У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

технологічним обладнанням та торговельним інвентарем що забезпечують відповідно до вимог технічних реглам

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

Техніка безпеки в торговому підприємстві

Торговельний об'єкт повинен бути оснащений торгово-технологічним обладнанням та торговельним інвентарем, що забезпечують відповідно до вимог технічних регламентів на окремі види продукції збереження якості та безпеки товарів при їх реалізації в місці продажу, а також можливість правильного вибору товарів покупцями.

Кількість, типи, моделі, розміри торгово-технологічного обладнання, інвентарю торгового визначається продавцем самостійно виходячи з типу торгового об'єкта, ступеня механізації та автоматизації торгово-технологічного процесу, форм і методів продажу товарів, асортименту товарів.

Торгово-технологічне обладнання повинно бути безпечним для персоналу торгового об'єкта при його монтажі, введенні в експлуатацію, експлуатації, ремонті, транспортуванні і зберіганні, а також для покупців.

Торгово-технологічне обладнання відповідати вимогам технічного регламенту безпечної експлуатації машин і устаткування, технічної документації виробника обладнання (паспорта, інструкції з експлуатації).

При прийомі торгово-технологічного обладнання від виробника (постачальника) продавець зобов'язаний переконатися в його комплектності. Торгово-технологічне обладнання повинно бути повністю укомплектовано.

Торгово-технологічне обладнання, технічною документацією на яке встановлено, що його безпека забезпечується лише за його комплектності та справності механізмів, повинно допускатися до експлуатації після встановлення його відповідності необхідним характеристикам.

Монтаж, ремонт торгово-технологічного повинен виконуватися згідно з проектно-кошторисної документації та вимог виробника обладнання.

Розстановка торгово-технологічного обладнання у складських приміщеннях, фасувальних та інших технологічних приміщеннях здійснюється відповідно до вимог технічної документації на обладнання.

Розстановка торгово-технологічного обладнання у торговельних залах повинна забезпечувати покупцям зручність вибору і придбання товарів.

Ширина основних евакуаційних проходів в торговому залі повинна забезпечити безпеку перебування покупців на торговому об'єкті, відбору товарів у відділах (секціях) самообслуговування.

Стаціонарне торгово-технологічне обладнання повинно встановлюватися на фундамент і надійно кріпитися болтами.

Торгово-технологічне устаткування, що є джерелом вібрації, повинно монтуватися на спеціальних, відповідних технічного розрахунку фундаментах, підстави та віброізолюючих пристроях, що забезпечують дозволений рівень вібрації.

Торгово-технологічне обладнання, яке експлуатується персоналом, не повинно мати гострих кутів, крайок і нерівностей поверхонь, що становлять небезпеку травмування працівників. Компонування складових частин обладнання повинна забезпечувати вільний доступ до них.

Конструкція торгово-технологічного обладнання, що приводиться в дію електричною енергією, повинна включати пристрої (засоби) для забезпечення електробезпеки (огородження, заземлення, ізоляція струмоведучих частин, захисне відключення та ін.)

Для захисту від розрядів статичної електрики торгово-технологічне обладнання (дозатори, живильники та ін) повинні бути заземлені.

Торгово-технологічне обладнання, робота якого супроводжується виділенням шкідливих речовин, має включати вбудовані пристрої для їх видалення або забезпечувати можливість приєднання до обладнання видаляють пристроїв.

Частини торгово-технологічного обладнання, що представляють небезпеку для обслуговуючого персоналу, повинні бути пофарбовані в сигнальні кольори з нанесенням знаків безпеки.

Частини торгово-технологічного устаткування (у тому числі запобіжні клапани, кабелі тощо), механічне пошкодження яких може викликати виникнення небезпеки, повинні бути захищені огородженнями і розташовані так, щоб запобігти їх випадкове пошкодження персоналом або засобами технічного обслуговування.

Знімні, відкидні і розсувні огородження робочих органів, а також відкриваються дверцята, щитки, кришки в цих огородженнях або корпусах торгово-технологічного устаткування повинні мати пристрої, що виключають їх випадкове зняття або відкривання, або мати пристрої, блокування, що забезпечують припинення робочого процесу при зніманні або відкриванні огороджень, дверцят, стулок.

