У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і. BCаналіз може бути використаний перш за все в матеріальнотехнічному забезпеченні виробництві і збуті

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.4.2025

6.Зміст АВС аналізу

ABC-аналіз є важливим методом, який використовується на підприємстві для визначення ключових моментів і пріоритетів. ABC-аналіз дозволяє проводити цілеспрямовані та економічні заходи.

• При ABC-аналізі здійснюється застосування показників у натуральному і вартісному виразі.

ABC-аналіз може бути використаний, перш за все, в матеріально-технічному забезпеченні, виробництві і збуті. В рамках даного аналізу у сфері матеріального — технічного постачання розглядаються кількість і вартість заготівлі матеріальних ресурсів, напівфабрикатів, деталей в розрізі постачальників. У сфері виробництва може бути проведене дослідження величини і зміни постійних витрат. У сфері збуту визначаються замовлення, що надходять, і реалізована продукція. При даному аналізі виходять з того, що затрати часу на виконання робіт не відповідають значимості цих робіт.

Результат ABC-аналізу чітко показує, що необхідно розрізняти А-, В-, С- завдання.

А — завдання — найважливіші.Значимість їх вкладу в досягнення цілей оцінюється приблизно у 75 %. Ці завдання можуть бути виконані, як правило, тільки підприємцем або одним з керівників підприємства. А — завдання комплексні, часто переплітаються з іншими, і їх невиконання або надто пізнє виконання викликає великі проблеми. Так, переговори з гуртовими покупцями підприємець повинен проводити самостійно. Ранг даних завдань найвищий.

В — завдання— завдання середньої важливості, які складають приблизно 20 % за затратами часу і 20 % за значимістю. Виконання даних завдань частіше можна делегувати компетентним працівникам. Підприємцю немає необхідності підтримувати контакти зі всіма клієнтами. У нього повинні бути компетентні працівники, яким можна довіряти виконання В — завдань.

С-завдання займають приблизно 75 % часу і вносять вклад в отримання прибутків підприємства тільки в розрізі 5 %. Ці завдання по можливості повинні бути делеговані, щоб мати більше часу для вирішення завдань — А і частково В. Завдання даного класу, в основному, являють собою щоденні рутинні роботи, які дають незначний вклад у досягнення мети (адміністративно-управлінські роботи і частина робіт з кореспонденцією).

Порядок виконання ABC-аналізу такий:

1. Складання списку всіх видів діяльності на відповідний плановий період в один місяць.

2. Упорядкування всіх завдань по важливості, тобто їх вартісній оцінці для досягнення встановлених цілей.

3. Оцінка всіх облікованих видів діяльності у відповідності з АВС-шкалою.

4. Перевірка особистого тимчасового графіка з точки зору відповідності важливості завдань і запланованого на їх виконання часу.

5. Коригування тимчасового графіка у відповідності з установкою на А-, В- і С — завдання.

4.Сутність проблеми обліку запасів. Який метод оцінки запасів може бути рекомендований в умовах інфляції?

Для здійснення виробничо-господарської діяльності підприємствами всіх форм власності та галузей економіки використовуються виробничі запаси, які є найбільш важливою і значною частиною активів підприємства. Вони займають особливе місце у складі майна та домінуючі позиції у структурі витрат підприємств різних сфер діяльності. Виробничі запаси є складовою частиною групи матеріальних ресурсів, які формують економічні (виробничі) ресурси .

Згідно з П(С)БО 9 «Запаси» - це активи, які утримуються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності; перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва; утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством

Проблемі обліку виробничих запасів приділяється значна увага, оскільки від організації їх обліку залежить  розвиток як підприємства так і економіки країни в цілому. Необхідною  умовою підтримання виробничого процесу  на підприємстві є наявність достатньої  кількості виробничих  запасів.

Можна  виокремити  наступні проблеми ведення обліку виробничих запасів:

–  складність  визначення  справедливої  (ринкової  та  неринкової)  вартості

запасів,  що  полягає  у  використанні  підприємствами  бартерного  обміну,  більше

того, обміну на неподібні активи; –  низький  рівень  оперативності  інформаційного  забезпечення  управління

виробничими запасами підприємств;

–  невідповідний  рівень  контролю  та  оперативного  регулювання  процесів

утворення запасів;

–  обмеженість контролю використання виробничих запасів тощо .

