняття
План семінарського заняття
Самостійна робота
Література:
Основна література : 1,3,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,52,53,54,56,58,59,60,77,78,
79,80,81,84,87,88,93,94
Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,20,22,24,25,28,33,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66
ТЕМА 2.Система міжнародних економічних відносин
План лекційного заняття
План семінарського заняття
Самостійна робота
Індивідуальна робота під керівництвом викладача.
1. Написання реферативних робіт.(Тема обирається згідно запропонованого списку реферативних робіт)
2. Розвязати тестові завдання, використовуючи збірник тестових завдань з курсу "Міжнародна економіка"
Методи оцінювання:
Література:
Основна література : 1,3,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,52,53,54,56,58,59,60,77,78,
79,80,81,84,87,88,93,94
Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,20,22,24,25,28,33,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66
ТЕМА 3. Середовище міжнародних економічних відносин
План лекційного заняття
План семінарського заняття
Самостійна робота
Література:
Основна література : 1,3,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,52,53,54,56,58,59,60,77,78,
79,80,81,84,87,88,93,94
Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,20,22,24,25,28,33,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66
ТЕМА 4. Моделі розвитку міжнародних економічних відносин
План лекційного заняття
План семінарського заняття
Принципи розвитку міжнародних економічних відносин.
Докласичні теоретичні уявлення про необхідність та напрямки розвитку міжнародних економічних відносин.
Теорія абсолютних переваг А. Сміта. Виграш від зовнішньої торгівлі в результаті спеціалізації.
Теорія порівняльних переваг Д. Рікардо. Порівняльні переваги як орієнтир для спеціалізації
Модель міжнародної вартості Альфреда Маршала.
Неокласичний підхід: теорія Гекшера-Оліна-Самюелсона.
Сучасні моделі міжнародної торгівлі.
Принципи розвитку міжнародних економічних відносин.
Самостійна робота
Індивідуальна робота під керівництвом викладача.
1. Написання реферативних робіт.(Тема обирається згідно запропонованого списку реферативних робіт)
2. Розвязати тестові завдання, використовуючи збірник тестових завдань з курсу "Міжнародна економіка"
Методи оцінювання:
Література:
Основна література : 1,3,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,52,53,54,56,58,59,60,77,78,
79,80,81,84,87,88,93,94
Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,20,22,24,25,28,33,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66
ФОРМИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
ТЕМА 5. Міжнародна торгівля
План лекційного заняття
Місце міжнародної торгівлі в структурі світогосподарських звязків: історія та тенденції розвитку. Характеристика міжнародної торгівлі як найбільш розвиненої форми міжнородних економічних відносин. Місце міжнародної торгівлі в структурі світогосподарських звязків. Історія розвитку міжнародної торгівлі, тенденції її розвитку.
Сучасний етап розвитку міжнародної торгівлі. Характеристика сучасного етапу розвитку міжнародної торгівлі. Головні сутнісні характеристики, що притаманні процесу міжнародної торгівлі на сучасному етапі розвитку.
Сутність та основні характеристики міжнародної торгівлі. Сутність міжнародної торгівлі. Характеристика внутрішнього, міждержавного та світового ринку. Характеристика поняття зовнішньої торгівлі, світової торгівлі. Обєкти та субєкти міжнародної торгівлі. Форми здійснення міжнародної торгівлі. Режими здійснення міжнародної торгівлі. Система показників міжнародної торгівлі.
Методи міжнародної торгівлі. Поняття методу міжнародної торгівлі. Характеристика прямого методу міжнародної торгівлі, переваги та недоліки. Характеристика непрямого методу міжнародної торгівлі, переваги та недоліки. Види торгово-посередницьких операцій.
Ціноутворення в міжнародній торгівлі. Цінові знижки. Характеристика поняття ціни, світових цін. Характеристика ціноутворення на світовому ринку, тенденції його утворення. Класифікація світових цін за станом ринку, за напрямом товарного потоку, за умовами розрахунків, за повнотою врахування витрат, за характером реалізації.. Методи ціноутворення в міжнародній практиці. Основні групи цін, види цін. Поняття «знижка цін», види знижок, їх розмір
Вплив міжнародної торгівлі на функціонування національної економіки. Необхідність зовнішньої торгівлі для функціонування національної економіки держави. Вплив зовнішньої торгівлі на ціональної економіки на взаємодію з господарствами інших країн світогосподарської системи. Масштаб, структура і динаміка міжнародної торгівлі. Зовнішня торгівля України. Вплив науково-технічного потенціалу на розвиток міжнародної торгівлі на сучасному етапі.
