Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

на тему Використання активних форм і методів навчання на уроках виробничого навчання

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

Міністерство освіти і науки України

Полтавська обласна державна адміністрація

Департамент освіти і науки

Кременчуцький професійний ліцей сфери послуг

Майстер виробничого навчання:                            Юровська О.В.

Предмет:                                                                    виробниче навчання

Педагогічний стаж:                                                   1,5 роки

Методична розробка

уроку виробничого навчання

на тему:

«Використання активних форм і методів навчання на уроках виробничого навчання» 

                     

                                              

Коротка анотація. Дана методична розробка вміщує досвід майстра виробничого навчання по проведенню уроку виробничого навчання з використанням активних форм і методів.

м. Кременчук

                                                              2013 р.

Розглянуто

на засіданні методичної комісії

кулінарного відділення

Протокол № «___» ________ _____ р.     

Голова методичної комісії:

С.М. Курочка _______________

Методична розробка

уроку виробничого навчання

на тему:

«Використання активних форм і методів навчання на уроках виробничого навчання»  

Майстер виробничого навчання                     Юровська Ольга Вікторівна

                                                                            

                                                                   

м. Кременчук

2013 р.

План методичної розробки

  1.  Вступ.
  2.  План уроку виробничого навчання.
  3.  Методика проведення уроку виробничого навчання  з використанням активних форм і методів.
  4.  Додатки та доповнення до розгорнутого плану уроку.
  5.  Висновок.
  6.  Рекомендації щодо подальшого використання методичної розробки.
  7.  Перелік використаної літератури.

І. ВСТУП

У даній методичній розробці викладено методику проведення уроку виробничого навчання з використанням форм і методів, а саме робота малими творчими групами.

На уроці проведеному за допомогою таких методів навчання, учні проявили вищу активність і самостійність, а також творче, з бажанням готували сирники та запіканки, технологічно правильно виконували поставлені  на виробничому навчанні завдання.

Звичайно, підготовка до проведення таких уроків потребує значних зусиль і з боку майстра і з боку учнів, але результат, який було отримано на уроці, вартий того.

Урок виробничого навчання проводився з теми: «Приготування сирників та запіканки з сиру» у формі індивідуально-групової роботи.

ІІ.  ПЛАН УРОКУ

Тема програми:  Приготування страв із яєць та сиру.

Тема уроку: Приготування сирників та запікання з сиру.

Мета уроку:

    а) навчальна: закріпити та удосконалити вміння правильно виконувати технологічні прийоми при приготуванні сирників та запіканки з сиру: дотримання якості в роботі;

б) розвиваюча: розвивати логічність, аналітичність та критичність мислення учнів у процесі застосування набутих умінь і навичок;

в) виховна: виховувати в учнів естетичний смак та відчуття відповідальності за приготовлені страви.

Методична мета: Методика проведення виробничого навчання із використанням активних форм і методів навчання

Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок при виконанні навчально-виробничих робіт.

Вид уроку: робота малими творчими групами.

Дидактичне забезпечення:

  •  збірник розкладок і рецептур;
  •  технологічні картки;
  •  схеми приготування страв

Матеріально-технічне забезпечення:

Обладнання: стіл з деревяною поверхнею, настільні циферблатні ваги, холодильна шафа, електрична плита.

Посуд і інвентар: сито для протирання сиру, сито для просіювання борошна, каструлі, ємкість для замішування, сковороди, алюмінієві лотки для напівфабрикатів, ніж, лопатки, тарілки для подачі.

Міжпредметні зв’язки: «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», «Обладнання підприємств харчування», «Організація підприємств харчування», «Фізіологія, санітарія і гігієна».

Методи навчання: майстер-клас, робота в малих творчих групах.

Перелік навчально-виробничих робіт: запіканка звичайна, сирники звичайні.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА                                               5 хв.

      Мотивація навчальної діяльності

      ІІ. ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ                                                  45 хв.

       1. Актуалізація опорних знань учнів                                          15 хв. 

          Бліц-опитування

       2. Майстер-клас                                                                            30 хв.

