У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Б234716610 ЗАТВЕРДЖУЮ Голова правління ~

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.4.2025

П-Б2.347.166-10

ЗАТВЕРДЖУЮ

Голова правління –          генеральний директор                    ВАТ “Червона зірка”

С.Г.Калапа

“        ”                        2010 р.

ІНСТРУКЦІЯ ПОСАДОВА

бухгалтера  з обліку основних засобів групи з обліку  затрат на виробництво  готової  продукції,  основних  фондів  і МШП   головної бухгалтерії

ІП-Б2.347.166- 10

Редакція № 2

1  ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1 Ця посадова інструкція установлює вимоги до кваліфікації, обсяг знань, обов’язки, права та відповідальність бухгалтера  з  обліку основних засобів  головної бухгалтерії (далі за текстом – бухгалтер).

1.2 Ця посадова інструкція розроблена  з урахуванням вимог:

-  Класифікатора професій ДК 003:2005;

  •  “Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників”, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 р. №336;
  •  НС – А.1.338.011-06 Настанови з розроблення і оформлення посадових (робочих) інструкцій персоналу, редакція 1;
  •  ПСП-А1.347.012-09 Положення про головну бухгалтерію.

1.3  Бухгалтер  належить до професійної групи “професіонали”.

1.4 Бухгалтер  призначається на посаду і звільняється з неї наказом голови правління – генерального директора ВАТ за поданням головного бухгалтера з дотриманням вимог Кодексу Законів про  працю  України.

1.5 Бухгалтер підлеглий безпосередньо керівнику групи по обліку затрат на виробництво готової продукції, основних фондів і МШП.

1.6 Бухгалтер  проходить періодичну перевірку знань в атестаційній комісії в обсязі цієї посадової інструкції один раз на  три - п‘ять   років.

1.7 Метою діяльності бухгалтера є правильне документальне  оформлення та своєчасне відображення в обліку надходження основних засобів, їх внутрішнє переміщення, знос, нарахування амортизації, контроль за витратами на капітальний ремонт.

1.8 Примірники цієї посадової інструкції повинні знаходитись:

  •  у відділі організації і оплати праці (контрольний екземпляр);
  •  на робочому місці  бухгалтера.

2  ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ’ЯЗКИ

Бухгалтер:

  1.  Забезпечує організацію обліку та відображення на бухгалтерських рахунках у встановлених регістрах придбання нематеріальних  активів  та  основних  фондів, вибуття, переміщення, ліквідацію, безповоротну передачу, передачу  в  оренду  та реалізацію основних фондів, незавершеного будівництва на звітну дату.
  2.  Виконує розрахунок сум амортизаційних відрахувань, основних  фондів та  нематеріальних  активів.
  3.  Забезпечує і приймає участь в інвентаризації основних засобів, незавершеного будівництва, з відображенням результатів на рахунках бухгалтерського обліку.
  4.  Здійснює контроль за правильним та своєчасним оформленням актів на списання, приймання - передачу основних засобів.
  5.  Здійснює  контроль за правильним та своєчасним проведенням індексації основних засобів, що обліковуються, та незавершеного будівництва з відображенням результатів в бухгалтерському обліку.
  6.  Здійснює нарахування амортизації у відповідності зі встановленими нормами та її відображення на синтетичних та аналітичних рахунках бухгалтерського обліку.
  7.  Веде облік зносу основних засобів, визначає суми зносу вибуття (ліквідації) об’єктів, які не повністю амортизуються.
  8.  Здійснює контроль за достовірним та законним списанням з бухгалтерського балансу нестач основних засобів, що обліковуються та зменшенням вартості незавершеного будівництва.
  9.  Здійснює подання у встановлені строки звіту по формі №11-ОЗ („Складання статистичної звітності по основним засобам  та незавершеному будівництву”).
  10.  Забезпечує контроль за вилученням основних засобів на ремонти та капітальні ремонти.
  11.  Здійснює  контроль за достовірною та своєчасною звіркою первинної і балансової вартості основних засобів та незавершеного будівництва з даними бухгалтерського та податкового обліку.
  12.  Здійснює організацію правильного документообігу, із застосуванням в обліку документації, яка затверджена в установленому порядку.
  13.  Здійснює контроль за збереженням основних засобів по місцях їх зберігання, шляхом проведення раптових перевірок фактичної наявності основних засобів в порівнянні з даними обліку.
  14.  Здійснює проведення профілактичних перевірок для попередження нестач, розтрат, зловживань посадовими особами та не правильним використанням і зберіганням основних засобів.
  15.  Здійснює проведення інструктажу з робітниками, які зайняті обліком основних засобів.
  16.  Виконує окремі службові доручення безпосереднього керівника.
  17.  Забезпечує дотримання вимог Положень (стандартів) бухгалтерського обліку,  стандартів  підприємства  з  системи  управління  якістю за ДСТУ ISO!9001 та облікової політики.
  18.  Сприяє впровадженню нормативних документів.

