Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Розробка сучасної жіночої тематичної зачіски на основі моди 60-х років

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

PAGE   \* MERGEFORMAT 4

ВСТУП

Перукарська справа - це технологія перукарських робіт, що включає в себе цілий ряд технологічних операцій з обробки волосся. Перукарська справа об'єднує кілька основних видів робіт з волоссям: миття, просушування, стрижка, завивка, фарбування, укладання, виготовлення й використання у зачісці пастижерних виробів.  У всі часи перукарське мистецтво було спрямоване на те, щоб прикрасити зовнішність, зробити її більш привабливою. Кожна епоха вносила свої директиви у розвиток перукарського мистецтва. Творчі знахідки, знання передавалися із покоління в покоління аж до сьогодення. Зачіска має неповторні риси індивідуальності, стиль, призначення. За допомогою зачіски можна приховати або виділити особливості будови обличчя, певні ознаки статі, віку, національні риси. Переходи століття в століття завжди відрізнялися вибухом творчості. Не став винятком і наш час. З’являються нові стилі, а сформовані історією стилі, трансформуються і стають більш цікавими і неперевершеними.

       Наприклад, стиль 60-их років зараз дуже актуальний, у ньому присутня гармонія, легкість форм, завдяки цьому стилю культивується образ романтичності та жіночності. Саме безпосередністю, чарівністю і елегантністю образи 60-х років спонукали багатьох сучасних модельєрів-перукарів на створення нових колекцій зачісок. На модних конкурсах все частіше можна побачити зачіски в стилі 60-х років.

Мета: Розробка сучасної жіночої тематичної зачіски на основі моди 60-х років.

Задачі курсової роботи:

- Розглянути історичні аспекти зачісок вказаної історичної епохи;

- З’ясувати сучасні напрямки розвитку зачісок;

- Виконати розробку зачіски, враховуючи основи композиції;

- Визначити важливість питання техніки безпеки при виконанні перукарських послуг.

Структура курсової роботи: вступ; творча частина; технологічна частина; техніка безпеки при виконанні перукарських робіт; висновок; 4 малюнки; 1 техкарта; література, яка складається з 18 джерел; загальний обсяг роботи – 37 аркушів.

  1.  ТВОРЧА ЧАСТИНА

  1.  Сучасні  тенденції розвитку моди

   Сьогоднішня мода - істинно унікальна. Вона надає людині свободу, руйнує рамки основних модних тенденцій і не примушує нікого до певного іміджу. Головний девіз нинішньої моди - будь вільний і незалежний, цінуй зручність і комфорт, будь самим собою і ти станеш стильним і модним. Сучасна мода передбачає постійну трансформацію власного іміджу. Не важливо, на якому напрямку ти зупиниш свій вибір, сьогодні таке поняття, як «молодіжна мода» просто перестало існувати. Сукня у підлогу відмінно виглядає як на дамах по-старше, так і на юних дівах. Неважливо, що на тобі зараз - діловий одяг або одяг спортивного стилю. Найголовніше - як ти себе відчуваєш в даному вбранні. Особливий шик придбав сьогодні стиль сафарі. У перекладі з арабської мови «сафарі» - це подорож по Східній Африці з метою полювання на великих тварин. Серед одягу, що відноситься до стилю сафарі, ви знайдете шорти, бриджі, брюки та сорочки з коротким рукавом. Однак сучасна мода внесла свої корективи і розбавила цей список спідницями, суконь і сарафанів. Одяг сафарі ні в якому разі не повинний заважати руху, він повинен бути максимально зручним. Як і будь-який інший стиль, сафарі потребує правильних аксесуарах. Особливо актуальні для нього ремінці і пояси, обов'язково в одній колірній гаммі з костюмом [14]. 

 Сучасна мода в зачісках не диктує ніяких строгих правил. Сьогоднішня мода надзвичайно багата різноманітними стилями і напрямами. Модним вважається все - класика, авангард, еклектика. Найважливіше в будь-який з сучасних зачісок – це те, щоб вона підходила конкретної представниці прекрасної статі. У наш час повернулася мода на довге волосся. Акуратно або недбало укладене пасма – найбільш популярні сучасні зачіски для довгого волосся [мал.1.1 а]. Власницям короткого волосся пощастило не набагато менше. На сьогоднішній день існує маса сучасних прийомів, що дозволяють до невпізнання перетворити зовнішній вигляд жінки з коротким волоссям. У сучасній моді справді важко обрати пріоритетний напрямок. Таке різноманіття дає величезний простір самовираження як жінці, так  і майстру. Проте ще можна сказати, що воліють класичним жіночим зачіскам короткі молодіжні стрижки, оскільки за гідності оцінили їх зручність. Молодим дівчатам підходять жіночі зачіски креативного характеру й гарантована відповідна забарвлення волосся. Цей напрям своєї моди передбачає насамперед неординарну форму зачіски, використання пасом різною довжини, різноманітної асиметрії [мал.1.1 б]. Колір волосся за такої стрижки має відповідати загальному стилю, бути сміливим, яскравим, насиченим. Допускається і більше, вітається використання одночасно кількох квітів - контрастних або близьких тону. Авангардний стиль сучасних жіночих зачісок, якому властиві довгі чілки - вуалі, що підкреслюють загадковість погляду, асиметричні форми, "рвані" кінчики волосся, створює образ жінки-загадки. Класичні зачіски стають наближеними до життя, злегка недбалими, отже волосся непотрібно заколювати "невидимками", якщо вони надають до зачіски природність[мал.1.1 в]. У моду знову ввійшла зачіска 1950-х років - біб, що знову ж видозмінюється убік природності та легкій недбалості [мал.1.1 г].                                         

 Гардероб сучасної жінки відповідає стилю її життя, віком, захопленості. Одяг "піднімають" аксесуари - біжутерія, шарфи, капелюхи, сумочки, взуття. Чим різноманітніше вони, тим легше знайти відповідний варіант одягу, її гармонію. Зі смаком підібрані деталі дозволять їй виглядати модно і елегантно, підкреслять її стиль. Безперечно, кращими прикрасами завжди були і залишаються краса і природність.

 Час, в якому ми зараз живемо - це час великих змін, проб і експериментів. Сучасні дизайнери практикують суміш стилів, тканин і фактур. Сучасна мода - це зручність, відвертість і оригінальність, спосіб висловити свій настрій, демонстрація сприйняття цього світу і себе в цьому світі. 

