Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Реферат на тему- організаційнопедагогічна технологія Формування фізичної активності школярів

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 23.11.2024

МІНІСТЕРСТВО  ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМ.М.КОЦЮБИНСЬКОГО

Реферат на тему:

«організаційно-педагогічна технологія

Формування фізичної активності школярів».

 Студента

                                                                                                          5курсу групи «А»

Інститут фізичного

Виховання і спорту

Мовчана Андрія

                                     План

Вступ

  1.  Фізичне виховання невідємна частина навчального процесу
  2.  Метою розвитку фізичної культури і спорту
  3.  Фізичне виховання та масовий спорт (спорт для всіх) у формуванні здорового способу життя
  4.  Забезпеченнярозвитку фізичної культури і спорту
  5.  Підходи до формування здорового способу життя в сучасній школі

ВСТУП

Освітня галузь «Технології» має на меті сформувати технічно і тєхнож»гї**но грамотну особистість випускника загальн оосвітнього навчального закладу, дати учням загальні відомості про основи виробництва з елементами підприємницької діяльності, різноманітні виробничі технології* у тому числі інформаційні, із сфери домашнього господарювання тощо. Ця освітня галузь сприяє професійному самовизначенню учнів, приіцеплює їм навички конструкторської діяльності. У межах цієї галузі учні, можуть одержувати допрофесійну трОсвітня галузь «Фізична культура І здоров'я» має на меті формування фізично загартованого і здорового покоління, готового до захисту Вітчизни, ознайомлення школярів з різноманітними оздоровлювальними системами, прищеплення культури здорового способу життя. Вона сприяє розвиткові рухових здібностей учнів в ігровій та спортивній діяльності, їх самовдосконаленню у руховій активності під час занять фізичними вправами і спортом. У рамках цієї освітньої галузі учні знайомляться з властивостями людського організму, правилами та умовами безпеки життя і діяльності людини,

1. Фізичне виховання невід’ємна частина навчального процесу.

Фізичне виховання є невід'ємною частиною всього навчально- виховного процесу в загальноосвітній школі, а урок — основною його формою.

Особливого сьогодні значення набуває пошук ефективних методичних підходів для прищеплення учням інтересу до занять фізичною культурою та впровадження новітніх технологій у систему шкільного фізичного виховання. Опубліковані результати досліджень свідчать, що при вступі до школи різні відхилення у стані здоров'я спостерігаються у кожної третьої дитини, а у дев'ятому класі - у кожної другої. Це пояснюється тим, що навчання у школі супроводжується дефіцитом рухової активності, нервовим перенапруженням, необхідністю засвоєння та переробки школярами великої кількості інформації.

Доведено,що одним із засобів зняття нервово-емоційного напруження є заняття фізичними вправами.Однак,лише третина (38,5%) учнів залучена до фізкультурно-оздоровчої роботи.Особливу тривогу викликає здоров`я дівчат старшого шкільного віку.

Заняття на шкільних уроках,позакласна робота (спортивні секції,фізкультурно-оздоровчі заходи) повинні сприяти поліпшенню психологічного клімату в учнівських колективах.Проте,як свідчить практика,однією із причин зниження рухової активності,фахівці називають падіння інтересу до традиційних уроків фізичної культури.Зокрема

А.Огнистий і М.Мединський  наголошують,що причиною низької мотивації учнів до уроків фізичною культурою є відсутність можливості вибору ними форм занять,ставлення самого вчителя до проведення уроків та незадоволеність школярів традиційним змістом фізкультури.

Попередньо проведене опитування школярок свідчить, ро ШД ВПЛИВОМ інтенсифікації навчального процесу із загальноосвітній дредмш®, вони віддають перевагу проведенню дозвілля? не довязаному ір духовою активністю, а швидше вибирають: комп'ютерні ігри, прослуховуваяия музики, перегляд телепередач, спілкування з друзями. Таким чдном, -сдабшас природна потреба в рухах. Ще однією причиною рухової пасивності дівчата назвали падіння інтересу до традиційних уроків фізичної яущури. та позаурочних занять.

Як відомо, юнацький вік, вважається найбільш складним у процесі росту і розвитку, школярки доволі прискіпливі стосовно ставлення до себе.

Особливо вразливі в цьому віці дівчата. Уважно вивчаючи своє обличчя й тіло, вони не завжди залишаються задоволеними результатами такого обстеження. Розуміючи недосконалість свого фізичного розвитку, вони боляче реагують на такий стан. Це спричиняє можливість скеровувати їхні прагнення до занять фізичними вправами, які допоможуть позбавитися недоліків фігури, зайвої ваги, набути правильної осанки, хода, краси рухів, позбавлять від почуття неповноцінності,

2, Метою розвитку фізичної культури і спорту є:

створення умов для забезпечення оптимальної рухової активності кожної людини впродовж усього життя, досягнення достатнього рівня фізичної та функціональної підготовленості,сприяння соціальному,біологічному та психічному благополуччю, поліпшенню стану здоров'я, профілактиці захворювань і фіичної реабілітації;

залучення до дитячо-юнацького та резервного спорту обдарованих осіб, створення умов для максимальної реалізації їхніх здібностей у спорті вищих досягнень, задоволення видовищних запитів населення, формування у громадян почуття гордості за єною країну, підвищення авторитету держави у світовому спортивному русі.

