Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і Постійні витрати включають три групи відрахувань- на погашення вартості машини; на капітальний ремонт; на

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ

Забезпечення показників і правильна експлуатація є основою досягнення гарних техніко-економічних показників роботи карєрних машин.

Вартість робіт, зроблених за допомогою кар’єрних  машини, складається з ряду витрат, які умовно підрозділяються на постійні, одноразові й експлуатаційні.

Постійні витрати включають три групи відрахувань: на погашення вартості машини; на капітальний ремонт; на зміст бази механізації, а також на ремонт шляхів і доріг у межах кар’єру . Перші дві групи називаються амортизаційними.

Постійні витрати підраховують на рік роботи машини

Одноразові витрати  ураховують витрати, вироблені в разовому порядку й призначені для підготовки машини до роботи на її робочому місці, а також для демонтажу всього устаткування по закінченню робіт

У загальному випадку одноразові витрати включають:

* доставку машини із заводу або з бази механізації, переміщення машини на майданчику до робочого місця, підготовку тимчасових подорожніх і будівельних конструкцій для машинної установки (фундаменти, естакади, навіси й т.п.);

* монтаж машини, включаючи підводку й приєднання мереж для подачі електроенергії, трубопроводів для води й т.п.;

* пробний пуск і випробування змонтованої машини;

* демонтаж машини й розбирання тимчасових будівельних конструкцій;

* зворотну доставку машини на базу механізації

Сюди ставляться також витрати по перестановках машини, якщо вона повинна працювати на декілька робочих місцях будівельного майданчика, причому перестановка вимагає у свою чергу демонтажних, транспортних і монтажних робіт

Одноразові витрати підраховують за час роботи машини на даному майданчику. Для автомобілів, тракторів, скреперів і подібних самохідних машин, які не вимагають монтажу й демонтажу, одноразові витрати невеликі.

В експлуатаційні витрати  входять: заробітна плата робітників, керуючих машиною, витрати на всі ремонти машини ( крім капітального); вартість енергії або палива, води, мастильних і обтиральних матеріалів; витрати по заміні зношеного робочого інструмента, тросів і т. п.

Усі витрати підраховують для однієї години змінного робочого часу машини (машино-година) або для однієї робочої зміни, машини ( машинозміна).

Застосування сучасних високопродуктивних кар’єрних машин вимагає, підвищення  ефективності експлуатації, збільшення використання машин у часі і їх корисного навантаження, удосконалювання технологічного обслуговування й ремонту, зменшення трудових і матеріальних витрат.

Недостатня експлуатаційна надійність кар'єрних екскаваторів знижує виробництво, збільшує собівартість добутої продукції.

Ремонт екскаваторів являється одним з найбільш трудомісткихпроцесів на кар'єрах. Виробнича робота екскаватора складає 50-60% від загального числа робочого часу і від 12% до 25% іде на ремонтні роботи.

Для забезпечення конкурентоздатності продукції промислові підприємства використовують стратегію зниження собівартості. У рамках цієї стратегії вони, насамперед, прагнуть максимально зменшити витрати на допоміжні процеси, а також витрати на відновлення працездатності основних засобів виробництва. Вагома частка цих витрат (13%) пов'язана з технічним обслуговуванням і ремонтом (ТОіР) устаткування.

Жорстке лімітування усіх видів ресурсів для ТОіР на гірничо-видобувних підприємствах призвело до того, що дефіцит запчастин під час ремонтів упродовж року відчувається в 70–80% випадків, графік планово-попереджувальних ремонтів (ППР) виконується всього на 10–15%, різко зросла кількість аварійних ситуацій, імовірність безвідмовної роботи устаткування протягом зміни складає 0,1–0,3. В умовах значного спрацювання гірничого устаткування і лімітування витрат на його відновлення система планово-попереджувальних ремонтів не забезпечує необхідних показників виробничої експлуатації гірничих машин – продуктивність устаткування знижується на 30–50%.