     ІІІ. ПОТОЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ                                                6 год.

  •  Самостійна робота  учнів над виданим завданням, а також приготування страви для меню в кафе;
  •  Цільові обходи майстра виробничого навчання робочих місць учнів;
  •  Прийом майстром виконаних робіт;
  •  Прибирання робочих місць.

ІV. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ                                              15 хв.

  •  аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;
  •  оцінка роботи учнів, визначення найкращої страви для меню в кафе;
  •  аналіз причин помилок учнів та засоби їх усунення;
  •  видача домашнього  завдання.

                                                        

      

ІІІ. МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА:

- перевірка наявності учнів;

- перевірка готовності учнів до уроку;

- інструктаж з охорони праці.

Мотивація навчальної діяльності учнів:

Слово майстра виробничого навчання

На уроці ми відпрацьовуємо вміння правильно виконувати технологічні прийоми та операції при приготуванні сирників та запіканки з сиру. Застосовуючи набуті знання, спробуємо логічно та критично мислити, бачити недоліки в роботі, прорахунки, намагатимемося їх уникнути. Крім того, необхідно звернути увагу на раціональне використання сировини, економію електроенергії, бережливе ставлення до обладнання посуду, інвентарю.

Сьогодні на уроці ми спробуємо виявити ваші ділові якості, необхідні для майбутньої професійної діяльності. Адже в майбутньому ви можете стати рестораторами, шеф-кухарями, майстрами своєї справи.

Заздалегідь учні були розділені на невеличкі творчі групи (2-3 учні). Урок пройде у формі роботи малими творчими групами: кожна з груп повинна презентувати приготовлені страви та визначити відповідність їх вимогам до якості.

ІІ. ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ

  1.  Актуалізація опорних знань:

Слово майстра:

Для того, щоб краще згадати , які ж  властивості мають сири, які  корисні та смачні страви можна готувати з цього  продукту, проведемо бліц-опитування:

  1.  Чим цінні страви з сиру?
  2.  Як називається страва до складу якої входять такі продукти: сир, сирі яйця, цукор, борошно?
  3.  Як приготувати сирники?
  4.  Які вимоги до якості сирників?
  5.  Які правила подавання сирників?
  6.  Яка технологія приготування сирної запіканки?
  7.  Які вимоги до якості запіканок?
  8.  Які правила подавання запіканки?
  9.  Які терміни зберігання страв з сиру?
  10.   Які правила санітарії та гігієни кухаря?
  11.   Яких правил безпечних умов праці повинен дотримуватися кухар при роботі в гарячому цеху?
  12.  Майстер-клас

    Повідомлення нової інформації інструктивного характеру.

Слово майстра:

Сіьогодні нас вже не треба переконувати в тому, що сир корисний. Але запитай нас «чому»? Мало хто пригадає щось, крім того, що це унікальне джерело кальцію. Регулярне включення сиру в раціон також упорядковує обмін речовин, а його мінеральні речовини незамінні для зміцнення кісток і поліпшення роботи нервової системи.

Сир вживали в їжу солоним і несолоним, іноді змішували  з молоком, вином або медом.

Приготування сиру нескладне й у принципі залишилося таким же, багато століть тому. У сучасних умовах його виробляють шляхом сквашування пастеризованого цільного або знежиреного молока і видалення з отриманого згустку частини сироватки.

Сир є одним з найстародавніших молочних продуктів. Історія його триває вже 7000 років. Батьківщина сиру достовірно невідома. Але існує близько 5000 сортів сиру. Всесвітньо визнані сировари є  і в Швейцарії, і в Голландії, і в Німеччині, і в Італії. Список можна продовжувати нескінченно. До того ж зважте що в Україні та в інших державах СНД вміють робити багато видів смачних сирів різної фактури, різної консистенції.

