У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тема поглядів на менеджмент що опрацьовували підходи до удосконалення управління організацією в цілому А.html

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-01-17

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.4.2025

Категорії та терміни

  1.  Адміністративна школа управління (класична теорія організації) - система поглядів на менеджмент, що опрацьовували підходи до удосконалення управління організацією в цілому (А. Файоль, М. Вебер, Л. Урвік, Ч. Бернард).
  2.  Базові схеми департаменталізації: 1) функціональна – за основними функціями управління в організації; 2) продуктова – за окремими видами продуктів, що виробляються організацією; 3) територіальна – за географією фізичного розташування окремих підрозділів організації; 4) орієнтована на споживача – за принципом задоволення потреб найбільш значущих для організації споживачів.
  3.  Вертикальний поділ праці – відокремлення роботи з координації дій від самих дій, що координуються.
  4.  Внутрішній аналіз – процес оцінки факторів, які піддаються управлінню та контролю з боку організації, тобто факторів, які є результатом діяльності або бездіяльності її керівництва.
  5.  Встановлення діапазону контролю - визначення кількості працівників, безпосередньо підлеглих даному менеджерові.
  6.  Гігієнічні фактори - фактори, що викликають незадоволення в процесі роботи і здійснюють демотивуючий вплив.
  7.  Горизонтальний поділ праці - поділ загальної роботи в організації на її складові частини.
  8.  Графік Гантта – інструмент розробки графіків виробничих процесів і контролю за їх виконанням.
  9.  Делегування повноважень – процес передачі керівником частини своєї роботи та необхідних для її виконання повноважень підлеглому, який приймає на себе відповідальність за її виконання.
  10.  Департаменталізація - групування робіт та видів діяльності у певні блоки (групи, відділи, сектори, цехи, виробництва тощо).
  11.  Децентралізація - передача права прийняття певних рішень з вищих рівнів управління на нижчі.
  12.  Діапазон контролю – кількість робітників, безпосередньо підлеглих даному менеджеру.
  13.  Довгострокові плани – плани, що розраховані на перспективу 3-5 років і враховують зміни у зовнішньому середовищі організації та її вчасну реакцію на них.
  14.  Завдання – плани, що мають чіткі, однозначні, конкретно визначені цілі, які не можна тлумачити двозначно.
  15.  Зовнішній аналіз – процес оцінки зовнішніх щодо організації факторів.
  16.  Ірраціональна модель прийняття рішення передбачає, що рішення приймається без дослідження альтернатив і використання наукових підходів.
  17.  Керівництво –вплив на поведінку і мотиви діяльності підлеглих з метою досягнення цілей організації.
  18.  Класична модель прийняття рішення передбачає, що особа, яка приймає рішення, повинна бути абсолютно об’єктивною і логічною, мати чітку мету, усі її дії в процесі прийняття рішень спрямовані на вибір найкращої альтернативи.
  19.  Компоненти внутрішнього середовища організації: виробництво, дослідження та розробки, технологія, сировина, матеріали, фінанси, персонал тощо.
  20.  Компоненти зовнішнього середовища: постачальники, споживачі, конкуренти, економічні партнери (наприклад, банки, науково-дослідні установи тощо).
  21.  Конкурентні переваги – визначення переваг організації у порівнянні з її конкурентами. Конкурентні переваги випливають зі сфери стратегії та відповідного до неї розподілу ресурсів організації.
  22.  Контроль – процес забезпечення досягнення цілей організації шляхом постійного спостереження за її діяльністю та усунення відхилень, які при цьому виникають.
  23.  Контроль попередній - контроль “входів” у систему, що здійснюється до початку виробничого процесу.
  24.  Контроль заключний – контроль результатів діяльності, що здійснюється після закінчення виробничого процесу ( контроль“виходів” з організації).
  25.  Контроль поточний – контроль безпосереднього виробничого процесу в ході його здійснення.
  26.  Координація робіт –процес узгодження дій усіх підсистем організації для досягнення її цілей.
  27.  Короткострокові плани – плани, які складаються на період до 1 року і, як правило, не змінюються.
  28.  Менеджер – людина, що займає постійну керуючу посаду, наділена повноваженнями і приймає в їх межах рішення за певними видами діяльності організації.
  29.  Менеджмент –управління діяльністю організацій (підприємств), що діють в ринкових умовах.
  30.  Менеджмент (у вузькому розумінні) –це процес планування, організації, мотивації та контролю організаційних ресурсів для результативного та ефективного досягнення цілей організації.
  31.  Менеджмент (у широкому розумінні) – уміння досягати поставлених цілей, використовуючи працю, інтелект та мотиви поведінки інших людей.
  32.  Мета – кінцевий стан, якого організація прагне досягти в певний момент у майбутньому.
  33.  Місія організації – це уявлення про призначення організації з точки зору самої організації.
  34.  Мотиваційні фактори – фактори, які спонукають людину до високопродуктивної праці і викликають задоволення від роботи.
  35.  Мотивація (у широкому розумінні) – процес спонукання працівників до діяльності для досягнення цілей організації.
  36.  Неформальна організація –система взаємозв’язків між співробітниками організації, які виникають і розвиваються спонтанно (не санкціоновано).
  37.  Оперативна (тимчасова робоча) група – група, яка створюється з працівників різних підрозділів для виконання спеціального завдання або вирішення специфічної короткострокової проблеми.
  38.  Оперативні плани – плани, у яких стратегія деталізується у розрахованих на короткий термін рішеннях щодо змісту, виконавців та способів виконання певних дій.
