Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Транспортування корисних копалин та кар~єрних вантажів Мета- отримати знання про особливості трансп

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.11.2024

Лекція 11

Тема: Транспортування корисних копалин та кар’єрних вантажів

Мета: отримати знання про особливості транспортування кар’єрних вантажів.

Вид заняття: лекція

Тип: традиційна (поточна)

                                             

 План лекції:

1. Загальні відомості

2. Залізничний транспорт

3. Продуктивність залізничного транспорту

 

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Переміщення кар'єрних вантажів є одним з основних виробничих процесів відкритих гірських робіт.

Основне призначення кар'єрного транспорту - переміщення гірської маси від екскаваторних вибоїв до пунктів розвантаження, якими для розкривних порід є відвали, для корисної копалини - склади або приймальні бункери збагачувальних фабрик.

Розрізняють кар’єрний, шахтний, цеховий і зовнішній транспорт.

Основний, кар’єрний транспорт забезпечує переміщення гірської маси від вибоїв до пунктів прийому, а також доставку допоміжних вантажів.

Цеховий транспорт служить для переміщення корисної копалини на дробильно-сортувальних і збагачувальних фабриках відповідно до прийнятої технології переробки сировини. Завдання зовнішнього транспорту – переміщення корисної копалини після збагачення або зі складів до місць споживання продукції.

Характерні особливості транспорту гірничих підприємств:

  •  масовість й одностороння зосереджена направленість основних вантажів (до десятків, іноді сотень мільйонів тонн гірської маси за рік);
  •  відносно короткі відстані переміщення (від кількох десятків метрів до 15-20 км);
  •  високі питомі показники вантажообігу при порівняно обмеженій кількості транспортних засобів, значна вантажонапруженість шляхів і доріг, швидка обертальність рухомого складу;
  •  значна щільність (від 1 до 5 т/м3), підвищена міцність й абразивність, неоднорідна кускуватість гірської маси, що переміщається, ударні діяння при навантажуванні і розвантажуванні;
  •  нестаціонарність пунктів навантаження гірської маси і розвантаження, що зумовлює систематичну перебудову транспортних комунікацій на уступах у кар’єрах і на відвалах;
  •  велика крутизна підйому (спуску) гірської маси з кар’єру;
  •  складна організація переміщення корисної копалини при її роздільному вийманні та усередненні;
  •  залежність місцеположень транспортних комунікацій від елементів будови покладів;

Вказані особливості визначають основні вимоги до транспорту гірничих підприємств:

  •  відстані переміщень вантажів, особливо розкривних порід, повинні бути по можливості найкоротшими;
  •  транспортні комунікації в цілому та їх окремі дільниці повинні бути, по можливості стаціонарними, що вимагає мінімум перебудови в період експлуатації;
  •  на одному кар’єрі або шахті бажано використовувати мінімальну кількість видів транспорту і типів транспортних засобів для полегшення їх взаємозамінюваності, організації експлуатації та ремонтів;
  •  ємності і місткість транспортних засобів повинні відповідати потужності виймально-навантажувальних засобів, а також комплексу фізико-технічних властивостей порід, що переміщаються і характеризують трудність їх транспортування;
  •  використовуваний транспорт мусить забезпечувати надійність роботи, мінімальні простої основного устаткування і можливо більший ступінь потоковості процесів переміщення;
  •  обраний транспорт повинен забезпечити безпеку робіт і мінімальні витрати на розробку родовищ.

Основними видами транспорту в кар'єрах є залізничний, автомобільний і конвеєрний. Останніми роками у зв'язку із зростанням глибини кар'єрів все більше застосування знаходить комбінований транспорт: автомобільний з залізничним, автомобільний з конвеєрним, а також автомобільний з ськиповим підйомом.

Для повідомлення робочих горизонтів з поверхнею транспортні комунікації проводять під певним ухилом. Ухил шляху в кар'єрі визначається видом транспорту і його технічними характеристиками.

Керівним ухилом називається найбільший ухил в кар'єрі, який долає даний вид транспорту з мінімальною швидкістю, відповідною сталому руху.

Вантажообігом називають кількість корисного вантажу (в тоннах чи кубічних метрах) , що переміщається за одиницю часу (година, зміна, доба, рік і т.д.).

Під вантажопотоком розуміють потік вантажів визначеної якості, що характеризується напрямком, порівняно стійким за часом, і визначеним об’ємом перевозок.

Залізничний транспорт

Залізничний транспорт є найбільш поширеним видом кар'єрного транспорту.

Він відрізняється високою продуктивністю, надійністю роботи в будь-яких умовах, невеликим опором руху і малою витратою енергії, міцністю і великим терміном служби рухомого складу.

Основні недоліки залізничного транспорту: великі капітальні витрати на пристрій залізничної колії і експлуатаційні витрати на його утримування і ремонт, малі подолані ухили і великі радіуси закруглення, значні об'єми гірничо-капітальних робіт і терміни будівництва кар'єрів в порівнянні з іншими видами транспорту.

Пересувний склад залізничного транспорту складається з локомотивів і вагонів. Локомотиви характеризуються потужністю, силою тяга, розрахунковою і зчіпною масою, розташуванням і призначенням осей, тиском на вісь.

Залежно від виду тяги локомотиви підрозділяють на паровози, електровози і тепловози.

Паровози характеризуються низьким коефіцієнтом корисної дії (близько 7%), малим подоланним ухилом (до 25%о), великими радіусами закруглення (150 м) і високими експлуатаційними витратами.