План семінарського заняття
Самостійна робота
Література:
Основна література : 1,3,7,11,12,14,18,19,20,24,25,26,27,28,29,30,33,34,35,36,37,38,39,40,42,43,44,45,46,47,52,53,54,55,56,57,58,59,60,62,63,68,73,74,77,78,79,80,81,82,83,84,85,87,88,89,90,91,92,93,94,98,99,100,104
Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,15,18,19,20,22,24,25,26,27,28,29,33,37,38,40,41,42,43,46,48,49,50,51,52,53,56,60,61,63,64,65,66,73,74,77,83,87
ТЕМА 6. Міжнародна міграція робочої сили
План лекційного заняття
План семінарського заняття
Самостійна робота
Література:
Основна література : 1,3,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,52,53,54,56,58,59,60,77,78,
79,80,81,84,87,88,93,94
Додаткова література: 3,7,9,10,11,13,14,20,22,24,25,28,33,35,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66
ТЕМА 7. Міжнародний рух капіталу
План лекційного заняття
План семінарського заняття
Поняття капіталу, його сутність.
Роль міжнародного руху капіталу для сучасного світового господарства.
Розвиток міжнародного руху капіталу як форми міжнародних економічних відносин.
Сутність та форми міжнародного руху капіталу.
Класифікація капіталу за джерелами походження.
Класифікація капіталу за характером використання.
Класифікація капіталу за терміном вкладення.
Класифікація капіталу за метою вкладення.
Роль міжнародного руху капіталу для сучасного світового господарства.
Структура міжнародного фінансового ринку.
Причини та динаміка міжнародного руху капіталу.
Особливості й масштаби міжнародного руху капіталу на сучасному етапі.
Наслідки міжнародного руху капіталу для країни-експортера та країни-імпортера капіталу.
Проблема зовнішньої заборгованості у світі, шляхи і механізми її вирішення.
Самостійна робота
Індивідуальна робота під керівництвом викладача.
1. Написання реферативних робіт.(Тема обирається згідно запропонованого списку реферативних робіт)
2. Розвязати тестові завдання, використовуючи збірник тестових завдань з курсу "Міжнародна економіка"
Методи оцінювання:
Захист реферативної роботи з відповідною оцінкою.
Поточне та підсумкове тестування.
Література:
Основна література : 1,3,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,48,52,53,54,56,58,59,60,69,
72,75,77,78,79,80,81,84,87,88,93,94
Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,20,22,24,25,28,33,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66
ТЕМА 8. Міжнародна передача технологій
План лекційного заняття
План семінарського заняття
Самостійна робота
НТП і міжнародний трансферт технологій.
Міжнародна передача технології як економічна форма реалізації права інтелектуальної власності.
Актуальні проблеми сучасного етапу міжнародного транферту технологій.
Регулювання міжнародного трансерту технологій.
Україна на світовому ринку технологій.
Література:
Основна література : 1,3,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,52,53,54,56,58,59,60,72,,75,
77,78,79,80,81,84,87,88,93,94,101
Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,20,22,24,25,28,33,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66
ТЕМА 9. Світова валютна система та міжнародні розрахунки
План лекційного заняття
План семінарського заняття
Самостійна робота
Індивідуальна робота під керівництвом викладача.
1. Написання реферативних робіт.(Тема обирається згідно запропонованого списку реферативних робіт)
2. Розвязати тестові завдання, використовуючи збірник тестових завдань з курсу "Міжнародна економіка"
Методи оцінювання:
Захист реферативної роботи з відповідною оцінкою.
Поточне та підсумкове тестування.
