Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
74
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
ТАВРІЙСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРОТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Факультет економіки та бізнесу
Кафедра “Фінанси і кредит”
МІСЦЕВІ ФІНАНСИ
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
СТУДЕНТАМИ ОКР “БАКАЛАВР”
НАПРЯМУ ПІДГОТОВКИ:
6.030508 «ФІНАНСИ І КРЕДИТ», ДЕННОЇ ТА ЗАОЧНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ
м. Мелітополь, 2012
УДК:369 (075.8)
Місцеві фінанси. Методичні вказівки до виконання курсової роботи студентами ОКР “бакалавр” напряму підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит», денної та заочної форми навчання. Таврійський державний агротехнологічний університет. - 2012. 83 с.
Розробник: к.е.н., доцент Когут І.А.
Рецензенти: к.е.н., доцент кафедри бухгалтерського обліку та аудиту Сахно Л.А.
Директор КП „Михайлівське ЖКГ” Троян В.В.
Розглянуто та рекомендовано до друку на засіданні кафедри фінансів і кредиту «_____» 20___ р., протокол № .
Затверджено методичною комісією факультету економіки та бізнесу
« » 20 р., протокол № ______.
ЗМІСТ
ВСТУП
РОБОТИ
2.РЕКОМЕНДОВАНІ ТЕМИ КУРСОВИХ РОБІТ.......................................10
Дадаток А. ВСТУП (зразок)...........................................................................32
Додаток Б. Висновки та пропозиції...............................................................34
Додаток В. Приклад аналітичного матеріалу, що повинен
бути проаналізованим, у випадку, коли обєктом дослідження є
місцевий бюджет.............................................................................................36
Додаток Д. Приклад аналітичного матеріалу, що повинен
бути проаналізованим, у випадку, коли обєктом дослідження є
державний бюджет України...........................................................................53
Додаток Ж. Приклад аналітичного матеріалу, що повинен
бути проаналізованим, у випадку, коли обєктом дослідження є
склад та структура виплат соціальних допомог населенню........................68
Додаток К. Приклад аналітичного матеріалу, що повинен
бути наведений, у випадку, коли обєктом дослідження є
бюджетна установа...........................................................................................80
ВСТУП
В умовах трансформації економіки України однією з найважливіших складових частин її фінансової системи є місцеві фінанси. Функції регулювання економічних і соціальних процесів поступово переходять від центрального рівня державної влади до місцевого, тому посилюється роль місцевих фінансів та розширюється сфера їх застосування. Через місцеві фінанси держава активно здійснює соціальну політику та регулює процес вирівнювання економічного та соціального розвитку територій, які в наслідок історичних, географічних та інших умов є депресивними порівняно з іншими територіями країни. Фінансова наука в Україні стрімко розвивається в різновекторних напрямах, одним із яких є проблеми місцевих фінансів.
Курс "Місцеві фінанси" є складовою частиною навчального плану підготовки фахівців фінансово-економічної служби та менеджерів. Мета викладання цього курсу надати знання про суть і значення місцевих фінансів, засади їхнього функціонування як одного з дійових важелів економічної політики, вчити їх аналізувати використання доходів органів місцевого самоврядування.
Курс "Місцеві фінанси" як навчальна дисципліна дає студентам теоретичні знання та практичні навички з управління рухом грошових коштів у системі місцевих фінансів та здійснення державного фінансового контролю за їхнім цільовим використанням, реалізації соціально-економічної політики держави та реального забезпечення її виконання також озброює науковими методами дослідження слабких сторін та проблемних питань чинного законодавства, найтиповіших порушень які трапляються на практиці, розробці пропозицій щодо їх удосконалення з метою запровадження ефективного механізму їх функціонування.
Навчальними планами передбачено написання курсової роботи з місцевих фінансів, котра є завершальним етапом вивчення даного предмету.
Курсова робота одна з ефективних форм самостійної роботи студентів. Вона підбиває підсумки у вивченні теоретичного курсу і передбачає виконання індивідуального завдання з дисципліни “Місцеві фінанси”.
Мета курсової роботи закріплення та поглиблення теоретичних і практичних знань, отриманих студентом в процесі вивчення курсу.
При її написанні студент повинен виявити знання законів України, постанов та декретів Кабінету міністрів України, спеціальної літератури та інших джерел інформації.
Виконання курсової роботи дає можливість студенту навчитися самостійно працювати з різними інформаційними джерелами, аналізувати матеріали періодичної літератури, глибше вивчити основні проблеми, в яких розглядаються питання обраної теми, показати здатність до аналізу та узагальнення матеріалу із застосуванням сучасної методології дослідження.
Загальні вимоги до курсової роботи
В курсовій роботі студент повинен всебічно і глибоко розкрити зміст обраної теми, показати знання інформаційних джерел. Зміст теоретичного розділу курсової роботи має відповідати сучасному рівню розвитку економічної науки. Студент повинен глибоко і всебічно висвітлити актуальні проблеми в яких розглядаються питання обраної теми, проаналізувати фактичні дані, дати оцінку позитивних та негативних аспектів, вказати напрями удосконалення діючої практики.
Студент може зустрітися з таким положенням, коли в економічній літературі немає єдиної точки зору з питань, які досліджуються. В цьому випадку слід навести думки кількох авторів, дати критичну оцінку їх точок зору та одночасно викласти власні погляди з даного питання. Це допомагає більш глибше засвоїти матеріал.
Обсяг курсової роботи має бути в межах 3540 сторінок стандартного формату. Робота повинна відповідати плану, який в свою чергу має відбивати суть теми, що розглядається, її внутрішню структуру і логіку дослідження.
Зміст роботи треба викладати лаконічно, не припускаючи повторень та непотрібних відступів від основної теми, які перевантажують текст описами, довгими математичними викладками.
Етапи підготовки курсової роботи
Підготовка курсової роботи включає такі етапи: вибір теми, складання попереднього плану, підбір спеціальних літературних джерел та фактичного статистичного матеріалу; консультація з викладачем і уточнення плану роботи; передача її на кафедру фінансів і кредиту для рецензування та захист.
Вибір теми курсової роботи і складання плану
Підготовку до написання курсової роботи починають з вибору теми. Студентам надається право вибору теми випускної роботи з проблематики, визначеної кафедрою фінансів.
Студент має право запропонувати свою тему курсової роботи, погоджену з викладачем.
На основі вивчення нормативних документів, статистичних збірників, спеціальної літератури, консультацій з викладачем студент складає деталізований план курсової роботи, який протягом подальшої роботи може доповнюватись і уточнюватись.
План основа будь-якої роботи. План визначає структуру, зміст, логічний взаємозв'язок частин роботи. З плану видно, наскільки глибоко студент вивчив матеріал обраної теми і зміг виділити головне, як він зрозумів проблему в цілому і окремі її частини. План роботи та її основні положення необхідно узгоджувати з викладачем, який читає цей курс. Зразок плану курсової роботи наведено нижче.
Підбір літератури, статистичної інформації та інших матеріалів
Літературу студент підбирає самостійно. З цією метою рекомендується використовувати такі каталоги:
систематизований каталог наукової, навчальної та довідкової літератури на абоненті університетської бібліотеки;
періодичні видання в читальному залі бібліотеки;
нормативно-методичні видання в кабінеті кафедри фінансів і кредиту.
Пояснення щодо роботи з каталогом можна отримати у консультантів бібліотек. Під час складання бібліографії необхідно фіксувати бібліотечні шифри кожного джерела, щоб не витрачати часу на повторний пошук. Найбільша кількість публікацій є в журналах “Фінанси України”, “Вісник податкової служби України”, “Економіка України”, “Бухгалтерський облік та аудит”, а також у газетах “Бізнес”, “Все про бухгалтерський облік”, “Світ фінансів”, „Економіка праці” та ін.
З метою прискорення роботи доцільно використовувати річний перелік статей, який друкується в останньому річному номері журналу. Роботу з літературою треба починати зі складання правильного та повного списку книг, статей з посиланням на джерело. Найбільш оптимальний варіант складання картотеки на окремих картках.
Статистичну інформацію можна знайти в спеціальних виданнях Мінстату, Мінекономіки, Мінфіну, Державної податкової адміністрації, періодичних виданнях та звітних даних про фінансову діяльність підприємства установ та організацій, на базі яких студент виконував курсову роботу.
Після складання бібліографії студент повинен приступити до вивчення літератури.
Оформлення курсової роботи
Курсова робота має бути написана чітким розбірливим почерком, грамотно і охайно або набрана на компютері. Слід уникати в роботі книжкових висловів і фраз. Необхідно самостійно формулювати свої думки, не допускати повторень, уважно стежити за тим, щоб у роботі не було протиріч між окремими її положеннями.
Результати проведеного дослідження студент викладає в роботі, додержуючись таких вимог: змістовність і конкретність викладання; системність і послідовність;виділення в тексті окремих абзаців, тому що занадто великі фрагменти не сприяють розумінню викладеного матеріалу;завершеність викладення кожної думки; виключення тавтології; належне оформлення курсової роботи.
1.2.Структура курсової роботи
При написанні курсової роботи слід дотримуватись таких вимог: відповідність основних положень роботи законам України, указам Президента та постановам Кабінету міністрів України; достатня повнота і комплексність фактичного матеріалу, що дозволяє аналізувати всі основні питання вибраної теми; економічна грамотність і достатня глибина аналізу матеріалу; наявність у роботі пропозицій і висновків щодо вдосконалення питань обраної теми; акуратність виконання роботи.
Робота повинна мати чітку і логічну структуру, складовими частинами якої є титульний аркуш, зміст, вступ, основна частина, висновки та список використаних джерел.
Зміст подають на початку роботи. Він повинен відповідати плану роботи до теми і відображати суть теми, що розглядається. Зміст містить найменування та номери початкових сторінок усіх розділів та підрозділів, якщо вони мають заголовок.
У вступі необхідно показати актуальність обраної теми, її теоретичну і практичну значимість, а також мету і завдання курсової роботи; методи дослідження, що використовувались при написанні курсової роботи (Додаток А).
При написанні основної частини роботи необхідно відповідно до плану глибоко і всебічно розкрити суть проблеми. Слід використовувати матеріали літературних та інших джерел. Поряд з нормативними документами, необхідно використовувати фактичні статистичні дані. На використані матеріали в курсовій роботі необхідно робити посилання за встановленою формою.
У висновках курсової роботи слід підвести підсумки дослідження, дати рекомендації за всіма його аспектами, виходячи із змісту роботи. Рекомендації можуть бути розроблені студентом як самостійно, так і на підставі вивчення і узагальнення практичного досвіду, висвітленого у літературних джерелах. Вони повинні бути обгрунтованими, реальними, мати теоретичну і практичну цінність. (Додаток Б)
Після списку використаних джерел розміщуються додатки в разі їх необхідності.
Курсова робота повинна містити завдання на затверджену науковим керівником тему та викладена на 35-40 сторінок компютерного тексту.
Основні складові курсової роботи повинні подаватися таким чином:
Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні аспекти ___________________(за темою роботи).