  1.  Загальна характеристика історичної епохи (періоду)

 У Західній Європі 60-ті роки XX ст. були десятиріччям революційних перетворень у суспільстві. Одні вважають його золотим десятиріччям нових свобод, які завоювала молодь, інші — роками, що принесли з собою загибель моралі, авторитетів, дисципліни [3].

  Нові технічні й технологічні можливості сприяли розвитку перукарського мистецтва, допомагали рухатися вперед, знаходити нове і невипробуване.  Жіночі зачіски 60-х років характеризуються досить великими об’ємами, використанням начосу, знебарвленням волосся. Зачіски незалежно від довжини волосся мали подовжену форму на маківці, популярними стали прямі чілки. У Парижі Жак Дессанж ввів у моду начоси з волосся, які потребували ретельного догляду та регулярного відвідування перукарень. Жінки носили зачіски з довгого волосся: «вулик», «бабетта», «тюльпан». Одна з таких зачісок — «бабетта» - була особливо популярною [мал.1.2 а].  Цю назву пов'язують з іменем героїні французького фільму «Бабетта йде на війну». Молоді жінки і дівчата у 60-х роках XX ст. досить часто наслідували модні зачіски кіноактрис — Бріжіт Бардо, Марини Владі, Одрі Хепберн, Елізабет Тейлор та інших, які стали символами краси того періоду. На тривалий час увійшло в моду довге біляве волосся, що вільно спадало на спину і плечі [мал.1.2  б]. Об'ємна маківка підкреслювалася стрічками, легкими шарфами, косинками, бантами [мал. 1.2 в]. На початку 60-х років XX ст. В. Сессун створив нову революційну технологію стрижки. Він запропонував «геометричні» моделі стрижок, які були стильними у будь-якій ситуації й за будь-якої погоди: зручні і для танців, і для спорту. Для догляду за такими зачісками потрібно було лише один раз на місяць відвідувати перукарню та регулярно мити волосся.  Стрижки, що виконувалися за методом Сессуна, оформляли за допомогою моделювання brushing— сушити повітрям. Поява сучасної формоутворюючої стрижки з використанням методу Відала Сессуна дала новий напрям у перукарському мистецтві. У зачісках з'явилися суворість і простота. Головною вимогою до зачіски стали природність, відсутність декоративних завитків, локонів. Пошуки нового привели до створення зачіски «гарсон» [мал.1.2  г]. Як і в зачісці «паж», волосся стригли, підкручували всередину кінцями. Смуга градуйованого волосся то розширювалася, то звужувалася. Волосся могло бути різної довжини. Ідеальною зачіскою цього типу вважалася зачіска популярної французької співачки Мірей Матьє, але така зачіска вимагала гарного густого волосся й підходила не до кожного обличчя. Тому з'явилися з коротко підстриженою потилицею варіанти з проділами. З'явилися варіанти з нерівномірно пофарбованим волоссям: із висвітленими кінцями, різноманітної довжини «пір'ячком». Особливою рисою моди 60-х років XX ст. був своєрідний макіяж. Круглі стрижки, плаття геометричної форми, ясні, чіткі узори в дусі поп- і опарту, світлі кольори — все це створювало образ, який дихав молодістю та чистотою [15]. Цей стиль, який називали "бунтующим поколінням», містив у собі різкі контрасти. Його улюбленими кольорами були білий і чорний. У макіяжі модниць обов'язково присутня жирна підводка чорного кольору.  Вважалося, що на тлі яскраво виражених очей, щоки і губи не повинні бути занадто помітними. Губи і вилиці покривали невиразними блисками рожевих відтінків.

 У наш час стилісти теж звертають увагу на цей стиль. Жіночний, але разом з тим манірний стиль 60-х років знаходить чимало шанувальниць і зараз. Мода епохи 60-х років гідна того, щоб називатися особливою, адже тенденції, запропоновані іменитими дизайнерами, живі й донині. Як і багато років тому, волосся укладають за допомогою бластема, бігуді й засобів для укладання з ефектом блиску. Завдяки "радісному" макіяжу зачіска виглядає навіть грайливо. Як всім давно відомо, мода циклічна, і через певний час тенденції знову повертаються на пік популярності, це стосується як одягу, так і зачісок, аксесуарів і всього іншого [8].

  1.  Обґрунтування вибору базової  історичної моделі зачіски

 Жіночі зачіски 60-років відрізнялися великими обсягами. Всі дівчата повально почали носити перуки і шиньйони, тому тонкі рідке волосся представниць прекрасної статі пропали з поля зору на кілька років. З допомогою накладних локонів можна було надати пишність і додатковий об'єм.

 Зачіска – це форма, що додається волоссю стрижкою: завивкою укладанням і філіровкою. Зачіска може бути з природного і штучного волосся з шиньйонами і пасмами різних кольорів. Часто її компонентами стають головні убори, стрічки, намиста, прикраси [12].

 Зачіска 60-років значно відрізняється від сучасної. Базова історична зачіска повністю відображає манеру 60-років, тобто збитий начіс, шароподібну форму зачіски, пряму чілку та недбалий вид зачіски, який на той час вважався дуже популярним та модним. Сучасна зачіска, за основу якої взята базова історична, трохи відрізняється, але також несе в собі манеру 60-років, має начіс але не такий збитий, відсутня пряма чілка, характерна цієї історичної епохи. Базова та сучасна зачіски наближені до декоративного силуету,  також обидві зачіски мають конструктивно декоративні лінії.

 Історична базова зачіска універсальна. Виконана у класичному стилі. Темний колір в композиції зачіски визначає емоційну виразність і привабливість зачіски. Колір в значній мірі впливає на сприйняття видалення деяких деталей зачіски. Композиційним центром у зачісці є – збитий начіс на тім’яній зоні, цей начіс з волосся придає зачісці об'ємності та легкості. Історична базова зачіска має тотожнє рішення, тобто присутня симетрія та статитка, зачіску можна вважати гармонійною. Фактура цієї зачіски шорстка, завдяки недбалому начісу. Декор у зачісці відсутній, але можна вважати декором зачіски чілку, яка привертає на себе увагу.

     Таким чином історична та сучасна зачіски мають багато спільного, але сучасна несе в собі більш нового, яскравого та надзвичайного.