Література:
Основна література : 1,2,3,4,5,6,13,14,18,21,22,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,41,42,43,44,45,46,47,50,51,52,53,54,56,58,59,60,61,64,65,66,67,70,71,77,78,79,80,81,84,87,88,93,94,97,105
Додаткова література: 3,5,7,9,10,11,12,14,17,20,22,24,25,28,33,37,38,39,40,41,42,46,48,49,50,52,53,55,56,57,58,60,
61,62,63,64,65,66,71
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 3
МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
ТЕМА 10. Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції
План лекційного заняття
План семінарського заняття
Самостійна робота
Література:
Основна література : 1,3,10,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,49,52,53,54,56,58,59,60,
76,77,78,79,80,81,84,86,87,88,93,94,95
Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,15,20,21,22,24,25,28,30.31,33,36,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66,69,70,74,75,76,79,80,84,85,86,89,90,91,92,93,94,96,98,99
ТЕМА 11. Розвиток міжнародної економічної інтеграції
План лекційного заняття
План семінарського заняття
Самостійна робота
Література:
Основна література : 1,3,10,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,49,52,53,54,56,58,59,60,
76,77,78,79,80,81,84,86,87,88,93,94,95
Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,15,20,21,22,24,25,28,30.31,33,36,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66,69,70,74,75,76,79,80,84,85,86,89,90,91,92,93,94,96,98,99
ТЕМА 12. Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему
План лекційного заняття
План семінарського заняття
Самостійна робота
Трансформація структури зовнішньоекономічних звязків в Україні як передумова інтеграції.
Форомування в Україні сучасної системи зовнішньоекономічних розрахунків.
Перспективи функціонування в Україні вільних економічних зон.
Суперечності інтеграційних процесів в Україні.
ЄЕП: історія, передумови створення, перспективи розвитку, місце України.
Пріоритети інтеграції України до системи міжнародної економіки.
Індивідуальна робота під керівництвом викладача.
1. Написання реферативних робіт.(Тема обирається згідно запропонованого списку реферативних робіт)
2. Розвязати тестові завдання, використовуючи збірник тестових завдань з курсу "Міжнародна економіка"
Методи оцінювання:
Література:
Основна література : 1,3,10,14,18,24,25,26,27,28,29,30,34,35,36,39,40,42,43,44,45,46,47,49,52,53,54,56,58,59,60,
76,77,78,79,80,81,84,86,87,88,93,94,95
Додаткова література: 3,7,9,10,11,14,15,20,21,22,24,25,28,30.31,33,36,37,38,40,41,42,46,48,49,50,52,53,56,60,61,63,64,65,66,69,70,74,75,76,79,80,84,85,86,89,90,91,92,93,94,96,98,99
МЕТОДИ оцінювання та розподіл балів за рейтинговою системою
Форми і засоби контролю знань студентів
Важливим показником якості навчання є контроль знань студентів, основним завданням якого являється оцінка отриманих ними теоретичних знань та практичних навичок з даного курсу. Обєктивна оцінка знань та вмінь стимулює самостійну роботу студента та є основою будь якої форми та методу навчання.
Основними завданнями контролю знань студентів є оцінювання засвоєння ними теоретичних знань та практичних навичок з дисципліни “Міжнародна економіка”. При цьому контроль знань має стимулювати:
- систематичну самостійну роботу над навчальним матеріалом, забезпечити закріплення та реалізацію набутих теоретичних знань при виконанні практичних завдань;
- прищепити навички відповідального ставлення до своїх обовязків, самостійного цілеспрямованого пошуку потрібної інформації, чіткої організації свого робочого дня та працівників свого підрозділу.
Оцінювання результатів навчальної діяльності студентів здійснюється за результатами іспиту та семестрової атестації протягом поточного навчання. Обєктом поточного контролю знань є: усне та письмове опитування на семінарських та практичних заняттях, проведення тестування, виконання самостійних та індивідуальних робіт.
Підсумкова оцінка визначається арифметичним додаванням балів в межах 100-бальної шкали. Максимальна кількість балів, отримана студентом протягом поточного навчання становить 60 балів, на іспиті відповідно відповідь оцінюється від 0 до 40 балів (максимальна кількість балів - 100).
Семестровий контроль (іспит) з дисципліни “Міжнародна економіка” здійснюється за навчальним матеріалом, визначеним робочою навчальною програмою дисципліни у повному обсязі за семестр.
Допуск або звільнення студента від іспиту та оформлення результатів підсумкового контролю здійснюється з урахуванням модульних результатів за даними попередніх позицій (сума балів за модулі). До складання семестрового контролю (іспиту) допускаються студенти, які за підсумками поточного контролю набрали в сумі 10 60 балів.
Якщо студент набрав менше 10 балів він буде недопущений до іспиту, а також повинен буде відпрацювати індивідуально для отримання необхідного прохідного балу для складання іспиту.
Критерії оцінювання знань
Семінарські та практичні заняття
Семінарське заняття є однією з найважливіших та конструктивних форм навчального процесу.
Завданням семінарських занять є закріплення і поглиблення знань, отриманих при вивченні лекційного курсу, а також організація систематичної роботи студентів із спеціальною літературою.
Практичні заняття поєднують вивчення теоретичних питань з виконанням конкретних практичних завдань. Практичні завдання проводяться за окремими темами курсу та передбачають розвязання задач та аналіз ситуацій.
Семінарське та практичне заняття передбачають такі форми оцінювання знань студентів:
усне та письмове опитування студентів;
тестування;
перевірку задач та ситуацій;
захист практичних робіт.
Розроблені наступні критерії оцінки знань та вмінь студентів під час проведення семінарських та практичних занять:
Шкала оцінювання на семінарських заняттях
при усному, письмовому опитуванні та тестуванні
Усне та письмове опитування |
Тестування (відсоток правильних відповідей ) |
Кількість балів |
Шкала переводу балів в оцінку |
Дана повна та правильна відповідь |
84 - 100 |
1.5 |
5 |
Дана правильна відповідь яка може бути або неповною або містити деякі неточності |
67 - 83 |
1.0 |
4 |
Дано правильна відповідь на половину поставлених питань |
50 66 |
0.5 |
3 |
Немає відповіді або дана не правильна відповідь |
Менше 50 |
0 |
2 |
Шкала оцінки студентів на практичних заняттях при перевірці розрахункових завдань та ситуацій
Захист практичної роботи |
Перевірка практичної роботи та аналіз ситуацій (відсоток правильного виконання розрахункових завдань) |
Кількість балів |
Шкала переводу балів в оцінку |
Дана повна та правильна відповідь на поставлені запитання, студент дає логічні пояснення проведеним розрахункам, робить висновки та рекомендації |
84 - 100 |
1.5 |
5 |
Дана правильна відповідь яка може бути або неповною або містити деякі неточності через відсутність висновків та рекомендацій |
67 - 83 |
1.0 |
4 |
Відповіді на поставлені запитання містять помилки або є поверхневими |
50 - 66 |
0.5 |
3 |
Немає правильної відповіді |
Менше 50 |
0 |
2 |
Всі семінарські та практичні заняття повинні бути відпрацьовані. Невідпрацьовані заняття оцінюються в 0 балів.
Самостійна робота студента
Самостійна робота студента є невідємною складовою навчальної роботи студента з дисципліни.
Під час самостійної роботи з дисципліни студент повинен користуватись конспектами лекцій, посібниками, науковими статтями, законодавчою та нормативною документацією, статистичними матеріалами тощо.
З даного курсу передбачено виконання самостійної роботи у вигляді:
По завершенню вивчення кожного розділу студент подає опрацьовані самостійно питання (у формі тез, опорних конспектів, кросвордів) на перевірку та готується до усного опитування.
Шкала оцінки при виконанні самостійної роботи у вигляді складання опорних конспектів, тез доповідей, кросвордів, вирішення ситуаційних завдань
Складання опорних конспектів, тез, доповідей, кросвордів |
Кількість балів |
Робота виконана у відповідності з вимогами: тезисно (можливо у вигляді блок-схем), правильно, охайно без помилок з використанням декількох джерел. |
1.0 |
Робота може бути або неповною або містити деякі неточності через відсутність висновків та рекомендацій, але восновному виконана у відповідності з вимогами: тезисно , правильно, охайно без помилок з використанням одного джерела. |
0.6 0.9 |
Робота виконана без опрацювання змісту матеріалу або з використанням одного літературного джерела. |
0,1 0.5 |
Індивідуальна робота студента
Індивідуальна робота студента є невідємною складовою навчальної роботи студента з дисципліни.
Під час індивідуальної роботи з дисципліни студент повинен користуватись конспектами лекцій, посібниками, науковими статтями, законодавчою та нормативною документацією, статистичними матеріалами тощо.
