У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

контрольна робота з філософії студента II курсу Факультета компютерних Наук групи КБ ~ 21 В

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 5.4.2025

     Комплексна контрольна робота з філософії

    студента II курсу, Факультета компютерних

    Наук, групи КБ – 21

    Вілігури Владислава

    Варіант 4

№1.

Епоха Відродження (Ренесансу) охоплює період з XIV до почало XVII вв. Епоха Відродження - це переворот в системі цінностей, в оцінці усього сущого і відношенні до нього. Основні ідеї філософії епохи Відродження : 1) Антропоцентризм: увага філософів спрямована в основному на людину. 2) Гуманізм - визнання людини особою, його права на творчість, свободу і щастя. 3)Людина нікого не наслідує, ні Бога, ні природу, вона сама по собі діяльна, вона творить. 4) Усе існуюче розуміється в проекції на людину при максимальному інтересі до тілесного початку. 5) Домінування естетичного розуміння дійсності над моральними і науковими представленнями. 

6) Антисхоластика: прагнення розвінчати уявні авторитети і пропаговані ними догми. 7) Пантеічний світогляд, що розглядає світ, що оточує людину, природу як причетну вищим абсолютним цінностям, богові.

Гуманізм зародився в Італії. У Флоренції, Римі, Мілані, Венеції та ряді інших італійських міст з´являються гуртки освічених людей, де обговорювалися проблеми моралі і громадського життя, ідеї античної філософії та питання наукового пізнання природи. Найяскравішим явищем італійського гуманізму була діяльність флорентійської Платонівської академії. Її був філософ, поет і лікар Марсіліо Фічіно, а розквіт її діяльності припадав на 1470 – 1480 рр., у період найбільшої ідейної диференціації гуманізму. Характерними рисами ренесансного гуманізму в Італії протягом усього періоду його розвитку з XIV до XVI ст. є його практична орієнтованість та громадянська етика. Ф. Петрарка вважав, що тільки у громадському житті у повній мірі виявляється суть людини, яка за своєю природою є «соціальною істотою».

Гуманісти прагнуть повної реабілітації тілесного начала в людині, обожнюють людину, формують ідеал всебічно розвинутої людини, максимально наближуючи її до Бога в творчій діяльності. Людина розглядається як центр і смисл світобудови. Християнські догми й авторитети ще зберігали силу, але розум, що пробуджувався, тепер виступав рівноправним партнером релігійної віри, оскільки тільки він міг розглядатися як опора в земному житті, а воно, у свою чергу, стало значною мірою самодостатньою цінністю. Гуманізм формувався на ґрунті перш за все античної грецької і римської літератури. Місце людини у світі, його свобода, його доля хвилюють таких мислителів, як Данте Аліг’єрі, Франческо Петрарка, Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Еразм Роттердамський, Макіавеллі, Томас Мор, Мішель де Монтень і ін.

Зачинателем українського гуманізму став Юрій Дрогобич. Це було у кінці XV — початку XVI ст. Юрій Дрогобич доводив, що людина здатна пізнавати світ, і ця здатність зумовлюється наявністю в природі законів; стверджував, що історія не є реалізацією наперед визначеного Божого промислу, а постає людською драмою в дії, де головне місце належить силам безвідносно до велінь Бога, тобто підходив до вирішення проблем пізнання природи, з'ясування суті історії, держави, влади тощо зі світських, а не теологічних позицій. На основі цих думок й розвивався надалі український гуманізм.

№2.

Неофрейдизм був заснований послідовниками З. Фрейда у 20-30х роках XX ст. Одним із перших із критикою теорії психоаналізу 3. Фрейда виступив швейцарський психіатр, культуролог, засновник аналітичної психології Карл Юнг. Він поділяє структуру особистості на: 1) Его – центр свідомості особистості, який представляє компонент психіки, завдяки яким людина відчуває себе цілісним і може бачити результат своєї звичайної діяльності. 2) Особисте безсвідоме – включає в себе конфлікти та спогади, які колись були, а зараз подавлені та забуті. 3) Колективне безсвідоме – включає в себе спогади та образи, які передаються спадково від наших предків, воно виражається у народних сказаннях.

Основним представником неофрейдизму був Еріх Фромм. Він першим вказав на нездатність ортодоксального фрейдизму вирішити проблему взаємодії особи і суспільства. Е.Фромм сконцентрував увагу на суперечливості людського існування, розрізняючи при цьому такі дихотомії: патріархальний та матріархальний принципи організації життя людей; авторитарну та гуманістичну свідомість; протилежні типи характеру; володіння та буття як два способи життєдіяльності індивіда. Він вважав, що не соціальна структура суспільства формує потреби людини, а антропологічна природа потреб визначає способи існування людини.

№3.

Надзвичайно багато у найсокровенніших сферах людського життя пов'язано не з метою та її реалізацією, а з людськими почуттями як способами взаємозв'язку зі світом.

Людина існує у взаємодії зі світом та іншими людьми. Ця взаємодія у своїй основі є чуттєво-фізіологічною. Екзистенційний зв'язок можливий лише тоді, коли відбувається таке духовне єднання, що ґрунтується на чуттєво безпосередньому зв'язку "Я" і "Ти", коли визнається своєрідність та неповторність оцього "Ти". Осереддям такого єднання є любов — почуття, засноване на вірі в аналогічне ставлення до тебе того, кого любиш.




1. Инфекционный кератоконъюнктивит крупного рогатого скота
2. О класс Марк а что ты можешь сказать о нашем классе Ну мы ведь
3. Тема 1 Введение Географическая оболочке и ее составные части; вещественный состав границы и основные
4. ХОЛХОЛИЦА - - - СПК
5. Великие законы сохранения
6. Доклад подготовлен экспертом СМИД Сардарян Елизаветой Вачагановной Совет Министров Иностранных Дел Сп
7. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук За
8. Контрольная работа по истории Ва
9. социометрических позиций т
10. 7 максимум 9 предметов