Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУДЬТУРИ ТА МИСТЕЦТВ
ІНСТИТУТ ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОГО ТА ТУРИСТИЧНОГО БІЗНЕСУ
КАФЕДРА ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОЇ СПРАВИ
Практична робота №1
З дисципліни «Організація роботи офісу та діловодство»
На тему
«Організаційно-розпорядча документація сучасного офісу»
Виконала:
студентка 2 курсу
групи ГРС-11
Григоржевська С.С.
Перевірила:
Ніколайко Г. В.
Київ 2013
Вступ
Організаційно-розпорядчий документ - вид письмового документа, у якому фіксують рішення адміністративних і організаційних питань, а також питань управління, взаємодії, забезпечення і регулювання діяльності органів влади, установ, підприємств, організацій, їх підрозділів і посадових осіб.
Організаційні документи
Організаційні документи група різних за назвою документів, які регламентують діяльність організації, її структурних підрозділів та посадових осіб, закріплюють за ними функції, обов"язки та права на тривалий час.
Усі організації у своїй діяльності, поряд з актами органів державної влади, керуються положеннями, статутами, правилами та інструкціями. В них закріплюються функції,обов"язки і права органів на тривалі строки. Організаційні документи у порівнянні з розпорядчими і довідково-інформаційними є більш загальними, ґрунтовними і мають вищу юридичну силу. До організаційних документів належать статути, положення, інструкції, правила.
Статути це юридичні акти, якими оформляється утворення установ, організацій чи товариств, визначають їх структуру, функції, взаємовідносини з іншими організаціями чи громадянами і правове становище у визначеній сфері державного управління або господарської діяльності. Після затвердження вищою організацією, статути підлягають обовязковій реєстрації в державних органах. Лише після реєстрації новостворена організація може розпочинати своє функціонування.
Зміст, формуляр статуту, порядок оформлення, погодження і затвердження такі самі, як для положення. Статут являє собою основу для розробки положення. Статути є основою діяльності громадських, кооперативних, приватних організацій, спортивних добровільних товариств тощо. Рубрикація для статуту обовязкова: нумерують не лише розділи, а й пункти у межах кожного розділу. Для текстів ділових документів властиві стандартні початки і закінчення.
Статут включає такі реквізити:
Зазвичай, текст статуту розбивається на статті (пункти), які групуються в розділи. Текст статуту складається з розділів:
Положення це правовий акт, що встановлює основі правила підприємств та установ, а також їх структурних підрозділів. Положення складають переважно при створені нових підприємств або установ. Ці документи можуть бути як типовими так і індивідуальними.
Положення може мати такі реквізити: герб, найменування виду документа, назву установи, дату, місце видання, заголовок, гриф затвердження, текст. Текст звичайно складається з таких розділів:
Положеннями також визначається правовий статус тимчасово створюваних комісій, груп і тому подібні.
Інструкція правовий акт, створюваний органами управління для встановлення правил, що регулюють організаційні, науково-технічні, технологічні, фінансові та інші спеціальні сторони діяльності установ, підприємств, певних їх підрозділів та служб, а також посадових осіб і громадян.
Існують інструкції посадові, з техніки безпеки, експлуатації і різного устаткування та інші. Кожна з них має бути затверджена вищими стоячими органами або керівниками або організаціями. Інструкції затверджуються керівником або його ж наказом.
Інструкція, крім грифа про затвердження, має такі реквізити, як найменування її виду, короткі формулювання змісту (заголовок), текст, посада і прізвище особи, відповідальної за її складання її підпис, дата, номер (індекс) за класифікатором. Текст викладають у логічній послідовності групують за розділами, до який іноді видають підзаголовки, розбивають на параграфи. В інструкції вживають слова: повинен, зобовязаний, необхідний, не припускається, слід. Розділ обємних інструкцій позначають римськими цифрами, а пункти арабськими.
Текст цього документа повинен бути коротким, точним, зрозумілим, оскільки інструкція призначена для постійного користування. Його викладають від другої особи. Широкого застосування набули посадові інструкції, що розробляються на підприємстві, установі для нових осіб, інженерно-технічних працівників, службовців. Такі інструкції встановлюють права та обовязки працівників, коло їх завдань, особисто відповідальність. Після затвердження керівником вони стають нормативними актами, обовязковими для певного кола осіб.