5. Державна політика у сфері фізичної культури І спорту спрямовується на вирішення таких завдань:

формування у населення сталих традицій та мотивацій щодо фізичного виховання і масового спорту як важливого чинника забезпечення здорового способу життя;

удосконалення форм залучення різних груп населения де регулярних та повноцінних занять фізичною культурою і спортом;

удосконалення на науково обгрунтованих засадах системи дитячо-юнацького спорту;

підвищення якості відбору обдарованих осіб до системи резервного спорту, створення умов для розвитку індивідуальних здібностей спортсменів на етапах багаторічної підготовки;

удосконалення системи формування та підготовки нашонаяьних збірних команд, передусім з олімпійських видів спорту;

переорієнтування системи керівництва сферою фізичної культури і спорту на забезпечення поєднання зусиль організацій фізкультурно-спортивної спрямованості;

сприяння поширенню клубної системи у сфері фізичної культури і спорту;

будівництво за підтримки органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування сучасних спортивних споруд  належного  обладнання та використання;

удосконалення економічних засад у сфері фізичної культури І спорту, запровадження ефективних моделей 2 кадрового, фінансового, матеріально-технічного, наукового, медичного та інформаційного забезпечення.

3. Фізичне виховання та масовий спорі1 (спорт длй всіх) у

формуванні здорового способу життя

Здоровий спосіб життя є визначальним чинником забезпечення тривалості активного життя, соціального, біологічного та психічного благополуччя громадян і передбачає оптимальну рухову активність, раціональне харчування, здоровий сон, додержання гігієнічних правил, відмову від тютюнокуріння, вживання наркотиків та зловживання алкоголем.

Фізичне виховання і масовий спорт є важливою складовою процесу повноцінного розвитку людини та її виховання, дієвим засобом профілактики захворювань, підготовки до високопродуктивної праці, захисту Батьківщини, забезпечення творчого довголіття, організації змістовного дозвілля, запобігання антигромадським проявам.

Формування та реалізація бажання використовувати рухову активність у повсякденній діяльності відбувається на підставі індивідуальних особливостей і потреб кожної людини. Першочергового значення набуває формування у громадян переконання у необхідності регулярного використання різноманітних форм фізичного виховання та масового спорту. Зміст і обсяг відповідних занять визначається на підставі науково обґрунтованих норм для окремих груп населення, наявних мотивів і цінностей, з урахуванням характеру рухової активності людини у професійній діяльності, навчанні та побуті.

В основу вітчизняної системи фізичного виховання покладається комплекс показників обсягу щотижневої рухової активності, рівень спеціальних знань про особливості рухової активності сучасної людини, її фізичний розвиток, стан функціональних систем організму, фізичної працездатності та рухових здібностей.

Завданнями держави у сфері фізичного виховання і масового спорту є:

розроблення та реалізація концепції сімейного активного дозвілля;

вдосконалення системи фізичного виховання у закладах




1. Бухгалтерские ошибки и их виды
2. ВАРИАНТЫ ЗАДАЧИ Л РАСЧЕТНОПРОЕКТИРОВОЧНОЙ РАБОТЫ 4 РАСЧЕТ БРУСА НА ПРОЧНОСТЬ ПРИ ИЗГИБЕ Составить
3. Конкурентоспособность торговой организации и ее роль в обеспечении эффективной работы на рынке
4. U.RU Интеграционный маркетинг новая форма управления рыночной деятельностью и ее актуальность для Росс
5. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Харків ~6
6. ДЕЛЬФИН КЛУБ ГРЕЦИЯ о
7. Озеро Байкал
8. тематические загадки.
9. Альтернативные теории эволюции На современном этапе не существует альтернативной концепции эволюционно
10. Five mountineers Joe Simpson nd Simon Ytes set out Пик в перуанских Андах
11. реферату- Концепції футурологіїРозділ- Історія економічних вчень Концепції футурології Серед багатьох п
12. и 14 в ногтевом сервисе не используется изза специфической мелкой спиральной нарезки плохо работающей по а
13. Понятие о патологическом агенте экзо и эндогенные патологические агенты Понятие об этиологии
14. е после его государственной регистрации в качестве юридического лица
15. Основы правового статуса человека и гражданина в Российской Федерации
16. варианта. [5] ЛИТЕРАТУРА Анализ наличия и состояния средств труда длительного пользования
17. I.org-. В зависимости от объекта номинации собственные имена разделяются на определенные классы- антропони
18. социальной нормы потребления электроэнергии
19. Введение 2.html
20. Что такое в Вашем понимании измена 2.html