Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Нові інформаційні технології Особливості глобальних та локальних компютерних мереж.

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

                Міністерство освіти і науки України   МНУ ім. В.О. Сухомлинського

  Індивідуальне заняття з дисципліни «Нові інформаційні технології»

Особливості глобальних та локальних комп*ютерних мереж

                                                                                                                 Виконала

                                                                                                             студентка 138 гр.

                                                                                                           Факультет розвитку дитини

                                                                                                                Тісовська Катерина Іллівна

                                          

                                                              Миколаїв 2013

                                     План

1.Глобальна мережа;

2. Опис глобальної мережі;

3.Опції для прокладання WAN;

4.Відмінності глобальної (WAN) від локальної (LAN) мережі;

5.Локальна мережа;

6.Історія виникнення мережі;

7.Склад локальної мережі;

8.Переваги об*єднання комп*ютерів у локальну мережу;

9.Використання мережевих пристроїв у локальних мережах;

10.Завдання,які виконують локальні мережі.

                         Вступ

Мета: Щоб засвоїти особливості локальної  та глобальної мережі,мені потрібно в першу чергу визначити термін «глобальна мережа», та її опис,чим ця мережа актуальна. Ознайомитися з опціями для прокладання (WAN); Також потрібно дізнатися чим відрізняється локальна мережа від глобальної,яка мережа є більш приорітетною для використання.

Історія виникнення локальної мережі,та термін «локальна мережа». Який  склад має локальна мережа,також потрібно дізнатися переваги об*єднання комп*ютерів у локальну мережу. Дізнатися про використання мережевих пристроїв у локальних мережах; Виявити завдання,які виконують локальні мережі.

Отже,потрібно глибше  ознайомитися з локальними та глобальними мережами,щоб мати більше уявлення про їхні відмінності та особливості їхнього використання.

                  

                   Глобальна мережа

Глоба́льна мере́жа — англ. Wide Area Network,(WAN)— комп'ютерна мережа, що охоплює величезні території (тобто будь-яка мережа, чиї комунікації поєднують цілі мегаполіси, області або навіть держави і включають в себе десятки, сотні а то і мільйони комп'ютерів). Для порівняння, Персональна мережа (англ. Personal area network), Локальна мережа (англ. Local area network, LAN), Університетська мережа (англ. Campus area network, або ж Міська мережа англ. Metropolitan area network, MAN) зазвичай не виходять за межі кімнати, будівлі, або ж специфічного регіону мегаполіса (тобто міста).

Опис

Глобальні мерéжі об'єднують комп'ютери, що розташовані на відстані сотень, а то і тисячі кілометрів один від одного. Часто використовуються вже існуючі, не дуже якісні, лінії зв'язку. Зазвичай WAN має меншу швидкість передачі даних аніж LAN, в основному через більшу віддаленість комп'ютерів одного від іншого, але теоретично WAN має можливість надавати таку ж швидкість, як і [LAN], [MAN (мережа)] або [CAN], використовуючи такі технології, як [оптоволокно].

Опції для прокладання WAN

WAN використовуєтсья для поєднання мереж LAN та інших видів мереж разом, тому користувачі та комп'ютери з одного місця можуть з'єднуватися з користувачами та комп'ютерами з іншого. Багато глобальні мережі будуються для однієї конкретної організації і приватні. Інші, побудований провайдерів Інтернет-послуг, забезпечувати з'єднання з локальної мережі організації до Інтернету. Глобальні мережі часто побудовані з використанням виділених ліній. На кожному кінці виділені лінії, маршрутизатор підключається до локальної мережі з одного боку і концентратор в рамках глобальної мережі з іншою. Виділені лінії можуть бути дуже дорогими. Замість використання виділених ліній, глобальних інформаційних мереж також можуть бути побудовані з використанням менш дорогими перемикання ланцюга або з комутацією пакетів методами. Мережевих протоколів, включаючи TCP / IP доставки транспорту та вирішенні функцій. Протоколи у тому числі пакетів по SONET / SDH, MPLS, ATM і Frame Relay часто використовуються постачальникам послуг надавати посилання, які використовуються в глобальних мережах. X.25 було важливо раннє WAN протоколу, і часто розглядається як «дід» з Frame Relay, як багато хто з основних протоколів і функцій X.25 досі використовуються в наш час[Коли?] (з оновленнями) по Frame Relay.