Таким чином, у ситуації, що склалася, виникла необхідність адаптації існуючої системи ППР до реальних виробничо-економічних можливостей конкретного гірничо-видобувного підприємства.

Викладене вище дозволяє стверджувати про необхідність проведення досліджень закономірностей відтворення основних засобів виробництва в сучасних умовах господарювання гірничо-видобувних підприємств та розроблення нового, економічно обґрунтованого підходу до відновлення працездатності гірничого устаткування в процесі технічної експлуатації, що забезпечить підвищення ефективності функціонування ремонтних господарств.

Для економічного обґрунтування адаптивної системи ТОіР проведено дослідження експлуатаційної надійності машин і комплексів гірничо-видобувних підприємств. Найбільш презентабельним об'єктом досліджень парку гірничого обладнання є виймально-навантажувальне устаткування, яке представлене різними типорозмірами екскаваторів (ЕКГ-12,5, ЕКГ-10, ЕКГ-8І, ЕКГ-5А та ін.) різного строку експлуатації (від 1 до 20 років), що працюють на різних роботах (видобувні, розкривні, перевантажувальні, відвальні та ін.), відвантажуючи породи з різними фізико-механічними властивостями.

На даний час електропривод широко використовується у всіх галузях машинобудування. Він використовується в усіх моделях екскаваторів, забезпечує більшу надійність і простоту в керуванні. Електропривод забезпечує зростання продуктивності праці потужних механізмів, ефективне проведення всіх технологічних операцій при зміні умов роботи в широких межах,враховуючи операції із запобігання та усунення аварій.

Вартість електроприводів основних механізмів становить значну частину загальної вартості екскаватора ЕКГ-10,тому раціональний вибір електроприводу забезпечує високі техніко-економічні показники експлуатації екскаватора.

Екскаваторний парк періодично поповнюється новими сучасними машинами. Проте разом з новими типами екскаваторів на кар'єрах в експлуатації знаходиться багато машин колишніх випусків. Тому для підвищення продуктивності праці та безаварійної роботи екскаваторів велике значення має їх модернізація, тобто заміна застарілого устаткування екскаватора сучасним, новим устаткуванням, а застосування новіших розробок у техніці могли б поліпшити продуктивність екскаватора, зменшити його енергоємність, скоротити простої, збільшити міжремонтний цикл екскаваторів.

Темою даної дипломної роботи є дослідження електроприводу натиску екскаватора ЕКГ-10. Це пов'язано з тим, що електроустаткування екскаватора працює в дуже важких умовах трясіння, ударів, вібрацій, великої запиленості. Електропривод натиску працює в інтенсивному режимі, з великою частотою включень, при навантаженні, що змінюється в широких межах.

Сучасний потужний екскаватор є складною високопродуктивноюмашиною, яка за насиченістю електрообладнання, по загальній встановленій потужності електричних машин можна порівняти зі середнім промисловим підприємством. Всі основні механізми таких екскаваторів обладнуються індивідуальним електроприводом за системою "керований перетворювач – двигун" з тією чи іншою схемою автоматичного управління, як правило, єзамкненою системою автоматичного регулювання.

Маневреність основних механізмів екскаватора, надійність їх роботи і продуктивність машини в цілому залежать від технічних можливостей системи електропривода, якості її налагодження та умов експлуатації.

Велектроприводі механізму натиску одноківшевого екскаватора застосовується двигун постійного струму з незалежним збудженням. З цією метою якір двигуна підключається до індивідуального джерела живлення – керованого перетворювача. Затрати на електроенергію даного двигуна наведені в табл.4.1.

Тиристорний збудник розроблено співробітниками кафедри електроприводу НУ "Львівська політехніка" та інституту ВНДІЕлектропривід (м. Москва). При його проектуванні ставилась мета розробити простий, дешевий, малогабаритний збудник підвищеної надійності.

Таблиця 4.1

Витрати на електроенергію базового приводу

Найменування показників

Од. вим.