Правила. До правил належать службові документи організаційного характеру, у яких викладаються настанови або вимоги, що регламентують певний порядок якихось дій, поведінки. Розрізняють, наприклад, правила внутрішнього трудового розпорядку, підготовки документальних матеріалів до здачі в архів, правила експлуатацій залізничних колій.
За формою і змістом правила схожі з інструкціями, іноді є їх складовою частиною (наприклад, правила оформлення вихідних документів включається в інструкцію діловодства). Реквізити правил такі: гриф затвердження, вид документа, заголовок, дата і номер, текст, підпис особи відповідальної за складання правил. Виконання правил обовязкове для всіх і тому їх можна віднести до правових документів.
Розпорядчі документи
Розпорядчі документи - це документи за допомогою яких здійснюється розпорядча діяльність, оперативне керівництво у певній установі, організації чи на підприємстві. Основна функція розпорядчих документів - регулятивна; цільове призначення регулювання діяльності, яке дозволяє органу управління забезпечувати реалізацію поставлених перед ним завдань, одержувати максимальний ефект від діяльності підприємства.
Рішення, зафіксовані в розпорядчих документах, спрямовані на вдосконалення організаційної структури, характеру, змісту, засобів і способів здійснення основної (виробничої) діяльності установ, забезпечення організації фінансовими, трудовими, матеріальними, інформаційними та іншими ресурсами. Розпорядчі документи містять рішення, які йдуть зверху вниз по системі управління. Саме ці документи реалізують керованість об'єктів по вертикалі.
В юридичному плані значна частина розпорядчих документів відноситься до нормативно-правових актів. У них містяться конкретні, юридично владні приписи суб'єктів виконавчої влади. Основними видами організаційно-розпорядчих документів є:
Наказ правовий акт, що видається на підставі й на виконання діючих законів, указів, постанов і рішень уряду, наказів та інструкцій вище стоячих органів.
Накази бувають кадрові та з основної діяльності. Накази по кадрах оформляють прийом на роботу, переведення і переміщення трудящих, звільнення робітників та службовців, заохочення, притягнення працівників до дисциплінарної та матеріальної відповідальності. Наказами з основної діяльності оформляються рішення керівника, повязані з організацією роботи, порядком діяльності підприємства або його структурних підрозділів. Вони видаються і тоді коли треба довести до відома керівника директивні документи, що надішли з вище стоячих органів.
Важливе значення має процедура складання та оформлення наказу. Вона визначається інструкціями з діловодства підприємства, правилами про порядок підготовки проекту наказу та іншими правовими актами. У них передбачається обовязкове дотримання ряду вимог і правил, котрі повинні забезпечити юридичну повноцінність документів, оперативне їх виконання, правильне і всебічне вирішення питань.
Проект наказу обовязково погоджується з усіма зацікавленими особами даної установи, а в разі необхідності й інших організацій. До проекту наказу додають документи, обґрунтовуючі, його доцільність. Він набуває чинності з моменту підписання керівним працівником підприємства, якщо інший термін не вказаний в самому наказі. Право підписання мають не тільки перший керівник, а також інші посадові особи у відповідності до їхніх обовязків, повноважень, компетенцій, що визначаються законодавством.
Формуляр наказу має такі основні реквізити:
Крім того вказується прізвища посадової особи, яка підготувала проект, та осіб, з якими він погоджений. Текст наказу з основної діяльності складається з двох частин: констатуючої та розпорядчої. Перша містить такі елементи:
У другій мітяться приписи з указанням виконавців і терміну виконання. Розпорядча частина починається словом НАКАЗУЮ і викладається у наказовій формі. Структура розпорядчої частини наказу залежить від обсягу і змісту наказу.
Розпорядження це правовий акт управління, виданий посадовою особою чи державним органом владного характеру у межах наданої компетенції для вирішення оперативних питань. Має обовязкову силу для громадян чи організацій, яким вона адресована.
Розпорядження видають Кабінет Міністрів України, місцеві ради, представники Президента України на місцях, а також організації, установи та службові особи. Вони містять певне коло питань і діють протягом зазначеного в них строку. Можуть бути загальними для всього колективу або стосуватися конкретних ланок його роботи, окремих громадян.