Показ нових трудових прийомів:

  •  Організація робочого місця для приготування гарячих страв з сиру (потрібно стіл та інвентар вимити гарячою водою; перед початком роботи вимити милом і ополоснути їх двохвідсотковим розчином хлорного вапна; розробну дошку розмістити перед собою від краю стола на 5-6 см, інструмент, інвентар, посуд розмістити перед собою праворуч, а продукти ліворуч; сировину викласти в підготовлений посуд, дотримуючись товарного сусідства).
  •  Підготовка продуктів до використання;
  •  Приготування маси для запіканки;
  •  Приготування запіканки;
  •  Приготування маси для сирників;
  •  Приготування сирників;
  •  Подача страв

(Подавання сирників – подають сирники по 3 шт. на порцію на підігрітих мілких столових тарілках, посипають цукром або поливають варенням чи сметаною, можна також подати молочний солодкий соус; подавання запіканки – перед подаванням запіканку нарізують на порціонні шматки квадратної, прямокутної або трикутної форми 225 г або 175 г, поливають сметаною або солодким соусом).

  •  прибирання робочого місця

ІІІ. ПОТОЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ

Моделювання майбутньої професійної діяльності

Майстер проводить перевірку

  •  організації робочих місць та дотримання правил техніки безпеки;
  •  виконання учнями трудових прийомів та технологічного процесу виконання робіт;
  •  вміння користування інструкційними та технологічними картками;
  •  хід виконання робіт та надання допомоги учням.

Майстер приймає виконані роботи.

При проведенні поточного інструктажу майстер:

  •  вникає в роботу кожного учня, не випускаючи з поля зору роботу всієї групи;
  •  розвиває в учнів здатність аналізувати свою працю;
  •  знаходить причини помилок та способи їх усунення;
  •  спонукає учнів до самоконтролю;
  •  спостерігає за раціональним використанням робочого часу;
  •  надає постійну допомогу слабким учням шляхом повторного пояснення та показу трудових прийомів і проведення з ними додаткових вправ;
  •  виховує в учнів звичку правильної організації робочого місця та дотримання безпечних умов праці.

V. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПОДАЛЬШОГО ВИКОРИСТАННЯ ДАНОЇ МЕТОДИЧНОЇ РОЗРОБКИ

Підсумовуючи, можна зробити наступні висновки.

  1.  Запропонована технологія роботи малими творчими групами може бути використана як активний метод на уроках виробничого навчання.
  2.  Робота малими творчими групами – розвиває почуття колективізму в учнів, самостійності.
  3.  Даний педагогічний досвід можна використовувати на уроках виробничого навчання з активації творчого потенціалу учнів, розвитку ділової активності, формування професійної компетентності. Майстер виробничого навчання й надалі планує на уроках виробничого навчання застосовувати дані технології, так як досвід їх використання  демонструє безумовну перспективність та високу навчальну і розвиваючу ефективність.

VІ. ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

  1.  Носенко А.І. «Методична розробка уроку основа його успішності підготовки та проведення» Кременчук, 2006 р.
  2.  Ничкало Н.Г. «Педагогічна книга майстра виробничого навчання» Київ, «Вища школа», 1994 р.
  3.  Носенко А.І «Урок -  основна форма виробничого навчання» (методичні рекомендації), Кременчук,2006 р.
  4.   Бутейкіс Н.Г.  «Організація виробництва на підприємствах громадського харчування», Москва, «Вища школа», 1985 р.
  5.  Олійник О.М. «Основи санітарії та гігієни харчування» Львів, «Оріяна- Нова», 1998 р.
  6.  Л.Я.Старовойт, М.С.Смирнова «Кулінарія», м. Київ, «Вища школа», 1993 р.


ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА

НА СТРАРУ «СИРНИКИ» (сирники з родзинками)

№ з/п

СИРОВИНА

МАСА

Технологія приготування

на 1 порцію

брутто

на 1 порцію

нетто

1

Сир

0,152

0,150

       У протертий сир додають цукор, яйця, сіль,  борошно, родзинки. Масу добре перемішують і формують у вигляді биточків 1,5 см завтовшки, панірують у борошні, смажать основним способом з обох боків. Доводять до готовності в жаровій шафі 5-7 хв.