Базова схема

Потужність приводу

кВт

62,5

ККД

%

92

Експлуатаційні витрати:

Плата за електроенергію(за рік)

грн

247800

Таблиця 4.2

Витрати на основні вироби по проекту

Назва виробу

Кількість

шт.

Ціна на виріб(грн.)

Тиристорний перетворювач постійного струму.

Шафа керування.

Вимикач автоматичний

Електродвигун постійного струму

Генераторпостійного струму

Тахогенератор постійного струму

Контролер

Всього:

1

1

4

1

1

1

4

8956

700

200

9706

12000

500

400

32462

Таблиця 4.3

Витрати на електроенергію порівняльного зразка

Найменування показників

Од. вим.

Базова схема

Потужність приводу

кВт

65

ККД

%

91

Експлуатаційні витрати:

Плата за електроенергію(за рік)

грн

257712

Таблиця 4.4

Витрати на обладнання порівняльного зразка

Назва виробу

Кількість

шт.

Ціна на виріб(грн.)

Перетворювач частоти.

Шафа керування.

Вимикач автоматичний

Асинхронний двигун

Контролер

Запобіжники

Всього:

1

1

6

1

1

3

22900

1700

400

8700

1900

1500

37100

- нормативний коефіцієнт ,

- амортизаційні витрати,

- вартість втрат спожитої електроенергії,

- вартість ремонту електрообладнання,

- вартість обслуговування електрообладнання

Приведені витрати

(грн.)

(грн.)

Вартість обслуговування  за рік Г-Д (базова модель)

(грн.)

Вартість обслуговування  за рік системи ПЧ-АД (порівняльна модель)

(грн.)

Втрати потужності у системі Г-Д

 (Вт)

Втрати потужності у системі ПЧ-АД  

(Вт)

Загальне ККД систем визначається

(%)

(%)

Втрати потужності в електроприводі системи Г-Д (за рік)

(Вт)

Втрати потужності в електроприводі системи ПЧ-АД (за рік)

(Вт)

коефіцієнт завантаження,

- річний фонд часу роботи, =4000 (год.)

Вартість втрат електроенергії у системі Г-Д

Тариф - в=1.239(грн.)

(грн.)

Вартість втрат електроенергії у системі ПЧ-АД

(грн.)

Вартість обслуговування електрообладнання у системі Г-Д

(грн.)

Вартість обслуговування електрообладнання у системі ПЧ-АД

(грн.)

Таблиця 4.5

Експлуатаційні витрати

Показник

      Вартість(грн.)

Базовий

Порівняльний

Разом(

36199.8

42317.95

Таблиця 4.6

Приведені розрахунки витрат

Показник

                       Вартість(грн.)

Базовий

Порівняльний

32462

37100

Показник ступеня економічності

(%)

Різниця річних приведених витрат

(грн.)

Різниця капітальних вкладень

37100-32462=4638 (грн.)

Річний об’єм продуктивності екскаватора

 3)

 (м3)

Розрахунок амортизаційних відрахувань

 (грн.)

(грн.)

Розрахунок витрат, пов’язаних з поточним ремонтом і обслуговуванням електрообладнання

Назва і характер

електрообладнання

          К-сть, шт.

Міжремонтний період, міс.

К-сть поточних ремонтів в рік

Планова трудомісткість одного по точного ремонту л-год

Загальна трудомісткість поточних ремонтів в рік л-год

Загальна трудомісткість техн. Обслуговування л-рік

Сумарна трудомістскість Тр,   л-год.