Розпорядження мають багато спільного з наказами, і в правовому розумінні ці розпорядчі документи рівнозначні. Іноді розпорядження видають нарівні з наказом, замінюючи при цьому слово НАКАЗУЮ на слово ДОРУЧАЮ, ВИМАГАЮ, ЗОБОВЯЗУЮ, ПРОПОНУЮ. Відрізняються зазначені правові акти ще й тим, що накази в основному пишуться із загальних всеохоплюючих питань, а розпорядження з конкретних.
Рішення як розпорядчий документ є правовим актом діяльності колегій міністерств і відомств, наукових рад тощо. Його текст складається з двох взаємоповязаних частин: констатуючої та розпорядчої. Констатуюча покликана пояснити, чим викликане те чи інше рішення. Тут нерідко переказується акт вищого органу правління, на виконання якого видається рішення.
Друга частина документа починається словами: "колегія (міська чи наукова рада) вирішила". При цьому слово В И Р І Ш И Л А друкується великими літерами в розрядку для того, щоб візуально виділити обидві частини. Далі з нового рядка друкується текст розпорядчої частини, до формулювань якої висуваються жорсткі вимоги. Необхідно уникати неконкретних виразів типу "підняти", "підвищити", "посилити", "поліпшити", "вжити заходів", "активізувати", "звернути увагу" тощо. Якщо розпорядча частина рішення припускає різні за характером дії, називає кілька виконавців, вона ділиться на пункти, що нумеруються арабськими цифрами.
Вказівка розпорядчий документ, що видається ширшим колом посадових осіб, ніж наказ: керівником установи, головним інженером, головним конструктором, директором дочірньої фірми тощо. Вказівка охоплює в основному питання організаційно-методичного, оперативного характеру, повязані з організацією виконання наказів, інструкцій та інших актів установи чи її вищих органів. Даються вказівки для розвязання поточних організаційних питань, а також для доведення нормативних матеріалів до безпосередніх виконавців.
Формуляр вказівки складається з назви відомства, установи чи її структурного підрозділу, назви виду документа, дати і місця видання, номера, заголовка, тексту, підпису, позначки про погодження.
Починається текст вказівки, як правило, словами, "зобовязую" або "пропоную", які друкуються великими літерами. Видають вказівки в залежності від обсягу тексту на бланках стандартних форматів А4 або А5.
Постанова - правовий акт, що приймається найвищими і деякими центральними органами колегіального управління (комітетами, комісіями) з метою вирішення важливих і принципових задач, що стоять перед даними органами. У постановах розкривають господарські, політичні й організаційні питання. Часто за допомогою постанов затверджують різні нормативні документи (типові інструкції, нормативи тощо). Розрізняють постанови, що адресуються для виконання іншим органом і постанови організаційного характеру.
Комісії, що наділені владними повноваженнями (адміністративні, наглядові, у справах неповнолітніх), приймають постанови, обов'язкові для виконання. Комісії, що не наділені владними повноваженнями, приймають постанови рекомендаційного характеру.
Текст постанови, як правило, має вступну частину, в якій при необхідності роз'яснюються цілі і мотиви його видання, і розпорядчу частину. Вступна частина може містити посилання на закони, раніше видані постанови й інші відомчі нормативні акти. Вступна і розпорядча частина відділені словом ПОСТАНОВЛЯЄ. Розпорядча частина документа викладається у вигляді пунктів, номерованих арабськими цифрами. Пункти постанови містять конкретні доручення і включають: найменування органу або організації, якій дається доручення; зміст самого доручення і термін його виконання.
Підписує постанову голова колегіального органу і секретар. Постанови друкують на бланках формату А4.
Ухвала - правовий акт, що приймається місцевими радами, державними адміністраціями та виконавчими комітетами. Ухвалою оформлюють також результати діяльності інших колегіальних органів - колегій міністерств і відомств, наукових рад, судів тощо. В ухвалі визначається територія, коло осіб, на яких вона поширюється, конкретні посадові особи, установи, що зобов'язані контролювати виконання документа. З ухвалою також ознайомлюють населення через засоби масової інформації.
Ухвали складаються із вступної частини, в якій констатується стан питання, що розглядається, і постановчої, що містить переліки заходів із зазначенням термінів виконання й службових осіб, які несуть відповідальність за своєчасне втілення їх у життя, а також тих, кому доручено контроль за виконанням ухвали.