  1.  Розробка сучасної  моделі зачіски

 Розробка сучасної моделі зачіски виконується з урахуванням базової історичної моделі зачіски. Обрана зачіска, зумовлена темою курсової роботи, розроблена з урахуванням  сучасних тенденції моди, а також враховуючи індивідуальні особливості моделі, що демонструє зачіску. Розробка моделі зачіски була виконана за законами композиції. Існує чотири закони композиції:

  1.  Підпорядкування компонентів композиції та композиційних засобів, призначенню зачіски.
  2.  Наявність композиційного центру.
  3.  Відповідність всіх частин і компонентів між собою, також з обличчям ,фігурою людини.
  4.  Цілісність композиції - це дотримання перших трьох законів композиції.

Зачіска виконана в стилі 60-их років, класична з елементом авангарду, вона святкова. З нею можна з’явитися на креативній вечірці.

 Форма зачіски – еліпс, тому більш підходить жінкам з овальною формою обличчя, така зачіска зорово подовжує обличчя людини. Обличчя моделі вважається ідеальним для такої зачіски, так як має овальну форму. Дана зачіска розроблялась для моделі з урахуванням ії форми обличчя. Воно характеризується плавними переходами ліній лоба, скронь, щелеп і підборіддя, що утворюють овал.

 Для створення обраної зачіски, використовувались  конструктивно-декоративні лінії, тобто: з одного боку вони використовувались при побудові форми, а з іншого – беруть участь в естетичному вирішенні моделі. Фактура такої зачіски гладка, але характерною рисою для 60-их років є начіс, який іноді буває шорсткої фактури.

 Силует обраної зачіски наближений до декоративного силуету, таким чином відступає від природних обрисів голови, маскує та ховає ії природні лінії, візуально змінює як форму голови, так і ії природні пропорції, а також пропорції голови щодо фігури людини.

 Зачіска ділиться на пропорції, тобто гуля з волосся на тім’яній зоні та інше зачесане волосся. Зачіска виконана у темному кольорі. Колір волосся обраної моделі добре поєднується з загальним образом. Колір в композиції зачіски визначає емоційну виразність і привабливість зачіски. Обрана зачіска характеризується плавною ритмічністю, плавний ритм більше помітний у пишних зачісках.

Сучасна зачіска має тотожнє рішення, тобто виражена схожість, якщо зорово поділити зачіску, то згідно осі симетрії обидві частини однакові. Також у зачісці присутня статика, тобто відсутній будь-який рух у зачісці. Також зачіска вважається симетричною завдяки гулі, яка знаходиться по середині тім’яної зони, також декоративний бантик, прікріплений по центру збитого волосся. Але присутній контраст у кольорі, темне волосся моделі контрастує з червоним декоративним бантиком.

Композиційним центром зачіски є збитий начіс на тім’яній зоні, який значно виділяється від іншої маси волосся.

Декором у  зачісці являється заколка бантик для волосся, вона червоного кольору і тому створює незначний контраст з волоссям моделі. З бантиком зачіска має завершений яскравий вигляд.

Зачіска доповнена яскравим макіяжем, згідно з модою 60-их років, яскраві тони, рум’яна, стрілки, чітко виражені, але несе в собі елементи сучасного макіяжу, тобто додання фейс-арту.

За допомогою композиційних законів була розроблена сучасна модель зачіски, з урахуванням модних тенденцій, а також з урахуванням особливостей моделі, яка демонструє зачіску.

Для отримання позитивного результату при моделюванні зачіски необхідно керувати принципами сучасної моди у зачісках і макіяжі, а також урахувати недоліки та позитивні риси обличчя моделі.

2. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА

 2.1 Визначення вихідних даних для виконання розробленої зачіски

      Волосся — ниткоподібні придатки шкіри, прекрасний дар природи. Натуральне волосся складається на 80-95% з молекул білка — твердого кератину. Норма випадіння волосся в день - 40-80. Випадання більше 100 волосин говорить про наявність якогось хворобливого процесу і вимагає звернення до фахівця. До складу волосся входять вода, ліпоїди, пігмент, мікроелементи. До фізичних характеристик волосся належать такі: гігроскопічність, або здатність до поглинання рідини; повітростійкість, міцність, довговічність, еластичність, адсорбція. Майже все тіло людини покрите волоссям [11].

         Волосся виконує такі функції:

  1.  Захисну — захищає організм від шкідливої дії зовнішнього се-редовища, механічного впливу;
  2.  Тепло-регулювальну - підтримує температурний баланс організму;

3. Чутливу — завдяки оточенню надтонкими нервовими закінченнями;

4. Естетичну.

       Тіло людини покриває волосся трьох видів: довге, щетинисте і пушкове.

       Для кожної людської раси характерним є свій різновид волосся:
для азіатської, або монголоїдної, — густе, товсте, чорне, жорстке волосся;  для європеоїдної — волосся середньої товщини, тонке, світле, пряме, хвилясте; для негроїдної — жорстке, дуже густе і кучеряве. Волосся  за діаметром ділять на товсте, середнє, тонке. Існують такі загальноприйняті типи волосся: нормальне, сухе, жирне і змішане (комбіноване), вони також можуть бути жорсткими і м'якими, тонкими і товстими, виснаженими або здоровими.

       Здорове волосся значно відрізняються від пошкодженого. Здорове волосся — м'яке, блискуче. Поверхня здорової непошкодженої волосини складається з гладеньких, плоских лусочок, які розташовуються щільними рівними шарами. Гладенька поверхня кутикули відбиває промені світла, завдяки чому волосся виглядає блискучим.

         Пошкоджене волосся — тьмяне, жорстке й «неслухняне», оскільки лусочки кутикули піднімаються, стають ламкими і при зіткненні чіпляються одна за одну. М'якість волосся суттєво зменшується, воно стає «неслухняним». Кутикула погано відбиває світло і саме тому волосся виглядає тьмяним [2].

         Волосся моделі темного кольору, воно м’яке та еластичне, тобто нормального типу. Волосся, що відноситься до нормального типу, добре відбиває світло, переливається на сонці. Якщо волосся еластичне, майже не січеться, легко укладаться і розчісується, має живий вигляд і зберігає ці якості протягом декількох днів після миття, значить, догляд за волоссям здійснюється правильно. Нормальне волосся насамперед слід щодня розчісувати чистою щіткою, починаючи з потилиці й у напрямку до чола. Вказівок, як часто потрібно мити волосся, не існує, але його треба мити в міру забруднення, що залежить від чистоти навколишнього середовища. Для того, щоб волосся залишалося здоровим, за ним треба систематично доглядати, «підгодовувати» вітамінами, використовувати якісний шампунь [2].

          Довжина волосся моделі складає 60 см, воно середнє за товщиною.  Волосся не піддавалося хімічній обробці. Таким чином, для виконання задуманої зачіски потрібно мати здорове, а головне, слухняне волосся, щоб зачіска виглядала ефектно і неперевершено.

  

       2.2  Технологічна послідовність виконання розробленої зачіски

  Для виконання задуманої зачіски необхідно виконати ряд операцій, а саме:

   а)  оглянути волосся моделі;

   б) миття виконується виконується з метою видалення бруду з волосся, видалення залишків засобів попереднього укладання, оздоровлення волосся. Миття виконують с правильно підібраним шампунем та бальзамом для нормального волосся. Перед миттям волосся потрібно розчесати;

    в) після миття, виконуємо укладання волосся, за допомогою фена. Фен зазвичай використовується для додання волоссю об'єму, для обранної зачіски об’єм дуже доречний. Щоб правильно укласти волосся феном потрібно акуратно розчесати вологе волосся, починаючи з кінчиків і нанести на них засіб для укладання з термозахистом. Потім слід позбутися зайвої вологості, поступово висушуючи волосся на потужному швидкісному режимі. Для цього піднімаючи волосся руками, сушать їх у напрямку від коріння до кінців.

    г)  волосся ретельно зачісується, укладається хвіст на тім’яній зоні. ;

    д) робиться начіс хвоста та фіксується лаком сильної фіксації. Начісування виконують після ретельного розчісування волосся. Береться пасмо 1-1,5 см, вводиться гребінець на 5-6 см від кореня волосся та виконується начіс. Фіксуємо лаком на відстані 30 см від зачіски, щоб зачіска виглядала природно та акуратно;

    г) за допомогою шпильок укладається начесаний хвіст, створивши потрібну форму та був прикріплений  декоративний бантик.

      Виконавши ряд операцій, був досягнутий бажаний результат. Зачіска вийшла природною та гарною, завдяки її правильному виконанню.

  1.   Вибір та характеристика необхідних матеріалів

        Можливість застосування різноманітних варіантів укладання волосся, створення об'єму, а також фіксації та збереження заданої форми забезпечують сучасні засоби для укладання.
       До косметичних засобів для укладання волосся належать лаки (спреї), пінки (муси), гелі, а також помади, воски, лосьйони, моделюючі креми. Більшість препаратів для укладання волосся містять вітамінні додатки та фільтри від ультрафіолетових променів, захищають волосся, зберігають його пружність, еластичність, блиск.
       Пінки (муси) для укладання надають волоссю об'єму, пишності, еластичності. Волосся не склеюється і легко розчісується.
Пінку наносять гребінцем або руками на вимите волосся, підсу-шене рушником, прочісують по всій довжині волосся — від коренів до кінців.
Пінки виготовляють різного ступеня фіксації — нормальної, сильної, максимальної.
      Лаки (спреї) для волосся — це засоби для заключної фіксації зачіски.
Лак укриває волосся тоненькою плівкою, яка захищає його від впливу навколишнього середовища, добре зберігає форму зачіски, надає пишності, шовковистого блиску. Якісний лак швидко висихає, не склеює волосся і легко вичісується.
Виробники косметичних засобів пропонують лаки для різних типів волосся, а також різного ступеня фіксації. Новинками є «спрей-об'єм» та «спрей-блиск».
     Гелі для укладання волосся містять інгредієнти, які захищають волосся від ушкоджень під час розчісування, гарячого укладання. Розрізняються гелі за ступенем фіксації та способом нанесення (гелі, гелі-спреї). Гелі рекомендують використовувати для створення ефекту «мокрого волосся». Через властивість гелю обтяжувати волосся не рекомендується  застосовувати його на тонке, м'яке волосся.
Для створення стильних гладких зачісок гелі наносять на вологе волосся.

І навпаки, щоб підкреслити окремі пасма, гель наносять на сухе волосся.
     Лосьйони для укладання волосся мають властивості кондиціонера, надають волоссю м'якості, пишності, блиску, полегшують розчісування, укладання, забезпечують фіксацію форми. Випускаються лосьйони для різних типів волосся, в тому числі ослабленого, фарбованого. Лосьйони рівномірно наносять на вимите, підсушене рушником волосся, розподіляють по всій довжині гребінцем із широкими зубцями.
     Моделюючі креми — це нове покоління засобів для укладання волосся. Крем наносять долонями на волосся перед укладанням пальцями, феном, гребінцем.
Крем дає змогу збільшити об'єм волосся, не обтяжуючи зачіску, поновити її форму вологими руками.
     Воски актуальні для створення зачісок на короткому волоссі. Віск допомагає сформувати пасма, надає волоссю гнучкості, блиску. Розподіляють віск долонями по всій довжині волосся або на окремі пасма. Віск рекомендують застосовувати для фарбованого волосся з хімічною завивкою [4].

      Наявність красивого, доглянутого волосся завжди було одним з найважливіших складових вигляду привабливої ​​жінки.

       Щоб волосся було красиве, необхідно доглядати його. Програма догляду за волоссям включає в себе шампунь, бальзам - ополіскувач, інтенсивний догляд або маски.

        Шампунь дає можливість очистити волосся від бруду, шкіряних секретів та пилу поліпшує стан волосся, полегшує процес вкладання. Склад сучасних високоякісних шампунів забезпечує не тільки м’яке очищення , але і кондиціювання волосся.

       Бальзам спрямований на захист , зволоження та живлення шкіри голови і волосся. Він захищає волосся від механічних пошкоджень , а також від шкідливого впливу зовнішніх факторів , полегшує розчісування і укладання , відновлює пошкоджену структуру , захищає волосся від випадання і найголовніше - нейтралізує лужне середовище , створену шампунем , і прибирає його залишки з волосся. Бальзам відновлює структуру волосся , підтримує обмінні процеси у волосяних фолікулах. Крім того, під час миття голови кутикули волосся піднімають. Бальзам пригладжує здиблені лусочки , надаючи волоссю гладкості і блиску і захищаючи їх від потрапляння всередину укладань і інших речовин [6].