Академічні дослідження в глобальній мережі може бути розбита на три напрямки: Математичні моделі, мережа емуляції і моделювання мережі.

Покращити продуктивність Performance improvements are sometimes delivered via WAFS або ж WAN оптимізацією.

Глобальні мережі (Wide Area Network, WAN) — це сукупність віддалених один від одного комп'ютерів-вузлів, сумісна взаємодія яких забезпечується комунікаційною мережею передачі даних і спеціальними програмами мережної операційної системи. Основу WAN складають потужні багатокористувацькі обчислювальні системи (Host — вузли) і спеціалізовані комп'ютери, які виконують функції комунікаційних вузлів. Користувачі комп'ютера стають абонентами мережі після під'єднання свого комп'ютера до цих основних вузлів. Крім того глобальні мережі охоплюються телекомунікаційними структурами, які об'єднують локальні інформаційні мережі, що мають загальний протокол зв'язку, методи під'єднання і протоколи обміну даними. Кожна з глобальних мереж (INTERNET, Bitnet, DECnet та інші) організовувалися для конкретних цілей, а в подальшому поширювалися за рахунок під'єднання локальних мереж, які використовували їх послуги та ресурси. Для глобальних мереж характерний значний масштаб (як по площі мережі, так і по числу вузлів) та неоднорідність, тобто різний тип архітектури та програмного забезпечення їх вузлів. Регіональна мережа пов'язує абонентів, що розміщені на значній віддалі між собою на території району, області, регіону чи країни. Як правило, це спеціалізована мережа. Мережі, які охоплюють території в тисячі кілометрів, вважають глобальними. В регіональних та глобальних мережах, як правило, існує центр управління мережею, який відповідає за ефективне і надійне функціонування мережі, за оптимальний вибір маршрутів проходження повідомлень від абонента до абонента. У вузлах мережі встановлюються потужні багатокористувацькі обчислювальні системи (Host-вузли) та спеціалізовані комутаційні комп'ютери, які зв'язані з абонентськими пунктами. Надійність мережі підвищується, якщо частина вузлів з'єднана за допомогою каналів, оминаючи центр. У вузлах мережі знаходяться спеціалізовані обчислювальні комплекси, на яких ведеться обробка інформації.

Відмінності глобальної (WAN) від локальної (LAN) мережі

Глобальні мережі відрізняються від локальних тим, що розраховані на необмежене число абонентів і використовують, як правило, не дуже якісні канали зв'язку й порівняно низьку швидкість передачі, а механізм керування обміном, у них в принципі не може бути гарантовано швидким. У глобальних мережах набагато важливіше не якість зв'язку, а сам факт її існування. Правда, зараз вже не можна провести чітку і однозначну межу між локальними та глобальними мережами. Більшість локальних мереж мають вихід в глобальну мережу, але характер переданої інформації, принципи організації обміну, режими доступу, до ресурсів усередині локальної мережі, як правило, сильно відрізняються від тих, що прийнято в глобальній мережі. І хоча всі комп'ютери локальної мережі в даному випадку включені також і в глобальну мережу, специфіку локальної мережі це не скасовує. Можливість виходу в глобальну мережу залишається всього лише одним з ресурсів, поділені користувачами локальної мережі.

