У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Розподіл часу і повсякденний порядок роботи підрозділу Управління повсякденною діяльністю підрозділів

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

ЗАТВЕРДЖУЮ

                                                                                              Т.в.о. Начальника ДПРЧ-10 УДСНС

України у Чернівецькій області   старший лейтенант служби ЦЗ

Чебан І.І.

            “    ____________ 2013  року.

ПЛАН – КОНСПЕКТ

проведення заняття з функціональної підготовки з особовим складом чергових караулів

ДПРЧ-10

Тема 8: Розподіл часу і повсякденний порядок роботи підрозділу. Управління повсякденною діяльністю підрозділів.

Навчальна мета: Вивчити з особовим складом караулу для подальшого використання в практичній діяльності.

Час:  1 година.

Місце проведення: учбовий клас.

Матеріальне забезпечення:  

Література: Збірник нормативних документів.             

Порядок проведення занять

  1.  Організаційний момент – 5 хв.:
  •  перевірка присутніх;
  •  оголошення теми і мети занять, питань, які мають вивчатися.
  1.  Контроль знань – 5 хв.:
  •  перевірка засвоєння раніше пройденого матеріалу.
  1.  Викладення матеріалу теми – 30 хв.

Питання, які вивчатимуться:

. 

  1.  Внутрішній порядок в караулі.
  2.  Розпорядок дня чергового караулу 
  3.  Організація та порядок несення служби у внутрішньому наряді

Питання та їх короткий зміст

Методичні вказівки

Внутрішній порядок в караулі.

Всі службові приміщення, в яких постійно знаходиться особовий склад чергового караулу, техніка і обладнання в бойовому розрахунку, а також територія пожежної частини повинні відповідати вимогам "Правил пожежної безпеки" та "Правил техніки безпеки в пожежній охороні", утримуватись в чистоті та освітлюватись в нічний час.

В період, з початку відпочинку особового складу до підйому, (тобто з 23.00 до 06.00 години) в цих приміщеннях допускається залишати тiльки чергове освiтлення при умовi можливостi вмикання повного освiтлення одночасно з подачею сигналу "Тривога". У всiх iнших примiщеннях освiтлення вимикається. Лампи чергового освiтлення караульного примiщення необхiдно захищати плафонами закритого виконання та фарбувати в зелений колiр.

Всi зовнiшнi дверi примiщень пожежної частини, за виключенням вхiдних, що знаходяться пiд наглядом осiб, якi несуть службу у внутрiшньому нарядi, в нiчний час замикаються на замки.

В караульному примiщеннi, гаражi i на шляхах руху особового складу до цих примiщень забороняється розташовувати меблi, майно, технiку, iнвентар та iнше обладнання, яке може стати на перешкодi швидкому збору i виїзду караулу на пожежу (аварiю), за сигналом "Тривога".

Особовий склад караулу, знаходячись в службових примiщеннях, пiд час чергування повинен бути одягнений за встановленою формою, а особи внутрiшнього наряду- носити головнi убори та нагруднi розпiзнавальнi знаки, як показано на малюнку № 1. Нікому iз складу чергового караулу не дозволяється залишати розташування пожежної частини без дозволу начальника караулу.

Начальник караулу має право дозволити особовому складу вiдлучатися з пожежної частини тiльки у випадках:

а) хвороби;

б) виконання службових доручень, але з обов'язковим повiдо-мленням про це начальнику пожежної частини.

Особовому складу чергового караулу в нiчний час (з 23.00 години до 06.00 години) дозволяється вiдпочивати (спати) в чергових примiщеннях за виключенням осiб, якi несуть службу у внутрiшньому нарядi, на постах i в дозорах.

Начальнику караулу дозволяється вiдпочивати (спати) в нiчний час (з 23.00 до 06.00 години), але не бiльше трьох годин.

Чергування диспетчерiв (радiотелефонiстiв) пункту зв'язку частини може встановлюватись як по 24 години, так i по 12 годин.

Диспетчерам (радiотелефонiстам), якi несуть службу цiлодобово, дозволяється вiдпочивати (спати) в нiчний час (з 23.00 до 06.00 години), але не бiльше 3,5 годин, за умови пiдмiни їх на цей перiод особами iз складу караулу, якi пройшли обов'язкову перепiдготовку і допущені наказом начальника частини до виконання обов'язків диспетчера пункту звязку частини.