Перед пуском торгово-технологічного обладнання зняті з місця огородження та пристосування повинні бути встановлені на місце, міцно і правильно закріплені.

Захисні огорожі та подібні пристрої повинні мати достатню механічну міцність. Вони не повинні зніматися без застосування інструменту, якщо їх видалення необов'язково при нормальній експлуатації.

Після закінчення роботи всі торгово-технологічне обладнання і механізми повинні бути переведені в положення, що виключає можливість їх пуску сторонніми особами; електроживлення, газопостачання, водо-та паропроводи повинні бути відключені.

Санітарна обробка, розбирання, чищення і миття виробляються після відключення торгово-технологічного обладнання від джерел живлення, повної зупинки рухомих і обертових частин, а теплового обладнання - після повного охолодження нагрітих поверхонь.

Відповідність торгово-технологічного обладнання, що використовується для транспортування, навантаження-розвантаження, зберігання та відпуску продовольчих товарів, вимогам технічних регламентів на обладнання має підтверджуватися деклараціями про відповідність, сертифікатами відповідності.

§ 2. Безпечна експлуатація обладнання для зважування, фпсування та пакування товарів

.Порядок експлуатації ваговимірювальних приладів і ведення ва¬гового господарства визначений правилами використання мір та вимі¬рювальних приладів на підприємствах торгівлі та громадського харчу¬вання. Ваги треба надійно встановлювати на горизонтальну поверхню, щоб станина їх спиралася на вст чотири точки без застосування про¬кладок і щоб під час роботи не було вільного пересування або падін¬ня вагів. До початку роботи необхідно привести в порядок робоче місце, ретельно перевірити обладнання.

Товарні ваги для зважування вантажів на транспортних засобах треба зрізувати в підлогу так, щоб площадка вагів була на рівні під¬логи. Ямно ваги не врізані в підлогу, то їх слід обладнати трамплі¬ном для зручності подачі на них вантажів. При ручному завантажуван- . ні вагів дрібними товарами, останні треба встановлювати на міцній підставці так, щоб площадка вагів була на рівні 70...80 см від під¬логи для полегшення укладання та знімання вантажу. Складати товари на ваги треба так, щоб забезпечити їх стійкість. Оптичні ваги та електронні чекодрукуюч.і комплекси, які одно¬часно з масою визначають і вартість товару, що зважується, працюють з використанням електроенергії, тому їх експлуатація потребує до¬держання правил електробезпеки. До роботи з ними допускаються особи, шо пройшли відповідне навчання, інструктаж з охорони праці і мають дозвіл на роботу з цим обладнанням. Працювати на електронних чеко- Друку.вдих комплексах дозволяється тільки при закритих кожухах блока виводу інформації і дверцятах друкуючого пристрою. Виконувати будь- які роботи всередині частин комплексу можна тільки після відключен¬ня обладнання від мережі.

До експлуатації ваговимірювального обладнання допускаються особи, які пройшли навчання, інструктаж і мають дозвіл на роботу з ним.

При несправностях ваговимірювальне обладнання потрібно відклю¬чити від електромережі і викликати спеціаліста з обслуговування. Вгмонт електронного ваговимірювального обладнання повинні виконува¬ти тільки майстри спеціалізованих підприємств.

Дозувальне і фасувально-пакувальне обладнання має різні елементи, які рухаються, а також електрообладнання. То**у при його експлуатації необхідно слідкувати г?а тим, щоб огородження, що закривають передачі /зубчасті, пасові/, були в справному стані, а дверцята та щитки або заслінки - закриті, оглядові вікна - засклені. У випадку спрацювання блокувальних пристроїв обладнання необхідно відключити від електромережі. Оскільки в деяких конструкціях дозувального і фасувально-пакувального обладнання використовують вібратори, то поверхні, на яких його встановлюють, повинні забезпечуватись віброгасниками.

Постійну увагу потрібно приділяти справності обладнання, електропроводці захисного заземлення обладнання. Для запобігання аварій дозувальне і фасувально-пакувальне обладнання не повинно ство¬рювати в повітрі робочої зони запорошення понад 17,2 г/м' цукру і 10,3 г/м борошна.