Розглянемо основні відмінності локальних мереж від глобальних більш детально. Оскільки останнім часом ці відмінності стають все менш помітними, то будемо вважати, що в даному розділі ми розглядаємо мережі кінця 80-х років, коли ці відмінності виявлялися вельми виразно, а сучасні тенденції зближення технологій локальних і глобальних мереж будуть розглянуті в наступному розділі, в протяжність, якість і спосіб прокладки ліній зв'язку. Клас локальних обчислювальних мереж по визначенню відрізняється від класу глобальних мереж невеликою відстанню між вузлами мережі. Це в принципі робить можливим використання в локальних мережах якісних ліній зв'язку: коаксіального кабелю, витої пари, оптичноволоконого кабелю, які не завжди доступні (через економічні обмеження) на великих відстанях, властивих глобальним мережам. У глобальних мережах часто застосовуються вже існуючі лінії зв'язку (телеграфні або телефонні), а в локальних мережах вони прокладаються заново. Складність методів передачі і обладнання. У умовах низької надійності фізичних каналів в глобальних мережах потрібні складніші, ніж в локальних мережах, методи передачі даних і відповідне обладнання. Так, в глобальних мережах широко застосовуються модуляція, асинхронні методи, складні методи контрольного підсумовування, квотування і повторна передача спотворених кадрів. З іншого боку, якісні лінії зв'язку в локальних мережах дозволили спростити процедури передачі даних за рахунок застосування немодульованих сигналів і відмови від обов'язкового підтвердження отримання пакету. · Швидкість обміну даними. Однією з головних відмінностей локальних мереж від глобальних є наявність високошвидкісних каналів обміну даними між комп'ютерами, швидкість яких (10,16 і 100 Мбіт/с) порівнянна з швидкостями роботи пристроїв і вузлів комп'ютера дисків, внутрішніх шин обміну даними тощо За рахунок цього у користувача локальної мережі, підключеного до виділеного ресурсу (наприклад, диску сервера), що розділяється, складається враження, що він користується цим диском, як «своїм». Для глобальних мереж типові набагато нижчі швидкості передачі даних 2400, 9600, 28800, 33600 біт/с, 56 і 64 Кбіт/с і тільки на магістральних каналах до 2 Мбіт/с. · Різноманітність послуг. Локальні мережі надають, як правило, широкий набір послуг це різні види послуг файлової служби, послуги друку, послуги служби передачі факсимільний повідомлень, послуги баз даних, електронна пошта і інші, в той час як глобальні мережі в основному надають поштові послуги і іноді файлові послуги з обмеженими можливостями передачу файлів з публічних архівів віддалених серверів без попереднього перегляду їх змісту. · Оперативність виконання запитів. Час проходження пакету через локальну мережу звичайно становить декілька мілісекунд, час же його передачі через глобальну мережу може досягати декількох секунд. Низька швидкість передачі даних в глобальних мережах утрудняє реалізацію служб для режиму on-line, який є звичайним для локальних мереж. · Розділення каналів. У локальних мережах канали зв'язку використовуються, як правило, спільно відразу декількома вузлами мережі, а в глобальних мережах індивідуально. · Використання методу комутації пакетів. Важливою особливістю локальних мереж є нерівномірний розподіл навантаження. Відношення пікового навантаження до середньої може становити 100:1 і навіть вище. Такий трафік звичайно називають пульсуючим. Через цю особливість трафіка в локальних мережах для зв'язку вузлів застосовується метод комутації пакетів, який для пульсуючого трафіка виявляється набагато ефективнішим, ніж традиційний для глобальних мереж метод комутації каналів. Ефективність методу комутації пакетів полягає в тому, що мережа загалом передає в одиницю часу; більше даних своїх абонентів. У глобальних мережах метод комутації пакетів також використовується, але нарівні з ним часто застосовується і метод комутації каналів, а також некомутовані канали як успадковані технології некомп'ютерних мереж. · Масштабованість. «Класичні» локальні мережі володіють поганою масштабованісттю через жорсткість базових топологій, що визначають спосіб підключення станцій і довжину лінії. При використанні багатьох базових топологій характеристики мережі різко погіршаються при досягненні певної межі за кількістю вузлів або протяжністю ліній зв'язку. Глобальним же мережам властива хороша масштабованість, оскільки вони спочатку розроблялися з розрахунку на роботу з довільними топологіями.

Швидкість передачі даних зазвичай варіюються в межах від 1200 біт / с до 6 Мбіт / с, хоча в деяких з'єднань, таких як ATM і Виділені лінії може досягати швидкостей понад 156 Мбіт / с. Типові канали зв'язку використовуються в глобальних мережах є телефонні лінії, лінії мікрохвильового зв'язку і супутникових каналів.

