Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Статистичне вивчення виконання плану за обсягом і асортиментом продукції, обсягом реалізованої продукції з врахуванням виконання зобовязань на поставки.
Показник виконання плану за асортиментом продукції розкриває одну з важливих особливостей виконання плану за обємом продукції. План за обємом продукції може бути виконаний і перевиконаний або й не виконаний. В цьому випадку неможливо позитивно оцінювати підсумки роботи підприємства, бо невиконання плану за номенклатурою ставить у скрутне становище суміжні підприємства. Тому підприємства повинні виконувати план не лише за обємом, але й за даним асортиментом (номенклатурою) продукції.
Показник виконання плану за асортиментом зазвичай обчислюється так: продукти, за якими план виконаний чи перевиконаний зараховуються у виконання плану за асортиментом у розмірі вартості планового випуску; продукти, за якими план не виконаний у розмірі вартості фактичного випуску. Отож, в зарахування йде менше з 2-ох чисел. Потім ці числа додаються і діляться на вартість продукції по плану. Для оцінки планового і фактичного випуску приймаються одні і ті ж ціни. Фактично вироблені продукти, що не передбачені планом, при розрахунку цього показника не враховуються. Таким чином, при виконанні чи перевиконанні плану за обсягом продукції кожного виду процент виконання плану за асортиментом дорівнює 100; якщо план по випуску не виконаний хоча б по одному виду продукції, процент виконання плану по асортименту завжди буде менший 100.
При визначенні цього показника із загального обєму реалізації по плану виключається розмір недопоставок по кількості терміном та асортиментом у відповідності із заключними договорами і нарядами-замовленнями зовнішньоторгових організацій. Показник визначається як за звітний місяць, так і наростаючим підсумком з початку року. Погашення заборгованості по договірним зобовязанням включається лише в дані наростаючим підсумком.
Наприклад, підприємство в січні при плані реалізації в 500 тисяч гривень поставило у відповідності з договорами продукції на 455 тисяч гривень і виконало план на 91 %. У лютому при плані реалізації 480 тисяч гривень з урахуванням виконання зобовязань по поставках було реалізовано продукції на 535 тисяч гривень, в тому числі на ринок не доставок січня 30 тисяч гривень. Отже, виконання плану лютого по цьому показнику буде не 535 тисяч гривень, а 505 тисяч гривень, що відповідає виконанню плану на 105,2 % (505 : 480 = 1, 05). Виконання плану наростаючим підсумком за січень-лютий складе 101%.
Із сказаного випливає, що показник обєму реалізації продукції з врахуванням виконання зобовязань по поставках аналогічний коефіцієнту виконання плану по асортименту.