У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

явились набряки обличчя нижніх кінцівок підвищення температури тіла до 375 С головний біль блювання болі

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.4.2025

11.1. У дитини 9 років з"явились набряки обличчя, нижніх кінцівок, підвищення температури тіла до 37,5 °С, головний біль, блювання, болі в животі. Протягом 2-х тижнів на шкірі елементи стрептодермії. АТ 130/80 мм рт. ст. Загальний аналіз сечі: колір “м"ясних помиїв”, білок 2,0 г/л, лейк – 4-6 в п/зр, еритр – 1/4 п/зр. Загальний білок крові – 62,4 г/л, холестерин крові – 4,3 ммоль/л. Встановити попередній діагноз.

а) Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом; б) Гострий гломерулонефрит з нефритичним синдромом;  в) Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом, гематурією та гіпертензією; г) Гострий пієлонефрит; д) Гострий інтерстиціальний нефрит

11.2. Дівчинка 12 років знаходиться в лікарні з приводу гострого гломерулонефриту с нефритичним синдромом, період початкових проявів з порушенням функції нирок. На фоні сильної головної болі з"явились блювання, порушення зору, втрата свідомості, судоми. Вкажіть основний метод профілактики цього стану.

 а) Препарати кальцію; б) Кардіотоники; в) Кортикостероїди; г) Противосудомні засоби; д) Гіпотензивні препарати

11.3. У дитини 10 років констатовано гострий гломерулонефрит з нефритичним синдромом. Добовий діурез знижений на 50%. Після госпіталізації і дотримання суворого ліжкового режиму діурез поступово відновився після 4-ої доби. Який механізм зумовив олігурію в даному випадку?

а) Підвищення внутрішньосудинної коагуляції; б) Підвищення проникності базальних мембран; в) Зниження клубочкової фільтрації та підвищення реабсорбції;  г) Підвищення секреції ангіотензину ІІ; д) Підвищення продукції альдостерону  

11.4. Дівчинка 13 місяців від народження доставлена батьками в приймальний покій із скаргами на відмову від їжі та пиття, блювання, виражену загальну блідість, потемніння та різке зменшення кількості сечі за останню добу, загальну пастозність. З анамнезу відомо, що протягом двох останніх діб у дитини спостерігались зелені, рідкі, водянисті випорожнення  10-12 разів на добу. Який синдром найімовірніше визначає тяжкість стану дитини?

а) Септичного шоку;  б) Токсикозу з ексикозом; в) Дисемінованого внутрішньосудинного згортання;  г) Гострої ниркової недостатності; д) Гострої дихальної недостатності

11.5. Хлопчик 7 років поступив до стаціонару зі скаргами на біль в попереку, набряки обличчя, червоний колір сечі. Виражені симптоми інтоксикації (зниження апетиту, блювання, блідість шкірних покровів). Позитивний симптом Пастернацького. В аналізі сечі: колір - бурий, питома вага - 1018, білок - 0,66 г/л, еритроцити покривають 1/2 поля зору, циліндри гіалінові – 3-4 в п/з. Першочерговим в призначенні є:

 а) Бензантинпеніцилін G; б) Преднізолон; в) Метіндол ; г) Амікацин; д) Лейкеран

11.6. У хворої  14 років на фоні хронічної ниркової недостатності продовжує прогресувати анемічний синдром. Вкажіть препарат вибору для патогенетичного лікування вказаного синдрому:

 а) Еритроцитарна маса; б) Феррум- лек; в) Ціанокобаламін; г) Еритропоетин;  д) Фолієва кислота   

11.7. У хворої 13 років, діагностовано хронічну ниркову недостатність, азотемічну стадію. В сироватці крові виявлено зниження вмісту кальцію, підвищення рівня лужної фосфатази, а на рентгенограмі кісток передпліччя та китиці - ознаки остеопорозу. Які з названих препаратів потрібно застосувати для лікування та профілактики остеопатій у даного хворого?  

а) Кальцію без вітаміну Д; б) Вітаміну Д і кальцію; в) Фосфору та вітаміну В1; г) Цинку і молібдену; д) Полівітамінів і марганцю  

11.8. Дитина 4 років знаходиться на лікуванні в реанімаційному відділенні з діагнозом: Гостра ниркова недостатність, олігоанурична стадія. На ЕКГ: високий зубець Т, розширення комплексу QRS, зміщення інтервалу S-Т нижче ізолінії. Про яке порушення електролітного балансу можна думати?

