У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тема захисту населення і територій що проводяться в масштабах держави у разі загрози та виникнення надзвича

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

Миколаївський національний аграрний університет

Кафедра теорії та практики психолого-педагогічних дисциплін

Індивідуальне контрольне завдання

на тему: " Основні заходи у сфері захисту населення і територій від НС техногенного та природного характеру, інженерний захист "

з дисципліни "Беспеки життедіяльності"

Виконав

студент групи Т3/4

Петренко І.М

Перевірив

Грушковська І.М

Миколаїв 2013

Система захисту населення і територій, що проводяться в масштабах держави у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій.
До системи захисту населення і територій, що проводяться в масштабах держави у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій
належать: інформація та оповіщення, спостереження і контроль, укриття в захисних спорудах, евакуація, інженерний, медичний, психологічний, біологічний, екологічний, радіаційний і хімічний захист, індивідуальні засоби захисту, самодопомога, взаємодопомога в надзвичайних ситуаціях.


Інженерний захист.
Заходи інженерного захисту населення і території мають
передбачати: під час розроблення ген. планів забудови населених пунктів і ведення містобудування враховувати можливі прояви небезпечних і катастрофічних явищ і раціональне розміщення об'єктів підвищеної небезпеки з урахуванням можливих наслідків їхньої діяльності у разі виникнення аварії; спорудження будинків, будівель, споруд, інженерних мереж і транспортних комунікацій із заданими рівнями безпеки та надійності; розроблення і здійснення заходів безаварійного функціонування об'єктів підвищеної небезпеки, створення комплексної схеми захисту населення пунктів та об'єктів господарювання від небезпечних природних процесів; розроблення і здійснення регіональних та місцевих планів запобігання надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків; організацію будівництва протизсувних, протиповіневих, протиселевих, протилавинних, протиерозійних та інших інженерних споруд спеціального призначення; реалізацію заходів санітарної охорони території.

Медичний захист.
Для запобігання ураженню людей або зменшення його ступеня, своєчасного надання мед. допомоги постраждалим, забезпечення епідемічного благополуччя в зонах НС техногенного та природного характеру необхідно проводити такі
заходи: планування і використання наявних сил і засобів закладів охорони здоров'я незалежно від форм власності; розгортання в умовах НС необхідної кількості лікувальних закладів; завчасне застосування профілактичних медичних препаратів та санітарно-епідеміологічних заходів, контроль якості харчових продуктів, продовольчої сировини, питної води і джерел водопостачання, стану атмосферного повітря та опадів, стану довкілля, санітарно-гігієнічної та епідеміологічної ситуації; завчасне створення і підготовку медичних формувань, медичного персоналу та загальне медико-санітарне навчання населення, накопичення медичних засобів захисту, медичного та спеціального майна і техніки, навчання населення способів надання першої медичної допомоги, недопущення впливу на здоров'я людей шкідливих факторів навколишнього середовища та наслідків НС.


Біологічний захист
Біологічний захист передбачає проведення колективних індивідуальних заходів захисту; запровадження карантину та обсервації, знезаражування осередку уражених людей, тварин, урожаю, своєчасну локалізацію зони біологічного ураження; проведення екстреної та специфічної профілактики; запровадження та додержання протиепідемічного режиму підприємствами, установами та організації ми незалежно від форм власності й господарювання та населенням, прогнозування масштабів розвитку наслідків біологічного зараження.

Радіаційний та хімічний захист
Радіаційний та хімічний захист передбачає виявлення та оцінювання радіаційної та хімічної обстановки, організацію та проведення дозиметричного і хімічного контролю, розроблення типових режимів радіаційного захисту, забезпечення засобами індивідуального та колективного захисту, організацію і проведення знезаражування.

Інформація та оповіщення. Поведінка населення при загрозі надзвичайної ситуації.
Головним і невід'ємним елементом всієї системи захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є інформація та оповіщення.

Зміст інформації мають становити відомості про надзвичайні ситуації, що прогнозуються або вже виникли, з визначенням їхньої класифікації, меж поширення і наслідків, а також заходи реагування на них.

Оповіщення про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій і постійне інформування про них населення забезпечується
шляхом:

- завчасного створення, підтримання в постійній готовності загальнодержавної і територіальних автоматизованих систем централізованого оповіщення населення;

- організаційно-технічного з'єднання територіальних систем централізованого оповіщення і систем оповіщення на об'єктах господарювання;

- завчасного створення та організаційно-технічного з'єднання із системами спостереження і контролю постійно діючих локальних систем оповіщення та інформування населення в зонах можливого катастрофічного затоплення, районах розміщення радіаційних і хімічних підприємств та інших об'єктів підвищеної небезпеки;

- централізованого використання загальнодержавних і галузевих систем зв'язку, радіопровідного, телевізійного оповіщення, радіотрансляційних мереж та інших технічних засобів передавання інформації.

Укриття населення в захисних спорудах - це комплекс заходів із завчасним будівництвом захисних споруд, а також пристосуванням наявних приміщень для захисту населення та підтримання їх у готовності до використання.

Захисні споруди за своїм призначенням і захисними властивостями поділяються на сховища, протирадіаційні укриття (ПРУ) і найпростіші укриття - щілини.