  39.  Організаційна діяльність – процес усунення керівником невизначеності та конфліктів між людьми щодо роботи або повноважень і створення середовища, придатного для їх спільної діяльності.
  40.  Організаційна культура – комплекс цінностей, пріоритетів, неписаних правил, що впливають на ведення справ організацією та в організації.
  41.  Організаційні зміни - будь-яка зміна в одному або кількох елементах організаційної діяльності.
  42.  Організація – функція управління, в межах якої здійснюється поділ робіт між окремими працівниками та їх групами і узгодження їх діяльності.
  43.  Організація - це група людей, діяльність яких свідомо координується для досягнення загальної мети або спільних цілей.
  44.  Орієнтири – плани, що носять характер напрямку дій і не прив’язують управління до жорстких конкретних цілей, тобто надають у певних межах свободу для маневру.
  45.  Поведінкова модель прийняття рішення враховує вплив сукупності численних обмежуючих та суб’єктивних факторів на процес прийняття рішень.
  46.  Повноваження лінійні повноваження, які передаються від начальника безпосередньо його підлеглому і далі іншим підлеглим.
  47.  Повноваження функціональні - повноваження, що дозволяють особі, якій вони передаються, в межах її компетенції пропонувати або забороняти певні дії підлеглим лінійних керівників.
  48.  Повноваження штабні – повноваження, які передаються особам, що здійснюють консультативні, обслуговуючі функції щодо лінійних керівників.
  49.  Поділ праці - поділ загальної роботи в організації на окремі складові частини, достатні для виконання окремим працівником відповідно до його кваліфікації та здібностей.
  50.  Політика – загальне керівництво для дій та прийняття рішень, своєрідний “кодекс законів організації”, який визначає, у якому напрямку слід діяти.
  51.  Потреби в безпеці - потреби у задоволенні базових (фізіологічних) потреб і в подальшому.
  52.  Потреби в належності - потреби об’єднуватися з іншими людьми (належність до фірми, робочої групи, спортивної команди тощо).
  53.  Потреби в повазі - потреби в задоволенні самолюбства людини (усвідомлення особистих досягнень, компетенції, визнання іншими людьми).
  54.  Потреби в самореалізації - потреби в реалізації своїх потенційних можливостей, в зростанні як особистості.
  55.  Потреби в успіху - потреби в перевищенні встановлених стандартів діяльності.
  56.  Потреби у владі - потреби впливати на поведінку інших людей.
  57.  Потреби фізіологічні – потреби, пов’язані із забезпеченням фізичного виживання людини (потреби в їжі, житлі, родині тощо).
  58.  Правила – опис змісту дій, які вимагаються від виконавця. Це найбільш вузька форма планів, що повторюються. Сутність будь-якого правила полягає у тому, що воно вказує: слід чи не слід виконувати певні дії.
  59.  Прийняття рішень - вибір кращого рішення з численних альтернатив. Процес прийняття рішень складається не тільки з вибору кращого варіанту, але й з пошуку альтернатив, встановлення критеріїв оцінки, вибору способу оцінки альтернатив тощо.
  60.  Програми – плани, які охоплюють достатньо велику кількість дій, які не повторюються у майбутньому.
  61.  Процесний підхід до управління - система поглядів на менеджмент, що розглядає управління як серію взаємопов’язаних дій (функцій управління), які реалізуються у певній послідовності.
  62.  Синергія – це ефект цілісності, можливість отримання додаткового ефекту за рахунок інтеграції всіх можливостей організації. Синергічний ефект виникає як результат інтегрованої реалізації всіх елементів стратегії.
  63.  Системний підхід до управління - система поглядів на менеджмент, що розглядають організацію як систему у єдності частин, з яких вона складається, та зв’язків з її зовнішнім середовищем.
  64.  Ситуаційний підхід до управління - система поглядів на менеджмент, що одночасно визнає подібність загальних процесів управління та специфічність прийомів управління, вибір яких залежить від конкретної ситуації.
  65.  Стандарти - специфічні цілі, на підставі яких оцінюється прогрес щодо їх досягнення.
  66.  Стратегічні плани – плани, які визначають головні цілі організації, стратегію придбання та використання ресурсів для досягнення цих цілей.
  67.  Стратегія – генеральна довгострокова програма дій та порядок розподілу пріоритетів та ресурсів організації для досягнення її цілей.
  68.  Ступінь централізації організаційної структури - місце переважного зосередження права прийняття рішень.
  69.  Технологія (у широкому розумінні) –процес конверсії (перетворення) входів в організацію (людських, фінансових, фізичних та інформаційних ресурсів) у виходи з організації (продукція, послуги, прибутки/збитки).
  70.  Управління – вплив на об’єкт з метою підтримання його в стані рівноваги або переведення з одного стану в інший.



1. Course trvelling by ir is the fstest nd the most convenient wy but it is the most expensive too
2. на тему- ГРАНІ ТАЛАНТУ НІКА ТІНБЕРГЕНА Талант Таке відоме і водночас до кінця незрозуміле поня.html
3. Тема 4 Концепция временной стоимости денег Кредит выдается на полгода по простой учетной ставке 40
4. Какая же это сволочь сделала Вокруг него была убийственная аура которая пожирала желанием убить того к
5. МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ по написанию выпускных квалификационных работ по специальности 230102.html
6. Информационные технологии в профессиональной деятельности- сформировать знания о возможностях инфо
7. Тукай теле МУЗЫКА УЙНЫЙ КОШЛАР ТАВЫШЫ
8. прямая параллельна оси Ох В 0 А 0 С 0 {x C 0} ~ прямая параллельна оси Оу В С 0 А 0 ~ прямая сов
9.  Форма и размеры Земли Величайший мыслитель древности Аристотель наблюдая лунные затмения подметил что
10. КИШЕЧНЫЕ ЗАБОЛЕВАНИЯ ПЛАН I Введение II Основная часть Патогинез Болезнь Крона Болезнь Уиппла.html