     В ході курсової роботи було використано лак для волосся фіксація та блиск Wellaflex 300мл. Цей лак дарує волоссю об’єм, при цьому не склеює його, легко наноситься і більш щадний для волосся. Волосся блистить и виглядає природно, його можна розчісувати, не боячись зашкодити зачісці. Лак не ускладнює зачіску та не склеює волосся. Для створення зачіски був застосований такий моделюючий для волосся засіб як віск. Віск для укладання волосся, який здатний створити або добре підкреслити майже будь-які форми зачісок. Цей моделюючий засіб добре підходить для зачіски, в якій основна маса волосся зібрана вгорі. Завдяки своїй легкій структурі будь косметичний віск зовсім не обтяжує волосся і добре зберігає природний ефект. Практично всі вони містять корисні компоненти, які живлять волосяні фолікули, чим сприяють зростанню і одночасно перешкоджають випаданню волосся.

      Декором в зачісці являється бантик з легкої тканини, червоного кольору. Фома декоративного бантика нагадує форму пісочного годинника. Ця прикраса додає авангардність до образу, також повністю гарманує з зачіскою [5].

   Наявність красивого, доглянутого волосся завжди було одним з найважливіших складових вигляду привабливої ​​жінки.

  1.   Вибір та характеристика інструментів та пристосувань

     Інструменти - це знаряддя праці перукаря, застосовуються для виконання різноманітних операцій з волоссям. Професійний інструмент виготовляється зі спеціальних і натуральних матеріалів за технологіями, які забезпечують міцність, пружність і гладкість поверхні інструмента, стійкість проти взаємодії з хімічними препаратами га проти підвищених температур, запобігають намагнічуванню та електризації.

     Під час надання перукарських послуг для здійснення операцій з волоссям користуються різноманітними інструментами, які умовно поділяють на групи:
     -  для розчісування волосся;
     -  ріжучі інструменти для стрижки волосся; - для укладання волосся;
     -  для завивки волосся.

    Найпоширеніший вид інструменту - гребінці. Складаються з обушка та зубців, розрізняються за довжиною, шириною, частотою та розміром зубців.

Залежно від призначення гребінці розподіляють на 4 основні групи:
     - комбіновані (рідкі та часті зубці);
     - однорідні (зубці рівномірні);
     - з гострою ручкою (хвостиком);
     - зі звичайною ручкою.

Щітки бувають пласкими,круглими, з пластмасовими, металевими та щетинистими зубцями. За призначенням щітки поділяють на:

- пластикові для розчісування волосся та масажу голови;

- круглі «брашинги» для укладання волосся феном та формування локонів;

- пласкі каркасні «бомбажі» для укладання довгого волосся феном [16].

       Також необхідним інструментом у перукарській справі являються ножиці. Перукарські ножиці бувають прямі (прості) та зубчасті - філірувальні, прапорні. Складові частини ножиць: кільця, важіль, робоче полотно, жало, кінчик, обушок, гвинт.

     Ножиці виготовляють з високоякісної легованої сталі з антикорозійним покриттям із хрому, титану тощо.     

     Прямі ножиці призначені для стрижки, окантування, тушування, філірування волосся, стрижки вусів, борід. Обидва полотна ножиць прямі і ріжучі. Ножиці бувають з мікро-насічкою, алмазним напиленням або без них.

    Філірувальні ножиці застосовують для проріджування волосся. Бувають однобічні й двобічні з різною формою та частотою зубців.

    Прапорні ножиці застосовують для одночасної стрижки й філірування волосся. Одне полотно ножиць із фігурною насадкою, а друге може бути як у прямих, філірувальних ножиць або з декількома зубцями.

    Професійні фени виготовляють різної конструкції потужністю від 1200 до 1800 Вт. Фен складається з корпусу, в якому розташований електродвигун, нагріваюча спіраль, вентилятор, також на корпусі присутня ручка з перемикачами та шнур з вилкою. Доповнюються фени спеціальними насадками у вигляді щітки, гребінця, щіпців сопла та дифузора [1].

     При виконанні зачіски, заданої темою курсової роботи, були використані наступні інструменти та пристосування: фен, гребінці для начісу та гребінці однорідні, щітка брашинг, різноманітні затискачі, шпильки, невидимки, тощо.

  1.  ЧАСТИНА

ТЕХНІКА  БЕЗПЕКИ  ПРИ  ВИКОНАННІ  ПЕРУКАРСЬКИХ  РОБІТ

3.1 Санітарно – технічні вимоги до перукарні

     Перукарні можуть бути розміщені у будівлях суспільних і торгівельних центрів, будинках побутових послуг міського і сільського типу, комплексних приймальних пунктах, вокзалах, лазнях, на перших поверхах житлових будинків, а також в окремо споруджених будівлях. Перукарня, що розміщена в житловому будинку повинна мати ізольований вихід. Не дозволяється використовування робочих залів перукарень для інших видів обслуговування. Перукарні на одне - два робочих місця допускається влаштовувати в одній кімнаті, площа якої 15 - 25 кв. м з виділенням підсобного відсіку легкою перегородкою заввишки 1,8 - 2,0 м.

     Поєднувати вестибюль з гардеробом та залом очікування допускається у перукарнях на 5 робочих місць. У перукарнях з кількістю місць більше 5 обладнуються два зовнішніх входи - для відвідувачів та службовий.

     Складські приміщення ізолюються від виробничого приміщення, а також повинні відповідати вимогам пожежної безпеки. Складські приміщення обладнуються стелажами для зберігання матеріалів та шафами для зберігання легкозаймистих рідин та матеріалів.

Отримані матеріали необхідно зберігати тільки в коморах, що відповідають протипожежним вимогам.

     У складських приміщеннях необхідно забезпечити вільний підхід до кожної речі. Двері складських приміщень повинні відчинятися назовні. Захаращувати вихід зі складу забороняється.

    Перукарні, де відсутні спеціальні комори, легкозаймисті рідини зберігають у металевій ємності.

    Склад та його територія утримується в чистоті та порядку. Звільнена тара та пакувальні матеріали вивозяться зі складу.

     Висота приміщень перукарень, що проектуються, повинна бути не менше 3,3 м. Висота приміщень вбудованих перукарень повинна бути не нижче міжповерхової висоти цих будинків.

     Перукарні повинні мати мінімальний набір допоміжних приміщень: санвузол, кімната відпочинку та прийняття їжі, комора та інші підсобні приміщення.

     Працівники перукарні повинні строго виконувати правила особистої гігієни, завжди мати охайний зовнішній вигляд і бути в чистому спецодязі.
   