Розділ 2. Практичні аспекти ____________(за темою роботи)
2.1. Загальна характеристика економіко-ресурсного потенціалу району (організаційно-економічна характеристика підприємства, установи, організації)
2.2. Назва формулюється відповідно до аналізованої складової
( за темою роботи)
2.3. Назва формулюється відповідно до аналізованої складової
( за темою роботи)
Розділ 3. Напрями вдосконалення (за темою роботи)
3.1. Назва формулюється відповідно до розроблених заходів
3.2. Назва формулюється відповідно до розроблених заходів
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи виконання місцевого бюджету за доходами та видатками
Розділ 2. Аналіз виконання місцевого бюджету за доходами та видатками
Розділ 3. Напрями вдосконалення виконання місцевих бюджетів за доходами та видатками
3.1. Оптимізація структури видатків місцевих бюджетів
3.2. Резерви збільшення доходної частини місцевих бюджетів
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи формування фінансових ресурсів органів місцевого самоврядування
Розділ 2. Аналіз складу та структури доходів місцевих бюджетів
Розділ 3. Пропозиції щодо збільшення фінансового забезпечення органів місцевого самоврядування
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні аспекти фінансового забезпечення органів місцевого самоврядування
Розділ 2. Аналіз фінансового забезпечення розвитку сільської місцевості
2.1.Загальна характеристика економіко-ресурсного потенціалу
2.3. Моніторинг складу та структури видатків селищної ради
Розділ 3. Пропозиції щодо покращення фінансового забезпечення розвитку сільської місцевості
3.1. Особливості фінансового забезпечення депресивних територій
3.2. Соціально-економічний розвиток сільської місцевості та напрямки його удосконалення
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи формування доходів місцевих бюджетів
Розділ 2. Аналіз формування загального та спеціального фондів місцевих бюджетів
2.1.Загальна характеристика економіко-ресурсного потенціалу
2.2.Аналіз складу та структури доходів загального фонду
2.2. Аналіз складу та структури доходів спеціального фонду
Розділ 3. Пропозиції щодо вдосконалення процесу формування доходів місцевих бюджетів
3.1. Оптимізація структури доходів місцевих бюджетів
3.2. Вдосконалення контролю виконання місцевих бюджетів за доходами
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні аспекти становлення та розвитку бюджетного федералізму
1.1.Принципи організації місцевих фінансів і склад місцевих фінансових інститутів
Розділ 2. Оцінка становлення бюджетного федералізму
2.1.Загальна характеристика економіко-ресурсного потенціалу
2.2.Аналіз динаміки та структури доходів бюджету
2.2. Аналіз фінансового вирівнювання розвитку територій
Розділ 3. Проблеми та перспективи становлення бюджетного федералізму в Україні
3.1. Пропозиції щодо вдосконалення розмежування доходних джерел та видаткових повноважень між рівнями влади
3.2. Умови ефективного становлення та функціонування бюджетного федералізму в Україні
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні аспекти організації бюджетного процесу в Україні
1.1.Особливості організації бюджетного процесу в Україні
1.2.Стадії бюджетного процесу
1.3. Учасники бюджетного процесу
Розділ 2. Аналіз доходів та видатків державного бюджету України
2.1. Моніторинг показників соціально-економічного розвитку країни
2.2. Аналіз виконання доходів державного бюджету України
2.3. Аналіз виконання видатків державного бюджету України
Розділ 3. Напрями удосконалення бюджетного процесу в Україні
3.1.
3.2.
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи формування видаткової частини бюджету
1.1.Сутність та склад видатків державного бюджету
1.2.Бюджетна класифікація
1.3. Видатки бюджету на соціальний захист населення та соціальну сферу
Розділ 2. Аналіз напрямів використання коштів державного бюджету України
2.1. Загальна характеристика економіко-ресурсного потенціалу країни
2.2. Аналіз динаміки та структури видатків державного бюджету України за головними розпорядниками
2.3. Моніторинг фінансування видатків на соціальний захист населення та соціальну сферу
Розділ 3. Проблеми та перспективи реформування соціальної політики і соціального захисту в Україні
3.1. Проблеми фінансового забезпечення соціальної інфраструктури та шляхи їх вирішення
3.2. Світовий досвід у формуванні соціальної політики
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи фінансового забезпечення органів місцевого самоврядування
1.1.Сутність та склад видатків місцевих бюджетів
1.2.Фінансове забезпечення органів місцевого самоврядування
1.3. Видаткові повноваження органів місцевого самоврядування
Розділ 2. Аналіз напрямів витрачання коштів місцевого бюджету
2.1. Загальна характеристика економіко-ресурсного потенціалу країни
2.2. Аналіз формування доходів місцевих бюджетів
2.3. Моніторинг динаміки та структури видатків місцевих бюджетів
Розділ 3. Напрями вдосконалення видаткової частини місцевих бюджетів
3.1. Заходи підвищення ефективності використання фінансових ресурсів місцевих органів влади
3.2. Підвищення ефективності контролю за використанням місцевих бюджетів за видатками
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні аспекти організації міжбюджетних відносин в Україні
1.1.Сутність та необхідність фінансового вирівнювання розвитку території
1.2.Розмежування доходів та видатків між ланками бюджетної системи
1.3. Алгоритм розрахунку дотацій вирівнювання розвитку територій
Розділ 2. Практичні аспекти організації міжбюджетних відносин в Україні
2.1. Загальна характеристика економіко-ресурсного потенціалу країни
2.2. Аналіз складу та структури доходів бюджету
2.3. Моніторинг особливостей міжбюджетних взаємовідносин в рамках регіону
Розділ 3. Проблеми удосконалення міжбюджетних відносин в Україні
3.1. Проблеми організації міжбюджетних відносин в Україні
3.2. Реформування міжбюджетних відносин в Україні
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи пенсійного забезпечення та його державне регулювання
1.1. Система пенсійного забезпечення в Україні
1.2.Пенсійний фонд України як складова пенсійного забезпечення
1.3. Джерела формування та напрямки використання фінансових ресурсів Пенсійного фонду
Розділ 2. Аналітичний огляд формування та використання коштів Пенсійного фонду
2.1. Організаційно-правова основа діяльності Пенсійного фонду
2.2. Аналіз джерел формування доходної частини бюджету Пенсійного фонду
2.3. Аналіз напрямів використання коштів бюджету Пенсійного фонду
Розділ 3. Напрями вдосконалення роботи Пенсійного фонду України
3.1. Засоби вдосконалення пенсійної системи та подальшого проведення пенсійної реформи в Україні
3.2. Світовий досвід соціального захисту людей похилого віку
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи виконання місцевих бюджетів за доходами і видатками
1.1. Особливості казначейської системи обслуговування місцевих бюджетів
1.2.Виконання місцевих бюджетів за доходами
1.3. Виконання місцевих бюджетів за видатками
Розділ 2. Аналіз виконання місцевих бюджетів за доходами та видатками
2.1. Організаційно-правова основа діяльності Управління державного казначейства
2.2. Аналіз виконання місцевих бюджетів за доходами
2.3. Аналіз виконання місцевих бюджетів за видатками
Розділ 3. Проблеми та перспективи обслуговування місцевих бюджетів України
3.1. Проблеми обслуговування місцевих бюджетів і напрями їх вирішення
3.2. Пропозиції щодо збільшення доходної бази місцевих бюджетів
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи формування податкових надходжень місцевих бюджетів
1.1. Місцевий бюджет як основа фінансової бази органів місцевого самоврядування
1.2.Склад податкових надходжень місцевих бюджетів
1.3. Місцеві податки і збори у складі доходів місцевих бюджетів
Розділ 2. Аналіз складу та структури податкових надходжень бюджету
2.1. Загальна характеристика економіко-ресурсного потенціалу району
2.2. Динаміка складу та структури податкових надходжень місцевих бюджетів
2.3. моніторинг надходжень від місцевих податків і зборів до місцевих бюджетів
Розділ 3. Напрями оптимізації податкових надходжень місцевих бюджетів
3.1. Використання податкового потенціалу територій як основного резерву збільшення доходів місцевих бюджетів
3.2. Напрями реформування інституту місцевих податків і зборів України
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні засади фінансового забезпечення соціальних гарантій населення
1.1. Сутність соціального захисту населення
1.2.Механізм соціального захисту для різних категорій населення
1.3. Фінансове забезпечення соціальних гарантій населення
Розділ 2. Аналіз фінансового забезпечення та регулювання видатків соціального захисту населення
2.1. Основні показники соціально-економічного розвитку країни, що впливають на стан соціального захисту
2.2. Аналіз забезпечення виплат допомоги сімям та сімям з дітьми
2.3. Фінансове забезпечення допомоги особам з обмеженими можливостями
Розділ 3. Проблеми та перспективи розвитку державного регулювання видатків соціального захисту населення
3.1.
3.2.
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Зміст
Вступ
Розділ 1. Економічна природа та сутність державного боргу
1.1. Державний борг: сутність та соціально-економічні наслідки
1.2.Управління державним боргом
Розділ 2. Аналіз складу та структури державного боргу України та його вплив на економічну безпеку
2.1. Стан економіки та зовнішньоекономічних відносин України
2.2. Аналіз стану державного боргу
2.3. Оцінка рівня зовнішньоекономічної безпеки України
Розділ 3. Боргові проблеми та напрями їх врегулювання
3.1. Вивчення міжнародного досвіду врегулювання боргових проблем та розвязання боргової проблеми в України
3.2. Проблеми та шляхи забезпечення економічної безпеки України
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи формування доходів місцевих бюджетів
1.1. Місцеві бюджети в складі бюджетної системи України
1.2.Тенденції формування та склад дохідної бази місцевих бюджетів
1.3. Практика місцевого оподаткування в Україні
Розділ 2. Аналіз складу та структури доходів місцевого бюджету
2.1. Аналіз економіко-ресурсного потенціалу територій
2.2. Моніторинг динаміки та складу надходжень до загального фонду бюджету
2.3. Аналіз доходів спеціального фонду місцевих бюджетів
Розділ 3. Напрями оптимізації доходів місцевих бюджетів
3.1. Оптимізація структури доходів бюджету: застосування рейтингової оцінки
3.2. Резерви збільшення надходжень за рахунок місцевих податків та зборів
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Курсову роботу виконують рукописним або машинописним способом на одному боці аркуша білого паперу формату А4 (210х297 мм) через 1,5 міжрядкових інтервали. Шрифт Times New Roman 14.
Текст курсової роботи необхідно друкувати, залишаючи поля таких розмірів: ліве 20 мм, праве 10 мм, верхнє 20 мм, нижнє 20 мм.
Текст основної частини курсової роботи поділяють на розділи, підрозділи.
Заголовки структурних частин курсової роботи “ЗМІСТ”, “ВСТУП”, “РОЗДІЛ”, “ВИСНОВКИ”, “ДОДАТКИ”, “СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ”, друкують великими літерами симетрично до набору. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою.
Відстань між заголовком та текстом повинна дорівнювати 34 інтервалам.
Кожну структурну частину курсової роботи треба починати з нової сторінки.
Нумерація
Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, рисунків (малюнків), таблиць, формул подають арабськими цифрами без знака №.
Першою сторінкою курсової роботи є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок курсової роботи. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять, на наступних сторінках номер проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.
Такі структурні частини дисертації, як зміст, вступ, висновки, список використаних джерел не мають порядкового номера. Підрозділи нумерують у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, між якими ставлять крапку. В кінці номера підрозділу повинна стояти крапка, наприклад: “2.3.” (третій підрозділ другого розділу). Потім у тому ж рядку наводять заголовок підрозділу.
Ілюстрації (схеми, графіки, ) і таблиці необхідно подавати в курсовій роботі безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Ілюстрації і таблиці, розміщені на окремих сторінках роботи, включають до загальної нумерації сторінок. Ілюстрації позначають словом “Рис.” і нумерують послідовно в межах розділу, за винятком ілюстрацій, поданих у додатках.
Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка.
Наприклад:
Рис. 1.2 (другий рисунок першого розділу). Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщують послідовно під ілюстрацією.
Таблиці нумерують послідовно в межах розділу. В правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис “Таблиця” із зазначенням її номера. Номер таблиці повинен складатися з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад: “Таблиця 1.2” (друга таблиця першого розділу).
Приклад побудови таблиці
Таблиця (номер)
Назва таблиці
Головка |
Заголовки граф |
|||||
Підзаголовки граф |
||||||
Рядки |
||||||
Боковик (заголовки рядків) |
Графи (колонки) |
Курсову роботу виконують рукописним або машинописним способом на одному боці аркуша білого паперу формату А4 (210х297 мм) через 1,5 міжрядкових інтервали. Шрифт Times New Roman 14.
Текст курсової роботи необхідно друкувати, залишаючи поля таких розмірів: ліве 20 мм, праве 10 мм, верхнє 20 мм, нижнє 20 мм.
Текст основної частини курсової роботи поділяють на розділи, підрозділи.
Заголовки структурних частин курсової роботи “ЗМІСТ”, “ВСТУП”, “РОЗДІЛ”, “ВИСНОВКИ”, “ДОДАТКИ”, “СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ”, друкують великими літерами симетрично до набору. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою.
Відстань між заголовком та текстом повинна дорівнювати 34 інтервалам.
Кожну структурну частину курсової роботи треба починати з нової сторінки.
Нумерація
Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, рисунків (малюнків), таблиць, формул подають арабськими цифрами без знака №.
Першою сторінкою курсової роботи є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок курсової роботи. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять, на наступних сторінках номер проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.
Такі структурні частини дисертації, як зміст, вступ, висновки, список використаних джерел не мають порядкового номера. Підрозділи нумерують у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, між якими ставлять крапку. В кінці номера підрозділу повинна стояти крапка, наприклад: “2.3.” (третій підрозділ другого розділу). Потім у тому ж рядку наводять заголовок підрозділу.
Ілюстрації (схеми, графіки, ) і таблиці необхідно подавати в курсовій роботі безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Ілюстрації і таблиці, розміщені на окремих сторінках роботи, включають до загальної нумерації сторінок. Ілюстрації позначають словом “Рис.” і нумерують послідовно в межах розділу, за винятком ілюстрацій, поданих у додатках.
Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка.
Наприклад:
Рис. 1.2 (другий рисунок першого розділу). Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщують послідовно під ілюстрацією.
Таблиці нумерують послідовно в межах розділу. В правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис “Таблиця” із зазначенням її номера. Номер таблиці повинен складатися з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад: “Таблиця 1.2” (друга таблиця першого розділу).
Приклад побудови таблиці
Таблиця (номер)
Назва таблиці
Головка |
Заголовки граф |
|||||
Підзаголовки граф |
||||||
Рядки |
||||||
Боковик (заголовки рядків) |
Графи (колонки) |
При перенесенні частини таблиці на інший аркуш (сторінку) слово “Таблиця” і номер її вказують один раз справа над першою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть слова “Продовж табл.” і вказують номер таблиці, наприклад: “Продовж. табл.1.2”.
Формули в курсовій роботі (якщо їх більше однієї) нумерують у межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули в розділі, між якими ставлять крапку. Номери формул пишуть біля правого поля аркуша на рівні відповідної формули в круглих дужках, наприклад: (3.1) (перша формула третього розділу).
Посилання в тексті курсової роботи на джерела слід зазначати порядковим номером за переліком посилань, виділеним двома квадратними дужками, наприклад, “... у праці [1]...”.
Додатки
Додатки оформлюють як продовження курсової роботи на наступних її сторінках або у вигляді окремої частини (книги), розміщуючи їх у порядку появи посилань у тексті дисертації.
Додаток повинен мати заголовок, надрукований угорі малими літерами з першої великої симетрично відносно тексту сторінки. Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої друкується слово “Додаток _______” і велика літера, що позначає додаток.
Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Г, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь, наприклад, додаток А, додаток Б. Один додаток позначається як додаток А.
Оформлення списку використаних джерел
Джерела можна розміщувати одним із таких способів: у порядку появи посилань у тексті (найбільш зручний для користування), в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків, у хронологічному порядку. Він повинен складати не менше 15-ти видань.
Курсова робота підлягає перевірці науковим керівником. Перевірена курсова робота разом із зауваженнями повертається студенту. У випадку незадовільної оцінки робота має бути перероблена відповідно до зауважень наукового керівника і повторно подана у встановлений строк. Курсова робота, що відповідає вимогам, викладеним у методичних рекомендаціях, залежно від її якості, оцінюється за „відмінно”, „добре”, „задовільно”.
Заключним етапом є захист курсової роботи. Під час захисту роботи треба мати з собою курсову роботу з позитивною рецензією і залікову книжку. Курсові роботи захищаються комісії, склад якої визначено на засіданнях кафедри фінансів і кредиту. Захищена курсова робота зберігається на кафедрі.
Курсова робота залежно від якості її написання та рівня захисту оцінюється за шкалою ЕСТS. Критерії оцінки знань такі:
Оцінювання виконання та захисту курсової роботи (проекту)
Обєкти оцінювання |
Критерії оцінювання |
Бали |
|
Норма |
Фактичні |
||
Розкриття актуальності теми у вступі, виділення мети та завдань дослідження |
Висока ступінь розкриття актуальності, чітко виділена мета та завдання дослідження |
10 |
|
Достатня ступінь розкриття актуальності, визначена мета, однак завдання дослідження не конкретизовані |
7 |
||
Недостатні ступінь розкриття актуальності, не визначена мета дослідження і його завдання |
5 |
||
Ступінь розкриття теоретичних та правових засад досліджуваної теми у розділі 1 |
Розкриті всі основні категорії теми, пояснені взаємозвязки між ними. Повно використані літературні джерела і нормативні документи. Наведені посилання на літературу та цитати. Розроблені власні схеми, рисунки тощо. |
16 |
|
Достатня ступінь розкриття теоретичних і правових засад та використання літературних джерел і нормативних документів. Наведені посилання на літературу та цитати. |
14 |
||
Розкриті всі основні категорії теми, однак взаємозвязки між ними не наведені. Не всі види, функції чи складові елементи досліджуваного предмета показані. |
12 |
||
Поверхове (неповне) розкриття теоретичних та правових засад, зміст має компілятивний характер. |
10 |
||
Рівень проведення аналізу у розділі 2 |
Аналіз глибокий і конкретний з високим рівнем його інформаційного забезпечення (наведеними формулами та їх поясненням). |
18 |
|
Аналіз достатній і конкретний, але з неповним використанням інформаційних матеріалів. |
17 |
||
Аналіз поверхневий, інформаційні матеріали використовуються недостатньо і пасивно. |
16 |
||
Аналіз поверхневий, неглибокий і переважно в описовій формі, інформаційні матеріали не використані. |
15 |
||
Наявність та рівень виконання розділу 3 |
Пропозиції суттєві, обґрунтовані і самостійні. |
19 |
|
Пропозиції є самостійними й суттєвими, але обґрунтовані недостатньо переконливо. |
17 |
||
Пропозиції достатньо обґрунтовані, але несуттєві. |
15 |
||
Пропозиції не випливають з аналізу і є несамостійними. |
12 |
||
Якість ілюстративного матеріалу і оформлення роботи |
Робота оформлена згідно з установленими вимогами. |
12 |
|
Робота в основному оформлена згідно з установленими вимогами, але є помилки і неточності. |
10 |
||
Захист курсової роботи |
Презентація логічна й стисла, виклад вільний, відповіді на запитання правильні й чіткі. |
15 |
|
Презентація логічна, виклад вільний, відповіді на запитання містять певні неточності. |
12 |
||
Презентація недостатньо впевнена, виклад переважно за текстом, не всі відповіді на запитання правильні або повні. |
10 |
||
Дотримання графіка виконання курсової роботи |
10 |
||
Максимальна сума |
100 |
ШКАЛА ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ
Визначення показника за державною шкалою |
Визначення показника за шкалою ЕСТS |
Оцінка за 100-бальною шкалою |
ЕСТS оцінка |
Відмінно |
Відмінно відмінне виконання лише з незначною кількістю помилок |
90-100 |
A |
Добре |
Дуже добре вище середнього рівня із кількома помилками |
82-89 |
B |
Добре взагалі вірна робота з певною кількістю грубих помилок |
75-81 |
C |
|
Задовільно |
Задовільно зі значною кількістю недоліків |
67-74 |
D |
Достатньо виконання задовольняє мінімальні критерії |
60-66 |
E |
|
Незадовільно |
Незадовільно з можливістю повторного складання |
35-59 |
FX |
Незадовільно з обовязковим повторним курсом |
< 35 |
F |
7. СПИСОК ОСНОВНОЇ ТА ДОДАТКОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Додаткова:
Закони України, нормативно-правові акти, монографії вітчизняних та зарубіжних авторів, періодичні видання, статистичні збірники, довідкова література.
Додаток А
ВСТУП
(зразок)
Особливу значимість в умовах реформування місцевих бюджетів на сьогоднішній день набувають проблеми формування доходів місцевих бюджетів на основі забезпечення фінансової стійкості і безпеки. Розвиток фінансово-економічної самостійності місцевих бюджетів, з одного боку, і необхідність зберігання достатнього рівня фінансової децентралізації, з іншої, ставить нові завдання в сфері управління місцевими бюджетами.
Нині місцеві органи влади втрачають фінансову самостійність через посилення тенденцій залежності місцевих бюджетів від фінансової допомоги від центральних органів влади України. Забезпечення ефективного соціально-економічного розвитку територій, підвищення якості наданих послуг населенню обумовлюється станом його фінансових ресурсів, що і призводить до необхідності розгляду проблеми формування фінансово стійких місцевих бюджетів.
Великий внесок в дослідження проблем функціонування місцевих бюджетів внесли О. Василик [5], О. Тулай [61], Г. Машко [23], І. Луніна [22], Н. Фролова [21], Ю Остріщенко [31], К Павлюк [32]. В їх працях закладені теоретичні і методологічні основи формування місцевих бюджетів. Методологію оцінки фінансової стійкості бюджетів досліджували Т. Коритько [21], С. Алмазова [1], В. Іванов [13], А. Коробова [13], Г. Поляк [37].
Недостатня розробка теоретичних і методологічних питань формування стійких місцевих бюджетів в сучасних умовах, а також науково-теоретична значимість указаних проблем зумовили вибір теми магістерської роботи та визначили основні її напрями.
Мета роботи полягає у вивченні теоретичних та практичних аспектів формування фінансово стійких місцевих бюджетів
Цільова спрямованість зумовила постановку і вирішення наступних завдань:
Обєктом дослідження є місцеві бюджети України, зокрема зведений бюджет Токмацького району.
Предметом курсової роботи є теоретичні та практичні аспекти формування фінансово стійких місцевих бюджетів.
Для вирішення поставлених завдань в роботі застосовувались такі методи дослідження, як економічний (при вивченні структури і динаміки доходів і видатків місцевих бюджетів), системний і порівняння (при дослідженні фінансової забезпеченості місцевих бюджетів), метод синтезу (при вивченні основних напрямів сучасних досліджень з теми роботи), теоретико-аналітичний метод (під час вивчення основних аспектів фінансової стійкості і безпеки місцевих бюджетів), анкетування (при дослідженні загроз фінансовій безпеці місцевих бюджетів), інтелектуальний аналіз даних (при дослідженні фінансової безпеки місцевого бюджету), рейтингова оцінка (при виявленні значимості окремих доходів місцевого бюджету). Крім того,застосовувалися прийоми спостереження, групування, класифікації та графічне зображення результатів.
Інформаційну базу дослідження склали законодавчі та нормативно-правові акти, звітні дані Міністерства Фінансів України, фінансового
равління Токмацької райдержадміністрації, а також підручники, монографічні дослідження і статті вітчизняних і зарубіжних авторів.
Дослідження охоплює період з 2009 р. по 2011 р.
Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та пропозицій, списку використаних джерел та додатків.
Матеріали дослідження викладені на 45 сторінках компютерного тексту, містить 34 таблиць та 34 рисунків.
Додаток Б
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
(зразок)
В курсовій роботі здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано напрями удосконалення формування доходів місцевих бюджетів в умовах підвищення самостійності регіонів. Результати проведеної роботи дозволили сформулювати наступні висновки та пропозиції:
1. Функціонування місцевих органів самоврядування в умовах підвищення самостійності регіонів потребує визначення нових концептуальних підходів до сутності та фінансового забезпечення місцевих бюджетів у соціально-економічній системі держави. Пропонується розглядати місцеві бюджети як систему грошових відносин, що виникають між субєктами фінансової системи на мікро- та макрорівнях з приводу формування, розподілу та використання ресурсів місцевих бюджетів, заснованих на забезпеченні фінансової стійкості та виконанні умов їх фінансової безпеки, що окреслює підходи до формування доходів місцевих бюджетів в умовах ринкової економіки.
2. Перехід на нові умови господарювання місцевих органів влади потребує визначення нових підходів до забезпечення виконання принципів бюджетної системи України, оскільки доведено, що на практиці повністю не виконується жоден із зазначених у законодавстві, хоча їх якісний склад відповідає європейським стандартам організації та фінансового забезпечення місцевого самоврядування. В роботі запропонований підхід, який базується на реалізації фінансової стійкості та безпеки місцевих бюджетів.
3. Вихідною категорією у процесі формування доходів місцевих бюджетів в умовах підвищення самостійності регіонів є фінансова стійкість, що визначається як комплексне поняття, яке відображає такий стан грошових фондів, при якому території здатні стабільно розвиватися, зберігаючи свою фінансову безпеку. Загроза фінансовій безпеці регіону - сукупність умов і процесів, що порушують баланс фінансових ресурсів необхідних для здійснення соціально-економічної політики органів місцевого самоврядування, їх фінансову самостійність та порогові значення індикаторів фінансової безпеки.
4. На основі аналізу періодів формування доходів місцевих бюджетів до та після прийняття Бюджетного кодексу України встановлено, що прийняття головного законодавчого документа не вирішило проблем фінансового забезпечення самостійного розвитку територій, про що свідчать високий ступінь централізації фінансових ресурсів та неефективність системи фінансового вирівнювання розвитку територій, які спрямовані на розвязання, як правило, лише поточних бюджетних проблем і не зорієнтовані на перспективу соціального та економічного розвитку країни, а отже потребують подальшого вдосконалення.
5. Розраховані інтегральні показники фінансової стійкості місцевих бюджетів Запорізької області знаходяться в межах, які характеризують середній та низький ступінь фінансової стійкості, що свідчить про незадовільний стан та нестабільність умов фінансового забезпечення розвитку територій незалежно від соціально-економічного рівня, і при виникненні певних або усуненні відповідних загроз можуть переміститися як в бік плюс, так і в бік мінус за показниками фінансової стійкості.