З даного курсу передбачено виконання індивідуальної роботи у вигляді:
По завершенню вивчення кожного розділу студент подає опрацьовані індивідуально питання на перевірку та готується до усного опитування.
Шкала оцінки при виконанні індивідуальної роботи у вигляді опрацювання тестових завдань
Опрацювання тестових завдань |
Тестове опитування |
Кількість балів за опрацювання матеріалу |
Кількість балів за відповідь на тестове опитування |
Шкала переводу балів в оцінку |
Дана правильна відповідь на поставлені 90% -100% запитань |
Дано правильну відповідь на 90% -100% завдань |
2.0 - 5.0 |
1.5 |
5 |
Дана правильна відповідь на 70% поставлених запитань |
Дано правильну відповідь на 70% -80% завдань |
1.1 - 1.9 |
1.0 |
4 |
Дана правильна відповідь на 50% поставлених запитань |
Дано правильну відповідь на 50% -60% завдань |
0.1 - 1.0 |
0.5 |
3 |
Дана правильна відповідь менше ніж на 50% поставлених запитань |
Дано правильну відповідь відповідь менше ніж на 50% завдань |
0 |
0 |
2 |
Критерії оцінювання реферату
Написання реферату |
Захист реферату (заслуховування доповіді) |
Кількість балів |
Шкала переводу балів в оцінку |
Зміст та оформлення реферату відповідає вимогам |
Студент дуже добре доповідає за своєю роботою, коментує її, дає правильні та змістовні відповіді на поставлені питання |
4-5 |
5 |
Робота містить неточності та незначні помилки в оформленні |
Доповідь та відповіді на поставлені запитання студента містять деякі неточності |
2-3 |
4 |
Робота містить неточності та помилки за змістом |
Доповідь та відповіді на поставлені запитання містять помилки |
1 |
3 |
Зміст та оформлення реферату виконанні із значними помилками |
Доповідь та відповіді на поставлені запитання є поверхневими та містять деякі помилки |
0 |
2 |
Модульний контроль
Завдання для модульного контролю розроблені відповідно до структури дисципліни та навчальної робочої програми курсу «Міжнародна економіка».
Завдання для модульного контролю 1 охоплюють наступні теми з курсу:
Предмет, метод, завдання та логіка викладення курсу
Система міжнародних економічних відносин
Середовище міжнародних економічних відносин
Моделі розвитку міжнародних економічних відносин
Завдання для модульного контролю 2 охоплюють наступні теми з курсу:
Міжнародна торгівля.
Міжнародна міграція робочої сили.
Міжнародний рух капіталу.
Міжнародна передача технологій.
Світова валютна система та міжнародні розрахунки
Сутність і особливості міжнародної економічної інтеграції.
Розвиток міжнародної економічної інтеграції.
Інтеграція України в сучасну світогосподарську систему.
Модульний контроль оцінюється за пятибальною системою. Загальна максимальна сума за два модульні контролі складає 10 балів.
Семестрова атестація
Критерії оцінювання семестрового контролю здійснюються за наступною методикою: підсумовується кількість балів набрана студентом протягом семестру (відповідна сума балів за два модулі. Підсумкова атестація з модульного контролю 1 складає максимальну кількість балів 20 балів, за модульний контроль 2 складає максимальну кількість балів 40 балів .
Студенти, які набирають визначену кількість балів (від 10 до 60) отримують відповідну семестрову атестаційну оцінку згідно шкали переводу балів в загальноприйняті оцінки, що дозволяє їм отримати допуск до здачі іспиту. Студенти, які вивчають дисципліну протягом двох семестрів та набирають визначену кількість балів (від 10 до 60) за кожний семестр, отримують відповідну семестрову атестаційну оцінку згідно шкали переводу балів в загальноприйняті оцінки та як середньозважений бал за результатами поточного контролю в обох семестрах, що дозволяє їм отримати допуск до здачі іспиту.
Шкала переводу балів в загальноприйняті оцінки (для семестрової атестації)
Шкала навчального закладу(кількість балів) |
Національна шкала |
Шкала ЕСТS |
54- 60 |
5 -“ВІДМІННО” |
A |
47- 53 |
4 -“ДОБРЕ” |
BC |
40 - 46 |
3 -“ЗАДОВІЛЬНО” |
DE |
33 39 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання) |
FX |
1-32 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обовязковим повторним курсом) |
Х |
До складання семестрового контролю (іспиту) допускаються студенти, які за підсумками поточного контролю набрали в сумі 10 60 балів.