 Перед початком обслуговування клієнт повинен бути укритий пеньюаром, під який необхідно підкласти індивідуальну серветку або рушник. Наприкінці зміни пеньюари підлягають промивці під проточною водою з використанням миючих засобів.
   
 Відвідувачі із зміною шкірного покриву ( висип , плями , лущення і пр.),  нігтів, волосся обслуговуються в перукарні тільки при пред'явленні лікарської довідки про незаразності захворювання. Обслуговування клієнтів, уражених педикульозом , суворо забороняється[http://www.hair-lons.ru/sanitarno_gigienicheskie_trebovaniya_k_soderzhaniyu_pomescheniya.html].

     В перукарнях допускається наявність жіночих, чоловічих та змішаних залів для обслуговування, а також кабінетів косметолога.

     Кімната для відпочинку і прийняття їжі повинна бути обладнана умивальником, необхідними меблями і та ін.

     Перукарні обладнуються меблями, що мають вологостійке покриття та дозволяють вологе прибирання й дезінфекцію поверхонь.

     Підсобні приміщення перукарні обладнуються:

а) раковиною для миття інструментарію з підводкою холодної та гарячої води;

б) шафами для зберігання інструментарію;

в) баком для збору сухого сміття, ємностями для збирання відстриженого волосся (мішок з крафт-паперу, поліетиленовий пакет та ін.);

г) шафами для особистого й робочого одягу;

д) стелажами і т.п.;

е) інвентарем для прибирання.

      В перукарні повинно бути передбачене заземлення устаткування у відповідності з "Правилами устройства электроустановок".

     Санвузли в перукарні обладнуються умивальною раковиною, до якої підводиться холодна та гаряча вода.

     Вода, що подається в перукарню для технологічних цілей, повинна відповідати ГОСТ 2874-82 "Вода питьевая. Гігієнічні вимоги і контроль за якістю".

     Виробничі та допоміжні приміщення повинні бути обладнані опаленням і припливно-витяжною вентиляцією, в відповідниками з вимогами "Норм технологічного проектування перукарень", "Опалення, вентиляція і кондиціювання повітря", що забезпечують допустимі норми температури, відносної вологості і швидкості руху повітря відповідно до Держстандарту "Повітря робочої зони "," Загальні санітарно-гігієнічні вимоги ". Система вентиляції повинна відповідати ГОСТу "ССБТ. Системи вентиляційні. Загальні вимоги".
    До експлуатації допускаються тільки ті вентиляційні системи, які повністю пройшли передпускові випробування, прийняті комісією і мають інструкцію з експлуатації, відповідно до Держстандарту. Приміщення для вентиляційного обладнання повинні замикатися, а на дверях повинні бути вивішені таблички з написами, які забороняють вхід стороннім особам. Зберігати в цих приміщеннях матеріали, інструменти та інші сторонні предмети, а також використовувати ці приміщення не за призначенням забороняється[7].

3.2 Електробезпека перукарні

      Електропостачання перукарні за ступенем забезпечення надійності відноситься до II - III категорії з обладнанням електроживлення на напрузі 380 \ 220 в відповідно по двох або одного фідера.
Пристрій ( установка), експлуатація та ремонт електричних мереж, електрообладнання, переносних електроапаратів та електроінструментів у перукарнях повинно проізводітей відповідно до Держстандарту "ССБТ. Електробезпека. Загальні вимоги. ", " Правилам технічної безпеки при експлуатації споживачів".
 З кожним роком зростає оснащеність перукарень електричними приладами та обладнанням.
      Ці правила поширюються на стаціонарну та переносну електроапаратуру та електроінструмент, застосовувані в перукарнях (апарати для сушіння волосся паром, компресснікі, стерилізатори, електромашинки для стрижки волосся, електрофени, апарати для завивки волосся, електрощіпци для завивки волосся і т.д.)
Найбільшу небезпеку в частині ураження електричним струмом представляють
сушуари, призначені для сушіння волосся .
     До роботи з електроапаратурою і електроінструментами допускаються особи,  які пройшли інструктаж і навчання безпечним методам праці, перевірку знань правил безпеки та інструкції відповідно до займаної посади стосовно до виконуваної роботи з присвоєнням кваліфікаційної групи не нижче III і не маючих медичних протипоказань, встановлених Міністерством охорони здоров'я.
     
Електроапаратура та електроінструмент повинні відповідати ГОСТу "ССБТ. Машини ручні, електричні. Загальні вимоги безпеки " і таким основним вимогам:
    Штепсельні з'єднання, призначені для підключення електроінструменту, повинні мати недоступні для дотику струмопровідні частини і додатковий заземлюючий контакт.
     Контроль за збереженням і справністю електроінструменту і переносних електричних світильників повинен здійснюватися особою, спеціально уповноваженим на це.
     Перевірка стану ізоляції проводів, заземлювальної жили ( проводу) електроінструмента, переносних електричних світильників, а також ізоляції понижуючих трансформаторів та перетворювачів частоти проводиться мегометром не рідше одного разу на місяць особою з кваліфікаційною групою не нижче III .
     Електроінструмент, переносні електросвітильники і перетворювачі частоти ретельно перевіряються зовнішнім оглядом, причому, звертається увага на справність заземлення та ізоляції проводів, відсутність оголених струмоведучих частин і відповідність інструмента умовам роботи .
     
Перед видачею робітникові електроінструмент повинен бути перевірений на стенді або приладом типу нормометра . Забороняється видавати електроінструмент, який має дефекти.
     Для приєднання електроінструмента до мережі повинен застосовуватися шланговий провід; Зіткнення проводів з вологими і масляними предметами не допускається.
При виявленні будь-яких несправностей робота з електроінструментом або переносними електричними світильниками повинна бути негайно припинена.
    При припиненні подачі струму під час роботи з електроінструментом або під час перерви електроінструмент повинен бути відключений від електромережі.
   Особам , які користуються електроінструментом , забороняється :
- Передавати електроінструменти іншим особам;
- Розбирати електроінструмент і проводити ремонт (як самого інструменту, так і проводів, штепсельних з'єднань тощо);
- Триматися за провід електроінструмента чи стосуватися ріжучої частини його.

             3.3 Пожежна безпека перукарні

    Для забезпечення безпеки осіб, що експлуатують електроустановки (сушуари) необхідно:

- навчати основам безпеки всіх працюючих;

- на робочих місцях мати інструкцію по експлуатації електроустановок;

- підтримувати в справному стані опір ізоляції електропроводів, а також здійснювати надійне приєднання електроінструменту до захисного заземлення.