Диспетчери (радiотелефонiсти), якi несуть службу по 12 годин, звiльняються вiд роботи на 1 годину для вживання їжi (з обов'язковою пiдмiною їх на цей час).

Особовому складу чергового караулу, який вiдпочиває, дозволяється знiмати взуття, пояс, кiтель i вiдпочивати в брюках i сорочцi з розтiбнутим комiрцем.

Пiдтримання чистоти i порядку в службових примiщеннях i на територiї пожежної частини покладається на весь особовий склад чергових караулiв.

 

Розпорядок дня чергового караулу.

Розпорядок дня чергових караулiв пожежних частин встановлюється начальником гарнiзону пожежної охорони, розробляється і затверджується керівництвом пожежної частини з метою упорядкування несення служби особовим складом та своєчасного і якісного виконання завдань, поставлених перед караульною службою

Організація та порядок несення служби у внутрішньому наряді.

Порядок несення служби особовим складом чергових караулів у підрозділах пожежної охорони визначається Статутом служби Державної пожежної охорони МВС України.

Для охорони службових приміщень, техніки, обладнання, території пожежної частини, підтримання належного пропускного режиму і установленого порядку, а також для виявлення відкритих пожеж і отримання повідомлень про пожежі, з числа осіб чергового караулу назначається внутрішній наряд. Особи внутрішнього наряду призначаються і підпорядковуються начальнику чергового караулу.

Склад внутрiшнього наряду пожежної частини визначається начальником гарнiзону пожежної охорони за погодженням з начальником УДПО-ВДПО УМВС областi i залежить вiд штатної чисельностi караулу. Для несення служби у внутрiшньому нарядi призначаються особи iз всього особового складу караулу з розрахунку рiвномiрного розподiлення навантаження на весь особовий склад протягом мiсяця.

Як правило, передбачається наступний склад видiв внутрiшнього наряду:

  •  черговий по караулу;
  •  днювальний по гаражу пожежної частини;
  •  вартовий  біля фасаду  пожежної частини.

Особи внутрiшнього наряду за сигналом "Тривога" виїзджають в складi чергового караулу.

Порядок охорони службових примiщень та обладнання пожежної частини на час виїзду караулу на пожежу визначається начальником пожежної частини.

Форма одягу осiб внутрiшнього наряду визначається начальником пожежної частини. В залежностi вiд пори року i виду наряду, особи внутрiшнього наряду можуть бути одягненi в формений або бойовий одяг i спорядження, замiсть каски надiвають кашкет або шапку.

Змiна осiб внутрiшнього наряду проводиться у встановлений начальником караулу або черговим по караулу час, в порядку встановленому Статутом служби ДПО МВС України i визначеному цим посiбником.

Права i обов'язки осiб внутрiшнього наряду караулу регламентуються Статутом служби (статтi 219-223).

Так, черговими по караулу призначаються командири вiддiлень, а якщо в штатi караулу один командир вiддiлення, то черговим по караулу призначаються старшi пожежники, i найбiльш пiдготовленi i досвiдченi пожежники.

Черговий по караулу зобов'язаний :

  •  знати обов'язки всiх осiб караулу, iнструкцiю обов'язкiв начальника чергового караулу;
  •  при вiдсутностi, або пiд час вiдпочинку начальника караулу, виконувати його обов'язки;
  •  проводити змiну осiб внутрiшнього наряду i перевiрку несення ними служби;
  •  стежити за статутним порядком в караулi, виконанням розпорядку дня особовим складом караулу, за справним утриманням обладнання, iнвентаря i майна за дотриманням чистоти та правил техніки і пожежної безпеки в приміщеннях і на прилеглій до частини території, а також за опаленням та освітленням приміщень;
  •  про всі події і порушення, що сталися під час несення служби у внутрішньому наряді, доповідати начальнику караулу;
  •  представлятись особам, які прибули до підрозділу з питань, що стосуються діяльності пожежної охорони.

Днювальний по гаражу пожежної частини.

