У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

відновної реакції відновник віддає електрони тобто окиснюється; окисник приєднує електрони тобто відн

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-30

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 7.5.2025

8

Теорія ОВР:

У процесі окисно-відновної реакції відновник віддає електрони, тобто окиснюється; окисник приєднує електрони, тобто відновлюється. Причому будь-яка окисно-відновна реакція являє собою єдність двох протилежних перетвореньокиснення та відновлення, що відбуваються одночасно та без відриву одне від одного.

Окиснення: Речовина A як відновник віддає один електрон.

Відновлення: Речовина В як окисник приймає електрон.

Окисно-відновна реакція: Речовина А віддає електрон речовині В.

Окиснення

При окисненні речовини в результаті віддачі електронів збільшується її ступінь окиснення. Атоми окисника називаються акцепторами електронів на противагу атомам відновника, що втрачають електрони і тому називаються донорами. У деяких випадках, молекула вихідної сполуки може стати нестабільною та розпастися на стабільніші та дрібніші складові. При цьому деякі з атомів мають більш високий ступінь окиснення, ніж ті ж самі атоми у вихідній молекулі.

Окисник, коли приймає електрони, набуває відновних властивостей та перетворюється в спряжений відновник:

окисник + e− ↔ спряжений відновник.

Відновлення

При відновленні атоми та йони приєднують електрони. При цьому відбувається пониження ступеня окиснення елементу. Приклади: відновлення оксидів металів до вільних металів за допомогою водню, вуглецю, інших речовин; відновлення органічних кислот в альдегіди та спирти; гідрогенізація жирів та ін.

Відновник, що віддає електрони, набуває окиснювальних властивостей та перетворюється у спряжений окисник:

відновник - e− ↔ спряжений окисник.

Види окисно-відновних реакцій

  1.  міжмолекулярні — реакції, в яких атоми, що відновлюються та окиснюються знаходяться в різних молекулах, наприклад:

  1.  внутрішньомолекулярні — реакції, в яких атоми, що відновлюються та окиснюються знаходяться в одній і тій ж самій молекулі, наприклад:

  1.  репропорціонування (компропорціонування)

  1.  диспропорціонування (самоокиснення-самовідновлення) - реакції, в яких атоми одного елементу перетворюються на речовину (речовини) зі змінною ступенів окиснення, наприклад:

29

Атомна маса манґану 54,9381. Це сріблясто-білий крихкий метал. Густина 7,470 (293 К). tплав 1244°С, tкип 2095°С. Манґан парамагнітний при низьких температурах. Це поширений елемент, його кларк в земній корі 0,1% (за масою), в ультраосновних породах – 0,15%, основних - 0,2%, середніх - 0,12%, кислих - 0,06%, осадових - 0,07%, кам. метеоритах – 0,2%. Вміст манґану в океанічній воді 2·10-7 %, в живій речовині Землі 1·10-3%, у ґрунті 8,5·10-2%.

Манґан повільно реагує з водою, розчиняється в кислотах, реагує з усіма неметалами (при нагріванні), крім водню. Представлений в основному оксидами, карбонатами і в меншій мірі – силікатами манґану. Основні мінерали манґану: піролюзит, гаусманіт, псиломелан, манганіт, брауніт, родохрозит, родоніт. Крім того, манґан містять мінерали: велініт. Внаслідок кристалохімічної близькості манґану до трьох найважливіших петрогенних елементівFe, Mg, Ca – широко представлений як ізоморфна домішка в породотвірних мінералах (олівінах, ґранатах, слюді, карбонатах). Значну кількість манґану містять залізо-марганцеві конкреції.

При сплавлении оксида марганца (IV) (пиролюзит) со щелочами в присутствии кислорода образуются манганаты:

Раствор манганата имеет тёмно-зелёный цвет. При подкислении протекает реакция:

Раствор окрашивается в малиновый цвет из-за появления аниона MnO4, и из него выпадает коричневый осадок оксида-гидроксида марганца (IV).

Марганцевая кислота очень сильная, но неустойчивая, её невозможно сконцентрировать более, чем до 20 %. Сама кислота и её соли (перманганаты) — сильные окислители. Например, перманганат калия в зависимости от pH раствора окисляет различные вещества, восстанавливаясь до соединений марганца разной степени окисления. В кислой среде — до соединений марганца (II), в нейтральной — до соединений марганца (IV), в сильно щелочной — до соединений марганца (VI).

При прокаливании перманганаты разлагаются с выделением кислорода (один из лабораторных способов получения чистого кислорода). Реакция идёт по уравнению (на примере перманганата калия):

Под действием сильных окислителей ион Mn2+ переходит в ион MnO4:

Эта реакция используется для качественного определения Mn2+ (см. в разделе «Определение методами химического анализа»).

При подщелачивании растворов солей Mn (II) из них выпадает осадок гидроксида марганца (II), быстро буреющий на воздухе в результате окисления. Подробное описание реакции см. в разделе «Определение методами химического анализа».

Соли MnCl3, Mn2(SO4)3 неустойчивы. Гидроксиды Mn(OH)2 и Mn(OH)3 имеют основной характер, MnO(OH)2 — амфотерный. Хлорид марганца (IV) MnCl4 очень неустойчив, разлагается при нагревании, чем пользуются для получения хлора:

37

Скільки грамів азотної к-ти потрібно для приготування 500 мл 0,01 М р-ну?

Кількість речовини азотної кислоти, необхідної  для приготування р-ну: 0,01×0,5 л = 0,005 моль. Маса азотної к-ти: 0,005×63=0,315 г.

53

2Na + 2H2O = 2NaOH + H2

2NaOH + CO2 = Na2CO3 + H2O

CuCl2 +2 NaOH = Cu(OH)2 + 2NaCl

Cu(OH)2 + 2HNO3 = Cu(NO3)2 + 2H2O




1. Вариант N Задача 1 Стоимость на начало года акций компаний- Север 1000N руб
2. Правовое регулирование медицинского обслуживания
3. Электромагнитные цепи
4. глазами клиентов Исследование потребностей ключевого клиента ресторана Исследование потребностей
5. Специальная коррекционная общеобразовательная школаинтернат III IV видов
6. модели и алгоритмы решения задач численными методами с использованием математических пакетов
7. консультант Каждый ребенок обожествляет своих родителей легко поддаваясь их влиянию
8. Жизнь и творчество Франческо Петрарки
9. Аграрная реформа 1861 год
10. Тема- Сравнительный анализ порчи земли по ст