- установлювати сушуари так, щоб клієнт не міг доторкнутися до всіх оточуючих металевих деталей, в тому числі до труб системи опалення, каналізації тощо, які мають зв'язок із землею;

- під ногами повинні знаходитись ізолюючі підставки;

- назначити осіб, які відповідають за експлуатацію сушуарів.

Усі приміщення обладнують автоматичною пожежною сигналізацією. Пожежна безпека підприємства забезпечується:

- системою попередження пожежі (комплексом організаційних заходів та технічних засобів, направлених на попередження виникнення пожежі);

- системою пожежного захисту (комплексом організаційних заходів та технічних засобів, направлених на попередження дії на працюючих небезпечних факторів пожежі та обмеження матеріальної шкоди від неї).

    Основними причинами виникнення пожежі в перукарнях можуть бути:

- порушення правил пожежної безпеки, інструкцій щодо експлуатації техногологічного обладнання;

- несправність технологічного обладнання;

- необережне поводження з відкритим вогнем, паління в неустановлених місцях;

- несправність електроустановок, електропроводки, вентиляційних систем та опалювальних приладів;

- загазованість виробничих приміщень пожежонебезпечними парами;

- самозаймання горючих речовин і матеріалів;

- розряди статичної та атмосферної електрики (грозові розряди тощо).

     Дотримання правил пожежної безпеки є обов'язком кожного працівника перукарні. У приміщеннях перукарень забороняється зберігання легкозаймистих речовин біля опалювальних приладів. Не дозволяється користуватися електроплиткою для обігрівання приміщення. Відлучаючись від робочого місця, перукар повинен вимкнути освітлення та електричні прилади. Забороняється складати на батареї вату, білизну та інші матеріали.

    При перших ознаках пожежі - задимленні, запаху горілого, необхідно викликати пожежну команду по телефону або заходами пожежної сигналізації та вжити заходів щодо ліквідації пожежі зусиллями персоналу.

    При появі запаху газу необхідно викликати аварійну службу, вжити заходів щодо провітрювання приміщення. При цьому забороняється палити, вмикати та вимикати електроприлади, користуватися відкритим вогнем.

    Кожне приміщення перукарні необхідно забезпечити вогнегасниками, пожежним інвентарем та інструментом.

     Усі засоби пожежогасіння повинні знаходитись на місцях, що добре видно, захаращувати доступ до них заборонено [9].

  1.   Безпека при роботі з хімічними препаратами та з гостро різальними інструментами

   При роботі з хімічними препаратами також потрібно приділяти багато уваги. Для того, щоб не пошкодити шкіру клієнта перукарі використовують різні креми та мазі. А собі на руки одягають резинові рукавички. При завивці не можна користуватися металічними інструментами. Потрібно слідкувати за часом витримки препарату на волоссі[13].

    Хімічні матеріали необхідно зберігати у справній, щільно закритій тарі, яка має міцно приклеєну етикетку, що вміщує назву матеріалів. Зберігання хімікатів та розчинів у відкритому вигляді та в тарі без надпису забороняється. Хімічні матеріали в скляній тарі слід зберігати в кошиках або ящиках, 30 % пергідроль - в товстостінних посудинах зі скла або поліетилену. Хімікати слід зберігати за принципом однорідності за їхніми фізично - хімічними та пожежонебезпечними властивостями. Відстань від світильників до хімікатів в складських приміщеннях повинна бути 0,5 м і більше. Світильники потрібно обладнати скляними захисними ковпаками.

    Забороняється працювати з пергидролью без застосування мірного посуду ( мензурки ). Особливу обережність необхідно дотримувати під час роботи з осветляющим препаратом " Блондаран - супра ", сильно чинним засобом. Працюючи з ним, не можна зав'язувати голову поліетиленовою плівкою. Пасма волосся повинні бути розділені проділами з метою забезпечення виходу тепла, що виділяється при реакції розкладання пергідролю.            При застосуванні шкідливих речовин необхідно дотримувати особливу обережність, остерігатись потрапляння їх на шкіру і особливо в очі.

   При виконанні хімічної завивки перукар повинен користуватися гумовими рукавичками.

    Необхідно слідкувати за тим, щоб підлога не була слизькою. Всі пролиті на підлогу рідини (масла, емульсії тощо) слід ретельно витерти[14].

       Не можна застосовувати в осветляющих розчинах нашатирний спирт у великих дозах, оскільки це веде до опіків шкіри голови. [16].

       При виконанні завивки « перманент » змочування волосся розчином проводиться ватним тампоном , які замінюють після використання. Перед проведенням хімічної завивки і фарбування волосся барвниками перукар зобов'язаний зробити клієнту пробу на чутливість шкіри. Після завершення робочого дня ретельно закрити флакони з хімікатами. Креми, пасти, одеколон скласти у відведене для них місце[10].

       У повсякденній роботі майстер-перукар повинен дотримуватися таких правил. Працюючи з бритвою, не слід відволікатися і розмовляти з клієнтом. При зміні лез (безпечні бритви) руки майстри повинні бути абсолютно сухими. Робота виконується над столиком. Не слід тримати ножиці, гребінці та інші гострі інструменти в верхній кишені халата.

      Окантовку волосся в області вушної раковини треба виконувати обережно, щоб не пошкодити вуха клієнта. Вушна раковина насичена кровеносними судинами, і кровотеча важко зупинити. Подбриваючи шию, необхідно стежити, щоб не зрізати часто зустрічаються дрібні бородавки, так як при цьому кровотеча також важко зупинити. Для зупинки кровотечі при порізах застосовують настоянку йоду або перекис водню.

     При користуванні електричної машинкою, як і будь-яким іншими приладами, потрібно дотримуватися заходів обережності: не брати машинку мокрими руками, не включати в мережу з напругою, яке більше або менше розраховано для даної машинки, і так далі.

      Перша допомога при опіках кислотами і лугами.

      У разі потрапляння кислоти або лугу на шкіру, ушкоджені ділянки необхідно ретельно промити водою протягом 15-20 хвилин, після цього пошкоджену кислотою поверхню обмити 5 %-ним розчином питної соди, а обпечену лугом - 3 %-ним розчином борної кислоти або розчином оцтової кислоти.