Як правило, днювальним по гаражу пожежної частини призначаються водії пожежних автомобілів, а якщо у штатах караулу є тільки один водій, то днювальним по гаражу призначаються й інші особи із складу караулу (наприклад: старший водій, якщо він входить в склад чергового караулу, старший пожежний, пожежний).

Днювальний по гаражу зобов'язаний:

  •  не допускати в гараж осіб, які не мають на це права;
  •  допускати особовий склад караулу в гараж тільки для виконання службових обов'язків, чергові водії допускаються тільки до закріпленої за ними техніки. Переміщення пожежно-технічного обладнання на пожежних автомобілях і техніці здійснюється лише в присутності командирів відділень цієї техніки;
  •  забезпечувати дотримання в гаражі встановленого проти-пожежного режиму, правил техніки безпеки, чистоти і порядку;
  •  стежити за дотриманням необхідної температури повітря в гаражі, вчасно провітрювати приміщення гаража, в нічний час вмикати чергове освітлення.

Вартовий біля фасаду пожежної частини.

Постовим на фасаді призначаються особи із числа всього особового складу чергового караулу (командир відділення, старший пожежник, водій, пожежник).

Постовий на фасаді зобов'язаний:

  •  постійно знаходитись на місці, яке визначено начальником пожежної частини для несення служби;
  •  бути уважним, стежити за обстановкою в зоні видимості поста, і в разі подій, що стосуються підрозділу, негайно доповідати начальнику караулу;
  •  зустрічати сторонніх осіб, які прибули до підрозділу, з'ясовувати мету їхнього прибуття, у межах своєї компетенції вирішувати з ними питання (до кого звернутися, куди пройти, кого запитати, тощо), у разі необхідності викликати чергового по караулу або начальника караулу;
  •  представлятись прибулим до підрозділу особам начальницького складу пожежної охорони, наприклад: "Товаришу капітан! Постовий на фасаді першої зміни старшина Сірко". У разі потреби викликати чергового по караулу або начальника караулу;
  •  приймати від громадян заяви про пожежі, аварії, стихійне лихо;
  •  у випадку отримання сповіщення про пожежу (аварію), через диспетчера ПЗЧ або чергового по караулу дати загальну тривогу і представити заявника начальнику караулу;
  •  не допускати зупинки будь-яких видів транспорту перед брамою гаража і стоянки неслужбового транспорту на території пожежної частини у невизначених для цього місцях;
  •  суворо дотримуватись встановленого порядку допуску до пожежнго депо осіб, які не належать до особового складу пожежної частини;
  •  не допускати перебування особового складу пожежної частини перед фасадом будинку без службової необхідності.

3.2.4 Порядок зміни чергових караулів

З метою перевiрки наявності та готовностi особового складу караулу до несення служби, а також наявності пожежної техніки та обладнання в справному стані і придатності їх до використання в будь-який час, і проводиться змiна караулiв. Статутом служби Державної пожежної охорони МВС України встановлено, що змiна караулiв повинна проводитись не бiльше 30 хвилин. Весь особовий склад заступаючого караулу прибуває в пожежну частину не пiзнiше, як за 10 хвилин до початку змiни.

Начальник заступаючого караулу до початку змiни (не пiзнiше як за 10 хвилин до зміни) отримує вiд начальника частини (його заступника або особи, яка його замiщає) перелiк додаткових заходiв щодо посилення служби. Вiд начальника караулу, який змiнюється, вiн отримує вiдомостi про змiни стану протипожежного водопостачання, проїздiв, пiд'їздiв, засобiв зв'язку, сигналiзацiї тощо. Вiд чергового диспетчера центрального пункту пожежного зв'язку (ЦППЗ) начальник караулу отримує додатковi вiдомостi про змiну оперативної обстановки в районi обслуговування пожежної частини i в гарнiзонi пожежної охорони в цiлому.