Електровози є найбільш поширеними локомотивами на кар'єрах. В порівнянні з паровозами вони мають наступні переваги: вищий к. п. д. (до 14-16%), більший подоланий    ухил  (до 40-45%о),    менші    радіуси закруглення (60-100 м), простіше управління і обслуговування.

Недоліки електровозів: необхідність споруди на кар'єрах тягових підстанцій і контактної мережі, значні капітальні витрати, складність експлуатації пересувної контактної мережі.

Тепловозом називається локомотив, обладнаний двигунами внутрішнього згорання.

Тепловози мають високий к. п. д. (до 28%), автономність живлення, не вимагають споруди контактної мережі і тягових підстанцій. Основні їх недоліки: неприпустимість перевантаження дизелів, малий подоланий ухил (до 30%о), відносно швидкий знос дизелів і складність їх ремонту, забруднення атмосфери в кар'єрах відпрацьованими газами. Найбільш ефективне застосування тепловозів в період будівництва крупних кар'єрів і при розробці неглибоких кар'єрів, а також на нагірних кар'єрах при русі навантажених поїздів під уклон.

Основні характеристики кар'єрних вагонів: вантажопідйомність, ємкість кузова, коефіцієнт тари, число осей і тиск на вісь, радіус вписування в криві і спосіб розвантаження.

За способом розвантаження і конструктивними особливостями вживані на кар'єрах вагони підрозділяються на думпкари, гондоли і  хопери. Розвантаження думпкаров здійснюється за рахунок підйому кузова з одного боку і відкидання (рідше за підняття) борту.

Продуктивність залізничного транспорту

Режим роботи залізничного транспорту на кар'єрах складається з послідовних циклів (рейсів) поїздів. Загальний час рейса (Тр) складається з окремих елементів:

  •  вантаження складу (tп);
  •  рухи з вантажем (tгр.);
  •  розвантаження (tраз.);
  •  рухи в порожняковом напрямі (tпор.);
  •  маневрів і очікування (tож.);

Таким чином:

Мінімальний час вантаження складу визначається його фактичною місткістю і технічною продуктивністю екскаватора:

де - геометрична місткість потягу, м3;

     - коефіцієнт, що враховує пересування поїзда при вантаженні (0,9 – 0,95).

Загальний середній час руху поїзда (мін) з вантажем і впорожні визначиться по виразу:

де , ,  - протяжність ділянок шляхів з одінаковими транспортними умовами, км;

    , ,  - середня швидкість руху на цих ділянках, км/час.

При укрупнених розрахунках користуються значеннями загальної середньої технічної швидкості рейса:

де - відстань руху поїзда за рейс.

Фактичний час розвантаження складу залежить від технологічної схеми розвантаження (послідовне, групове або одночасне розвантаження вагонів), мінімально-можливого часу розвантаження одного вагону і трудності транспортування породи (tраз.= 1,5 – 2 хвилини летом и 3 – 5 хвилин зимою).

Продуктивність локомотівосостава (м3/час) визначається по формулі:

де  - час роботи складу в добу (=22 год);

     - число вагонів употязі;

     - ємкість одного вагону, м3.

Час простоїв і очікування в течії одного рейса (tож) визначається схемою путнього розвитку і організації робіт і, як правило, не перевищує 5 – 10 хвилин.

Локомотивний парк кар'єру (Nп) складається з локомотивів зайнятих на перевезенні гірської маси (Nраб.), господарських вантажів (Nхоз), що знаходяться в ремонті (Nрем) і в резерві (Nрез):

Nп=Nраб.+Nхоз+Nрем+Nрез

Число робочих локомотивів визначається вантажообігом кар'єру і продуктивністю складу:

де  - добовий вантажообіг кар'єру;

= 1,25 – коефіцієнт нерівномірності руху.

Для господарських перевезень зазвичай запозичують 1 - 2 локомотиви.

Число локомотивів що знаходяться в резерві і в ремонті, визначається залежно від числа робочих локомотивів:

Інвентарний парк вагонів складе:

де =1,25 – 1,3 – коефіцієнт, що враховує вагони що знаходяться в ремонті і в резерві.




1. Тема- MPIпрограма обчислення визначеного iнтеграла
2. Шпаргалка- Алгоритмический язык Паскаль
3. Проблема закономерности исторического процесса
4. Понятие о классификации растени
5.  Обучения персонала в системе кадрового менеджмента
6. СанктПетербургский государственный технологический институт технический университет
7. Результати оцінки стійкості цеху промислового підприємства при дії землетрусу інтенсивністю VII балів
8. масштаб использования
9. а uto машина b б br~le очки c ц citron лимон ~ ч ~~n Китай d д d~rek подарок ~ дь ~~bel дьявол e ~
10. познакомившихся с наркотиками и утверждает что у людей живущих среди наркоманов в разы больше шансов ста
11. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук
12. Токсикологическое влияние продукции текстильной промышленности
13. 44. Министерство образования Московской области Государственное бюджетное образовате.html
14. U.RU А
15. Виробнича травма травма що сталася внаслідок дії виробничих чинників
16. 12 УЧЕБНЫЕ ЦЕЛИ - изучить комплекты ЗИП назначение отдельных элементов изучить смазки применя.
17. Системы кондиционирования и вентиляции
18. Социальная сеть в сети Интернет или виртуальная социальная сеть представляет собой сайт являющийся площ
19.  месяцев лактации продуцирует 150250 кг молока
20. Пояснительная записка Данное пособие предназначено для самостоятельной работы студента