Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Міф оповідання про минуле, навколишній світ, яке описує події за участю богів, демонів і героїв та історії про походження світу, богів і людства. Окремі міфи складаються у міфологію того чи іншого народу, яка лежить в основі характерного для нього світогляду.
Міф це не казка. Найголовніша відмінність міфу від казки полягає у тому, що міф не показує різницю між добром і злом.
Найпоширенішими були оповіді про виникнення й еволюцію світу, Сонця, Місяця, зірок та ін., про походження тварин, появу людини, про всесвітній потоп і т. д. Головними героями міфів зазвичай є боги, надприродні герої і люди. Міф не має чітко визначеного сюжету, не розповідається як казка, він переживається як реальне буття. Міф не має віри, оскільки природа є близькою і зрозумілою людині.
Крім персонажів вищої міфології (богів і богинь) слов'яни населяли також свій світ і менш значними істотами: русалками (духами природи, спочатку жили всюди: в лісах, лугах, долинах, а не тільки у воді), лісовиками, водяними, будинковими, банниками і інших дрібних божків і духів, пам'ять про яких не дійшла до наших часів.
Діти подивіться на екран, на екрані будуть запитання, на які ви повинні відповісти «Так» чи «Ні». Якщо «Так» то піднімаєте зелений кружечок, якщо «Ні» то червоний.
Запитання:
Сонце головне джерело світла й тепла, від нього залежить усе у природі, а отже, й сама людина. Сонце, місяць і зорі космічну родину виліплюють коровайниці й розташовують на весільному короваї. Сам коровай є символом сонця. Своєю формою, як і інші предмети, згадувані у весільних піснях (колесо, вінок, перстень), коровай нагадував сонце.
Місяць - це світило, за давніми уявленнями, мало величезний вплив не тільки на земну природу та господарські процеси, а й на життя самої людини. Місяць повязували з жіноцтвом, з таємними знаннями, з нічним проростанням рослинності. Місяць також символ судженого, він наречений або ж таємний коханець зорі. Місяць вважався покровителем жінок. Це покровительство можна пояснити ще й тим, що в космогонічній моделі всесвіту місяць співідносять із темрявою, водою, жінкою (на відміну від сонця, повязаного зі світлом, вогнем, чоловіком). Місяць, як і жінка, пряде. Місяць також символ парубка. Якщо дівчині уві сні присниться місяць-молодик, це знак, що слід чекати жениха.
Зоря в міфах багатьох народів це жінка. Дружина або сестра сонця, чи коханка місяця. Зоря повязана з Великою Богинею, чий чоловік, Бог неба, це місяць. Стародавнє зображення півмісяця із зіркою символізує цю пару. Втілення отієї міфічної Зорі це планета Венера (на небі увечері і вранці вона поряд із місяцем).
Мавки то вродливі молоді дівчата, високого зросту, лице миловидне і кругле, а коси довгі, спускаються на плечі і завжди затикані квітами. Одяг тонкий та прозорий, спереду виглядають як дівчата, а насправді не має в них ні тіла, ні душі. Через те немає в них і тіні, а коли бігають по траві, то вона під їхніми ногами не хитається. Мавку можна бачити. Вона і сама часом зачепить гарного парубка, почне жартувати з ним, а коли хто вподобає її заманює до танцю і може залоскотати до смерті того, хто звабиться її красою.
Відьма тому і називається відьмою, що про все відає і все знає. У кожному селі є відьма, а в деяких їх може бути і не один десяток, не кажучи вже про міста. Особливо гарні дівчата стають відьмами чи чарівницями і зваблюють до себе гарних парубків. А бридкі старі жінки всі легко можуть стати відьмами.
Русалки водяні богині, які живуть на дні водоймищ. Душі вони не мають, а тільки серце. Мавки то їхні подруги. Для русалок місяць то сонце їхнє, і коли він світить та зявляються перші зорі, виходять вони тихої ясної ночі з своїх кришталевих теремів, у яких живуть на дні річок та озер, на шовкові береги і співають чарівні пісні. Русалки напрочуд ніжні й сумні дівчата, одягнені в довгі аж до пят білі сорочки або зовсім голі, у зелених віночках із осоки чи галузок, з довгим розпущеним волоссям до самих колін. Русалки (мавки, лоскітниці) водяні божества.
Амазонки жінкивойовниці, які не терпіли у своєму середовищі чоловіків. Стародавні історики розрізняли азіатських, скіфських та африканських амазонок. Амазонки займалися скотарством мисливством, рибальством, хліборобством, ремісництвом та військовим добутництвом.
8. Кросворд.