Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Контрольна робота
з курсу Екологія рослин
АУТЕКОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ РОСЛИНИ
Мета роботи: На основі спостережень у природі за одним видом рослин дати екологічну характеристику виду та описати його екологічну нішу.
ОПИС РОБОТИ.
1. Систематичне положення. Дати повну назву і систематичне положення. Назвати найближчі за систематичним положенням види, що зустрічаються у даному регіоні. Порівняти їх морфологічні особливості.
2. Біологічні особливості виду:
а) тип та розвиток кореневої системи;
б) форма та розміри стебла, надземних та підземних пагонів, листків, наявність чи відсутність ворсинок, воску, тощо;
в) форма та розміри квіток, їх забарвлення; характер цвітіння рослини; спосіб запилення ( анемо- чи зоохорний вид, самозапилення тощо );
г) особливості плодів чи насіння рослини, спосіб їх поширення;
д) особливості життєвого циклу даного виду, співвідношення між фазами насіння, вегетації, цвітіння та утворення плодів; на якій стадії рослини знаходяться на момент досліджень.
3. Екологічні особливості виду:
а) едафічні фактори ( тип ґрунту, по можливості тип материнської породи; середня товщина ґрунтових горизонтів, ступінь зволоження і польова вологоємність ґрунту, рН ґрунту та особливості його текстури );
б) кліматичні фактори ( денні і нічні температури, середнє значення вологості повітря, освітленість ), назвати екологічні групи по відношенню до температури, світла, умов вологості;
в) топографічні фактори ( на схилах якої експозиції зустрічається вид; на відкритих чи затінених місцях, чи впливає висота над рівнем моря на поширення виду ).
4. Ценотичні особливості виду:
а) рослини ростуть окремо чи куртинами, тип ценозу, в якому зустрічається вид, характер популяції;
б) набір видів, що ростуть поруч;
в) ступінь конкуренції з іншими видами;
г) чи є рослина хазяїном, паразитом чи симбіонтом;
д) як рослина звязана з тваринами у трофічних ланцюгах.
Рекомендована література: