Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і Кожен метод включає в себе сукупність засобів що поєднуються певними регулятивними принципами

Работа добавлена на сайт samzan.net:


79. Методи наукового пізнання (Аналіз, синтез, абстрагування, ідеалізація, індукція, аналогія, дедукція, моделювання)

Наукове пізнання відзначається своєю упорядкованістю завдяки тому, що вчені використовують методи наукового пізнання, своєрідні дороговкази у складному лабіринті осягнення дійсності. Кожен метод включає в себе сукупність засобів, що поєднуються певними регулятивними принципами.

Методи емпіричного рівня пізнання (вимірювання, порівняння, спостереження, експеримент) дають можливість накопичити емпіричні дані, факти, аналіз яких дає можливість продукувати понятійне знання.

Здобутий з допомогою емпіричних методів пізнання матеріал, факти обробляються, результатом чого є справжнє теоретичне знання. При цьому вдаються до теоретичних методів пізнання — абстрагування й узагальнення, аналізу і синтезу, індукції і дедукції та інших методів продукування понятійного знання.

Абстрагування — це метод, за допомогою якого мислено відволікаються від неістотних властивостей явищ, що вивчаються. Результатом абстрагування є поняття, в яких відображаються загальні та суттєві ознаки предметів і явищ об'єктивної дійсності.

Узагальнення — це мислений перехід від окремих фактів, подій до їх ототожнення або від однієї думки до іншої, що є більш загальною. Ці переходи відбуваються на підставі особливих правил. Узагальнення перебуває в органічному взаємозв'язку з абстрагуванням, аналізом, синтезом, порівнянням тощо.

Аналіз — це мислене розчленування предмета (явища, процесу), властивості предмета або відношення між предметами на частини. Процедура аналізу є органічною складовою будь-якого наукового дослідження. Вона, як правило, становить початкову стадію вивчення об'єкта, на якій дослідник переходить від нерозчленованого опису цього об'єкта до виявлення його структури, складових, а також властивостей.

Синтез — мислене поєднання різноманітних елементів, сторін предмета в єдине ціле (систему). Синтез є наступним етапом пізнання після аналізу.

Індукція — метод пізнання, з допомогою якого на підставі знання властивостей, зв'язків чи відношень окремих предметів роблять висновок про наявність цих властивостей (зв'язків чи відношень) усіх предметів чи явищ відповідної предметної сфери.

Дедукція — метод наукового пізнання, з допомогою якого, виходячи з більш загальних положень, одержують менш загальні, часткові, а то й одиничні. Завдяки дедукції одержують достовірне знання, тому дедуктивними часто називають необхідні умовиводи. Творцем дедуктивного методу вважають Арістотеля. Бекон та Мілль негативно ставилися як до дедуктивного умовиводу, вважаючи його другорядним методом, так і загалом до дедукції.

Сучасна наука враховує діалектичний взаємозв'язок індукції та дедукції.

Аналогія — метод, відповідно до якого на підставі подібності предметів за одними ознаками робиться висновок про їх подібність за іншими ознаками. Аналогія, як і неповна індукція, сама по собі ще не може гарантувати достовірні висновки.

Моделювання — метод дослідження об'єктів на їх моделях. Побудова моделей предметів і явиш здійснюється з метою їх досконалішого вивчення, раціоналізації способів їх побудови, впливу на них тощо. Форми моделей різноманітні і залежать від багатьох обставин, зокрема від сфери їх застосування. Так, за характером моделей розрізняють предметне і знакове (інформаційне) моделювання.




1. Отл. Вологодская А Хор
2. Карбонатную жесткость можно снизить кипячением поэтому такую жесткость называют временной
3. The cities of USA
4. 20 року слідчий посада найменування органу ініціали
5. Реферат- Комплексная оценка компетентности будущих педагогов
6. на тему- Заключна частина промови прокурора Заключна частина обвинувальної промови прокурор
7. Спутник А расположенной на 30 м выше устья скважины
8. ТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ Спеціальність 05
9. Теория твердоемкости тела Ход Дебая
10. Доклад- Риск и его виды
11. Свежий ветер Введение Веревочный курс это серия специально подготовленных упражнений для малых гр.html
12. вступившей в действие части второй ГК РФ данный договор подвергнут более детальному регулированию но все же.
13. Поняття економої моделі її складові частини 2
14.  Встановлення режиму окремого проживання не припиняє прав та обов~язків подружжя які встановленні Сімейн
15. Секс и здоровье. Секс и брак
16. ТЕМА- Отчет о прибылях и убытках- его содержание порядок составления информационные возможности
17. Я. Гельман Внимательное изучение российского избирательного законодательства и его применения обнаружив
18.  f х у 2ху 16 152
19. тематики для формирования научного мировоззрения школьников.html
20. то единых универсальных обобщенных денег