Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Зміст
Вступ
Будівництво одна з галузей матеріального виробництва в якій зайняті робітники багатьох професій: монтажники,маляри,штукатури,плиточники тощо. Професія опоряджувальники досить почесна на будівництві.
Висококваліфікований штукатур наприклад здатний крім звичайної виконувати кольорову декоративну штукатурку архітектурні елементи оздоблення будівель і внутрішніх поверхонь реставрації роботи. Лицювальники облицьовують зовнішні і внутрішні поверхні штучними або природніми плитками виконують мозаїчні лінолеумні та інші роботи.
Штукатурні та облицювальні роботи виконують у будинках збудованих із штучного чи природного каменю (цегли,керамічних або бетонних каменів,черепашника тощо) з великих панелей бетонічнокерамічних блоків. Після опорядження будівель та їх приміщення набувають завершеного вигляду,в них створюються потрібні санітарно-гігієнічні і естетичні умови для життя і праці людей.
У загальному обсязі будівництва опоряджувальні роботи займають значну частину. Тому зниження їхньої вартості і трудомісткості має важливе значення для інтенсифікації будівництва і можливе лише за умов максимального застосування в роботі сучасних опоряджувальних машин і механізмів нових матеріалів і строки організації праці. Великопанельне і великоблокове будівництво зменшує обсяг опоряджувальних робіт безпосередньо на будівельному майданчику значну частину цих робіт виконують на заводах застосовуючи тут механізацію і автоматизацію;можна досягти значного зниження трудомісткості опоряджувальних операцій. Підвищенню продуктивності праці поліпшенню якості та знижки собівартості будівельних робіт сприяють також нові форми та методи наукової організації праці (НОП):створення комплексних механізованих бригад,застосування нових пристроїв,уміле використання технологічних карт, трудових процесів тощо. Підвищення якості виконувальних робіт залежить від кваліфікації ініціативи кожного робітника сумлінного ставлення до своїх обовязків правильної організації праці в бригаді. Нині на будівельних майданчиках працюють тисячі опоряджувальників,багато з них закінчили професійно-технічне училище для успішності виконання завдань кожен будівельник,зайнятий на опоряджувальних роботах має добре опанувати технологію їх виконання ,будову і роботу застосованих машин і механізмів,передові методи організації праці.
Інструменти
Контрольна рейка з рівнем для перевірки рівності поверхні.
Рулетка для розмічування місць розміщення майбутньої гідроізоляції.
Скарпел і молоток для зрубки випуклостей і горбів з основи.
Волосяна щітка для очищення від пилу.
Металева щітка для очищення основи від сміття та бруду.
Ніж для відрізання рулонної гідроізоляції.
При влаштуванні облицювальної гідроізоляції використовують видатковий робочий бачок для гарячої бітумної мастики.
Для транспортування рулонних матеріалів і мастики використовують візок.
Матеріали
При проведенні будівельних і ремонтних робіт часто виникає необхідність гідроізоляції, наприклад, гідроізоляції підлоги, крівлі, фундаментів. Для цих цілей використовуються спеціальні матеріали для гідроізоляції, мастики, смоли.
Мастика по своїх властивостях і способі виготовлення дуже схожа на клей і відрізняється від нього підвищеною в'язкістю і наявністю додаткових компонентів в складі. Виділяють наступні категорії мастик: бітумна мастика, резінобітумная мастика і полімерна мастика.
Мастика здатна виконувати безліч функцій. Її використовують для приклеювання синтетичних матеріалів, облицювальних плиток, для покриття форм замість мастил, для антикорозійного покриття, для закладення швів і так далі Але все таки основною функцією мастики є гідроізоляція і приклеювання матеріалів для гідроізоляції.
Рулонна гідроізоляція і проникаюча гідроізоляція - две основних різновиду матеріалів, використовуваних для гідроізоляції фундаментів, крівлі, підлоги і ін.
Рулонна гідроізоляція є класичним матеріалом для гідроізоляції, надійність і якість якого перевірені часом.
Проникаюча гідроізоляція зручніша при ремонті і відновних роботах по гідроізоляції. Однією з головних переваг проникаючої гідроізоляції є те, що її можна наносити зсередини. Крім того, проникаюча гідроізоляція володіє рядом додаткових функцій, як, наприклад, захист від грибка і підвищення морозостійкості конструкцій.
Мастика бітумна МГХ
Бітумна мастика МГХ призначена для зовнішньої і внутрішньої гідроізоляції бетонних, залізобетонних, металевих, дерев'яних і інших будівельних конструкцій. Бітумна мастика може застосовуватися для приклеювання різних будівельних матеріалов.
Розбавляти бітумну мастику рекомендується сольвентом або толуолом. Робота з мастикою МГХ допускається при температурі не нижче -10 С. Прі негативній температурі мастику рекомендують підігріти до +30 С- +50 С.
Гарантійний термін зберігання бітумної мастики МГХ - 12 місяців з дня виготовлення.
Полімерна мастика КН-3
Мастика КН-3. ТУ 24,6-21479969.008-2001
Мастика КН-3 є наповненою полімерною композицією на основі каучуку, пластифікаторів в суміші органічних розчинників і спеціальних добавок. Вдало підібраний склад мастик забезпечує зручність при використанні необхідну міцність клейового шва і оптимальну вязкость для фіксації склеюючих матеріалів.
