Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Тема 4.6. Комбікормові заводи і цехи
6.1. Обємно-планувальні і конструктивні рішення кормоприготувальних і комбікормових заводів і цехів
Об'ємно-планувальні та конструктивні рішення кормоприготувань-них цехів.
За затратами праці приготування кормів відноситься до найбільш трудомісткої технологічної операції в тваринництві. В залежності від кормової бази та особливостей господарства, типу годівлі тварин застосовують різні способи приготування кормів. Найбільший розвиток отримало годування змішаними кормами.
Прийом окремих компонентів корму, обробку, дроблення і змішування доцільно виробляти в спеціальних кормоприготувальних цехах, де надається можливість забезпечити послідовність операцій, збалансувати і збагатити корм вітамінами, мінеральними добавками і антибіотиками.
Кормоцехи з повним циклом виробництва складаються з 3 ... 6 потокових технологічних ліній, що дозволяють повністю механізувати процеси підготовки і змішування компонентів раціону. Такі кормоцехи розрізняють за видами переробки кормів, кількості використовуваних компонентів (3 ... 5) і типам змішувачів.
Необхідну площу виробничих приміщень для підготовки соковитих і грубих кормів визначають по наявності технологічного обладнання з урахуванням робочих місць і площ, займаних проходами. У всіх випадках розстановка технологічного обладнання повинна бути такою, при якій забезпечувалася б послідовність і повна механізація всіх операцій.
Крім виробничих приміщень, в яких розміщується технологічне устаткування, в кормоприготувальних цехах передбачають площі і ємкості для зберігання запасу коренеплодів, концентрованих кормів або ж кормоприготувальні проектують в одному блоці з коренеплодосховищем.
При проектуванні кормоприготувальних цехів застосовують єдину модульну сітку і уніфіковану висоту приміщень.
Об'ємно-планувальні рішення кормоприготувальних цехів повинні забезпечувати найменші трудовитрати на зведення будівель і мінімальні витрати будівельних матеріалів на одиницю об'єму.
Рис.1. Кормоцех для великої рогатої худоби продуктивністю 15 т / год
а - будівля кормоцеху: І - кормоприготувальне відділення; ІІ - приміщення для підготовки грубих кормів; ІІІ - приміщення для зберігання концентрованих кормів; IV - щитова, б - схема технологічного процесу:
1 - кормороздавач КТУ-10; 2 - дозатор грубих кормів; 3 - конвеєр стрічковий збірний; 4 - дозатор концентрованих кормів; 5 - електромагнітна установка; 6 - конвеєр коренеплодів; 7 - скребковий конвеєр; 8 - кормороздавач КТУ-10 з електроприводом
Об'ємно-планувальне та конструктивне рішення комбікормових цехів і заводів
Комбінований корм (скор. комбікорм) - суміш зернової сировини, продуктів з високим вмістом білка, вітамінів і мікроелементів для годівлі тварин.
Комбікормові підприємства являють собою комплекс будівель і споруд, призначених для приймання, зберігання і обробки сировини, виробництва комбікормів чи кормових сумішей, брикетованих і гранульованих кормів, зберігання і відпуску готової продукції.
При млинових комбінатах, круп'яних заводах та інших харчових підприємствах, де збирається велика кількість відходів, будують комбікормові цехи, а на окремих майданчиках - високопродуктивні комбікормові заводи промислового типу.
Виробничий процес приготування комбікормів включає наступні основні операції: прийом, зважування, зберігання та обробку сировини; підготовку, дозування і змішування компонентів, гранулювання, брикетування, затарювання, зберігання і відпуск готової продукції.
Основними виробничими будівлями і спорудами комбікормових заводів і цехів є корпус (цех) із виготовлення комбікормів, силосні корпуси для сировини і готової продукції, пристрої для приймання, зважування і відвантажування сировини і комбікормів.
До підсобно допоміжних і невиробничих будівель та споруд належать лабораторія і адміністративно побутові корпуси, пожежне депо, котельня, трансформаторна підстанція, ремонтні майстерні, склади паливно мастильних матеріалів, тарних вантажів тощо.
Рис. 2. Міжколгоспний комбікормовий завод продуктивністю 50 т комбікормів в зміну
I - склад тарних вантажів; II - цех по виробництву комбікормів; ІІІ - склад сировини та готової продукції; IV - приймальний пристрій зернової і борошнистої сировини; V - адміністративно-побутові приміщення; VI - надсилосна галерея; VII підсилосні приміщення; VIII - силосна частина;
1 - конвеєр для завантаження зернової і борошнистої сировини: 2 - конвеєр для завантаження готового комбікорму; 3 - силои для зернової і борошнистої сировини; 4 - норія готової продукції; 5 - конвеєр для розвантаження зернової сировини; 6 - конвеєр для розвантаження борошнистої сировини
Рис. 3. Комбікормовий завод продуктивністю 130 т / добу
І - Виробничий корпус; II - сходи і ліфт; III - оббивальні машини; IV - змішувач; V - автоматичні ваги; VI - вальцьовий верстат; VII - бункера для солі, крейди та збагачувальної суміші; VIII - прес; IX - охолоджувальна колонка: X - подрібнювач; XI - побутові приміщення; XII - вагонозавантажувач, силоси для: 1-20 - зернових культур; 21-28, 31-38 - борошнистої сировини і харчових відходів; 29, 30, 39 - 44 - готової продукції