Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Визначення найкращого терміну стратифікації при розмноженні насінням суниці сорту Регіна Суниці лісові Fragaria Vesca
Суни́ця (лат. Fragária[1]) рід багаторічних трав'янистих рослин родини розових і плід цих рослин. Існує більш ніж 20 видів суниці та багато гібридів і культурних сортів. Суниці лісові (Fragaria vesca) багаторічна трав'яниста рослина родини розових (Rosaceae). Кореневище коротке з тонкими корінцями, та довгими повзучими пагонами-вусами. Стебло прямостояче або висхідне, до 30 см заввишки. Листки трійчасті, прикореневі на довгих черешках; прості листочки сидячі, овально-ромбічні, зверху темно- зелені, знизу ясно-зелені, густо вкриті притиснутими шовковистими волосками, по краю з зубцями. Квітки білі (до 20 мм у діаметрі), правильні, двостатеві, на довгих тонких квітконіжках, у щиткоподібному суцвітті; мають по 5 білих пелюсток. Тичинок і маточок багато, вони розміщені на випуклому квітколожі. Цвіте у травні червні. Плід багатогорішок. Культурні сорти звичайно відомі як «полуниця», проте Полуниця (Fragaria moschata) частіше зустрічається в дикому виді, і в культурі вирощується переважно в країнах Західної та Центральної Європи. В Україні серед культурних сортів найпоширеніша Суниця садова (Fragaria ananassa). Суниця цінне джерело вітаміну C.
Хімічний склад
Плоди суниці містять цукри (до 10%), лимонну, яблучну й саліцилові кислоти (1,6%), дубильні й фарбувальні речовини, пектин. Крім того, вони відзначаються високим вмістом Fe, K, Mn, P, Ca, Co біологічно активних речовин, ефірних олій. Плоди і листки суниці багаті на вітаміни, у плодах містяться вітамін С (до 60 мг%), каротин (0,08 мг%), вітамін В1 (0,03 мг%), вітамін 132 (0,1 мг%), вітамін К (0,1 мг %), РР. Листки суниць теж можуть використовуватись як джерело вітаміну С (400 мг%).
Фармакологічні властивості
Плоди суниці збуджують апетит, поліпшують травлення, виявляють легку сечогінну, потогінну й жовчогінну дію. Мають також бактерицидні та протизапальні властивості. Корисно вживати ягоди суниці, особливо свіжі, при діабеті та захворюваннях щитоподібної залози. Допомагають вони при підвищеному артеріальному тиску, атеросклерозі, гастритах зі зниженою кислотністю, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, колітах, поганій перистальтиці кишечнику (атонічні запори), жовчнокам'яній та сечокам'яній хворобах, подагрі. Протипоказані плоди суниці при алергії на них, нирковій коліці, хронічному апендициті та гіперацидних гастритах. Зовнішньо ягоди використовують у косметології та дерматології. З їхньою допомогою виводять плями і ластовиння, лікують лишаї та екземи. Кашку з розім'ятих плодів накладають на шкіру обличчя (маска) або використовують лосьйон настій ягід на 40% ному спирті (горілці). Після цих процедур шкіра стає чистою, пружною, зникають дрібні зморшки.
Препарати з листків суниці розширюють судини, знижують артеріальний тиск, нормалізують ритм та амплітуду серцевих скорочень НЕ ЗАВЖДИ МОЖНА КУПИТИ КУЩИКИ СОРТОВОЇ СУНИЦІ НА БАЗАРІ, еКОНОМІЧНО ВИГІДНО І ДОЦІЛЬНО РОЗМНОЖУВАТИ СУНИЦІ НАСІННЯМ .. ТАК ЯК ОТРИМАЄТЕ СОРТОВУ РОСЛИНУ. зА ТЕХНОЛОГІЄЮ ВИРОЩУВАННЯ СУНИЦЬ З НАСІННЯ ВИКОРИСТОВУЮТЬ МЕТОД СТРАТИФІКАЦІЇ. дослід наш заключається в тому, щоб визначити найоптимальніший термін стратифікації , при якому ми отримаємо гарні кущики суниці які через декілька місяців дадуть гарний урожай суничок. Хід досліду В січні місяці ми висіяли насіння суниць сор ту Регіна . Для цього невеликі горщики . але високі заповнили покупним грунтом який містив перегній і збагачений мінеральними добривами . Перший горщик заповнили грунтом . зверху насипали 1 см снігу , за допомогою зубочистки розклали насіння . зверху прикрили поліетиленовим пакетом і виставили на вікно . Другий горщик зробили так само , лише поставили до холодильнику на 3 дні. Третій горщик так само заповнили і поставили на 2 місяці до холодильнику.В першому випадку - насіння проросло через 1.5 місяці. В другому випадку проросло через 3.5 місяці. В третьому -випадку через 2 місяці.Висновок Отже найкращим терміном стратифікації виявився термін 2-3 дні .Через місяць молодесенькі кущики були розпікіровані у більші горщики . рослинки поливалися за допомогою пульверизатора . На постійне місце були висаджені у травні місяці , перший урожай отримали у вересні . Суниці продовжували плодоношення до заморозків .Отже , всім раджу скористатися моїм перевіреним способом .