 

  1.  ПРАВА

Бухгалтер має право:

  1.  Ознайомлюватися з проектами рішень керівництва підприємства, що стосуються його діяльності.
    1.   Затримувати введення та списання основних засобів, якщо документи оформлені неправильно або не в повному обсязі (з повідомленням про це заступника головного бухгалтера).
    2.  Вимагати від керівників продуктових команд, цехів, дільниць, відділів, служб якісної первинної, звітної документації, що пов’язана з обліком надходження та вибуття основних засобів, руху незавершеного будівництва та ремонтних робіт.
    3.   Приймати участь в обговоренні виробничих питань та вносити свої пропозиції головному бухгалтеру щодо покращення роботи підприємства, забезпечення режиму економії та бережливого відношення до матеріальних цінностей.
    4.   Приймати участь в інвентаризації основних засобів, незавершеного будівництва, з відображенням її результатів на рахунках бухгалтерського обліку.
    5.  Залучати фахівців усіх структурних підрозділів до виконання покладених на нього завдань.
    6.  Здійснювати контроль над витратами, їх вплив на результати господарської діяльності.

4  ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Бухгалтер несе відповідальність:

  1.  За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов’язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, – в межах, визначених діючим законодавством України про працю.
    1.  За завдання матеріальної шкоди підприємству, – в межах, визначених діючим цивільним законодавством та законодавством України про працю.
    2.  За неналежне виконання або невиконання вимог стандартів щодо якості продукції, метрології та сертифікації, – в межах, визначених Законом України “Про захист прав споживачів” і Кодексом України про адміністративні правопорушення.
    3.  За порушення вимог законодавчих актів з охорони праці, а також за самоусунення від вирішення питань з охорони праці, – в межах, визначених Законом України “Про охорону праці”.
    4.  За невиконання приписів і вказівок посадових осіб органів державного нагляду, – в межах, визначених відповідними законами України.
    5.  За невиконання або неякісне виконання вимог документації системи управління якістю за ДСТУ ISO 9001.
    6.  За розголошення комерційної таємниці підприємства, – в межах, визначених Кримінальним кодексом України.

  1.  ОХОРОНА ПРАЦІ

5.1   Бухгалтер  повинен знати і виконувати вимоги:

  •  статей 5; 6; 7; 8; 9; 14; 17; 18; 44 Закону України "Про охорону праці" 14.10.92 №2694-ХІІ в редакції Закону України від 21.11.02 р. №!229-ІV;
  •  статей 6; 8 та 35 Закону України “Про пожежну безпеку” від 17.12.93 р. №!3745-XII;
  •  статей 5; 26; 27; 28 та 45 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” від 24.02.94 р. № 4004-XII;
  •  “Інструкції з охорони праці №132 для керівників, спеціалістів і службовців ВАТ “Червона зірка”, затверджену наказом голови правління – генерального директора від 03.11.08 р. №221;
  •  Положення про систему управління охороною праці, затвердженого наказом голови правління – генерального директора від 15.07.05 р. №111;

- Колективного договору ВАТ „Червона зірка” .

5.2 Бухгалтер повинен один раз на півроку проходити на робочому місці інструктаж з охорони праці і пожежної безпеки.

  1.  ПОВИНЕН ЗНАТИ

 

6.1  Бухгалтер повинен знати:

  •  Закони України, постанови КМУ, розпорядження,  накази, методичні нормативні та інші керівні матеріали з організації бухгалтерського та податкового обліку і складання звітності;
  •  порядок бухгалтерського обліку на підприємстві, план і кореспонденцію рахунків, організацію документообігу за нормами обліку
  •  порядок документального оформлення і відображення в бухгалтерському обліку засобів господарювання та їх руху;
  •  положення (стандарти) бухгалтерського обліку ;
  •  Цивільний кодекс України, Кодекс законів про працю України, правила та норми охорони праці, правила експлуатації обчислювальної техніки;
  •  норми та вимоги з охорони праці, протипожежної безпеки та виробничої санітарії;
  •  правила внутрішнього  трудового  розпорядку;
  •  накази і розпорядження голови правління - генерального директора ВАТ;
  •  “Перелік типових документів, виникаючих в діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, інших закладів, організацій, і підприємств за вказаним терміном зберігання документів”, затверджений наказом Головного архівного управління при КМУ від 20.07.98 р. №41;
  •  Інші керівні матеріали з організації бухгалтерського обліку і складання звітності;
  •  Вимоги документації системи управління якістю за ДСТУ ISO 9001;
  •  Положення “Про головну бухгалтерію” ПСП-А1.347.012-09 і цю посадову інструкцію.

