Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Лабораторна робота №1
Тема: Інтерфейс та основи роботи в Photoshop
Вікно програми Adobe Photoshop складається з Меню, Панелі параметрів, Панелі інструментів, Палітри, Строки стану таРабочої області.
Меню надає можливість працювати з файлами (картинками), відкривати створювати, зберігати і т.і.
Панель параметрів - показує властивості інструменту і дає можливість змінювати деякий параметри інструменту.
У робочій області програми розміщені панелі інструментів, палітри і само вікно зображення.
Панель інструментів - вміщає в собі інструменти для обробки зображення (кожна кнопка панелі - це окремий інструмент іноді декілька інструментів).
Деякі інструменти панелі не поодіночні, у них є декілька інструментів. У таких інструментів є маленький чорний трикутник внизу зображення. Якщо встановити покажчик миші на кнопці з чорним трикутником внизу, а потім натиснути і утримувати ліву кнопку миші, то з'явиться додаткова панель із списком інших інструментів. Щоб вибрати для роботи будь-який інструмент із списку, досить клацнути мишею на його імені.
Інструменти лівого ряду панелі Tools мають наступне призначення:
Rectangular Marquee Tool (Інструмент Прямокутна область) -
створює виділену область прямокутної форми. Цією ж кнопкою включаються і інші інструменти, що створюють області правильної форми:
Elliptical Marquee Tool (Інструмент Еліптична область) - створює область еліптичної форми;
Single Row Marquee Tool (Інструмент Однорядкова область) - дозволяють виділити рядок заввишки в 1 піксель (квадрат мінімального розміру);
Single Column Marquee Tool (Інструмент область Одноколоночная) - дозволяють виділити колонку шириною в 1 піксель.
Lasso Tool (Інструмент Ласо)- виділяє область довільної форми.
Цією ж кнопкою включаються інструменти:
Polygonal Lasso Tool (Інструмент Багатокутне ласо), що створює виділену область у формі багатокутника;
Magnetic Lasso Too (Інструмент Магнітне ласо), що створює виділену область за допомогою прив'язки до різких меж зображення.
Crop Tool (Інструмент Рамка) - дозволяє кадруватися (виділяти тільки потрібне із зображення і видаляти все що за ним) зображення, обрізає його краї.
Healing Brush Tool (Інструмент Поновлююча кисть) - дозволяє виправити дефекти зображення, роблячи їх невідмітними від навколишніх частин картинки.
Цією ж кнопкою включаються інструменти:
Patch Tool (Інструмент Латочка), який дозволяє замінити вибрану область пікселями з іншої області;
Color Replacement Tool (Інструмент Заміна кольору), який спрощує заміну вказаного кольору.
У версії Cs3 в цій групі є також іструменти: Spot Healing Tool (Інструмент Кисть лятна) і Red Eye Tool (Інструмент Червоне око), а інструмент Colorreplacement Tool (Інструмент Заміна кольору) перенесений в групу Вибору кистей і позначається кнопкою Clone Stamp Tool (Інструмент Штамп) - дозволяє відтворювати точні або модифіковані копії елементів зображення і колірних зразків тому ж зображенні або в іншому документі.
Pattern Stamp Tool (Інструмент Штамп узору), який дозволяє малювати вибраним узором.
Erazer Tool (Інструмент Гумка) - подібно до гумки, стирає зображення.
Цією кнопкою включається також інструмент:
Magic Erazer Tool (Інструмент Чарівна гумка) - дозволяє, вказавши будь-яку крапку на малюнку, зробити прозорими решта областей з таким же кольором;
Background Erazer Tool (Інструмент Фонова гумка), який визначає кольори в тому місці, де пройшла кисть, шукає аналогічні кольори по всьому зображенню і видаляє їх.
Blur Tool (Інструмент Розмиття) - дозволяє пом'якшувати дуже різкі межі або області в зображенні, зменшуючи контраст між пікселями.
Цією ж кнопкою включається інструмент:
Sharpen Tool (Інструмент Різкість) підвищує чіткість зображення, роблячи дуже м'які межі різкішими;
інструмент Smudge Tool (Інструмент Палець) - імітує розмазання пальцем свіжої фарби.
Path Selection Tool (Інструмент Вибір контура) - дозволяє вибирати контури. Цією ж кнопкою включається інструмент:
Direct Selection Tool (Інструмент Прямий вибір), який дозволяє вибирати сегмент контура.
Pen Tool (Р) (Інструмент Перо) - створює контур будь-якої форми. Цією кнопкою включаються також інструменти, що дозволяють додавати і видаляти точки прив'язки на лінії і перетворювати плавні криві в ламаних і навпаки.