Клейовий шов мастики КН-3 відрізняється високою стійкістю до дії води і миючих засобів, а також володіє такими важливими якостями, як міцність і еластичність. Мастика призначається для приклеювання нітро- і полівінілхлоридного лінолеуму, паркету, керамічних і полівінілхлоридних плиток до різних поверхонь (бетону, дереву, оргаліту, і ін.) Перед вживанням мастику КН-3 необхідно ретельно перемішати. При необхідності розбавити до необхідної консистенції розчинником Р-646.
Смола ЕД-20
Смола ЕД-20. ГОСТ 10587-84
Смола ЕД-20 є розчинним і плавким реакційно-здатним олігомерним продуктом на основі епіхлоргідрину і дифенілолпропану. Епоксидно-діанові неотвержденниє смоли можуть бути переведені в неплавкий і нерозчинний стан дією отверждающих агентів різного типа. Смола ЕД-20 використовуються в електротехнічній, радіоелектронній промисловості, авіа-, судо- і машинобудуванні, в будівництві як компонент заливальних і просочувальних компамаудов, клеїв, герметиків, єднальних для армованих пластиків.
Гідросклоізол
Рулонна гідроізоляція високої якості, яку можна укладати будь-яким зручним для Вас способом: за допомогою бітумно-полімерної мастики, за допомогою підплавлення нижньої сторони матеріалу для гідроізоляції або шляхом механічної фіксації.
гідросклоізол - сучасний високоякісний матеріал. гідросклоізол отриманий шляхом безперервного, двухстороннего нанесення на основу розплавленої бітумної маси, що складається з бітуму, наповнювача і технологічних добавок. При виробництві гідросклоізола як основа використовують не гниючі скловолокнисті матеріали, що сприяє збільшенню терміну експлуатації до 15 років.
Задача
Розмір підлоги 3*2.5
Sруб = 1 рулон рубероїду = 7 15м2 (від марки)
Sпід = 3*2.5 = 7.5м2 (площа підлоги)
Рубероїду потрібно для одного полотна у два шари = 7.5м2*2 = 15м2
Відповідь:потрібно 15м2 рубероїду або 1 рулон
Контроль якості
Число шарів оклеюєчої ізоляції встановлюється проектом і може бути від 2 до 5 залежно від напору води.
Руберойд з дрібним мінеральним посипанням перевіряють на цілісність і протирають ганчіркою , змоченою в розчиннику ( зеленому або соляровому маслі, лакойл або гасі ), що робить матеріал більш еластичним і покращує при наклейці його зчеплення з основою. Матеріал витримують у розкатаному стані, а потім закочують зворотною стороною, щоб усунути хвилі і здуття при його наклеюванні .
Робочий тримає полотна і круговими рухами без пропусків завдає розчинник, пересуваючись уздовж полотна. Крайку для нахлестки протирають дрантям, змоченою в розчиннику.
Зберігають рулони щоб уникнути склеювання шарів у вертикальному положенні.
Перед наклеюванням гідроізоляційного килима поверхню підстилаючого шару або стяжки вирівнюють і висушують, кути скошують по фаски під кутом 450 або заокруглені по радіусу 10 см, виступаючу арматуру зрізають. Основу очищають від сміття і пилу і грунтують розрідженим бітумом.
Сухість підстави перевіряють пробним наклеюванням шматка рулонного матеріалу розміром 1 * 1 м. Якщо при отдіранія матеріалу остившая мастика не відступає від основи, то воно придатне для наклеювання рулонного килима.
Для прискорення сушки підстави застосовують переносні калорифери.
Роботи починають від деформаційних швів або вододілів. При влаштуванні двошарового килима спочатку укладають смугу руберойду шириною в половину ширини рулону. Подальше полотно укладають по крейдяний розмітці, щоразу на половину ширини покладеної смуги. Таким чином килим наклеюють в два шари, зрушуючи кожну наступну смугу на половину ширини рулону. Укладання кожного полотнища починають з приклеювання його кінців довжиною 60-70 см, потім встановлюють на каток - розкладальник скачану частина рулону і надягають на вісь утримувача. Гарячий бітум наносять на поверхню основи і на неї накочують полотнища рулонного матеріалу.
Охорона праці
До гідроізоляційних робіт допускаються робітники не молодше 17 років, які пройшли медичний огляд.
Особи із захворюваннями шкіри, верхніх дихальних шляхів, шлунково -кишкового тракту, запаленням очей до роботи не допускаються.
При роботі з гарячим бітумом робітники повинні бути в брезентових костюмах і рукавицях, в шкіряних черевиках або гумових чоботях.
Місця, де встановлені термоси та мастикопроводи, повинні бути огороджені.
За підігрівом бітуму в термосах повинен спостерігати ознайомлений з методами варіння робочий, що має термометр зі шкалою на 250 - 3500С і необхідний інструмент. Підігрівати бітум понад 2200С забороняється.
Біля термосів повинен знаходитися комплект проти- пожежних засобів: пінні вогнегасники, лопати, сухий пісок в ящиках.
Термоси встановлюють на відстані не менше 50 м від будівлі, що будується, а бак з паливом - на відстані не менше 5 м від термоса.
При нанесенні гарячого бітуму і грунтовки методом розпилення робітник повинен бути в захисних окулярах.Розчинники, грунтовки і холодні мастики зберігають в окремих коморах.
Загорівшийся бітум гасять піском або пінними вогнегасниками. Гасити водою палаючий бітум забороняється, тому що при цьому утворюється пара, що сприяє посиленню полум'я.
Приміщення де готують рулонні матеріали до наклеювання, слід добре провітрювати, так як пари розчинників , застосовуваних для обробки руберойду, шкідливо впливають на здоров'я.