Базовий варіант

Асинхронний

двигун, Р=65 кВт

1

18

0.7

16

11.2

1.12

40

Пертворювач

частоти

Р=65 кВт

1

36

0.3

40

12

1.7

4.4

разом

44.4

Порівняльний варіант

Двигун постійного струму Р=62.5 кВт

1

18

0.7

16

11.2

1.12

40

Генератор постійного струму Р=125 кВт

1

18

0.7

16

11.2

1.12

40

Тиристорний перетворювач

1

36

0.3

7

7

0.7

4.4

Разом

84.4

Основний фонд заробітної плати ремонтних робітників, зайнятих поточним ремонтом і технічним обслуговуванням, розраховують на основі сумарної трудомісткості ремонтних робіт і технічного обслуговування, середньої годинної тарифної ставки ремонтних робітників, премій і доплат за формулою:

Де Зо – основна заробітна плата, грн.;

    Тр – сумарна трудомісткість поточного ремонту і технічного обслуговування, люд-год.;

    Сг – середньогодинна тарифна ставка ремонтних робітників, грн. Для робітників IV розряду Сг = 8 грн (за даними підприємства);

     Кт – коефіцієнт, який враховує премії і доплати, Кт = 1.6 (дані підприємства).

Для базового варіанту:

(грн.)

Для порівняльного:

(грн.)

Затрати на матеріали на поточний ремонт та обслуговування у наближених розрахунках можна прийняти на рівні 40% від основної заробітної плати.

За даними підприємства:

Додаткова зарплата складає – 20%;

Відрахування на соцстрахування – 37.11%;

Витрати на утримання та експлуатацію обладнання – 90%;

Цехові витрати – 70%.

Витрати пов’язані з поточним ремонтом і технічним обслуговуванням

Nо п/п

Назва статей витрат

Базовий варіант

(грн.)

Проектний варіант

(грн.)

1

Основні матеріали і комплектуючі вироби на поточний ремонт і техн. обслуговування.

4321

2273

2

Основна заробітна плата робітників.

10803

5683

3

Додаткова заробітна плата.

2160

1136

4

Відрахування на соцстрахування

4008

2108

5

Витрати на утримання та експлуатацію обладнання

9722

5114

6

Цехові витрати.

7562

3978

7

Всього витрат на ремонт і технічне обслуговування.

38576

20292

Розрахунок питомих експлуатаційних витрат і собівартості

одиниці продукції по проектному варіанту

Питомі експлуатаційні витрати складають:

- для базового варіанту:

  (грн.за шт. )

Для порівняльного варіанту

(грн.за шт. )                                                             Економія по статті “ Витрати на утримання і експлуатацію обладнання”

   в порівняльному варіанті визначається як:

Для  визначення  повної  собівартості  одиниці  продукції  по  проектному  варіанту  ( Сп )  необхідно  врахувати  позавиробничі  витрати:

 (грн.за шт. )                    

де  Рв – відсоток  виробничих  витрат, Рн = 2 – 4 %.

Результати проведених розрахунків приводяться у вигляді таблиці техніко- економічних показників.

Дані досліджень доводять, що даний електропривід є економічно вигідним,оскільки він має тривалу експлуатаційну придатність, а його обслуговування не є дорогим.




1. Оцінка стану міської системи м Рівного
2. Влияние вулканизма и поствулканических процессов на окружающую среду.html
3. Пояснительная записка 10Б класс ~ 6ой год обучения
4. Твой Время проведения- Сб 14181
5. видимому от Фр. Г.
6. British slang and its classification
7. Тема- Малые группы и коллективы ЗАДАНИЕ N 1Впервые в научный оборот термин диада ввел
8. вариант 1. С целью родостимуляции применяют а Эссенциале б Эуфиллин в Энзопрост г Этимизол 2
9. 11 Задачи внеклассной работы по физическому воспитанию
10. радіусвектор точки в якій поле вивчається
11. тематики и Экономики Курсовая работа Тема- Теория экономической неопределенности и риска и их оц
12. Пресноводный родственник артемии
13. 1689 в 1682 1689
14. Основы менеджмента
15. Реферат- Історія та створення СУБД.html
16. Определение сметной стоимости усиления насыпи на слабом основании по технологии Риттрансстрой
17. Чтение Дайте определение понятия Ликвидность
18. Организация адвокатской деятельности.html
19. 21 0 20 0 11 0 3
20. Шаг в будущее Секция- Лингвистика Название работы Молодежный сленг в Америке и России