6. Аналізуючи рівень пріоритетності дії чинників зовнішнього середовища на фінансову стійкість місцевих бюджетів, можна зазначити, що найбільший негативний вплив здійснюють: низький рівень децентралізації податкових повноважень (21,26%); рівень економічного розвитку держави (18,60%); тіньова економіка (17,54%); інфляційні процеси (13,58%). Серед внутрішніх чинників, які негативно впливають на фінансову стійкість місцевих бюджетів, можна виділити: високий рівень дотаційності місцевих бюджетів (21,63%); відсутність зацікавленості місцевих органів влади у нарощуванні власної доходної бази (15,29%); стан розвитку галузей економіки регіону (14,07%); низький рівень використання податкового потенціалу (10,20%).
7. Для розробки практичних рекомендацій щодо забезпечення фінансової стійкості місцевих бюджетів була розроблена когнітивна модель на основі сценарного підходу в залежності від активізації комбінації важелів на основі аналізу чутливості факторів зовнішнього і внутрішнього середовища, яка дозволяє виявити параметри, що потребують заходів по їх удосконаленню. Встановлено, що найбільший ефект в рамках забезпечення функціонування системи - фінансова стійкість місцевих бюджетів досягається шляхом децентралізації податкових повноважень, що підвищить зацікавленість органів місцевого самоврядування у нарощуванні власної фінансової бази за умов наявності ефективної системи формування та контролю прогнозних показників.
8. Розроблено оптимальну структуру доходів місцевих бюджетів з позицій складності управління та фіскальної значимості джерел доходів місцевих бюджетів. За результатами проведених розрахунків та аналізу пропозицій у сфері реформування місцевого оподаткування пропонуємо підвищити нормативи відрахувань від податку з доходів фізичних осіб та надати статус місцевих: платі за землю; податку з власників транспортних засобів; єдиному податку; збору за забруднення навколишнього природного середовища, податку на нерухомість, що підвищить самостійність органів місцевого самоврядування найбільш наближених до споживачів соціально-економічних благ та послуг (бюджети міст, селищ, сіл), власні доходи яких, відповідно, зростуть до 50% загальної суми надходжень.
9. Критичний аналіз існуючих методик визначення податкового потенціалу територій дав змогу виділити найбільш обєктивний метод оцінки - адитивний, який дозволяє враховувати систему показників, що впливають на величину податкових доходів бюджету, і може дозволити ефективно організовувати систему управління податковими ресурсами регіону в обєктивній залежності від показників діяльності реального сектора економіки.
Додаток В
Приклад аналітичного матеріалу, що повинен бути проаналізованим, у випадку, коли обєктом дослідження є місцевий бюджет
Таблиця 2.1
Основні економічні та бюджетні показники відповідного району
Показники |
2005 рік |
2006 рік |
2007 рік |
2008 рік |
2009 рік |
Відхилення |
|
+,- |
% |
||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
Населення, тис.люд. |
|||||||
Рівень безробіття,% |
|||||||
Середньомісячна заробітна плата,грн |
|||||||
Обсяг реалізованої продукції промислових підприємств, млн.грн |
|||||||
Валова продукція сільського господарства у порівняльних цінах 2006 року, млн..грн. |
|||||||
Обсяг реалізованих послуг (у ринкових цінах), млн..грн. |
|||||||
Доходи(без трансфертів) місцевого бюджету, тис.грн |
|||||||
Трансферти місцевого бюджету, тис.грн |
|||||||
Видатки місцевого бюджету, тис.грн |
Рис. 2.1. Рівень забезпеченості доходами місцевого бюджету населення
Рис. 2.2. Співвідношення обсягів дохідної частини загального і спеціального фондів місцевого бюджетів
Таблиця 2.2
Доходи загального фонду місцевого бюджету
Доходи, тис.грн |
2005 рік |
2006 рік |
2007 рік |
2008 рік |
2009 рік |
Відхилення |
|
+,- |
% |
||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
Доходи, що враховуються при визначені міжбюджетних трансфертів |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Доходи, що не враховуються при визначені міжбюджетних трансфертів |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Трансферти |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Всього |
|||||||
у % до загальної суми |
Таблиця 2.3
Склад і структура доходів місцевого бюджету
Доходи, тис.грн |
2005 рік |
2006 рік |
2007 рік |
2008 рік |
2009 рік |
Відхилення |
|
+,- |
% |
||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
Податкові |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Неподаткові |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Доходи від участі в капіталі |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Трансферти |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Цільові фонди |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Всього |
|||||||
у % до загальної суми |
Таблиця 2.4
Аналіз податкових надходжень місцевого бюджету
Доходи, тис.грн |
2005 рік |
2006 рік |
2007 рік |
2008 рік |
2009 рік |
Відхилення |
|
+,- |
% |
||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
Податок з доходів фізичних осіб |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Податок на прибуток підприємств |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Податок з власників транспортних засобів |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Платежі за користування надрами |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Плата за ліцензії на певні види господарської діяльності |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Місцеві податки і збори |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
ФСП |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Єдиний податок |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Всього податкових надходжень |
|||||||
у % до загальної суми |
Таблиця 2.5
Склад і структура місцевих податків і зборів місцевого бюджету
Доходи, тис.грн |
2005 рік |
2006 рік |
2007 рік |
2008 рік |
2009 рік |
Відхилення |
|
+,- |
% |
||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
Комунальний податок |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Ринковий збір |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Збір за видачу дозволу на розміщення об`єктів торгівлі та сфери послуг |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Податок з реклами |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Всього |
|||||||
у % до загальної суми |
Таблиця 2.6
Аналіз виконання плану місцевого бюджету по податковим надходженням
Податкові надходжен-ня |
2005 рік, тис.грн |
2006 рік, тис.грн |
2007 рік, тис.грн |
2008 рік, тис.грн |
2009 рік, тис.грн |
||||||||||
План |
Факт |
% вико-нання |
План |
Факт |
% вико-нання |
План |
Факт |
% вико-нання |
План |
Факт |
% вико-нання |
План |
Факт |
% виконання |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
ПДФО |
|||||||||||||||
Податок на прибуток підприємств |
|||||||||||||||
Податок з власників транспортних засобів |
|||||||||||||||
Платежі за користування надрами |
|||||||||||||||
Плата за землю |
|||||||||||||||
Плата за торговий патент |
|||||||||||||||
Місцеві податки і збори |
|||||||||||||||
ФСП |
|||||||||||||||
Єдиний податок для суб`єктів малого підприємництва |
Таблиця 2.7
Склад та структура видатків місцевого бюджету за функціональною класифікацією
Найменування видатків бюджету за функціональною структурою |
2005 р. |
2006р. |
2007р. |
2008р. |
2009р. |
|||||
тис.грн |
% |
тис. грн |
% |
тис.грн |
% |
тис.грн |
% |
тис.грн |
% |
|
Органи місцевого самоврядування |
||||||||||
Освіта |
||||||||||
Охорона здоровя |
||||||||||
Соціальний захист населення |
||||||||||
Житлово - комунальне господарство |
||||||||||
Культура |
||||||||||
Фізична культура і спорт |
||||||||||
Капітальне будівництво |
||||||||||
Сільське і лісове гоподарство |
||||||||||
Транспорт, дорожне господарство |
||||||||||
Запобігання та ліквідація НС |
||||||||||
Цільові фонди |
||||||||||
Видатки, не віднесені |
||||||||||
ЗМІ |
||||||||||
Інші послуги, повязані з економічно |
||||||||||
Охорона навколишнього середо |
||||||||||
РАЗОМ |
Таблиця 5
Склад та структура видатків місцевого бюджету на освіту за 2005 2009 роки
Видатки |
2005 р. |
2006р. |
2007р. |
2008р. |
2009р. |
|||||
тис.грн |
% |
тис. грн |
% |
тис.грн |
% |
тис.грн |
% |
тис.грн |
% |
|
Дошкільні заклади освіти |
||||||||||
Загальноосвітні школи |
||||||||||
Загальноосвітні школи (Учбово-виховний комплекс № 16) |
||||||||||
Вечірні( змінні) школи |
||||||||||
Дитячі будинки сімейного типу, прийомні сімї |
||||||||||
Позашкільні заклади |
||||||||||
Позашкільні заклади(Центр дитячої та юнацької творчості) |
||||||||||
Методична робота |
||||||||||
Централізована бухгалтерія |
||||||||||
Група по ценралізованому господарському обслуговуванню |
||||||||||
Інші заклади освіти |
||||||||||
Інші видатки |
||||||||||
Всього |
Таблиця 6
Склад та структура видатків бюджету місцевого бюджету на соціальний захист населення за 2005 2009 роки
Видатки |
2005 р. |
2006р. |
2007р. |
2008р. |
2009р. |
|||||
тис.грн |
% |
тис. грн |
% |
тис.грн |
% |
тис.грн |
% |
тис.грн |
% |
|
Пільги ветеранам війни та праці: |
||||||||||
Пільги ветеранам військової служби та ветеранам органів внутрішніх справ на житлово-комунальні послуги |
||||||||||
Пільги громадянам ,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на житлово-комунальні послуги |
||||||||||
Пільги за професійною ознакою |
||||||||||
Пільги ЗУ "Про освіту". ЗУ"Про культуру" на ЖКП(вагітн та пологи) |
||||||||||
Допомога сім"ям з дітьми |
||||||||||
Державна соціальна допомога малозабеспеченим сім"ям |
||||||||||
Додаткові виплати населенню на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг |
||||||||||
Територіальний центр |
||||||||||
Реабілітаційний центр |
||||||||||
Інші видатки |
||||||||||
Центр соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді |
||||||||||
Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям інвалідам |
||||||||||
Всього |
Таблиця 2.8
Склад і структура неподаткових надходжень місцевого бюджету
Доходи, тис.грн |
2005 рік |
2006 рік |
2007 рік |
2008 рік |
2009 рік |
Відхилення |
|
+,- |
% |
||||||
1 |
2 |
3 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
Доходи від власності та підприємницької діяльності |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Плата за оренду цілісних майнових комплексів та іншого державного майна |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Державне мито |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Надходження від штрафів та фінансових санкцій |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Інші неподаткові надходження |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Всього |
|||||||
у % до загальної суми |
Таблиця 2.8
Доходи від операцій з капіталом місцевого бюджету
Доходи, тис.грн |
2005 рік |
2006 рік |
2007 рік |
2008 рік |
2009 рік |
Відхилення |
|
+,- |
% |
||||||
1 |
2 |
3 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
Надходження від продажу основного капіталу |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Надходження від продажу землі і нематеріальних активів |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Всього |
|||||||
у % до загальної суми |
Таблиця 2.10
Склад і структура цільових фондів місцевого бюджету
Доходи, тис.грн |
2005 рік |
2006 рік |
2007 рік |
2008 рік |
2009 рік |
Відхилення |
|
+,- |
% |
||||||
1 |
2 |
3 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
Збір за забруднення навколишнього природного середовища (тис.грн.), |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Цільові фонди, утворені органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади (тис.грн.), |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Цільові фонди (тис.грн.), |
|||||||
у % до загальної суми |
Рис. 2.9. Виконання плану по неподатковим надходженням, доходам від операцій з капіталом і цільовим фондам
