Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Національний університет „Львівська політехніка”
Кафедра „Будівельні конструкції та мости”
Пожежна тактика
ЛЕКЦІЯ
Розділ 6 „Гасіння пожеж”.
Тема №6.4: „Гасіння пожеж при низьких температурах, сильному вітрі, наявності вибухових і радіоактивних речовин”.
Лекцію розробив
доцент кафедри
Гаврилко О.А.
Мета лекції: вивчити умови гасіння пожеж при несприятливих умовах.
Час: 2 години.
Місце проведення: згідно розкладу.
Забезпечення: графопроектор, слайди, нормативні документи.
Львів-2012
План лекції
К.Д.: 1. Наказ МНС України від 15.03.2012 року № 575 „Статут дій у надзвичайних ситуаціях органів управління та підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту”, 167 с.
2. Наказ МНС України від 07.05.2007 р. № 312 „Про затвердження Правил безпеки праці в органах і підрозділах Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи”, 282 с.
Під час гасіння пожеж в умовах низьких температур КГП зобовязаний:
- не допускати видалення води по сходових клітинах.
в особливо загрозливих випадках поширення вогню утворювати протипожежні розриви аж до розбирання окремих будівель і споруд.
Безпека праці під час гасіння пожеж при наявності вибухових речовин.
Порядок гасіння пожеж на об'єктах з наявністю вибухових речовин заздалегідь має визначатися спеціально розробленою начальником гарнізону та адміністрацією об'єкта інструкцією взаємодії.
Під час гасіння пожеж на складах та підприємствах з наявністю ВР КГП зобов'язаний:
залучити адміністрацію об'єкта для визначення найменування вибухових речовин, що зберігаються на складі, і безпечних шляхів і способів евакуації;
визначити вогнегасну речовину, яка не зможе ініціювати вибух:
не допускати скупчення особового складу в небезпечних зонах;
передбачити захист особового складу і пожежної техніки від можливого ураження ударною (вибуховою) хвилею. Використовувати сховища, а також військову техніку (танки, бронемашини тощо) для прокладання рукавних ліній і захисту позицій ствольщиків;
забезпечити додержання особовим складом заходів безпеки під час евакуації, розбирання конструкції для запобігання вибуху від механічної дії;
для гасіння використовувати розпилену воду або піну, запобігаючи використанню компактних струменів води;
у ході розвідки пожежі та її гасіння підтримувати постійний зв'язок з інженерно-технічним персоналом об'єкта (цеху, будівлі), приймаючи рішення про прийоми і способи гасіння з урахуванням їх рекомендацій;
вводити особовий склад у будівлю лише після консультації з адміністрацією об'єкта (цеху, будівлі);
визначити шляхи для відходу особового складу в разі загрози вибуху.
Гасіння матеріалів у штабелях, у вагонах, на рампі, складі, виробничому приміщенні і т. ін., не допускається.
При переході горіння на штабель або горінні штабелю необхідно негайно відійти па безпечну відстань або в укриття.
Гасіння у виробничих приміщеннях, на складах під час вантажно-розвантажувальних робіт і транспортуванні повинно здійснюватись тільки за допомогою систем автоматичного пожежогасіння.
Підчас виникнення пожеж, не пов'язаних з початковим загоранням ВР, здійснюють гасіння пожеж, охолодження обладнання і ВР з застосуванням первинних, стаціонарних і пересувних засобів гасіння.
Під час пожеж на обєктах з наявністю радіоактивних речовин (РР) можливе:
Під час гасіння пожежі на обєктах з РР КГП зобовязаний:
- виставити біля входу в зону радіоактивного забруднення пост безпеки.
Після пожежі КГП зобовязаний:
Безпека праці під час гасіння пожеж на об'єктах, де використовуються радіоактивні речовини
Для забезпечення безпечного ведення робіт з гасіння пожежі на об'єкті, що зберігає чи використовує радіоактивні речовини, начальник гарнізону з адміністрацією розробляють Інструкцію про порядок організації і проведення гасіння пожежі. В ній відображаються такі питання:
перелік радіоактивних речовин із зазначенням їх активності;
порядок допуску особового складу пожежної охорони на об'єкт;
можливість і умови проведення тих чи інших робіт з гасіння пожеж (евакуації майна та ін.) до прибуття адміністрації об'єкта;
організація і засоби забезпечення дозиметричного контролю;
заходи і порядок захисту особового складу пожежної охорони від можливого радіоактивною ураження;
рівні підвищеною опромінення особовою складу пожежно-рятувальної служби, які плануються з урахуванням можливої зміни рівня радіації;
допустимий час перебування особовою складу в приміщеннях з радіоактивними речовинами за нормальних умов і з урахуванням можливих змін рівня радіації у разі пожежі чи аварії:
засоби і способи ліквідації можливих пожеж в окремих приміщеннях та будівлях;
порядок і засоби санітарної обробки особового складу та дезактивації техніки і одягу після гасіння пожежі.
На адміністрацію об'єкта покладається забезпечення особового складу пожежної охорони засобами захисту від опромінення, приладами дозиметричного контролю і засобами індивідуальної санітарної обробки людей і дезактивації техніки.
Приступати до гасіння пожежі можна тільки після отримання особовим складом засобів захисту, інструктажу з боку адміністрації і наряду-допуску згідно з Нормами радіаційної безпеки України (далі - НРБУ-97).
Для гасіння пожежі залучається мінімально необхідна кількість працівників (з урахуванням резерву для надання допомоги). Робота виконується тільки в ізолюючих протигазах з масками (використовувати загубники забороняється).
КГП зобов'язаний через адміністрацію об'єкта організувати інструктаж особового складу, який направляється на виконання робіт, а також забезпечити контроль за часом перебування його в небезпечній зоні і своєчасну заміну в установлені дозиметричною службою строки.
Біля входу в небезпечну зону (приміщення, споруду) має бути виставлений пост безпеки.
У випадку роботи особового складу у легких захисних костюмах Л-1 або інших захисних костюмах, з метою уникнення теплових ударів, необхідно враховувати допустимі терміни перебування у цих костюмах залежно від температури оточуючого середовища.
Пожежна техніка, при можливості, має встановлюватися з боку непошкоджених стін або споруд, які можуть служити захисним екраном від іонізуючих випромінювань.
Перегрупування сил і засобів виконується з урахуванням радіаційної обстановки. Пункти збору (розміщення) резервних сил і засобів не повинні знаходитись з підвітряного боку від джерел радіоактивного випромінювання.
Зняття ізолюючих протигазів особовим складом виконується тільки після зняття захисних костюмів.
На підставі довідок дозиметричних служб об'єкта у кожній пожежній частині має вестись суворий персональний облік випадків опромінення особового складу, в якому треба відображати: коли, хто і яку дозу опромінення отримав.
Допускається опромінення особового складу підрозділів пожежно-рятувальної служби протягом визначеного нормативного часу і в межах, передбачених санітарними нормами і правилами.
Після ліквідації пожежі необхідно:
всьому особовому складу, який брав участь у гасінні пожежі, пройти санітарну обробку, вихідний дозиметричний контроль та медичне обстеження в медичному закладі;
провести дезактивацію та дозиметричний контроль техніки, протигазів, одягу, взуття, спорядження та майна па спеціальних обмивальних пунктах.
Висновок: гасіння пожеж при низьких температурах, сильному вітрі, наявності вибухових і радіоактивних речовин згідно діючих нормативних документів забезпечить захист населення і пожежників-рятувальників від небезпечних чинників.
Склав Гаврилко О.А.