Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Питання формування загальнокультурної компетентності
майбутнього вчителя в історії педагогіки
Анотація.
У статті представлені погляди педагогів і філософів стародавніх цивілізацій Китаю, Індії, Греції щодо первісного поняття культури. Автор представляє основні змістовні компоненти загальнокультурної компетентності майбутнього вчителя морально-етичні, духовні основи; характеризує функцію вчителя розвиток загальної культури особистості та суспільства, що має прояв у способі мислення, діях, вчинках, відносинах через предмети викладання; виокремлює роль вчительської професії у формуванні як світогляду, так і громадянської позиції молодої людини.
У контексті дослідження здійснена спроба щодо розкриття питання творення загальної культури з часів античності, розуміння індивідуальних, загальнолюдських цінностей, формування культури міжособистісних відносин. Представлено аналіз питання виховання духовних потреб особистості, вдосконалення фізичного стану тіла і души, розуміння природи мислення, переживань, страждань, що знаходить своє відображення в сучасних теоріях, практиках, концепціях виховання, навчання, розвитку, освіченості, а також самовихованні, самовдосконаленні особистості майбутнього вчителя.
Зясовано, що формування загальнокультурної компетентності передбачає уміння майбутнім вчителем володіти власним емоційним станом, дотримуватись і впроваджувати етичні та моральні норми поведінки у педагогічному спілкуванні і діяльності, створювати гуманні стосунки та ін. Спираючись на вивчення і аналіз педагогічного досвіду філософів Конфуція, Піфагора, Сократа, Платона, Аристотеля у дослідженні з проблеми формування загальнокультурної компетентності, автор стверджує, що вдосконалення освітніх програм у відповідності до вимог формування загальнокультурної компетентності майбутніх учителів і позначається на умінні застосовувати методи самовиховання, самовдосконалення щодо усвідомлення значущості своєї професії.
Ключові слова: загальнокультурна компетентність, загальна культура, функція вчителя, морально-етичні та духовні основи загальнокультурної компетентності.