§ 5. Загальні заходи безпечної експлуатації торгового холодильного обладнання

Холодильні шефи, прилавки, вітрини, камери слід установлювати в сухих, добре провітрюваних приміщеннях. Приміщення для збірних » камер має бути більше збірно-розбірних камер на 0,5 м по висоті і з кожного боку, ширина дверей приміщення - не менше Г,4 м. Двері камер повинні виходити в тамбур або коридор шириною не менше 1,4 м.

Вбудовані в торгове обладнання агрегати повинні працювати тільки при закритих знімних огородженнях, а невбудовані - встанов¬люють на міцній підвалині, що виключав вібрацію, зовні торгової зали в суміжному або підвальному приміщенні /при відсутності такої можливості агрегат установлюють поблизу охолоджуваного об"єкта/. Невбудований агрегат потрібно огороджувати. Не можна встановлювати агрегати у вузьких проходах, на сходових клітках, під сходами в теп¬лових шлюзах /тамбурах/, на земляній підлозі. Агрегат установлюють на відстані не менше 0,2 м від стіни. Холодильний агрегат не можна установлювати ближче 1,5 м, а холодильне обладнання з вбудованими агрегатами ближче 2 м від опалювальних приладів. Ширина проходу до агрегату має бути не менше 0,7 м.

Оптимальний і безпечний режим роботи торгового холодильного обладнання забезпечують прилади автоматики.

Рівні звуків від торгового холодильного обладнання, установле¬ного в залах підприємств торгівлі і громадського харчування, не по¬винні перевищувати 60 дБА на відстані від нього І м.

Торгове холодильне обладнання установлюють і монтують механіки спеціалізованих організацій /ремонтно-монтажних комбінатів/. Після закінчення монтажних робіт, налагодження приладів автоматики, пере¬вірки режиму роботи холодильного агрегата, справності захисного заземлення складається акт про введення Обладнання в експлуатацію. Представник ремонтно-монтажного комбінату зобов"язаний проінструк¬тувати працівників торгівлі з правил правильної і безпечної експлуа¬тації обладнання.

Холодильне обладнання закріплюється особисто за тортовим пра¬цівником, який повністю відповідає за нього, слідкує за його пра¬вильною експлуатацією і утримує в належному стані. Адміністрація підприємства зобов"язана завести на кожний вид обладнання експлуа¬таційний журнал. На підприємствах, що мають кілька одиниць холодиль¬ного обладнання, можна завести загальний журнал з виділенням для кожного виду обладнання окремих сторінок.

Механік, то обслуговує холодильне обладнання, занотовує в жур¬налі експлуатаційні відомості про нього, дані щодо проведення робіт з технічного обслуговування, а також про проведення інструктажу працівників підприємства, які користувались цим обладнанням. Записи механіка перевіряє і підписує керівник підприємства, в якого цей журнал зберігається.

Холодильним обладнанням не дозволяється користуватися: якщо струмоведучі частини магнітних пускачів, рубильників, електродвигу¬нів, приладів автоматики не закриті кожухами, а агрегати не огород¬жені, не захищені від пошкоджень і не запобігають доторканню людей до струмоведучих та інших частин машин, що рухаються? якщо холодиль¬ні машини не заземлені /занулені/; яюдо пройшов термін чергового випро буванняі перевірки ізоляції електромережі і захисного заземлення /занулення/{ якщо не справні засоби захисту і приладів автоматики.

При експлуатації холодильного обладнання не дозволяється вилу¬чати іней механічним способом, наприклад за допомогою скребків, доторкатися до частин холодильного агрегату, що рухаються, при його роботі в режимі автоматичної зупинки; завантажувати холодильні ка¬мери продуктами понад норму, вказану в паспортах, захаращувати про¬ходи до агрегатів товаром або тарою.

При завантажуванні камер треба бути обережним, завантаження повинні виконувати не менше двох чоловік, на дверях камер повинні бути засоби і пристрої, що виключають їх закриття без наявної мож¬ливості відкрити їх зсередини.