Таблиця 2.11
Склад та структура міжбюджетних трансфертів місцевого бюджету
Показники, тис.грн |
2005 рік |
2006 рік |
2007 рік |
2008 рік |
2009 рік |
Відхилення |
|
+,- |
% |
||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
Кошти, що надходять з інших бюджетів |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Дотації |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Субвенції |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Кошти, одержані із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціально-го фонду) |
Рис. 2.10. Склад дотацій, що надходять до місцевого бюджету
Рис. 2.11. Склад субвенцій, що надходять до місцевого бюджету
Рис. 2.12. Співвідношення обсягів видаткової частини загального та спеціального фондів
Таблиця 2.12
Склад і структура видатків місцевого бюджету
Видатки, тис.грн |
2005 рік |
2006 рік |
2007 рік |
2008 рік |
2009 рік |
Відхилення |
|
+,- |
% |
||||||
1 |
2 |
3 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
Державне управлiння |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Освiта |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Охорона здоров`я |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Соцiальний захист та соцiальне забезпечення |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Житлово-комунальне господарство |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Культура i мистецтво |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Засоби масової iнформацiї |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Фiзична культура i спорт (тис.грн.) |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Сiльське і лiсове господарство, рибне господарство та мисливство |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Транспорт, дорожнє господарство, зв`язок, телекомунiкацiї та iнформатика |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Iншi послуги, пов`язанi з економiчною діяльністю |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Запобігання та лiквiдацiя надзвичайних ситуацiй та наслiдкiв стихiйного лиха |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Видатки, не вiднесенi до основних груп |
|||||||
у % до загальної суми |
|||||||
Всього |
Рис. 2.13. Структура забезпеченості власними і закріпленими доходами місцевого бюджету
Рис.4 Динаміка видатків та доходів, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів
Рис.5 Динаміка видатків та доходів, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів
Додаток Д
Приклад аналітичного матеріалу, що повинен бути проаналізованим, у випадку коли обєктом дослідження є державний бюджет України
Аналіз доходів державного бюджету України у 2010 році у розрізі бюджетної класифікації
Код |
Найменування показників згідно з бюджетною класифікацією |
Загальний фонд |
Спеціальний фонд |
Всього |
Структура, % |
10000000 |
Податкові надходження |
175 814 696,8 |
12 408 801,2 |
||
20000000 |
Неподаткові надходження |
26 993 652,2 |
28 440 646,6 |
||
30000000 |
Доходи від операцій з капіталом |
53 256,9 |
732 660,1 |
||
40000000 |
Офіційні трансферти |
136 982,5+7 089 889,0 |
543 481,8 |
||
50000000 |
Цільові фонди |
537 147,1 |
|||
Разом доходів |
Таблиця 2
Аналіз складу та структури податкових надходжень державного бюджету України у 2010 році
Код |
Найменування показників згідно з бюджетною класифікацією |
Загальний фонд |
Спеціальний фонд |
Всього |
Структура, % |
10000000 |
Податкові надходження |
||||
11000000 |
Податки на доходи, податки на прибуток, податки на збільшення ринкової вартості |
36 704 746,7 |
3 330 265 |
||
11020000 |
Податок на прибуток підприємств |
36 704 746,7 |
3 330 265,2 |
||
13000000 |
Збори за спеціальне використання природних ресурсів |
147 852,3 |
|||
13010000 |
Збір за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду |
147 852,3 |
|||
13010100 |
Збір за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення |
147 852,3 |
|||
13020000 |
Збір за спеціальне водокористування |
770 609,4 |
|||
13030000 |
Платежі за користування надрами |
1 626 500,1 |
|||
13030100 |
Платежі за користування надрами загальнодержавного значення |
1 626 500,1 |
|||
13040000 |
Збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету |
302 374,0 |
1 055 736,0 |
||
13070000 |
Плата за використання інших природних ресурсів |
1 330,0 |
|||
14000000 |
Внутрішні податки на товари та послуги |
128 052 311,3 |
6 794 000,0 |
||
14010000 |
Податок на додану вартість |
104 685 191,3 |
50 000,0 |
||
14010100 |
Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів, (робіт, послуг) |
53 453 355,5 |
50 000,0 |
||
14010200 |
Бюджетне відшкодування податку на додану вартість грошовими коштами |
-27 470 600,0 |
|||
14010300 |
Податок на додану вартість із ввезених на територію України товарів |
78 702 435,8 |
|||
140020000 |
Акцизний збір із вироблених в Україні товарів |
21 270 000,0 |
4 072 000,0 |
||
14030000 |
Акцизний збір із ввезених на територію України товарів |
1 702 000,0 |
2 672 000,0 |
||
14060000 |
Плата за ліцензії |
395 120,0 |
|||
14060200 |
Плата за видачу ліцензій та сертифікатів |
87 760,0 |
|||
14060400 |
Кошти в іноземній валюті за реєстрацію представництв іноземних субєктів господарської діяльності |
2 849,0 |
|||
14060500 |
Плата за ліцензії на виробництво спирту етилового, конячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів |
271,0 |
|||
14060600 |
Плата за ліцензії на право експорту, імпорту та оптової торгівлі спирту етилового, конячного та плодового |
1 530,0 |
|||
14060700 |
Плата за ліцензії на право експорту, імпорту алкогольними напоями та тютюновими виробами |
234,0 |
|||
14060900 |
Плата за державну реєстрацію, крім плати за державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності |
4 354,0 |
|||
14061000 |
Плата за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами |
210 000,0 |
|||
14061200 |
Плата за видачу, продовження, переоформлення ліцензій і за видачу дубліката ліцензій на мовлення та ліцензій провайдера програмної продукції |
9 830,0 |
|||
14061400 |
Плата за видачу, переоформлення, продовження терміну дії ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України та видачу дублікатів таких ліцензій |
28 800,0 |
|||
14061500 |
Плата за ліцензії, видані Національною комісією регулювання еоектроенергетики |
24 492,0 |
|||
14061700 |
Плата за видачу, переоформлення, продовження терміну дії ліцензій на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій та видачу копій і дублікатів таких ліцензій |
25 000,0 |
|||
15000000 |
Податки на міжнародну торгівлю та зовнішні операції |
8 207 140,0 |
668 800,0 |
||
15010000 |
Ввізне мито |
7 642 000,0 |
648 000,0 |
||
15020000 |
Вивізне мито |
376 940,0 |
|||
15030000 |
Кошти, отримані за вчинення консульських дій |
188 200,0 |
20 800,0 |
||
16000000 |
Інші податки |
1 833,0 |
560 000,0 |
||
16030000 |
Податки не віднесені до інших категорій |
1 833,0 |
|||
16060000 |
Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства |
560 000,0 |
Таблиця 6
Аналіз складу та структури цільових фондів державного бюджету України у 2010 році
Код |
Найменування показників згідно з бюджетною класифікацією |
Загальний фонд |
Спеціальний фонд |
Всього |
Структура, % |
50000000 |
Цільові фонди |
||||
50070000 |
Надходження до Фонду соціального захисту інвалідів |
167 800,0 |
|||
50080000 |
Збір за забруднення навколишнього природного середовища |
369 347,1 |
Таблиця 3
Аналіз складу та структури неподаткових надходжень державного бюджету України у 2010 році
Код |
Найменування показників згідно з бюджетною класифікацією |
Загальний фонд |
Спеціальний фонд |
Всього |
Структура, % |
20000000 |
Неподаткові надходження |
||||
21000000 |
Доходи від власності та підприємницької діяльності |
21 668 090,2 |
3 889 169,1 |
||
21010000 |
Частина чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх обєднань, що вилучається до бюджет, та дивіденди (доход), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність, а також заборгованість за минулі періоди із сплати частини чистого прибутку (доходу) Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» та її підприємств |
3 514 287,3 |
|||
13000000 |
Надходження від перевищення кошторисних доходів над кошторисними витратами Національного банку України |
10 000 000,0 |
|||
21030000 |
Відрахування коштів, отриманих від проведення грошово-речових лотерей |
71 593,5 |
|||
21040000 |
Плата за розміщення тимчасово вільних коштів державного бюджету |
113 538,0 |
|||
21060000 |
Рентна плата |
6 766 373,4 |
3 044 020,5 |
||
21080000 |
Інші надходження |
1 202 298,0 |
845 148,6 |
||
22000000 |
Адміністративні збори та платежі, доходи від неклмерційного та побічного продажу |
1 532 925,4 |
152 000,0 |
||
24000000 |
Інші неподаткові надходження |
3 792 636,6 |
10 865 925,8 |
||
25000000 |
Власні надходження бюджетних установ |
13 533 551,7 |
Таблиця 4
Аналіз складу та структури доходів від операцій з капіталом державного бюджету України у 2010 році
Код |
Найменування показників згідно з бюджетною класифікацією |
Загальний фонд |
Спеціальний фонд |
Всього |
Структура, % |
30000000 |
Доходи від операцій з капіталом |
||||
31000000 |
Надходження від продажу основного капіталу |
10 642,0 |
|||
32000000 |
Надходження від реалізації державних запасів товарів |
470 000,0 |
|||
33000000 |
Надходження від продажу землі і нематеріальних активів |
42 614,9 |
262 660,1 |
Таблиця 5
Аналіз складу та структури офіційних трансфертів державного бюджету України у 2010 році
Код |
Найменування показників згідно з бюджетною класифікацією |
Загальний фонд |
Спеціальний фонд |
Всього |
Структура, % |
40000000 |
Офіційні трансферти |
||||
41010100 |
Кошти, що надходять до державного бюджету з інших бюджетів |
7 089 889,0 |
|||
42000000 |
Від урядів зарубіжних країн та міжнародних організацій |
136 982,5 |
543 481,8 |
||
42010000 |
Кошти, отримані від секретаріату ООН, ОБСЄ або іншої регіональної організації за участь українського контингенту та персоналу у миротворчих операціях |
136 982,5 |
20 959,8 |
||
42030000 |
Надходження в рамках програм допомоги Європейського Союзу |
522 522,0 |
Видатки державного бюджету України на 2010 рік
Код програмної класифікації видатків |
Найменування |
Загальний фонд |
Спеціальний фонд |
Всього видатків |
Структура, % |
||||
Видатки споживання |
Видатки розвитку |
Всього |
Видатки споживання |
Видатки розвитку |
Всього |
||||
0110000 |
Апарат Верховної Ради України |
757 209,8 |
50,0 |
62 874,3| |
2 018,4 |
||||
0300000 |
Державне управління справами |
821 091,7 |
31 980,0 |
88 227,7 |
5 424,7 |
||||
0410000 |
Господарсько-фінансовий департамент Секретаріату Кабінету Міністрів України |
300 382,1 |
2 190,0 |
9 241,2 |
32,2| |
||||
0500000 |
Державна судова адміністрація України |
2 373 645,6 |
700,0 |
85 587,0 |
9 513,0 |
||||
0600000 |
Верховний Суд України |
126 441,5 |
500,0 |
||||||
0700000 |
Вищий господарський суд України |
72 781,3 |
|||||||
0800000 |
Конституційний Суд України |
58 852,9 |
|||||||
0900000 |
Генеральна прокуратура України |
1 216 361,7 |
1 194,6 |
100,0| |
|||||
1000000 |
Міністерство внутрішніх справ України |
9 642 737,1 |
36 222,2 |
2 003 695,4 |
123 929,6 |
||||
1100000 |
Міністерство палива та енергетики України |
66 731,1 |
32 144,9 |
59 281,3 |
4 870 922,4 |
||||
1200000 |
Міністерство економіки України |
247 451,5 |
47 440,7 |
2 478,5 |
3 296,0 |
||||
1300000 |
Міністерство вугільної промисловості України |
19 869,0 |
42 385,9 |
275 674,8 |
911 288,5 |
||||
1400000 |
Міністерство закордонних справ України |
1 019 595,8 |
20 442,1 |
7 732,0| |
|||||
1700000 |
Державний комітет телебачення та радіомовлення України |
557 868,9 |
5 190,0 |
81 862,1 |
8 422,4 |
||||
1800000 |
Міністерство культури і туризму України |
1 502 188,1 |
12 587,0 |