Моделі організаційно-розпорядчих документів
Розпорядчі документи
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "МРІЯ ВІКТОРІЇ"
НАКАЗ
Про прийняття на роботу
М.________________ " ____ " ______________20____ р.
Наказую:
Прийняти на роботу (прізвище, ім'я, по батькові) з " ___ " ____ 20___ р. Табельний номер __________
до "______" ________________ 20____ р. (заповнюється у разі строкового трудового договору (контракту))
назва структурного підрозділу
назва професії (посади), кваліфікація
умови прийняття на роботу
умови роботи:
на конкурсній основі
робота: або основна, або за сумісництвом, або за умовами контракту до _____________ у разі необхідності вказати дату (дд.мм.рррр.) умови праці (згідно атестації робочого місця ):
___________________________________________
зі строком випробування______ місяців
___________________________________________
або на час виконання певної роботи
тривалість робочого дня (тижня)_____год _____хв на період відсутності основного працівника
із кадрового резерву тривалість робочого дня (тижня) при роботі з неповним робочим часом _________________год.
_______________________________________
за результатами успішного стажування переведення
_________________________________
_______________________________________оклад (тарифна ставка) грн. коп.
надбавка за_____________________ %, надбавка за__________________ %
надбавка за ____________________ %, надбавка за __________________ %
доплата грн. коп.
Керівник підприємства
(установи, організації) ____________ _____
(підпис)
(Прізвище, ім'я, по батькові )
З наказом (розпорядженням)
ознайомлений __ ____________
(підпис працівника) "_____" _____________ 20___ року
Державний Герб України
СОЛОМ'ЯНСЬКА РАЙОННА РАДА М. КИЄВА
Виконавчий комітет
УХВАЛА
__.__._____р м.______ №____
Про надання житлової площі громадянам, які перебувають на квартирній черзі
Розглянувши списки для надання житлової площі громадянам працівникам підприємств, організацій та установ Солом'янського району і пропозиції житлової комісії, керуючись Положенням про порядок наданої житлової площі в Україні, виконком
УХВАЛИВ:
громадянину Панченку П.П., який працює інструктором в ______________________ з 1986 року, проживає за адресою: вул. Малишка, 3, кв. 26, займає кімнату площею 18,5 кв.м у трьохкімнатній квартирі (з підселенням), на площі якої проживає чотири особи, у складі:
1. Панченко Петро Павлович заявник;
2. Панченко Ірина Андріївна дружина;
3. Панченко Олег Петрович син;
4. Панченко (Петренко) Олена Іванівна невістка.
виділити трьохкімнатну квартиру по вул. Народного ополчення, 24, житловою площею 56 кв.м згідно з чергою № _____ з _____ року.
Голова виконкому _________________ С.В.Садовий
Секретар _________________ В.Т. Томчук
_______________________________________________
Назва вищого органу
________________________________________________________
Назва структури, підпорядкованої вищому органу
ВКАЗІВКА
___.___.________р. м. ______ №___
Про дотримання вимог пожежної безпеки
Відповідно до вказівки заступника міністра від _____ №___ ВИМАГАЮ:
1. Забезпечити виконання приписів державного пожежного нагляду в установлені терміни.
2. Встановити суворий протипожежний режим у приміщеннях.
3. Заборонити застосування електронагрівальних приладів із відкритими спіралями.
4. Організувати проведення розрахунків струмоприймачів, замірів опору ізоляції електромереж, проведення інструктажів із працівниками щодо дотримання ними вимог пожежної безпеки.
5. Попереджаю про персональну відповідальність керівників усіх рівнів за дотримання вимог пожежної безпеки на об'єктах інституту.
_________ ________ ________________
(звання) (підпис) ініціали, прізвище
Організаційні документи
Затверджую
Начальник управління праці і соціального захисту населення ______________ райдержадміністрації
___________ І. В. Береговий
“ ___ ” __________ 200__ р.