Якщо студент набрав менше 10 балів він буде недопущений до іспиту, а також повинен буде відпрацювати індивідуально для отримання необхідного прохідного балу для складання іспиту.
Семестровий контроль (іспит)
Іспит проводиться в письмовій формі.
Завдання до іспиту складається з:
Оцінювання екзаменаційної роботи здійснюється за 40 бальною шкалою. Розроблені наступні критерії оцінки знань студентів при виконанні екзаменаційного завдання у письмовій формі:
Завдання |
Виконання |
Кількість балів |
Відповідь на теоретичне питання |
Дана повна та правильна відповідь, зроблені висновки |
10 |
Дана правильна відповідь яка може бути або неповною або містити деякі неточності |
8 |
|
Відповідь є неповною, поверхневою, містить помилки |
5 |
|
Правильна відповідь відсутня |
0 |
|
Виконання комплексного тестового завдання (відсоток правильних відповідей) |
84 - 100 |
20 |
67 83 |
10 |
|
50 66 |
5 |
|
менше 50 |
0 |
|
Виконання практично-розрахункового завдання |
Задача або ситуація розвязана вірно, містить пояснення та логічні висновки |
20 |
Задача або ситуація розвязана правильно, але на деяких етапах розвязку допущені незначні помилки, є висновки |
10 |
|
Задача або ситуація розвязана, але містить грубі помилки, відсутні висновки |
8 |
|
Записані тільки етапи вирішення |
5 |
|
Завдання не виконано |
0 |
Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента за іспит з курсу “Міжнародна економіка”
Шкала навчального закладу(кількість балів) |
Національна шкала |
Шкала ЕСТS |
34 -40 |
5 -“ВІДМІННО” |
A |
27 - 33 |
4 -“ДОБРЕ” |
BC |
20 - 26 |
3 -“ЗАДОВІЛЬНО” |
DE |
14 19 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання) |
FX |
0 -13 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обовязковим повторним курсом) |
Х |
Підсумкова оцінка з курсу “Міжнародна економіка”
Підсумкова оцінка виставляється на основі сумарної кількості балів, яку студент отримав протягом семестру та на іспиті.
Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента з курсу “Міжнародна економіка”
Шкала навчального закладу(кількість балів) |
Національна шкала |
Шкала ЕСТS |
84 -100 |
5 -“ВІДМІННО” |
A |
67 - 83 |
4 -“ДОБРЕ” |
BC |
50 - 66 |
3 -“ЗАДОВІЛЬНО” |
DE |
33 49 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання) |
FX |
1-32 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обовязковим повторним курсом) |
Х |
Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента по модулю 1 з курсу “Міжнародна економіка”
Шкала навчального закладу(кількість балів) |
Національна шкала |
Шкала ЕСТS |
16 -20 |
5 -“ВІДМІННО” |
A |
13 - 15 |
4 -“ДОБРЕ” |
BC |
9 - 12 |
3 -“ЗАДОВІЛЬНО” |
DE |
7 8 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання) |
FX |
0 -6 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обовязковим повторним курсом) |
Х |
Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента по модулю 2 з курсу “Міжнародна економіка”
Шкала навчального закладу(кількість балів) |
Національна шкала |
Шкала ЕСТS |
16 -20 |
5 -“ВІДМІННО” |
A |
13 - 15 |
4 -“ДОБРЕ” |
BC |
9 - 12 |
3 -“ЗАДОВІЛЬНО” |
DE |
7 8 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання) |
FX |
0 -6 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обовязковим повторним курсом) |
Х |
Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента по модулю 1 з курсу “Міжнародна економіка”для студентів, що вивчають дисципліну протягом двох семестрів
Шкала навчального закладу(кількість балів) |
Національна шкала |
Шкала ЕСТS |
16 -20 |
5 -“ВІДМІННО” |
A |
13 - 15 |
4 -“ДОБРЕ” |
BC |
9 - 12 |
3 -“ЗАДОВІЛЬНО” |
DE |
7 8 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання) |
FX |
0 -6 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обовязковим повторним курсом) |
Х |
Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента по змістовому модулю 2 з курсу “Міжнародна економіка”для студентів, що вивчають дисципліну протягом двох семестрів
Шкала навчального закладу(кількість балів) |
Національна шкала |
Шкала ЕСТS |
34 -40 |
5 -“ВІДМІННО” |
A |
27 - 33 |
4 -“ДОБРЕ” |
BC |
20 - 26 |
3 -“ЗАДОВІЛЬНО” |
DE |
14 19 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання) |
FX |
0 -13 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обовязковим повторним курсом) |
Х |
Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента по змістовому модулю 3 з курсу “Міжнародна економіка”для студентів, що вивчають дисципліну протягом двох семестрів
Шкала навчального закладу(кількість балів) |
Національна шкала |
Шкала ЕСТS |
54- 60 |
5 -“ВІДМІННО” |
A |
47- 53 |
4 -“ДОБРЕ” |
BC |
40 - 46 |
3 -“ЗАДОВІЛЬНО” |
DE |
33 39 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання) |
FX |
1-32 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обовязковим повторним курсом) |
Х |
Шкала переводу балів в загальноприйняті оцінки (для семестрової атестації) з курсу “Міжнародна економіка”
Шкала навчального закладу(кількість балів) |
Національна шкала |
Шкала ЕСТS |
54- 60 |
5 -“ВІДМІННО” |
A |
47- 53 |
4 -“ДОБРЕ” |
BC |
40 - 46 |
3 -“ЗАДОВІЛЬНО” |
DE |
33 39 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання) |
FX |
1-32 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обовязковим повторним курсом) |
Х |
Для студентів, що вивчають дисципліну протягом двох семестрів підсумкова кількість балів визначається як середньозважений бал за результатами семестрових атестацій з курсу “Міжнародна економіка”
.Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента за іспит з курсу “Міжнародна економіка”
Шкала навчального закладу(кількість балів) |
Національна шкала |
Шкала ЕСТS |
34 -40 |
5 -“ВІДМІННО” |
A |
27 - 33 |
4 -“ДОБРЕ” |
BC |
20 - 26 |
3 -“ЗАДОВІЛЬНО” |
DE |
14 19 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання) |
FX |
0 -13 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обовязковим повторним курсом) |
Х |
Шкала переводу балів в загально прийняту систему оцінювання для визначення підсумкової оцінки студента з курсу “Міжнародна економіка”
Шкала навчального закладу(кількість балів) |
Національна шкала |
Шкала ЕСТS |
84 -100 |
5 -“ВІДМІННО” |
A |
67 - 83 |
4 -“ДОБРЕ” |
BC |
50 - 66 |
3 -“ЗАДОВІЛЬНО” |
DE |
33 49 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО” (з можливістю повторного складання) |
FX |
1-32 |
2 -“НЕЗАДОВІЛЬНО/ П” (з обовязковим повторним курсом) |
Х |
ПЕРЕЛІК ТЕМ РЕФЕРАТІВ, ТЕМАТИКА НАУКОВИХ РОБІТ
КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ДИСЦИПЛІНИ «МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА»
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДО ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТІВ
Перелік питань до залікових кредитів для бакалаврів
за галуззю знань 0305 «Економіка та підприємництво» для усіх напрямів підготовки
Питання до залікового кредиту 1
Питання до залікового кредиту 2
Питання до залікового кредиту 3
Питання до залікового кредиту 4
Питання до залікового кредиту 5
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДО ЗАЛІКОВИХ КРЕДИТІВ
Перелік питань до залікових кредитів для бакалаврів
напряму підготовки 0501 «Економіка і підприємництво», спеціальності 6.050100 «Фінанси», спеціальності 6.050100 «Облік і аудит», спеціальності 6.050100 «Економіка підприємства»,”спеціальності 6.050100 «Оподаткування»
Питання до залікового кредиту 1
Питання до залікового кредиту 2
Питання до залікового кредиту 3
Перелік екзаменаційних питань з курсу «Міжнародна економіка»
Перелік питань з курсу «Міжнародна економіка»
Рекомендована література
Основна
Додаткова
ЗМІСТ Стор.