Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
« Життя моє моя любов!»
Коли Роман Тафійчук виходить на сцену і починає співати, забуваєш про все, що діється в світі. Його прозорий голос проникає в душу кожного, хвилює і підкорює ритмами та мелодійністю пісень. Ось і стоїть він з мікрофоном, у світлі прожектора вродливий, стрункий, усміхнений. Скільки в ньому чарівності, краси, щирості та хвилювання, коли на прекрасній мові, музики і поезії він довірливо ділиться з нами усім тим, що його радує і тривожить.
Лауреат багатьох Всеукраїнських конкурсів та фестивалів. Народився 4 грудня 1982 року в мальовничому, гірському краї села Верхній Ясенів Верховинського району, Івано-Франківської області, в сімї будівельника. З дитинства допомагав матері по-господарству, разом із молодшим братом Володимиром, який також згодом стає творчою особистістю актором Івано-Франківського драмтеатру імені Івана Франка.
Музичні здібності Романа проявилися дуже рано: вже з першого класу він співав в шкільному хорі. «Важко сказати, коли і як зявилася музика в моєму серці каже Роман. Здається, що вона в мені жила завжди. Музика мені імпонує, я виріс із нею. Вона звучала скрізь: за весільним столом, на посиденьках, в сільському клубі. Я хочу сказати, що любов до музики мені прищепили мої батьки, першим вчителем був мій батько, який і сам в свої молоді роки любив грати і співати, не маючи музичної освіти, але володів добрим слухом і гарним голосом. В нас дома на різні свята часто збиралася родина і ми співали за столом.»
У школі Роман навчався грі на баяні, брав участь у художній самодіяльності, виступав на концертах в районному та сільських клубах. Особливо він любив «домашній концерт»: співав під музику магнітофона в унісон з Назарієм Яремчуком, Василем Зінькевичем та ін.. В цьому середовищі він черпав самі глибокі та щирі ноти для своїх майбутніх пісень. Згодом на різних конкурсах та фестивалях Роман співав так, ніби народився з цією музикою, чаруючи задушевними інтонаціями неповторного голосу. Батьки вірили у велике майбутнє сина і їх віра додавала сили долати всі сумніви в його покликання нести людям українську пісню. Та головне серцем вірити у власні сили та можливості.
Мрія стати професійним співаком не покидає його. Перший успіх прийшов до Романа Тафійчука в 2007 році, де він став дипломатом у ІІ Міжнародному фестивалі естрадної та фольклорної музики «Зелені свята на Гуцульщині». Голос юного співака був дивовижним: вражала його сила і широта, надзвичайна звукова насиченість.
В 2000 році, після закінчення Верховинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, не маючи жодної музичної освіти та нотної грамоти Роман вступає до Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника (музичний факультет). Під час навчання в університеті знайомиться із талановитими музикантами, композиторами, аранжувальниками та співаками, а саме: В.Лазарович, І.Млениський, І.Юзюк, С.Весна, І.Лончина, гурт «Дзвони», де набирається музичного досвіду. Впродовж навчання в університеті здійснював концертні виїзди по районних центрах Івано-Франківської області.
Заохочений своїми першими успіхами, Роман в 2003році підписує контракт з професійною студією «6 секунд», де народжуються його перші пісні, автором якої є І.Лончина /одногрупниця/, а згодом було записано ще кілька його авторських пісень на музику І.Лончиної і вже в наступному році вийшов перший тиражний збірник по Україні «Вояж-4» з його першою піснею «Мій номер».
В 2008 році після закінчення університету Роман здійснює поїздку до Парижу, де і там свою роботу поєднує з піснями, дарує їх емігрантам.
Згодом, повернувшись до рідного села Роман стає працювати директором Будинку культури. «Настає момент, коли треба шукати нові шляхи для подальшої творчості» - говорить Роман.
В 2010 році народний артист України, композитор Остап Гавриш нагороджує Романа лауреатом ІІ премії за участь у Всеукраїнському фестивалі мистецтв «Карпатські зорі-2010». В цьому ж році, за своє перші зароблені гроші він купує музичну апаратуру і починає співати на різних вечірках, корпоративах, для приїзжих туристів.
В 2011 році Роман започаткував перший конкурс-фестиваль «Музика весни», де отримав гран-прі. В цьому ж році став лауреатом ХІХ Міжнародного Гуцульського фестивалю в м.Косові. 21 вересня 2012 року нагороджений дипломом ІІІ ступеня ХХ Міжнародного Гуцульського фестивалю.
В 2013 році за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток культури Прикарпаття Романа нагороджує начальник обласного управління культури, де згодом був нагороджений аналогічними грамотами та дипломами від районної та сільської влади.
За своє творче життя на естраді молодий співак виконав близько 200 найменувань пісень російською та українською мовами різних поетів-піснярів і композиторів. За словами Романа Івановича, пісня для нього душа, маленька новела зі своїм світом почуттів, драматургічним ладом, героями, а сцена пісенний храм для нього. «Кожен співак повинен мати у своєму репертуарі народну пісню. Це наша пісенна основа, частка історії української музичної культури. Не співати народні пісні це те саме, що не знати свого роду і походження», говорить Роман. Я не можу собі дозволити дорогих кліпів і пісень, але і не можу дозволити дешевих і неякісних. І мене іноді охоплює відчай, коли розумію, що для великої сцени мають бути великі гроші. Тому кожного дня я не бажаю стояти на місці я знаходжуся у постійній гонитьбі за майбутнім. А також я дуже вдячний своїм батькам, що давали мені свободу вибору, піклувались, цікавились і ніколи не заважали мені в цьому».
Зараз Роман Тафійчук із своїми друзями працює над першим сольним концертом «Життя моє моя любов!», а в майбутньому готує подавати документи на звання заслуженого артиста України.