Notes Tool (Інструмент Коментарі) - створює текстові коментарі, які можуть бути додані до зображення. Цією кнопкою включається також інструмент:
Audio Annotation Tool (Інструмент Аудіо коментар), що дозволяють додавати до зображення аудіо коментар.
Hand Tool (Інструмент Рука) - застосовується для переміщення зображення, яке не уміщається в робочому вікні.
У правому вертикальному ряду панелі Tools містяться наступні інструменти:
Move Tool (Інструмент Переміщення) - дозволяє переміщати виділені області і шари.
Magic Wand (Інструмент Чарівна паличка) - виділяє фрагменти зображення з урахуванням схожості квітів сусідніх пікселів.
Slice Tool (Інструмент Розкроювання) - дозволяє розрізати зображення на елементи для прискорення їх завантаження в браузер.
За допомогою іншого інструмента- Slice Select Tool (Інструмент Вибір фрагмента), який включається цією ж кнопкою, можна змінювати розміри фрагментів і переміщати їх.
Brush Tool (Інструмент Кисть) - використовується для накладення м'яких колірних мазків. Цією ж кнопкою включається інструмент:
Pencil Tool (Інструмент Олівець), який дозволяє малювати довільні лінії з жорсткими межами.
History Brush Tool (Інструмент Гроно подій) - створює копію або знімок зображення і потім закрашує нею поточне зображення або його частину. Цією ж кнопкою включається інструмент:
Art History Brush (Художнє гроно подій ), який дозволяє малювати стилізованими мазаннями, використовуючи вказаний попередній стан зображення як початкові дані.
Gradient Tool (Інструмент Градієнт) - використовується для створення плавних переходів від одного кольору до іншого. Такий плавний перехід художники називають розтяжкою. Цією кнопкою включається також інструмент:
Paint Bucket Tool (Інструмент Заливка), який використовується для заливки кольором виділеної області.
Dodge Tool (Інструмент Освітлювач) - освітлює окремі ділянки зображення. Що включається цією ж кнопкою інструмент:
Burn Tool (Інструмент Затемнювач) затемняє окремі області;
Sponge Tool (Інструмент Губка) змінює насиченість квітів.
Horisontal Type Tool (Інструмент Горизонтальний текст) - інструменти, які включаються цією кнопкою, створюють горизонтальні і вертикальні написи, а також маски тексту на зображенні.
Rectangle Tool (Інструмент Прямокутник) - дозволяє малювати фігури прямокутної форми. Цією ж кнопкою включаються інструменти:
Rounded Rectangle Tool - для малювання прямокутників з кутами, що округляють;
Ellipse Tool - для "створення еліпсів і кіл;
Polygon Tool - для малювання багатокутників;
Line Tool (Інструмент Лінія) - для створення прямих ліній будь-якої товщини із стрілками на кінцях;
Custom Shape Tool (Інструмент Замовлена форма) - для малювання фігур, форма яких вибирається з пропонованих зразків.
Eyedropper Tool (Інструмент Піпетка ) - служить для вибору кольору на малюнку і перевизначення основного і фонового кольорів. Цією ж кнопкою включаються інструменти:
Color Sampler Tool (Інструмент Зразок кольору), який дозволяє переміщувати/видаляти зразки кольору;
Measure Tool (Інструмент Вимірник), який дозволяє визначати розміри ліній і кутів.
Zoom Tool (Інструмент Масштаб) - використовується для збільшення і зменшення зображення на екрані.
Під вказаними кнопками на панелі інструментів (Tools) розташовано два квадрати із зразками кольору. Лівий верхній служить для установки і відображає колір переднього плану (Set foreground color), а правий ніжній - колір фону (Set background color). ЗначокSwitch Foreground and Background Colors (Перемикач квітів переднього плану і фону) дозволяє міняти місцями ці кольори. За допомогою значка Default Foreground and Background Colors (Кольори переднього плану і фону за умовчанням) ви можете швидко вибрати чорний колір для переднього плану і білий - для фону.
Під зразками кольору знаходяться дві кнопки: Edit in Standard Mode (Редагування в стандартному режимі) і Edit in Quick MaskMode (Редагування в режимі Швидка маска) - відповідно для виключення і включення режиму швидкої маски, що дозволяє оберегти фрагменти зображення від зміни в процесі редагування.
Ще нижче розташовуються три кнопки, призначені для швидкого перемикання режимів проглядання малюнка: Standard ScreenMode (Стандартний режим ), Full Screen Mode with Menu Bar (Повноекранний режим із смугою меню ), Full Screen Mode(Повноекранний режим ).