Нещодавно з поширенням низька вартість підключення до Інтернету багатьох компаній і організацій звернулися до VPN для об'єднання своїх мереж, створення глобальної мережі таким чином. Такі компанії, як Cisco, New Edge мереж і перевірка рішень Point пропонує для створення VPN-мереж.

Локальна мережа

Лока́льна комп'ю́терна мере́жа (англ. Local Area Network (LAN)) являє собою об'єднання певного числа комп'ютерів (іноді досить великого) на відносно невеликій території. В порівнянні з глобальною мережею (WAN), локальна мережа зазвичай має більшу швидкість обміну даними, менше географічне покриття та відсутність необхідності використовувати запозиченої телекомунікаційної лінії зв'язку.

Локальна комп'ютерна мережа — комп'ютерна мережа для обмеженого кола користувачів, що об'єднує комп'ютери в одному приміщенні або в рамках одного підприємства.

Історія виникнення мереж

Із розвитком нових досягнень в технологіях мереж на початку 80-х років мережі почали поширюватись. Кожна компанія створювала власні стандарти та обладнання, технічні засоби мереж та програмне забезпечення. Ця конкуренція привела до несумісності створених технологій, та виникненню проблем узгодження обладнання. Необхідно було робити повне оновлення обладнання.

        Спочатку були створені стандарти LAN. Ці стандарти були відкритим набором директив для створення мережевих технічних засобів та програмного забезпечення. Апаратне забезпечення різних компаній було узгоджено, що давало можливість будувати надійні і стабільні LAN

                Склад локальної мережі

До складу локальної мережі входять:
1.
Комп'ютери.
2.
Мережеві адаптери.
3.
Периферійні пристрої.
4.
Передавальне середовище.
5.
Мережеві пристрої.
За допомогою локальної мережі один комп'ютер отримує доступ до ресурсів іншого, таких, як дані та периферійні пристрої (принтери, модеми, факси тощо). Використання комп'ютерних мереж дає можливість розподілу ресурсів великої вартості, покращання доступу до інформації, виконувати швидке та якісне прийняття рішень. Прикладом застосування цієї технології може бути E-mail.

Сучасні локальні мережі будуються на основі топології зірка з використанням концентраторів (хабів), комутаторів (світчів) та кабелю UTP чи STP 5ї категорії (вита пара). Дана технологія, що носить назву Fast Ethernet дозволяє проводити обмін інформацією на швидкостях 100Мбіт/с, 1Гбіт/с, 10Гбіт/с та навіть 100Гбіт/с.

Переваги об'єднання комп'ютерів у локальну мережу

Перевагами об'єднання комп'ютерів у локальну мережу є:

  1.  Розподіл даних (Data Sharing). Дані в мережі зберігаються на центральному РС та можуть бути доступні для будь-якого РС, підключеного до мережі, тому не потрібно на кожному робочому місці мати накопичувач для зберігання однієї ітієї ж інформації.
  2.  Розподіл ресурсів (Resource Sharing). Периферійні пристрої можуть бути доступні для всіх користувачів мережі (наприклад, факс або лазерний принтер).
  3.  Розподіл програм (Software Sharing). Усі користувачі мережі можуть мати доступ до програм, які були один раз централізовано встановлені. При цьому повинна працювати мережна версія відповідних програм.
  4.  Електронна пошта (Electronic Mail). Усі користувачі мережі можуть передавати або приймати повідомлення.

Використання мережевих пристроїв у локальних мережах

У локальних мережах застосовують такі мережеві пристрої:

  1.  Концентратори
  2.  Комутатори 
  3.  Мости
  4.  Маршрутизатори

Завданя, які вирішують локальні мережі

Локальні мережі вирішують такі задачі:

  1.  Радіус дії обмежується невеликими географічними відстанями.
  2.  Надає множинний доступ до спільного передавального середовища.
  3.  Права користувача надаються локальним адміністратором.
  4.  Надає постійний доступ до сервісів локальної мережі.
  5.  Фізично з'єднує пристрої на невеликій відстані.