При виникненні аварії або технічних несправностей холодильну установку слід вимкнути і викликати механіка.

Для попередження пожежі на стелі розміщена пожежна сигналізація. Для попередження травматизму співробітниками відділу охорони праці розроблені «Комплексні заходи щодо встановлення нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійним захворюванням, аваріям».

Можливими причинами пожежі можуть бути:

коротке замикання в електричній мережі, що може спричинити запалення

наявних легкозаймистих речовин;

 займання паперу, дерева через необережне поводження з вогнем; розповсюдження вогню з сусідніх приміщень.

Попередити пожежу можна шляхом розробки правил безпечної поведінки із вогнем, усуненням можливості виникнення короткого замикання.

У разі виникнення пожежі своєчасно та з мінімальними наслідками дають можливість загасити її наявні пожежна сигналізація та вогнегасники.

В даному структурному підрозділі ви встановлені вогнегасники типа ВП-5 в розмірі 2 шт. Розроблено план евакуації працівників та матеріальних цінностей на випадок пожежі.

3.3.3. Рибний цех:

- ознайомитися з технологічним процесом виробництва рибних напівфабрикатів;

- вивчити режими розморожування (вимочування) риби;

- вивчити особливості обробки риби з кістковим кістяком та осетрових порід;

- вивчити особливості виробництва рибних напівфабрикатів;

- навчитися виготовляти котлетну масу з риби та напівфабрикатів з неї;

- проаналізувати відповідність санітарно-гігієнічним вимогам умов виробництва та зберігання рибних напівфабрикатів;

- ознайомитися з нормами виходу рибних напівфабрикатів.

22:18:03

Студентам необхідно:

- проаналізувати асортимент виробів борошняного та кондитерського цехів ;

- проаналізувати технологічні лінії, ділянки та робочі місця в цехах;

- проаналізувати технологічні процеси виробництва борошняних та кондитерських виробів;

- розробити структурно-технологічні схеми виробничого процесу в цехах;

- ознайомитися з технологією дріжджового тіста (опарний та безопарний спосіб тістоведення), прісного, листкового, бісквітного, заварного, пісочного тіста та виробів з них;

- ознайомитися з технологією оздоблення кондитерських виробів;

- ознайомитись з оснащеністю цехів обладнанням, інвентарем, посудом, принципами його розміщення та ефективністю використання;

- ознайомитися з правилами експлуатації теплового і механічного обладнання та з технікою безпеки при роботі на ньому;

- ознайомитись з умовами та термінами зберігання кондитерських та борошняних виробів у цеху;

- проаналізувати організацію роботи спеціалізованих цехів підприємства ресторанного господарства та надати в звіті його характеристику та особливості організації;

- проаналізувати чисельність виробничих працівників цеху та навести графіки їх виходу на роботу.




1. практикуму по курсу БЖД.
2. Вадим Викторович Эрлихман Стивен Кинг
3. История как наука- этапы становления предмет методы исследования функции исторического знания
4. Доказательство презумпции невиновности
5. Философия. Для всех технических факультетов 2 курса дневного отделения.html
6.  52 Ст 1865 О праве граждан Российской Федерации на свободу передвижения выбор места пребывания и ж
7. Цивилизационная Периферия Азия, Африка и Латинская Америка
8. Космические процессы и минералообразование
9. Менталитет и бизнес в России
10. Б Участвуют все Действующие лица- Волк Ежик Медвежонок Зайчик Физмат Завывание ветра
11. реферату- Революція в Росії та виникнення радянської держави і праваРозділ- Історія Всесвітня Революція в Р
12. Управление трудовыми ресурсами 1
13. Орг реализовала продукцию на 1180 тыс руб в т
14.  Розроблювана у ВАТ робоча конструкторська документація КД за змістом і оформленням повинна задовольняти
15. Понятие и признаки государства
16. Экономика Западного Китая
17. АгроЕкс за 2012р
18. Тема 3 Загальна характеристика облікового процесу 3
19.  Задачи обучения грамоте- овладение грамотой чтением письмом как видом речевой деятельности развити
20. этикет означает установленный порядок поведения в определенной социальной сфере- придворный дипломатичес