Посадова інструкція
начальника відділу субсидій управління праці та соціального захисту населення ________________ райдержадміністрації Петрука Віктора Степановича
І. Загальні положення
Загальні положення посадової інструкції визначають:
ІІ. Завдання і обовязки начальника відділу субсидій
У цьому розділі характеризується зміст діяльності державного службовця. У ньому визначається:
ІІІ. Права начальника відділу субсидій
У цьому розділі визначаються засоби, за допомогою яких службовець має забезпечувати у процесі своєї діяльності виконання покладених на нього завдань та обовязків. Наприклад, вносити пропозиції з відповідних питань, приймати певні рішення, узгоджувати певні проекти документів, підписувати у межах своєї компетенції певні документи, виконувати обовязки представництва підрозділу з певних питань, брати участь у нарадах, отримувати необхідну для виконання своїх завдань та функцій інформацію від відповідних установ і підрозділів.
IV. Відповідальність начальника відділу субсидій
У розділі “Відповідальність” визначаються показники оцінки роботи державного службовця та межі його персональної відповідальності.
Показниками оцінки роботи є якість та своєчасність виконання посадових завдань та обовязків, етика поведінки та дотримання обмежень, передбачених законодавством про державну службу.
В цьому розділі має бути зазначено, що державний службовець несе відповідальність за неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обовязків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, повязаних з прийняттям на державну службу та її проходженням.
Заступник начальника управління П. І. Степаненко
“___”__________ 200 __ року
З посадовою інструкцією ознайомився:
Начальник відділу субсидій В. С. Петрук
“___”________________ 200__ р.
_____________________ (назва районної Ради) Ради народних депутатів _____________________ (області, міста) |
ЗАТВЕРДЖЕНО Засновником (засновниками) Директор (назва підприємства) |
від “___” ________2001р. № _________ Голова виконкому _____________________ (прізвище, імя, по батькові) |
СТАТУТ
_______________________________________________________________________
(повна назва малого підприємства)
1. Загальні положення
1.1.Мале _____________________________________________________________________
(повна назва малого підприємства із зазначенням виду діяльності) |
___________________ підприємство __________________________________________________,
(скорочена назва) |
Надалі “Підприємство”, створено за ухвалою __________________________________________________________________________________
|
(повна назва засновників Юридичних осіб, громадян із зазначенням: чи є це підприємство заново створеним або виділеним із складу діючого) |
Далі “Засновники” або “Засновник”, зареєстроване ухвалою виконкому __________________________ районної Ради народних депутатів від “___” __________________2000 р. № ______ і здійснює свою діяльність згідно з Конституцією і законами України “Про власність”, ….
1.5. Юридична адреса підприємства:
(поштовий індекс, область, місто, вулиця, будинок)
2. Завдання і функції підприємства
2.1. Головним завданням підприємства є
(одним реченням викласти головне завдання підприємства, яке визначається при створенні підприємства)
3. Майно підприємства
3.1. Майно підприємства складають його основні фонди і обігові кошти, а також ….
4. Управління підприємством
4.1. Управління підприємством здійснюється на принципах широкої демократії і ….
5. Організація і оплата праці
5.1. Підприємство здійснює організацію праці, заходи забезпечення труд. і вироб. дисципліни ...
6. Звіт, звітність і контроль
6.1. Підприємство виконує оперативний і бухгалтерський облік результатів своєї роботи, веде усталену статистичну звітність.
7. Зовнішньоекономічна діяльність малого підприємства
7.1. З метою забезпечення виконання статутних завдань мале підприємство здійснює ...
8. Реорганізація і припинення діяльності підприємства
8.1. Реорганізація або припинення діяльності підприємства виконується з ухвали засновників ….
Зразок положення про відділ кадрів
АТЗТ “ПЕРЛИНА ПОДІЛЛЯ”
|
ЗАТВЕРДЖУЮ Виконавчий директор _______________ Л.С.Шевченко “ 17 ” січня 2005 року
|
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВІДДІЛ КАДРІВ
I. Загальні положення
1.1. Відділ кадрів (далі - ВК ) є структурним підрозділом АТЗТ “Перлина Поділля”, що створюється на підставі рішення зборів акціонерів. ВК підпорядковується начальнику відділу кадрів.
1.2. ВК у своїй діяльності керується:
Конституцією України;
Кодексом законів про працю України;
іншими нормативно-правовими актами в області в області трудового законодавства;
правилами внутрішнього трудового розпорядку розпорядженнями та наказами директора, прийнятими в рамках його компетентності.