110 715,4 |
11 896,5 |
||||
1900000 |
Державний комітет лісового господарства України |
485 457,2 |
104 921,8 |
17 756,4 |
5 461,7 |
||||
2100000 |
Міністерство оборони України |
8 316 759,6 |
354 333,4 |
1 191 758,2 |
1 472 287,7 |
||||
2200000 |
Міністерство освіти і науки України |
14 638 340,1 |
462 918,9 |
3 894 749,8 |
1 001 769,3 |
||||
2300000 |
Міністерство охорони здоровя України |
4 813 380,4 |
76 358,9 |
1 124 756,5 |
120 616,0 |
||||
2400000 |
Міністерство охорони навколишнього природного середовища України |
610 402,5 |
45 953,6 |
89 202,6 |
1 227 562,6 |
||||
2500000 |
Міністерство праці та соціальної політики України |
3 852 890,3 |
16 268,5 |
249 922,4 |
339 291,0 |
||||
2600000 |
Міністерство промислової політики України |
57 669,7 |
41 951,7 |
13 202,6 |
30 000,0 |
||||
2700000 |
Міністерство з питань житлово-комунального господарства України |
36 629,6 |
6 528,8 |
2 563,1 |
8,0 |
||||
2800000 |
Міністерство аграрної політики України |
3 230 374,5 |
297 998,2 |
1 452 072,4 |
774 041,3 |
||||
3000000 |
Державний комітет статистики України |
437 089,2 |
6 080,2 |
35 501,5 |
46 408,5 |
||||
3100000 |
Міністерство транспорту та звязку України |
1 124 186,0 |
39 545,0 |
437 934,2 |
76 498,6 |
||||
3200000 |
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій |
3 235 178,2 |
212 487,2 |
391 270,0 |
79 340,1 |
||||
3400000 |
Міністерство України з питань сімї, молоді та спорту |
1 369 308,1 |
5 453,2 |
65 177,5 |
5 418,5 |
||||
3500000 |
Міністерство фінансів України |
22 042 355,4 |
54 691,7 |
642 753,3 |
123 068,3 |
||||
3600000 |
Міністерство юстиції України |
987 991,6 |
13 087,1 |
199 173,3 |
24 867,2 |
||||
5000000| |
Державний комітет України по водному господарству |
963 936,3 |
1 128,9 |
212 630,0 |
270 403,4 |
||||
6010000 |
Антимонопольний комітет України |
53 016,1 |
1 503,8 |
1 976,0 |
|||||
6110000 |
Державний комітет архівів України |
42 552,5 |
2 037,2 |
673,4 |
8,5 |
||||
6600000 |
Управління державної охорони України |
224 985,8 |
4 683,0 |
||||||
6730000 |
Центральна виборча комісія |
974 059,1 |
2 454,0 |
||||||
6800000 |
Національна акціонерна компанія "Украгролізинг" |
98 000,0| |
|||||||
7710000 |
Рада міністрів АРК |
51 754,9 |
271,4 |
||||||
7800000 |
Київська обласна державна адміністрація |
109 193,8 |
3 151,5 |
280,0 |
|||||
Всього видатків |
Таблиця 2
Видатки Міністерства праці та соціальної політики України на 2010 рік
Код програмної класифікації видатків |
Код функціональної класифікації видатків |
Найменування |
Загальний фонд |
Спеціальний фонд |
Всього видатків |
Структура, % |
||||
Видатки споживання |
Видатки розвитку |
Всього |
Видатки споживання |
Видатки розвитку |
Всього |
|||||
2500000 |
Міністерство праці та соціальної політики України |
|||||||||
2501000 |
Апарат Міністерства праці та соціальної політики |
3 455 951,1 |
16 268,5| |
172 879,8 |
244 933,6 |
|||||
2501010 |
0412 |
Керівництво та управління у сфері праці та соціальної політики |
109 603,4 |
2 432,1 |
||||||
2501040 |
1080 |
Прикладні наукові та науково-технічні розхробки |
71,3 |
16 208,7 |
409,6 |
|||||
2501050 |
0941 |
Підготовка кадрів для галузі соціального забезпечення та соціального захисту вищими навчальними закладами І, ІІ рівнів акредетації |
14 844,0 |
116,3 |
||||||
2501060 |
0950 |
Підвищення кваліфікації працівників органів соціального захисту та забезпечення |
628,1 |
73,1| |
||||||
2501070 |
0732 |
Спеціалізована протезно ортопедична та медично-реабілітаційна допомога інвалідам у клініці науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності |
9 252,6 |
43,0 |
||||||
2501080 |
0734 |
Санаторне лікування ветеранів війни |
73 285,4 |
3 665,6 |
131,2 |
|||||
2501090 |
1090 |
Виготовлення бланків посвідчень та нагрудних знаків для системи соціального захисту |
837,8 |
|||||||
2501120 |
1010 |
Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів |
55 952,6 |
|||||||
2501130 |
1050 |
Одноразова матеріальна допомога інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам |
8 080,2 |
|||||||
2501140 |
1090 |
Створення і програмно-технічне забезпечення системи інформаціно-аналітичної підтримки та інформаційно-методичне забезпечення установ системи Міністерства праці та соціальної політики України |
2 358,5 |
|||||||
2501150 |
1030 |
Щорічна разова грошова допомога ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань |
601 097,2 |
|||||||
2501160 |
1030 |
Довічні державні стипендії |
33 755,1 |
|||||||
2501170 |
1010 |
Розробка нових видів протезно-ортопедичних виробів та обслуговування інвалідів у стаціонарах |
11 744,6 |
|||||||
2501180 |
1070 |
Соціальний захист працівників, що вивільняються у звязку із виведенням з експлуатації Чорнобильської АЕС |
2 437,8 |
|||||||
2501200 |
1070 |
Доплата за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижче оплачувану роботу |
595 962,6 |
|||||||
2501210 |
1070 |
Компенсація сімям з дітьми та видатки на безоплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи |
575 400,0 |
|||||||
2501230 |
1070 |
Щомісячна грошова допомога у звязку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС |
814 470,9 |
|||||||
2501240 |
1070 |
Компенсації за втрачене майно та оплата витрат у звязку з переїздом на нове місце громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС |
10 000,0 |
|||||||
2501250 |
1070 |
Компенсації за шкоду заподіяну здоровю та допомоги на оздоровлення, у разі звільнення з роботи громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС |
46 620,5 |
|||||||
2501270 |
1010 |
Допомога по тимчасовій непрацездатності громадянам, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС |
37 244,1 |
|||||||
2501300 |
1070 |
Обслуговування банківських позик наданих на пільгових умовах до 1999 року громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС |
383,3 |
|||||||
2501360 |
1070 |
Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС |
382 990,0 |
|||||||
2501380 |
0734 |
Санаторне лікування ветеранів війни, хворих на туберкульоз |
9 583,7 |
1 819,0 |
120,4 |
|||||
2501400 |
1050 |
Часткове покриття видатків Фонду ЗДСС на випадок безробіття та створення нових робочих місць для забезпечення зайнятості мешканців вугледобувних регіонів |
20 000,0 |
|||||||
2501410 |
1010 |
Реєстрація державною службою зайнятості трудових договорів, укладених між працівниками та фізичними особами |
2 789,4 |
|||||||
2501420 |
1050 |
Надання роботодавцям дотацій для забезпечення молоді першим робочим місцем |
10 000,0 |
|||||||
2501550 |
0942 |
Підготовка кадрів для галузі соціального забезпечення та соціального захисту вищими навчальними закладами ІІІ- VІ рівнів акредетації |
12 806,7 |
|||||||
2501580 |
1062 |
Придбання житла для інвалідів сліпих та інвалідів глухих |
- |
- |
||||||
2501590 |
1070 |
Державна установа „Державний контактних центр” |
12 000,0 |
|||||||
2501610 |
1090 |
Підвищення ефективності управління реформою системи соціального захисту |
982,9 |
121 972,2 |
204 644,0 |
|||||
2501630 |
1090 |
Вдосконалення системи соціальної допомоги |
768,4 |
38 060,7 |
39 078,4 |
|||||
2505000 |
Державний комітет України у справах ветеранів |
19 732,9 |
||||||||
2505010 |
1030 |
Керівництво та управління у сфері соціального захисту ветеранів |
5 976,5 |
|||||||
2505030 |
1030 |
Фінансова підтримка громадських організацій ветеранів та відвідування військових поховань та військових памятників |
11 256,4 |
|||||||
2505040 |
1030 |
Заходи повязані з проведенням святкування 65- річниці Перемоги у ВВВ |
2 500,0 |
|||||||
2507000 |
Фонд соціального захисту інвалідів |
377 206,3 |
77 042,6 |
94 357,4 |
||||||
2507030 |
1010 |
Забезпечення інвалідів та інвалідів чорнобильцівавтомобілями |
250,0 |
3 350,0 |
||||||
2507050 |
0734 |
Санаторно-курортне оздоровлення інвалідів |
80 015,9 |
|||||||
2507080 |
1010 |
Соціальна, трудова та професійна реабілітація інвалідів видатки на створення Національного центру параолімпійської підготовки |
76 792,6 |
91 007,4 |
||||||
2507090 |
1010 |
Забезпечення окремих категорій населення України технічними та іншими засобами реабілітації |
297 190,4 |
|||||||
2510000 |
Міністерство праці та соціальної політики України (загальнодержавні видатки) |
32 542,9 |
14 880,1 |
Видатки Міністерства праці та соціальної політики України на 2010 рік
Код програмної класифікації видатків |
Код функціональної класифікації видатків |
Найменування |
Загальний фонд |
Спеціальний фонд |
Всього видатків |
Структура, % |
||||
Видатки споживання |
Видатки розвитку |
Всього |
Видатки споживання |
Видатки розвитку |
Всього |
|||||
2500000 |
Міністерство праці та соціальної політики України |
|||||||||
2501000 |
Апарат Міністерства праці та соціальної політики |
3 455 951,1 |
16 268,5| |
172 879,8 |
244 933,6 |
|||||
2501010 |
0412 |
Керівництво та управління у сфері праці та соціальної політики |
109 603,4 |
2 432,1 |
||||||
2501040 |
1080 |
Прикладні наукові та науково-технічні розхробки |
71,3 |
16 208,7 |
409,6 |
|||||
2501050 |
0941 |
Підготовка кадрів для галузі соціального забезпечення та соціального захисту вищими навчальними закладами І, ІІ рівнів акредетації |
14 844,0 |
116,3 |
||||||
2501060 |
0950 |
Підвищення кваліфікації працівників органів соціального захисту та забезпечення |
628,1 |
73,1| |
||||||
2501070 |
0732 |
Спеціалізована протезно ортопедична та медично-реабілітаційна допомога інвалідам у клініці науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності |
9 252,6 |
43,0 |
||||||
2501080 |
0734 |
Санаторне лікування ветеранів війни |
73 285,4 |
3 665,6 |
131,2 |
|||||
2501090 |
1090 |
Виготовлення бланків посвідчень та нагрудних знаків для системи соціального захисту |
837,8 |
|||||||
2501120 |
1010 |
Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів |
55 952,6 |
|||||||
2501130 |
1050 |
Одноразова матеріальна допомога інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам |
8 080,2 |
|||||||
2501140 |
1090 |
Створення і програмно-технічне забезпечення системи інформаціно-аналітичної підтримки та інформаційно-методичне забезпечення установ системи Міністерства праці та соціальної політики України |
2 358,5 |
|||||||
2501150 |
1030 |
Щорічна разова грошова допомога ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань |
601 097,2 |
|||||||
2501160 |
1030 |
Довічні державні стипендії |
33 755,1 |
|||||||
2501170 |
1010 |
Розробка нових видів протезно-ортопедичних виробів та обслуговування інвалідів у стаціонарах |
11 744,6 |
|||||||
2501180 |
1070 |
Соціальний захист працівників, що вивільняються у звязку із виведенням з експлуатації Чорнобильської АЕС |
2 437,8 |
|||||||
2501200 |
1070 |
Доплата за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижче оплачувану роботу |
595 962,6 |
|||||||
2501210 |
1070 |
Компенсація сімям з дітьми та видатки на безоплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи |
575 400,0 |
|||||||
2501230 |
1070 |
Щомісячна грошова допомога у звязку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС |
814 470,9 |
|||||||
2501240 |
1070 |
Компенсації за втрачене майно та оплата витрат у звязку з переїздом на нове місце громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС |
10 000,0 |
|||||||
2501250 |
1070 |
Компенсації за шкоду заподіяну здоровю та допомоги на оздоровлення, у разі звільнення з роботи громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС |
46 620,5 |
|||||||
2501270 |
1010 |
Допомога по тимчасовій непрацездатності громадянам, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС |
37 244,1 |
|||||||
2501300 |
1070 |
Обслуговування банківських позик наданих на пільгових умовах до 1999 року громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС |
383,3 |
|||||||
2501360 |
1070 |
Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС |
382 990,0 |
|||||||
2501380 |
0734 |