Вирішення цих проблем потребує оновлення системи отримання інформації  про  виробничі  запаси,  використання  нетрадиційних  для  вітчизняної  облікової

практики  підходів  щодо  ефективного  їх  використання  та  оптимізації  результатів діяльності  підприємства  через  застосування  принципів  і  методів  бухгалтерського обліку.

Під час обліку виробничих запасів виникає багато розбіжностей. Насамперед це пов’язане з тим, що на багатьох підприємствах облік запасів ведеться паралельно трьома підрозділами з різною метою: Часто виникають ситуації, коли за даними одного підрозділу залишок запасів є, а в обліку іншого – залишків немає. Окремою проблемою є пересортування, яке може бути викликане як об’єктивними, так і суб’єктивними причинами. До суб’єктивних причин належить і людський фактор, тобто помилки співробітників, викликані не недостатньою кваліфікацією бухгалтера чи комірника, а браком потрібних знань . Через це інформація з одного й того ж документа може бути неоднаково відображена в обліку різних підрозділів.

Актуальною на сьогодні є проблема переходу на комп’ютеризовану форму обліку, оскільки ще багато підприємств ведуть журнально-ордерну форму обліку. Це дуже трудомісткий процес, особливо враховуючи специфіку обліку в сільському господарстві. Облік виробничих запасів неможливий без застосування компютерних технологій.

Поточне оцінювання необхідне для грошового висловлювання руху матеріалів протягом місяця. Відповідно до П(С)БО 9 оцінка матеріалів може здійснюватися одним зі наступних методів:

– метод ідентифікованої собівартості відповідної одиниці запасів;

– метод середньозваженої собівартості;

– метод FIFO;

– метод LIFO;

– метод нормативних витрат.

Перший метод застосовується за відпускання запасів, виділені на виконання спеціальних замовлень і проектів. Він використовують у відношенні тих матеріалів, які можна замінені іншими. Цей метод застосовується у відношенні запасними частинами і дистрибуції комплектуючих виробів.

Метод середньозваженої собівартості. У цьому методі оцінка проводиться у разі кожній одиниці запасів шляхом розподілу собівартості повного обсягу запасів у сумарному вираженні з урахуванням сальдо початкового на загальна кількість запасів і які поступили протягом місяця.

Метод FIFO виходить з припущення, що запаси використовують у тій послідовності, у якій надходять на підприємство, це що означає, що запаси, які відпускаються у виробництві, оцінюються за собівартістю перших за часом надходження запасів. Тобто рішення з принципу «першим прийшов, першим пішов».

 Метод LIFO є протилежним методу FIFO. Він базується в послідовності зворотної їх надходженню на підприємство. Це означає, що запаси, які відпускаються у виробництві, оцінюються за собівартістю останніх за часом надходження запасів, тобто. діє принцип «останнім прийшов, першим пішов». Метод LIFO дозволяє найбільш достовірно визначати прибуток, з реальних економічних умов функціонування підприємства. Тобто, цей метод зручний за умов інфляції.

Метод нормативних витрат виходить з застосуванні норм витрат матеріалів на одиницю продукції. Умовою застосування цієї методу є постійно змінювані технологічним і плановим відділом добові норми витрат й розробка нормативних калькуляцій.




1. Реферат Экологические проблемы связанные с эксплуатацией Жигулевской ГЭС
2.  Определите количество теплоты которое выделится при превращении 6 кг воды в лед при температуре 0С
3. має соціальне значення як соціальне корисна правомірна поведінка або як соціальне шкідлива правопоруше
4. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук Харкі
5. Критерий Коши 7 Критерий Коши о пределе функции 8 Первый замечатель
6. О Лакшмана как прекрасно озеро Пампа с его чистыми искристыми водами лотосами и водяными лилиями с разнооб
7. на тему Организация работы комплекса ремонтных участков АТП зона текущего ремонта Выполнил- студе
8. ВОСХОД 21 Решения и показатели по генеральному плану 2
9. ЯЗЫК И МЫШЛЕНИЕ 9 2.html
10. Пнемоторакс Пиопневмоторакс Спонтанный пневмоторакс