У разі потрапляння на слизову оболонку очей кислоти або лугу необхідно очі ретельно промити стуей води протягом 15-20 хвилин, обмити 2 %-ним розчином питної соди, а обпечену лугом - 3 %-ним розчином борної кислоти або 3 %-ним розчином оцтової кислоти.

При опіках порожнини рота лугом необхідно полоскати 3 %-ним розчином оцтової кислоти або 3 %-ним розчином борної кислоти, при опіках кислотою - 5 %-ним розчином питної соди.

У разі потрапляння кислоти в дихальні шляхи необхідно дихати розпиленим за допомогою пульверизатора 10 %-ним розчином питної соди, при попаданні лугу - розпиленим 3%- ним розчином оцтової кислоти.

При використанні ріжучих інструментів необхідно:

1. Зберігати в спеціальних футлярах.

2. Не передавати різальний інструмент відкритому вигляді.

3. Не допускати їх зберігання в кишенях.

4. Не залишати у відкритому вигляді на туалеті [19].

Таким чином, безпеку при роботі з хімічними препаратами та гостро різальними інструментами повинен знати кожен майстер перукар. Тому що порушення перерахованої вище інструкції, може призвести до нещасного випадку, що буде пояснюватися незнанням інструктажу з охорони праці. Професіоналу перукарю необхідно старанно виконувати приписи і бути організованим з самого початку робочого часу аж до закінчення його. Адже послідовність, уважність і організованість - це запорука безпечної роботи і як наслідок життя.

ВИСНОВОК

У ході курсової роботи була розроблена і виконана сучасна жіноча тематична зачіска на основі моди 60-их. При розробці зачіски були виконані елементи давніх зачісок, а також сучасні модні елементи. Стиль сьогодні абсолютно природній, плюс ідеальна функціональність. Ніяких зачісок, закованих в лаковий панцир, волосся вільно розвівається на вітрі. На сьогодні мода дуже демократична, тому свобода, романтизм, натуральна елегантність та дбайливість, актуальні завжди. Довге розкішне волосся, спокійні, легкі та дуже жіночні лінії, стають очевидним трендом.

Зачіски 60-их років характеризуються досить великими об’ємами, використанням начосу, знебарвленням волосся, також застосуванням  декоративних матеріалів. Окремі елементи зачіски 60-их років використовуються і у наші часи, на конкурсах, показах мод, виставах та і в сучасному побуті також.

Зачіска в стилі 60-их років була виконана за всіма законами композиції.

У курсовій роботі були розглянуті такі питання як: необхідні інструменти та матеріали для виконання зачіски, техніка безпеки, пожежна небезпека.

Дивлячись на виконану курсову роботу можна побачити  і зрозуміти, що сучасна зачіска взяла багато елементів з базової історичної, сучасна більш удосконалена та яскравіша. Для будь-яких сучасних тематичних, конкурсних зачісок основою служать історичні зачіски будь-якої епохи та країни, тому необхідно звертатися до історії зачіски та навчитися розрізняти історичну базову зачіску від сучасної трансформованої зачіски.

Всі модельєри-перукарі беруть своє натхнення з минулих часів по виконанню сучасних зачісок. Тільки моделюють та вдосконалюють, тобто роблять  більш сучасними та зручними для нашого суспільства і нашого часу.

Список літератури

1. Гутиря Л.Г. Сучасна перукарська справа. — Харків: Фоліо,2010. – 367 с.

2. Клименко С.К. Косметика і здоров’я. – К.: Наука, 2011. – 298 с.

3. Козлова І.В. Перукарські послуги. – К.: Знання, 2011. – 236 с.

4. Константинов А.В. Парикмахерское дело. — М.: Высшая школа, 2012. – 227 с.

5. Корнєв В.Д. Моделювання та художнє оформлення зачісок. – К.: Знання, 2010. – 294 с.

6. Корнєв В.Д. Мы причесываем женщин. — М., 2011. – 315 с.

7. Кулешкова О.Н. Технология и оборудование парикмахерских работ. — М.: Академия, 2012. – 170 с.

8.  Куприянова И.Н. Современные прически: женские, мужские, детские. — М.: Эксмапресс, 2013. – 211 с.

9. Луканова О.В. Технология парикмахерских услуг. — Ростов-на-Дону: Март, 2010. – 309 с.

10.  Ляпич А.Д. Парикмахерское мастерство. — К.: Будівельник, 2011. – 255 с.

11. Панченко О.А. Прическа. Укладка. Завивка. — СПб.: Папирус, 2013. – 261 с.

12. Сиромятникова І.С. Історія зачіски. — К.: Наука, 2012. – 192 с.

13. Смирнова Л.В. Уроки парикмахерского искусства. — СПб.: Парителы, 2012. – 304 с.

14. http://h.ua/story/288617

15. http://kristinaorl.narod.ru/1storinka.html

16. http://referatcentral.org.ua/other_load.php?id=338

17.http://www.hairlons.ru/sanitarno_gigienicheskie_trebovaniya_k_soderzhaniyu_pomescheniya.html

18. http://www.br.com.ua/referats/Bgd/88668.htm




1. Subject of tx lw Крохина Юлия Александровна директор Государственного научноисследовательского института си
2. х годов начало 90х годов ярче проявились тенденции к распаду идеологической территориальной политической.html
3. He to work t n institute 2
4. Организация и повышение эффективности производства зерна пшеницы в СПК Серьгинский Сивинского района Пермского края
5. Организация научных исследований в России
6. тема ndroid 4.0.3 Ice Crem Sndwich обладает 1 гигабайтом оперативной памяти и 8 гигабайтами пользовательской памяти
7. Учимся и развиваемся ПЛАНЫКОНСПЕКТЫ КОРРЕКЦИОННООБРАЗОВАТЕЛЬНЫХ ЗАНЯТИЙ В НАЧАЛЬНОЙ ШКОЛЕ Интегрир
8. Затратный подход в оценке машин, оборудования и транспортных средств
9. ции-сущность соде развитие Комции от англ
10. Развитие современной социологии
11. Bread in our life
12. Смерть отпускается без рецепта
13. Взаимодействие организма со средой протекает в двух главных направлениях.html
14. вариант 1 Линейный размер это-а произвольное значение линейной величиныб числовое значение линейной в
15. тема История становления арбитражных судов в России
16. Ответы на вопросы по рынку финансовых услуг
17. Реферат- Теории старения и старости
18. Тюменский государственный Проректор по УР
19. Личность преступника как источник преступного поведения
20. Проблемы художественного перевода