а) Гіпокальціємія; б) Гіпокаліємія ; в) Гіперкаліємія; г) Гіперкальціємія; д) Гіперфосфатемія

11.9. У  хлопчика 12 років з хронічною нирковою недостатністю діагностована остеодистрофія. Тривале призначення препаратів кальцію та метаболітів вітаміну Д виявилося неефективним. Прогресуюча ренальна остеопатія є показом для проведення операції:

а) Тімоектомії;  б) Тиреоїдектомії; в) Кріогіпофізектомії; г) Адреналектомії;

д) Паратиреоїдектомії  

11.10. Дівчинка 6 років скаржиться на загальну слабість, зниження апетиту, дворазове блювання, біль голови та в попереку. 12 днів тому перенесла ангіну.  Об’єктивно: шкіра  бліда, пастозність обличчя, позитивний симптом  Пастернацького. Кров: нормохромна анемія, ШЗЕ- 15 мм/год, нейтрофільний лейкоцитоз. В аналізі сечі: білок- 1,5 г/л, вилужені еритроцити до 20 в полі зору, гіалінові циліндри- 5 в полі зору. Ваш діагноз:

 

а) Гострий гломерулонефрит; б) Гострий пієлонефрит; в) Хронічний пієлонефрит; г) Хронічний гломерулонефрит; д) Підгострий злоякісний гломерулонефрит  

11.11. У 10- річної дитини із гострим гломерулонефритом, нефритичним варіантом через 48 годин від початку захворювання виник різкий головний біль, диплопія, амавроз. Рівень артеріального тиску становить 180/120 мм.рт.ст. Яке ускладнення розвинулося?

а) Ішемічний інсульт; б) Гіпертонічна криза; в) Гіпертонічна енцефалопатія;    г) Гостра ниркова недостатність; д) Хронічна ниркова недостатність  

11.12. Дівчинка  8 років хворіє на гострий гломерулонефрит. Білок в добовій сечі - 3 г/л, в загальному аналізі сечі - білок 4,7 г/л; в біохімічному аналізі крові загальний білок - 48 г/л;  сечовина 5,2 ммоль/л; креатинін 0,1 ммоль/л, холестерин 9,4 ммоль/л.  Який препарат патогенетичної терапії треба призначити дитині?

 а) Сандімун; б) Преднізолон; в) Циклофосфан; г) Делагіл; д) Азатіоприн

11.13. Дитина 3-х років поступила до стаціонару з приводу зменшення кількості сечі до 200мл за добу, периферійні та порожнинні набряки. АТ в межах норми. В аналізі сечі протеїнурія [3,3 г/л]. Який ймовірний діагноз

а) Інфекція сечовивідних шляхів; б) Гострий гломерулонефрит з нефритичним синдромом; в) Інтерстиціальний нефрит;  г) Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом; д) Хронічний гломерулонефрит   

11.14. У хлопчика 14-ти років на тлі нефритичного варіанту гострого гломерулонефриту раптово погіршився стан - головний біль, блювання, втрата зору, повторні судоми. Яке ускладнення виникло?

а) Набряк легенів; б) Внутришньочерепний крововилив; в) Гостра ниркова недостатність; г) Уремія; д) Ангіоспастична енцефалопатія

11.15. Хлопчик 12 років поступив в клініку із скаргами на  біль в животі, підвищену температуру тіла до 380С, набряки на обличчі і гомілках, зменшення кількості сечі та зміну кольору сечі (“м”ясні помиї”). При об'єктивному обстеженні виявлено блідість, набряки на обличчі та гомілках.  АТ - 140/90  мм рт.ст., ЧСС - 92 в хв. Печінка +2,5 см. Визначається  вільна рідина в черевній порожнині. Яке з перерахованих обстежень є інформативним для оцінки функції нирок?

а)   Аналіз сечі за Нечипоренком; б) Загальний аналіз сечі; в) Проба за Зимницьким; г) Визначення білка в добовій сечі  ; д) Аналіз сечі за Каковським -Аддісом




1. Курсовая работа- Президент України і виконавча влада
2. холодной войны Признаки однополярности США По совокупному потенциалу силы США превосходят осталь
3. Контрольная работа- УНР часів директорії
4. Характеристика среднегодового стока рек
5. .Практик психолог~а сипаттама 2.
6. Тема Маржинализм Целью изучения данной темы является выяснение причин смены предмета экономической те
7. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук Київ 2005 Дисертаціє
8. Технічний аналіз і контроль виробництва кераміки Галузь знань 0513 Хімічна технологія та і
9. Спина2 Грудь3 Живот 1
10. Экскурсоведение Возникновение экскурсионного дела в XVIIIXIX вв