Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

36 Д-З здати до 01 Листопада 2013 року Завдання полягає в тому що треба розробити графік роботи працівників

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 23.11.2024

Шановні  Д-36

Д/З здати до 01 Листопада 2013 року

Завдання полягає в тому, що треба розробити графік роботи працівників Вашого підприємства.

Головні умови:

  1.  Скласти список вашого персоналу – не менше 5 осіб з зазначенням посади.
  2.  Складений графік має буде розрахований на Квартал (3 місяці). АЛЕ  якщо у вас Держ. підприємство, то враховуйте загально прийнятий роб. день та вихідні, святкові дні! Якщо комерційне – враховуйте добову норму навантажень та відпочинок!

Рекомендації :  виконувати Д/З краще в Microsoft Office Excel 2007 (кожен місяць – у новій вкладці), якщо вам зручніше Microsoft Office Word 2007 (кожен місяць – нова сторінка).  Не бійтесь застосовувати колір виділення (але в примітках вказуйте що він позначає).

Додатковий теоретичний матеріал

Графіки виходу на роботу, їх характеристика

Раціоналізація режимів праці і відпочинку.

Науково обґрунтований режим праці і відпочинку сприяє збереженню здоров'я працівників, підвищенню їх працездатності. Працездатність - це властивість організму людини витримувати навантаження протягом робочого дня. На неї впливають такі фактори, як величина навантаження та її тривалість, організація й умови праці, кваліфікація, вік працівника, правильне чергування режимів праці і відпочинку. Робочий день чергується періодами, що відрізняються за ступенем працездатності виконавця. У першій половині дня людина втягується в роботу, потім йде період максимально стійкої працездатності, а за ним - поява і наростання втоми. Після обідньої перерви працездатність спочатку трохи знижується, а потім підвищується. До кінця дня знову спостерігається спад працездатності і зростає втома.

Основним часом для відпочинку протягом робочого дня є обідня перерва. Фізіологічно встановлено, що при 7-8-годинному робочому дні обідню перерву варто встановлювати через 3- 4 години після початку роботи. Неправильна організація праці і відпочинку може призвести до перевтоми працівника, що негайно позначиться на його працездатності.

Правильно розроблений і дотримуваний на підприємстві режим праці і відпочинку забезпечує підвищення продуктивності праці, поліпшення якості продукції, знижує виробничий травматизм. Для встановлення розпорядку роботи на кожному підприємстві складаються графіки виходу на роботу. Розрізняють денні, місячні і річні графіки. У денних графіках відбивається тривалість робочого дня, його початок і закінчення, час і тривалість обідньої перерви. У місячних вказуються загальна кількість годин за місяць, чергування робочих днів і днів відпочинку.

Згідно з трудовим законодавством, робочий тиждень складає 40 годин. Неповний робочий день встановлюється за згодою між робітниками та адміністрацією і для неповнолітніх.

Ненормований робочий день встановлюється для тих працівників ресторанного господарства, праця яких не піддається обліку за часом, але кількість робочих годин, відпрацьованих за місяць, повинна відповідати трудовому законодавству або в якості компенсації надається додаткова відпустка.

При виборі і складанні графіків враховують режим роботи підприємства, графік завантаження торговельного залу. На підприємствах ресторанного господарства застосовуються такі графіки виходу на роботу: лінійний, стрічковий (ступінчастий), підсумкового обліку робочого часу, двобригадний, комбінований.

Лінійний графік

Передбачає одночасний прихід і відхід з роботи всіх працівників виробництва. Цей графік застосовується у разі, якщо обсяг роботи повністю виконується за 7-8 годин, завантаження працівників рівномірне протягом зміни. Перевага цього графіка в тому, що забезпечується відповідальність працівників за виконання виробничої програми. Але при тривалому режимі роботи торговельного залу використання лінійного графіка є недоцільним.

Стрічковий (ступінчастий) графік

Передбачає вихід працівників в різний час групами або поодинці відповідно до завантаження торговельного залу. Кожен працівник відпрацьовує 7 або 8 годин.

Недолік- відсутність чіткої побудови бригад, ускладнення плануванні робочого часу, контролю за виходом на роботу, зниження відповідальності деяких членів бригади за виконання виробничої програми.

Графік підсумкового обліку робочого часу

Застосовується на підприємствах з нерівномірним завантаженням в окремі дні тижня або місяця, коли неможливо встановити робочий день нормальної тривалості. При такому графіку допускається різна тривалість робочого дня по днях тижня, але не більше 11 год. 30 хв. з подальшим наданням одного дня відпочинку при обов'язковому відпрацюванні за місяць встановленої норми робочого часу.

Двобригадний графік

Є різновидом графіка підсумкового обліку робочого часу. При цьому графіку організовуються дві бригади, однакові за чисельністю і складом. Вони працюють через день по 11 год. 30 хв. Перевага такого графіка в тому, що склад бригади протягом дня є постійним. Це підвищує відповідальність працівників за виконання виробничого завдання. Недоліком є нерівномірна завантаженість, велика тривалість робочого дня, що викликає стомлюваність і може призвести до погіршення якості продукції та зниження продуктивності праці.

Комбінований графік

Передбачає поєднання різних графіків і застосовується на підприємствах з подовженим робочим днем. Такий графік часто застосовується в ресторанах, де робота в цілому будується за двобригадним графіком виходу на роботу, але з урахуванням технологічного процесу приготування страв і завантаженості торговельного залу деякі працівники виходять на роботу по стрічковому графіку.

Для обліку робочого часу кожного працівника ведеться табель, який підписує директор. Він є документом для нарахування заробітної плати.




1. ЭКОНОМИКА ПРЕДПРИЯТИЯ ДЛЯ СТУДЕНТОВ ВСЕХ СПЕЦИАЛЬНОСТЕЙ
2. основными достижениями сопутствующими образованиями и новообразованиями определяющими особенности конк
3. тематика Молодых Ауд
4. Тема 11 Статистика валового национального продукта
5. это совокупность действующих за пределами компании субъектов и сил которые влияют на развитие и поддержан
6. РЯЗАНСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ МЕДИЦИНСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ ИМЕНИ АКАДЕМИКА И
7. Сочинение- Горький и Чехов
8. Формы санации в условиях банкротства и оценка их эффективности.html
9. . Основи програмування мовою ssembler та створення простих програм мовою ssembler
10. эпоха БН Ельцина
11. Про охорону праці[1] державний нагляд за дотриманням законодавчих та інших актів про охорону праці здійснюю.html
12. волокнистых амфиболовтремолитактинолитового ряда с характерной структурой
13. 30 тыс запланированных два мероприятия в сентябре
14. Анализ финансового сотояния предприятия и диагностика банкротства
15. отрицательная энтропия
16. The explaining of the meaning of neologism
17. организованном обществе
18. Договор о создании Союзного государства
19. Завдання на практичне заняття На підставі індивідуального завдання таблиця 8
20. 1ТОА10.ТО СОДЕРЖАНИЕ стр 1.html