Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
26 Функції управління державним боргом.
-пошук ефективних умов запозичення коштів з погляду мінімізації вартості боргу;
-недопущення неефективного та нецільового використання запозичених коштів;
- забезпечення своєчасної та повної сплати суми основного боргу та нарахованих відсотків;
- визначення оптимального співвідношення між внутрішніми та зовнішніми запозиченнями за умови збереження макрофінансової рівноваги;
- забезпечення стабільності валютного курсу та фондового ринку.
27 Ризики управління державним боргом.
Відсотковий зростання відсоткових ставок;
Валютний знеціненнянаціональноївалюти;
Рефінансування відсутністьможливостіздійснюватизалучення в достатніхобсягах;
Ліквідності поява нестачі коштів державного бюджету, необхідних на погашення зобовязань.
Бюджетний ризик значного недовиконання дохідної частини бюджету, що спричиняє необхідність суттєвих залучень державного боргу;
Рейтинговий ризик зменшення кредитного рейтингу держави, що спричиняє зростання відсоткових платежів за державним боргом;
Операційний ризик технічного і людського характеру, ризик форс мажорних обстави;
Кредитний ризик неповернення або непогашенязобовязань перед державою.
28Методи управління державним боргом.
Ринкові методи:
-секюритизація
-конверсія
-уніфікація
-консолідація
-викуп боргу з дисконтом
Неринкові
-пролонгація
-мораторій на виплату боргу
-дефолт
-анулювання боргу
- реструктуризація боргу
29Місцеві фінанси система економічних відносин, пов'язаних з формуванням, розподілом і використанням фінансових ресурсів, необхідних органам місцевого самоврядування для виконання покладених на них завдань.
30Функції місцевих фінансів: розподільна, контрольна та стимулююча.
31Місцеві фінансові інститути.
до місцевих фінансових інститутів належать: місцеві бюджети, місцеві податки і збори, цільові фонди органів місцевого самоврядування, комунальний кредит, місцеві позики.
Центральне місце у системі місцевих фінансів займають місцеві бюджети, яких нині налічується понад 12 тис. До їх складу належать: бюджет Автономної Республіки Крим, обласні, районні бюджети, бюджети районів у містах та бюджети місцевого самоврядування (бюджети територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об'єднань).
32Бюджетний федералізм передбачає самостійність органів місцевої влади у прийнятті рішень щодо якості і переліку місцевих послуг, у сфері оподаткування і розміщення ресурсів, в управлінні комунальним майном, у залученні альтернативних джерел доходів тощо.
Бюджетний федералізм передбачає проведення бюджетної децентралізації, основною метою якої є покращення якості суспільних послуг, що надаються громадянам за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Причому відповідальність за надання таких послуг несуть загальнодержавні або місцеві органи влади.
33Фінансове вирівнювання- приведення витрат бюджетів (за економічною і функціональною класифікацією) у відповідність до гарантованого державою мінімального рівня соціальних послуг на одного мешканця, ліквідація значних диспропорцій у здійсненні бюджетних видатків у розрізі окремих територій.У широкому розумінні фінансове вирівнювання відображає процеси політичного, економічного і соціального значення, за допомогою яких вирішуються загальнодержавні завдання щодо забезпечення динамічного зростання економіки, розвитку продуктивних сил, покращення добробуту населення, усунення розбіжностей у рівнях розвитку окремих територій, фінансового забезпечення місцевого самоврядування, вирішення національних проблем тощо.
34Податкова система це сукупність загальнодержавних податків і зборів, які справляються в установленому законом порядку.
35Ефективність податкової політики визначається :
-ефективністю та справедливою системою оподаткування
-системо інституцій,які спроможні реалізувати податкову політику держави
-системою відносин,між платниками податків і державою,орієнтованою на європейський рівень якості
36Принципи оподаткування
Способи ухилення від сплати податків:
Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків(1000, 3000, 5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) передбачена у розмірі від 1000 до 25000 нмдг ( неоподаткований мінісус 17 грн.) та позбавлення права займати певні посади до 3 років.
37Податки це система обовязкових, безумовних платежів фізичних чи юридичних осіб, які є одним з джерел формування доходів бюджету.
38Функції податків:
39Елементи податків.
40Класифікація податків
41Елементи ПДВ
42Елементи акцизного податку і мита.
43Елементи податку на прибуток підприємств.
44Елементи податку на доходи фізичних осіб.
45Елементи податку на нерухоме майно.
46Складові соціального захисту населення України
1) Соціальне забезпечення це надання певним категоріям громадян соціальних виплат за рахунок коштів бюджетів. Соціальні виплати малозабезпеченим сімям, сімям з дітьми, жертвам війни чи політичних репресій. Однак залежать від економічної політики уряду, стану державного бюджету, так і від механізму їх надання. Зменшення фінансових можливостей держави може призвести до затримки чи зменшення розмірів соціальних виплат.
2) Соціальна допомога також побудована на фінансуванні за рахунок податків, інших надходжень до бюджетів. Однак ці кошти направляються не фізичним особам, а підприємствам і організаціям як компенсація недоотриманих доходів. Соціальна допомога надається у формі житлових субсидій, різного роду пільг і зорієнтована на індивідуальну потребу громадянина.
3) Соціальне страхування це важлива складова частина соціального захисту населення.
Необхідність соціального страхування зумовлена такими причинами:
47Види загальнообовязкового державного соціального страхування:
-пенсійне страхування;
-страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням;
-медичне страхування;
-страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності;
-страхування на випадок безробіття;
та інші види страхування, передбачені законами України.
48Обєкти і субєкти страхування
Об'єктом страхування є страховий випадок, із настанням якого у застрахованої особи (члена її сім'ї, іншої особи) виникає право на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг.
Суб'єктами страхування є застраховані громадяни, а в окремих випадках члени їх сімей та інші особи, страхувальники і страховики.
49Страхові фонди це органи, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами. Усі застраховані громадяни є членами відповідних страхових фондів залежно від виду соціального страхування.
50Методи державного регулювання соціального страхування
Державне регулювання соціального страхування полягає у: