Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Литовська метрика

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

Практична робота #4

Завдання 1. Визначте стиль і підстиль поданих уривків. Які ознаки характеризують той чи інший підстиль?

А)

Для литовсько-польської доби характерні грамоти великих князів литовських і королів польських, акти сеймів, "Литовська метрика", "Коронна метрика", "Судебник" Казимира, Литовський статут, акти трибуналів, актові книги земських, міських судів, акти магдебургій (міські книги), акти й документи церковних інституцій, документи маєткові та фамільні. Велике значення в цей період мають джерела іноземного походження: документи міжнародно-правового характеру, хроніки, літописи московські, польські, турецько-татарські, спогади західноєвропейських мандрівників, листи, щоденники, описи ("Щоденник" Е.Лясоти, "Опис України" Г. леВассера де Бої).

Б)

4.1. Члени Центру мають право:

- брати участь в усіх заходах Центру;

- брати участь у роботі органів Центру в порядку, визначеному цим Статутом;

- висловлювати свої думки та робити пропозиції щодо діяльності Центру;

В)

Мова має два потужні крила,які дають їй повнокровне життя,океан слів і граматику. Океан слів–це безмежжя, незліченність,найтісніший зв’язок із життям суспільства, найчутливіший нерв,найшвидша змінюваність,схильність до необмеженого поповнення. Він – велетенське громаддя,складникиякого жодналюдина неспроможнаполічити

Г)

Водні ресурси України формуються з місцевого стоку річок на своїй території, а також стоку, що надходить з суміжних територій по Дунаю, Дніпру і його притоках, Сіверському Дінцю. Річки України живляться переважно атмосферними опадами, частка підземних вод в їх живленні становить 10- 20%.

Ґ)

5. Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Д)

Пані Матвієнко І.І. працює на посаді старшого викладача кафедри українознавства з 1993 року. У 1983 році закінчила Київськийдержавний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю«Філолог. Викладач української мови та літератури» з відзнакою.Семінарські та практичні заняття з української мови проводить на високому науково-методичному рівні.

Е)

…Беручи до уваги ситуацію в Іраку, МЗС України закликає Генерального секретаря ООН продовжувати докладати відповідних зусиль для якнайскорішої імплементації положень резолюції Ради Безпеки ООН 986 (1995). МЗС України висловлює сподівання, що розвиток подій не призведе до подальшого погіршення ситуації, що було б вкрай небезпечним у контексті розв'язання проблем близькосхідного регіону в цілому. Україна готова приєднатись до зусиль міжнародного співтовариства, спрямованих на нормалізацію становища та відведення загрози міжнародному миру і безпеці, жертв серед цивільного населення.

Завдання  2.  Поясніть значення поданих слів. Складіть з ними речення.Якому функціональному стилю притаманні ці слова в кожному із значень?

Відзначити — відмічати, закінчити — завершити, присвячувати — приурочувати, заступник — замісник, письменний — грамотний, громадський — громадянський, екземпляр — примірник, привласнювати — присвоювати, відношення — ставлення, білет – квиток.

Завдання  3.  Відредагуйте  подані  речення  відповідно  до  наукового та  офіційно-ділового стилю та виправте помилки.

1. Вона  з  успіхомвпоралася  з  контрольною  роботою.  2.  Повинна  ж  була  інститутка  любити  чоловіка  хоч формально. 3. Маланка хороша жінка, охайна  і дуже сварлива. 4. Леон Гаммершляґ – прототип образу Бенедя Синиці. 5. У мене аж волосся на голові зупинилося од переляку. 6. На вечір зустрічі в школі прийшли колишні  її випускники. 7. Ми  хочемо  з  вами  побалакати  про  те,  як  підготуватися до Різдвяних свят.

Завдання 4. Запишіть  слова та словосполучення, поясніть правопис часток (разом, окремо,  через  дефіс). Які з цих словосполучень недоречно вживати в офіційно-діловому стилі?

От/же,  не/вблаганний,  будь/який,  не/має,  не/до/речі,  не/істота,  не/дуже, ні/з/ким,  скільки/не/будь,  аби/коли,  вже/ж,  не/наче/б/то,  ні/се/ні/те,  ні/в/року,  не/мов/би/то, хто/зна/де, не/ можливо, ні/з/чим/не/зрівняний, не/за/баром, ні/риба/ні/м'ясо.




1. 40 Место проведения- Спортивный зал Оборудование и Инвентарь- Гимнастика проводится без предметов
2. Литература - фтизиатрия (организация противотуберкулезной работы
3. Основные виды страховани
4. Реферат Вирусы
5. тема охлаждения. Для охлаждения двигателя используется вода с двумя различными уровнями температуры
6. Учебная деятельность
7. Дорогой Дедушка Мороз У меня совсем нет друзей а я очень хочу с кемнибудь подружиться
8. Тема- Статические характеристики нелинейных звеньев и их соединений Вариант 3 Д.1
9. 2013 Бюл 3 56 Список документов цитированных в отчете о поиске- RU 2413068 C1 27
10. АЕ Ферсман и Кольский полуостров
11. Доходный подход к оценке бизнеса предприятия Прогнозирование денежного потока Ставк
12. предшественники различных рибонуклеиновых кт тРНК рРНК мРНК и мн
13. тема функциональных задач 1
14. Синтез последовательного корректирующего устройства
15. тематически проводящих подобные мероприятия и способных на практике оценить их эффективность
16. Рабочий класс в постсоветский период
17. Арабский мир и его особенности
18. В каких границах относительная влажность воздуха в жилых помещениях считается нормальной1
19. Тема1 Религия в системе культуры
20. Тема- Медична освіта в Україні