У нижньому краї панелі інструментів (Tools) розташована кнопка - Edit in Imageready (Редагувати в Imageready), що дозволяє швидко перемкнутися в програму Adobe Imageready.
При першому запуску програми у правого краю робочої області знаходяться ще три невеликі допоміжні вікна, в яких відображаються групи палітр (Palettes).
В процесі створення або редагування зображення в робочому вікні програми Adobe Photoshop постійно знаходяться панель інструментів (Tools) і необхідні для роботи палітри. Їх можна розмістити поряд з оброблюваним зображенням, поверх нього, якщо воно велике, або скрутити і помістити на краю робочої області.
Всі операції з вікнами палітр здійснюються звичайними, прийнятими в Windows, способами. Викликати закриту палітру на екран можна за допомогою відповідної команди меню Window (Вікно).
Кожна палітра має власний ярлик з назвою, який розташовується в другій, трокє вікна палітри. Основні палітри Adobe Photoshop за умовчанням розташовані групами в трьох вікнах у правого краю робочої області. У верхньому вікні зліва направо знаходяться палітри Navigator (Навігатор), Info (Інформація) і Histogram (Гістограма); в середньому - Color (Колір), Swatches (Каталог), Styles (Стилі); у нижньому Layers (Шари), Channels (Канали), Paths (Контури), History (Події), Actions (Дії). У кожному з вікон відображається активна в даний момент палітра.
У нижньому краї робочого вікна знаходиться рядок стану (Status Bar), призначений для відображення інформації про поточний документ, робочі диски, активний в даний момент інструмент. Тут можуть з'являтися деякі підказки.
Початок роботи в Photoshop
Для того щоб відкрити для зміни зображення треба зробити наступне: у рядку Меню вибрати Файл - Відкрити і вибрати зображення яке Ви хочете змінити.
Перейдіть в цьому діалозі до теки, в якій міститься потрібний графічний файл, і клацніть мишею на назві цього файлу. Клацніть мишею на кнопці Відкрити (Open), щоб відкрити файл і закрити діалог.
Тепер у Вас є картинка
Практична робота № 1. Photoshop. Основи роботи.
Наприклад Вам треба зробити наступне:
1. Очистити фон картинки
2. Поставити звірятка на зелений фон трави
3. Розвернути звірятка в інший бік
Створюємо новий шар в палітрі де є закладка шар внизу є значок «Створити новий шар». У цьому віконці з'явиться новий шар під назвою «Шар 1». Клацніть по ньому мишкою (виберіть його).
Оберіть в панелі інструментів «Прямокутна область» і виділяєте весь малюнок (мишкою натискаєте на лівому верхньому розі малюнка і не відпускаючи кнопку мишки ведете до правого нижнього кута).
Міняєте основний колір. Для цього натискаєте на пункті в панелі інструментів на основний колір, з'явиться палітра квітів, де треба вибрати потрібний водить мишкою по квітах. Коли колір вибрали натискаєте Ок.
Оберіть інструмент «Градієнт» натискаєте на нім мишкою і тримаєте, з'явиться список додаткових інструментів. Вибираєте із списку «Заливка». І натискаєте на малюнок.
Знімаєте виділення ще раз натиснувши мишкою на малюнку.
Далі. У палітрі шарів на написі «Задній план» натискаєте правою кнопкою мишки. Вибираєте із списку пункт «Із заднього плану» Замість напису «Слой 0» пишіть «Слой 2» натискаєте Ок.
2.Натискаємо на зображення "глаз", в палітрі слоїв, біля слою 1. Вибираєте «Слой 2».
Щоб очистити фон беремо чарівну паличку і натискаємо на кольорі фону. Результат: весь колір фону виділений контурною лінією. Якщо Вам треба ще щось, то виділіть натискаючи на клавіатурі кнопку Shift, утримуючи її натискаєте мишкою на тому кольорі який хочете додати до виділення. Якщо потрібно забрати якийсь відтінок з виділення натискаєте Alt і теж утримуючи його натискаєте в потрібному місці мишкою.
Коли все потрібне виділене натискаєте на клавіатурі кнопку Delete і дивитеся на результат, все що ви виділяли зникло.
Натискаєте на зображення "глаз" біля напису «Слой 1».
Вибираєте слой 2. У Меню вибираєте Зображення - Повернути полотно - Відобразити полотно по горизонталі.
Все. Завдання виконане.
Після того, як зображення змінене, його необхідно зберегти.
Виберіть команду меню Файл - Зберегти як. З'явиться діалог Зберегти як.
Вибираєте шлях де ви хочете зберегти малюнок, вписуєте ім'я малюнка і натискаєте Зберегти.
Тепер Ви можете самі пробувати змінювати свої малюнки.