Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Природні національні та регіональні ландшафтні парки як об~єкти регульованої рекреації та туризму

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

Тема: Природні національні та регіональні ландшафтні парки як об’єкти регульованої рекреації та туризму.

Мета уроку: ознайомити учнів зі структурою природно – заповідного фонду України, характерними ознаками національних парків і регіональних ландшафтних парків; розвивати навички роботи з документами, уміння давати описи-характеристики об’єктів , створювати комп’ютерні презентації; виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу.

Обладнання: комп’ютерні презентації об’єктів природно – заповідного фонду України, аркуші ватману, фломастери, кольорові олівці, фізична карта України.

Хід уроку

І Організаційний етап

Психологічне налаштування

1.Пригадайте будь ласка,яку загальну тему ми вивчаємо?

2.Що ви пам’ятаєте з цієї теми?

3.Які ви пам’ятаєте терміни з цієї теми?

ІІІ Актуалізація орних знань

Експрес - контроль

Кожна відповідь =0,5 бали

1.В чому розраховуються показники рекреаційного навантаження (осіб/га)

2.За допомогою якого методу можна оцінити зміну ландшафтів внаслідок антропогенного навантаження (експертне оцінювання)

3.Чим оцінюється кожен туристсько – рекреаційний регіон (туристсько – рекреаційний  

4.Один з найперспективніших туристсько- рекреаційних регіонів (Карпатський)

5.До якого рекреаційно – туристського регіону відносяться курорти: Моршинський, Трускавецький, Буковель (Карпатський)

6.До якого рекреаційно – туристського  регіону відносяться: Опілля, Розточччя, Кременецькі гори (Подільський регіон)

Робота з картками

Картка №1

1.Пояснити  поняття «туризм»

2. Пояснити вплив рекреаційної діяльності на навколишнє  середовище

Картка № 2

1.Пояснити поняття «рекреація»

2.Пояснити негативний вплив рекреаційних закладів на природні комплекси

Термінологічна розминка

Давайте пригадаємо з курсу природознавства, географії, що таке:

Біосферний заповідник

Ботанічний сад

Дендрологічний парк

Заказник

Зоологічний парк

Пам ҆ятка  природи

Природний заповідник

ІV  Вивчення нового матеріалу

Робота з опорним конспектом

І Складові природного – заповідного фонду

Пояснити поняття «природно - заповідний фонд» -….

Закінчити схему:

До природно – заповідного фонду належать:

Природно – заповідний фонд

Природні об’єкти                                       штучні об’єкти

/////////                                                     //////

ІІ. Національні природні парки України

Пояснити термін «Національні природні парки України» - ….

Вставити пропущені слова

Національні природні парки України – це …. території, що є частиною природно – заповідного фонду України, у які дозволено доступ … В Україні налічується …. Національних природних парків. Найбільше їх знаходиться в …. областях

Робота з таблицею ст. 124

Запитання до таблиці:

  1.  Один з найдавніших  національних природних парків (Карпатський)
  2.  В якій  області він знаходиться (Івано –Франківській)
  3.  Найбільший за площею національний природний парк (Карпатський)
  4.  Найменший за площею національний природний парк (Північне Поділля)
  5.  Наймолодші національні парки (Тузловські лимани, Хотинський, Верховинські, Приазовський, Нижньосульський, Північне Поділля)

ІІІ Регіональні ландшафтні парки

Завдання:

З҆ясуйте,які регіональні ландшафтні парки є в Україні

У травні 2007 року офіційно стартувала акція ”Сім природних чудес України”. Ініціатором акції став відомий політик Микола Томенко. За його словами акція «7 чудес України» має на меті пізнати Україну з її неповторними краєвидами та цікавою історією, а також привернути увагу громадян до найбільш популярних пам’яток історії та культури України.

Призові номінації отримали:(показ слайдів)

Асканія Нова (біосферний заповідник,Херсонщина)

Гранітно – Степове Побужжя (регіонально –ландшафтний парк,Миколаївщина)

Дністровський каньйон

Мармурова печера(Крим)

Світязь (озеро Волинь)

Синевир (озеро Закарпаття)

На минулому уроці учні отримали випереджальне  завдання дізнатися про ці об’єкти .

Фізкультхвилинка

V Узагальнення, систематизація і контроль знань і вмінь учнів

Робота в групах

1 група

Опрацюйте закон України про природно-заповідний фонд і дайте відповіді на запитання:

  1.  З якою метою створюються національні природні парки?
  2.  Чим ц ділянки землі відрізняються від інших
  3.  Які завдання покладаються на національні природні парки?

2 група

Опрацюйте закон України про природно-заповідний фонд і дайте відповіді на запитання:

  1.  У якій зоні забороняється будь-яка діяльність?
  2.  Які зони виділяють у межах природних національних парків?
  3.  Назвіть завдання регіональних ландшафтних парків

3 група

Створіть плакат – рекламний проспект одного з національних парків або регіональних ландшафтних парків України.

Розгляд учнівських презентацій

Метод «Мікрофон»

Отримані знання сьогодні на уроці мені знадобляться для…

VІ Домашнє завдання

Основне:

1.Вивчити параграф 34

2.Виконати завдання ст.126

      Додаткове:

1.Створити презентацію на тему: « Перлина степу»

2.Підготувати повідомлення на тему:

- “Подільські Товтри”;

-  “Гомільшанські ліси”;

-  “Святі гори”

3. Скласти 5 тестових завдань

                       Картка –самооцінювання

Вид роботи

Бал, яким оцінюється вид роботи

Отримані

бали

Випереджальне завдання (виступ)

3

Експрес – контроль

3

Робота з картками

3

Активність під час вивчення нового матеріалу

До 3

Робота в групах

До 3

Загальна кількість балів




1. Исторический портрет короля Испании Карла I(V).html
2. Текстовый редактор Word
3.  Вакцина против полиомиелита в драже служит для создания искусственного активного иммунитета с целью проф
4. История разведения и одомашнивания шиншилл
5. Герой нашего времени как социально-Психологический и философский роман
6. реферату- Робота над музичним творомРозділ- Музика Робота над музичним твором Завдання музикантавиконав
7. тема. Объект предмет
8. Эстетическая функция в лингвистике 1
9. другому сенсоры являются элементами многих систем автоматики с их помощью получают информацию о параметр
10. Jack London
11. Пушкинский текст современной поэзии
12. Обрезка роз
13. Дифференциальное уравнение теплопроводимости
14. разные слова относящиеся к одной части речи но противоположные по значению добрый злой могучая бесс
15. Учебники Российской академии государственной службы при Президенте Российской Федерации
16. е годы Америка имела военных героев; в 60е годы образцами для подражания были космонавты
17. Каллиграфия Китая, Японии, мусульманских стран
18. на тему- Узагальнення та оформлення контрольноревізійної інформації Виконала
19. The Fairy Queen
20. Культура речи и профессионализм