1.3. За своїм посадовим положенням та умовами оплати праці начальник відділу кадрів прирівнюється до керівників основних адміністративних служб підприємства. Такий принцип зберігається при визначенні посадового положення та окладів і для інших працівників ВК.
1.4. Основними завданнями ВК є:
здійснення загальної організації виконання комплексної кадрової політики та координація діяльності всіх структурних підрозділів;
дотримання вимог трудового законодавства, у тому числі контроль за дотримання трудового законодавства у всіх підрозділах підприємства;
складання балансу забезпеченості підприємства необхідними кадрами;
підготовка пропозицій з оптимізації організаційної структури підприємства.
1.5. ВК комплектується спеціалістами, які мають вищу освіту в області управління персоналом й організації праці та стаж роботи за профілем не менше 2-х років. Спеціалісти із середньою спеціальною освітою приймаються на роботу до ВК у виняткових випадках при стажі роботи не менше 5 років.
Структуру і штати ВК затверджує директор відповідно до нормативів чисельності спеціалістів і службовців з урахуванням обсягів роботи та особливостей виробництва.
1.6. Спеціалісти ВК ознайомлюються з даним положенням при прийомі на роботу і керуються ним з урахуванням вимог посадової інструкції.
II. Обов`язки
2.1. Основні функції ВК:
розробка ефективної цілісної системи управління трудовими ресурсами, сприяння в удосконаленні діяльності в цьому напрямку кожного структурного підрозділу і кожної посадової особи;
- розгляд заяв і скарг працівників підприємства з питань дотримання норм трудового законодавства.
2.2. Спеціалісти ВК беруть участь у:
- розробці положень, інструкцій тестів та опитувальних листів для кадрових співробітників і потенційних здобувачів посад;
- роботі ради трудового колективу з питань дотримання трудового законодавства;
- підготовці концепцій управління персоналом;
- розробці комплексної програми підвищення кваліфікації персоналу;
2.3. ВК контролює:
- дотримання чинного трудового законодавства, у тому числі використання праці неповнолітніх, жінок та інвалідів згідно з чинним законодавством;
- виконання розпоряджень органів державного нагляду, пропозицій та подань уповноважених трудових колективів і профспілок;
- своєчасне проведення атестації робочих місць та обслуговуючого їх персоналу, проведення інструктажів із чинних Положень про служби (відділи) та окремі посади;
- проходження попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (під час трудової діяльності) медичних оглядів працівників;
- виконання заходів, наказів, розпоряджень з питань трудового законодавства.
III. Права
3.1. Спеціалісти ВК мають право:
представляти підприємство в державних і громадських установах при розгляді трудових спорів;
спільно зі службою охорони праці підприємства перевіряти стан безпеки, гігієни праці й виробничого середовища на об`єктах підприємства;
вимагати від посадових осіб усунення від роботи осіб, які не пройшли медичного огляду, навчання, інструктажу, перевірки знань з професійної придатності та охорони праці;
направляти керівництву підприємства подання про притягнення до дисциплінованої відповідальності працівників, які порушують трудове законодавство;
подавати клопотання про заохочення працівників, які досягли високих трудових результатів.
VI. Відповідальність
4.1. Працівники ВК несуть персональну відповідальність за:
- невідповідність прийнятих ними рішень вимогам чинного трудового законодавства;
- невиконання своїх функціональних обов`язків, передбачених Положенням про відділ кадрів і посадовими інструкціями;
- недостовірність і несвоєчасність підготовки статистичних звітів в праці.
Інспектор відділу кадрів _________ К. М. Онофрійчук
УЗГОДЖЕНО
Юрисконсульт _________ А. М. Кузнєцов
“18” січня 2005 року
ОЗНАЙОМЛЕНІ
Головний бухгалтер _________ О. Б. Комасюк
“18” січня 2005 року
Висновок.
В ході виконання практичної роботи, я удосконалила знання та навички опрацювання організаційно-розпорядчих документів. Також навчилась правилам оформлення та створення документів.
Отже, організаційно-розпорядчий документ - вид письмового документа, у якому фіксують рішення адміністративних і організаційних питань, а також питань управління, взаємодії, забезпечення і регулювання діяльності органів влади, установ, підприємств, організацій, їх підрозділів і посадових осіб.