Пiсля отримання необхiдної оперативної i додаткової iнформацiї щодо покращання несення служби, у встановлений розпорядоком дня термiн (800 або 900 годин) начальник караулу, що заступає, подає команду “На зміну”. По цій команді черговий (радіотелефоніст) ПЗЧ подає 3 коротких сигнали з метою оповіщення всього особового складу караулів про початок зміни. По цій команді особовий склад караулів, що змінюється і що заступає, одягає бойовий одяг та спорядження і шикується в різних місцях, завчасно визначених начальником пожежної частини (в приміщеннях або в гаражі пожежного депо), як показано на схемі:

Після цього начальник караулу, що заступає зобов’язаний провести такі заходи:

  •  перевірити наявність і готовність особового складу до несення служби, його зовнішній вигляд, дотримання встановленої (у відповідності із статутними вимогами) форми одягу, стан бойового одягу та спорядження пожежників і вжити заходів по усуненню недоліків;
  •  розподілити пожежників за номерами бойового розрахунку на пожежні автомобілі, призначити внутрішній наряд, постових, дозорних та провести з ними інструктаж;
  •  перевірити у водіїв наявність посвідчень на право керування транспортним засобом, свідоцтв на право роботи на пожежному автомобілі та медичних довідок про стан здоров’я і дозвіл на право керування автотранспортом;
  •  перевірити знання особовим складом караулу своїх обов’язків;
  •  розповісти особовому складу про оперативну обстановку в районі виїзду пожежної частини (на об’єкті) і в гарнізоні пожежної охорони.

В цей же час начальник караулу, що змінюється, підводить підсумки несення служби особовим складом за минулу добу, дає оцінку роботи підлеглих, об’являє досягнуті результати, вказує на недоліки, які мали місце під час несення служби та в процесі гасіння пожеж (якщо такі виникали) і звертає особливу увагу на необхідність та шляхи їх усунення.

Особовий склад караулу, який заступає на чергування, для несення служби розподіляється в такому порядку:

  •  бойовий розрахунок на пожежні автомобілі призначається відповідно до табеля;
  •  на кожний пост (дозор) призначаються 2 особи: 1-ша з яких знаходиться на посту (в дозорі), а 2-га в бойовому розрахунку.

Для виконання обов’язків дозорного призначаються командири відділень, старші пожежники і пожежники із складу бойвого розрахунку, які вільні від несення служби на постах і у внутрішньому наряді. Необхідно мати на увазі, що особовий склад, який призначений для несення служби в дозорах, до виходу в дозор і після повернення з дозору знаходиться в бойовому розрахунку і виїжджає в складі караулу на пожежу.

Після розподілення особового складу караулу, який заступає, за номерами бойового розрахунку, на пости і в дозори, він займає свої місця згідно схеми шикування караулу для проведення розводу.

прочитати

Дати під запис.

прочитати

  1.  Закріплення вивченого – 5 хв.
  2.  Підбиття підсумків – 5 хв.:
  •  вказати на питання, які вимагають підвищеної уваги;
  •  оголосити оцінки;
  •  відповісти на запитання.

План – конспект склав:

Начальник караулу стажист

Мол. с-т. служби  ЦЗ       О.І.Запотинський




1. по теме Роль факта в познании законов природы и общественной жизни
2. Тема 2 Сущностные идеи права Вопросы для подготовки- Право как свобода Свобода как философская катего
3. Биология 1 Переведите названия растений на русский язык- ven stiv
4. Исследование клеточного цикла методом проточной цитометрии
5. Статья- Этногенез и основные факторы этнической эволюции
6. ключової фігури
7. тематики Вопросы для подготовки к экзамену по дисциплине Физика Механическое движение
8. реферату- Своєрідність правової системи Шотландії
9. Тема 7 Решение уравнений и их систем
10. технічних працівників і робітників при дослідженнях методами свердловинної геофізики В людиноднях н
11. Капсюльдетонатор КД ~ небольшой заряд чувствительных инициирующих веществ размещенный в металлической
12. Сочность цианотичность окраски слизистой оболочки вульвы обильный прозрачный секрет считают признаками
13. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук2
14. На тему- Механизм мышечного сокращения и расслабления
15. Евророс 1 Время проведения- Четверг ~ с 16
16. Тема Слова близкие и противоположные по смыслу синонимы и антонимы
17. Course lot of time. work~life blnce is not just bout people wnting to leve the office t resonble time ~ they know tht they hve to compete ginst those who re prepred to work until the e
18. Берлинский зоопарк (berlin zoo)
19. Приемы управления вниманием в деловом общении
20. Введение Фискальная политика оказалась одним из наиболее сложных компонентов процесса трансформации поск.html