Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- ТЕХНОЛОГІЯ ОБРОБКИ ТА ПЕРЕРОБКИ ПРОДУКТІВ ЗАБОЮ Питання- Основні види продуктів забою.html

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-01-17

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 20.5.2024

При сухо-соленому способі шкури спочатку солять тузлукуванням або у урозстіл не довше 6 годин, а потім сушать. Шкури сушать у сушарках, а влітку під сонцем. Температура повітря у сушарці на початку процесу 20˚С, потім її підвищують до 30˚С. Тривалість сушіння 16-18 годин.

Консервування шкур сушінням (прісносухий спосіб). При цьому способі шкури сушать без попередньої обробки будь-якими консервуючими речовинами. Недолік цього способу консервування полягає в тому, що шкури стають ламкими та крихкими.

Кислотно-сольовий спосіб. При цьому способі обробляють сумішшю кухонної солі (85%), хлористого амонію або сульфату амонію (7,5%), алюмокалієвих квасців (7,5%). Техніка засолу така ж сама, як і при засолі шкур урозстіл. Цим способом можна консервувати шкури, що призначені для виділки шкури, тому що кислотно-сольова суміш дубить шкури.

Далі шкури сортують на ґатунки, враховуючи кількість та розміри вад. Після цього шкіряну сировину зважують та маркують, згортають у тюки не важче 80 кг (в один тюк складають шкури одного виду й ґатунку, законсервовані одним способом). Зберігають шкури у добре провітрюваних приміщеннях, температурою 12-20˚С, відносною вологістю 60-85%.

4 ТЕХНОЛОГІЯ ОБРОБКИ СУБПРОДУКТІВ ТА КИШОК

4.1 Субпродукти це внутрішні органи і частини туші забійних тварин

Харчова цінність субпродуктів встановлюється головним чином кількістю м'язової, жирової та сполучної тканин з розрахунком кількості присутніх у них кісток, хрящів та інших низько цінних утворень.

До складу субпродуктів входять вода, білки, жири, вуглеводи, мінеральні речовини, ферменти, вітаміни та гормони.

За загальною кількістю білкових речовин багато які субпродукти не відрізняються від м'яса, вуха, губи містять навіть більше білків. Але більшість із цих білків неповноцінні, тому харчова цінність багатьох субпродуктів нижча, ніж у м'яса. Велика кількість повноцінних білків міститься у печінці, нирках, язику, серці. Неповноцінних білків багато у вухах, губах, вимені, рубці (колаген та еластин).

Залежно від особливостей морфологічної будови і частин туші забійної тварини, з якої субпродукти було отримано, їх поділяють на чотири групи: м'якотні, м'ясо-кісткові, слизові та шерстні. Субпродукти від забою птиці бувають м'якотні і м'ясо-кісткові.

До м'ясо-кісткових субпродуктів належать яловичі голови (без шкури, язика і мозку), м'ясо-кісткові хвости, цівки; до м'якотних — лівер свиней, ВРХ і ДРХ (печінка, серце, легені, діафрагма, трахеї), нирки, селезінка, м'ясна обрізь, яловиче вим'я, язики, мозок, кадик, насінники ВРХ, свиняча шкірка, міжсоскова частина свинячих шкур; до слизових — рубець і сичуг ВРХ і ДРХ, книжка ВРХ, шлунок свиней; до шерстних — свинячі та баранячі голови (в шкурі) без язика і мозку, губи, вуха і путові суглоби ВРХ, свинячі хвости, ніжки та вуха.

До м'якотних субпродуктів птиці належать шлунки, легені, печінка, серце та м'ясна обрізь; до м'ясо-кісткових — голови, лапки та крила.

Загальний вихід субпродуктів до живої маси тварин та птиці для ВРХ становить 12 - 16 %, свиней — 12 - 18, ДРХ — 10 - 14, птиці — 5 - 6 %.

За використанням розрізняють харчові і нехарчові (технічні) субпродукти.

Нехарчовими (технічними) субпродуктами є субпродукти, які за своєю морфологічною будовою, станом мікробіологічного забруднення або поживною цінністю не відповідають вимогам до харчових субпродуктів. Нехарчові субпродукти — це статеві органи худоби та птиці, нехарчова обрізь та прирізи зі шкіри, стравохід, вим'я ДРХ, книжка ДРХ, селезінка свиняча та ДРХ, ніжки та легені ДРХ, легені, голови та лапки птиці та ін. Харчові субпродукти можна перевести у розряд нехарчових тільки після висновку лікаря ветеринарної медицини.