Санаторне лікування ветеранів війни, хворих на туберкульоз |
9 583,7 |
1 819,0 |
120,4 |
|||||
2501400 |
1050 |
Часткове покриття видатків Фонду ЗДСС на випадок безробіття та створення нових робочих місць для забезпечення зайнятості мешканців вугледобувних регіонів |
20 000,0 |
|||||||
2501410 |
1010 |
Реєстрація державною службою зайнятості трудових договорів, укладених між працівниками та фізичними особами |
2 789,4 |
|||||||
2501420 |
1050 |
Надання роботодавцям дотацій для забезпечення молоді першим робочим місцем |
10 000,0 |
|||||||
2501550 |
0942 |
Підготовка кадрів для галузі соціального забезпечення та соціального захисту вищими навчальними закладами ІІІ- VІ рівнів акредетації |
12 806,7 |
|||||||
2501580 |
1062 |
Придбання житла для інвалідів сліпих та інвалідів глухих |
- |
- |
||||||
2501590 |
1070 |
Державна установа „Державний контактних центр” |
12 000,0 |
|||||||
2501610 |
1090 |
Підвищення ефективності управління реформою системи соціального захисту |
982,9 |
121 972,2 |
204 644,0 |
|||||
2501630 |
1090 |
Вдосконалення системи соціальної допомоги |
768,4 |
38 060,7 |
39 078,4 |
|||||
2505000 |
Державний комітет України у справах ветеранів |
19 732,9 |
||||||||
2505010 |
1030 |
Керівництво та управління у сфері соціального захисту ветеранів |
5 976,5 |
|||||||
2505030 |
1030 |
Фінансова підтримка громадських організацій ветеранів та відвідування військових поховань та військових памятників |
11 256,4 |
|||||||
2505040 |
1030 |
Заходи повязані з проведенням святкування 65- річниці Перемоги у ВВВ |
2 500,0 |
|||||||
2507000 |
Фонд соціального захисту інвалідів |
377 206,3 |
77 042,6 |
94 357,4 |
||||||
2507030 |
1010 |
Забезпечення інвалідів та інвалідів чорнобильцівавтомобілями |
250,0 |
3 350,0 |
||||||
2507050 |
0734 |
Санаторно-курортне оздоровлення інвалідів |
80 015,9 |
|||||||
2507080 |
1010 |
Соціальна, трудова та професійна реабілітація інвалідів видатки на створення Національного центру параолімпійської підготовки |
76 792,6 |
91 007,4 |
||||||
2507090 |
1010 |
Забезпечення окремих категорій населення України технічними та іншими засобами реабілітації |
297 190,4 |
|||||||
2510000 |
Міністерство праці та соціальної політики України (загальнодержавні видатки) |
32 542,9 |
14 880,1 |
Додаток Ж
Приклад аналітичного матеріалу, що повинен бути проаналізованим, у випадку, коли обєктом дослідження є склад та структура виплат соціальних допомог населенню
Таблиця 2.2
Структура грошових виплат державних соціальних допомог протягом 2005-2009 років
Вид допомоги |
2005 |
2006 |
2007 |
2008 |
2009 |
відхилення |
||||||
тис.грн. |
% |
тис.грн. |
% |
тис.грн. |
% |
тис.грн. |
% |
тис.грн. |
% |
+,- |
% |
|
Допомога у звязку з вагітністю та пологами |
107,33 |
2,2 |
107,32 |
1,8 |
185,23 |
2,0 |
184,21 |
1,6 |
214,18 |
1,4 |
106,85 |
199,5 |
Одноразова допомога при народженні дитини |
597,36 |
12,2 |
1508,90 |
25,6 |
3384,29 |
36,2 |
4459,30 |
39,8 |
7202,53 |
48,1 |
6605,17 |
1205,7 |
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку |
785,03 |
16,0 |
734,48 |
12,4 |
1285,10 |
13,7 |
1574,45 |
14,0 |
1950,88 |
13,0 |
1165,85 |
248,5 |
Допомога на дітей одиноким матерям |
336,81 |
6,9 |
432,14 |
7,3 |
1352,17 |
14,5 |
1616,70 |
14,4 |
1846,12 |
12,3 |
1509,31 |
548,1 |
Допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням |
123,26 |
2,5 |
196,75 |
3,3 |
328,24 |
3,5 |
433,43 |
3,9 |
1155,07 |
7,7 |
1031,81 |
937,1 |
Державна соціальна допомога малозабезпе-ченим сімям |
2799,32 |
57,2 |
2565,14 |
43,5 |
1850,59 |
19,8 |
1547,77 |
13,8 |
892,86 |
6,0 |
-1906,46 |
31,9 |
Допомога при усиновлені дитини |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
40,44 |
0,3 |
- |
- |
Тимчасова державна допомога дітям (аліменти) |
- |
- |
4,57 |
0,1 |
160,55 |
1,7 |
231,72 |
2,1 |
333,02 |
2,2 |
- |
- |
Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам |
145,23 |
3,0 |
352,66 |
6,0 |
801,88 |
8,6 |
1165,81 |
10,4 |
1329,12 |
8,9 |
1183,89 |
915,2 |
Всього: |
4894,34 |
100 |
5901,96 |
100 |
9348,05 |
100 |
11213,39 |
100 |
14964,20 |
100 |
Рис.2.2. Виплата допомога по вагітності та пологам у 2005-2009 рр. управлінням праці та соціального захисту населення Новотроїцької районної державної адміністрації
Таблиця 2.3
Розміри та строки надання допомоги при народженні дитини
Разова виплата (грн.) |
Щомісячна виплата (грн.) |
Термін виплати (місяців) |
Загальна сума виплати (грн.) |
|
Допомога на першу дитину |
4800,0 |
620,0 |
12 |
12240,0 |
Допомога на другу дитину |
4840,0 |
840,0 |
24 |
25000,0 |
Допомога на третю та кожну наступну |
5000,0 |
1250,0 |
36 |
50000,0 |
Рис.2.3. Чисельність дітей, народжених у 2008-2009 рр., на яких виплачується допомога при народженні в нових розмірах управлінням праці та соціального захисту населення Новотроїцької районної державної адміністрації
Рис.2.4. Виплата одноразової допомоги при народжені дитини у 2005- 2009 рр. управлінням праці та соціального захисту населення Новотроїцької районної державної адміністрації
Рис. 2.5. Розміри мінімального та максимального розміру по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
Рис.2.6. Виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у 2005-2009 рр. управлінням праці та соціального захисту населення Новотроїцької районної державної адміністрації
Рис.2.7. Виплата допомоги на дітей одиноким матерям управлінням праці та соціального захисту населення у період з 2005-2009 рр. Новотроїцької районної державної адміністрації
Рис.2.8. Виплата допомоги на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням у 2005-2009 рр. управлінням праці та соціального захисту населення Новотроїцької районної державної адміністрації
Рис. 2.9. Кількість малозабезпечених сімей, які отримували державну соціальну допомогу у 2005-2009 рр. Управлінням праці та соціального захисту населення Новотроїцької районної державної адміністрації
Рис.2.10. Виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям на протязі 2005-2009 рр. Новотроїцької районної державної адміністрації
Рис.2.11. Виплата допомоги при усиновлені дитини на протязі 2005-2009 рр. Новотроїцької районної державної адміністрації
Рис.2.12. Виплата тимчасової державної допомоги дітям (аліменти) у 2005-2009 рр. Управлінням праці та соціального захисту населення Новотроїцької районної державної адміністрації
Таблиця 2.4.
Розміри державної соціальної допомоги та надбавки на догляд інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам встановлені законодавством
Категорія |
Розмір виплати допомоги |
1 |
2 |
Інвалід I- групи |
100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність |
Інвалід II - групи |
80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність |
Інвалід III - групи |
60% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність |
Дитина інвалід до 18 років |
70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність |
Надбавка інваліду I-групи |
50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність |
Надбавка інваліду II- групи |
15% прожиткового мінімуму для осіб, які |
втратили працездатність |
|
Надбавка інваліду III- групи |
15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність |
Надбавка дитині-інваліду до 6 років |
50% прожиткового мінімуму для дітей до 6 років |
Надбавка дитині-інваліду від 6 до 18 років |
50% прожиткового мінімуму для дітей від 6 до 18 років |
Таблиця 2.5.
Розміри державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам з 2005 року по 2009 рік на одну особу
Категорія |
Роки |
||||
2005 |
2006 |
2007 |
2008 |
2009 |
|
інвалід 1 гр., грн. |
332,0 |
366,0 |
411,0 |
498,0 |
573,0 |
інв.2 гр., грн.. |
265,6 |
292,8 |
328,8 |
398,4 |
458,4 |
інв.3 гр., грн. |
199,2 |
219,6 |
246,6 |
298,8 |
343,8 |
Дитина-інв. |
232,4 |
256,2 |
287,7 |
348,6 |
401,1 |
Надбавка інвалідам |
|||||
надбавка інв. 1 гр., грн. |
166,0 |
183,0 |
205,5 |
249,0 |
286,5 |
надбавка інв. 2 гр. та 3 гр., грн. |
49,8 |
54,9 |
61,65 |
74,7 |
85,95 |
Надбавка на дитина-інв. до 6 років, грн. |
188,0 |
209,0 |
235,0 |
278,5 |
316,0 |
Надбавка на дитина-інв. до 18 років, грн. |
234,0 |
268,0 |
302,0 |
350,5 |
388,0 |
Таблиця 2.6.
Структура виплати допомог для осіб з обмеженими можливостями протягом 2005-2009 років
Вид допомоги |
2005р. |
% |
2006р. |
% |
2007р. |
% |
2008р. |
% |
2009р. |
% |
відхилення |
|
+,- |
% |
|||||||||||
Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям інвалідам , тис.грн. |
145,23 |
100 |
352,66 |
100 |
801,88 |
100 |
1165,81 |
100 |
1329,12 |
100 |
1183,89 |
915,2 |
Всього |
145,23 |
100 |
352,66 |
100 |
801,88 |
100 |
1165,81 |
100 |
1329,12 |
100 |
Рис.2.13. Виплата державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам управлінням праці та соціального захисту населення Новотроїцької районної державної адміністрації
Додаток К
Приклад аналітичного матеріалу, що повинен бути наведений, у випадку, коли обєктом дослідження є бюджетна установа
Таблиця 2.1
Склад і структура доходів бюджету Новотроїцької протитуберкульозної лікарні за 2007-2011 рр. (тис.грн.)
Доходи, тис.грн |
2007 рік |
2008 рік |
2009 рік |
2010 рік |
2011 рік |
Відхилення 2011 року від 2007 |
|
+,- |
% |
||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
НАДХОДЖЕННЯ-усього |
1408,6 |
2374,6 |
3380,6 |
3918,4 |
3722,2 |
+2313,6 |
в 2,6 рази |
Загальний фонд |
1406,6 |
2372,6 |
3378,5 |
3915,1 |
3720,6 |
+2314,0 |
в 2,6 рази |
у % до загальної суми |
99,8 |
99,9 |
99.9 |
99,9 |
99,9 |
- |
- |
Спеціальний фонд |
2,0 |
2,0 |
2,2 |
3,4 |
1,6 |
- 0,4 |
- |
у % до загальної суми |
0,2 |
0.1 |
0,1 |
0,1 |
0.1 |
- |
- |
Таблиця 2.2
Поточні видатки загального фонду кошторису Новотроїцької протитуберкульозної лікарні за 2007 -2011рр., тис.грн
Показники |
Код |
2007 рік |
2008 рік |
2009 рік |
2010 рік |
2011 рік |
|||||
кошторис |
бюджетний запит |
кошторис |
бюджетний запит |
кошторис |
бюджетний запит |
кошторис |
бюджетний запит |
кошторис |
бюджетний запит |
||
Видатки усього в тому числі: |
Х |
1406,6 |
3889,8 |
2372,6 |
3966,1 |
3378,4 |
6770,3 |
3915,1 |
6598,9 |
3720,6 |
8045,6 |
Поточні видатки |
1000 |
1396,1 |
2037,7 |
2372,6 |
3459,5 |
3178,5 |
4977,1 |
3915,1 |
5594,5 |
3720,6 |
6363,0 |
у % до зага-льної суми |
Х |
99,2 |
52,4 |
100 |
87,2 |
94,1 |
73,5 |
100 |
84,8 |
100 |
79,1 |
Оплата праці |
1100 |
540,9 |
598,2 |
1112,1 |
1345,5 |
1470,7 |
1931,9 |
1930,5 |
1977,6 |
2071,1 |
2212,4 |
у % до зага-льної суми |
Х |
38,5 |
15,4 |
46,9 |
33,9 |
43,5 |
28,5 |
49,3 |
30,0 |
55,7 |
27,5 |
Нарахуван ня на зарплату |
1120 |
195,8 |
212,4 |
405,4 |
487,1 |
536,6 |
699,3 |
702,7 |
719,9 |
743,5 |
796,5 |
у % до зага-льної суми |
Х |
13,9 |
5,5 |
17,1 |
12,3 |
15,9 |
10,3 |
17,9 |
10,9 |
20.0 |
9,9 |
Придбання предметів і матеріалів, оплата послуг |
1130 |
496,9 |
1046,9 |
624,3 |
1397,8 |
811,9 |
1853,1 |
896,8 |
2501,8 |
495,5 |
2900,3 |
у % до зага-льної суми |
Х |
35,3 |
26,9 |
26,3 |
35,2 |
24,0 |
27,4 |
22,9 |
37,9 |
13,3 |
36,0 |
Видатки на відрядженя |
1140 |
14,3 |
18,1 |
10,0 |
10,9 |
4,0 |
21,0 |
9,7 |
25,7 |
- |
28,1 |
у % до зага-льної суми |
Х |
1,0 |
0,5 |
0,4 |
0,3 |
0,1 |
0,3 |
0,2 |
0,4 |
- |
0,3 |
Оплата комунальних послуг та енергоносії |
1160 |
141,6 |
152,1 |
195,8 |
199,4 |
300,0 |
406,0 |
319,7 |
299,9 |
350,6 |
371,1 |
у % до зага-льної суми |
Х |
10,1 |
3,9 |
8,2 |
5,0 |
8,9 |
6,0 |
8,2 |
4,5 |
9,4 |
4,6 |
Окремі заходи по реалізації державних програм |
1172 |
- |
3,8 |
- |
6,1 |
- |
2,8 |
0,9 |
9,5 |
- |
0,5 |
у % до зага-льної суми |
Х |
- |
0,1 |
- |
0,2 |
- |
0,04 |
0,02 |
0,1 |
- |
- |
Виплата пенсій і Допомоги |
1341 |
6,6 |
6,1 |
15,0 |
12,8 |
55,3 |
63,0 |
54,8 |
60,2 |
59,9 |
54,3 |
у % до зага-льної суми |
Х |
0,47 |
0,2 |
0,6 |
0,3 |
1,6 |
0,9 |
1,4 |
0,9 |
1,6 |
0,7 |
Таблиця 2.7
Формування посадового окладу головного лікаря Новотроїцької протитуберкульозної лікарні на 1.10.2011 року.
