Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

правової реформи є реалізація демократичних ідей правосуддя вироблених світовою практикою й наукою

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

Україна, ратифікувавши в 1997 р. Конвенцію про захист прав та основних свобод людини, прийняла на себе зобов'язання забезпечити кожному, чиї права порушені, ефективні способи правового захисту. У юридичному механізмі цього захисту особливе місце посідає суд, фундаментальним призначенням якого і є захист прав людини і громадянина.

Одне з основних завдань судово-правової реформи є реалізація демократичних ідей правосуддя, вироблених світовою практикою й наукою. У цьому зв'язку особливого значення набуває розробка концептуальних основ статусу суддів України, який відповідатиме міжнародним стандартам, оскільки виключно останні є носіями судової влади в державі.

Особливо ці питання актуалізуються сьогодні, в період становлення і розвитку правової держави, формування громадянського суспільства. Тому саме зараз так необхідний принципово новий підхід до визначення поняття, структури і змісту правового статусу судді, сутності його службових прав, обов'язків, повноважень і правосуб'єктності.

Правовий статус судді — цілісна правова категорія, що характеризує весь спектр юридичних можливостей і соціально-психологічних якостей суб'єкта, на якого покладено функцію здійснення судової влади в державі. Сутність цього поняття полягає в нормативно визначеній можливості поведінки судді, обмеженої інтересом виконуваної ним соціальної функції.

  Для забезпечення стабільності правового статусу судді необхідно чітке теоретичне визначення і детальне закріплення в національному законодавстві всіх структурних елементів, що становлять зміст цієї правової категорії, що сприятиме цілісному правовому забезпеченню статусу суддів України.

 Структурними елементами, що становлять зміст правового статусу судді, є:

а) службові права;

б) службові обов'язки;

в) повноваження;

г) правосуб'єктність.

 Службові права суддів - це вид і міру конкретно визначеної поведінки суб'єкта, наділеного статусом посадової особи судової влади.

Вирізняють службові права: а) що вказують на винятковість  правового статусу судді; б) що сприяють безпосередньому виконанню службових функцій; в) що містять можливість користатися додатковими соціальними благами.

 Службові обов'язки суддів — нормативно визначені вид і міра необхідної поведінки носія судової влади.

Залежно від змісту вимоги, що міститься в обов'язку, можна виділити три блоки службових обов'язків суддів: а) дотримання Конституції і законодавства України при здійсненні професійної діяльності; б) дотримання етичних основ діяльності; в) сумлінне і професіональне виконання службових функцій. Службові обов'язки мають характер додаткових і не виключають необхідності виконання конституційних та інших громадянських обов'язків.

Повноваження судді становлять вид і міру службового поводження, що полягає в його владному впливі з метою відновлення справедливості на суб'єкта заінтересованого (чи незаінтересованого) у вирішенні правового конфлікту. Повноваження складаються із синтезу процесуальних прав, обов'язків і суддівського розсуду і можуть бути класифіковані:  за змістом — предметні й функціональні і  за обсягом — основні й додаткові.

Правосуб'єктність судді визначена як юридична характеристика особистості носія судової влади, її якостей і здібностей з погляду відповідності законодавчо встановленим критеріям, що визначають успішність професійної діяльності. Правосуб'єктність є необхідною умовою для наділення (правосуб'єктність кандидата на посаду судді) і володіння (правосуб'єктність судді) правовим статусом судді. Структуру даного поняття утворюють соціальна, психофізіологічна, професійна, моральна компетентність, а його зміст — професіонально необхідні якості і здібності особистості, якісний склад яких обумовлюється змістом професійної діяльності.




1. Концепция первичных и вторичных качеств и простых и сложных идей у Дж
2. ПРОСВЕЩЕНИЕ 1980 ББК 85
3. Христианский брак и семья
4. РОЛЕВОЙ УСТАНОВКИ
5. Базы данных. Создание форм и отчетов (на примере CCESS)
6. Финстатинформ 1998 [1] Введение [2] Раздел 1 Основы методологии иссл
7. Общая и неорганическая химия
8. Основи менеджменту 1
9. Преступлении и наказании и Братьях Карамазовых Ф
10. На тему- Гиревой спорт Учащийся гр
11. Тема семінару- Форми суспільного продукту в процесі відтворення Заняття перше 1.
12. Детский сад общеразвивающего вида с приоритетом осуществления художественноэстетического развития воспи
13. Архитектурные памятники Сибири
14. ВведениеСовременное общество невозможно представить без учёта
15. Тема занятия- Вербальная коммуникация и взаимное влияние людей в процессе межличностного общения Цель- Сф
16. тема социальных экономических политических организационных правовых и иных мер направленных на поддержк
17. Согласовано Утверждаю ЦК неф
18. Семейное воспитание
19. ЗАДАНИЕ 1 Дайте развернутый ответ на вопрос- Государственный страховой надзор- функции полномочия изменен
20. тема клетка организм вид и т