Вихід оброблених субпродуктів першої і другої категорій за видами тварин до маси м'яса на кістках для яловичих субпродуктів становить у середньому по Україні відповідно 4,52 та 13,76 %, свинячих — 3,48 і 12,62, баранячих — 4,27 і 3,89 % .

Після ветеринарної експертизи відповідно до правил ветеринарного огляду забійних тварин та птиці й ветеринарно-санітарної експертизи субпродукти направляють на оброблення, яке має бути закінчене не пізніше ніж за 3 год для слизових субпродуктів і не пізніше ніж за 7 год для інших видів субпродуктів.

Оброблення субпродуктів полягає в промиванні від забруднень, звільненні від сторонніх тканин, шерсті, слизових оболонок, що знижують їх поживну цінність.

Оброблення перо-пухової сировини.

Перо-пухову сировину використовують для виготовлення товарів широкого вжитку і виробництва сухих кормів.

Для тривалого зберігання і транспортування перо на птахопереробних підприємствах піддають попередньому обробленню,

Технологічна схема оброблення пера охоплює такі операції: збирання, попереднє зневоднення і сушіння. Інколи перед сушінням перо миють. Висушена сировина транспортується повітропроводом до сортувального апарата, в якому вона розділяється на пух, дрібне, середнє перо і підкрилок, після чого її направляють на кінцеве оброблення на перо-пухових фабриках.

4.2 Технологія обробки кишок

Кишкова сировина - це продукт який має невеликий термін зберігання, тому його необхідно швидко переробляти та консервувати. За характером обробки розрізнюють:

- сирець свіжий - кишки, які звільнені від вмісту жиру та помиті;

- сирець консервований - засолений або заморожений свіжий сирець;

- кишки напівфабрикат - кишки, звільнені від вмісту зайвих оболонок, жиру, консервовані засолом або сушінням, але не розібрані за розмірами та якістю;

- кишки фабрикат - повністю оброблені кишки, розібрані за розмірами та якістю, засолені або сушені, тобто повністю готові до використання у якості ковбасної оболонки.




1. Вакцинопрофілактика є специфічною профілактикою спрямованою проти певних інфекційних захворювань
2. тематическая константа 314; d D ~ диаметр; r ~ радиус; с отношение 2х диаметров друг к другу; s толщина
3. Тема- З~єднання конденсаторів в батарею Мета- Дослідити властивості електричного кола із змішаним
4. 2014г Тур по дням- 1 ДЕНЬ- САНКТПЕТЕРБУРГ ХЕЛЬСИНКИ В 6
5. Кемеровский государственный университет Экон
6. Самостоятельность и равенство Организация Свободные женщины и анархистские стратегии для женской эман
7. варианты модернизации
8. Повстання 1768 р. в Україні
9. Вариант 1 Текстовый редактор программа предназначенная для создания редактирования и форматирова
10. Кратчайший путь к сердцу потребителя
11. ОПРЕДЕЛЕНИЕ КАЧЕСТВЕННОГО СОСТАВА ВОДЫ ИЗ ОБЪЕКТОВ ХОЗЯЙСТВЕННОГО НАЗНАЧЕНИЯ В РАЙОНЕ П
12. пособие по русскому языку для 4 класса Грамматическое лото подготовила- учитель начальных классов Спи.html
13. вариант Тестовых заданий ~ 35 Время выполнения ~ 40 минут Рекомендации по выполнению- указать 1 правильный
14. а Руководитель ВКР Ахмадеев Дмитрий Игоревич
15. Конкурентоспособность личности в парадигме инновационного педагогического менеджмента
16. Качественные задачи
17. Dictionries clssifiction- ccording to the object of description ; encyclopedic linguistic linguculturl ccording to the number of lnguges- bilingul monolingul multilingul ccording to th
18. Организация труда на предприятии
19. Основні шляхи забезпечення безпеки інформації.html
20. В то время когда александрийский престол занимал святейший патриарх Иоанн Милостивый в Александрию