Існують такі поширені реалізації локальних мереж:

  1.  Ethernet — локальна мережа з шинною топологією і випадковим методом доступу.
  2.  Token Ring — кільцева мережа з маркерним методом доступу.
  3.  FDDI — технологія побудови комп'ютерних мереж, що використовує для передачі сигналу оптоволоконний кабель.

Висновок:

Прочитавши та вивчивши матеріал теми такої як: «Особливості глобальних та локальник комп*ютерних мереж» я можу дати відповідь, що таке глобальна мережа,опис цієї глобальної мережі. Також можу розповісти про опції для прокладення WAN,на скільки академічних досліджень глобальна мережа може бути розбита та на які саме; Чим важлива глобальна мережа,яка відмінність глобальної мережі від локальної мережі охарактеризувати ці відмінності; Ще за допомогою теорії про ці комп*ютерні мережі я мржу чітко дати визначення що таке локальна мережа,історія її виникнення(коли виникла,за яких умов тощо); Також я можу розповісти що входить до складу локальної мережі та які її переваги об*єднання комп*ютерів у локальну мережу; Про використання мережевих пристроїв у локальних мережах,які завдання виконують локальні мережі(які саме можливості вона надає). Завдяки цієї пройденої  теми я можу сказати,які вирішує задачі локальна мережа.

Джерела                                                        

Буров Є. В. Комп'ютерні мережі: підручник / Євген Вікторович Буров. — Львів: «Джерела

Комп'ютерні мережі: [навчальний посібник] / А. Г. Микитишин, М. М. Митник, П. Д. Стухляк, В. В. Пасічник. — Львів: «Магнолія 2006», 2013. — 256 с. ISBN 978-617-574-087-3

Магнолія 2006», 2010. — 262 с. ISBN 966-8340-69-8

1. Новиков Ю. В., Кондратенко С. В. Основы локальных сетей. Курс лекций. Курс лекций. — М.: Интернет-университет информационных технологий, 2005. — ISBN 5-9556-0032-9
2. Валецька Т. М. Комп'ютерні мережі:
Апаратні засоби.— Чернівці: Зелена Буковина, 2001.— 138 с. ISBN 966-7123-63-4
3. Комп'ютерні мережі: [навчальний посібник] / А. Г. Микитишин, М. М. Митник,
П. Д. Стухляк, В. В. Пасічник. — Львів: «Магнолія 2006», 2013ю — 256 с. ISBN 978-617-574-087-3
3. Буров Є. В. Комп'ютерні мережі: підручник / Євген Вікторович Буров. — Львів: «Магнолія 2006», 2010. — 262 с.
ISBN 966-8340-69-8




1. ИО студента Вар 1 к-р Рез 1 к-р Вар 2 к-р Рез 2 к-р Рез
2. Путешествие по Древней Руси Илья Муромец и Соловей Разбойник
3. История и теория массовых праздников. Учебнометодический комплекс
4. ЗАДАНИЕ 1 РАСЧЕТ ЛИНЕЙНОЙ ЭЛЕКТРИЧЕСКОЙ ЦЕПИ ПОСТОЯННОГО ТОКА Выполнил- Галеев А.
5. ПРОЦЕСС это упорядоченный набор функций охватывающий различные сущности предприятия и завершающийся гл
6. полями битвы были не только военнотехническая экономическая и технологическая области
7. Задание I Выберите один правильный ответ из 4х возможных обведите букву правильного ответа- 1
8. Правильное питания на работе
9. Контрольная работа по дисциплине «Информационные системы в экономике»
10. это совокупность принципов методов и способов воздействия государства на социальную сферу жизни общества
11. Открытие центра психологического консультирования1
12. Экономика организации 3ий семестр 1
13. Контрольная работа Зачет по дисциплине Создание собственного дела Для студентов заочной форм
14. Социальное исключение молодежи в сфере образования
15. Стандарты скорой медицинской помощи
16. Ульяновск просп
17. Вымпелкоммуникации г
18. Структура HTML-кода
19. Особенности использования современных средств обучения иностранному языку
20.  Ds hbe ich zuf~llig 2