Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Практична робота № 5
Тема: «Підбір обезпилуючого обладнання.»
Мета: Навчитися підбирати обезпилуюче обладнання.
Послідовність виконання роботи
I. Ознайомлення з методикою підбору обезпилуючого обладнання, систем вентиляції і кондиціонування для очистки від пилу застосовують пилоочисне обладнання, яке поділяється на пиловловлювачі та фільтри.
Робота пиловловлювача характеризується такими параметрами:
1. Коефіцієнт ефективності Е,%.
2. Продуктивність на повітрі або газі, м3/год.
3. Опір тиску Р. Його значення визначається різницею тиску на вході в прилад і на виході.
4. Пиловміст, кг/год це кількість пилу, яку фільтр накопичує між двома послідовними регенераціями. Регенерацію виконують при наявності збільшення опору фільтра у 2-3 рази.
5. Видалення повітря виконується за допомогою встряхування та проходження стиснутого повітря між фільтруючим матеріалом.
6. Питомі втрати повітряного навантаження, м3/м×м2 це відношення обємних втрат повітря або газу, який проходить крізь фільтр до поверхні фільтруючого матеріалу.
7. Вартість очищеного повітря. Має вигляд співвідношення чистого повітря до 1000 м3/год забрудненого повітря. Воно містить в собі капітальні вкладення на експлуатацію та електропостачання.
Під ефективністю очищення повітря розуміють відношення маси пилу, який вловлюється приладами обезпилювання до маси пилу, який поступає разом із забрудненим повітрям в прилад на очистку:
(1)
Якщо при обсязі поступаючого та видаленого пилу прилади пилоочисного фільтру не змінилися, то ефективність очистки повітря визначають за формулою:
(2)
де і - концентрація пилу в повітрі до і після очистки, гр/м3
Замість коефіцієнта ефективності очистки можна користуватися коефіцієнтом проскока.
Фільтри вибирають в залежності від концентрації пилу в повітрі та ПДК пилу в очищенному повітрі.
В залежності від ефективності фільтри поділяються на 3-и класи.
Таблиця 1 Класифікація повітряних фільтрів в залежності від їх ефективноті
Клас фільтру |
Розмір пилу, який вловлюється, г/мг |
Ефективність очистки |
Ретельна очистка |
||
Середня очистка |
||
Груба очистка |
Окрім урахування ефективності очистки повітря одночасно приймають до уваги початковий опір фільтра та зміну його опору при підвищенні концентрації пилу, а також конструктивні та експлуатаційні особливості фільтра.
Для різноманітних видів фільтрів у додатковій літературі приведені підвищення початкового опору фільтру від початкового питомого опору повітря та його навантаження, які називаються аеродинамічними характеристиками.
Також існують й пилові характеристики, які мають вигляд залежності підвищення опору запиленого повітря порівняно з початковою масою пилу у фільтрі.