Посадовий оклад (грн.) |
Надбавки (грн.) |
Загальний оклад (грн.) |
||||
Керівництво 44,9% |
Шкідливі умови праці 30% |
Почесне звання 20% |
Вислуга років 30% |
Активна форма туберкульозу 40% |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
1703,00 |
296,34 |
599,80 |
519,83 |
779,74 |
799,74 |
4698,45 |
Таблиця 2.7
Формування посадового окладу медичної сестри Новотроїцької протитуберкульозної лікарні на 1.10.2011 року.
Ставка |
Посадовй оклад (грн.) |
Надбавки (грн.) |
Загальний оклад (грн.) |
|||
Шкідливі умови праці ,% |
Іонізуюче випромінювання 15% |
Вислуга років 20% |
Заразна форма туберкульозу 60% |
|||
1,0 |
1040,00 |
624 |
156 |
364 |
624 |
2808,00 |
0,25 |
257,50 |
77,25 |
- |
66,95 |
- |
401,00 |
Всього |
1297,50 |
701,25 |
156 |
430,95 |
624 |
3209,00 |
Таблиця 2.8
Формування посадового окладу молодшої медичної сестри Новотроїцької протитуберкульозної лікарні на 1.10.2011 року.
Ставка |
Посадовй оклад (грн.) |
Надбавки (грн.) |
Загальний оклад (грн.) |
|
Шкідливі умови праці 30% |
Дезінфікуючі засоби 10% |
|||
1,0 |
1010,00 |
303,00 |
131,30 |
1444,30 |
Таблиця 2.9
Формування посадового окладу машиніста з прання та ремонту одягу Новотроїцької протитуберкульозної лікарні на 1.10.2011 року.
Ставка |
Посадовй оклад (грн.) |
Надбавки (грн.) |
Загальний оклад (грн.) |
||
Шкідливі умови праці 30% |
Робота з СМЗ 20% |
Дезінфікуючі засоби 10% |
|||
1,0 |
990,00 |
297,00 |
198,00 |
148,50 |
1633,50 |
Таблиця 2.10
Поточні видатки КЕКВ 1130 загального фонду кошторису по Новотроїцькій протитуберкульозній лікарні за 2007 -2011рр., тис.грн
Показники |
Код |
2007 рік |
2008 рік |
2009 рік |
2010 рік |
2011 рік |
|||||
Згідно кошторису |
Згідно бюджетного запиту |
Згідно кошторису |
Згідно бюджетного запиту |
Згідно кошторису |
Згідно бюджетного запиту |
Згідно кошторису |
Згідно бюджетного запиту |
Згідно кошторису |
Згідно бюджетного запиту |
||
Придбання матеріалів, оплата послуг |
1130 |
496,9 |
1046,9 |
624,3 |
1397,8 |
811,9 |
1853,1 |
896,8 |
2501,8 |
495,5 |
2900,3 |
Предмети, матеріали, обладнання, інвентар у т.ч. мякий інвентар |
1131 |
65,0 |
110,7 |
70,4 |
147,2 |
28,9 |
155,4 |
126,2 |
266,2 |
66,1 |
434,8 |
у % до зага-льної суми |
13,1 |
10,6 |
11,3 |
10,5 |
3,6 |
8,4 |
14,1 |
10,6 |
13,3 |
15 |
|
Медикаменти |
1132 |
72,1 |
220,4 |
115,0 |
216,4 |
137,3 |
350,0 |
140,0 |
1045,3 |
72,1 |
1105,0 |
у % до зага-льної суми |
14,5 |
14,3 |
18,4 |
15,5 |
16,9 |
18,9 |
15,6 |
41,8 |
14,6 |
38,1 |
|
Продукти харчування |
1133 |
274,2 |
446,2 |
351,4 |
910,7 |
602,9 |
1161,9 |
602,6 |
1153,6 |
333,5 |
1326,0 |
у % до зага-льної суми |
55,2 |
28,9 |
56,3 |
43,1 |
74,2 |
62,7 |
67,2 |
46,1 |
67,3 |
45,7 |
|
Мякий інвентар Оплата послуг |
1134 |
8,0 |
17,7 |
8,0 |
21,0 |
- |
43,2 |
26,9 |
33,0 |
23,4 |
34,3 |
Продовження табл. 2.10 |
|||||||||||
у % до зага-льної суми |
Х |
1,6 |
1,1 |
1,3 |
1,5 |
- |
2,3 |
3,0 |
1,3 |
4,7 |
1,2 |
Оплата транспорт них послуг Інші видатки |
1135 |
33,0 |
41,6 |
22,0 |
36,5 |
20,0 |
56,1 |
1,0 |
3,6 |
0,4 |
0,2 |
у % до зага-льної суми |
Х |
6,6 |
2,7 |
3,5 |
2,6 |
2,5 |
3,0 |
0,1 |
0,1 |
- |
- |
Поточний ремонт обладнання |
1137 |
29,9 |
183,4 |
46,4 |
53,3 |
8,9 |
70,7 |
- |
- |
- |
- |
у % до зага-льної суми |
Х |
6,0 |
11,9 |
7,4 |
3,8 |
1,1 |
3,8 |
- |
- |
- |
- |
Послуги звязку |
1138 |
1,5 |
5,5 |
4,2 |
5,7 |
5,9 |
7,7 |
- |
- |
- |
- |
у % до зага-льної суми |
Х |
0,3 |
0,4 |
0,7 |
0,4 |
0,7 |
0,4 |
- |
- |
- |
- |
Оплата інших послуг |
1139 |
13,2 |
21,5 |
6,9 |
7,1 |
7,9 |
8,1 |
- |
- |
- |
- |
у % до зага-льної суми |
Х |
2,7 |
1,4 |
1,1 |
0,5 |
1,0 |
0,4 |
- |
- |
- |
- |
Таблиця 2.11
Поточні видатки КЕКВ 1160 загального фонду кошторису
Новотроїцької протитуберкульозної лікарні за 2007 -2011рр., тис.грн
Показники |
Код |
2007 рік |
2008 рік |
2009 рік |
2010 рік |
2011 рік |
|||||
кошторис |
бюджетний запит |
кошторис |
бюджетний запит |
кошторис |
бюджетний запит |
кошторис |
бюджетний запит |
кошторис |
бюджетний запит |
||
Оплата комунальних послуг та енергоносіїв |
1160 |
141,6 |
152,1 |
195,8 |
199,4 |
300,0 |
406,0 |
319,7 |
299,9 |
350,6 |
371,1 |
Оплата водопостачання та водовідведення |
1162 |
3,6 |
4,5 |
8,0 |
6,6 |
11,5 |
21,8 |
- |
- |
- |
- |
у % до загальної суми |
Х |
2,5 |
3,0 |
4,1 |
3,3 |
3,8 |
5,4 |
- |
- |
- |
- |
Оплата електроенергії |
1163 |
38,0 |
49,8 |
69,0 |
55,2 |
86,6 |
106,0 |
103,3 |
99,1 |
110,7 |
121,8 |
у % до загальної суми |
Х |
26,8 |
32,7 |
35,2 |
27,7 |
28,9 |
26,1 |
32,3 |
33,0 |
31,5 |
32,8 |
Оплата природного газу |
1164 |
10,0 |
16,6 |
8,8 |
10,0 |
10,4 |
20,9 |
14,9 |
12,8 |
16,5 |
17,8 |
у % до загальної суми |
Х |
7,1 |
10,9 |
4,5 |
5,0 |
3,5 |
5,1 |
4,7 |
4,3 |
4,7 |
5,0 |
Оплата інших комунальних послуг |
1165 |
21,2 |
12,0 |
10,0 |
37,8 |
26,6 |
77,7 |
41,6 |
44,9 |
40,5 |
41,2 |
у % до зага-льної суми |
Х |
15,0 |
7,9 |
5,1 |
19,0 |
8,9 |
19,1 |
13,0 |
15,0 |
11,6 |
11,1 |
Оплата інших енергоносії |
1166 |
68,8 |
69,2 |
100,0 |
89,8 |
164,9 |
179,7 |
159,9 |
136,8 |
182,9 |
184,3 |
у % до зага-льної суми |
Х |
48,6 |
45,5 |
51,1 |
45,0 |
55,0 |
44,3 |
50,0 |
45,6 |
52,2 |
49,7 |
Таблиця 2.12
Учасники тендерної процедури та їх цінові пропозиції
№ з/п |
Учасники |
Цінові пропозиції (грн.) |
1 |
ПП Мельник Н.В. с. Новотроїцьке |
175800 |
2 |
ТОВ «ММ-Консалтинг» м. Донецьк |
177500 |
3 |
ПП «Коал Комплекс» м. Кривий Ріг |
192300 |
4 |
ТОВ «Поліпромінвест» м. Херсон |
182500 |
Таблиця 2.13
Капітальні видатки загального фонду кошторису по Новотроїцькій протитуберкульозній лікарні за 2007-2011 років. (тис.грн.)
Показники |
Код |
2007 рік |
2008 рік |
2009 рік |
2010 рік |
2011 рік |
|||||
кошторис |
бюджетний запит |
кошторис |
бюджетний запит |
кошторис |
бюджетний запит |
кошторис |
бюджетний запит |
кошторис |
бюджетний запит |
||
Капітальні видатки |
2000 |
10,5 |
1852,1 |
10,0 |
506,6 |
200,0 |
1793,2 |
- |
1004,3 |
- |
1682,6 |
Придбання обладнання |
2110 |
10,5 |
552,1 |
100,0 |
500,6 |
- |
1193,2 |
- |
739,7 |
- |
1388,9 |
Капітальне будівництво |
2120 |
- |
1300,0 |
- |
- |
200,0 |
200,0 |
- |
- |
- |
|
Капітальний ремонт та реконструкція |
2130 |
- |
- |
- |
6,0 |
- |
400,0 |
- |
264,6 |
- |
293,7 |
Таблиця 2.14
Видатки спеціального фонду кошторису Новотроїцької протитуберкульозної лікарні за 2007 -2011рр. (тис.грн.)
Показники |
Код |
Згідно кошторису |
Відхилення 2011 від 2007 року |
|||||
2007 рік |
2008 рік |
2009 рік |
2010 Рік |
2011 рік |
(+,-) |
(%) |
||
Видатки усього в тому числі: |
Х |
2,0 |
2,0 |
2,2 |
3,4 |
1,6 |
- 0,4 |
20 |
Матеріали та інвентар |
1131 |
- |
- |
- |
1,1 |
- |
- |
- |
у % до загальної суми |
Х |
- |
- |
- |
32,4 |
- |
- |
- |
Продукти харчування
|
1133 |
- |
- |
- |
0,3 |
0,5 |
- |
- |
у % до загальної суми |
Х |
- |
- |
- |
8,8 |
31,3 |
- |
- |
Оплата інших послуг та інші видатки |
1134 |
- |
- |
0,2 |
0,2 |
0,1 |
- |
- |
у % до загальної суми |
Х |
- |
- |
9,1 |
5,9 |
6,3 |
- |
- |
Придбання обладнання і предметів довгострокового використання |
2110 |
2,0 |
2,0 |
2,0 |
1,8 |
1,0 |
-1,0 |
50 |
у % до загальної суми |
Х |
1100 |
100 |
90,9 |
52,9 |
62,4 |
- |
- |