6.2  Бухгалтер повинен вміти працювати на персональному комп’ютері та знати програми з бухгалтерського обліку, які впроваджено на підприємстві.

  1.  КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ

7.1 На посаду провідного  бухгалтера (з дипломом  спеціаліста)  призначається особа, яка має:

  •  повну вищу освіту відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст);
  •  стаж роботи за професією бухгалтера І категорії не менше 2 років.

7.2 На посаду бухгалтера І категорії (з дипломом  спеціаліста) призначається особа, яка має:

  •  повну вищу освіту відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст): для магістра – без вимог до стажу роботи, спеціаліста – стаж роботи за професією бухгалтера ІІ категорії не менше 2 років,  бакалавра  не  менше  3 років.

7.3 На посаду бухгалтера ІІ категорії (з дипломом  спеціаліста) призначається особа, яка має:

  •  повну вищу освіту відповідного напряму підготовки (спеціаліст). Стаж роботи за професією бухгалтера (з дипломом  спеціаліста) не менше 1 року.

7.4 На посаду бухгалтера (з дипломом  спеціаліста) призначається особа, яка має:

- повну вищу освіту відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

  1.  ВЗАЄМОВІДНОСИНИ (ЗВ’ЯЗКИ) ЗА ПОСАДОЮ

8.1 За відсутності  бухгалтера, його обов’язки виконує особа, призначена у встановленому порядку, яка набуває відповідних прав та несе відповідальність за належне виконання покладених на неї обов’язків.

8.2 Для виконання обов’язків та реалізації прав бухгалтер  взаємодіє з питань:

  •  обліку основних засобів – з усіма підрозділами підприємства , іншими бюро та групами головної бухгалтерії;
  •  виконання своїх службових обов’язків – з керівником групи, головним бухгалтером та його заступником.

8.3 Взаємодія з іншими підрозділами зазначеними в “Положенні про головну бухгалтерію” ПСП-А1. 347.012-09 відбувається, як правило, особисто.

8.4 Взаємодія зі сторонніми організаціями здійснюється в установленому порядку в рамках наданих повноважень, у відповідності із законодавством України та нормативними документами.

Головний бухгалтер

Н.В. Андрєєва

ПОГОДЖЕНО:

Директор з фінансів                                                             та економіки

О.О Покрищенко

Начальник відділу                                                 організації і оплати праці

В.І. Тодоров

Начальник відділу                                                       охорони праці

В.П.Гаращенко

Начальник
юридичного відділу

Т.І. Гуміліна

Аркуш реєстрації змін

Номер   

зміни

Номери сторінок

Усього сторінок після внесення зміни

Номер наказу надання чинності

Підпис особи,  що внесла зміну

Прізвище цієї особи  і дата внесення зміни

замінених

долуче -них

вилуче -        них

змінених

Лист

ознайомлення з документом системи управління якістю

                         персоналу  _________________________________      

                                                                        назва підрозділу або його позначення

позначення і назва документу

Посада

Підпис ознайомленого

Дата ознайомлення

Прізвище і ініціали ознайомленого

ІП-Б2.347.166-10 Інструкція посадова  бухгалтера  з  обліку  основних  засобів  

групи  з  обліку  затрат  на  виробництво  готової  продукції, основних  фондів і МШП

головної  бухгалтерії     




1. Реферат- Рынок информационных услуг
2. тематика и информатика Темы Фамилия студента 1
3. Виды поражения электрическим током
4. Ты ничего не говоришь просто смотришь
5. Перепишите текст проанализировав его с логической стороны Сейчас наша политика ~ даже теоретически ~ н
6. Международные отношения Пакистана с Западноевропейскими странами и США
7. История всемирного и белорусского искусства Расскажите о видах пространственных искусств о раз.html
8. 1 ЕЛЕКТРОАКТИВАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ СИЛІКАТНОГО БЕТОНУ Спеціальність- 05
9. Если не погубишь князя Александра и всех князей русских то не получишь власти над ними
10. Взаємодія соціальних та управлінських технологій