Сховища - це інженерні споруди, які забезпечують надійний захист людей від усіх уражаючих факторів ядерного вибуху, отруйних і СДЯР, бактеріальних засобів і уражаючих факторів звичайної зброї, обвалів і уламків зруйнованих будівель і споруд.

Сховища класифікуються: за захисними властивостями, місткістю, місцем розміщення, забезпеченням фільтровентиляційним обладнанням і часом побудови.

^ За захисними властивостями (від дії вибухової хвилі) сховища поділяються на п'ять класів.

За місткістю сховища поділяються на: малі - до 150 осіб, середні від 150 до 450, великі - понад 450 осіб.

^ За місцем розташування - на вбудовані, які розміщені у підвальних приміщеннях будівель, та окремо побудовані поза будівлями.

За забезпеченням фільтровентиляційним обладнанням - промислового виготовлення і спрощене, виготовлене з підручних матеріалів.

За часом побудови на: побудовані завчасно і швидко споруджені.

Евакуаційні заходи.

Евакуація - це упорядковане виведення чи вивезення людей з об'єктів і населених пунктів, перебування в яких стає небезпечним для життя.

^ Основна мета евакуації - забезпечення безпеки кожної людини і всіх. Евакуації підлягають цінності, документація і архівні матеріали.

Враховуючи обстановку, що склалась на час надзвичайної ситуації, може бути проведено загальну або часткову евакуацію населення тимчасового або безповоротного характеру.

Загальна евакуація проводиться за рішенням Кабінету Міністрів України для всіх категорій населення і планується на випадок: можливого небезпечного радіоактивного забруднення територій (при загрозі життю і здоров'ю людей); виникнення загрози катастрофічного затоплення.

Часткова евакуація проводиться за рішенням Кабінету Міністрів України у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації.

Розрізняють такі види евакуації:

а)
загальна евакуація - будівля або населений пункт звільняються повністю;

б)
часткова евакуація - звільняється частина приміщення, населеного пункту чи адміністративного району; при частковій евакуації необхідно обмежити господарсько-виробничу діяльність і збільшити шанси на врятування; така евакуація в будь-яку мить може перерости в загальну евакуацію;

в)
негайна евакуація є терміновим заходом, якщо надзвичайна подія (пожежа, вибух, аварія та ін.) уже виникла або може виникнути в обмежений відрізок часу; кожний з названих видів евакуації під впливом обстановки, що змінюється, може перерости в негайну евакуацію;

г)
тимчасова евакуація - проводиться при порівняно невеликій, тимчасовій загрозі (підняття рівня води, хімічна аварія на віддаленні та ін.).

Евакуаційні заходи передбачають завчасну розробку планів евакуації, підготовку зон і районів розміщення для нормальної життєдіяльності евакуйованого населення; підготовку всіх видів транспорту; створення необхідних структур і органів управління на період евакуації; проведення комплексу заходів для охорони громадського порядку і підтримання організованості серед населення.

Евакуація працюючого населення і членів сімей проводиться за виробничим принципом, тобто через об'єкти народного господарства. Евакуація населення, не пов'язаного з виробництвом, проводиться за територіальним принципом - за місцем проживання, через домоуправління і житлово-експлуатаційні органи. Діти евакуюються разом з батьками, але можливе вивезення їх зі школами і дитячими садками.

Індивідуальні засоби захисту

Індивідуальні засоби захисту призначені для захисту людей від радіоактивних, отруйних і сильнодіючих ядучих речовин, а також бактеріальних засобів. 3а призначенням засоби індивідуального захисту поділяються на засоби захисту органів дихання і шкіри.




1. Тема 1 Предмет и методология теории государства и права
2. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук1
3. Человеку свойственно ошибаться.html
4. Типовое проектирование ИС
5.  Земля как объект природы хозяйствования пользования собственности
6. а выражается в национальной валюте котируемая валюта
7. КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ для студентів денної та заочної форм навчання галузі знань 0305 Економіка та підприєм
8. первых он попросту быстрее пишется вовторых в нем труднее халтурить выдавать желаемое за действительное
9. КРАТКИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦИЙ ПО ТЕОРИЯ ТЕСТИРОВАНИЯ АППАРАТНЫХ И ПРОГРАММНЫХ СРЕДСТВ
10. Алматы Проблемы организации учебного материала в курсе иностранного языка для младших школьников Го
11. Жалпы медицина факультеті студенттеріне арнал~ан ~о~амды~ денсаулы~ са~тау п~ні тест с~ра~тары 4 блок
12. Г.Янчевецком Плодом обобщений последних исследований жизни В
13. Новосибирский авиационный колледж Рассмотрено на заседании ЦК номер или сокраще
14. Менеджмент Условия возникновения менеджмента
15. Теории механизмов взаимодействия и гипотеза об их синтезе
16. РАЗМЕЩЕНИЕ ВОЙСК Размещение войск предоставление им необходимых земельных участков зданий и сооружени
17. Реферат- Диспепсия у теленка
18. Понятие радиоактивного распада Методы регистрации ионизирующих излучений Биологическое воздействие излучений на организм
19. grupy m~e ~ kilku ~ lub kilkunstoosobowe umo~liwij~ce bezpo~rednie stosunki mi~dzy jej cz~onkmi np
20. Контрольная работа- Основные компоненты педагогической характеристики социализации школьника