Вимоги до якості:

        Сирники правильної кругло-приплюснутої форми, без тріщин, консистенція однорідна, мяка, пухка. Колір на поверхні золотистий, на розрізі злегка жовтуватий. Смак солодкий, без надмірної кислотності.

Вимоги до подавання:

        Подають сирники по 2-3 штуки на порцію на підігрітих мілких столових тарілках, посипають цукром або поливають варенням чи сметаною, можна також подати молочний солодкий чи сметанний соус. Сметану і соус можна подати окремо

2

Борошно пшеничне

0,020

0,020

3

Яйця

0,010

0,010

4

Цукор

0,015

0,015

5

Родзинки

0,015

0,015

6

Маса н/ф

0,212

0,210

7

Маргарин столовий

0,005

0,005

8

Маса готових сирників

0,217

0,215

9

Сметана

0,020

0,020

Вихід

0,237

0,235

   

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА

НА СТРАРУ «ЗАПІКАНКА З СИРУ»

№ з/п

СИРОВИНА

МАСА

Технологія приготування

на 1 порцію

брутто

на 1 порцію

нетто

1

Сир

0,141

0,140

Протертий сир з’єднують з пшеничним борошном, додають цукор, сіль, яйця і добре перемішують масу. На змащений маргарином і посипаний сухарями лист викладають підготовлену масу рівним шаром, поверхню вирівнюють, змащують сметаною і запікають у жаровій шафі 30-40 хв. до утворення на поверхні рум’яної кірочки.

Вимоги до якості:

Запіканки мають гладеньку поверхню без тріщин, покриті рівномірною золотистою кірочкою, колір на розрізі світло-жовтий. Консистенція ніжна, пухка, однорідна. Смак і запах властиві запеченій масі з сиру, смак солодкий.

Вимоги до подавання:

Перед подаванням запіканку нарізують на порціонні шматки квадратної, прямокутної або трикутної форми, поливають сметаною або солодким соусом.

2

Борошно пшеничне

0,012

0,012

3

Цукор

0,015

0,015

4

Яйця

0,020

0,020

5

Маса н/ф

0,188

0,187

6

Маргарин

0,005

0,005

7

Сухарі

0,005

0,005

8

Сметана

0,005

0,005

9

Маса готової запіканки

0,203

0,202

10

Сметана або варення

0,025

0,025

Вихід

0,228

0,227




1. Реферат- Становление рынка труда
2. планировочные и конструктивные решения техникоэкономические расчеты и обоснования сметы и необходимые по.
3. Модуль 3 Розділ 9 АКТИВІЗАЦІЯ ВИКЛАДАННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН ТА ЇЇ О
4. ТЕМАТИЧЕСКИЙ ПЛАН ПРАКТИЧЕСКИХ ЗАНЯТИЙ по дисциплине Патологическая анатомия1 специальность 5В130100 ~Об
5. Афганистан- авантюра или вынужденная необходимость
6. Зубчатые колеса
7. Учет и аудит расчетов по оплате труда в бюджетных организациях
8. безжизненный полатыни Nitrogenium
9. й рубежной аттестации Графические элементы в 3Dпространстве- точки линии поверхности
10. тема экологического права
11. Лабораторная работа ’ 6 ОБРАБОТКА Исключительных ситуаций 1 Цель и порядок работы Цель работы изучит
12. Шум как физический фактор представляет собой волнообразно распространяющееся механическое колебательно
13. тема под которой понимают совокупность всех политических партий действующих в данной стране взаимодейств
14. 22 июля 2010 г
15. Контрольная работа- Виды аренды основных средств и учёт арендных операций
16. это совокупность различных видов деятельности связанных с распространением сообщений создающих и поддерж
17. тематикаrdquo; розділ 3 Диференціальне численняrdquo; на тему- Теореми про диференціальні функціїrdquo;
18. Бухгалтерский финансовый учет Бухгалтерская финансовая отчетность Студентки 2 ск курса Спец
19. минимум вопросов по квантовой механике ВМК Сформулировать постулаты квантовой механики.html
20. Фаустом и кто уже умер или находится вдали